Setari Cookie-uri

el ramane cu ea si eu cu el in gand...??

Dumnezeu ne iubeste pe toti..pe mine ca m-a ''eliberat'';
pe el ca iubeste ce-i place;
pe ea ca a obtinut totul,fara jumatati de masura!
DA,am catigat ....TOTI !!!
....cum scria cineva pe aici,totul se intampla cu un scop!
kudika318477
Postat pe 17 Septembrie 2010 00:41
De la: stem_29, la data 2010-09-17 00:39:11
De la: duchessed, la data 2010-09-17 00:08:54dragile mele nu va agitati asa tare...eu nu am zis ca sunt singura....am barbatul meu....de ceva vreme...si am mai avut si altii inaintea lui..pe care ..surpriza..nu i-am luat decat de la mama lor...nu de la altele...nu fac asta de obicei...nu sunt o amanta continuua...pur si simplu in ciuda ratiunii m-am indragostit de cine nu trebuia...atat

Ai dreptate, nu merita sa ne ' agitam" tu doar vroiai sa ne spui, nu sa ne intrebi:))
Scuza-ne pe toate ca am inteles gresit.
Vreau sa-ti spun un lucru........
In viata asta, chiar si dupa ce ne intemeiem familii si " avem barbatul meu" ca sa te citez, e posibil sa ne placa cineva......viata ne ofera de toate.
Insa de aceea avem moralitate, sa sitm sa punem in balans.........altfel toate am face ca si tine:)
Ne-am indragosti probabil de un tatic in parc cand suntem cu copiii la tobogan.
Cu asta eu cred ca m-am facut inteleasa:)
Ai toate sansele in viata sa fii tot pe locul doi:)
Succes.........eu nu ma mai " agit".



stem_29 , ai dreptate, asta vroiam sa ii spun si eu, ca trebuie sa aibe moralitate, oricare dintre noi ne putem indragostii, oricare cred ca ne-a placut de cineva atunci cand am avut o relatie, dar trebuie sa ramana doar un gand si atat.De aceea suntem oameni, ca sa gandim, sa luam decizii potrivite.Pacat ca exista femei ca distrug atatea relatii, casnicii, daca toate am fi cu capul pe umeri ar fi prea fara griji viata asta si toti oameni ar fi fericiti intr-o familie.Chiar nu inteleg cum sa vrei ceva ce nu este al tau, in primul rand incalci una dintre porunci..."sa nu ravnesti la bunul altuia" dar..nu mai exista reguli, trebuie sa ne traim viata si uite asa se duce lumea de rapa
iubi7a_lui
Postat pe 17 Septembrie 2010 00:47
De la: kudika318477, la data 2010-09-17 00:41:22Dumnezeu ne iubeste pe toti..pe mine ca m-a ''eliberat'';
pe el ca iubeste ce-i place;
pe ea ca a obtinut totul,fara jumatati de masura!
DA,am catigat ....TOTI !!!
....cum scria cineva pe aici,totul se intampla cu un scop!

Da, Dumnezeu ne este tatal, un tata ne iubeste si ne pedepseste cand gresim:).....pe fiecare cand ii vine randul:)
Insa eu ma refeream scrict la ceea ce ai scris tu:)
stem_29
Postat pe 17 Septembrie 2010 00:50
Normal ca nu-i frumos sa-ti faci un iubit deja ''luat'',dar mai frumos ar fi ca ala deja ''luat''sa-si vada de relatia lui si sa nu mai dea sperante in alte parti,dar totusi uite k se intampla,si motive sunt 10000 din partea amandurora,mai putin al celei care se ''baga'',ea nu intra singura acolo,cineva ii face loc in peisaj,normal,moral ar fi sa se retraga de la inceput dar....ce te faci cand afli k e ''luat''dupa ceva timp,cand sentimentele s-au instatat???
daca''imoralii''.........mama lor!!!;))) chiar ajung sa se iubesca,dar se iubesc sincer,ce-ar trebui sa faca???Sa ramana langa iubita oficiala, doar pt.k a cunoscut-o inaintea celeilalte???Mi se pare anormal,cat crezi k va exista aceasta relatie a 3oameni nefericiti?? Una il tine langa ea si cealalta e il trage la ea,el e undeva la mijloc si sincer mi se pare normal s-o aleaga pe cea pe care o iubeste,pe care o place,care simte k il face fericit,e logic,e un respect fata de el.
pt.distugerea unei relatii nu e doar unul responsabil,sa dam vina pe 'celalata''' e doar o consolare,una de prost gust!
Barbatu dak vrea sa plece plek oricum...kiar dk nu plek pt alta,plek cu gandu`k pe viitor va gasii una mai buna..vb aia`..ultima e cea mai buna...

