Setari Cookie-uri

relatii extraconjugale...cu finalizare

De la: pickard, la data 2011-01-22 09:28:43Cica nu exista iubire pe net


si tu iei dupe gura lumii!? zi tu daca exista


Pai uite dovada , Barbie iubeste pe toata lumea si pe tine Deci eCSista


pe mine ma iubeste toate femeili si apeleaza la mine


1 e Pickard
alexo88
Postat pe 22 Ianuarie 2011 09:33
De la: pickard, la data 2011-01-22 09:28:43Cica nu exista iubire pe net


si tu iei dupe gura lumii!? zi tu daca exista


Pai uite dovada , Barbie iubeste pe toata lumea si pe tine Deci eCSista


pe mine ma iubeste toate femeili si apeleaza la mine



anastasia_m
Postat pe 22 Ianuarie 2011 09:33
De la: anastasia_m, la data 2011-01-22 09:33:54
De la: pickard, la data 2011-01-22 09:28:43Cica nu exista iubire pe net


si tu iei dupe gura lumii!? zi tu daca exista


Pai uite dovada , Barbie iubeste pe toata lumea si pe tine Deci eCSista


pe mine ma iubeste toate femeili si apeleaza la mine





zi tu anastasio! ma iubesti tare!?
(ce intrebare tampita! ca doar nu m-o-i iubi moale!)
pickard
Postat pe 22 Ianuarie 2011 09:36
te inteleg pana la un punct.....!vad ca nimeni nu iti da un sfat doar reprosuri,cine nu a gresit sa arunce primul cu piatra.....!sfatul meu este ....divortul,o sa ai mult de suferit si tu si copii pe masura ce vremea trece.este dureros stiu dar este ...cea mai buna solutie,sa-ti refaci viata,daca pot sa spun asa!oricum trebuie sa te gandesti bine .....!
paul1968_20
Postat pe 22 Ianuarie 2011 09:37
De la: paul1968_20, la data 2011-01-22 09:37:34te inteleg pana la un punct.....!vad ca nimeni nu iti da un sfat doar reprosuri,cine nu a gresit sa arunce primul cu piatra.....!sfatul meu este ....divortul,o sa ai mult de suferit si tu si copii pe masura ce vremea trece.este dureros stiu dar este ...cea mai buna solutie,sa-ti refaci viata,daca pot sa spun asa!oricum trebuie sa te gandesti bine .....!


noi nu i-am reprosat nimic! dar daca e inteligenta poate vedea cam ce trebuie sa faca si unde a gresit
pickard
Postat pe 22 Ianuarie 2011 09:39
never say never,vorba asta ar trebui sa fie valabila pentru toti. nu se stie niciodata ce ne rezerva viitorul,si sa fim constienti totusi ca tot ce traim este numai si numai din vina noastra,dar sa nu uitam ca suntem oameni si toti gresim la un moment dat fie voit sau nu. de multe ori poate ne/am intrebat de ce gresim in asa fel cand nu ne lipseste nimic,ca in cazul de fata...,e simplu viata cateodata nu ne intreaba cat vrem sa fie bine sau rau,pur si simplu ea ne ofera multe si noi trebuie sa fim foarte atenti la ce alegem,deoarece vine un moment poate de saturatie de tot felul si nu mai realizam de fapt cand avem totul
mio009
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:36
De la: valy90, la data 2011-01-13 18:18:47......Eu nu inteleg cum de a iertat-o omul ala

