Setari Cookie-uri

Eu 19 ani ..ea 42 ..

Sincer, nu prea cred povestioara asta! Dar nu asta cred ca este important, ci mai degraba mesajul! Nu sunt noi relatiile intre persoane cu o diferenta asa de mare de varsta. Sunt care le judeca, sunt care le aproba, fiecare cu propriile capacitati de a percepe lumea. Doar ca in cazul tau .. varstele sunt complet nepotrivite. Tu la 20 de ani ar trebui sa ai lumea la picioarele tale! Vei avea o profesie formidabila, o cariera formidabila, copii.. orice iti doresti! Ea, are 43 de ani, era maritata are o fata ..mai mare decat tine.. sa isi foloseasca farmecele si sa se joace cu mintea unui pushti de 18 ani debusolat, chiar ravasit de tragedia familiei sale, denota orice, doar responsabilitate si altruism nu! Ca sa nu ma gandesc si la stabilitatea ei emotionala.
Eu cred ca in subconstient, o percepi ca pe mama care ai pierdut-o in mod tragic. Ea, Adriana ( parca) ar fi trebuit sa stie asta, si sa nu te lase sa aluneci in aceasta capcana, care nici macar nu este una noua. Ar fi trebuit sa iti explice, si sa te ajute sa treci peste aceasta trauma, nu sa faca ceea ce a facut. Deci eu nu o invinuiesc pe ea ca femeie, ci ca PSIHOLOG.
In opinia mea, aceasta casatorie nu va duce nicaieri. Adica oricum este sortita esecului. Gelozia ei nu este dovada de iubire, ci mai degraba denota propria-i nesiguranta. Tu nu ai cum sa i-o alungi, decat renuntand la propria viata! Eu cred ca daca veti continua, viata voastra de... cuplu se va transforma intr-un cosmar. Iar pe langa trauma pierderii unei parti din familie, se va acumula si trauma unei relatii de neinteles. Care te va debusola si mai mult!
Cred ca acum, tu va trebui sa fii cel matur si sa pui capat acestei relatii. Gandeste-te la asta!
kudika159607
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:06
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-11-28 18:11:20dragoste mare daca a renuntat ea la cariera pentru un pustan...!
si din ce traiti acum?






... din impletit ciorapi ... lilo ...

marco918
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:08
Buna Iann , eu nu am prea multa experienta in viata dar cred ca ar fi bine sa petreceti cat mai mult timp imreuna doar voi doi:D Cred ca nu ar refuza surprizele si cinele romantice sau orice ei ii place la nebunie, dar repet,sa fiti doar voi doi!Succes!


Astept sa vad ce s-a mai intamplat, daca ai convins-o sau nu...:D
kudika027088
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:37
dragul meu,
diferenta e mare.....te vei desparti intro zi....atunci vei deveni barbat.!
FALUS
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:38
De la: luchianramona, la data 2010-10-26 14:09:53Probabil (mai mult ca sigur) ca si "a' mica" pune gaz pe foc. E psiholog, ce naiba! Vorbiti ca 2 oameni maturi ce sunteti si stabiliti niste reguli, in asa fel incat sa dispara suspiciunile. Altfel, asa cum a mai spus cineva mai devreme, mereu va aparea ba o colega, ba o vecina....


CARE DOI OAMENI MATURI? barbat se poate numi doar cel trecut prin viata...ori el saracu...cu toate problemele de ordin sentimental nu inceamna ca-i matur. si au nevoie si unul si celalalt de afectiune. EA nu e neaparat cu probleme...nu cunosc femeie care sa nu fie geloasa si imposibila...indiferent de virsta.

ce sa faci? pai esti tu capabil sa o iubesti multi ani de acum incolo? esti tu sigur ca-i poti oferi siguranta sentimentelor...cum sa poti face asta? oricit de frumoasa e acum...peste 7 ani cind tu te vei fi definit ca om, si vei fi devenit barbat, sigur vei avea alte necesitati decit acum...important e sa fi alaturi de ea mai departe, macar ca cel mai bun prieten. succes....ideea e ca si eu am cam trait asa ceva si stiu cum e...
kica
Postat pe 28 Noiembrie 2010 20:12
De la: FALUS, la data 2010-11-28 19:38:00dragul meu,
diferenta e mare.....te vei desparti intro zi....atunci vei deveni barbat.!






