Setari Cookie-uri

cum sa uit?!?

draga mea si eu am fost in aceeiasi situatie,am stat cu unul 3 ani si jumatate si la fel s-a intamplat, si-a gasit pe alta si pe mine m-a lasat.la inceput plangeam si ma rugam de el,el ma suna la fel si ma chestiona unde sunt pana am realizat ca nu mai are nici un rost sa-i dau raportul si sa plang pt el si am inceput sa-mi fac altii prietenii mi-am facut alt iubit.....si sincer sa-ti spun sunt mai fericita acum decat eram cu el...pt ca o persoana care ti-a facut asta acum iti garantez ca si cand erati impreuna te trata la fel de urat numai ca nu vrei tu sa realizezi deschide ochii viata este scurta
euanca
Postat pe 11 Decembrie 2010 19:49
Vina este a noastra fetelor!!! care ajungem sa trecem prin asa ceva...sau cel putin aceasta este parerea universala...pt ca daca ajungi fraier esti vazut de fraier....daca pierzi esti unul care pierde si atat.

Nimeni nu te intreaba...ce fel de om esti. Unul mai sensibil, sau unul care te doare direct undeva.. Azi una, maine alta..In ziua de azi, barbatii au acces prea usor la sex si probabil doar asta conteaza si atat.
De ce sa mai pui inima, nu? Daca oamenii nu mai inteleg ce inseamna iubirea...

Pentru el nu conteaza ca ati fost 3 ani impreuna, sunt cupluri de casatoriti care se despart dupa 20 de ani. Iti dai seama ce durere are femeia aceea? Imbatranita, cu 2, 3 copii pe cap, singura, dupa ce si-a mancat frumoasele zile de tinerete cu unul care are libertatea sa se plictiseasca.

Ar trebui sa te bucuri pentru ca esti tanara...normal asta nu inseamna sa sari in alta relatie si sa dai peste un alt fraier. Dar trebuie sa exploatezi viata, sa te educi, sa fii tu mandra de tine, sa te rogi lui Dumnezeu sa faci lucruri bune, sa calatoresti, sa iti ajuti parintii, bunicii, sa faci cursuri, si sa fii independenta.
Din experienta iti spun, cel mai repede se plictisesc barbatii de femeile atasate de ei, si care nu sunt idependente. Stiu e greu sa fii pe picioarele tale, dar atunci cand reusesti, cel putin nu vei plange din cauza celor fara inima.

Acum stii, ca poti sa fii ranita cand iubesti, si ca viitorul tau iubit trebuie sa-ti ofere mai mult decat o relatie fara fundament in care risca sa se plictiseasca.

Multa iubire iti doresc si sa nu mai plangi:) pupic frumoaso!!!!!!!!
MillaXo
Postat pe 12 Decembrie 2010 06:02
De la: kudika328749, la data 2010-12-11 16:35:35Sunt Sabina,nu stiu unde sa scriu sper ca este bine aici...problema mea este foarte delicata pt mine,am o relatie de 3 ani jumate si astazi am intrat in arhiva de la messu'l lui si am vazut o conversatie intre el si fosta in care am inteles ca ink mai tin unul la altul ba chiar o si o relatie(pe langa ce-a cu mine).Acum sunt terminata nu stiu cum sa procedez,ce sa fac,cum sa deschid o discutie cu el,nu pot sa imi revin din soc...dak ii voi spune ca am intrat pe messul lui va fi mare scandal pt k detesta acest lucur...in relatia asta am suferit enorm si am avut si parte de momente de neuitat,sentimente pure,sincere,de invidiat...si acum?? Ce pot face acum?? Va rog din toata inima ajutati-ma,va rog citit ceea ce am scris...astept un raspuns va rog...multumesc!!


Draga Sabina, am citit ce ai scris... aproape toate fetele am trecut prin asta, dar nu numai fetele sunt sigura si baietii. Conteaza foarte mult omul pe care te decizi sa-l iubesti.

Multe ne uitam si la situatia lui materiala, sau la fizicul lui, sau cine stie la ce, si nu ne uitam la ce are in suflet. Sau poate sa fie chiar un astfel de mincinos de 2 parale si prefacut, sa te aiba si pe tine si pe fosta ? Atunci nu mai plange pentru un om ca el.

Tu spui ca ati avut clipe de neuitat, sincere si iubire pura, dar el iti interzice sa-i cauti in arhiva si in sms, adica cum daca aveti o relatie deschisa, de ce nu te-ai uita in arhiva? El de la inceput ti-a ascus lucruri.

Daca vrei sa areti ca ai demnitate, atunci fii sigura pe tine si dura, Spune-i in fatza ca ai ti-ai dat seama ca mai are pe cineva, si sa aleaga intre tine si aia.
atunci iti dai seama....daca te alege pe tine , atunci te mai vrea, dar nu se stie pentru cat timp.....
daca o alege pe ea , atunci s-a terminat intre voi, pleci si nu te mai uiti in urma.

Eu una, nu as sta cu unul ca el. Nu te necaji fata, sa imi zici cum te mai simti........ pupic
MillaXo
Postat pe 12 Decembrie 2010 07:45
Eheeee, greu cu sfaturile.

Da stiu ca un e badaran, acum ca te-a parasit. Dar inainte ce era? te merita pe deplin? era fat frumos?

Asta e o dilema a fetelor, si defectul lor e cand au in fata ochilor ceva ce merita . . . tisti le este atrasa privirea de un "badaram" ( peste 3 luni).

Concluzie si sfat pentru tine: "a fost o partida de sex pe cinste care a durat 3 luni, acum trezirea si hai acasa"

Daca nici macar o "partida de sex pe cinste" nu a fost atunci ai pierdut ceva ( cand o sa aflu ce iti spun).

