Setari Cookie-uri

virginitatea...cu cat inaintezi in varsta..cu atat renunti mai greu la ea

De la: kudika017205, la data 2010-12-08 10:20:13Da, la un moment dat o sa fac si pasul asta. Am citit o groaza de reviste...site-uri...despre metode de protectie. Care este totusi cea mai sigura?


pentru sanatate: test clinic de boli venerice, in caz ca vrei sa ai un partener stabil si fara sa ai surprize.
pentru sarcina: prezervativ sau anticonceptionale, depinde cum reactionezi tu la ele


referitor la virginitate, nu trebuie sa te iei dupa unu si altu, e alegerea ta, si o faci cand crezi ca e bine s-o faci - la cat de retarzi sunt barbatii in ziua de azi, nu cred ca pierzi nimic daca nu o faci

battleofwits
Postat pe 8 Decembrie 2010 10:32
Asa e, nu-si pierde virginitatea daca nu o face.
Dar daca o face ce pierde? Sa nu-mi spui ca virginitatea. Intra si tu in profunzime.
rashela
Postat pe 8 Decembrie 2010 10:38
De la: kudika017205, la data 2010-12-05 23:42:50Ufff...va rog sa ma scoateti din ceatza...am 22 de ani...dar 0 experienta in ale ''dragostei''......am prieten de foarte putin timp...aproape 2 luni...timp in kre ne-am vazut aproape zilnic...el tot insista sa facem ''sex'' /''dragoste'' ...am avut ceva ''incercari''...''atingeri'' ale zonelor intime...bineinteles cu voia mea....insa nu vreau/nu sunt pregatita sa merg pana la capat akm..sa-mi pierd virginitatea...si el tot insista....cum sa ii explik k nu pot face acest pas akm...am nevoie de timp

Buna aici un Varsator un visator,filozof inascut. O sa incerc sa iti dau niste sfaturi daca te ajuta cu ceva asta depinde numai de tine. Totul e atat de simplu ii spui ca nu esti pregatita sa faci pasul acesta daca nu intelege inseamna ca nu te iubeste cu toata firea lui, si trebuie sa sti ca nimeni nu are dreptul sa te forteze sau sa ia decizii in locul tau. Oricine iti controleaza sau incearca sa iti controleze viata, iar tu simti in firea ta ca independenta ta e afectata in vreun fel, acesta nu merita. Trebuie sa realizeze lumea ca ar trebui sa depasim unele bariere care erau puse pana acum. Nu m-am gandit pana acum dar as fi satisfacut cu o partenera care imi arata afectiunea si respectul pe care il merit, si probabil m-as duce atat de departe cu independenta incat as lasa partenera sa caute sa isi satisfaca orice dorinta unde vrea ea inclusiv sa se duca la alti barbati daca aceasta ar crede ca nu sunt capabil(unlikely) dar lucru acesta e dificil, fiindca restul de barbati au aceeasi gandire invechita si ei o fac din brutalitate mai mult, deci ultima idee e exclusa pana cand lumea va ajunge la un rationament superior. Trebuie sa iti dai seama ce inseamna existenta ta pentru tine. Fiecare om are potentialul sa faca diferenta, de ce sa nu fi tu aceea persoana?
hackers_best_cs
Postat pe 19 Decembrie 2010 15:05
Intradevar e de apreciat ca o fata la varsta de 22 de ani sa fie inca virgina!!Fiind fata shtiu k e greu sa renunti la virginitate!!Singurul sfat pe care as putea s ti`l dau e acela ca pana nu simti sa nu faci nimic,nu te lasa influentata nici de el nici de varsta pe care o ai!!Fa acest pas cand o s simti asta,cand o sa te simti pregatita,iar lui spunei foarte clar fara alte ocolisuri k n eshti pregatita,iar de la sine va urma dak te va lasa e clar k nu merita[si n o s ai de ce sa il regreti sau s ajungi sa gandeshti k dak o faceai cu el aq erati inca impreuna sau k erati fericiti,in niciun caz[ iar dak te va astepta atunci e de bine!!!Eu am zis dintotdeauna k baiatu trebuie s simta si el cand fata isi doreste nu sa te bata la cap!!Nu te lasa influentata pune piciorul in prag,pt k dk n il pui my tz o s regreti!!!
kudika163647
Postat pe 19 Decembrie 2010 21:45
o sa faci acest pas atunci cand simti! de 2 luni de relatie si deja vrea sa va iubiti?! mi se pare cam repede!
roz5blue6lila7
Postat pe 19 Decembrie 2010 22:03
De la: rashela, la data 2010-12-08 10:38:53Asa e, nu-si pierde virginitatea daca nu o face.
Dar daca o face ce pierde? Sa nu-mi spui ca virginitatea. Intra si tu in profunzime.





