Setari Cookie-uri

Viata dupa moarte

De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-24 00:02:36
De la: grace000028, la data 2010-10-24 00:00:16
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-23 23:51:33
De la: grace000028, la data 2010-10-23 23:37:17Voi a-ti innebunit cu totii?De aceea ne paste atatea nenorociri pt.ca ne-am pierdut orice urma de bunatate.demnitate si credinta.Normal ca exista D_zeu si normal ca avem o viata...Daca nu ar fi asa cum explicati expresia"fiecare primeste ceea ce merita"?Si este adevarata sustin asta pana in panzele albe..........
.


ce este normal? cine defineste normalitatea!?

normalul ni-l definim noi insine prin ceea ce traim si prin ceea ce facem...normalul ni-l da ratiunea........parerea mea...


deci ceea ce este valabil pentru tine, nu este obligatoriu si pentru altu', nu!?
se numeste libera alegere.

Ceea ce e moral, bine, normal, este definit de cãtre Creatorul nostru în Biblie. Mai exact Biblia este manualul nostru de instrucțiuni. Așa cum fiecare aparat are un manual de utilizare/instrucțiuni, așa avem și noi. Oamenii sunt mici copii pe lângã Creator și așa cum un bebeluș învațã tot de la cei din jur, așa învãțãm și noi de la Creator, dar numai dacã vrem.
Alia_Atreides
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:12
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-24 00:02:36
De la: grace000028, la data 2010-10-24 00:00:16
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-23 23:51:33
De la: grace000028, la data 2010-10-23 23:37:17Voi a-ti innebunit cu totii?De aceea ne paste atatea nenorociri pt.ca ne-am pierdut orice urma de bunatate.demnitate si credinta.Normal ca exista D_zeu si normal ca avem o viata...Daca nu ar fi asa cum explicati expresia"fiecare primeste ceea ce merita"?Si este adevarata sustin asta pana in panzele albe..........
.


ce este normal? cine defineste normalitatea!?

normalul ni-l definim noi insine prin ceea ce traim si prin ceea ce facem...normalul ni-l da ratiunea........parerea mea...


deci ceea ce este valabil pentru tine, nu este obligatoriu si pentru altu', nu!?
se numeste libera alegere.

normal ca nu este obligatoriu.....chiar D_zeu ne-a dat liber arbitru ca fiecare sa faca si sa gandesca ceea ce vrea dar e trist ca am ajuns sa traim asemenea vremuri din cauza gandirii prea inguste pe care o avem...
grace000028
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:14
De la: NeOm, la data 2010-10-23 21:32:46NU...nu exista...si sa stiti ca nici Mos Craciun nu exista...
Daca dansez in juru focului nu vine ploaia.
Nu exista supranatural...exista doar inexplicabil...pt. mintile noastre, degeaba crete.
Am avut moarte clinica si am vazut tot felu de prosti care si au pus amprenta asupra mea
O singura chestie pot spune...MOARTEA NU DOARE....iar creierul lupta pentru supravietuire pana in ultimul moment....
Nu exista spirit....si nici nici un Dumnezeu mai mult dezbracat pe norisori pufosi

Fara suparare. 'MOS CRACIUN' NU EXISTA SI NICI 'BAU BAU'
Dar nu trebuie sa ne para rau, viata este un miracol al universului, un rezultat al entropiei, haosului, imperfectiunii.
Exista nemurire doar prin...nu am chef sa ma exprim acum.