"Pentru alte sfaturi toate fetele sa apeleze la mine" plata in 'natura" ( clatite )


net75413
Postat pe 12 Decembrie 2010 10:28
De la: alexandra_alle, la data 2010-11-29 11:39:00Buna ziua numele meu este Alexandra,am 21 de ani si tocmai m-am despartit de prietenul meu cu care am stat 3 ani jumatate,la cateva zile dupa ce ne-am despartit el si-a facut o alta prietena care a dus-o acasa a prezentat-o parintilor lui si au petrecut cateva noptii impreuna.El spune ca nu s-a intamplat nimic intre ei doi doar au dormit impreuna si nimic mai mult ,dar eu nu cred.Eu i-am spus ca sunt dispusa sa ma impac cu el si sa ne mai dam o sansa dar el numai vrea,spune ca numai simte ceea ce a simtit o data pt mine.Mie imi este foarte greu si nu stiu ce sa fac sa trec peste tot,cum sa uit de el si cum sa fac sa numai sufar atat,nu e zi in care sa nu plang si sa nu ma gandesc la el :(

am vazut multe comm rautacioase chiar voi fetelor nu v-ati lasat calcate in picioare de o pers pe care o iubeati ?nu prea cred ,fta e intr-o stare nasoala ar dori si ia o vorba buna !ce sa zic viata tha merge inainte nu lasa o gasca cu pedale sa iti distruga fericirea il iub asta este iubeste-l dar nu ii mai arata bafta:-*
kudika012227
Postat pe 12 Decembrie 2010 10:36
Buna Alexandra!
Numele meu este Andreea si am 18 ani. Sunt impreuna cu un baiat de un an si doua saptamani.. si sincer, as cam vrea sa pun punct.. este genul de baiat care iubeste in tacere, nu isi arata sentimentele, nu isi pune sufletul pe tava, te trateaza cu ignoranta.. iar eu sunt exact opusul.. intr-un an de zile nu am facut decat sa ii dau apa la moara, sa il conving de iubirea mea neconditionata si sa ii fiu mereu acolo cand a avut nevoie.. este un baiat minunat, cu defecte si calitati, are niste parinti la fel de minunati.. problema este atunci cand nu suntem impreuna.. ma ignora..prea mult.. nu stiu ce sa fac si cum sa ii spun.. dar sincer m-am saturat sa plang.. mam saturat sa il sun mereu numai eu..sa imi pese numai mie.. in seara asta am de gand sa ii spun ca s-a terminat.. sunt doua moduri in care poate sa reactioneze 1. o sa ii vina mintea la cap si o sa realizeze ca ma vrea langa el (stiu ca ma iubeste) sau 2. o sa o faca pe cocosul si o sa fie de acord..apoi o sa realizeze mai tarziu ca a gresit.. din doua trebuie sa fie una.. Sfatul meu sincer si prietenesc, nu te mai consuma pentru un baiat.. nu merita .. sunt prea putini baieti care stiu sa pretuiasca o fata cu adevarat.. restul isi bat joc, se folosesc de tine si apoi te arunca la gunoi.. nu il mai cauta..de obicei baietii care se hotarasc sa puna punct, nu mai dau inapoi.. si o sa ii provoci greata si mila.. lasa-l sa-si traiasca viata.. fa si tu la fel.. iesi cu fetele, cunoaste alti baieti... crede-ma ca te inteleg cat de greu e.. dar nu merita sa te lasi pe tine pentru el.. nu merita sa versi lacrimi, sa ai dureri de cap si sa te oftici pentru unul care te-a inlocuit de a doua zi.. esti tanara si meriti mai mult de la viata.. te pup..
kudika323845
Postat pe 12 Decembrie 2010 10:55
De la: alexandra_alle, la data 2010-11-29 11:39:00Buna ziua numele meu este Alexandra,am 21 de ani si tocmai m-am despartit de prietenul meu cu care am stat 3 ani jumatate,la cateva zile dupa ce ne-am despartit el si-a facut o alta prietena care a dus-o acasa a prezentat-o parintilor lui si au petrecut cateva noptii impreuna.El spune ca nu s-a intamplat nimic intre ei doi doar au dormit impreuna si nimic mai mult ,dar eu nu cred.Eu i-am spus ca sunt dispusa sa ma impac cu el si sa ne mai dam o sansa dar el numai vrea,spune ca numai simte ceea ce a simtit o data pt mine.Mie imi este foarte greu si nu stiu ce sa fac sa trec peste tot,cum sa uit de el si cum sa fac sa numai sufar atat,nu e zi in care sa nu plang si sa nu ma gandesc la el :(


Paaaiii...eu zic asa:
Intai te imbeti zdravan...apoi, cand iti revii ii stergi numarul de telefon si userul de messenger, daca foloseati. Apoi il treci la filtrare apeluri....sa ii dai Ignore si pe mobil, si in fine iti cauti altul pe net ca sunt cu miiile (sau cauti in viata reala, cum preferi).
N-a zis nimeni ca e usor, dar e inevitabil! Adica de asta nu cred c-a scapat nimeni.
cristinarudi
Postat pe 12 Decembrie 2010 14:15
nu poate sa numai simta i asa scurt timp nimic pt tine!!! asta ti-o zic si eu din proprie experienta!!! daca te suna si te intreaba unde esti este pt ca inca mai tine la tine... doar poate ca numai sunt aceleasi sentimente!! daca totusi este adevarat ce spune el nu ai decat sa te resemnezi si sa mergi inainte!!! TIMPUL ESTE CEL MAI BUN REMEDIU SI UN NOU IUBIT POATE DUPA CEVA TIMP.. SI SA NU TE MAI GANDESTI ASA DE MULT LA EL!!!
anaidiana
Postat pe 13 Decembrie 2010 02:17
corect e greu sa uiti tot ce a fost intre voi dar nu mai bine treci peste???!!??? eu asa as face!!! mi-as aduna toata puterea si m-as purta cu el ca un simplu amic cand il vad chiar daca dupa aceea voi suferi!!! dar life goes on... daca stai cu cineva o perioda buna de timp nu inseamna ca te mariti cu el, viata e cu dus si intors!!
anaidiana
Postat pe 13 Decembrie 2010 02:34
Draga mea,eu stiu cel mai bn cum e sa simti ca iti fuge pamantul de sub picioare cand te desparti de cineva...am trecut,cred ca,fiecare dintre noi,cel putin o data prin asta...important e sa inveti din relatia precedenta si sa accepti ca nu mai poate fi nimic...nu are importanta cu cine a mers el acasa,cine e tipa respectiva,ce a facut cu ea...important e ca voi nu mai impartiti aceleasi sentimente.
In primul rand,gaseste orice activitate care te face sa uiti de el,pune pozele cu voi deoparte,jucariile de plus primite de la el,lantisorul pe care ti l-a daruit dp primul an...orice iti aminteste de el.Apoi iesi cu fetele,film,shopping,ca tot vine perioada sarbatorilor,curatenie,stai cu familia,sala,ORICE!Crede-ma ca functioneaza:)Si cu timpul iti va fi mai usor,mai ales daca intalnesti pe altcineva si cu siguranta se va intampla asta pt ca esti f tanara:)O sa-ti amintesti de perioada asta zambind,doar acum ti se pare ca nu exista altceva mai frumos si mai bun decat ce ai avut cu el,dar o sa iti dai seama ca nu e asa.Dragoste cu sila nu se poate.Ai suferi mai mult daca v-ati impaca iar el ar fi rece ca un iceberg fata de tine.Asa ca lasa-i libertatea pe care si-o doreste si construieste-ti viata fara pilonul pe care l-ai crezut a fi principal,adica el.Nu e usor,dar e posibil.
Tot ce e mai frumos iti doresc si ''fruntea sus si joc de glezne!:)