... ''pierde'' posibilitatea de a inghiti kilograme de pastile ... de a face avort ... de a asculta diverse ''povesti'' ieftine de la diversi gainari ... de a suferi pentru ca a fost mintita doar pentru ca unii o doreau doar pentru sex ... de a fi considerata una din ''gramada'' ...

... are prieten deci nu e o frustrata fara ''oportunitati'' ... sint multi care s-au saturat deja de femei rascracite si care s-ar comporta complet diferit daca ar vedea ca au in fatza o femeie ... numai pentru ei ... e o profunzime pe care cele care au pierdut-o nu o mai pretuiesc ... de ciuda ...
marco918
Postat pe 19 Decembrie 2010 22:47
De la: kudika017205, la data 2010-12-05 23:42:50Ufff...va rog sa ma scoateti din ceatza...am 22 de ani...dar 0 experienta in ale ''dragostei''......am prieten de foarte putin timp...aproape 2 luni...timp in kre ne-am vazut aproape zilnic...el tot insista sa facem ''sex'' /''dragoste'' ...am avut ceva ''incercari''...''atingeri'' ale zonelor intime...bineinteles cu voia mea....insa nu vreau/nu sunt pregatita sa merg pana la capat akm..sa-mi pierd virginitatea...si el tot insista....cum sa ii explik k nu pot face acest pas akm...am nevoie de timp


esti BLOCATA. ce va face sa fiti atat de inhibate si emotiv si sexual ? cum adica nu esti pregatita ? esti pur si simplu blocata si o sa pierzi o relatie din cauza asta. cat despre cei care o dau cu "cum adica sex dupa numai doua luni de relatie?" duceti-va si traiti in jungla cu babismele astea de prima jumatate a secolului 20. zi mersi ca tipul te-a asteptat 2 luni saracul de el.

ia-l de manuta, si locuiti impreuna cateva zile si o sa vina tot ce vrei.
Histria
Postat pe 19 Decembrie 2010 22:53
De la: hystria1, la data 2010-12-19 22:53:17
De la: kudika017205, la data 2010-12-05 23:42:50Ufff...va rog sa ma scoateti din ceatza...am 22 de ani...dar 0 experienta in ale ''dragostei''......am prieten de foarte putin timp...aproape 2 luni...timp in kre ne-am vazut aproape zilnic...el tot insista sa facem ''sex'' /''dragoste'' ...am avut ceva ''incercari''...''atingeri'' ale zonelor intime...bineinteles cu voia mea....insa nu vreau/nu sunt pregatita sa merg pana la capat akm..sa-mi pierd virginitatea...si el tot insista....cum sa ii explik k nu pot face acest pas akm...am nevoie de timp


esti BLOCATA. ce va face sa fiti atat de inhibate si emotiv si sexual ? cum adica nu esti pregatita ? esti pur si simplu blocata si o sa pierzi o relatie din cauza asta. cat despre cei care o dau cu "cum adica sex dupa numai doua luni de relatie?" duceti-va si traiti in jungla cu babismele astea de prima jumatate a secolului 20. zi mersi ca tipul te-a asteptat 2 luni saracul de el.

ia-l de manuta, si locuiti impreuna cateva zile si o sa vina tot ce vrei.






... si de ce e ''blocata'', ma rog, emotiv si sexual ? ... hai spune-ne ... ce crezi ca pierde din ''relatia'' asta ? ... posibilitatea de a fi f__a ? ... ... bei, da spalat la creier mai esti ... si mai mult ca sigur ca, cind vei mai creste, o sa pretinzi sa nu iei o rascracita de nevasta ... ... tu nu intelegi, moco, ca nu prezentati INCREDERE ??? ... la citi retardati iresponsabili sint astazi vrei sa imi spui ca ar trebui sa duca dorul unor mocofani care sa o foloseasca ... gratis ... ca doar a ''asteptat'' 2 luni ...