barbatii n-au curajul pe care il avem noi femeile,incep o relatie inainte de termina o alta si uite asa apat triunghiulire,din care una va pierde.Iar asta e cel mai imp.Niciodata nu vom sti cine???
kudika318477
Postat pe 17 Septembrie 2010 01:18
cand am facut publica aici povestea mea am fost sigura ca o sa fiu criticata...am fost sigura ca o sa fie femeile din "tabara inselate".... care o sa imi aminteasca cat de naspa si de ultima speta sunt ca despart oameni....da e adevarat...nu ma simt bine...nu e firesc si stiu ca roata se intoarce.....dar noi vibram ...noi chiar ne iubim...si da poate sta cu ea din mila.....ca obijnuinta nu e ..nu sunt de mult...nu stiu de ce sta cu ea...as vrea sa ii citesc in suflet,dar tot ce ii pot citi e ce simte ptr mine...si mai presus de toate...e ceea ce simt eu...
in dragoste nu sunt legi...si nu e insurat ..nu are copii...nu iau sotul sau tatal nimanui....pur si simplu sunt indragostita de un om minunat...
si da vreau parerile voastre chiar daca sunt pro sau contra....vreau sa invat ...sa stiu....caut sa ma leg de orice...caut raspuns in orice....
duchessed
Postat pe 17 Septembrie 2010 02:04
normal ca recunosc ca am "barbatul meu" zic asa ptr ca si u ai zis ca iau "bartatii altora"
si da am avut si inaintea lui....de parca u in viata ai avut un singur iubit...sau ce?
cel mai probabil o sa raman cu ce am acum...
dar asta nu inseamna ca nu o sa fiu toata viata o nefericita...asa cum multe sunt...doar ptr ca nu au tupeu sa iubeasca....poate nici eu nu o sa am...ca sunt prea multe prejudecati...si toti vad in asta o crima...un rau...in realitate...ne iubim si ar fi o crima sa renuntam la asta...de dragul etichetei...si a cenzurii...
duchessed
Postat pe 17 Septembrie 2010 02:28
De la: duchessed, la data 2010-09-17 02:28:32normal ca recunosc ca am "barbatul meu" zic asa ptr ca si u ai zis ca iau "bartatii altora"
si da am avut si inaintea lui....de parca u in viata ai avut un singur iubit...sau ce?
cel mai probabil o sa raman cu ce am acum...
dar asta nu inseamna ca nu o sa fiu toata viata o nefericita...asa cum multe sunt...doar ptr si ca nu au tupeu sa iubeasca....poate nici eu nu o sa am...ca sunt prea multe prejudecati...si toti vad in asta o crima...un rau...in realitate...ne iubim si ar fi o crima sa renuntam la asta...de dragul etichetei...si a cenzurii...



Sincer da am avut si am un singur iubit si nu am nici 16 ani, ca sa spui, lasa ca ai timp, am 24 de ani, nu sunt nici prea mare dar nici mica incat sa nu stiu ce este viata.Am trecut prin foarte multe in viata, am vazut multi barbati luati de langa nevestele sau iubitele lor si crede-ma in toate cazurile, ei stateau cu iubitele pentru ca le iubeau, nu zic ca un barbat nu este vinovat cand isi cauta amanta, sau o aventura, este, dar barbatii sunt foarte slabi in fata sexului, doar ca apoi cand vad ca isi pierd persoana iubita incep sa dispere, iar pe cealalta o calca in picioare si o face in "n" feluri injosind-o si merita, nu vorbesc aici doar din experienta mea si eu am patit, nu am fost inselata, dar cand m-am despartit de el imediat una nu stiu daca ca tine, imediat s-a bagat sa il desparta de tot, sa bage raca, sa spuna ca el e prea bun, e minunat, asa cum si tu spui, iar intr-un moment de cumpana al unei relatii un barbat este usor de manevrat, ei oricum sunt slabi.
Sincer de ce nu faci cum am zis, lasa-l in pace!!! Sa vezi daca se desparte de iubita lui fara ajutorul tau.Iar daca o face si-l vezi ca nu sufera si nu are nimic da e clar nu o iubeste si atunci poti sa intervii tu.E cea mai buna solutie.Spui ca nu sti de ce sta cu ea, pai nu are obligatii, nu are copii, de ce crezi ca sta??Poate o iubeste, poate nu, dar ceva simte pentru ea si cu siguranta nu este mila cum indruga el.Nu stiu dar mie imi miroase a naivitate sa crezi un barbat, pentru ca toti zic la fel.
iubi7a_lui
Postat pe 17 Septembrie 2010 07:35
De la: duchessed, la data 2010-09-17 02:04:50cand am facut publica aici povestea mea am fost sigura ca o sa fiu criticata...am fost sigura ca o sa fie femeile din "tabara inselate".... care o sa imi aminteasca cat de naspa si de ultima speta sunt ca despart oameni....da e adevarat...nu ma simt bine...nu e firesc si stiu ca roata se intoarce.....dar noi vibram ...noi chiar ne iubim...si da poate sta cu ea din mila.....ca obijnuinta nu e ..nu sunt de mult...nu stiu de ce sta cu ea...as vrea sa ii citesc in suflet,dar tot ce ii pot citi e ce simte ptr mine...si mai presus de toate...e ceea ce simt eu...
in dragoste nu sunt legi...si nu e insurat ..nu are copii...nu iau sotul sau tatal nimanui....pur si simplu sunt indragostita de un om minunat...
si da vreau parerile voastre chiar daca sunt pro sau contra....vreau sa invat ...sa stiu....caut sa ma leg de orice...caut raspuns in orice....