kudika160846
Postat pe 13 Decembrie 2010 12:57
Multumesc mult tuturor pt sfaturi si incurajari. Vreau sa spun ca acum viata mea a luat un curs mai bun,am inceput sa ies foarte mult cu prietenii si mai ales cu prietenele mele,mi-a fost greu la inceput pt ca el afla de la diferiti "prieteni" cam tot ce fac eu si imi dadea fel si fel de mesaj si ma facea sa-mi para rau ca ma distrez , vineri ma sunat sa mi zica sa-i mai dau o sansa,i am spus ca nu se mai poate desi o parte din mine ar mai fii vrut,dar totusi am si eu demnitate si orgoliu,mi-a facut multe dar roata e rotunta
alexandra_alle
Postat pe 13 Decembrie 2010 14:15
rotunda *
alexandra_alle
Postat pe 13 Decembrie 2010 14:16
Pentru suferinta provocata de despartire nu exista sfaturi, ci doar timpul va face ca acest lucru sa fie mai suportabil, mai usor.
Probabil undeva, candva nu ati mai comunicat, de curand am citit ca dragostea dureaza trei ani. Apoi mexicanii au facut un studiu din care a reiesit ca dragostea fizic nu poate tine mai mult de 4 ani.
Sincer ar trebui sa vezi ce e cel mai frumos din acea relatie si nu sa plangi, nu vei rezolva nimic. Daca vorbesti si ti legatura cu fostul cand inca mai ti la el iti vei face rau singura.
Poate ar trebui sa te uiti in oglinda( la figurat) si sa descoperi ce e cel mai frumos la tine. Poate daca incepi sa te iubesti din nou mai mult pe tine si nu pe celalalt vei fi mai fericita.
kudika193913
Postat pe 13 Decembrie 2010 15:15
da dusurile reci prind bine uneori , dar sa stii ca cu timpul nu o sa mai doara asa , si eu am trecut prin asa ceva tot la 21 de ani , el o fost prima mea dragoste si asa va ramanee desi nu merita , eu am fost cea care s-o despartit de el desi eram nebuna dupa el , dar am vazut ca ma minte , nu ma iubea cum il iubeam eu , am vazut ca as face orice pt el , incepuse sa profite de banii mei , sa ma loveasca in punctul sensibil , si am zis pana aici pot sa mor de durere dar nu pot lasa un om sa isi bata joc de mine si sa ma faca sa plang zilnic oricat de mult l-as iubi , nu-i vb de orgoliu ,demnitate pt ca uneori uiti de ele cand iubesti mai ales la varsta asta dar ii vb despre tine , lucrurile astea te schimba si nu te schimba in bine daca le lasi , eu dupa chestia asta am fost deprimata si nu voiam sa stiu nimic de nimeni . daca stai si gandesti la rece o sa vezi ca nu merita . Daca il iubesti asa mult trebuie sa ai si puterea sa renunti la el , sa fi putin egoista si sa fi constienta ca poti gasi pe cineva care sa te merite si sa te iubeasca
kudika067214
Postat pe 15 Decembrie 2010 14:57
ALEXANDRA.......DA-L IN BALARII SI NU TE MAI GANDII LA EL
STIU CA DOARE PENTRU CA TE-A LASAT EL ,TREBUIA SA TE DESPARTI TU INAINTE DE EL CAND AI SIMTIT CA E MAI DISTANT
IUBIRE NU EXISTA DOAR INFRUNTARI INTRE SEXE
REFLECTEAZA ACESTE CUVINTE SI-TI VEI DA SEAMA CA TU TE SIMTI ASA NUMAI PENTRU CA AI FOST ABANDONATA DACA ERA INVERS NICI NU TE MAI INTERESA DE EL
IESI CU PRIETENII IN ORAS SAU UNDE CREZI CA TA SIMTI TU MAI BINE
UITA-L
rodica_36
Postat pe 15 Decembrie 2010 22:42
De la: rodica_36, la data 2010-12-15 22:42:57ALEXANDRA.......DA-L IN BALARII SI NU TE MAI GANDII LA EL
STIU CA DOARE PENTRU CA TE-A LASAT EL ,TREBUIA SA TE DESPARTI TU INAINTE DE EL CAND AI SIMTIT CA E MAI DISTANT
IUBIRE NU EXISTA DOAR INFRUNTARI INTRE SEXE
REFLECTEAZA ACESTE CUVINTE SI-TI VEI DA SEAMA CA TU TE SIMTI ASA NUMAI PENTRU CA AI FOST ABANDONATA DACA ERA INVERS NICI NU TE MAI INTERESA DE EL
IESI CU PRIETENII IN ORAS SAU UNDE CREZI CA TA SIMTI TU MAI BINE
UITA-L

