Setari Cookie-uri

Viata dupa moarte

De la: hellene_v_, la data 2010-10-24 21:17:23Acum înteleg, de ce-si” ascute boc coasa” !!! Sa ne trimita ”dincolo” sa vedem singuri daca exista ”vita dupa moarte”???


nu.boc isi ascute coasa pentru reiting
mitura
Postat pe 24 Octombrie 2010 21:24
De la: cornelia_mihaly, la data 2010-10-24 11:10:501.viata este vesnica
2.nu exista moarte
3.nu exista bine si rau,toate sunt conditionate de societate si religie
4.dumnezeu nu te judeca
5.te afli in acest corp ca sa celebrezi viata asa cum o intelegi tu
6.esti o entitate libera,nu trebuie sa dai socoteala nimanui
7.si multe altele...
Poti trai cu ideea asta?
Macar incearca...





Top mesaj Felicitari , complimente si admiratzie pt nivelul tau
denis_3d25
Postat pe 25 Octombrie 2010 02:19
Nimeni nu stie cum este viata de dincolo. Nu s-a intors nimeni sa ne spuna. Biserica ca si politica sunt interesate de bani si de putere.Noi suntem simpli trecatori............
Georgica_healthy
Postat pe 25 Octombrie 2010 09:09
La fel ca .....gaina sau oul? pe tema asta purtam discutii pro si contra.
Georgica_healthy
Postat pe 25 Octombrie 2010 09:17
Cand esti prost orice-i posibil , deci ...."crede si nu cerceta' !!!!!
cristinxxx
Postat pe 25 Octombrie 2010 09:19
Ma bucura faptul ca tot mai multi vor sa afle,sa se lumineze.DA!Exista reincarnare si sunt si dovezi in sensul asta!Exista multi oameni cu calitati de clarvazatori,de medium-uri(si nu ma refer la sarlatani)care ne transmit mesaje din lumea spiritelor.In acest sens as dori sa va recomand cartile despre VALERIU POPA(!!!!),cartea "DIN TAINELE VIETII SI ALE UNIVERSULUI" a lui SCARLAT DEMETRESCU,cartea "MIRACOLUL DIN FIECARE" a lui OVIDIU HARBADA,cartea "CONSTIENTA"a lui ANTHONY de MELLO,etc.Totul e sa citim,sa ne documentam si sa renuntam la dogmele si cutumele impuse de-o biserica ce-a urmarit doar indobitocirea si dezinformarea pentru as mentine si consolida autoritatea.Da,spiritul este nemuritor iar dupa moarte va fi judecat si in functie de ce a facut in viata asta isi va ocupa locul in unul din cele trei straturi eterice din jurul PAMANTULUI asteptand sa i se dea prilejul la o noua reincarnare in care va incerca sa "spele"greselile din viata precedenta si sa EVOLUEZE dupa cuvantul DOMNULUI.DOAR SPIRITELE BATRANE FOARTE EVOLUATE(care se situeaza pe ultimul strat,SPIRITELE ALBE)isi pot alege viitoarea reincarnare.Toate celelalte asteapta hotararea DIVINA si-si accepta soarta prezentata de acestia pentru o noua reincarnare.Deci toate obstacolele,problemele,bolile sunt DATE doar in scopul de-a invata si-a evolua.DUMNEZEU ne da INCERCARI pe care trebuie sa le trecem in scopul de-a ne slefui spiritul!!!!Singurul mod in care putem face asta este sa oferim dragoste si bunatate!!!Singura cale este sa renuntam la ura,invidie,gelozie,razbunare,barfa si sa ne privim aproapele ca pe faptura lui DUMNEZEU,facut dupa "chipul si asemanarea LUI"!
dragosanghelina
Postat pe 25 Octombrie 2010 09:52
Gandul....e tot ce suntem....nu avem infatisare, suntem o boare de lumina stralucitoare in universul din care am luat parte la crearea lui....