Faptul cã nu te-ai întâlnit cu Dumnezeu te-a dus la concluzia cã nu existã? Pãi Lazãr crezi cã a fost plecat, alea trei zile de la moartea lui, undeva fâl-fâl pe un noruleț?! Isus când l-a înviat a zis: ”Lazãr ieși afarã!”, nu ”Lazãr hai jos de unde ai plecat”. Faptul cã tu nu ai întâlnit pe nimeni și nimic dupã moarte înseamnã cã moartea e așa cum o descrie Biblia, ca un somn profund.
Alia_Atreides
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:20
De la: valeanucarmen31_condo, la data 2010-10-23 20:08:03Citeste Secretul suprem de David Icke si proiectul Montauk , le gasesti pe net .Nu exclud existenta sufletului si a unei forte creatoare supreme pe care fiecare natiune si religie il numeste altfel dar care este unul si acelasi, dar trebuie sa fim si realisti .Sufletul omului de fapt este constiinta , o forma de energie dupa cum am citit si eu care este indestructibila .Mai departe fiecare este liber sa mediteze si sa traga concluziile in urma lecturii .Mai citeste Uriasii din Bucegi si Sala proiectiilor , tot din Bucegi .Ceea ce scrie este real , exista , ceva similar am vazut cu ochii mei acum 40 ani.Dupa ce au realizat ce este, militia , cum era atunci a imprastiat curiosii cu forta si au astupat sapaturile rapid .

Și David Icke ãsta de unde le știe pe toate? Interesant e cã ai ignorat total Biblia din contextul ãsta (ca mulți alții), dar faci exact ce scrie în ea: ”Un orb îl cãlãuzește pe un alt orb”Matei 15:14
Alia_Atreides
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:26
De la: grace000028, la data 2010-10-24 00:14:44
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-24 00:02:36
De la: grace000028, la data 2010-10-24 00:00:16
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-23 23:51:33
De la: grace000028, la data 2010-10-23 23:37:17Voi a-ti innebunit cu totii?De aceea ne paste atatea nenorociri pt.ca ne-am pierdut orice urma de bunatate.demnitate si credinta.Normal ca exista D_zeu si normal ca avem o viata...Daca nu ar fi asa cum explicati expresia"fiecare primeste ceea ce merita"?Si este adevarata sustin asta pana in panzele albe..........
.


ce este normal? cine defineste normalitatea!?

normalul ni-l definim noi insine prin ceea ce traim si prin ceea ce facem...normalul ni-l da ratiunea........parerea mea...


deci ceea ce este valabil pentru tine, nu este obligatoriu si pentru altu', nu!?
se numeste libera alegere.

normal ca nu este obligatoriu.....chiar D_zeu ne-a dat liber arbitru ca fiecare sa faca si sa gandesca ceea ce vrea dar e trist ca am ajuns sa traim asemenea vremuri din cauza gandirii prea inguste pe care o avem...


ai dreptate.
da' de ce tindem sa impunem cuiva o normalitate!?
mi-aduc aminte de inchizitie, care spunea, credinta cu forta.
nu vrei sa crezi in dumnezeu!!? ereticule! la spanzuratoare cu tine! sau sa-i fie taiat ciucurelu'. daca era barbat!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:29
De la: Alia_Atreides, la data 2010-10-24 00:12:43. Mai exact Biblia este manualul nostru de instrucțiuni.