... asta era domnle ... cita profunzime ...
marco918
Postat pe 28 Noiembrie 2010 20:18
Auzi draga,ar trebui ca ea sa-si faca griji de cearta si ulterior de despartire!Tu chiar nu esti constient ca nu ai nimik de pierdut,tu ai toata viata inainte,si credema ca atunci cand vei vrea iti vei gasi jum cu adevarat si credema ca ea chiar nu e nici pe sfertul de care ai tu nevoie.Ea ,fiind pshiholog a stiut cum sa te ademeneasca,iar tu ,virgin fiind ,ai cazut in mrejele ei,fara sa-ti dai seama te-ai indragostit,crezi tu ,de singura femeie perfecta de pe lumea asta.Trezestete la realitate,niciodata acesata femeia nu va vrea sa faca o fam cu adevarat,n-o sa vrea copii,n-o sa ai intelegere pt ca ea e de o alta mentalitate.Iar in leg cu fiica ,ea chiar este realista cu rel voastra.Poate ai sa spui ca mai sunt rel cu dif mari de varsta ,dar tu vrei o sotie SAU O MAMA.?Gandeste-te.ai toata viata in mainile tale,lasa curiozitatile si nebuniile si fa-ti o fam ,ca viata e scurta si nu merita irosita cu orice.Raspunde-mi la mess daca vrei.Si-ti mai dau un sfat:FII INSA-TI PSIHOLOGUL TAU>AI grija de tine. si astept rasp
criday22
Postat pe 28 Noiembrie 2010 20:30
de la vera
da te la fata e mai aproape de virsta ta
poate merge mai bine
kudika081281
Postat pe 28 Noiembrie 2010 20:46
Mi se pare foarte tare La modul cel mai sincer... Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare, am o relatie de 7 luni cu un barbat de 36 de ani, este necasatorit iar eu am 17 ani. Am invatat multe de la el.
Probabil ar trebui sa ii arati Adrianei ca nu-ti pasa de fica ei, si poate ar fi bine sa pleci intr-un weekend cu Adriana, numai voi doi, departe de tot, ca sa va mai linistiti si ca sa-i arati cat de mult inseamna pentru tine
cozy
Postat pe 28 Noiembrie 2010 20:47
De la: cozy, la data 2010-11-28 20:47:32Mi se pare foarte tare La modul cel mai sincer... Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare, am o relatie de 7 luni cu un barbat de 36 de ani, este necasatorit iar eu am 17 ani. Am invatat multe de la el.
Probabil ar trebui sa ii arati Adrianei ca nu-ti pasa de fica ei, si poate ar fi bine sa pleci intr-un weekend cu Adriana, numai voi doi, departe de tot, ca sa va mai linistiti si ca sa-i arati cat de mult inseamna pentru tine


Sa vezi ce marfa o sa fie cand tu o sa ai 30 si el 49...
Barbie30_
Postat pe 28 Noiembrie 2010 20:49
De la: Barbie30_, la data 2010-11-28 20:49:35
De la: cozy, la data 2010-11-28 20:47:32Mi se pare foarte tare La modul cel mai sincer... Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare, am o relatie de 7 luni cu un barbat de 36 de ani, este necasatorit iar eu am 17 ani. Am invatat multe de la el.
Probabil ar trebui sa ii arati Adrianei ca nu-ti pasa de fica ei, si poate ar fi bine sa pleci intr-un weekend cu Adriana, numai voi doi, departe de tot, ca sa va mai linistiti si ca sa-i arati cat de mult inseamna pentru tine


Sa vezi ce marfa o sa fie cand tu o sa ai 30 si el 49...


am eu o vorba...dragostea dispare pana la urma...iar daca nu te intelegi cu acea persoana...cum mama naibii sa stai cu ea in casa? doar ptr ca are o varsta apropiata tie?
cozy
Postat pe 28 Noiembrie 2010 20:51
nu cred aceasta poveste ....pare inspirata din multele povesti si filme regizate ..................adevarul este undeva in imagnatia celui ce a scris .............nu ar fi rau daca si-ar continua ideea ........: ma refer cea de-a scrie poate cine stie??!!................apare si cineva care va publica cartea .....Succes!
kudika294980
Postat pe 28 Noiembrie 2010 20:52
De la: cozy, la data 2010-11-28 20:51:55
De la: Barbie30_, la data 2010-11-28 20:49:35
De la: cozy, la data 2010-11-28 20:47:32Mi se pare foarte tare La modul cel mai sincer... Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare, am o relatie de 7 luni cu un barbat de 36 de ani, este necasatorit iar eu am 17 ani. Am invatat multe de la el.
Probabil ar trebui sa ii arati Adrianei ca nu-ti pasa de fica ei, si poate ar fi bine sa pleci intr-un weekend cu Adriana, numai voi doi, departe de tot, ca sa va mai linistiti si ca sa-i arati cat de mult inseamna pentru tine