... ce v-ati face daca femeile v-ar pune sa faceti INAINTE ceea ce promiteti ... ... fi s-ar atrofia mina ... stinga ... sau ... dreapta ...
marco918
Postat pe 19 Decembrie 2010 22:59
De la: marco918, la data 2010-12-19 22:59:59
De la: hystria1, la data 2010-12-19 22:53:17
De la: kudika017205, la data 2010-12-05 23:42:50Ufff...va rog sa ma scoateti din ceatza...am 22 de ani...dar 0 experienta in ale ''dragostei''......am prieten de foarte putin timp...aproape 2 luni...timp in kre ne-am vazut aproape zilnic...el tot insista sa facem ''sex'' /''dragoste'' ...am avut ceva ''incercari''...''atingeri'' ale zonelor intime...bineinteles cu voia mea....insa nu vreau/nu sunt pregatita sa merg pana la capat akm..sa-mi pierd virginitatea...si el tot insista....cum sa ii explik k nu pot face acest pas akm...am nevoie de timp


esti BLOCATA. ce va face sa fiti atat de inhibate si emotiv si sexual ? cum adica nu esti pregatita ? esti pur si simplu blocata si o sa pierzi o relatie din cauza asta. cat despre cei care o dau cu "cum adica sex dupa numai doua luni de relatie?" duceti-va si traiti in jungla cu babismele astea de prima jumatate a secolului 20. zi mersi ca tipul te-a asteptat 2 luni saracul de el.

ia-l de manuta, si locuiti impreuna cateva zile si o sa vina tot ce vrei.






... si de ce e ''blocata'', ma rog, emotiv si sexual ? ... hai spune-ne ... ce crezi ca pierde din ''relatia'' asta ? ... posibilitatea de a fi f__a ? ... ... bei, da spalat la creier mai esti ... si mai mult ca sigur ca, cind vei mai creste, o sa pretinzi sa nu iei o rascracita de nevasta ... ... tu nu intelegi, moco, ca nu prezentati INCREDERE ??? ... la citi retardati iresponsabili sint astazi vrei sa imi spui ca ar trebui sa duca dorul unor mocofani care sa o foloseasca ... gratis ... ca doar a ''asteptat'' 2 luni ...

... ce v-ati face daca femeile v-ar pune sa faceti INAINTE ceea ce promiteti ... ... fi s-ar atrofia mina ... stinga ... sau ... dreapta ...



uite Marco, iti raspund la prima ta linie. pentru ca normal o femeie nu trebuie sa aiba asemenea retineri de la o anumita varsta - sa zicem 17-18 ani, cand e vorba de prietenul ei. este o psihoza vad cu "tipii care nu vor decat sex si pentru asta trebuie sa astepte 6 luni sa vada daca intr-adevar tine la ea". eu nu as astepta atata si nu sint numai pentru sex. si 9 din 10 sint exact ca mine. deci trebuie lasata istoria asta cu vrea numai sex, toti barbatii vor sex. am mai vorbit noi, dar reamintesc aici ceva care nu e romania, dar se apropie de cum ar trebui sa fie o femeie normala. in america de sud, femeile latino - a nu se confunda cu fufistinele pe care le vedeti in videoclipurile muzicale - sint foarte feminine si nu au nici un fel de inhibitii in relatiile intime, ca au numai una in cursul vietii, sau 5. asta e normal, nu e firesc sa gandesti ca o mironosita cand trebuie sa traiesti in cuplu, casatorita sau nu.
Histria
Postat pe 19 Decembrie 2010 23:09
De la: hystria1, la data 2010-12-19 23:09:18
De la: marco918, la data 2010-12-19 22:59:59
De la: hystria1, la data 2010-12-19 22:53:17
De la: kudika017205, la data 2010-12-05 23:42:50Ufff...va rog sa ma scoateti din ceatza...am 22 de ani...dar 0 experienta in ale ''dragostei''......am prieten de foarte putin timp...aproape 2 luni...timp in kre ne-am vazut aproape zilnic...el tot insista sa facem ''sex'' /''dragoste'' ...am avut ceva ''incercari''...''atingeri'' ale zonelor intime...bineinteles cu voia mea....insa nu vreau/nu sunt pregatita sa merg pana la capat akm..sa-mi pierd virginitatea...si el tot insista....cum sa ii explik k nu pot face acest pas akm...am nevoie de timp


esti BLOCATA. ce va face sa fiti atat de inhibate si emotiv si sexual ? cum adica nu esti pregatita ? esti pur si simplu blocata si o sa pierzi o relatie din cauza asta. cat despre cei care o dau cu "cum adica sex dupa numai doua luni de relatie?" duceti-va si traiti in jungla cu babismele astea de prima jumatate a secolului 20. zi mersi ca tipul te-a asteptat 2 luni saracul de el.

ia-l de manuta, si locuiti impreuna cateva zile si o sa vina tot ce vrei.






