Setari Cookie-uri

el ramane cu ea si eu cu el in gand...??

De la: duchessed, la data 2010-09-16 01:04:58povestea mea poate se mai regasteste prin subiecte...dar oricum simt nevoia sa o zic..ptr ca toate vedem povestile noastre ca pe ceva unic si mai special decat restul...
sunt indragostita pana peste cap de un barbat frumos si destept...pana aici nimic nou sub soare...exista desigur un dar...el..el spune ca e topit dupa mine...el se poarta ca un copil nebun cand ma vede...tremura..se vede pe el ca ii place enorm....dar....are pe cineva...cineva care crede ca intre ei totul e pefect...cineva care..are incredere in el...
ne vedem...nu trece mult fara sa ne vedem...e un oras mare dar parca am sta in acelasi cartier....avem prieteni comuni ....locuri comune..stiu unde il gasesc joia asa cum stie exact unde sunt sambata...traim momente unice...simtim si vibram la unisol....si apoi tacere....el cu ea....eu cu mine....
nu sunt urata si nici proasta..stiu ca pot avea ceva doar al meu...si ca nu e ok sa ma multumesc cu firimituri...dar mi s-a pus pata....si pur si simplu vad in el tatal copiilor mei...
si parca si faptul ca nu o lasa ptr mine ma atrage..ma gandesc ca nu m-ar lasa nici pe mine pentru alta....
dar parca nici nu mai pot asa.......ce sa fac?idei?pareri?comentarii?ziceti orice...
kudika313830
Postat pe 19 Septembrie 2010 01:11
pfff...s eu sunt cam in aceeasi situatie ca a ta....nush nici eu ce sa fac ..sa mai astept???sau ???...
kudika313830
Postat pe 19 Septembrie 2010 01:13
Desigur, asteptati, asteptati dupa ei. Timpul nu sta in loc pentru nimeni. Doar ca ei isi traiesc viata alaturi de sotii, iubite si voi asteptati. Cea mai buna alegere pe care o puteti lua in viata!
rashela
Postat pe 19 Septembrie 2010 02:47
when love strikes it has no time for decisions...macar el ti-a vorbit despre cat de rau merge relatia respectiva ? sau daca o va termina? sau tu pur si simplu te iluzionezi ca d-asta o insala..si inca ceva nu ai vorbit clar despre tipul vostru de relatie daca va intalniti cazual ...si fara imbratisari, saruturi , samd... nu cumva totul este in imaginatia ta? concluzia am tras-o din descrierea ta! deci nici tu nu pari sigura pe ceea ce simte el pentru tine.
ionelaela
Postat pe 19 Septembrie 2010 03:06
off...ce usor e sa criticati...nu mai va vedeti bine in oglinda de atata moralitate...nu se stie niciodata cum poti reactiona intr-o situatie de genul asta...eu ma bateam cu pumnii in piept k niciodata nu voi avea de a face cu un barbat cu obligatii(in cazul meu insurat) si la fel sunt pusa in situatia asta...e foarte greu sa iei decizii cand ajungi intr-un punct asa..e greu sa lasi o persoana..mai ales daca stii k e tot ce-ti doreai..si nu-l poti avea..poate de fapt e infrangerea care doare..nu?(retoric)
kudika070990
Postat pe 19 Septembrie 2010 05:26
fetelor nu va lasati pacalite. sunt mincinosi barbatii. si pe mine m-a last pt fosta. am stat 9 luni impreuna, si cand ma asteptam mai putin, s-a impacat cu ea. si dureros este ca fara sa ne certam s-a produs ruptura, si acum mai zice ca ma iubeste, imi face crize de gelozie, desi nu mai este cu mine, este cu ea...si ma alinta....dar de ce a renuntat la mine? de s-a impacat cu ea? deci sunt niste mincinosi, si nu se merita sa suspinam dupa asa barbati. fiecare avem dreptul sa avem ceva al nostru, care sa fie in stare sa-si dea si sufletul pt noi, tebuie sa ne gasim puterea sa renuntam la ei daca observam ca isi bat joc de noi, . multa bafta in dragoste va dore si sa nu treceti prin ce am trecut eu
kudika196253
Postat pe 19 Septembrie 2010 07:27
lupta pentru el, daca crezi ca merita, lupta pentru dragostea ta si nu le baga in seama pe toate frustratele de aici...
kudika106534
Postat pe 19 Septembrie 2010 08:27
lasa-l in pace daca il iubeste cineva,si-i ofera increderea
kudika183384
Postat pe 19 Septembrie 2010 08:38
De la: kudika183384, la data 2010-09-19 08:38:37lasa-l in pace daca il iubeste cineva,si-i ofera increderea
CAUTA-TI ALTUL
kudika183384
Postat pe 19 Septembrie 2010 08:39
Draga mea,stii ca te inteleg perfect? pt.ca si eu am trecut prin asta. Dar,cu tercerea anilor iti va trece..pasiunea ta fata de el. Iti spun eu cu experienta.
CarmenV_
Postat pe 19 Septembrie 2010 09:36
De la: kudika106534, la data 2010-09-19 08:27:26lupta pentru el, daca crezi ca merita, lupta pentru dragostea ta si nu le baga in seama pe toate frustratele de aici...
nu are rost sa te lupti pentru unul care e dorit si placut si de ALTA..ce vrei sa fii femeia lui de schimb...sau presul lui de sters pe jos...cam asa e si cu dragostea ta pentru barbatul ALTEIA
kudika029282
Postat pe 19 Septembrie 2010 10:55
De la: duchessed, la data 2010-09-16 21:36:18nu ti-o iau in nume de rau...si eu am fost cea inselata si stiu ca e urat....sunt constienta...dar gandeste-te ca nu e ceva ce am ales...pur si simplu mi s-a intamplat sa ma indragostesc de el...nu ma culc cu el..nu o inseala cu mine...pur si simplu e ceva intre noi....nu stiu ce inseamna ptr el..dar ptr mine e f mult...