Suntem o sclipire vesnica pe care doar universul se pare ca o va pretui vesnic, pentru ca ne adora, si simtim asta....
De cand am crescut de la un simplu gand, la fapturile ninunate pe care le privim intr-o oglinda, i-am transmis neincetat universului, emotiile noastre...pulsul nostru, lacom de viata, nebun dupa iubire nemarginita, si fericire infinita....Suntem ceea ce gandim ca suntem...Gandul ne poate purta dintr-un capat al universului pana in celalalt intr-o clipa fara timp...avem puteri nebanuite inca, putem simti sentimente netraite inca de fiinta noastra....avem o misiune....aceea de a trai fiecare clipa asa cum o simtim, pentru a descoperii frumusetile universului in orice punct ne-am afla din cuprinsul lui....Cred ca acest univers, este Lumea Lui Dumnezeu....Iar Dumnezeu vrea sa-I descoperim frumusetea sub diversitatea in care se imbraca pentru fericirea noastra....Ai incredere ca orice vei descoperi dincolo de "moarte" este ceea ce trebuie sa afli in calatoria fericirii tale. Daca ai aceasta viata, o ai dintr-un motiv foarte simplu...pentru ca asa ti-ai dorit tu, asa cum este ea...sarac sau bogat, adevarul tau(credinta ta/esenta ta) iti spune si cum sa fii fericit, pentru ca cu adevarat poti avea tot ce-ti doresti...nu exista lucruri imposibile, ci oameni care nu lupta
ReGina_Fashion
Postat pe 25 Octombrie 2010 10:14
Spun fara regrete ca,nimic din ceea ce am citit,cu referire la acest articol,nu m-a incantat si nici satisfacut si,cu atat mai putin,cand vine vorba de gramatica Limbii romane...se pare ca romanii nu prea sunt pasionati de acest aspect,caci de,se poarta engleza americana invatata la colt de blocuri,in cinematografele unde ruleaza filme cu incasari record(caci de arta cinematografica nu prea se mai poate vorbii),in fine,cam peste tot,caci este de viitor.Vai,unde ne indreptam oare?Unde duce drumul catre "nicaieri"?Si totusi,sa zic ceva si despre reincarnare,caci,se pare,acesta este subiectul cheie...nimic lamuritor,relevant sau macar,interesant nu am intalnit aici,doar pareri,obiectii fara fundament,surse de inspiratie pt. flirt,discutii in contradictoriu...pacat...ma asteptam ca participantii la acest forum sa fie cu mult mai informati...cred ca am eu asteptari prea mari...!
desiree22
Postat pe 25 Octombrie 2010 15:38
De la: desiree22, la data 2010-10-25 15:38:17Spun fara regrete ca,nimic din ceea ce am citit,cu referire la acest articol,nu m-a incantat si nici satisfacut si,cu atat mai putin,cand vine vorba de gramatica Limbii romane...se pare ca romanii nu prea sunt pasionati de acest aspect,caci de,se poarta engleza americana invatata la colt de blocuri,in cinematografele unde ruleaza filme cu incasari record(caci de arta cinematografica nu prea se mai poate vorbii),in fine,cam peste tot,caci este de viitor.Vai,unde ne indreptam oare?Unde duce drumul catre "nicaieri"?Si totusi,sa zic ceva si despre reincarnare,caci,se pare,acesta este subiectul cheie...nimic lamuritor,relevant sau macar,interesant nu am intalnit aici,doar pareri,obiectii fara fundament,surse de inspiratie pt. flirt,discutii in contradictoriu...pacat...ma asteptam ca participantii la acest forum sa fie cu mult mai informati...cred ca am eu asteptari prea mari...!