... si de ce e ''blocata'', ma rog, emotiv si sexual ? ... hai spune-ne ... ce crezi ca pierde din ''relatia'' asta ? ... posibilitatea de a fi f__a ? ... ... bei, da spalat la creier mai esti ... si mai mult ca sigur ca, cind vei mai creste, o sa pretinzi sa nu iei o rascracita de nevasta ... ... tu nu intelegi, moco, ca nu prezentati INCREDERE ??? ... la citi retardati iresponsabili sint astazi vrei sa imi spui ca ar trebui sa duca dorul unor mocofani care sa o foloseasca ... gratis ... ca doar a ''asteptat'' 2 luni ...

... ce v-ati face daca femeile v-ar pune sa faceti INAINTE ceea ce promiteti ... ... fi s-ar atrofia mina ... stinga ... sau ... dreapta ...



uite Marco, iti raspund la prima ta linie. pentru ca normal o femeie nu trebuie sa aiba asemenea retineri de la o anumita varsta - sa zicem 17-18 ani, cand e vorba de prietenul ei. este o psihoza vad cu "tipii care nu vor decat sex si pentru asta trebuie sa astepte 6 luni sa vada daca intr-adevar tine la ea". eu nu as astepta atata si nu sint numai pentru sex. si 9 din 10 sint exact ca mine. deci trebuie lasata istoria asta cu vrea numai sex, toti barbatii vor sex. am mai vorbit noi, dar reamintesc aici ceva care nu e romania, dar se apropie de cum ar trebui sa fie o femeie normala. in america de sud, femeile latino - a nu se confunda cu fufistinele pe care le vedeti in videoclipurile muzicale - sint foarte feminine si nu au nici un fel de inhibitii in relatiile intime, ca au numai una in cursul vietii, sau 5. asta e normal, nu e firesc sa gandesti ca o mironosita cand trebuie sa traiesti in cuplu, casatorita sau nu.






... puishor ... uite care e treaba ... lumea in care traim nu e roz ... si nici nu va fi ... iar femeile sint putin diferite de barbati ... daca poti intelege asta ... in afara de partea asta ''filozofala'' ar mai fi si faptul ca baieteii de astazi sint niste retardati care nu sint capabili sa aiba grija de viata lor daraminte de un ... CUPLU ... si atunci despre ce vorbim ? ... despre faptul ca unii nu isi pot tine macaroana in pantaloni atita timp cit sint niste PADUCHI FLAUSHATI ? ... sau iti inchipui ca o femeie trebuie sa fie disponibila oricui ii promite niste margele colorate ? ...

... daca vrei femei din america de sud ... DUTE ACOLO ... dar sa stii ca si acolo TREBUIE sa fii responsabil cu ceea ce faci si ce spui ... toate femeile sint feminine, daca stii sa le pretuiesti ... daca o femei ''feminina'' inseamna doar sa iti tina de cald o mica perioada din viata ta atunci am impresia ca esti plecat de mult cu sorcova ...

marco918
Postat pe 19 Decembrie 2010 23:31
... inca ceva ... femeile au retineri fatza de sex/dragoste ci la calitatea si valorile barbatilor din fatza lor ... POTI INTELEGE ASTA ? ... aici nu puteti schimba deloc impresia pe care barbatii romanii o dau in comparatii cu altii ... daca tot e sa facem comparatii ... fara sa vrem ...
marco918
Postat pe 19 Decembrie 2010 23:34
femeile au retineri = femeile nu au retineri ... just in case ... ca sa se inteleaga ...
marco918
Postat pe 19 Decembrie 2010 23:37
De la: kudika017205, la data 2010-12-06 00:10:49Minune sau nu..exista..si nu sunt poate singura...poate or mai fi multe altele....eu chiar mi-as dori k cel cu kre imi pierd virginitatea.. sa raman cu el mereu...sunt intr-atat d visatoare intr-o asa lume....se spune k lumea apartine celor kre cred in frumusetea propriilor visuri ..poate gresesc...poate o sa ma ard rau d tot cu visarea asta...dar stiu si k cine nu risca nu castiga