Nu te-ai culcat cu el? De asta e el asa... o fi pofticios baiatul. Dar oricum se va ajunge sa te lase, parerea mea, si cum zicea cineva de pe aici, sa se intoarca cu coada intre picioare, cerand iertarea iubitei/nevestei.
BluOndA
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:02
Din pacate aceleasi sentimente le-am trait si eu. Numai ca al meu s-a casatorit cu ea pentru a pleca in USA. Ea lucra la Microsoft si a avut acea sansa. Eu eram studenta nu aveam ce sa ii ofer. Ea la un moment dat se credea prietena mea. A trebuit sa merg cu ea sa-si cumpere rochia de mireasa si ma vroia domnisoara de onoare la nunta ei. Am suferit ca un caine. El a vrut sa ma ia acolo la facultate numai ca parintii mei desi aveam 21 de ani nu m-au lasat. L-am asteptat mult si bine sa se intoarca la mine, vorbeam zilnic pe internet dar doar atat. Am hotarat ca tineretea mea trece pe langa mine, ca nu vreau sa accept sa fiu presul nimanui oricat am iubit de mult. Am suferit enorm de mult fara ca el sa stie. Cand ne-am despartit i-am zis ca sunt cu altcineva desi nu puteam avea pe nimeni. Dar nu am putut nici odata sa accept sa-i fiu la indemana cand vine din America o data pe an. Asta este viata... Uita de el acum cand poti. Daca nu il determini sa i-a decizia corecta pt tine da-i papucii. Daca te iubeste se va intoarce la tine si va renunta la cealalta. Nu astepta sa patesti ce am patit eu. Pt ca a trecut mult timp si cu toate acestea cand inchid ochii inca il vad desi urmeaza sa ma casatoresc si eu curand.NU-L LASA SA TE RANEASCA!!!!
justme1985
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:03
Buna ziua! Parerea mea este ca ar trebui sa iti stabilesti unele prioritati in viata. Sa te gandesti daca suporti ideea de a fi mereu "cealalta", cea care va trebui sa se multumeasca cu a treia zi de Craciun, cu a trezia zi de Paste, cu o zi a indragostitilor tarzie s.a.m.d...Nu stiu ce varsta ai, insa ai toata viata inainte sa iti construiesti un viitor alaturi de un om care poate fi al tau si numai al tau. Desi, asa cum spunea cineva, e posibil ca el sa vada ca ii e mai bine cu tine si sa o lase pe EA. Dar...cine stie cat va dura...Cat despre comentariul acela "doar ea e vinovata, ca daca ea nu vrea, el nu o forteaza"...lasa de dorit. Pt a face sex e nevoi de 2 persoane. EL daca ar fi un om decent nu ar incerca si la alta. Parerea mea. In concluzie iti doresc multa minte pt alegerea corecta
oanamanolache2009
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:06
De la: kudika106534, la data 2010-09-19 08:27:26lupta pentru el, daca crezi ca merita, lupta pentru dragostea ta si nu le baga in seama pe toate frustratele de aici...


