Setari Cookie-uri

Un banc bun?

Doi prieteni se intalnesc dimineata, la cafea.Unul din ei are un ochi vanat. - Ce-ai patit la ochi? - M-a lovit nevasta.. - De ce? - I-am vorbit cu "TU".. - Doamne, iarta-ma, dar ce fel de relatie aveti voi in familie de te-a lovit pentru atata lucru? - Pai aseara, pe cand mancam, mi-a zis: "Stii, draga, noi n-am mai facut sex de trei luni". Si eu i-am raspuns: "Poate TU..."
Larissssa
Postat pe 9 Octombrie 2010 12:12
Doi tipi se duc in excursie in Egipt. In prima zi viziteaza piramidele, cheltuiesc toti banii si de aceea dorm peste noapte pe malul Nilului. Pana dimineata pe unul il inghite un crocodil pana la gat. Se trezeste celalalt si striga: - Mancati-as!!! Costica, de unde, puii mei, ai tu sac de dormit Lacoste?
kudika012074
Postat pe 9 Octombrie 2010 12:14
La un proces plictisitor din cale-afara, cand toti aproape ca
adormisera, un betiv exclama catre procuror:
- Sa ma pupi in fund !
- Afara !
- Nuuu ! Aici, sa vada toata lumea !
bombonik_babardik
Postat pe 9 Octombrie 2010 12:26
Un ventriloc celebru ajunge in turneu intr-un orasel. Incepe spectacolul cu papusa, pe care o face sa spuna bancuri cu blonde. La un moment dat, din sala se ridica o blonda care incepe sa strige:
- M-am saturat de bancurile tale stupide cu blonde! Cine-ti permite sa categorisesti femeile in modul asta? Ce legatura are culoarea parului cu personalitatea si inteligenta? Nenorocitii ca tine le impiedica pe femeile ca mine sa se bucure de respect profesional si uman! Din cauza unora ca tine, prejudecata asta se raspandeste tot mai mult. Esti un retardat patetic si tot ce faci este o violare a legilor privind discriminarea din orice tara civilizata si o ofensa adusa drepturilor omului. Ar trebui sa mori de rusine, in loc sa te dai in spectacol!
Ventrilocul, extrem de jenat, incepe sa se scuze, dar blonda il intrerupe:
- Nu va bagati, domnule! Vorbeam cu nenorocitul ala mic care sta pe genunchii dumneavoastra!

zafirache
Postat pe 9 Octombrie 2010 12:37
Un banc si de la mine

Intr-o seara un tip merge la un restaurant pt a lua cina.Se uita peste meniu dar nu reuseste sa aleaga ce anume sa manance si cheama chelnerul.Acesta soseste:
Chelnerul: -Ce sa intamplat?
Barbatul: -Nu reusesc sa imi aleg ce sa mananc, deci...ce aveti in oferta zilei?
Chelnerul:- Melci!
Barbatul: -Atunci o portie de melci sa fie!
Chelnerul pleaca si dupa ceva timp se intoarce cu o portie de melci la care ii pune si tacamuri. Barbatul nostru nestiind cum se mananca, incearca sa manance portia de melci cu furculita, dar melcii sar din farfurie.Nervos cheama chelnerul din nou.
Barbatul: -Nu va suparati, dar cum se mananca acesti melci?
Chelnerul: -Se sug domnul meu!
Chelnerul pleaca iar barbatul incepe sa suga un melc, la care melcul:
-Asa asa asa asa asa asa asa aasa!
doinitzu5
Postat pe 9 Octombrie 2010 12:39
Foarte bun .
remo
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:00
De la: Larissssa, la data 2010-10-09 12:12:40Doi prieteni se intalnesc dimineata, la cafea.Unul din ei are un ochi vanat. - Ce-ai patit la ochi? - M-a lovit nevasta.. - De ce? - I-am vorbit cu "TU".. - Doamne, iarta-ma, dar ce fel de relatie aveti voi in familie de te-a lovit pentru atata lucru? - Pai aseara, pe cand mancam, mi-a zis: "Stii, draga, noi n-am mai facut sex de trei luni". Si eu i-am raspuns: "Poate TU..."