sigur ca exista, nu faptul ca cei mai multi nu mai sint virgini la 20 ani e o problema. multi viseaza la ce spui tu, ca sa ramai cu persoana aceea toata viata. ei bine, printre cei relativ putini care au si facut asa, nu sint multi foarte fericiti de alegerea lor. deci realitatea te ajunge din urma, visele sint vise cat de frumoase ar fi. crezutul in vise e un slogan luat din filmele de la hollywood. numai ca un exemplu, vedetele care au reusit extraordinar de bine spun mereu: credeti in visele voastre. hmm, in realitate, pentru fiecare vedeta din aceasta, sute si mii de actori sint in prezent vanzatori prin magazine sau traiesc ca vai de ei prin New York si Los Angeles cu cate un mic job de figurant din cand in cand, cat sa supravietuiasca. realitatea "viselor"
Histria
Postat pe 19 Decembrie 2010 23:47
De la: hystria1, la data 2010-12-19 23:47:28
De la: kudika017205, la data 2010-12-06 00:10:49Minune sau nu..exista..si nu sunt poate singura...poate or mai fi multe altele....eu chiar mi-as dori k cel cu kre imi pierd virginitatea.. sa raman cu el mereu...sunt intr-atat d visatoare intr-o asa lume....se spune k lumea apartine celor kre cred in frumusetea propriilor visuri ..poate gresesc...poate o sa ma ard rau d tot cu visarea asta...dar stiu si k cine nu risca nu castiga



sigur ca exista, nu faptul ca cei mai multi nu mai sint virgini la 20 ani e o problema. multi viseaza la ce spui tu, ca sa ramai cu persoana aceea toata viata. ei bine, printre cei relativ putini care au si facut asa, nu sint multi foarte fericiti de alegerea lor. deci realitatea te ajunge din urma, visele sint vise cat de frumoase ar fi. crezutul in vise e un slogan luat din filmele de la hollywood. numai ca un exemplu, vedetele care au reusit extraordinar de bine spun mereu: credeti in visele voastre. hmm, in realitate, pentru fiecare vedeta din aceasta, sute si mii de actori sint in prezent vanzatori prin magazine sau traiesc ca vai de ei prin New York si Los Angeles cu cate un mic job de figurant din cand in cand, cat sa supravietuiasca. realitatea "viselor"








... si totusi ce ai vrut sa spui ? ... sincer ... e greu de inteles ideea mareatza la care vrei sa ne ''conectezi'' ? ...

marco918
Postat pe 19 Decembrie 2010 23:53
De la: marco918, la data 2010-12-19 23:34:32... inca ceva ... femeile au retineri fatza de sex/dragoste ci la calitatea si valorile barbatilor din fatza lor ... POTI INTELEGE ASTA ? ... aici nu puteti schimba deloc impresia pe care barbatii romanii o dau in comparatii cu altii ... daca tot e sa facem comparatii ... fara sa vrem ...


nu, nu pot intelege.. .ce e asa de greu sa-ti dai seama cum e tipul din fata ta ... nu stiu dar parca in romania ar fi numai derbedei si profitori... chiar nu inteleg.. din 3-4 intalniri ar trebui sa te hotarasti (ca femeie) daca continui cu persoana din fata ta sau nu. doar nu mai sintem la scoala generala la 22 de ani
Histria
Postat pe 19 Decembrie 2010 23:57
De la: kudika017205, la data 2010-12-06 00:10:49Minune sau nu..exista..si nu sunt poate singura...poate or mai fi multe altele....eu chiar mi-as dori k cel cu kre imi pierd virginitatea.. sa raman cu el mereu...sunt intr-atat d visatoare intr-o asa lume....se spune k lumea apartine celor kre cred in frumusetea propriilor visuri ..poate gresesc...poate o sa ma ard rau d tot cu visarea asta...dar stiu si k cine nu risca nu castiga






