Setari Cookie-uri

Viata dupa moarte

De la: lory08, la data 2010-10-23 18:54:14Daca tu crezi in El si El nu exista, n-ai nimic de pierdut.....dar daca El exista si tu nu crezi, atunci pierzi totul.
Asa Este.Si totusi ce absurd mi-i se pare faptul ca unii dintre voi cred ca se vor reincarna;hahah Sa fim seriosi.Cate feluri de religii exista??? multe nu??? in toate religiile se vorbeste despre un Dumnezu.Nu??? Deci un Dumnezeu tot este. Exista si iad si rai. Cei ce omoara trebuie sa plateasca nu.??? nu putem face numai ce vrem.Clar nu suntem facuti din Nimic.Si nu ne ducem in nimik.Pt tot ceea ce se intampla exista un motiv.
kudika319167
Postat pe 23 Octombrie 2010 19:49
De la: kudika056305, la data 2010-10-23 19:39:18
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-11 10:44:49 pai daca este vita dupa moarte nu as putea sa platesc impozitele acolo? cred ca de aia popii nu le platesc...


Super !!!!!!!!

ce ...vrei si tu sa platesti impozitul ...dincolo?...vezi cine se ocupa cu inscrierea...
BEL_AMY1
Postat pe 23 Octombrie 2010 19:51
Citeste Secretul suprem de David Icke si proiectul Montauk , le gasesti pe net .Nu exclud existenta sufletului si a unei forte creatoare supreme pe care fiecare natiune si religie il numeste altfel dar care este unul si acelasi, dar trebuie sa fim si realisti .Sufletul omului de fapt este constiinta , o forma de energie dupa cum am citit si eu care este indestructibila .Mai departe fiecare este liber sa mediteze si sa traga concluziile in urma lecturii .Mai citeste Uriasii din Bucegi si Sala proiectiilor , tot din Bucegi .Ceea ce scrie este real , exista , ceva similar am vazut cu ochii mei acum 40 ani.Dupa ce au realizat ce este, militia , cum era atunci a imprastiat curiosii cu forta si au astupat sapaturile rapid .
valeanucarmen31_condo
Postat pe 23 Octombrie 2010 20:08
Noi ne cream propriile lumi. Important este sa crezi in ceva, nu conteaza in ce... Credinta insasi elibereaza mintea, il ajuta pe om sa-si depaseasca conditia, sa construiasc noi universuri, sa exploreze si sa evolueze. Mereu am spus ca importanta este cautarea... Toate religiile sunt produse ale mintii umane... Asta nu inseamna insa, ca nu sunt reale. Orice idee (daca e investita cu energie) poate deveni "reala", ca parte a ceea ce Jung numea anima mundi sau subconstientul colectiv.
Micael
Postat pe 23 Octombrie 2010 20:22
De la: kudika315748, la data 2010-10-23 07:36:41buna ,,, da exista viata dupa moarte ... si ziua judecati ......... , dupa ce murim , vom vedea ce am facut rau si ce am facut bine, eu una asa cred , de am facut rau stiti unde vom ajunge ,,, si de am facut bine ,,,,... ne asteapta RAIUL unde e cel mai placut loc . viata dupa moarte e mai frumoasa si mai buna decat viata pamanteasca , unde omul e predispus sa pacatuiasca .rau va fi si pent ru cei care ii facLUI semeneni.

interesant punct de vedere, dar incomplet.Ar putea sa-mi spuna cineva daca exista om care n-a facut raul?! si daca toti am facut si daca tot am luat partea la rau de atatea ori cine va merge in rai?! daca noi credem ca va exista o balanta care sa cantareasca cat am facut bine si cat am facut rau, ne inselam, cine spune asa ceva, cu siguranta Biblia care este Cuvantul drept si adevarat a lui Dumnezeu nu pomeneste asa ceva.De parfa cineva va avea o masura, cineva va sta sa compare raul facut de mine si consecintele asupra vietii altora si et, etc.sa fim seriosi, exista un singur raspuns, doar cei care vor fi spalati si albiti in Sangele Mielului, doar aceia vor fi cei ce vor vedea pe Dumnezeu, Apoc.7:14.
Multi sunt cei care ar dori sa intre in Rai dar putini vor fi cei care vor intra, dupa cum multi sunt cei care spun ca au o credinta in Dumnezeu, dar putini sunt cei care o au in realitate.Multi sunt cei care cred ca exista undeva, ceva, deasupra noastra care misca universul, dar El nu asta vrea, ci sa-L iubesti, ori cum poti sa iubesti pe acel Cineva pe care nici macar nu-L cunosti?!
Dezamagit
Postat pe 23 Octombrie 2010 20:25
De la: Melek88_88, la data 2010-10-03 07:52:31Credeti in viata dupa moarte?sau in reincarnare?Sunt sceptica si mi-e foarte greu sa cred ca intradevar ar exista asa ceva...dar parerile sunt impartite...suntem cu adevarat spirite intr-un corp uman supuse la vre-un test de catre Creator?Exista raiul sau iadul despre care imi vorbea mereu bunica sau mama?Care este cu adevarat menirea noastra pe pamant?