lolllz
_el
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:03
doi betivi dupa ce au terminat la restaurant merg la unul din ei acasa....cand intra ei unul zice Ma nevasta-ta e cu unul in dormitor ! iar celalalt raspunde Lasa-i ma naibi , ca nu avem bautura si pentru ei !
s_weet
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:19
foarte tare
kudika111872
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:29
De la: kudika137139, la data 2010-10-09 08:26:01Doi tineri erau casatoriti doar de doua saptamani. Sotul, desi era foarte indragostit, abia astepta sa iasa in oras cu vechii lui prieteni sa petreaca. Asa ca ii spuse sotiei: "Scumpa mea, vin repede." "Unde mergi iubitel?" intreba sotia.
"Merg pana la bar, draguto. Sa beau o bere."
Sotia spuse:
"Vrei bere dragostea mea?" Deschise usa de la frigider si ii arata 25 de tipuri diferite de bere, din 12 tari diferite: Germania, Olanda, Japonia, India...
Sotul nu stia ce sa faca, sigurul lucru pe care a fost in stare sa il spuna a fost:
"Da, acadeaua mea... dar la bar... stii tu... au halbe inghetate..."
Nu a apaucat sa termine fraza ca sotia il intrerupse:
"Vrei halba inghetata iepuras?" si scoase din congelator o halba atat de inghetata ca abia putea sa o tina in mana.
Sotul devenise cam palid, dar spuse:
"Da, motanel, dar la bar au tot felul de gustari delicioase...
Nu stau mult, vin imediat. Promit. Ok?"
"Vrei gustari, papusel?" Deschise cuptorul si scoase 5 tavi cu diverse gustari aburinde (aripi de pui, ciuperci, coaste de porc...) "
Dar draga mea... la bar... stii, se mai injura, se vorbeste urat..."
"Vrei vorbe urate draga? ... AUZI BA P**A! BEA-TI IN P**A MEA BEREA IN NENOROCITA AIA DE HALBA INGHETATA SI MANCA-TI RAHATURILE DE GUSTARI, PENTRU CA ESTI INSURAT, SI NU MERGI NICIUNDE!!! CLAR NENOROCITULE?!!!"

yupz_
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:40
De la: Radu_1, la data 2010-10-09 13:03:44
De la: Larissssa, la data 2010-10-09 12:12:40Doi prieteni se intalnesc dimineata, la cafea.Unul din ei are un ochi vanat. - Ce-ai patit la ochi? - M-a lovit nevasta.. - De ce? - I-am vorbit cu "TU".. - Doamne, iarta-ma, dar ce fel de relatie aveti voi in familie de te-a lovit pentru atata lucru? - Pai aseara, pe cand mancam, mi-a zis: "Stii, draga, noi n-am mai facut sex de trei luni". Si eu i-am raspuns: "Poate TU..."


lolllz
yupz_
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:43
Trei prieteni aveau un obicei, ca mereu sa mearga la vanatoare in weekend.

Intr-o vineri, sotia unuia dintre ei ii zice ca weekend-ul asta nu il lasa sa plece. Acesta, ca sa nu inceapa un scandal ramane. Ceilalti 2 pleaca la cabana. Cand ajung il vad pe al treilea deja acolo:

− Cum de esti aici? Cum ti-ai convins sotia sa te lase sa vii?

− Pai eram acasa, stateam in fotoliul meu, cand vine sotia la mine imbracata doar in lenjerie intima, ma ia de brat, ma duce in dormitor, acolo numai lumanari, petale pe pat, se pune in pat, imi zice sa o leg cu catuse de pat, o leg, si apoi imi zice sa fac ce vreau eu. Deci, iata-ma aici.

zafirache
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:43
de ce le pun barbatii nume penisurilor lor??.....pentru ca nu vor ca deciziile majore din viata lor sa fie luate de un strain!! =))))
puf_lidia
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:45
Un om si o fantoma pleaca la furat de gaini. Fac ei galagie in cotet, se trezeste proprietarul si merge sa vada ce se intampla. Ajuns la cotet, intreaba: "Hey, cine-i acolo?" la care omul si fantoma: "Suntem noi, gainile!"