... nu vei pierde niciodata nimic ... sau nimic mai mult decit iti inchipui ... tot ce trebuie sa faci este sa nu uiti ca esti femeie ... joaca-te cu barbatii asa cum se joaca si ei cu femeile ... promite-le atit cit trebuie ... daca e un pirlit va fugi cit il tin picioarele ... cotcodacind suparat despre cit esti de ''nepregatita'' ... nu e mare paguba ... cel care e pregatit de ceva mai serios o sa isi frece miinile de o asa pomana ... be clever ...
marco918
Postat pe 19 Decembrie 2010 23:59
De la: hystria1, la data 2010-12-19 23:57:56
De la: marco918, la data 2010-12-19 23:34:32... inca ceva ... femeile au retineri fatza de sex/dragoste ci la calitatea si valorile barbatilor din fatza lor ... POTI INTELEGE ASTA ? ... aici nu puteti schimba deloc impresia pe care barbatii romanii o dau in comparatii cu altii ... daca tot e sa facem comparatii ... fara sa vrem ...


nu, nu pot intelege.. .ce e asa de greu sa-ti dai seama cum e tipul din fata ta ... nu stiu dar parca in romania ar fi numai derbedei si profitori... chiar nu inteleg.. din 3-4 intalniri ar trebui sa te hotarasti (ca femeie) daca continui cu persoana din fata ta sau nu. doar nu mai sintem la scoala generala la 22 de ani







... nu intelegi ??? ... nu ma mira ... ia spune tu ... ce astepti de la ''prietena'' ta ? ... dar tu stii ce asteapta ea de la tine ? ... ca sa o luam metodic ...

marco918
Postat pe 20 Decembrie 2010 00:01
... daca e sa reprosezi ceva femeilor din romania ... atunci feminitatea este ultimul lucru ... ar fi de apreciat faptul ca apreciaza, in mare majoritate, ideea de cuplu ... de stabilitate ... de fidelitate ... din pacate, ne intoarcem la barbati ... nu au cu cine sa faca treaba ... baietzeii din romania au devenit niste maimutoi agresivi si cam obsedati ... nu vor O femeie, vor ORICE femeie ... si asta trebuie sa coste ... asa ca femeile, imediat dupa prima ''iubire'', trebuie sa se adapteze la conditiile reale si isi uita caracteristica unei femei ... sint obligate sa devina niste papushele sexuale ... unele ... iar altele sint catalogate in moduri cit mai penibil cu putintza ... asa ca nu pot sa inteleg ... ce trebuie ele sa astepte de la barbatii de astazi ? ... doar sa fie disponibile sexual ? ... pai atunci e si normal sa aiba alte pretentii ... bani, masini, case ... in schimbul a cel li se cere ... troc si nimic mai mult ... asta vrei asta ti se da ... cererea si oferta ... simplu ...

marco918
Postat pe 20 Decembrie 2010 00:14
De la: marco918, la data 2010-12-20 00:14:51... daca e sa reprosezi ceva femeilor din romania ... atunci feminitatea este ultimul lucru ... ar fi de apreciat faptul ca apreciaza, in mare majoritate, ideea de cuplu ... de stabilitate ... de fidelitate ... din pacate, ne intoarcem la barbati ... nu au cu cine sa faca treaba ... baietzeii din romania au devenit niste maimutoi agresivi si cam obsedati ... nu vor O femeie, vor ORICE femeie ... si asta trebuie sa coste ... asa ca femeile, imediat dupa prima ''iubire'', trebuie sa se adapteze la conditiile reale si isi uita caracteristica unei femei ... sint obligate sa devina niste papushele sexuale ... unele ... iar altele sint catalogate in moduri cit mai penibil cu putintza ... asa ca nu pot sa inteleg ... ce trebuie ele sa astepte de la barbatii de astazi ? ... doar sa fie disponibile sexual ? ... pai atunci e si normal sa aiba alte pretentii ... bani, masini, case ... in schimbul a cel li se cere ... troc si nimic mai mult ... asta vrei asta ti se da ... cererea si oferta ... simplu ...



nu, nu sint de acord cu papusele sexuale. in orice relatie normala care implica sex implica si sentimente. aucm daca unele se dau dupa tipi cu bani e alta poveste. dar majoritatea barbatilor si femeilor cauta o relatie si emotiva si sexuala care dureaza cat e bine, 2, 6, 24 luni cat e. poate chiar numai doua luni dar doua luni frumoase. pentru ca nu dureaza mai mult de-atat sa tina pravalia inchisa ? adica numai relatiile de peste 6 luni au valoare ?
Histria
Postat pe 20 Decembrie 2010 00:35
De la: hystria1, la data 2010-12-20 00:35:44
De la: marco918, la data 2010-12-20 00:14:51.


adica numai relatiile de peste 6 luni au valoare ?