as vrea sa te cred, da' nu prea pot!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:31
De la: kudika116445, la data 2010-10-23 15:25:36As vrea din tot sufletul meu sa stiu unde e adevarul in aceasta marea dilema....exista sau nu?.....am o surioara de 40 de ani care a murit pe 4 ianuarie 2010...a avut 3 ani de zile cancer...a luptat sa traiasca asa cum nu a mai luptat cineva pe lumea asta....dar nu a mai rezistat...boala asta nemernica i-a invadat tot corpul......atata grija avea ea de mine...era ingerul meu pe pamant......nu pot sa concep viata fara ea...sa nu vina..sa nu ma sune...sa nu-i simt grija zi de zi....desi ea era cea care avea nevoie de grija...unde e...atat vreau sa stiu daca e bine sau nu....sigur daca exista ...viata dupa moarte...ea e un INGER...CARE VEGHEAZA asupra familiei mele.....dar atat vreau sa stiu...daca e bine......exista viata dupa moarte...ea e bine?Stiu ca numai D-ZEU stie....dar el ne iubeste...atunci de nu stim nimic de cei pe care-i pierdem....sa stim ca sunt bine....o sa imi lipseasca mereu si o sa o iubim din toata inima noastra....
SCUMPO,SURIOARA TA E BINE.A SCAPAT DE SUFERINTA.ACUM E INTR-O DIMENSIUNE A PROAPE DE DUMNEZEU.AMINTIREA FAMILIEI PAMINTENE O POARTA IN SUFLET INCA.STIE TOT CE FACETI,INSA FIINTA EI ESTE CONECTATA UNEI ALTFEL DE ENERGII.ACOLO E ASA DE FERICITA INCIT NU-SI MAI DO RESTE INTOARCEREA NICI DACA AR AVEA TOATE BOGATIILE ACESTEI LUMI.SE MIHNESTE INSA DEOARECE ITI SIMTE VIBRATIILE SUFLETULUI TAU ,STIE CA SUFERI CA EA NU MAI ESTE LINGA TINE...TE IUBESTE SI SE ROAGA PT.TINE SI PT.FAMILIA LASATA AICI.INSA CHEMAREA DE ACOLO ESTE MULT MAI PUTERNICA. EU AM SIMTIT VIBRATIILE SUFLETULUI TAU NEMINGIIAT DE PIERDEREA SURIOAREI TALE DRAGI,DE ACCE TI-AM SCRIS.E MAI RAU DE CEI RAMASI.INTARESTE-TI SUFLETUL...EA E FERICITA ACOLO.
M_Si
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:37
De la: pucca8805, la data 2010-10-23 10:33:52Am fost odata la o manastire in Techerghiol. Frumoasa manastire! Si acolo a iesit parintele din chilia lui (un omulet mititel, cu o barba mare si cu niste ochi tare blanzi) si a inceput sa ne vorbeasca noua, oamenilor de rand. A vorbit despre viata si despre moarte. Nu stiu cum, dar aveam nevoie sa aud predica aceea neaparat, pentru ca eram in momentul in care intrebarile mele despre moarte erau infinite. Ce a spus el? A spus ca viata pe care o ducem pe pamant este o moarte continua, iar viata adevarata este cea dupa moarte. Trebuie sa trecem prin viata de pe pamant ca sa ne mantuim, si sa traim fericiti dincolo.
Stiu ca oamenii care nu sunt adpetii lui DUmnezeu ar putea aduce multe argumente impotriva acestei idei. Dar asta este pentru ca ei nu cred. Daca crezi in Dumnezeu, atunci poti sa crezi si ca exista o viata in Rai sau in Iad si ca trebuie sa ne mantuim. Trebuie doar sa crezi. Se dau exemplu preotii care nu sunt cuviinciosi...da, exista. Dar cum ramane cu cei care fac tot ce trebuie pentru a fi duhovnici model? Exista tot timpul doua parti.
Odata cu evolutia omenirii oamenii au inceput sa gandeasca mai rational, logic...pentru ca exista dovezi. Mi se pare corect sa gandesti asa pana la o anumita limita. Exista dovezi si in religie, doar ca cei inversunati impotriva religiei nu stiu de ele pentru ca nu cerceteaza.
Eu cred in viata dupa moarte,cred ca se intampla ceva cu noi dupa ce murim: ajungem in Rai sau in Iad.