Eu nu fac parte din tabara femeilor inselate(din cate stiu eu),dar asta nu inseamna ca iti spun bravooo
1.daca ai descoperit ca il iubesti si ca e minunat,de ce nu te desparti de sotul tau? asa ar fi mai corect,nu?
2.crezi ca el vrea sa se desparta de ea ca sa te ia pe tine?
3.te-ai gandit ca daca ramane doar cu tine,poate ca nu mai este la fel,poate se plictiseste repede si de tine?
4.daca nu vrea sa renunte la ea,ai de gand sa continui "relatia" asta?
5.ce frumos e cand esti cu el si suna ea,iar el ii spune "am fost putin prins cu treaba iubi,vin acum!" ?
Barbie30
Postat pe 17 Septembrie 2010 09:49
De la: Barbie30, la data 2010-09-17 09:49:56
De la: duchessed, la data 2010-09-17 02:04:50cand am facut publica aici povestea mea am fost sigura ca o sa fiu criticata...am fost sigura ca o sa fie femeile din "tabara inselate".... care o sa imi aminteasca cat de naspa si de ultima speta sunt ca despart oameni....da e adevarat...nu ma simt bine...nu e firesc si stiu ca roata se intoarce.....dar noi vibram ...noi chiar ne iubim...si da poate sta cu ea din mila.....ca obijnuinta nu e ..nu sunt de mult...nu stiu de ce sta cu ea...as vrea sa ii citesc in suflet,dar tot ce ii pot citi e ce simte ptr mine...si mai presus de toate...e ceea ce simt eu...
in dragoste nu sunt legi...si nu e insurat ..nu are copii...nu iau sotul sau tatal nimanui....pur si simplu sunt indragostita de un om minunat...
si da vreau parerile voastre chiar daca sunt pro sau contra....vreau sa invat ...sa stiu....caut sa ma leg de orice...caut raspuns in orice....


Eu nu fac parte din tabara femeilor inselate(din cate stiu eu),dar asta nu inseamna ca iti spun bravooo
1.daca ai descoperit ca il iubesti si ca e minunat,de ce nu te desparti de sotul tau? asa ar fi mai corect,nu?
2.crezi ca el vrea sa se desparta de ea ca sa te ia pe tine?
3.te-ai gandit ca daca ramane doar cu tine,poate ca nu mai este la fel,poate se plictiseste repede si de tine?
4.daca nu vrea sa renunte la ea,ai de gand sa continui "relatia" asta?
5.ce frumos e cand esti cu el si suna ea,iar el ii spune "am fost putin prins cu treaba iubi,vin acum!" ?


Nici eu nu fac parte din " tabara" femeilor inselate.
Nu inteleg cum de d'soara a ajuns la aceasta concluzie.
stem_29
Postat pe 17 Septembrie 2010 09:56
"Nici eu nu fac parte din " tabara" femeilor inselate.
Nu inteleg cum de d'soara a ajuns la aceasta concluzie"

Poate asa gandeste ea,cine nu are acceasi parere,e clar,e inselata!
Sa mai vorbim aici de principii?
Neata!
Barbie30
Postat pe 17 Septembrie 2010 09:59
De la: duchessed, la data 2010-09-17 02:04:50cand am facut publica aici povestea mea am fost sigura ca o sa fiu criticata...am fost sigura ca o sa fie femeile din "tabara inselate".... care o sa imi aminteasca cat de naspa si de ultima speta sunt ca despart oameni....da e adevarat...nu ma simt bine...nu e firesc si stiu ca roata se intoarce.....dar noi vibram ...noi chiar ne iubim...si da poate sta cu ea din mila.....ca obijnuinta nu e ..nu sunt de mult...nu stiu de ce sta cu ea...as vrea sa ii citesc in suflet,dar tot ce ii pot citi e ce simte ptr mine...si mai presus de toate...e ceea ce simt eu...
in dragoste nu sunt legi...si nu e insurat ..nu are copii...nu iau sotul sau tatal nimanui....pur si simplu sunt indragostita de un om minunat...
si da vreau parerile voastre chiar daca sunt pro sau contra....vreau sa invat ...sa stiu....caut sa ma leg de orice...caut raspuns in orice....


Si in dragoste si in orice exista legi dar nescrise , ca si in viata .Sau reguli : Cea a bunului simt, a moralitatii , a demnitatii, dar se prefera sa se uite de ele . Dragostea asta o percepeti ca pe o jungla in care uitati ca sunteti oameni, femei , va comportati ca niste femele in calduri plecate la vanatoare . Cele care incercam sa te trezim nu facem neaparat parte din tabara inselatelor ci din cea a celor care isi folosesc mintea si refuza sa insele .