...du-te...tu(ce texte!)
kudika195501
Postat pe 15 Decembrie 2010 23:56
De la: cristinarudi, la data 2010-12-12 14:15:16
De la: alexandra_alle, la data 2010-11-29 11:39:00Buna ziua numele meu este Alexandra,am 21 de ani si tocmai m-am despartit de prietenul meu cu care am stat 3 ani jumatate,la cateva zile dupa ce ne-am despartit el si-a facut o alta prietena care a dus-o acasa a prezentat-o parintilor lui si au petrecut cateva noptii impreuna.El spune ca nu s-a intamplat nimic intre ei doi doar au dormit impreuna si nimic mai mult ,dar eu nu cred.Eu i-am spus ca sunt dispusa sa ma impac cu el si sa ne mai dam o sansa dar el numai vrea,spune ca numai simte ceea ce a simtit o data pt mine.Mie imi este foarte greu si nu stiu ce sa fac sa trec peste tot,cum sa uit de el si cum sa fac sa numai sufar atat,nu e zi in care sa nu plang si sa nu ma gandesc la el :(


Paaaiii...eu zic asa:
Intai te imbeti zdravan...apoi, cand iti revii ii stergi numarul de telefon si userul de messenger, daca foloseati. Apoi il treci la filtrare apeluri....sa ii dai Ignore si pe mobil, si in fine iti cauti altul pe net ca sunt cu miiile (sau cauti in viata reala, cum preferi).
N-a zis nimeni ca e usor, dar e inevitabil! Adica de asta nu cred c-a scapat nimeni.



suni un prieten, si iesi cu el ca cu un iubit si te aranjezi sa te vada fostul sa ne spui ce da
Histria
Postat pe 16 Decembrie 2010 00:02
Nu te merita, lasa-l ....nu-ti mai irosi vremea ca sa te gandesti la el.
Gandeste-te ca poate din cauza actualei lui prietene s-a despartit de tine.
Ca sa-l uiti gandestete la partile lui negative ... doare mai putin
kudika103490
Postat pe 16 Decembrie 2010 22:22
De la: MillaXo, la data 2010-12-12 06:02:16Vina este a noastra fetelor!!! care ajungem sa trecem prin asa ceva...sau cel putin aceasta este parerea universala...pt ca daca ajungi fraier esti vazut de fraier....daca pierzi esti unul care pierde si atat.

Nimeni nu te intreaba...ce fel de om esti. Unul mai sensibil, sau unul care te doare direct undeva.. Azi una, maine alta..In ziua de azi, barbatii au acces prea usor la sex si probabil doar asta conteaza si atat.
De ce sa mai pui inima, nu? Daca oamenii nu mai inteleg ce inseamna iubirea...

Pentru el nu conteaza ca ati fost 3 ani impreuna, sunt cupluri de casatoriti care se despart dupa 20 de ani. Iti dai seama ce durere are femeia aceea? Imbatranita, cu 2, 3 copii pe cap, singura, dupa ce si-a mancat frumoasele zile de tinerete cu unul care are libertatea sa se plictiseasca.

Ar trebui sa te bucuri pentru ca esti tanara...normal asta nu inseamna sa sari in alta relatie si sa dai peste un alt fraier. Dar trebuie sa exploatezi viata, sa te educi, sa fii tu mandra de tine, sa te rogi lui Dumnezeu sa faci lucruri bune, sa calatoresti, sa iti ajuti parintii, bunicii, sa faci cursuri, si sa fii independenta.
Din experienta iti spun, cel mai repede se plictisesc barbatii de femeile atasate de ei, si care nu sunt idependente. Stiu e greu sa fii pe picioarele tale, dar atunci cand reusesti, cel putin nu vei plange din cauza celor fara inima.

Acum stii, ca poti sa fii ranita cand iubesti, si ca viitorul tau iubit trebuie sa-ti ofere mai mult decat o relatie fara fundament in care risca sa se plictiseasca.

Multa iubire iti doresc si sa nu mai plangi:) pupic frumoaso!!!!!!!!


barbatii au prea usor acces la sex si asta e foarte bine. AMANDOI aveti usor acces la sex, sau sinteti frigide ? care-i problema ? amandoi profitati de asta ce mare lucru. doar ca sint unele care se implica emotiv peste masura SI, de cele mai multe ori cu indivizi care nu dai doi bani pe ei pentru ca vad ca in cele mai multe cazuri cand tipul vrea sa se desparta, cand ea il ignora pe urma el REVINE disperat! pai astia sint copii, nicidecum cat de cat adulti. sub nici o forma indivizii astia nu va iubeau, stateau numai ca sa aiba o mamica langa ei.. si nu mai amesteca relatiile de 3 ani care ar fi trebuit sa se opreasca la 3 luni cu casatoriile rupte dupa 20 de ani cu copii cu tot. alta gasca in alta traista. cea mai mare greseala pe care poti sa o faci este sa crezi ca trebuie sa iubesti o singura persoana. sigur toti visam la asta, dar e numai un vis rezervat la cativa norocosi. e bine sa stii de la inceput ca or sa fie mai multe relatii pana o sa ramai mult timp langa cineva, ca iti place sau nu. si explicatia e ca nu o sa gasesti persoana potrivita cand ai chef, nu se intampla cu una cu doua. si pana atunci dintr-o relatie in alta te mai maturizezi si stii cum sa faci ca sa iasa bine cand dai peste cine trebuie.
Histria
Postat pe 17 Decembrie 2010 18:53
De la: hystria1, la data 2010-12-17 18:53:28
De la: MillaXo, la data 2010-12-12 06:02:16Vina este a noastra fetelor!!! care ajungem sa trecem prin asa ceva...sau cel putin aceasta este parerea universala...pt ca daca ajungi fraier esti vazut de fraier....daca pierzi esti unul care pierde si atat.

Nimeni nu te intreaba...ce fel de om esti. Unul mai sensibil, sau unul care te doare direct undeva.. Azi una, maine alta..In ziua de azi, barbatii au acces prea usor la sex si probabil doar asta conteaza si atat.
De ce sa mai pui inima, nu? Daca oamenii nu mai inteleg ce inseamna iubirea...

Pentru el nu conteaza ca ati fost 3 ani impreuna, sunt cupluri de casatoriti care se despart dupa 20 de ani. Iti dai seama ce durere are femeia aceea? Imbatranita, cu 2, 3 copii pe cap, singura, dupa ce si-a mancat frumoasele zile de tinerete cu unul care are libertatea sa se plictiseasca.