Ceva versete din Biblie sunt ferm convinsã cã nu v-a dat. Tipic. Dacã eram eu prin preajmã nu mã lãsam pânã nu-mi rãspundea cu Biblia nu cu pãrerile lui. Serios acum, cum poți crede cã un Dumnezeu al iubirii ne-ar tortura în asemenea hal cum e descris Iadul, care apropo a fost fãcut de Dante mai mult ca o poveste, dar mulți au luat-o de bunã? Tu ai putea considera bun un pãrinte ca-și pedepsește copiii punându-le mâinile în foc!? Indiferent cum sau cu ce a greșit un copil, un pãrinte iubitor nu l-ar pedepsi așa nici în propria-i minte. Iar știința și Biblia merg mânã-n mânã, însã mulți sunt paraleli cu amândouã. Religiile cu știința nu se înțeleg deloc, nici evoluționismul cu știința.
Alia_Atreides
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:39
De la: kudika116445, la data 2010-10-23 15:25:36As vrea din tot sufletul meu sa stiu unde e adevarul in aceasta marea dilema....exista sau nu?.....am o surioara de 40 de ani care a murit pe 4 ianuarie 2010...a avut 3 ani de zile cancer...a luptat sa traiasca asa cum nu a mai luptat cineva pe lumea asta....dar nu a mai rezistat...boala asta nemernica i-a invadat tot corpul......atata grija avea ea de mine...era ingerul meu pe pamant......nu pot sa concep viata fara ea...sa nu vina..sa nu ma sune...sa nu-i simt grija zi de zi....desi ea era cea care avea nevoie de grija...unde e...atat vreau sa stiu daca e bine sau nu....sigur daca exista ...viata dupa moarte...ea e un INGER...CARE VEGHEAZA asupra familiei mele.....dar atat vreau sa stiu...daca e bine......exista viata dupa moarte...ea e bine?Stiu ca numai D-ZEU stie....dar el ne iubeste...atunci de nu stim nimic de cei pe care-i pierdem....sa stim ca sunt bine....o sa imi lipseasca mereu si o sa o iubim din toata inima noastra....
SCUMPO,SURIOARA TA E BINE.A SCAPAT DE SUFERINTA.ACUM E INTR-O DIMENSIUNE A PROAPE DE DUMNEZEU.AMINTIREA FAMILIEI PAMINTENE O POARTA IN SUFLET INCA.STIE TOT CE FACETI,INSA FIINTA EI ESTE CONECTATA UNEI ALTFEL DE ENERGII.ACOLO E ASA DE FERICITA INCIT NU-SI MAI DO RESTE INTOARCEREA NICI DACA AR AVEA TOATE BOGATIILE ACESTEI LUMI.SE MIHNESTE INSA DEOARECE ITI SIMTE VIBRATIILE SUFLETULUI TAU ,STIE CA SUFERI CA EA NU MAI ESTE LINGA TINE...TE IUBESTE SI SE ROAGA PT.TINE SI PT.FAMILIA LASATA AICI.INSA CHEMAREA DE ACOLO ESTE MULT MAI PUTERNICA. EU AM SIMTIT VIBRATIILE SUFLETULUI TAU NEMINGIIAT DE PIERDEREA SURIOAREI TALE DRAGI,DE ACCE TI-AM SCRIS.E MAI RAU DE CEI RAMASI.INTARESTE-TI SUFLETUL...EA E FERICITA ACOLO.
M_Si
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:44
De la: M_Si, la data 2010-10-24 00:44:46
De la: kudika116445, la data 2010-10-23 15:25:36As vrea din tot sufletul meu sa stiu unde e adevarul in aceasta marea dilema....exista sau nu?.....am o surioara de 40 de ani care a murit pe 4 ianuarie 2010...a avut 3 ani de zile cancer...a luptat sa traiasca asa cum nu a mai luptat cineva pe lumea asta....dar nu a mai rezistat...boala asta nemernica i-a invadat tot corpul......atata grija avea ea de mine...era ingerul meu pe pamant......nu pot sa concep viata fara ea...sa nu vina..sa nu ma sune...sa nu-i simt grija zi de zi....desi ea era cea care avea nevoie de grija...unde e...atat vreau sa stiu daca e bine sau nu....sigur daca exista ...viata dupa moarte...ea e un INGER...CARE VEGHEAZA asupra familiei mele.....dar atat vreau sa stiu...daca e bine......exista viata dupa moarte...ea e bine?Stiu ca numai D-ZEU stie....dar el ne iubeste...atunci de nu stim nimic de cei pe care-i pierdem....sa stim ca sunt bine....o sa imi lipseasca mereu si o sa o iubim din toata inima noastra....
SCUMPO,SURIOARA TA E BINE.A SCAPAT DE SUFERINTA.ACUM E INTR-O DIMENSIUNE A PROAPE DE DUMNEZEU.AMINTIREA FAMILIEI PAMINTENE O POARTA IN SUFLET INCA.STIE TOT CE FACETI,INSA FIINTA EI ESTE CONECTATA UNEI ALTFEL DE ENERGII.ACOLO E ASA DE FERICITA INCIT NU-SI MAI DO RESTE INTOARCEREA NICI DACA AR AVEA TOATE BOGATIILE ACESTEI LUMI.SE MIHNESTE INSA DEOARECE ITI SIMTE VIBRATIILE SUFLETULUI TAU ,STIE CA SUFERI CA EA NU MAI ESTE LINGA TINE...TE IUBESTE SI SE ROAGA PT.TINE SI PT.FAMILIA LASATA AICI.INSA CHEMAREA DE ACOLO ESTE MULT MAI PUTERNICA. EU AM SIMTIT VIBRATIILE SUFLETULUI TAU NEMINGIIAT DE PIERDEREA SURIOAREI TALE DRAGI,DE ACCE TI-AM SCRIS.E MAI RAU DE CEI RAMASI.INTARESTE-TI SUFLETUL...EA E FERICITA ACOLO.