Postat pe 17 Septembrie 2010 10:07
Solutia din pacate e foarte simpla: nu-l mai cauta. Daca n-o sa-l mai cauti, o sa vezi cat de repede o sa-ti treaca "indragosteala"... Relatia asta nu-ti poate aduce decat suferinta, asa ca nu are niciun rost sa o mai continui. E pacat de tine, sa tot te tii dupa un barbat care are deja pe cineva si nu vede in tine decat o simpla aventura. Chiar atat de putin valorezi? Nu crezi ca meriti sa ai un barbat care sa fie numai al tau? Nu ai si tu un pic de mandrie?! Te afli exact in situatia catelusului care-si asteapta stapanul pe pres... Sigur, lui ii convine sa aiba o femeie undeva, mereu disponibila... Dar intrebarea e, tu poti sa te multumesti doar cu atat? Faptul ca esti indragostita de el, nu schimba datele problemei. Iar situatia e limpede: daca nu se desparte de ea, inseamna ca pe undeva o mai iubeste. Sigur, dupa ani de relatie, e normal sa intervina rutina. Ceea ce nu mi se pare normal e insa, sa-ti inseli iubita "oficiala" pentru ca, vezi bine, te-ai plictisit de acelasi peisaj si vrei stimulente noi. Si tu spui ca e un om minunat?! Un om minunat...care insala...?!!! Think again!!!
Micael
Postat pe 17 Septembrie 2010 10:09
De la: Barbie30, la data 2010-09-17 09:59:56"Nici eu nu fac parte din " tabara" femeilor inselate.
Nu inteleg cum de d'soara a ajuns la aceasta concluzie"

Poate asa gandeste ea,cine nu are acceasi parere,e clar,e inselata!
Sa mai vorbim aici de principii?
Neata!


stem_29
Postat pe 17 Septembrie 2010 10:21
De la: kudika313344, la data 2010-09-16 22:15:05iubita lui....lui....
cum vine asta''despartiti alte persoane''????Sincer nu inteleg....adik dak barbata-miu pleak dupa fundul alteia sa inteleg k ea e singura responsabila,adik el bietu n-are nici o vina????EU in mod clar n-am nici o vina,doar sunt o DIVA,daia ma inseala(si nu ma refer la aventuri de`o noapte,doar la relatii-n paralel)da`o diva daia proasta,pt k atat`timp cat ma inseala nu ma respecta,logic nu???....


daaaaaaaa,probabil e vorba de niste puteri supranaturale pe care le prinzi in momentul in care devii iubita nr 2sau amanta ....altfel nu-mi explic cum poti despartii un cuplu....
cin`stie.....vb aia...totu` se intampla c`un scop!
repet......ideee tipic ROMANEASCA,la fel ca si aia ''TOT LA MINE SE INTOARCE''dupa ce ma inseala cu toate femeile,ma bate,ma injura,sunt masina de facut menaj daaaaa` TOT LA MINE SE INTOARCE,......doar sunt dna ''X-uleasa'',ce altceva m-ar mai putea incalzii?!?


Un punct de vedere f important...nu putem spune ca nu ne-am lovit de aceasta mentalitate.
In mod clar toti 3 sunt vinovati...oficiala, ca poate la un momentdat se culca pe o ureche...ca este "al ei" (un termen care-mi displace) si nu mai este atenta la nevoile lui si la o armonie in cuplu (pt. ca da, spunea cineva ca noi suntem sufletul familiei...iar daca avem aceasta capacitate de ce sa nu profitam de ea), sau poate nu este doar vina ei, automat din moment ce ceva scartaie in relatie ar trebui sa caute prob si sa o rezolve...el, pt ca poate nu-l mai multumeste relatia, dar nu are curajul sa vb deschis si sa gaseasca la randu-i o rezolvare (este mai simplu sa cauti fericirea in alta parte)...iar neoficiala, daca chiar s-a indragostit de el...dar stie sau afla ulterior ca are pe cineva si daca chiar se iubesc si tin unul la celalalt (cum spune ea) ar trebui sa aiba atata demnitate incat sa-i spuna sa-si rez problemele...
kudika311399_silvia
Postat pe 17 Septembrie 2010 10:50
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-09-17 10:50:53
De la: kudika313344, la data 2010-09-16 22:15:05iubita lui....lui....
cum vine asta''despartiti alte persoane''????Sincer nu inteleg....adik dak barbata-miu pleak dupa fundul alteia sa inteleg k ea e singura responsabila,adik el bietu n-are nici o vina????EU in mod clar n-am nici o vina,doar sunt o DIVA,daia ma inseala(si nu ma refer la aventuri de`o noapte,doar la relatii-n paralel)da`o diva daia proasta,pt k atat`timp cat ma inseala nu ma respecta,logic nu???....


daaaaaaaa,probabil e vorba de niste puteri supranaturale pe care le prinzi in momentul in care devii iubita nr 2sau amanta ....altfel nu-mi explic cum poti despartii un cuplu....
cin`stie.....vb aia...totu` se intampla c`un scop!
repet......ideee tipic ROMANEASCA,la fel ca si aia ''TOT LA MINE SE INTOARCE''dupa ce ma inseala cu toate femeile,ma bate,ma injura,sunt masina de facut menaj daaaaa` TOT LA MINE SE INTOARCE,......doar sunt dna ''X-uleasa'',ce altceva m-ar mai putea incalzii?!?