Esti cam prea furioasa si ranchiunoasa pentru una nefrustrata , tanti!
Sa lupte pentru un amarat cand pute pamantul de barbati ca lumea pe care nici nu-i bagati in seama.
idiot sfat!

Postat pe 19 Septembrie 2010 11:14
De la: oanamanolache2009, la data 2010-09-19 11:06:13Buna ziua! Parerea mea este ca ar trebui sa iti stabilesti unele prioritati in viata. Sa te gandesti daca suporti ideea de a fi mereu "cealalta", cea care va trebui sa se multumeasca cu a treia zi de Craciun, cu a trezia zi de Paste, cu o zi a indragostitilor tarzie s.a.m.d...Nu stiu ce varsta ai, insa ai toata viata inainte sa iti construiesti un viitor alaturi de un om care poate fi al tau si numai al tau. Desi, asa cum spunea cineva, e posibil ca el sa vada ca ii e mai bine cu tine si sa o lase pe EA. Dar...cine stie cat va dura...Cat despre comentariul acela "doar ea e vinovata, ca daca ea nu vrea, el nu o forteaza"...lasa de dorit. Pt a face sex e nevoi de 2 persoane. EL daca ar fi un om decent nu ar incerca si la alta. Parerea mea. In concluzie iti doresc multa minte pt alegerea corecta
daca el te vrea te va cauta nu trebuie sa umbli dupa el..el stie cand e momentul sa vina la tine....
kudika029282
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:17
Incearca sa renunti, nu te merita, tu il vei ierta de nenumarate ori, tot tu vei suferi pentru ca il iubesti, renunta si asa iti vei gasi linistea, el nu stie ce vrea de fapt, te vrea si pe tine si pe ea...este instabil emotional, asa cum mai sunt si altii...fii puternica si pune punct! Timpul trece si trece in defavoarea ta!
Ai grija de tine! si nu uita...TU CONTEZI, NU EL!
miku27
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:21
Cum va dati voi singure cu stangu-n dreptu' si apoi spuneti ca aveti o viata grea.
Hebe
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:46
De la: Hebe, la data 2010-09-19 11:46:04Cum va dati voi singure cu stangu-n dreptu' si apoi spuneti ca aveti o viata grea.


angelo_micnegrusiurat
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:51
"Cauta iubirea cu inima nu cu capul" - Mark Twain - deci, daca il iubesti nu renunta la el , caci nimic nu poate fi mai trist decat o viata lipsita de iubire...
kudika106534
Postat pe 19 Septembrie 2010 13:36
te sfatuiesc sa ti iei gandul de la el,si eu am trecut prin asta si stiu ce gandesti,e greu,e fff greu,dar asta e,viata merge inainte cu sau fara el
cristina_brunetik
Postat pe 19 Septembrie 2010 14:11
De la: kudika106534, la data 2010-09-19 13:36:35"Cauta iubirea cu inima nu cu capul" - Mark Twain - deci, daca il iubesti nu renunta la el , caci nimic nu poate fi mai trist decat o viata lipsita de iubire...
asta zic si eu daca crezi ca el e alesul tau nu te desparti de el..stiu ca e greu sa-l recuceresti dar niciodata sa nu spui niciodata
kudika029282
Postat pe 19 Septembrie 2010 14:28
De la: iubi7a_lui, la data 2010-09-16 21:30:16Sper sa ramai cu el doar in gand, nu mi-o lua in nume de rau, dar eu am patit invers ..sa fiu "ea" si nu mi-a cazut deloc bine, stai linistita tot cu ea va ramane, tu esti doar "cealalta" adica roata de la caruta si esti constienta de asta, te atrage ca nu o lasa, nu va inteleg fetelor, chiar nu sunteti in stare sa gasiti si voi pe cineva al vostru si nu al alteia?Urat crede-ma