Alta care folosește ”Biblia dupã pãrerea mea”.Eclesiastul 3:19,20; 5:15; 9:5,6,10. Din cuvintele lui Solomon se înțelege clar cã nu mai existã nimic dupã moarte. Toți morții sunt MORȚI, nu mai știu nimic, sunt ca într-un somn profund fãrã vise. Niciun om nu a devenit, nu devine și nu va deveni vreodatã înger. Îngerii sunt ființe spirituale foarte puternice, creați cu mult timp înainte de a fi creat Universul. Și te rog frumos sã termini cu astfel de minciuni care n-au nicio bazã. Dacã lui Lazãr i-ar fi fost mai bine mort și ar fi fost ”conectat la alte energii” fiind extrem de fericit și chiar euforic, Isus cu siguranțã ar fi știut asta și le-ar fi spus Mariei și Martei, cã lui îi este bine acolo unde s-a dus, deci nu are rost sã fie chemat înapoi Ioan 11:1-45. Însã lui Isus i s-a fãcut milã și l-a înviat. Lazãr nu a relatat niciodatã nimic despre vre-o cãlãtorie spiritualã, sau de alte energii. Ezechiel 18:4. Dacã sufletul supraviețuiește morții, atunci ce sens mai are învierea, Apocalipsa 21:4 ?
Alia_Atreides
Postat pe 24 Octombrie 2010 01:09
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-24 00:31:51
De la: Alia_Atreides, la data 2010-10-24 00:12:43. Mai exact Biblia este manualul nostru de instrucțiuni.


as vrea sa te cred, da' nu prea pot!

De ce? Dã-mi un motiv. Numește-mi o altã care care sã ne dea rãspunsuri la întrebãrile noaste și care sã ne ghideze în viațã. Am o viațã fericitã datoritã Cuvântului lui Dumnezeu. Nu știu câți pot spune asta din toatã inima așa ca mine. Mi-ar plãcea ca toți oamenii sã fie fericiți ca mine, dar din pãcate nu e așa.
Alia_Atreides
Postat pe 24 Octombrie 2010 01:12
M-am grãbit. Am vrut sã scriu carte.
Alia_Atreides
Postat pe 24 Octombrie 2010 01:14
De la: noisette, la data 2010-10-23 21:20:25Adevaru`i ca oricum ar fi, nu trebe sa ne punem intrebari.a oricum nu aflam mare lucru.Nici cu fizica (btw explicatia cu UN VERS este interesanta dar mi se pare ca e umpic trasa de par.dar cine stie.Never say never:P ) , nici cu religia nici cu nimic. Tot ce e de stiut si e clar ca se aplica e faptul ca totul e relativ. Toate,dar absolut toate pot exista in functie de ce ne dorim sa credem si ce nu ne dorim sa credem.Ce acceptam si ce nu.