Un punct de vedere f important...nu putem spune ca nu ne-am lovit de aceasta mentalitate.
In mod clar toti 3 sunt vinovati...oficiala, ca poate la un momentdat se culca pe o ureche...ca este "al ei" (un termen care-mi displace) si nu mai este atenta la nevoile lui si la o armonie in cuplu (pt. ca da, spunea cineva ca noi suntem sufletul familiei...iar daca avem aceasta capacitate de ce sa nu profitam de ea), sau poate nu este doar vina ei, automat din moment ce ceva scartaie in relatie ar trebui sa caute prob si sa o rezolve...el, pt ca poate nu-l mai multumeste relatia, dar nu are curajul sa vb deschis si sa gaseasca la randu-i o rezolvare (este mai simplu sa cauti fericirea in alta parte)...iar neoficiala, daca chiar s-a indragostit de el...dar stie sau afla ulterior ca are pe cineva si daca chiar se iubesc si tin unul la celalalt (cum spune ea) ar trebui sa aiba atata demnitate incat sa-i spuna sa-si rez problemele...


Silvia intr-un fel ai dreptate, dar la faza ca femeia de acasa nu mai e atenta la nevoile barbatului, aici e putin aiurea, de ce o femeie trebuie sa fie mereu atat de atenta, iar el, sa primeasca si cand e vorba de o racire intr-o relatie, mai bine sa isi caute ceva nou decat sa discute, parerea mea ca amandoi intr-un cuplu ar trebuii sa fie atenti la nevoile celuilalt.Dar ai mare dreptate la faza ca ea, cea de aici care a postat, ar trebuii sa aibe demnitate si sa-i spuna sa isi rezolve problemele in cuplu nu sa se dea la el, tocmai cand ei doi au probleme, sa-i dea un sfat sa vorbeasca cu iubita lui, sa clarifice totul intre ei, iar daca nu mai au nimic, atunci sa intervina ea, dar numai daca e sigura ca nu mai are nimic cu iubita lui si pana atunci sa se retraga din viata lui, fara a face presiuni.
Nu inteleg cum tot mai multe femei nu mai au demnitate, ce este inn capul lor, cum reusesc sa fie asa, daca nu le e rusine cu ele, e cel mai josnic lucru sa vrei sa fi cu cineva care nu e al tau.
Nu stiu dar nu inteleg femeile care sunt asa
iubi7a_lui
Postat pe 17 Septembrie 2010 12:55
De la: iubi7a_lui, la data 2010-09-17 12:55:26
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-09-17 10:50:53
De la: kudika313344, la data 2010-09-16 22:15:05iubita lui....lui....
cum vine asta''despartiti alte persoane''????Sincer nu inteleg....adik dak barbata-miu pleak dupa fundul alteia sa inteleg k ea e singura responsabila,adik el bietu n-are nici o vina????EU in mod clar n-am nici o vina,doar sunt o DIVA,daia ma inseala(si nu ma refer la aventuri de`o noapte,doar la relatii-n paralel)da`o diva daia proasta,pt k atat`timp cat ma inseala nu ma respecta,logic nu???....


daaaaaaaa,probabil e vorba de niste puteri supranaturale pe care le prinzi in momentul in care devii iubita nr 2sau amanta ....altfel nu-mi explic cum poti despartii un cuplu....
cin`stie.....vb aia...totu` se intampla c`un scop!
repet......ideee tipic ROMANEASCA,la fel ca si aia ''TOT LA MINE SE INTOARCE''dupa ce ma inseala cu toate femeile,ma bate,ma injura,sunt masina de facut menaj daaaaa` TOT LA MINE SE INTOARCE,......doar sunt dna ''X-uleasa'',ce altceva m-ar mai putea incalzii?!?


Un punct de vedere f important...nu putem spune ca nu ne-am lovit de aceasta mentalitate.
In mod clar toti 3 sunt vinovati...oficiala, ca poate la un momentdat se culca pe o ureche...ca este "al ei" (un termen care-mi displace) si nu mai este atenta la nevoile lui si la o armonie in cuplu (pt. ca da, spunea cineva ca noi suntem sufletul familiei...iar daca avem aceasta capacitate de ce sa nu profitam de ea), sau poate nu este doar vina ei, automat din moment ce ceva scartaie in relatie ar trebui sa caute prob si sa o rezolve...el, pt ca poate nu-l mai multumeste relatia, dar nu are curajul sa vb deschis si sa gaseasca la randu-i o rezolvare (este mai simplu sa cauti fericirea in alta parte)...iar neoficiala, daca chiar s-a indragostit de el...dar stie sau afla ulterior ca are pe cineva si daca chiar se iubesc si tin unul la celalalt (cum spune ea) ar trebui sa aiba atata demnitate incat sa-i spuna sa-si rez problemele...