Sa vezi ce marfa o sa fie cand tu o sa ai 30 si el 49...


am eu o vorba...dragostea dispare pana la urma...iar daca nu te intelegi cu acea persoana...cum mama naibii sa stai cu ea in casa? doar ptr ca are o varsta apropiata tie?


Cu timpul o sa iti dai seama de unele lucruri.Ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa ti se indeplineasca...
Barbie30_
Postat pe 28 Noiembrie 2010 20:54
Buna, eu zic sa incerci sa vb cu Adriana si sa plece din casa fata ei,cu toate ca tine si la fata daca o iubesti lupta sa iti menti relatia parerea mea
dorry
Postat pe 28 Noiembrie 2010 20:58
De la: dorry, la data 2010-11-28 20:58:11Buna, eu zic sa incerci sa vb cu Adriana si sa plece din casa fata ei,cu toate ca tine si la fata daca o iubesti lupta sa iti menti relatia parerea mea


Brava fata,tu ti-ai da copilul afara din casa pentru un putulica?
Barbie30_
Postat pe 28 Noiembrie 2010 21:00
Nu stii ce sa faci mai departe???? Revino la realitate si lasa imaginatia la nivelul unui copil de varsta ta!!!
Cred ca ai vazut prea multe filme cu psihopati si psihologi... Probabil ca in sinea ta iti doresti o relatie cu o astfel de femeie, iar daca nu o poti avea, incerci sa o creiezi, in imaginatie... Iar ca sa fie cat mai reala pentru tine, incerci sa-i faci pe altii sa o creada...
Ar fi cazul sa te trezesti, o iei razna si ar fi pacat!!!
kudika120243
Postat pe 28 Noiembrie 2010 21:07
De la: Barbie30_, la data 2010-11-28 20:54:22
De la: cozy, la data 2010-11-28 20:51:55
De la: Barbie30_, la data 2010-11-28 20:49:35
De la: cozy, la data 2010-11-28 20:47:32Mi se pare foarte tare La modul cel mai sincer... Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare, am o relatie de 7 luni cu un barbat de 36 de ani, este necasatorit iar eu am 17 ani. Am invatat multe de la el.
Probabil ar trebui sa ii arati Adrianei ca nu-ti pasa de fica ei, si poate ar fi bine sa pleci intr-un weekend cu Adriana, numai voi doi, departe de tot, ca sa va mai linistiti si ca sa-i arati cat de mult inseamna pentru tine


Sa vezi ce marfa o sa fie cand tu o sa ai 30 si el 49...


am eu o vorba...dragostea dispare pana la urma...iar daca nu te intelegi cu acea persoana...cum mama naibii sa stai cu ea in casa? doar ptr ca are o varsta apropiata tie?


Cu timpul o sa iti dai seama de unele lucruri.Ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa ti se indeplineasca...