Am zis!:P
Have a nice evening all.

Dacã toți ar gândi ca tine, am fi doar niște sãlbatici. Dacã nimeni nu și-ar fi pus întrebãri nu s-ar fi inventat nimic și nu am fi cunoscut nimic. Dupã ce Dumnezeu l-a creat pe primul om, venea mereu sã-i vorbeascã și sã-l învețe. Copiii pun o mulțime de întrebãri din momentul în care învațã sã vorbeascã și asta îi ajutã foarte mult, iar tu spui cã noi nu trebuie sã ne punem nicio întrebare. Deci ce mai sã cercetãm? Involuție plãcutã.
Alia_Atreides
Postat pe 24 Octombrie 2010 01:27
De la: Melek88_88, la data 2010-10-03 07:52:31Credeti in viata dupa moarte?sau in reincarnare?Sunt sceptica si mi-e foarte greu sa cred ca intradevar ar exista asa ceva...dar parerile sunt impartite...suntem cu adevarat spirite intr-un corp uman supuse la vre-un test de catre Creator?Exista raiul sau iadul despre care imi vorbea mereu bunica sau mama?Care este cu adevarat menirea noastra pe pamant?


Si bunica mea mi-a spus multe povesti despre: viata de dupa moarte,reancarnare etc,printre care si ceva de genul ''un om cu o viata normal si ne chinuit de fapte neortodoxe sau pacate or chinuit de o boala,niciodata nu isi v-a pune intrebari de genul asta ,iar cine isi pune totusi aceste intrebari sunt acei oameni care spera sa poata sa schimbe ceva din ce au gresit reancarnanduse sau pedeapsa lor sa nu fie atat de aspra in iad. Acum intrebarea mea este :Ce te nelinisteste pe tine de ai ajuns aici?
mihaela255
Postat pe 24 Octombrie 2010 06:02
in primul rin vreau iti spun condoleante ;ai avut niste priedere foarte mari a sufletului tau;dar sa stii mama ta exista ,ssi stiu ca tu simti asat,ia exista in tine si in amintirile tale,in inima ta si in iubirea cu care ti-a gidat pasi pe acest pamint,atit pot sa iti spun,nu iti pierde speranta,dumnezeu e maareeeeeee si minuni se intimpla mereu,o ssa iti trimita sigur un ingeras sa aiba grija de tine
o zi frumoasa,stergeti lacrimile si zimbesti,gindestete ca nu ar fi vrut sa plingii
tu stii mai bine care e,dar nu uita estsi copilul luio dumnezeu,si el are grija de noi toti si nu ai de unde sa stii de unde iti vine alinarea'
o zi frumoasa si lasati sufletul liber
CIPRIANMASIOR
Postat pe 24 Octombrie 2010 09:40
Ei bine, uite, eu cred cu adevarat ca da, exista viata dupa moarte si da, viata nu este decat un test la care suntem supusi, daca il trecem ne bucuram de frumusetzile Raiului si bunatatea lui Dumnezeu, iar daca nu atunci trebuie sa suportam chinurile izvorate din pactele grele din viata. De aceea trebuie sa fim pregatiti sufleteste caci nu se stie momentul in care ne vom regasi la 2 metri sub pamant
Magdutzaaa
Postat pe 24 Octombrie 2010 09:45
DA ,EXISTA VIATA DUPA MOARTE !!!!!!!!!!!
diana_51
Postat pe 24 Octombrie 2010 09:56
poftim?! ia jura, sa mori tu!
100101
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:04
Cei care suntem crestini credem ca vom invia.
alina02
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:09
...cu credinta veti ramane! io zic sa nu va amagiti, ca nu veti gasi nimi "dincolo" si veti trai o mare dezamgire. ne intalnim toti intr-un singur loc -in pamant! daca nu preferati incinerarea
100101
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:11
In decursul vietii avem peste 100 de existente. Dei dupa fiecare existenta , dupa moarte, ne reincarnam intr-un alt corp fizic si ne reintoarcem pentru o noua existenta.
dansprincenatu
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:27
De la: kyru, la data 2010-10-24 10:11:26...cu credinta veti ramane! io zic sa nu va amagiti, ca nu veti gasi nimi "dincolo" si veti trai o mare dezamgire. ne intalnim toti intr-un singur loc -in pamant! daca nu preferati incinerarea