si in fond....ce asteptai pana la urma?
dark_eye
Postat pe 25 Octombrie 2010 16:19
De la: desiree22, la data 2010-10-25 15:38:17Spun fara regrete ca,nimic din ceea ce am citit,cu referire la acest articol,nu m-a incantat si nici satisfacut si,cu atat mai putin,cand vine vorba de gramatica Limbii romane...se pare ca romanii nu prea sunt pasionati de acest aspect,caci de,se poarta engleza americana invatata la colt de blocuri,in cinematografele unde ruleaza filme cu incasari record(caci de arta cinematografica nu prea se mai poate vorbii),in fine,cam peste tot,caci este de viitor.Vai,unde ne indreptam oare?Unde duce drumul catre "nicaieri"?Si totusi,sa zic ceva si despre reincarnare,caci,se pare,acesta este subiectul cheie...nimic lamuritor,relevant sau macar,interesant nu am intalnit aici,doar pareri,obiectii fara fundament,surse de inspiratie pt. flirt,discutii in contradictoriu...pacat...ma asteptam ca participantii la acest forum sa fie cu mult mai informati...cred ca am eu asteptari prea mari...!

pai si cine te opreste sa te satisfaci?
BEL_AMY1
Postat pe 25 Octombrie 2010 16:23
Eu cred nu ce se spune ci ceea ce spune Biblia.Este singurul adevar. Exista viata dupa moarte,exista judecata ,exista iad si rai,exista vesnicie. Toate raspunsurile le gasesti in Biblie.daca nu ar exista viata dupa moarte atunci am trai degeaba.cand mori totul se sfarseste??????? cat despre reincarnare ....vrajeala...va credeti in basme????????? Treaba care a-ti zis-o cu dreapta si stanga Tatalui este adevarata numai ca ar fi minunat sa ramanem acolo...Dar stanga este iadul iar dreapta este raiul...fratilor da duceti-va la preoti ca nu-i aveti degeaba....
gabi10___
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:09
De la: desiree22, la data 2010-10-25 15:38:17Spun fara regrete ca,nimic din ceea ce am citit,cu referire la acest articol,nu m-a incantat si nici satisfacut si,cu atat mai putin,cand vine vorba de gramatica Limbii romane...se pare ca romanii nu prea sunt pasionati de acest aspect,caci de,se poarta engleza americana invatata la colt de blocuri,in cinematografele unde ruleaza filme cu incasari record(caci de arta cinematografica nu prea se mai poate vorbii),in fine,cam peste tot,caci este de viitor.Vai,unde ne indreptam oare?Unde duce drumul catre "nicaieri"?Si totusi,sa zic ceva si despre reincarnare,caci,se pare,acesta este subiectul cheie...nimic lamuritor,relevant sau macar,interesant nu am intalnit aici,doar pareri,obiectii fara fundament,surse de inspiratie pt. flirt,discutii in contradictoriu...pacat...ma asteptam ca participantii la acest forum sa fie cu mult mai informati...cred ca am eu asteptari prea mari...!

]
Apropo de gramatica...parca dupa virgula se lasa spatiu liber, nu? Ma dor ochii de la citit
S`atunci, nu-i mai bine sa ne vedem barna din ochiul nostru...desiree?
despre astepatarile tale de la noi...ne doare`n puii mei!
100101
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:16
De la: kyru, la data 2010-10-25 20:16:46
De la: desiree22, la data 2010-10-25 15:38:17Spun fara regrete ca,nimic din ceea ce am citit,cu referire la acest articol,nu m-a incantat si nici satisfacut si,cu atat mai putin,cand vine vorba de gramatica Limbii romane...se pare ca romanii nu prea sunt pasionati de acest aspect,caci de,se poarta engleza americana invatata la colt de blocuri,in cinematografele unde ruleaza filme cu incasari record(caci de arta cinematografica nu prea se mai poate vorbii),in fine,cam peste tot,caci este de viitor.Vai,unde ne indreptam oare?Unde duce drumul catre "nicaieri"?Si totusi,sa zic ceva si despre reincarnare,caci,se pare,acesta este subiectul cheie...nimic lamuritor,relevant sau macar,interesant nu am intalnit aici,doar pareri,obiectii fara fundament,surse de inspiratie pt. flirt,discutii in contradictoriu...pacat...ma asteptam ca participantii la acest forum sa fie cu mult mai informati...cred ca am eu asteptari prea mari...!

]
Apropo de gramatica...parca dupa virgula se lasa spatiu liber, nu? Ma dor ochii de la citit
S`atunci, nu-i mai bine sa ne vedem barna din ochiul nostru...desiree?
despre astepatarile tale de la noi...ne doare`n puii mei!



Offf numai acilea la reincarnare te prind yo
Barbie30
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:17
De la: gabi10___, la data 2010-10-25 20:09:47Eu cred nu ce se spune ci ceea ce spune Biblia.Este singurul adevar. Exista viata dupa moarte,exista judecata ,exista iad si rai,exista vesnicie. Toate raspunsurile le gasesti in Biblie.daca nu ar exista viata dupa moarte atunci am trai degeaba.cand mori totul se sfarseste??????? cat despre reincarnare ....vrajeala...va credeti in basme????????? Treaba care a-ti zis-o cu dreapta si stanga Tatalui este adevarata numai ca ar fi minunat sa ramanem acolo...Dar stanga este iadul iar dreapta este raiul...fratilor da duceti-va la preoti ca nu-i aveti degeaba....


nu mai exista nimic dupa viata asta! mi-o zis mie Decebal vei trai o mare deziluzie...ai sperat moca! nu exista nici rai, nici iad, nici vesnicie. astea`s basme pentru minti inguste. ce sa facem la preoti?
100101
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:21
Ciao Barbie! ma mut imediat la sex
100101
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:23
De la: kyru, la data 2010-10-25 20:23:15Ciao Barbie! ma mut imediat la sex


Ce sa "catzi" tu acolo? Ti-o fi dor de 282
Barbie30
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:27
...adica, ce? yo n`am voie?
100101
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:29
De la: kyru, la data 2010-10-25 20:29:10...adica, ce? yo n`am voie?