Silvia intr-un fel ai dreptate, dar la faza ca femeia de acasa nu mai e atenta la nevoile barbatului, aici e putin aiurea, de ce o femeie trebuie sa fie mereu atat de atenta, iar el, sa primeasca si cand e vorba de o racire intr-o relatie, mai bine sa isi caute ceva nou decat sa discute, parerea mea ca amandoi intr-un cuplu ar trebuii sa fie atenti la nevoile celuilalt.Dar ai mare dreptate la faza ca ea, cea de aici care a postat, ar trebuii sa aibe demnitate si sa-i spuna sa isi rezolve problemele in cuplu nu sa se dea la el, tocmai cand ei doi au probleme, sa-i dea un sfat sa vorbeasca cu iubita lui, sa clarifice totul intre ei, iar daca nu mai au nimic, atunci sa intervina ea, dar numai daca e sigura ca nu mai are nimic cu iubita lui si pana atunci sa se retraga din viata lui, fara a face presiuni.
Nu inteleg cum tot mai multe femei nu mai au demnitate, ce este inn capul lor, cum reusesc sa fie asa, daca nu le e rusine cu ele, e cel mai josnic lucru sa vrei sa fi cu cineva care nu e al tau.
Nu stiu dar nu inteleg femeile care sunt asa


Am specificat ca si el la randul lui trebuie sa fie atent la partenera si in cazul in care simte ca rel se raceste sau nu mai merge sa aiba curajul sa vb deschis si nu sa caute "alinare" in alta parte...ar fi mult de dezbatut pe seama acestui subiec si am incercat sa fac un rezumat scurt dar cuprinzator...cert este ca suntem pe aceiasi lungime de unda si ca fiecare are partea lui de vina...tipa a cerut un ajutor si nu sa gasim un vinovat...
Asa ca doar ei isi pot rez problemele si acest lucru sa-l faca cu demnitate si cu respect fata de ceilalti care sunt implicati...sper ca i-am fost de ajutor...
kudika311399_silvia
Postat pe 17 Septembrie 2010 13:50
De la: iubi7a_lui, la data 2010-09-17 00:37:08
De la: duchessed, la data 2010-09-17 00:08:54dragile mele nu va agitati asa tare...eu nu am zis ca sunt singura....am barbatul meu....de ceva vreme...si am mai avut si altii inaintea lui..pe care ..surpriza..nu i-am luat decat de la mama lor...nu de la altele...nu fac asta de obicei...nu sunt o amanta continuua...pur si simplu in ciuda ratiunii m-am indragostit de cine nu trebuia...atat


Felicitari ca ai barbatul tau, bine ca recunosti ca ai pe cineva si te-ai indragostit de altu, si bine ca te lauzi ca ai mai avut si alti...ok, te-ai indragostit, uita-l si stai cu barbatul tau, pentru ca celalat nu este al tau.Nu imi vine sa cred cum a ajuns lumea


Brabatul MEU, barbatul TAU...
habar n-am ce-o fi asta. Stiu doar ca pot fi sigura de copilul MEU, pe care l-am purtat in pantece. Restul... nu-i nimic al meu, nu-mi apartine, e liber. Si e de o mie de ori mai curios cum numai voi ii considerati ai vostri, nu si ei, de vreme ce are amanata MEA sau, ma rog, iubita MEA, in expresie.

Chiar mi-ar placea sa aud replica barbatilor VOSTRI, cand le faceti o criza de posesiune cum va raspund: "NU-TI APARTIN! Ne leaga doar o hartie."
rashela
Postat pe 17 Septembrie 2010 13:58
Daaaa, femeile-s posesive rau in general. Eu totusi nu inteleg... nici ea nu este casatorita, nici el nu este insurat, inca nu a avut loc contactul fizic, exista acea atractie, de ce sa nu incerce? De ce sa se intrebe mai tarziu oare cum ar fi fost daca....? Chiar daca nu va iesi cum isi doreste, mai bine sa ii para rau de ceea ce a facut decat de ceva ce nu a facut.
emaemanuella11
Postat pe 17 Septembrie 2010 14:11
De la: emaemanuella11, la data 2010-09-17 14:11:56Daaaa, femeile-s posesive rau in general. Eu totusi nu inteleg... nici ea nu este casatorita, nici el nu este insurat, inca nu a avut loc contactul fizic, exista acea atractie, de ce sa nu incerce? De ce sa se intrebe mai tarziu oare cum ar fi fost daca....? Chiar daca nu va iesi cum isi doreste, mai bine sa ii para rau de ceea ce a facut decat de ceva ce nu a facut.