Da.
rashela
Postat pe 20 Decembrie 2010 01:01
De la: rashela, la data 2010-12-20 01:01:28
De la: hystria1, la data 2010-12-20 00:35:44
De la: marco918, la data 2010-12-20 00:14:51.


adica numai relatiile de peste 6 luni au valoare ?


Da.



deci daca am avut o prietena timp de 4 luni si dupa aceea nu ne-am mai inteles nu a fost ceva frumos ? e pacat sa vezi lucrurile in mod idealist pentru ca treci peste nu stiu cate ocazii, printre care si "cea buna". daca cineva gaseste un tip care e gata sa astepte sase luni ca sa se culce cu ea.. unul chinuie, celalalt se chinuie. si daca dupa 6 luni nu merge, faci o pauza de 6 luni si o iei de la capat.. dar pana atunci inebunesti de singuratate.
Histria
Postat pe 20 Decembrie 2010 05:30
Va multumesc frumos pentru sfaturi...idei...sunt ink impreuna cu acest baiat...nu am facut pasul ''cel mare''...se pare k ink mai are rabdare ...oricum , pentru cei curiosi de evolutie, o sa va tin la curent si va astept cu sfaturi mereu...chiar apreciez implicarea voastra.
Si akm, ca tot suntem in spiritul Craciunului va urez la toti, tot binele din lume, sa fiti sanatosi si la punga grosi. Si Mosul sa va aduca impliniri pe toate planurile. multi, multi pupici
kudika017205
Postat pe 20 Decembrie 2010 17:30
De la: hystria1, la data 2010-12-20 05:30:40
De la: rashela, la data 2010-12-20 01:01:28
De la: hystria1, la data 2010-12-20 00:35:44
De la: marco918, la data 2010-12-20 00:14:51.


adica numai relatiile de peste 6 luni au valoare ?


Da.



deci daca am avut o prietena timp de 4 luni si dupa aceea nu ne-am mai inteles nu a fost ceva frumos ? e pacat sa vezi lucrurile in mod idealist pentru ca treci peste nu stiu cate ocazii, printre care si "cea buna". daca cineva gaseste un tip care e gata sa astepte sase luni ca sa se culce cu ea.. unul chinuie, celalalt se chinuie. si daca dupa 6 luni nu merge, faci o pauza de 6 luni si o iei de la capat.. dar pana atunci inebunesti de singuratate.


Am spus "da" doar la relatiile serioase, raspunsul meu n-are nicio legatura cu virginitatea, Doamne fereste! :)
Acu', sa nu exageram. Ca doar n-o sa stau 6 luni fara o zi cu cineva si o sa zic ca a fost o relatie neserioasa. Vroiam sa spun ca, de stai o luna, doua, trei si nu merge, e clar ca nu inseamna nimic pentru niciunul. Ca altfel s-ar stradui in continuare si ar prinde anul.
Si de mergi din rau in mai rau, adica constati asa ca in vreo 5 ani n-ai avut decat relatii de cateva luni, atunci ai o buba. Fie barbat, fie femeie. Sigur, exista si varianta "o viata am, o traiesc din plin", dar atunci ajungem iar la concluzia ca persoana respectiva nu-si doreste o relatie serioasa.
Si, in definitiv, cam ce inseamna "serios" daca nu viata lunga impreuna? Sa iubesti (???) cate doua luni pe cineva si sa-ti spui de fiecare data ca e iubirea vietii tale, dar n-ai noroc in dragoste?
rashela
Postat pe 20 Decembrie 2010 18:08
De la: rashela, la data 2010-12-20 18:08:27
De la: hystria1, la data 2010-12-20 05:30:40
De la: rashela, la data 2010-12-20 01:01:28
De la: hystria1, la data 2010-12-20 00:35:44
De la: marco918, la data 2010-12-20 00:14:51.


adica numai relatiile de peste 6 luni au valoare ?


Da.



deci daca am avut o prietena timp de 4 luni si dupa aceea nu ne-am mai inteles nu a fost ceva frumos ? e pacat sa vezi lucrurile in mod idealist pentru ca treci peste nu stiu cate ocazii, printre care si "cea buna". daca cineva gaseste un tip care e gata sa astepte sase luni ca sa se culce cu ea.. unul chinuie, celalalt se chinuie. si daca dupa 6 luni nu merge, faci o pauza de 6 luni si o iei de la capat.. dar pana atunci inebunesti de singuratate.