nop Ce sa cazti tu la "scarbosul ala de sex oral"? Daca face 282 poti sa te duci
Barbie30
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:30
De la: Barbie30, la data 2010-10-25 20:30:54
De la: kyru, la data 2010-10-25 20:29:10...adica, ce? yo n`am voie?


nop Ce sa cazti tu la "scarbosul ala de sex oral"? Daca face 282 poti sa te duci

...d`aia, ca-i scarbos, vreau sa vad daca aflu ceva noutati. cine-i 282?
100101
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:33
De la: kyru, la data 2010-10-25 20:33:01
De la: Barbie30, la data 2010-10-25 20:30:54
De la: kyru, la data 2010-10-25 20:29:10...adica, ce? yo n`am voie?


nop Ce sa cazti tu la "scarbosul ala de sex oral"? Daca face 282 poti sa te duci

...d`aia, ca-i scarbos, vreau sa vad daca aflu ceva noutati. cine-i 282?


cum,tu nu o stii pe dindirica? Nu are cum,toata lumea o stie!
Barbie30
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:34
am io o informatie! cica, ce-i ce n`au facut sex oral pe lumea asta, pe lumea ailalta, is obligati s-o faca de 3x/zi! inainte de mancare
100101
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:35
De la: kyru, la data 2010-10-25 20:35:40am io o informatie! cica, ce-i ce n`au facut sex oral pe lumea asta, pe lumea ailalta, is obligati s-o faca de 3x/zi! inainte de mancare


(cei ce n`au facut...)
ca vine desire, aia cu gramatica...
100101
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:43
De la: kyru, la data 2010-10-25 20:43:02
De la: kyru, la data 2010-10-25 20:35:40am io o informatie! cica, ce-i ce n`au facut sex oral pe lumea asta, pe lumea ailalta, is obligati s-o faca de 3x/zi! inainte de mancare


(cei ce n`au facut...)
ca vine desire, aia cu gramatica...


Hai ca ai fost tare scump,da sa te tzuc
Barbie30
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:45
100101
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:46
De la: kyru, la data 2010-10-25 20:35:40am io o informatie! cica, ce-i ce n`au facut sex oral pe lumea asta, pe lumea ailalta, is obligati s-o faca de 3x/zi! inainte de mancare

bre inca nu te-a auzit 282 fuchs pe unde o umbla
yumy
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:46
da probabil ca exista....adica mai mult ca sigur exista viata dupa moarte ...pentru cei intresati cititi adam si eva de liviu rebreanu sau reicarnarea (revin cu autorul cand stiu sigur cine este). eu asa imi exxplic unele chestii care mi se intampla : de ex. mg in locuri unde nu am fost niciodata si mi se par foarte familiare sau cunosc unele persoane cu care ma simt in largul meu chiar daca atunci ne-am vazut prima data...eu cred in reincarnare!
ancutza_1
Postat pe 25 Octombrie 2010 21:14
Desigur, exista viata dupa moarte. Drumul nostru nu se termina aici. Dumnezeu ne-a creat dupa chipul si asemenarea Sa. Noi am pacatuit, dar Dumnezeu, Creatorul nostru, ne iubeste si a pregatit o solutie pentru salvarea noastra de la pierzare vesnica. Prin Domnul Isus Hristos, prin jertfa Sa sacrificiala pe Golgota, prin credinta ca El a murit pentru pacatele noastre si a platit cu moartea Sa in locul nostru plata pentru pacatele noastre, noi putem fi mantuiti si putem avea viata eterna prin El. Pentru a intra in aceasta relatie unica cu Mantuitorul nostru, trebuie sa ne pocaim de pacatele nostre-sa ne para rau ca i-am intors spatele la Dumnezeu si sa ne intoarcem fata inspe EL cu cainta, dar si cu credinta ca EL poate sa ne transforme vietile, ca sa-I fim placuti Lui. Acesta e pe scurt drumul de la intuneric la lumina, sau de la iad spre rai. In Biblie gasim indicatii clare referitoare la modul cum putem fi mantuiti. Dumnezeu a pregatit un loc special deosebit de frumos pentru cei care aleg sa-L urmeze pe El in aceasta viata. Inca de aici de pe pamant noi decidem soarta noastra vesnica. Dumnezeu nu ne obliga sa mergem pe calea Sa, dar daca ne gandim la dragostea Sa, cred ca fiecare om in aceasta viata are ocazia sa auda chemarile iubirii divine. Depinde de noi ce raspuns dam...
Cat despre mine, pot sa spun ca Dumnezeu e singurul pamant tare pe care pot sa-mi cladesc viata fara sa-mi fie teama ca ceea ce zidesc pe El se va pierde sau clatina. In viata aceasta toate se pot clatina dar cand ne punem credinta in Dumnezeu descoperim care e sensul si fericirea vietii noastre.
anifaur
Postat pe 26 Octombrie 2010 00:07
De la: desiree22, la data 2010-10-25 15:38:17Spun fara regrete ca,nimic din ceea ce am citit,cu referire la acest articol,nu m-a incantat si nici satisfacut si,cu atat mai putin,cand vine vorba de gramatica Limbii romane...se pare ca romanii nu prea sunt pasionati de acest aspect,caci de,se poarta engleza americana invatata la colt de blocuri,in cinematografele unde ruleaza filme cu incasari record(caci de arta cinematografica nu prea se mai poate vorbii),in fine,cam peste tot,caci este de viitor.Vai,unde ne indreptam oare?Unde duce drumul catre "nicaieri"?Si totusi,sa zic ceva si despre reincarnare,caci,se pare,acesta este subiectul cheie...nimic lamuritor,relevant sau macar,interesant nu am intalnit aici,doar pareri,obiectii fara fundament,surse de inspiratie pt. flirt,discutii in contradictoriu...pacat...ma asteptam ca participantii la acest forum sa fie cu mult mai informati...cred ca am eu asteptari prea mari...!