Pt ca nu este vb doar de acel contact fizic...tipa il vrea pt ea "vede in el tatal copiilor ei"
kudika311399_silvia
Postat pe 17 Septembrie 2010 14:14
mda mersi mult pentru toate sfaturile si parerile ...imi sunt de mare folos....oricum e mai bine de o luna de cand eu nici macar nu ii raspund la telefon...chiar mi-as dori sa isi rezolve problemele cu prietena lui si sa nu fiu eu motivul despartirii lor....dar asteptarea asta ma omoara si e chinuitor sa astept sa faca el ceva...il vad in toti barbatii ....pana si in magazine cand vad haine imi imaginez cum ar sta pe el.....eu chiar nu fac nimic sa il despart...si nu s-a intamplat sa il sune ea cand el e cu mine...nu stam mult impreuna si de cele mai multe ori ne intalnim "intamplator"..........
duchessed
Postat pe 17 Septembrie 2010 16:45
Cred ca din cauza asta ti-ai si facut cum zici, "publica" povestea aici...ca ai inteles singura ca nu e bine sa-ti lasi inimoara "sa zburde" in voie...si iti trec atatea prin minte...Si si din cauza asta nu-i mai raspunzi la tel, nu?
Iti va fi f greu, pt ca daa, uneori inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste, cum se spune...Totusi, incearca sa vezi lucrurile si dintr-o perspectiva "masculina", adica a lui...Nu te amagi ca el simte ca tine...Pt tine poate ca povestea e unica, pt ca asa o simti tu, pt el, s-ar putea sa nu fie asa...E fantatstic cum uneori ne indragostim de ceea ce vrem sa vedem la cineva, de imaginea pe care o purtam in gand, in suflet si nu de persoana reala...pt ca ea persoana reala e departe si nu poate fi decat asa...departe...
O seara frumoasa si cu vise muulte...
floaredecolt26
Postat pe 17 Septembrie 2010 20:02
ºi dacã ea nu e ceea ce vrea el de ce nu o lasã ????????????
Shocata
Postat pe 17 Septembrie 2010 21:02
De la: Shocata, la data 2010-09-17 21:02:12ºi dacã ea nu e ceea ce vrea el de ce nu o lasã ????????????



Stiu eu.....nu o lasa pentru ca o vrea,,,,ce simplu raspuns.
iubi7a_lui
Postat pe 17 Septembrie 2010 21:23
eu te intreb ceva cum te-ai simti sa fi tu in locul celeilalte?pe langa tine sa mai aibe dar tu sa fi practic prima si cea oficiala?daca si ei ai face asa inseamna ca si tie iti va face la randuti daca veti fi impreuna,mi se pare ciudat si aiurea nu este frumos sa te bagi in relatia altcuiva daca stii ca are deja pe cineva.barbatii mint foarte mult doar ca sa te prinda in jumatatea goala a patului,poate sunt rea dar tu nu vezsi multe chestii.ai grija sa nu fi doar folosita si apoi aruncata.nu te judec,asa este cand dragostea iti ia mintile ,succes
kudika320938
Postat pe 17 Septembrie 2010 21:44
De la: kudika320938, la data 2010-09-17 21:44:39eu te intreb ceva cum te-ai simti sa fi tu in locul celeilalte?pe langa tine sa mai aibe dar tu sa fi practic prima si cea oficiala?daca si ei ai face asa inseamna ca si tie iti va face la randuti daca veti fi impreuna,mi se pare ciudat si aiurea nu este frumos sa te bagi in relatia altcuiva daca stii ca are deja pe cineva.barbatii mint foarte mult doar ca sa te prinda in jumatatea goala a patului,poate sunt rea dar tu nu vezsi multe chestii.ai grija sa nu fi doar folosita si apoi aruncata.nu te judec,asa este cand dragostea iti ia mintile ,succes


Nu are cum sa stie cum se simte cealalta, oricum ma bucur ca a luat decizia sa ii lase in pace, asta e de bine,,, daca il iubesti nu-l mai cauta, lasa-l sa fie cu cea pe care o doreste, nu il face sa ia decizii gresite, ca apoi sa isi blesteme zilele si sa numai poata da timpul inapoi.Eu ti-am zis, daca el nu mai simte nimic pentru ea atunci va venii probabil la tine, dar daca o iubeste si va ramane cu ea dar te va mai cauta e clar ca nu vrea decat o aventura cu tine si nu-l intereseaza de tine daca accepta sa ii fi amanta, nu ar avea cum sa-l intereseze daca te-ar pune in aceasta postura inferioara.
iubi7a_lui
Postat pe 17 Septembrie 2010 22:06

Fetelor,mi-am amintit,acum cateva luni am vz la tv emisiunea ''adevar sau baliverne'',invitatii sau moderatoarea vorbea de un caz,cum ca o cunostinta avea o iubita de f multi ani 4-5 cam asa,insa tipul era cu ochii sa-si gaseasca o femeie pt a se CASATORII cu ea,deoarece considera ca ''oficiala''n-ar fi potrivita pt el...si uite asa din femeie in femeie pan`o gasea pe Ileana Cosanzeana,dar important era k n renunta la cealalta decat in mometul cand era sigur de calitatile ''Ilenei''...la o adik sa aiba o roata de rezerva,unde sa se intoarca dk zana nu corespundea asteptarilor lui....Am stat si m-am gandit,si sincer cunosc cativa in situatia asta!