Citeste Biblia si vei afla! Deschide-ti inima catre Iisus, catre Dumnezeu. O viata frumoasa iti doresc cu Iisus in inima ta, lasa-l si te va schimba pt. totdeauna, ca El a venit pe Pamant sa moara pt tine, pt pacatele tale, pt toti, sa ne izbaveasca de cel rau, sa fim iertati. Asadar crede in El si totul va fii mult mai usor, vei iubi din toata inima ta. Ai grija de tine.
larisa_sofia25
Postat pe 23 Octombrie 2010 20:36
Adevaru`i ca oricum ar fi, nu trebe sa ne punem intrebari.a oricum nu aflam mare lucru.Nici cu fizica (btw explicatia cu UN VERS este interesanta dar mi se pare ca e umpic trasa de par.dar cine stie.Never say never:P ) , nici cu religia nici cu nimic. Tot ce e de stiut si e clar ca se aplica e faptul ca totul e relativ. Toate,dar absolut toate pot exista in functie de ce ne dorim sa credem si ce nu ne dorim sa credem.Ce acceptam si ce nu.

Am zis!:P
Have a nice evening all.
noisette
Postat pe 23 Octombrie 2010 21:20
Pe pamant noi am venit ca sa ne alegem locul in care dorim sa vietuim dupa plecarea de aici.
Astfel, la sfarsitul vietii pamantesti, averea este luata de rude, trupul ti-l iau viermii in primire, iar sufletul pleaca sa se inchine stapanului caruia i-ai slujit- lui Iisus sau diavolului.
Dumnezeu sa te ajute sa gasesti calea si adevarul !
Gabriela
gastrogabriela
Postat pe 23 Octombrie 2010 21:24
dar de ce va mai trebuie o viata si dupa moarte? nu va e de ajuns asta?
battleofwits
Postat pe 23 Octombrie 2010 21:25
De la: thadoogback, la data 2010-10-10 08:26:29
De la: kudika171147, la data 2010-10-10 08:23:29 of unde ma bag, sa fac bine, uuf, nu.i bine , stii? nu sti, ei:
sti de ce fac asta? ca.mi place poza ce.ai postato si fecior fiind, ma misca frumusetea corporala mama ei de viata!
in fine iaca.sa:
totul in universul asta e nimic altceva decat energie . fizica ne spune ca energia nu se pierde ci e intr.o continua transformare.
asta in tot universul, aci, p pamant energia a luat diferite forme( ca spre exemplu faptura aia supar atragatoare din poza postata de tine), in functie de anumiti factori.
ca oameni, ne prezentam in forma cunoscuta.
acu, toate celulele din organism ne formeaza ca tot, dar modul in care sunt asezate si modul in care interactioneaza intre ele si exterior, ne determina modul de rationare!
dupa parerea ta, daca eu, am fost normal si, intr.o anumita perioada am suferit un accident cerebral, am devenit cucu, precum vezi, sau , poate si mai rau de atat, cand toate celulele creierului meu se vor transforma in te miri ce, crezi tu ca voi mai putea fi capabil sa judec chiar si la nivelul asta minimal?
da, energia nu se pierde se transforma, insa e ceva totusi, informatia! upsi, informatia!
ei da, informatia se pastreaza! iar cine stie cum si cand , informatia asta a ta, cod genetic, ganduri chiar si sentimente, poate fi decodata, de t miri cine, animal, planta, sau, sa nu te mire, roca!
religia? a fost buna pt o vreme, insa, daca nu evoluam, nu stagnam ci, involuam
ai inteles ceva? ei daca, daca nu, no, asta e, tot imi place cea din poza, si, ioi, ioi ce ganduri necrestine ma inunda!
ce ai ma te doare capul
kudika144634
Postat pe 23 Octombrie 2010 21:29
poate daca cauti raspunsul la intrebare mai profund nu pe :))) kudika poate vei gasi raspunsul:)))....poate..:)=)))))))))))))) oricu nici bunica :)) nici mama nu cred ca au cautat asa adanc incat sa afle :))):|...oricum nimeni nu o sa iti vina cu o definitie sigura ..toate sunt ipoteze daca vrei sa aflii adevarul :> trebuie pe cont propriu :>:>:> exista o singura cale sa aflii ce se intampla dupa moarte....
butterflyeffect
Postat pe 23 Octombrie 2010 21:30
NU...nu exista...si sa stiti ca nici Mos Craciun nu exista...
Daca dansez in juru focului nu vine ploaia.
Nu exista supranatural...exista doar inexplicabil...pt. mintile noastre, degeaba crete.
Am avut moarte clinica si am vazut tot felu de prosti care si au pus amprenta asupra mea
O singura chestie pot spune...MOARTEA NU DOARE....iar creierul lupta pentru supravietuire pana in ultimul moment....
Nu exista spirit....si nici nici un Dumnezeu mai mult dezbracat pe norisori pufosi