Sunt multe situatii in care partenerul care are relatii extraconjugale este iertat!
Poate ca esential ar fi sa ne dam seama care sunt motivele care stau la baza acestor decizii:
umilinta, teama, disperarea, sentimentul de inferioritate, naivitatea..... sau iubirea?
Raspunsul pe care l-ati da acestei intrebari determina perceptia fiecaruia asupra iubirii.... pentru un raspuns cu adevarat obiectiv puneti-va in situatia celui care calca stramb dar spera sa sotul/sotia sa-i ramana alaturi!
marceltuky
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:37
Intr-adevar nu e corect ce a facut si ar fi tragic pentru oricare din noi sa fim in situatia in care se gasese sotul ei, insa eu propun sa nu judecam...e usor sa judeci si sa blamezi, insa cati dintre noi nu am gresit in nici un domeniul, in nici un fel, niciodata...raspunsul e evident ca toti am gresit....daca atunci cand noi am gresit lumea ne-ar fi blamat sau ne-ar fi dat la o parte sau ne-ar fi vorbit urat nu cred ca ar fi fost usor.
Cu riscul de a ma repeta, dar pentru a nu fi inteleasa gresit, spun inca o data ca nu consider ca e corect ce a facut,spun doar ca ar trebui sa i se dea un raspuns care sa o ajute sa isi revina, sau un sfat ...iar daca nu se poate atunci mai bine nu spune nimeni nimic...sa lovesti un om care deja e la pamant mi se pare josnic.
angef87
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:54
De la: kudika100395, la data 2011-01-22 09:10:16mai omeni rai mai santeti un loc sa o incurajati voi o criticati astai viata traiesti 13 14 15 20 chiar de lai iubi ca ochi din cap dar mai trebuie schimbat singele dupa atatia ani ia a gresit aici nu zic ca a facut copil nu trebuia se culca cu el dar trebuia sa se protejeze iar cu sotu sa o faca fara protectie aici are vina si ia ca unde nui cap vai de picioare asta e nu cred ca toti ce ati scris despre ia santeti tare sfinti sa stati cu o singura femeie sau cu un singur barbat 20 de ani dao incolo ca nu santem pe vremuri avem viata inainte trebuie traita dumnezeu nea dat sa nu mergem cu ia in rai sa dam cat putem nu in stanga in dreapta da daca ne vine pofta mai sarim si gardu ca asai corect in viata sa numi spuneti ca vai cinstiti mai santeti stati cu persoana iubita si atat eu nu cred pe nimeni ca odatan viata nu sare gardu la o alta banana sau la alta fleasca lasatima sa va las lasati femeia in pace asta e daca ia placut si de coleg ce santeti invidioase invidiosi ca voi nu puteti decat cu ce specimen aveti langa voi vee ciuda asta e se descurca cum sa si incurcat vorbesc in experienta de cauza dar la mine na iesit copil asa ca pot sami vad de treaba mai la coleg mai la sot ca asai bine mie imi convine eu iubesc doi odata nespus de mult daca ar fi deacord amandoi as dormi cu amandoi dar unu dintre iei e foarte incapatanat si gelos iar celalalt e extrordinar de barbat libertin asami plac barbati sa nu fie gelosi sa trateze cu indiferenta ca duc viatalunga cei gelosi au viata scurta sant bolnavi cu capu cei gelosi eu fetei care a ramas si a facut copil cu colegu o sfatuiesc sa stea de vorba cu fiecare in parte si sa vada cum iese din incurcatura dar din 2 ca a facut copil cel mai bine cu toata iubirea care io porta sotului nu este nimic de facut decat sa plece cu colegu cu copilu ca trai no sa mai aibe cu sotu iei si pana la urma sa nu ramana si fara ala ca va ramane chiar singura si e grav spunei colegului si luati o hotarare daca si el te iubeste si vrea sasi recunoasca copilu te accepta astai viata cu colegu ramai ca si iubirea pentru sotu tau va trege ai sal iubesti si pe coleg nespus de mult asta numai daca te iubeste si el si accepta copilu si pe tine ce sa mai spun mult succes cu colegu .astai viata si cu bune si cu rele darar draci in iele viata merge inainte .si nu trebuie sa regretam trebuie sa iubim ca viatai scurta.iubitiva mult si cu colegi si colegele si cu soti si cu sotiile .ce numai barbati sa umble si femeile au dreptu sac.







te rog eu.......inainte sa mai dai sfaturi sau sa impartasesti experiente.......invata sa scrii.

aimmee
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:00
...nu se pune problema de greseala...adevar ai grait...toti suntem supusi greselii...important e de a ne da seama ce si unde am gresit si a nu persista in ea...iar problema e ca de cele mai multe ori nu ne dam seama singuri si avem nevoie de putin "ajutor".
kudika195501
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:01
De la: onlyone123456789, la data 2011-01-15 23:45:17Nu o mai judecati atat!
In loc sa o ajutati.......