Am spus "da" doar la relatiile serioase, raspunsul meu n-are nicio legatura cu virginitatea, Doamne fereste! :)
Acu', sa nu exageram. Ca doar n-o sa stau 6 luni fara o zi cu cineva si o sa zic ca a fost o relatie neserioasa. Vroiam sa spun ca, de stai o luna, doua, trei si nu merge, e clar ca nu inseamna nimic pentru niciunul. Ca altfel s-ar stradui in continuare si ar prinde anul.
Si de mergi din rau in mai rau, adica constati asa ca in vreo 5 ani n-ai avut decat relatii de cateva luni, atunci ai o buba. Fie barbat, fie femeie. Sigur, exista si varianta "o viata am, o traiesc din plin", dar atunci ajungem iar la concluzia ca persoana respectiva nu-si doreste o relatie serioasa.
Si, in definitiv, cam ce inseamna "serios" daca nu viata lunga impreuna? Sa iubesti (???) cate doua luni pe cineva si sa-ti spui de fiecare data ca e iubirea vietii tale, dar n-ai noroc in dragoste?


in doua luni n-ai cum sa iubesti pe cineva, da sigur poti sa fii indragostit.. nu-i destul ? daca nu gasesc o relatie serioasa, stau singur ??
Histria
Postat pe 21 Decembrie 2010 15:15
tu ai 22 de ani,pina cind crezi ca el te mai asteapta? in ziua de azi nu mai sint cautate fetele mari,asa ca hotarestete, pina te mai vrea el
mihaela2010
Postat pe 21 Decembrie 2010 19:49
De la: mihaela2010, la data 2010-12-21 19:49:32tu ai 22 de ani,pina cind crezi ca el te mai asteapta? in ziua de azi nu mai sint cautate fetele mari,asa ca hotarestete, pina te mai vrea el


Biata de tine.
Sa nu pici fugind asa repede spre " cotatie".
stem_29
Postat pe 21 Decembrie 2010 19:59
De la: stem_29, la data 2010-12-21 19:59:26


Biata de tine.
Sa nu pici fugind asa repede spre " cotatie".

cotatie= plantatie?
miss_darine
Postat pe 21 Decembrie 2010 20:03
De la: stem_29, la data 2010-12-21 19:59:26
De la: mihaela2010, la data 2010-12-21 19:49:32tu ai 22 de ani,pina cind crezi ca el te mai asteapta? in ziua de azi nu mai sint cautate fetele mari,asa ca hotarestete, pina te mai vrea el


Biata de tine.
Sa nu pici fugind asa repede spre " cotatie".

a .. nu ca ea se impiedica si cade!ca in banc!
size_back
Postat pe 21 Decembrie 2010 20:03
De la: miss_darine, la data 2010-12-21 20:03:07
De la: stem_29, la data 2010-12-21 19:59:26


Biata de tine.
Sa nu pici fugind asa repede spre " cotatie".

cotatie= plantatie?

nooo....inseamna ca-i cotata bine la bursa missooo!cu cat este mai largita si gaurita..inseamna ca detine experienta muuulta...si pretul ii mai mare!
size_back
Postat pe 21 Decembrie 2010 20:05
De la: size_back, la data 2010-12-21 20:05:15
De la: miss_darine, la data 2010-12-21 20:03:07
De la: stem_29, la data 2010-12-21 19:59:26


Biata de tine.
Sa nu pici fugind asa repede spre " cotatie".

cotatie= plantatie?

nooo....inseamna ca-i cotata bine la bursa missooo!cu cat este mai largita si gaurita..inseamna ca detine experienta muuulta...si pretul ii mai mare!

stau si ma intreb...ma mai tine mult "blondeala" asta...sau ramane permanent
miss_darine
Postat pe 21 Decembrie 2010 20:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu scorpion si el leu 8 De la: emiliabeatrice 14 Septembrie 2009 09:09
eu sagetator el varsator 12 De la: cristinne83 12 Octombrie 2009 12:14
salut 39 De la: miss_darine 8 Februarie 2010 13:45
sagetator 19 De la: ninushk 29 Octombrie 2009 12:36
eu fecioara el leu 7 De la: Frankie_Zuzu 15 Septembrie 2009 11:51