Doua bufnite stau pe o creanga. La un moment dat, una din ele face "Buhuhuuuu!" la care cealalta "Da buhuhuuu la ma-ta ca m-ai speriat!"

Bula era pe moarte, si moartea i-a zis: "Bula, da-te jos de pe mine!"

O musca a intrat in gura unui cal, si cand sa iasa nu mai era calul.

Un om mergea pe un cal, si deodata calul s-a terminat.

O placinta mergea prin desert si deodata..i-a cazut gemul.

froufrou
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:45
Intr-o zi Alinutza o intreaba pe mama sa:
-Mama,de ce tata este chel?
-Pentru ca are multa minte!
-Dar tu de ce ai asa de mult par in cap?
-Taci si mananca!!!!!!!!!!!!!!
gya29
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:45
Sotul si sotia, seara in pat. Sotul:
- As vrea sa facem dragoste acum. Acum, te doresc atat de mult!
Sotia buimacita de somn:
- Te rog, nu acum. Mi-e foarte somn si ma doare capul. Maine! Iti promit!
Sotul:
- Sssssst! Vorbesc la telefon!
zafirache
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:46
De la: gya29, la data 2010-10-09 13:45:40Intr-o zi Alinutza o intreaba pe mama sa:
-Mama,de ce tata este chel?
-Pentru ca are multa minte!
-Dar tu de ce ai asa de mult par in cap?
-Taci si mananca!!!!!!!!!!!!!!
bombonik_babardik
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:47
Citeste si analizeaza fraza urmatoare:
- Daca barbatul ar stii realmente valoarea pe care o are femeia ar merge in patru labe in cautarea ei.
- Daca sunteti femeie:
Cu siguranta ati aseza virgula dupa cuvantul FEMEIA
- Daca sunteti barbat:
Cu siguranta ati aseza virgula dupa cuvantul ARE !
zafirache
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:48
Un copil optimist si unul pesimist de Craciun. Cel optimist merge la cel pesimist si il intreaba:
- Ce ai primit de la Mosu'?
- N-am primit nimic fain, numai trenulete, masinute, portocale, haine..si am de astea deja, zise cel pesmist. Da' tu ce-ai primit?
- Eu am primit un cal, a raspuns bucuros optimistul.
- Serios? Si cum arata? Ce culoare are?
- Pai nu stiu, ca nu l-am vazut inca..
- Si atunci de unde stii ca e un cal?
- Pai si-a lasat rahatul sub brad.
froufrou
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:49
De la: daianablue, la data 2010-10-09 09:09:09Fiica in vasta de 16 ani isi invita tatal si mama sa se aseze pe canapeaua din sufragerie pentru a le spune ceva:
- Mama, tata, ...sunt insarcinata !
- Cine a putut fi porcul ordinar, nesimtitul, nenorocitul, animalul care si-a batut joc de tine? Daca pun mana pe el in clipa asta, il omor !!!!! explodeaza mama fetei.
Foarte calma, tanara ia un celular si formeaza un numar. In mai putin de 15 minute in fata casei franeaza energic un Ferrarri Scaglieti 512 argintiu si, in mai putin de 2 minute, in cadrul usii apare un barbat elegant cu parul usor grizonant, imbracat intr-un costum Armani impecabil, cu un imens buchet de trandafiri in brate:
- Iubita doamna, stimate domn, va rog...
- Ce sa ne mai rogi magarule, pedofil nenorocit... Incepe mama....
- ...sa ma ascultati...
- ...care ti-ai batut joc de fructul tineretii copilului nostru...!!!
- Conditia si pozitia mea sociala nu-mi permit sa o iau de sotie pe fiica dumneavoastra. Dar, daca copilul nascut de aceasta va fi baiat, va primi cadou de botez o fabrica de piese auto, un supermarket, un restaurant de lux, un apartament de 300 mp in centrul Bucuresti-ului, o vila pe litoral si o vila la munte. Daca va fi fata, va primi la botez o fabrica de confectii, o casa de moda "haute couture", un supermarket si de asemeni un apartament si cate o vila la mare si la munte. Daca vor fi gemeni, vor primi cate o fabrica de procesare a carnii, cate o fabrica de produse lactate, cate un apartament si cate un pachet de actiuni Gazprom fiecare in valoare de 5 milioane EUR. Daca va pierde sarcina...
- I-o mai tragi odata ! Sa fie clar !!! Interveni tatal .