Nu prea mai poate fi ajutata acum!
Daca isi dorea mai multi masculi cu care sa si-o traga putea sa o faca cu cap.... trebuia doar sa fie sincera cu sotul ei inainte de a lua o decizie.... nu dupa!
marceltuky
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:01
In plus nu stim nici ce a determinat-o sa faca greseala asta, nu stim exact ce s-a intamplat.
Nu inteleg atitudinea asta atat de dispretuitoare si faptul ca i se vorbeste urat.Nu de alta dar de cele mai multe ori lucrurile in viata se intorc si daca ii tratam urat pe cei de langa noi, de acelasi tratament vom avea parte si noi.
Sa accepti si sa vorbesti frumos cu un om care nu a gresit, care face lucrurile asa cum trebuie...e ceva ce oricine poate face....diferenta dintre oameni se vede in comportamentul pe care il au fata de oamenii sau situatiile care nu sunt pe placul lor.
As mai dori sa spun ca intamplator am citit subiectul asta, ca nu o cunosc pe doamna, si ca eu una nu o incurajez in ceea ce a facut, insa o sfatuiesc sa isi gandeasca mai bine deciziile pe viitor, iar acum sa puna cartile pe fata cu toata lumea si sa lamureasca problema si fata de sotul ei , si fata de coleg....adevarul e cea mai buna solutie.

Deci, iti doresc putere sa treci peste si sa gasesti cea mai potrivita solutie pentru tine si familia ta!
angef87
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:01
Nici eu nu inteleg de ce ai facut-o cu colegul daca iti iubeai asa de mult sotul ?
elena_2693
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:02
E foarte greu sa ii mai dovedesti tu lui acum ca il iubesti,orice i-ai spune tu ,faptele vorbesc.Daca il iubesti nu ai ce face decat sa te obisnuiesti cu ideea ca toata viata ta ,daca ramai cu el, vei primi reprosuri,plus ca o sa iti fie greu sa il mai privesti in ochi.Cea mai buna hotarare tu o vei lua in functie de momentele ce vor urma alaturi de el-timpul poate sa rezolve.E greu ,dar tot nu inteleg de ce ai facut-o!
elena_2693
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:12
mama..., cate sfatuitoare pe formul asta? toate sa sara in ajutor sau sa critice experieta de viata a cuiva? cat de usor puneti etichete!!! alo ati vazut barna din ochii vostri inainte de a vedea paiul din ochii altcuiva?

copilul va creste, iar ce se va intampla intre cei doi e treaba lor!!!
danavoinea
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:20
De la: elena_2693, la data 2011-01-22 12:02:50Nici eu nu inteleg de ce ai facut-o cu colegul daca iti iubeai asa de mult sotul ?


esti blonda! n-am pretentii! ce legatura are iubirea cu sexul dintre colegi?
pickard
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:32
De la: elena_2693, la data 2011-01-22 12:12:05E foarte greu sa ii mai dovedesti tu lui acum ca il iubesti,orice i-ai spune tu ,faptele vorbesc.Daca il iubesti nu ai ce face decat sa te obisnuiesti cu ideea ca toata viata ta ,daca ramai cu el, vei primi reprosuri,plus ca o sa iti fie greu sa il mai privesti in ochi.Cea mai buna hotarare tu o vei lua in functie de momentele ce vor urma alaturi de el-timpul poate sa rezolve.E greu ,dar tot nu inteleg de ce ai facut-o!