Ai mare dreptate "iubi7a lui" si mie mi-or fi placut altii dar mam gandit ca nu mi-ar placea sa se bage altele.daca ai patito si stii cum e nu faci asa ceva credema ! daca chiar o lasa pt tn e ok doar nu il tine obligat daca nu .nu provoca o asemenea suferinta fetei aleia.tie nu ti-ar placea sa fii "EA".
kudika045572
Postat pe 19 Septembrie 2010 15:06
De la: kudika106534, la data 2010-09-19 13:36:35"Cauta iubirea cu inima nu cu capul" - Mark Twain - deci, daca il iubesti nu renunta la el , caci nimic nu poate fi mai trist decat o viata lipsita de iubire...


Si daca el nu o iubeste?
Barbie30
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:44
Daca el n-o iubeste,va ramane cu iubitzica lui cea inselata,iar ea putin mai singura ca acum,libera ca pasarea cerului,probabil cu o experienta noua,sau....o invatatura de mine si cu amintirile frumoase,atatea cate au fost!!!
....ne dezamagesc cei liberi fara obligatii dar mite astia ''luati''!
kudika313344
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:50
De la: kudika313344, la data 2010-09-19 16:50:15Daca el n-o iubeste,va ramane cu iubitzica lui cea inselata,iar ea putin mai singura ca acum,libera ca pasarea cerului,probabil cu o experienta noua,sau....o invatatura de mine si cu amintirile frumoase,atatea cate au fost!!!
....ne dezamagesc cei liberi fara obligatii dar mite astia ''luati''!