damn!
yupz_
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:51
FATA LU' TATA

Intr-o zi, mama mea era plecata si tatal meu trebuia sa aiba grija de mine.
Aveam poate 2 sau 2 ani si jumatate.
Primisem cadou de curand un set de “cescute de ceai” si erau jucariile mele favorite.
Tata era in sufragerie si citea ziarele de seara cand eu i-am adus o cescuta de “ceai”, care de fapt era doar apa.
Dupa cateva cesti de “ceai” si multe laude pentru un ceai asa de bun, mama s-a intors acasa.
Tata a i-a spus sa astepte si ea in sufragerie sa ma vada pe mine cum ii aduc lui o ceasca de “ceai”, pentru ca eram “atat de draguta!”
Mama a asteptat si bineinteles ca eu am aparut in sufragerie cu inca o cescuta de “ceai” pentru tata, iar ea l-a privit cum o bea toata.
Apoi i-a spus (cum doar o mama poate sti….):
“Te-ai gandit oare ca singurul loc unde ea poate sa ajunga sa ia apa este toaleta?”
zafirache
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:51
FATA LU' TATA

Intr-o zi, mama mea era plecata si tatal meu trebuia sa aiba grija de mine.
Aveam poate 2 sau 2 ani si jumatate.
Primisem cadou de curand un set de “cescute de ceai” si erau jucariile mele favorite.
Tata era in sufragerie si citea ziarele de seara cand eu i-am adus o cescuta de “ceai”, care de fapt era doar apa.
Dupa cateva cesti de “ceai” si multe laude pentru un ceai asa de bun, mama s-a intors acasa.
Tata a i-a spus sa astepte si ea in sufragerie sa ma vada pe mine cum ii aduc lui o ceasca de “ceai”, pentru ca eram “atat de draguta!”
Mama a asteptat si bineinteles ca eu am aparut in sufragerie cu inca o cescuta de “ceai” pentru tata, iar ea l-a privit cum o bea toata.
Apoi i-a spus (cum doar o mama poate sti….):
“Te-ai gandit oare ca singurul loc unde ea poate sa ajunga sa ia apa este toaleta?”
zafirache
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:51
De la: sgt10sg18, la data 2010-10-09 09:48:20Ajunge Jane in jungla si cand da cu ochii de Tarzan vanjos si viguros o cam trec sudorile si ii trec prin cap mii de nastrusnicii.
- "Mai Tarzane, da' tu... barbat singur pe-aici prin jungla... cum te descurci cu amorul?"
- "Da' ce e aia facut amor?" Jane ii explica in mare cam despre ce e vorba, la care Tarzan:
- "Pai cu copacul ala, cu o scorbura mica...”
-„Vaaaaaaaiii, Tarzane, se poate sa prapadesti tu frumusete de barbatie pe o scorbura in copac?”
Si se dezbraca Jane, se intinde pe iarba si ii indica lui Tarzan unde sa introduca obiectul... Tarzan se uita cu atentie, isi ia avant si-i trage lui Jane un picior in locul sensibil, de vede fata stele verzi...
-„Da’ de ce facusi asta, mai omule??? Zice Jane incovrigata de durere...
-„Tarzan verifica intotdeauna daca sunt albine!”


- Doamna va rugam sa ne spuneti cum s-a spanzurat sotul dumneavoastra, zice judecatorul vaduva indurerata.
- Simplu, s-a urcat pe scaun, si-a pus streangul pe gat si a sarit, domnule judecator, raspunde aceasta.
- Pai cum explicati atunci ca avea capul plin de cucuie pe care il avea sotul dumneavoastra?
- Simplu, domnule judecator, s-a spanzurat cu un elastic...