Fara suparare. 'MOS CRACIUN' NU EXISTA SI NICI 'BAU BAU'
Dar nu trebuie sa ne para rau, viata este un miracol al universului, un rezultat al entropiei, haosului, imperfectiunii.
Exista nemurire doar prin...nu am chef sa ma exprim acum.
NeOm
Postat pe 23 Octombrie 2010 21:32
ma grabeam:P
NeOm
Postat pe 23 Octombrie 2010 21:33
De la: kudika144634, la data 2010-10-23 21:29:45
De la: thadoogback, la data 2010-10-10 08:26:29
De la: kudika171147, la data 2010-10-10 08:23:29 of unde ma bag, sa fac bine, uuf, nu.i bine , stii? nu sti, ei:
sti de ce fac asta? ca.mi place poza ce.ai postato si fecior fiind, ma misca frumusetea corporala mama ei de viata!
in fine iaca.sa:
totul in universul asta e nimic altceva decat energie . fizica ne spune ca energia nu se pierde ci e intr.o continua transformare.
asta in tot universul, aci, p pamant energia a luat diferite forme( ca spre exemplu faptura aia supar atragatoare din poza postata de tine), in functie de anumiti factori.
ca oameni, ne prezentam in forma cunoscuta.
acu, toate celulele din organism ne formeaza ca tot, dar modul in care sunt asezate si modul in care interactioneaza intre ele si exterior, ne determina modul de rationare!
dupa parerea ta, daca eu, am fost normal si, intr.o anumita perioada am suferit un accident cerebral, am devenit cucu, precum vezi, sau , poate si mai rau de atat, cand toate celulele creierului meu se vor transforma in te miri ce, crezi tu ca voi mai putea fi capabil sa judec chiar si la nivelul asta minimal?
da, energia nu se pierde se transforma, insa e ceva totusi, informatia! upsi, informatia!
ei da, informatia se pastreaza! iar cine stie cum si cand , informatia asta a ta, cod genetic, ganduri chiar si sentimente, poate fi decodata, de t miri cine, animal, planta, sau, sa nu te mire, roca!
religia? a fost buna pt o vreme, insa, daca nu evoluam, nu stagnam ci, involuam
ai inteles ceva? ei daca, daca nu, no, asta e, tot imi place cea din poza, si, ioi, ioi ce ganduri necrestine ma inunda!
ce ai ma te doare capul