Atunci citatul de mai sus nu imi mai are rostul...Ca daca isi cauta iubirea cu inima,o sa dea cu capul in zid.....
Barbie30
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:54
Stai linistita!Nu mai lua in seama ce se spune.Cred ca doar cineva care a patit-o stie cum te simti.Mie mi s-a intamplat, insa nu iti pot da un sfat...Povestea mea este asemanatoare cu a ta, dar as putea sa spun ca e putin mai avansata decat a ta.Cu toate astea nu stiu ce vrea de fapt, pot sa va spun doar ca inca ma mai cauta.Si eu sunt destul de dezorientata...
kudika315605
Postat pe 19 Septembrie 2010 22:18
asa e...doar cine a trecut prin asta poate sti ce si cum simt...si eu am fost "moralitatea in persoana" condamnam pe toate prietenele mele care erau in situatia asta si le spuneam cat de mare si lata e lumea si cati barbati sunt liberi si asa mai departe...
stiu foarte bine ca e f greu de inteles asa cum stiu si ca e de condamnat..repet nu eu am ales asta....
eu aleg insa sa nu fac nimic sa inrautatesc lucrurile sa nu il caut ..sa nu ii dau coarne....asta pot sa fac dar nu pot sa imi comand inimii de maine gata! sa nu te mai prind ca il iubesti pe nemernic ca o sa te insele si pe tine si oricum pana acolo e cale lunga ca nici macar nu e al tau si nu o sa fie ca nu o lasa pe gagica-sa! n-am cum sa ii comand asta inimii chiar daca asta gandesc....
duchessed
Postat pe 19 Septembrie 2010 23:12
sa-ti fie rusine pt cea ce faci!!din cauza unor fete ca voi,altele plang si sufera.altul nu puteai sa-ti gasesti?mai vrei si sfaturi... sfatul meu e sa nu mai incerci sa distrugi culpuri si vietile altora!si tine minte un lucru:
NU-TI POTI CLADI FERICIREA PE NEFERICIREA ALTUIA!!! asta e pt duchessed
ela_angel
Postat pe 19 Septembrie 2010 23:15
Parca e povestea mea la indigo.....mda......Cu durere in suflet iti spun ca.....am trecut prin toate starile posibile......De la durerea imensa si insuportabila pe care ar avea-o oricine care iubeste mai presus de orice, pana la.....greata care ma apuca atunci cand ma gandesc ca...nu o sa se schimbe nimic curand.....Pentru ca nu are curajul sa ia decizii....Iti pot spune ca "el" e cel mai bun prieten al meu si eu a lui, insa...nu cred ca e suficient! ca....niciodata nu a avut pe cineva ca mine, sa-l inteleaga, sa-i fie alaturi in ciuda tuturor si mai ales sa-l iubeasca stiind ca atunci cand am nevoie de ajutor, el nu e si nu a fost cu mine.....E ...cu..."ea"......SINCER iti spun, a trecut un an si cateva zile de-atunci.....Am sperat si poate mai sper.....In ce?! Nici eu nu mai stiu.....Am trecut peste toate, tradari, minciuni si altele..... Am fost in pragul catorva depresii si nici macar n-a stiut! Si toate pentru ca....o mare iubire imi inunda inima! Una pe care nu am mai simtit-o si nu cred ca o s-o mai simt vreodata! Acum......nu doresc decat sa adun cat mai multa furie in mine, sa-l pot scoate din inima mea....., cu toate ca stiu sigur ca niciodata nu se va intampla asta! El face parte din mine si mereu va fi asa!Doar ca.....nu voi putea fi la infinit...umarul pe care se poate sprijini....Nu-mi doresc asta in situatia actuala! Sunt frumoasa, desteapta, am tot ce-mi doresc! De ce nu pot trece peste asta, mereu ma intreb?!Stiu ca......nimeni nu-i va putea lua locul in inima mea niciodata , dar cu toate astea am curajul sa....VREAU sa ma rupt de ceva ce seamana cu o ..."boala"...incurabila...Vreau dar....imi e greu....Uneori ma simt atat de pierduta....Totusi....TREBUIE! Alta solutie nu exista! Cred ca.....iubirea mea a fost prea mare pentru o lume atat de mica!....A fost a mea si numai a mea! Si.....a lui cred ca....insuficienta! Nu stiu ce sfat as putea sa-ti dau.... Eu.....mereu fac ceea ce-mi dicteaza inima cu toate ca ratiunea imi spune cu totul altceva....Mi-as dori sa gresesc in privinta lui.....I-am acordat sute, mii de sanse....Si inca le mai acord.....In final, nu stiu daca se merita! Sigur , el nu merita pe cineva ca mine! Dar....in dragoste nu cred ca asta e un inconvenient! Inimii nu-i poti comanda! Cel putin asa cred eu! Acum....sunt departe de el.....N-am mai vorbit de o saptamana....Si.....imi doresc nespus sa-mi pot infrana impulsul de a-i da mesaj si...orice altceva.....Imi doresc sa ma pot rupe (a mia oara) de el.... Vreau sa cred si sper din toata inima sa reusesc de data asta! Bafta!
avallon
Postat pe 19 Septembrie 2010 23:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aventura sau ceva mai mult. 57 De la: Micaell 23 Noiembrie 2011 17:51
Ma pot lasa de droguri fara sa merg la o institutie? 1 De la: kudika_958682 23 Martie 2014 16:10
Cand expira o relatie? 9 De la: mkdisk 24 Septembrie 2009 10:25
Situatzie naspa 69 De la: marco918 21 Ianuarie 2010 12:57
ce parere aveti despre relatia intre veri de gradul 2? 192 De la: Erebus 19 Iunie 2009 12:44