misterioase sunt caile domnului....nu sti ce ti se poate intampla si tie?...eu m-am indragotit poate de cine nu trebuia...dar nu regret, este un om extraordinar
cozy
Postat pe 28 Noiembrie 2010 21:30
1. La inceput trebuie sa pregatesti scena.
Cateva lumanari parfumate si o muzica lenta (sa zicem Budha barr).
Cand intra in casa o iei si o saruti de la usa si intrati amandoi sa faceti un dus.
Apoi o conduci in dormitorul decorat cu lumanari si faceti dragoste.
Dupa ce va linistiti priveste-o in ochi si spune-i ca o iubesti din tot sufletul tau si ca nu ai ochi pt nici o alta femeie. In spusele astea trebuie sa pui toata incarcatura sufleteasca pe care o ai.
2 E posibil sa fie ea cea care te inseala. Am observat astfel de manifestari la persoanele infidele.
adi35
Postat pe 28 Noiembrie 2010 21:41
imi pare rau un sfat nu am sa-ti dau cred ca relatia ta e greu de tinut viata ta de familie depinde de dragostea ta si de adriana ea e in masura sa hotarasca ce vrea cu viata ei
1MADALINA
Postat pe 28 Noiembrie 2010 21:44
De la: kitty_na, la data 2010-10-26 18:21:50Fa-ma sa inteleg, ca m-ai ametit de tot! Tatal tau locuieste la New York, iar tu, la numai 19 ani, ai casa in Berlin. Dna psiholog, devenita ulterior sotia ta, unde profesa? In New York? Si a renuntat la tot ca sa te urmeze? Daca e asa, atunci ea ar fi avut nevoie mai mult decat tine de un consult, pentru ca o femeie la varsta asta alearga dupa stabilitate ori, scuza-ma, un copil de 19 ani nu prea are cum sa i-o ofere. Stiu asta pentru ca am un an peste varsta doamnei in cauza si un baiat mai mic decat tine cu un an si imi cam dau seama cum gandesc "partile". In plus, tatal tau o ajuta sa divorteze, ca sa se poata casatori cu tine. Mi se pare oarecum ilogic, dar sa presupunem ca sunt eu prea "limitata". Punand toate astea cap la cap, am ajuns la concluzia ca imaginatia ta e foarte bogata! Nu e un lucru rau, apuca-te de scris, cine stie?...


Fabuleaza saracu Iannis poate chiar are nevoie de un psiholog
Klarisa
Postat pe 28 Noiembrie 2010 21:50
Ma face sa-mi fie sila de mine numai gandindu-ma ca as putea avea o relatie cu cineva de varsta copiilor mei. Femeile de felul acesta nu sunt mame adevarate. Cum ar putea sa fie sotii adevarate?
kudika329452
Postat pe 28 Noiembrie 2010 22:00
Eu zic sa adopti o atitudine cat se poate de indiferenta fata de fiica sa, pt a evita orice suspiciune din partea sotiei tale. Daca se poate evita si s-o privesti, pt k stiu cum sunt fetele, pot sa faca dintr-un cal un armasar, de la o simpla privire face o intreaga poveste, ca ai hartuit-o kiar poate:)) sunt nebune fetele knd vor, eu stiu
oanabrit
Postat pe 28 Noiembrie 2010 22:18
De la: JolieJulie, la data 2010-10-26 11:54:19Ori 42...ori 37?...la un topic te laudai cu pr ta in varsta de 37...acum o facusi de 42...make up ur mind !
La un alt topic vorbeai despre tatal tau(37 ani) care s-a casatorit cu o tanara de 20 ani.
Eu cred ca inventezi !
kudika071655
Postat pe 28 Noiembrie 2010 22:29
De la: cozy, la data 2010-11-28 21:30:44
De la: Barbie30_, la data 2010-11-28 20:54:22
De la: cozy, la data 2010-11-28 20:51:55
De la: Barbie30_, la data 2010-11-28 20:49:35
De la: cozy, la data 2010-11-28 20:47:32Mi se pare foarte tare La modul cel mai sincer... Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare, am o relatie de 7 luni cu un barbat de 36 de ani, este necasatorit iar eu am 17 ani. Am invatat multe de la el.
Probabil ar trebui sa ii arati Adrianei ca nu-ti pasa de fica ei, si poate ar fi bine sa pleci intr-un weekend cu Adriana, numai voi doi, departe de tot, ca sa va mai linistiti si ca sa-i arati cat de mult inseamna pentru tine


Sa vezi ce marfa o sa fie cand tu o sa ai 30 si el 49...


am eu o vorba...dragostea dispare pana la urma...iar daca nu te intelegi cu acea persoana...cum mama naibii sa stai cu ea in casa? doar ptr ca are o varsta apropiata tie?


Cu timpul o sa iti dai seama de unele lucruri.Ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa ti se indeplineasca...


misterioase sunt caile domnului....nu sti ce ti se poate intampla si tie?...eu m-am indragotit poate de cine nu trebuia...dar nu regret, este un om extraordinar