Nu , nu ai asteptari prea mari ... ai doar o mare lipsa de iubire, o mare lipsa de experientza si o mare lipsa de intzelegere...

E bine ca ai asteptari mari, dar e pacat ca le ai de la altzii si nu le ai de la tine...
Cine vrei sa-ti demonstreze tie reincarnarea sau orice altceva ? Tu esti cea care trebuie sa-ti demonstrezi ! Tu esti cea care trebuie sa actzionezi lenes-o !!!!!!!!

Dovezile adevarului, iti stau in fatza ochilor, la tot pasul ... dar ignorantza si rautatea din tine, te-au orbit... iti meritzi hanticapul....

Suferintza si nemultzumirile tale, sa te insoteasca-n continuare ... by by
denis_3d25
Postat pe 26 Octombrie 2010 02:35
De la: Alia_Atreides, la data 2010-10-24 18:32:07
De la: diana_51, la data 2010-10-24 09:56:15DA ,EXISTA VIATA DUPA MOARTE !!!!!!!!!!!

De unde știi? Cã în Biblie nu scrie așa ceva, îți spun eu sigur. În schimb existã o mulțime de dovezi care aratã cã omul moare ca și animalul. Deci, omul mort este MORT !!!!!





Uauuuu ce tare esti mai !!!
Zici ca in Biblie nu scrie despre viatza dupa moarte ?
Poate ca tu ai cumparat o biblie cu paginile goale

Dar faptul ca eu te felicit pt. inteligentza ta, prin intermediul acestui mesaj, asta e scris in Biblia ta ? Sau nici asta nu au trecut autorii in carte ??? NU ? Pai si daca nu este scris in Biblie atunci de ce se intampla totusi ? Oare este posibil asa ceva ? Se intampla si lucruri care nu sint scrise-n BIBLIE ??? Vai, asta-i lucru dracului da poi saa shci maaa ...

Si zashi ca omul mort ca animalul , mort-ai ? ha ?

Na, asta chiar ca nu cred ca mai stia si altcineva na multzam fain ca m-ai invatzat sha pa minie...

Multzumiri sincere pt. mesajul tau ... doar oamenii foarte inteligentzi si nebunii sint capabili sa-i faca pe ceilaltzi sa rada
denis_3d25
Postat pe 26 Octombrie 2010 03:12
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-24 00:31:51
De la: Alia_Atreides, la data 2010-10-24 00:12:43. Mai exact Biblia este manualul nostru de instrucțiuni.



Manualul vostru de instructziuni ?
Uhhh ce bine ca-i doar al vostru ... caci eu cu sotzia, am facut-o fara manualul respectiv ... mai dar oare cum de am reusit sa o facem si fara schitza din carte ? Asta cred ca iara-i lucru dracului ... hhamm ? Tu she zashi ?

denis_3d25
Postat pe 26 Octombrie 2010 03:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
horoscop 3 De la: laurathegirl 10 Februarie 2009 16:42
Fata Scorpion vs. Baiatul Berbec 1 De la: Lady_Shadow 8 Mai 2010 20:12
La ce profil sa dau?:| 13 De la: kudika311645 18 Septembrie 2010 17:27
COMPATIBILITATE BARBATUL TAUR - FEMEIA GEMENI ? 2 De la: dulceata10 24 Iulie 2010 21:00
Sagetator-Pesti 4 De la: tmihaelita 2 August 2010 16:05