Ar trebui sa te bucuri pentru ca esti tanara...normal asta nu inseamna sa sari in alta relatie si sa dai peste un alt fraier. Dar trebuie sa exploatezi viata, sa te educi, sa fii tu mandra de tine, sa te rogi lui Dumnezeu sa faci lucruri bune, sa calatoresti, sa iti ajuti parintii, bunicii, sa faci cursuri, si sa fii independenta.
Din experienta iti spun, cel mai repede se plictisesc barbatii de femeile atasate de ei, si care nu sunt idependente. Stiu e greu sa fii pe picioarele tale, dar atunci cand reusesti, cel putin nu vei plange din cauza celor fara inima.

Acum stii, ca poti sa fii ranita cand iubesti, si ca viitorul tau iubit trebuie sa-ti ofere mai mult decat o relatie fara fundament in care risca sa se plictiseasca.

Multa iubire iti doresc si sa nu mai plangi:) pupic frumoaso!!!!!!!!


barbatii au prea usor acces la sex si asta e foarte bine. AMANDOI aveti usor acces la sex, sau sinteti frigide ? care-i problema ? amandoi profitati de asta ce mare lucru. doar ca sint unele care se implica emotiv peste masura SI, de cele mai multe ori cu indivizi care nu dai doi bani pe ei pentru ca vad ca in cele mai multe cazuri cand tipul vrea sa se desparta, cand ea il ignora pe urma el REVINE disperat! pai astia sint copii, nicidecum cat de cat adulti. sub nici o forma indivizii astia nu va iubeau, stateau numai ca sa aiba o mamica langa ei.. si nu mai amesteca relatiile de 3 ani care ar fi trebuit sa se opreasca la 3 luni cu casatoriile rupte dupa 20 de ani cu copii cu tot. alta gasca in alta traista. cea mai mare greseala pe care poti sa o faci este sa crezi ca trebuie sa iubesti o singura persoana. sigur toti visam la asta, dar e numai un vis rezervat la cativa norocosi. e bine sa stii de la inceput ca or sa fie mai multe relatii pana o sa ramai mult timp langa cineva, ca iti place sau nu. si explicatia e ca nu o sa gasesti persoana potrivita cand ai chef, nu se intampla cu una cu doua. si pana atunci dintr-o relatie in alta te mai maturizezi si stii cum sa faci ca sa iasa bine cand dai peste cine trebuie.






... ... frate cind vezi atitea frustrari te umfla risul ... ''stie'' el de toate, bre ... e doxa si mai multe nu ... beiiii ... problema cea mai mare astazi este ca multi romani (femei si barbati) cred ca ei sint ombilicul del mondo ... .. sint ASOCIALI ... adica traiesc pentru ei si numai pentru ei ... iar cei de linga ei sint doar pentru a fi folositi ... sexual, psihic, fizic, moral ... romanii (mai ales cei tineri) se transforma intr-o natie asociala ... reprezinta raiul campaniilor de marketing ... al telenovelelor de prost gust ... al aparentzelor penibile ...

marco918
Postat pe 17 Decembrie 2010 19:03
De la: marco918, la data 2010-12-17 19:03:44
De la: hystria1, la data 2010-12-17 18:53:28
De la: MillaXo, la data 2010-12-12 06:02:16Vina este a noastra fetelor!!! care ajungem sa trecem prin asa ceva...sau cel putin aceasta este parerea universala...pt ca daca ajungi fraier esti vazut de fraier....daca pierzi esti unul care pierde si atat.

Nimeni nu te intreaba...ce fel de om esti. Unul mai sensibil, sau unul care te doare direct undeva.. Azi una, maine alta..In ziua de azi, barbatii au acces prea usor la sex si probabil doar asta conteaza si atat.
De ce sa mai pui inima, nu? Daca oamenii nu mai inteleg ce inseamna iubirea...

Pentru el nu conteaza ca ati fost 3 ani impreuna, sunt cupluri de casatoriti care se despart dupa 20 de ani. Iti dai seama ce durere are femeia aceea? Imbatranita, cu 2, 3 copii pe cap, singura, dupa ce si-a mancat frumoasele zile de tinerete cu unul care are libertatea sa se plictiseasca.

Ar trebui sa te bucuri pentru ca esti tanara...normal asta nu inseamna sa sari in alta relatie si sa dai peste un alt fraier. Dar trebuie sa exploatezi viata, sa te educi, sa fii tu mandra de tine, sa te rogi lui Dumnezeu sa faci lucruri bune, sa calatoresti, sa iti ajuti parintii, bunicii, sa faci cursuri, si sa fii independenta.
Din experienta iti spun, cel mai repede se plictisesc barbatii de femeile atasate de ei, si care nu sunt idependente. Stiu e greu sa fii pe picioarele tale, dar atunci cand reusesti, cel putin nu vei plange din cauza celor fara inima.

Acum stii, ca poti sa fii ranita cand iubesti, si ca viitorul tau iubit trebuie sa-ti ofere mai mult decat o relatie fara fundament in care risca sa se plictiseasca.

Multa iubire iti doresc si sa nu mai plangi:) pupic frumoaso!!!!!!!!


barbatii au prea usor acces la sex si asta e foarte bine. AMANDOI aveti usor acces la sex, sau sinteti frigide ? care-i problema ? amandoi profitati de asta ce mare lucru. doar ca sint unele care se implica emotiv peste masura SI, de cele mai multe ori cu indivizi care nu dai doi bani pe ei pentru ca vad ca in cele mai multe cazuri cand tipul vrea sa se desparta, cand ea il ignora pe urma el REVINE disperat! pai astia sint copii, nicidecum cat de cat adulti. sub nici o forma indivizii astia nu va iubeau, stateau numai ca sa aiba o mamica langa ei.. si nu mai amesteca relatiile de 3 ani care ar fi trebuit sa se opreasca la 3 luni cu casatoriile rupte dupa 20 de ani cu copii cu tot. alta gasca in alta traista. cea mai mare greseala pe care poti sa o faci este sa crezi ca trebuie sa iubesti o singura persoana. sigur toti visam la asta, dar e numai un vis rezervat la cativa norocosi. e bine sa stii de la inceput ca or sa fie mai multe relatii pana o sa ramai mult timp langa cineva, ca iti place sau nu. si explicatia e ca nu o sa gasesti persoana potrivita cand ai chef, nu se intampla cu una cu doua. si pana atunci dintr-o relatie in alta te mai maturizezi si stii cum sa faci ca sa iasa bine cand dai peste cine trebuie.