hai sa-ti zic ca vad ca intelegi mai greu spre deloc:..exista in afara de iubire ,intre oameni, si o chimie care face sa nu se mai tina cont de nici o bariera morala sau umana.. te transformi intr-un animal primordial care nu gandeste dacat pentru perpetuarea speciei..acum mai nou pentru placeri carnale
asa ca vopseste-te bruneta si nu mai face pe naiva neantelegatoare!
pickard
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:37
De la: pickard, la data 2011-01-22 12:37:13
De la: elena_2693, la data 2011-01-22 12:12:05E foarte greu sa ii mai dovedesti tu lui acum ca il iubesti,orice i-ai spune tu ,faptele vorbesc.Daca il iubesti nu ai ce face decat sa te obisnuiesti cu ideea ca toata viata ta ,daca ramai cu el, vei primi reprosuri,plus ca o sa iti fie greu sa il mai privesti in ochi.Cea mai buna hotarare tu o vei lua in functie de momentele ce vor urma alaturi de el-timpul poate sa rezolve.E greu ,dar tot nu inteleg de ce ai facut-o!


hai sa-ti zic ca vad ca intelegi mai greu spre deloc:..exista in afara de iubire ,intre oameni, si o chimie care face sa nu se mai tina cont de nici o bariera morala sau umana.. te transformi intr-un animal primordial care nu gandeste dacat pentru perpetuarea speciei..acum mai nou pentru placeri carnale
asa ca vopseste-te bruneta si nu mai face pe naiva neantelegatoare!



mie nu mi-a placut chimia

anastasia_m
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:39
De la: pickard, la data 2011-01-22 12:37:13
De la: elena_2693, la data 2011-01-22 12:12:05E foarte greu sa ii mai dovedesti tu lui acum ca il iubesti,orice i-ai spune tu ,faptele vorbesc.Daca il iubesti nu ai ce face decat sa te obisnuiesti cu ideea ca toata viata ta ,daca ramai cu el, vei primi reprosuri,plus ca o sa iti fie greu sa il mai privesti in ochi.Cea mai buna hotarare tu o vei lua in functie de momentele ce vor urma alaturi de el-timpul poate sa rezolve.E greu ,dar tot nu inteleg de ce ai facut-o!


hai sa-ti zic ca vad ca intelegi mai greu spre deloc:..exista in afara de iubire ,intre oameni, si o chimie care face sa nu se mai tina cont de nici o bariera morala sau umana.. te transformi intr-un animal primordial care nu gandeste dacat pentru perpetuarea speciei..acum mai nou pentru placeri carnale
asa ca vopseste-te bruneta si nu mai face pe naiva neantelegatoare!

...asa e ...si asta in detrimentul nostru...care nu ne mai putem apara "teritoriul" decat prin "sentimentalisme"(si mai vb de "egalitate")
kudika195501
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:41
De la: pickard, la data 2011-01-22 12:37:13
De la: elena_2693, la data 2011-01-22 12:12:05E foarte greu sa ii mai dovedesti tu lui acum ca il iubesti,orice i-ai spune tu ,faptele vorbesc.Daca il iubesti nu ai ce face decat sa te obisnuiesti cu ideea ca toata viata ta ,daca ramai cu el, vei primi reprosuri,plus ca o sa iti fie greu sa il mai privesti in ochi.Cea mai buna hotarare tu o vei lua in functie de momentele ce vor urma alaturi de el-timpul poate sa rezolve.E greu ,dar tot nu inteleg de ce ai facut-o!


hai sa-ti zic ca vad ca intelegi mai greu spre deloc:..exista in afara de iubire ,intre oameni, si o chimie care face sa nu se mai tina cont de nici o bariera morala sau umana.. te transformi intr-un animal primordial care nu gandeste dacat pentru perpetuarea speciei..acum mai nou pentru placeri carnale
asa ca vopseste-te bruneta si nu mai face pe naiva neantelegatoare!