Einstein spunea :''stiinta fara religie este schioapa iar religia fara stiinta este oarba"
Petre Tutea spunea ca DUMNEZEU a creat lumea si si-a incununat crea tia cu cea mai frumoasa , numita OM
a carui sarcina a fost sa o descifreze.
kudika144634
Postat pe 23 Octombrie 2010 21:36
De la: thadoogback, la data 2010-10-10 08:56:19
De la: Barbie30, la data 2010-10-10 08:53:59
De la: thadoogback, la data 2010-10-10 08:31:10
De la: Barbie30, la data 2010-10-03 09:25:17Parerile sunt impartite,unii cred ca exista viata dupa moarte..altii nu concep ideea asta.Unii spun ca dupa moarte te duci la judecata de apoi unde se stabileste daca stai in dreapta sau in stanga Tatalui,altii spun ca sufletul trebuie sa atinga un anumit nivel pentru a ajunge acolo si prin reincarnare poti face asta.Poti sa ai 10 sau 20 vieti pana sa ajungi acolo.Se spune ca imediat dupa moarte,sufletul vede exact unde a gresit si cea a facut bine si isi alege singur urmatoarea reincarnare,mediul propice pentru a repara greselile din vietile anterioare.Se mai spune ca la nivel de subconstient ai toate informatiile despre vietile anterioare si de aici si sentimentul pe care il ai cand abia cunosti o persoana si ai impresia ca o cunosti de o viata,asta se numeste intalnire karmica.Lectiile karmice prin care trebuie sa treci si pe care trebuie sa le inveti le poti afla prin obstacolele pe care le ai.
Asta se spune...tu poti sa crezi ce vrei!
nu trebe sa crezi ce vrei,,trebe sa crezi ce trebe,,te a stricat cnva rau pe tn cu reincarnarea,,o singura viata avem si trebe sa avem mare grija ce facem si cum facem in ea ,,de asta depinde ce ne asteapta in viata vesnica.......punctttttt


"Trebe sa crezi ce trebe"?Mai Doog cand vorbim de lucruri fara dovezi,fiecare e liber sa creada ce vrea.Tu poti sa crezi ce vrei,eu i-am spus tipei cele doua variante care sunt spuse de unii si de altii.
de uni si de altii cu capul in nori,,,sunt sute de dovezi