... ... frate cind vezi atitea frustrari te umfla risul ... ''stie'' el de toate, bre ... e doxa si mai multe nu ... beiiii ... problema cea mai mare astazi este ca multi romani (femei si barbati) cred ca ei sint ombilicul del mondo ... .. sint ASOCIALI ... adica traiesc pentru ei si numai pentru ei ... iar cei de linga ei sint doar pentru a fi folositi ... sexual, psihic, fizic, moral ... romanii (mai ales cei tineri) se transforma intr-o natie asociala ... reprezinta raiul campaniilor de marketing ... al telenovelelor de prost gust ... al aparentzelor penibile ...




in general ma retin sa critic pe romani.. pentru ca de 15 nu mai traiesc in tara .. desi am trait 15 ani in Romania inainte sa plec... daca scriu ceva este ca sa fie un punct de vedere diferit.. oamenii nu se schimba dar uneori invata ceva nou care poate ajuta.. romanii, ca si rusii, sint un popor foarte emotiv in relatiile personale .. este ceva cu doua taisuri .. traiesc viata mai intens dar suferintele sint mai accentuate .. am trait 10 ani printre francezi si mi-a luat ceva timp sa-mi adaptez emotiile in relatiile cu ei.. apoi m-am mutat printre englezi, alta adaptare si mai dificila .. apoi m-am intors in Romani .. inca una dar relatiile in cuplurile - ca despre asta vorbim - de englezi sau de francezi (nord-americani) sint mult mai putin complicate decat in Romania pentru ca ei pun mai putina emotivitate si iau lucrurile mai la lejer putin.. asta vroiam sa scot in evidenta. sint lucruri de la care se poate invata pentru ca sa fie mai usor. acum nu spun sa invete cineva de la televizor, din teleromane sau si mai rau din videoclipuri muzicale. acestea nu sint decat vise filmate si de cele mai multe ori nu au absolut nimic in comun cu realitatea desi asta dau impresia. si bineinteles ca adolescentii din astea invata pentru ca sint foarte impresionati. daca ar stii numai ce dificultati intampina in viata cele mai mari staruri de cinema, de muzica sau cele mai mari manechine nu le-ar veni sa creada.
Histria
Postat pe 18 Decembrie 2010 03:19
De la: hystria1, la data 2010-12-18 03:19:58
De la: marco918, la data 2010-12-17 19:03:44
De la: hystria1, la data 2010-12-17 18:53:28
De la: MillaXo, la data 2010-12-12 06:02:16Vina este a noastra fetelor!!! care ajungem sa trecem prin asa ceva...sau cel putin aceasta este parerea universala...pt ca daca ajungi fraier esti vazut de fraier....daca pierzi esti unul care pierde si atat.

Nimeni nu te intreaba...ce fel de om esti. Unul mai sensibil, sau unul care te doare direct undeva.. Azi una, maine alta..In ziua de azi, barbatii au acces prea usor la sex si probabil doar asta conteaza si atat.
De ce sa mai pui inima, nu? Daca oamenii nu mai inteleg ce inseamna iubirea...

Pentru el nu conteaza ca ati fost 3 ani impreuna, sunt cupluri de casatoriti care se despart dupa 20 de ani. Iti dai seama ce durere are femeia aceea? Imbatranita, cu 2, 3 copii pe cap, singura, dupa ce si-a mancat frumoasele zile de tinerete cu unul care are libertatea sa se plictiseasca.

Ar trebui sa te bucuri pentru ca esti tanara...normal asta nu inseamna sa sari in alta relatie si sa dai peste un alt fraier. Dar trebuie sa exploatezi viata, sa te educi, sa fii tu mandra de tine, sa te rogi lui Dumnezeu sa faci lucruri bune, sa calatoresti, sa iti ajuti parintii, bunicii, sa faci cursuri, si sa fii independenta.
Din experienta iti spun, cel mai repede se plictisesc barbatii de femeile atasate de ei, si care nu sunt idependente. Stiu e greu sa fii pe picioarele tale, dar atunci cand reusesti, cel putin nu vei plange din cauza celor fara inima.

Acum stii, ca poti sa fii ranita cand iubesti, si ca viitorul tau iubit trebuie sa-ti ofere mai mult decat o relatie fara fundament in care risca sa se plictiseasca.

Multa iubire iti doresc si sa nu mai plangi:) pupic frumoaso!!!!!!!!


barbatii au prea usor acces la sex si asta e foarte bine. AMANDOI aveti usor acces la sex, sau sinteti frigide ? care-i problema ? amandoi profitati de asta ce mare lucru. doar ca sint unele care se implica emotiv peste masura SI, de cele mai multe ori cu indivizi care nu dai doi bani pe ei pentru ca vad ca in cele mai multe cazuri cand tipul vrea sa se desparta, cand ea il ignora pe urma el REVINE disperat! pai astia sint copii, nicidecum cat de cat adulti. sub nici o forma indivizii astia nu va iubeau, stateau numai ca sa aiba o mamica langa ei.. si nu mai amesteca relatiile de 3 ani care ar fi trebuit sa se opreasca la 3 luni cu casatoriile rupte dupa 20 de ani cu copii cu tot. alta gasca in alta traista. cea mai mare greseala pe care poti sa o faci este sa crezi ca trebuie sa iubesti o singura persoana. sigur toti visam la asta, dar e numai un vis rezervat la cativa norocosi. e bine sa stii de la inceput ca or sa fie mai multe relatii pana o sa ramai mult timp langa cineva, ca iti place sau nu. si explicatia e ca nu o sa gasesti persoana potrivita cand ai chef, nu se intampla cu una cu doua. si pana atunci dintr-o relatie in alta te mai maturizezi si stii cum sa faci ca sa iasa bine cand dai peste cine trebuie.