... stii de ce te transformi in ''animal primordial'' ? ... de ce uiti ca esti om ? ... pentru ca esti ajutat ... si nu poti sau nu vrei sa te opuni ... femeile sint ajutate sa concureze intre ele si sa scape de ''sarcini nedoirte'', barbatii sa devina niste mameluci oportunisti ... si uite asa, oricit ar deveni blondele brunete, tot nu se explica asa usor de ce oamenii devini atit de simpli si previzibili ...

marco918
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:45
De la: marco918, la data 2011-01-22 12:45:38
De la: pickard, la data 2011-01-22 12:37:13
De la: elena_2693, la data 2011-01-22 12:12:05E foarte greu sa ii mai dovedesti tu lui acum ca il iubesti,orice i-ai spune tu ,faptele vorbesc.Daca il iubesti nu ai ce face decat sa te obisnuiesti cu ideea ca toata viata ta ,daca ramai cu el, vei primi reprosuri,plus ca o sa iti fie greu sa il mai privesti in ochi.Cea mai buna hotarare tu o vei lua in functie de momentele ce vor urma alaturi de el-timpul poate sa rezolve.E greu ,dar tot nu inteleg de ce ai facut-o!


hai sa-ti zic ca vad ca intelegi mai greu spre deloc:..exista in afara de iubire ,intre oameni, si o chimie care face sa nu se mai tina cont de nici o bariera morala sau umana.. te transformi intr-un animal primordial care nu gandeste dacat pentru perpetuarea speciei..acum mai nou pentru placeri carnale
asa ca vopseste-te bruneta si nu mai face pe naiva neantelegatoare!







... stii de ce te transformi in ''animal primordial'' ? ... de ce uiti ca esti om ? ... pentru ca esti ajutat ... si nu poti sau nu vrei sa te opuni ... femeile sint ajutate sa concureze intre ele si sa scape de ''sarcini nedoirte'', barbatii sa devina niste mameluci oportunisti ... si uite asa, oricit ar deveni blondele brunete, tot nu se explica asa usor de ce oamenii devini atit de simpli si previzibili ...



pentru ca sunt ghidati de instincte
pickard
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:49
stiti care e problema? intr-o relatie ai nevoie de 2 persoane nu doar de una. deci, vinovati au fost amandoi, ea si amantul. cred ca dak pe el l-ar fi interesat cu adevarat de ea ar fii protejat-o. intr-o relatie extraconjugala primul lucru care il faci e sa iti iei masuri de precautie in sensul asta tocnai pt a prevenii surprizele neplacute. daca vrei sa faci un copil cu altul atunci divortezi si nu te mai gndsti la repercursiuni iar daca nu iti distrugi familia. copiii se vor iubi pt ca sunt frati si nu vor tine cont de alceva insa cred ca sotul va avea tendinta puternica de a se razbuna cel mai adesea pe copil. asta va atrage ura pe parinti din partea celor 2 frati. oare Dumnezeu nu v-a dat putina intelepciune si decenta pt a respecta valorile morale ce le impune o casnicie si privilegiul de a avea copii? eu cred ca femeia se duce in alta parte atunci cnd nu are ce ii trebuie acasa sau daca e o depravata. nu cred ca ii picau gradele sa isi astepte sotul sa termine tratamentul daca tot isi mai doreau un copil. sau ii iubea doar banii? oare amantul isi va asuma responsabilitatea c ii revine ca tata?
2800412205561
Postat pe 22 Ianuarie 2011 13:58
De la: pickard, la data 2011-01-22 12:49:19
De la: marco918, la data 2011-01-22 12:45:38
De la: pickard, la data 2011-01-22 12:37:13
De la: elena_2693, la data 2011-01-22 12:12:05E foarte greu sa ii mai dovedesti tu lui acum ca il iubesti,orice i-ai spune tu ,faptele vorbesc.Daca il iubesti nu ai ce face decat sa te obisnuiesti cu ideea ca toata viata ta ,daca ramai cu el, vei primi reprosuri,plus ca o sa iti fie greu sa il mai privesti in ochi.Cea mai buna hotarare tu o vei lua in functie de momentele ce vor urma alaturi de el-timpul poate sa rezolve.E greu ,dar tot nu inteleg de ce ai facut-o!


hai sa-ti zic ca vad ca intelegi mai greu spre deloc:..exista in afara de iubire ,intre oameni, si o chimie care face sa nu se mai tina cont de nici o bariera morala sau umana.. te transformi intr-un animal primordial care nu gandeste dacat pentru perpetuarea speciei..acum mai nou pentru placeri carnale
asa ca vopseste-te bruneta si nu mai face pe naiva neantelegatoare!