Un cowboy stãtea liniºtit într-un bar , când , la un moment dat , un tip strigã:
"Vezi bã , cã-þi ia calul!". Cowboyul iese din bar , îºi vede calul la locul
lui , se întoarce în bar ºi-l împuºcã pe cel ce strigase. Speriat , barmanul
þipã:
-Bãieþi , terminaþi odatã cu ºahul , cã ãsta ne împuºcã pe toþi!
yupz_
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:52
MARKETING

Anunt: “Angajam vanzatoare”. Se prezinta o fatuca la interviu, patronul o ia si-o prelucreaza: “Fata draga noi nu zicem NU la clienti chiar daca nu avem produsul in stoc…. ii aburim, ii amanam”. Zis si facut, trece o luna, prinde fata manevra, intra un cetatean: “Manusi aveti?” “Pai, sigur… de care sa fie? De piele? Tricotate? Cu un deget, cu 2 cu 5?”. “De piele, normale, cu 5 degete”. “Le purtati la palton sau la jacheta?”. “La palton, ca vine iarna!”. “Domnule, eu va propun sa veniti maine cu paltonul, sa vedem ce se asorteaza”. Pleaca omul, cand sa iasa pe usa intra unul hiper-furios cu un colac de buda si cu o placa de faianta in mana: “Cucoana, uite asta-i capacul de la buda, asta-i nuanta la faianta, curu’ ti l-am aratat ieri, acu-mi dai hartie igienica?”
zafirache
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:53
ESTE IMPORTANT........

Este important pentru o femeie sa aiba langa ea un barbat care din cand in cand sa faca curat, sa gateasca si sa repare ce se mai strica prin casa.
Este important pentru o femeie sa aiba langa ea un barbat caruia sa-i destainuie aspiratiile ei si care sa o asculte si sa o inteleaga.
Este important pentru o femeie sa aiba langa ea un barbat care sa o admire si care sa faca dragoste cu ea din placere.
Este important pentru o femeie sa aiba langa ea un barbat care sa o scoata in lume si sa o trateze ca pe o printesa tot timpul, nu doar la ocaziile speciale.
Este foarte important ca cei patru barbati sa nu se cunoasca intre ei…
zafirache
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:56
Doi soti mergeau cu masina printr-un sat. Nici un cuvintel, doar cate o privire piezisa de la ultima cearta. La un moment dar barbatul vede pe un camp niste capre si niste magari.
- Auzi draga, ii zice sotul, astea-s neamuri de ale tale?
- Da! Zice femeia: socrii si cumnati!
zafirache
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:57
Sot si sotie se intorceau acasa.Intra in bloc si urca scarile..Ea in fata si el in spate..El ii zice:”Ai facut un fund cat o masina de spalat!” Ea nu zice nimic.. Seara in pat,sotul vrea sa faca sex..Ea ii raspunde:”Pentru o rufa asa de mica,crezi tu ca pun in functiune masina de spalat?Spala si tu de mana!”

zafirache
Postat pe 9 Octombrie 2010 13:59
-Care este cel mai inutil animal ?
-Sirena.Nu e buna nici de mancat, nici de f….t.
zafirache
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:00
Un bãrbat merge cu liftul. La un moment dat, intrã o femeie. Dupã douã etaje, femeia opreºte liftul, se uitã cochet la el, îºi dezbracã bluza ºi sutienul ºi le aruncã pe jos.
- Hai, fã-mã ca sã mã simt ca o femeie.
Bãrbatul se gîndeºte puþin, îºi dezbracã cãmaºa, o aruncã pe jos ºi spune:
- Hai, spal-o ºi calc-o.
gya29
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:00
bun fata!
Un bãrbat la librãrie cãtre vînzãtoare:
- Aº dori cartea cu titlul "Superioritatea bãrbatului faþã de femeie"!
- Utopie ºi SF-uri la etajul 1, vã rog!
gya29
Postat pe 9 Octombrie 2010 14:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie cu un Don Juan 23 De la: dienuscha 12 Noiembrie 2012 20:16
barbati vs femei 22 De la: yssa2010 16 Noiembrie 2011 07:40
Dragoste pe internet?? 384 De la: kudika355546 20 Ianuarie 2011 03:14
d 29 De la: kitty_na 22 Iulie 2010 22:45
nu inteleg ce vrea de la mine!!!! 43 De la: just_me00 10 Martie 2013 14:49