... ... frate cind vezi atitea frustrari te umfla risul ... ''stie'' el de toate, bre ... e doxa si mai multe nu ... beiiii ... problema cea mai mare astazi este ca multi romani (femei si barbati) cred ca ei sint ombilicul del mondo ... .. sint ASOCIALI ... adica traiesc pentru ei si numai pentru ei ... iar cei de linga ei sint doar pentru a fi folositi ... sexual, psihic, fizic, moral ... romanii (mai ales cei tineri) se transforma intr-o natie asociala ... reprezinta raiul campaniilor de marketing ... al telenovelelor de prost gust ... al aparentzelor penibile ...




in general ma retin sa critic pe romani.. pentru ca de 15 nu mai traiesc in tara .. desi am trait 15 ani in Romania inainte sa plec... daca scriu ceva este ca sa fie un punct de vedere diferit.. oamenii nu se schimba dar uneori invata ceva nou care poate ajuta.. romanii, ca si rusii, sint un popor foarte emotiv in relatiile personale .. este ceva cu doua taisuri .. traiesc viata mai intens dar suferintele sint mai accentuate .. am trait 10 ani printre francezi si mi-a luat ceva timp sa-mi adaptez emotiile in relatiile cu ei.. apoi m-am mutat printre englezi, alta adaptare si mai dificila .. apoi m-am intors in Romani .. inca una dar relatiile in cuplurile - ca despre asta vorbim - de englezi sau de francezi (nord-americani) sint mult mai putin complicate decat in Romania pentru ca ei pun mai putina emotivitate si iau lucrurile mai la lejer putin.. asta vroiam sa scot in evidenta. sint lucruri de la care se poate invata pentru ca sa fie mai usor. acum nu spun sa invete cineva de la televizor, din teleromane sau si mai rau din videoclipuri muzicale. acestea nu sint decat vise filmate si de cele mai multe ori nu au absolut nimic in comun cu realitatea desi asta dau impresia. si bineinteles ca adolescentii din astea invata pentru ca sint foarte impresionati. daca ar stii numai ce dificultati intampina in viata cele mai mari staruri de cinema, de muzica sau cele mai mari manechine nu le-ar veni sa creada.








... uite care e treaba ... de alte ''natii'' nu ma intereseaza ... de francezi perversi, increzuti si prostanaci ... de englezi betivani ordinari, curvari si inculti ... romanii inca mai pot evita sa devina niste maimutze spalate la creier care traiesc numai ca sa munceasca ca sa poata cumparare ceea ce li se ''ofera'' ca fiind panaceul unei vieti ''perfecte'' ...

... sa mai stii o chestie ... NU MERGE sa faci comparatii educative ... toate natiile au ''caracterisiticele'' lor ... nu poti sa le amesteci ... e o prostie ...
marco918
Postat pe 18 Decembrie 2010 08:14
La 21 de ani , esti asa tanara !! a fost doar o experienta rea, viata merge inainte, va trebui sa sa ai grija pe viitor, ce alegi. Sunt sigura ca fiecare femeie a avut cel putin asa o experienta negativa, ea te va ajuta in viitor sa alegi un barbat potrivit , care sa te merite. Nu te lasa luata de val, incearca sa deslusesti caracterul celui care va urma, nu te increde in vorbe, doar in fapte.
ynuskayna
Postat pe 18 Decembrie 2010 08:29
salutare la toata lumea!sunt alina si am 25 de ani ...nici nu stiu cum sa incep.....am cunoscut un baiat prin intermediul net ului pe un site cunoscut prin luna octombrie anul trecut ....vorbeam in fiecare zi ....la inceputul lui decembrie 2009 a plecat din tara fara sa anunte, vreo 3 saptamani, in care eu am continuat sa il caut ....dupa ce a venit aproape de craciun si a vazut ca eu nu am renuntat am hotarat de comun acord sa incepem o relatie . De craciun i am trimis un web cam sa ne vedem ...(eu aveam deja)...am continuat sa vorbim zilnic in fiecare seara sa stam in fata calculatorului ...sa ne vedem .....in ianuarie 2010 ne am intalnit ...el sta la ma bine de 200km de mine ....si eu avand masina am plecat la el ...a fost o intalnire bestiala...am continuat relatia...el m a acceptat cu bune si cu rele ...si eu la fel....eu am un copil dintr o casnicie anterioara ....si el a acceptat asta fara nici o problema .....ne intalneam la 2 ...3 ....saptamani cand aveam fiecare timp ......dar vorbeam la telefon de foarte multe ori pe zi ...stiam fiecare ce face celalalt....in august 2010 am plecat impreuna la mare inclusiv cu copilul meu......a fost extraordinar de frumos....eram impreuna ..la mare ..ce putea fi mai bine..???dar in aceste 7 zile el mi a zis ceva ce m aderanjat si dupa ce am venit de la mare am inceput sa il indepartez......vorbeam la telefon ...pe mess....timp in care el ma implora sa ne impacam si isi cerea iertare ....simteam ca tot ce imi zice imi spune din suflet ...dar instinctul de mama ma facea sa nu l cred ..... pe la inceputul lui noiembrie am inceput iar sa vorbim ca la inceput ...sa incercam sa ne intalnim ...numai ca eu nu voiam sa ii spun cat de mult il iubesc caci voiam sa ii spun cand ne intalnim....deci in final la inceputul lui decembrie era totul atat de frumos si neintelegeam atat de bine vorbeam deja unde sa facem revelionul .....era perfect ....la incepuutul lui decembrie a.c. am plecat cu copilul la spital pt investigatii si el a plecat in interes de serviciu la o pensiune undeva in creierii muntilor...stiam ca nu v a avea semnal la telefon ...asa ca nu mi am facut prea multe griji ....initial stiam ca sta o zi sau 2 ...dar astea 2 zile s au transformat intr o saptamana timp in care eu am disperat ca nu stiam ce se intampla cu el ...am trimis si un prieten de al lui la parintii lui sa vada ce se intampla...i am lasat un milion de mesaje pe mess am incercat tot de atatea ori sa il sun si nimik ...atat de bine il cunosc incat singurul lucru la care m am gandit era ca a gasit pe cineva acolo unde a fost ......si intuitia nu m a inselat ....dupa ce a venit de acolo mi a confirmat ca si a stat cu o pitzipoanca ...numai ca nu e genul lui de femeie ....am apreciat mult de tot ca a avut curajul sa imi spuna...in viata am trecut prin prea multe si am invatat sa iert .....mi a zis ca are nevoie de timp sa se ierte si era constient ca nu i am gresit cu nimik...a zis sa il las o perioada sa isi revina dar sa nu renunt la noi ...la o saptamana dupa intamplare m am urcat in masina si am plecat sa il vad....si l am si vazut ....nu stia ca ma duc ..aproape ca i a picat fata cand m a vazut .....il iubesc enorm de mult si nu pot sa reunt asa usor ...l am iertat din momentul in care mi a zis adevarul ....s a comportat foarte frumos cand ne am intalnit ..ca si cum nimik nu s ar fi intamplat !i am lasat spatiu de care are nevoie sa se ierte ..nu il mai deranjez dar practic ma topesc de dorul lui !stiu ca poate voi va ganditi ca sunt tanara si am toata viata inainte si pot sa intalnesc pe altcineva ....dar e destul de greu sa incep alta relatie ..tinand cont ca am un copil ...nu toti barbatii se mai inghesuie la o relatie cu o femeie care are un copil .am timpul ocupat la maxim ..sunt deja la 2 scoli si in vara am 3 licente ....dar indiferent unde sunt si ce fac nu pot sa nu ma gandesc la el ....am nevoie de el ....pt mine e un sprijin sufletesc si mental ....in facea bine sa stiu ca am cui sa ma descarc cand nu mai pot rezista ...am o viata destul de agitata si toata ziua sunt in masina ....sofand...si chiar daca seara sunt obosita si adorm de multe ori fara sa mananc nu sunt putine noptile in care ma trezesc si nu mai pot sa adorm gandindu ma la el ...simt ca innebunesc ......
kudika196138
Postat pe 18 Decembrie 2010 10:24
"in aceste 7 zile el mi a zis ceva ce m aderanjat si dupa ce am venit de la mare am inceput sa il indepartez......vorbeam la telefon ...pe mess....timp in care el ma implora sa ne impacam si isi cerea iertare ....simteam ca tot ce imi zice imi spune din suflet ...dar instinctul de mama ma facea sa nu l cred"
196138, din toata povestea ta asta mi s-a parut pasajul cel mai important...cu toate ca tu ai trecut in viteza peste el, neaprofundand-ul...restul e gargara..ai dat peste un donjuan de popa nan, care isi doreste distractie fara implicare...mai ales cand e vb de un copil in ecuatie
miss_darine
Postat pe 18 Decembrie 2010 10:35
a suferit si el foarte mult din toate relatiile lui a fost inselat si nu i placut ....a cautat o relatie stabila bazata pe incredere si m a gasit pe mine ...i am oferit tot ce avea nevoie .....dragoste ..incredere...respect ...ajutor moral..are 27 de ani cred ca stie ce vrea de la viata .....ziua lui de nastere e cu 2 zile inaintea la a mea ...pot sa spun ca noi doi chiar ne potrivim ...avem aceleasi ganduri..acelasi caracter....nici nu mai stiu cum sa procedez...el m acceptat asa cum sunt si cu copil ...a stat langa mine 1 an de zile fara sa imi reproseze ca am copil ....mi e etraordinar de greu
kudika196138
Postat pe 18 Decembrie 2010 10:54
De la: kudika339036, la data 2010-12-18 08:29:23 La 21 de ani , esti asa tanara !! a fost doar o experienta rea, viata merge inainte, va trebui sa sa ai grija pe viitor, ce alegi. Sunt sigura ca fiecare femeie a avut cel putin asa o experienta negativa, ea te va ajuta in viitor sa alegi un barbat potrivit , care sa te merite. Nu te lasa luata de val, incearca sa deslusesti caracterul celui care va urma, nu te increde in vorbe, doar in fapte.