mai Doog,inaite de avea pareri despre viata de dupa moarte,invata gramatica limbii romane
ely_blue
Postat pe 23 Octombrie 2010 22:08
Imi place intrebarea asta :)
kudika006492
Postat pe 23 Octombrie 2010 22:15
nimic nu e intamplator eu cred in reancarnare deoarece toti trebuie sa platim pentru faptele noastre.Nu ai cum sa platesti daca ai fost un om rau decat sa primesti rautate intr-o alta viata.
donn
Postat pe 23 Octombrie 2010 22:20
de ce nu mergi sa stai de vb cu un preot si te lamureste EL ????
pe acest sai nu o sa afli adevarul pt ca parerile sunt inpartite
ninocik
Postat pe 23 Octombrie 2010 22:52
Citeste Biblia si vei gasi raspuns
eribui
Postat pe 23 Octombrie 2010 22:54
De fapt studiaz-o
eribui
Postat pe 23 Octombrie 2010 22:55
Mult curaj! Poate ca o sa ti se para banal ceea ce o sa iti spun, dar sa stii ca timpul vindeca orice rana, chiar daca raman cicatrice. Trebuie sa fii tare. Ai pierdut doua fiinte dragi... Nu iti pierde speranta!
Jaqueline_healthy
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:09
Desi sunt foarte credincioasa,mi-am pus si eu intrebarea asta,dar universul este enorm,noi cunoastem doar o infima parte,deci exista o infinitate de posibilitati si rampe de lansare pentru noile suflete.Totusi ma intreb ce gasesc pe Pamant,de vin tot mai multe?!Cred ca vin sa se bucure de peisaje,sau,dupa cum se inmulteste raul,armata asta noua vine din "subteran" cu forte proaspete.
adinamov
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:20
da, viata dupa moarte, o enigma, nu exista din punctu meu de vedere,dar asta vom vedea cu toti la un moment dat, am avut de multe ori sentimentul de dejavou ,,dar nu inseamna ca am mai facut asta intr-o viata anterioara,,desi poate fi ceva genetic,,,mostenit de la parintii nostri,,,am citiit despre multe animale care mostenesc un pachet foarte impresionant de informatie genetica,, cel mai simplu exemplu este banala gaina care iese dintr-o clocitoare electrica,, sau o pasare care depune ouale in cuibu altor pasari,dar nu a pierdut identitatea ei ca specie,,, Parerea mea este ca noi suntem nemuritori prin copii nostri,,ca reincarnarea nu exista,este doar informatie genetica mostenita de la parintii nostri, si ar fi mai bine sa ne bucuram de viata pe care o avem ca de alta numai avem parte. Va salut si numai bine
constantynoo
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:26
Prostia mare pe care o fac majoritatea este sã creadã tot ce spun unii și alții în loc sã-l întrebe pe însuși Creatorul nostru. Iar asta e chiar simplu: citește cu mare atenție Biblia. Dupã ce începi sã-l cunoști pe Creator realirezi câtã iubire, dreptate și logicã poate sã aibã. Și în ce privește viața dupã moarte și sufletul nemuritor, folosește-ți puțin logicã și gândește-te: ce sens mai are învierea, dacã oricum supraviețuim într-un fel sau altul dupã moarte? Cele douã doctrine nu sunt compatibile deloc. Eu am mai multe traduceri în românã ale Bibliei și una în englezã. Eu sunt foarte interesatã de religii în general (poate de asta îmi place Mircea Eliade),așa cã m-am dus la mai multe religii sã pun întrebãri. La multe religii n-are niciun sens sã-i întrebi ceva pe enoriași, cã sunt paraleli cu doctrinele propriei lor religii, așa cã am preferat sã discut cu pastori, misionari, bãtrâni de congrgație, preoți, etc. Dacã te intereseazã care religie e cea adevãratã, îi poți gãsi descrierea în Biblie, fiindcã au fost lãsate indicii cu privire la ea. 1Ioan 4:7,8; Coloseni 3:12-14; Isaia 54:13; Romani 1:11,12; 1Tesaloniceni 5:11; Evrei 10:24,25; Mica 4:2,3. Apoi foarte important e sã întrebi fiecare religie ce speranțã îți oferã, fiindcã dacã nu e în armonie cu Biblia, atunci nici mãcar nu meritã sã-ți mai bați capul cu alte chestii. Speranța pe care o oferã Biblia e de a trãi aici pe Terra, dar etern și din nou perfecți cum au fost dreați Adam și Eva. Speranța asta o gãsești în Biblie la: Apocalipsa 21:4; Ioan 5:28,29; Isaia 11:25-32; Isaia 33:5-7. Citește din propria ta Biblie, iar dacã nu ai una comandã-ți de pe net. Sper cã te-am ajutat. O zi plãcutã în continuare!
Alia_Atreides
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:37
Voi a-ti innebunit cu totii?De aceea ne paste atatea nenorociri pt.ca ne-am pierdut orice urma de bunatate.demnitate si credinta.Normal ca exista D_zeu si normal ca avem o viata...Daca nu ar fi asa cum explicati expresia"fiecare primeste ceea ce merita"?Si este adevarata sustin asta pana in panzele albe..........
Daca am crede in D_zeu am fi mai buni, mai rationali si am mai avea macar o urma de frica de rau in noi...Dar cum credinta s-a pierdut de mult in aceasta lume nebuna asa si relele vin peste noi din ce in ce mai multe...Cum ne putem astepta la bine cand ne dorim aproapelui ce este mai rau pt.a ne fi noua bine?Primim ceea ce meritam......si va fi din ce in ce mai rau pt si noi ne vom inrai din ce in ce mai mult..........
Nu sunt o sfanta si binenteles ca voi fi judecata si comentata de multi dar nu imi pasa, sunt doar o persoana cu famile, copii care incearca din rasputeri sa nu vada raul din jurul ei si sa faca bine pt.ca si eu am primit multe lucruri bune de la D_zeu si mi-a demonstrat nu o data ci de mai multe ori ca exista si putina credinta cat un fir de nisip muta muntii din loc...credeti-ma pe cuvant.....si nadejdea si rabdarea sunt f importante ..Am avut perioade frumoase in viata mea dar mi-am pierdut job-ul si incerc din rasputeri sa-mi gasesc altul si se pare ca e in zadar....dar incerc din rasputeri sa nu deznadajduiesc si sa nu il las pe cel rau sa ma indeparteze de credinta si stiu ca va veni soarele si pe strada mea dar cand va dori Bunul D-zeu nu cand vrem noi...desi am momente cand imi pierd speranta incerc sa ma gandesc ca D_zeu ne pune la incercare si noi trebuie sa incercam sa trecem testul si sa reusim in cele din urma.....Toate bune....Sa nu va pierdeti credinta e fff importanta in aceasta lume plina de rautati....Fara credinta suntem pierduti.....
grace000028
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:37
De la: grace000028, la data 2010-10-23 23:37:17Voi a-ti innebunit cu totii?De aceea ne paste atatea nenorociri pt.ca ne-am pierdut orice urma de bunatate.demnitate si credinta.Normal ca exista D_zeu si normal ca avem o viata...Daca nu ar fi asa cum explicati expresia"fiecare primeste ceea ce merita"?Si este adevarata sustin asta pana in panzele albe..........
.