Te-aº întreba ceva cã mã mãnâncã rãu limba, dar mã abþin eroic cã nu vreau sã fiu rãutãcioasã mai ales cã sunt doar cu un an (ºi ceva) mai mare decât tine!
BluOndA
Postat pe 28 Noiembrie 2010 22:30
acum ca te-ai tratat, e bine sa-ti vezi de viata ta. gaseste-ti pe cineva de varsta ta. locul tau nu este acolo, cred ca te-ai maturizat suficient sa stii ce sa faci mai departe. succes!
dora014223
Postat pe 28 Noiembrie 2010 22:39
cel mai bine ar fi sa comunici cu sotia ta....sa inteleaga ca nu ai nimic pentru fiica ei ....pentru ca de voiai una mai tanara cu ea ai fi avut o aventura ...si atat....dar o iubesti , o respecti si vrei sa fii cu ea,,,,cat mai mult posibil.. ..ofera-i siguranta ,,afectiune si explica-i faptul ca fiica ei are viata ei si ar fi bine sa stea cu iubitul sau viitorul sot nu cu voi ca te simti stanjenit.....
Shocata
Postat pe 28 Noiembrie 2010 22:48
De la: cozy, la data 2010-11-28 21:30:44
De la: Barbie30_, la data 2010-11-28 20:54:22
De la: cozy, la data 2010-11-28 20:51:55
De la: Barbie30_, la data 2010-11-28 20:49:35
De la: cozy, la data 2010-11-28 20:47:32Mi se pare foarte tare La modul cel mai sincer... Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare, am o relatie de 7 luni cu un barbat de 36 de ani, este necasatorit iar eu am 17 ani. Am invatat multe de la el.
Probabil ar trebui sa ii arati Adrianei ca nu-ti pasa de fica ei, si poate ar fi bine sa pleci intr-un weekend cu Adriana, numai voi doi, departe de tot, ca sa va mai linistiti si ca sa-i arati cat de mult inseamna pentru tine


Sa vezi ce marfa o sa fie cand tu o sa ai 30 si el 49...


am eu o vorba...dragostea dispare pana la urma...iar daca nu te intelegi cu acea persoana...cum mama naibii sa stai cu ea in casa? doar ptr ca are o varsta apropiata tie?


Cu timpul o sa iti dai seama de unele lucruri.Ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa ti se indeplineasca...


misterioase sunt caile domnului....nu sti ce ti se poate intampla si tie?...eu m-am indragotit poate de cine nu trebuia...dar nu regret, este un om extraordinar


Ti se intampla ceea ce accepti sau ceea ce iti doresti sa ti se intample,la mine tinerii aproape de pensie nu sunt pe lista si nici nu or sa fie vreodata
Barbie30_
Postat pe 28 Noiembrie 2010 22:52
De la: kudika228167, la data 2010-11-28 12:21:34O poveste impresionanta de viata.Trista si dureroasa.Aici a gresit ea de la inceput.Tu ai fost un copil, dar ea? si mai e si medic pisiholog.Dar a mers mai departe stiind ca tu ai tata avocat si ca sa-si rezolve problema, a profitat de tine.Poti sa te superi pe mine, dar a fost o nesimtita de la inceput.Sia batut joc de inocenta si lipsa de experienta a ta.Iar acum nu stie cum sa scape de tine apelind la ajutorul fiicei ei.Sa-i fie rusine.


CORECT
hellya
Postat pe 28 Noiembrie 2010 23:01
Cred ca si la cuplurile de aceeasi varsta sau..apropiata...pot fi aceleasi probleme ..si..de gelozie...asa k..acorda i mai multa afectiune,si incredere...succes !!!
kudika329417
Postat pe 28 Noiembrie 2010 23:16
e cam aiurea relatzia . scz ca itzi spun dar ea 40 , tu 20 ......suna de parca te-ai casatori cu mama ta .....chiar asa s-au terminat fetele de varsta ta ?????mai deschide ochii si realizeaza ca o sa ajungi la o varsta cand o sa vrei copii , ea deja are , si o sa arate ca bunica copilului daca o sa avetzi , nu ca mama lui
si in al 2 lea rand nu itzi cladesti fericirea ta pe necazul altuia pt ca u ai ajutat-o sa divortzeze
carmen_raduMJ
Postat pe 28 Noiembrie 2010 23:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gelozie sau amageala de sine. 8 De la: lalina61 11 Iunie 2013 23:54
nehotarata...e vina mea...sau a lui 11 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:04
Nu stiu ce sa mai cred....va rog ajutati-ma!!! 12 De la: baumi 20 Octombrie 2013 18:17
am nevoie de o parere&un sfat urgent:(( 31 De la: kudika166148 11 Aprilie 2011 00:01
M-a inselat sotia.Ce sa fac? 2 De la: kudika_1036145 29 Decembrie 2019 19:38