... ce optimista esti !!! ... ... pai daca toate femeile au avut experiente negative nu iti spui intrebarea cu cine au avut aceste experiente negative ? ... ca doar nu sint doar citiva barbati care produc aceste ''experientze negagtive'' !!! ... ... ieftineala, tata, ieftineala, va fac sa produceti aceste experimente ... prea multe femei deschid picioarele inainte de a deschide ochii ... ... si apoi creati ''adevaruri universale'' - fiecare femeie a avut experientze negative ...

marco918
Postat pe 18 Decembrie 2010 11:07
lasa-l o vreme sa se mai gandeasca poate inca nu isi da seama ce pierde intre timp tu vezi-ti linistita de viata nu te mai consuma nu uita ca nici un barbat din lumea asat nu merita lacrimile noastre! ... si apoi daca va vedea ca nu mai zici nimic se va lamauri si daca te iubeste se va intoarce la tine!
MIMI1958
Postat pe 18 Decembrie 2010 13:01
uneori nu poti uita...poti doar sa accepti si sa traiesti cu amintirile.
vise_si_sperante
Postat pe 18 Decembrie 2010 13:27
cred ca dupa 3 ani pentru tine a devenit obisnuintza iar pt el plictiseala....am avut relatie care s.a terminat dupa 3 ani...knd deja toti ne vedeau impreuna...cu copii...la casa noastra....s.a terminat...dar dupa o saptamana am iesit in disco i.am sarutat cel mai bun prieten in fata lui shi am plecat combinata cu un altul...parea o prostie la inceput shi nu credeam k tine dar a durat 2 ani dupa care am pus punct...dupa 3 ani devine obisnuintza,parerea mea...cauta.ti pe cineva...nu.l mai cauta...dak intr.adevar tine la tn dupa 3 ani...o sa regrete candva iar dak va vrea s scape de regrete...te va cauta....totusi pana atunci...refa.ti viatza
anylssa_reyna
Postat pe 18 Decembrie 2010 15:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Au pestoaicele noroc in dragoste? 50 De la: dabijp 30 Noiembrie 2009 15:21
Eu balanta,el taur 2 De la: allycrissyc_yahoo_com 13 Iulie 2010 18:38
eu balanta el sagetator insurat 7 De la: battleofwits 25 Octombrie 2010 11:51
el sagetator eu gemeni 3 De la: Army96 26 Iunie 2009 16:16
poze si informati despre egiptul antic va rog 8 De la: dakar_dakina 23 Iunie 2009 11:59