yo prefer incinerarea
Barbie30
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:29
De la: dansprincenatu, la data 2010-10-24 10:27:12In decursul vietii avem peste 100 de existente. Dei dupa fiecare existenta , dupa moarte, ne reincarnam intr-un alt corp fizic si ne reintoarcem pentru o noua existenta.

asta-i prea adanca! io prfer sa-mi traiesc viata asta, ca si cum ar fi ultima daca oi mai primi ceva bonus...a fi bine. daca nu, macar nu mi-am facut iluzii desarte cat am trait pe pamant
100101
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:30
De la: Barbie30, la data 2010-10-24 10:29:34
De la: kyru, la data 2010-10-24 10:11:26...cu credinta veti ramane! io zic sa nu va amagiti, ca nu veti gasi nimi "dincolo" si veti trai o mare dezamgire. ne intalnim toti intr-un singur loc -in pamant! daca nu preferati incinerarea


yo prefer incinerarea

si io Barbie! las testament!
100101
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:31
De la: dansprincenatu, la data 2010-10-24 10:27:12In decursul vietii avem peste 100 de existente. Dei dupa fiecare existenta , dupa moarte, ne reincarnam intr-un alt corp fizic si ne reintoarcem pentru o noua existenta.


In decursul vietii avem peste 100 de existente? Asta in traducere libera inseamna ce?
Barbie30
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:32
De la: kyru, la data 2010-10-24 10:31:18
De la: Barbie30, la data 2010-10-24 10:29:34
De la: kyru, la data 2010-10-24 10:11:26...cu credinta veti ramane! io zic sa nu va amagiti, ca nu veti gasi nimi "dincolo" si veti trai o mare dezamgire. ne intalnim toti intr-un singur loc -in pamant! daca nu preferati incinerarea


yo prefer incinerarea

si io Barbie! las testament!







... o pereche de chiloti ... si instructiuni de folosire ... pata galbena in fata si cea maro ... in spate ...

marco918
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:32
De la: dansprincenatu, la data 2010-10-24 10:27:12In decursul vietii avem peste 100 de existente. Dei dupa fiecare existenta , dupa moarte, ne reincarnam intr-un alt corp fizic si ne reintoarcem pentru o noua existenta.

auziti...fix 100? 99 n`ar fi destule?
100101
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:32
oamenilor le mai place din cand in cand sa se imbete cu apa rece.... singura viata de care suntem siguri ca exista e cea pe care o traim acum...
bombonik_babardik
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:34
Da,cred. Sotul meu a murit. Dar e inca linga mine.
perlina
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:35
100101
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cu cine e compatibila femeia leu? 63 De la: Maeve 4 Septembrie 2010 19:03
Eu Sagetator .. el Scorpion 12 De la: ammy38 13 Mai 2010 08:46
Kiss 6 De la: kudika421339 1 Octombrie 2011 19:57
2 capicorni....se potrivesc intr-o relatie? 3 De la: kudika312411 8 Decembrie 2011 11:55
berbec cu berbec..... 20 De la: Milenium 22 Octombrie 2009 16:10