De ce multi barbati aleg sa-si paraseasca partenerele in favoarea altora???buna intrebare???
cred ca avem decat 2raspunsuri(parerea mea)

1----A insela a devenit ptr ei sinonim cu "un mod de viata" ,pana apare cate o ''duduie''le iau mintile ii zapacesc un pic(mai mult) si bineinteles,cel mai important,(doamnelor care criticati femeia pt tot)!!!...daca nu exista "disponibilitate" din partea barbatului, amanta poate sa incerce mult si bine si tot degeaba,n-are sanse(poate la o noapte,nu mai mult)! Deci el vrea ea se tine de capu`lui,el lasa tot in urma,nevasta copiii, si mai departe.....D-zeu cu mila.....daca au noroc bine,daca nu...asta e.....Asta e categoria prostilor!!!

2-pt ca relatia/mariajul oricum era unul care scartia,atarnat de un fir de ata,partenerii nu se mai recunosc,nemulþumirea în plan sexual,lipsa satisfacþiei în plan emoþional,asa zisa" femei de casa" care nu stiu altceva decit tigarica , cafeluta in motu`patului si bani nemunciti,certuri neincetate,unii ar spune ca depinde si de aspectul fizic al femeii,femei care o data ce au cu verigheta pe deget devin blazate si cel mai important lipsa iubirii si a respectului si lista poate continua....si uite asa apare 'amanta'care e lapte si mierea pt barbatul respectiv,se indragostesc amandoi,iar daca in casnicie barbatul observa ca(,)chiar NU MAI POATE SALVA NIMIC,divorteaza si isi vad fiecare de viatza lui....in cazul asta,nu gasesc 'amanta'vinovata cu nimic,relatia era distrusa si pana la aparitia ei,dimpotriva,poate suna aiurea dar face un om fericit pe ea insasi si pe termen lung si femeia lasata in urma,care dupa parerea mea ar trebui sa intelega,sa dea dovada de decenta, va intelege ca ruptura a fost un rau necesar!Un act nu reuseste sa faca o relatie schioapa sa mearga singura in picioare!...asta e categoria,un rau necesar.. ..chiar daca ar trebui sa zic_____

,decent ar fi ca atunci cand simti nevoia sa inseli sa inchei relatia,insa cum nu multi au curajul s-o faca,merg din floare-n floare de multe ori ranind pe cei din jurul lor!

Asa ca,draga,daca relatia dintre ei il multumeste macar 80%,nimic si nimeni nu-l va rupe de langa ea,indiferent de cat de ''minunata''esti u.Poate fi genu`de om cu infidelitea in sange,caruia n-ai ce sa-i faci,ii e indiferent cine e femeia de langa el,comoditatea si lasitatea ii tin impreuna,iar daca intradevar te iubeste,dar fi atenta,tre`sa te iubeasca fff mult,se va rupe de tot pt tine(voi), nu ar conta ce ar pierde, ci ce ar castiga,cand iubesti nu exista''nu pot'',sti u..nu conteaza forma ci efectu!!! Pt asta da-i un timp,nu-l presa,ai madria ta,gandeste-te ca noi femeile avem multe calitati,poate sunt
kudika313344
Postat pe 17 Septembrie 2010 22:35
............. poate sunt
kudika313344
Postat pe 17 Septembrie 2010 22:40
poate sunt
kudika313344
Postat pe 17 Septembrie 2010 22:45
Innebunesc cand vad cum scrii: "tatal copiilor mei". Tu stii ce e ala un copil?Tu stii ce responsabilitate implica?Tu stii ca un copil se face din iubire, devotament? E un jug la care se inhama doi oameni maturi care stiu ce vor de la viata!Pana la copii e cale foarte lunga...Mi se pare trist ca in visele unei femei fara minte se afla si copii...Asteapta sa va cunosteti, sa va indragostiti, sa o lase pe cea cu care e acum pentru ca si-a dat seama ca te iubeste pe tine, sa faceti dragoste intr-o relatie adevarata, sa te ceara de nevasta, nu pentru un act, ci pentru ca simte ca vrea sa fii a lui in fata lui Dumnezeu si a tuturor si apoi gandeste-te la copii!Daca el e cu alta, cum poti fata draga sa gandesti atat de departe?
eleniakk
Postat pe 18 Septembrie 2010 23:15
povestea mea poate se mai regasteste prin subiecte...dar oricum simt nevoia sa o zic..ptr ca toate vedem povestile noastre ca pe ceva unic si mai special decat restul...
sunt indragostita pana peste cap de un barbat frumos si destept...pana aici nimic ................
NU RENUNTA LUPTA PENTRU DRAGOSTEA LUI ASA CUM FAC SI EU, SI SIGUR VEI REUSI DACA SIMTI CA TE MERITA
kudika074001
Postat pe 18 Septembrie 2010 23:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hope... 23 De la: kudika355054 19 Iulie 2011 20:00
ajutoooorrrrrrr!!!!!!! 75 De la: kudika033765 16 Octombrie 2009 19:34
HELP!!! 15 De la: Smile 25 August 2009 21:51
Ajutorrr!!! 3 De la: BabytzaDolc3 22 Iunie 2010 20:02
cum sa il aduc inapoi? 74 De la: dalma 9 Iunie 2012 11:31