ce este normal? cine defineste normalitatea!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:51
De la: gastrogabriela, la data 2010-10-10 13:30:16Sufletele noastre au fost trimise pe pamat pentru a-si alege locul in care doresc sa vietuiasca la plecarea din trupuri, astfel, la sfarsitul vietii pamantesti : rudele iti iau averea, viermii iti iau trupul iar sufletul pleaca sa se infatiseze celui caruia i-a servit - lui Dumnezeu sau diavolului.
Sa-ti fie viata luminata !
Gabriela

Asta-i ”Biblia dupã pãrerea mea”? Cã dacã ai fi citit mãcar o paginã din Biblie sunt convinsã cã nu ai mai fi fãcut asemenea afirmații.
Alia_Atreides
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:58
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-23 23:51:33
De la: grace000028, la data 2010-10-23 23:37:17Voi a-ti innebunit cu totii?De aceea ne paste atatea nenorociri pt.ca ne-am pierdut orice urma de bunatate.demnitate si credinta.Normal ca exista D_zeu si normal ca avem o viata...Daca nu ar fi asa cum explicati expresia"fiecare primeste ceea ce merita"?Si este adevarata sustin asta pana in panzele albe..........
.


ce este normal? cine defineste normalitatea!?

normalul ni-l definim noi insine prin ceea ce traim si prin ceea ce facem...normalul ni-l da ratiunea........parerea mea...
grace000028
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:00
De la: grace000028, la data 2010-10-24 00:00:16
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-23 23:51:33
De la: grace000028, la data 2010-10-23 23:37:17Voi a-ti innebunit cu totii?De aceea ne paste atatea nenorociri pt.ca ne-am pierdut orice urma de bunatate.demnitate si credinta.Normal ca exista D_zeu si normal ca avem o viata...Daca nu ar fi asa cum explicati expresia"fiecare primeste ceea ce merita"?Si este adevarata sustin asta pana in panzele albe..........
.


ce este normal? cine defineste normalitatea!?

normalul ni-l definim noi insine prin ceea ce traim si prin ceea ce facem...normalul ni-l da ratiunea........parerea mea...


deci ceea ce este valabil pentru tine, nu este obligatoriu si pentru altu', nu!?
se numeste libera alegere.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:02
De la: kudika224927, la data 2010-10-10 09:04:34ramii cu ce ai invatat de la bunica,ca a stiut foarte bine ce sa te invete

Dacã ai avea cunoștințe minimale de istorie a religiilor nu ai da un asemenea sfat absurd. Pe vremea bunicilor noștri nimeni nu avea voie sã punã întrebãri cum face fata asta. Dacã totuși îndrãznea cineva sã întrebe i se spunea cu asprime:”Crede și nu cerceta!”. Chiar și acum sunt mulți care cred cã așa scrie în Biblie și cã Biblia ne cere sã credem orbește în Dumnezeu. Fals. Asta e credulitate și nu trebuie confundatã în niciun caz cu credința pt. care trebuie sã ai cunoștințe din Biblie drept fundație solidã. Numai proștii cred și nu cerceteazã!
Alia_Atreides
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog ajutati-ma...m-am saturat de dragostea asta.... 50 De la: khadijha97 13 Martie 2012 17:57
Mi-a facut creierii varza:(((((( 21 De la: Preaminunata 20 Aprilie 2010 18:19
EU TAUR -EL GEMENII 6 De la: kudika088908 28 Decembrie 2009 00:07
ce parere aveti despre femeile Sagetator ? 26 De la: ubita_mea2003 15 Martie 2012 23:02
eu sagetator el varsator 12 De la: cristinne83 12 Octombrie 2009 12:14