... stii de ce te transformi in ''animal primordial'' ? ... de ce uiti ca esti om ? ... pentru ca esti ajutat ... si nu poti sau nu vrei sa te opuni ... femeile sint ajutate sa concureze intre ele si sa scape de ''sarcini nedoirte'', barbatii sa devina niste mameluci oportunisti ... si uite asa, oricit ar deveni blondele brunete, tot nu se explica asa usor de ce oamenii devini atit de simpli si previzibili ...



pentru ca sunt ghidati de instincte






... pikarde ... lumea in care traim e simpla dar poate fi foarte complicata cind ignori anumite lucruri ... nu te juca cu anumite instincte ca nu mai poti sa gindesti liber ... devii un numar intr-o analiza de marketing ...
marco918
Postat pe 22 Ianuarie 2011 14:05
Ce familie "fericita" ai daca iti inseli sotul pentru ca iti tropaie hormonii...NU te supara dar eu nu inteleg de ce te-ai maritat daca iti inseli sotul. ...mai ai si copil.... .Cred ca te-ai uitat la prea multe telenovele cu oameni tampiti...
joy_18
Postat pe 22 Ianuarie 2011 14:33
eu ii dadeam de numai coleg vedea
kudika169378
Postat pe 22 Ianuarie 2011 16:13
Din punctul meu de vedere nu esti decat cea din urma tarfa!! Iti meriti soarta cu varf si indesat.Daca sotul tau ar fi fost plecat in Afganistan sau la capsuni, te intelegeam intr-o oarecare masura dar nu ai nicio scuza!!! Esti atat de fraiera ca te gandesti la armasar;iti garantez eu ca el a avut interes sa te f...a nu-l intereseaza copilul. Asta v-a fi problema ta deacum incolo, daca mai ai un pic de ratiune!!! Sotul, ti-o spun din experienta, nu te va ierta niciodata. Totusi apreciez faptul ca te-ai facut reclama si pe forum!!!!
kudika197790
Postat pe 22 Ianuarie 2011 16:21
stai linistita ca toate gresim si daca cele ce si-au dat cu parerea atat de 'conservator' nu te supara ca nu sant mai bune sau mai buni.De tine depinde cum joci de acum si daca joci bine iti pastrezi casnicia ,dar ai grija pe viitor nu mai spune tot ce faci
kudika337129
Postat pe 22 Ianuarie 2011 16:31
Domnule draga nu crezi ca esti cam dur?Voi barbati aveti voie sa faceti orce ri femeile sant tarfe?
kudika337129
Postat pe 22 Ianuarie 2011 16:38
De la: kudika337129, la data 2011-01-22 16:38:55Domnule draga nu crezi ca esti cam dur?Voi barbati aveti voie sa faceti orce si femeile sant tarfe?
kudika337129
Postat pe 22 Ianuarie 2011 16:41
eu nu cred ca s-a facut testul de paternitate deoarece costa enorm de mult si dureaza cateva luni.

cred mai degraba ca doar ai banuiala ca e copilul amantului

sotul probabil ti-a aflat idila si a devenit suspicios cu privire la apartenenta copilului

sfatul meu e sa iti vezi de traba in casa ta... cu cei doi copii si cu sotul tau si sa nu-ti mai faci atatea probleme pentru ca oricum timpul le va sterge pe toate.

cel mai bine ar fi sa nu-i impuiati copilului mai tarziu ideea ca are un alt tata pentru ca va creste in incertitudine si va fi un frustat toata viata lui.


probabil ca si tu ai avut motivele tale foarte intemeieate sa te arunci n bratele altui barbat... si eu personal nu te judec absolut deloc pentru ca te inteleg perfect ....insa cand se va mai intampla (pentru ca sigur se va mai repeta , din cauza sotului sau chiar a ta)..sfatul meu e sa fii mai cu bagare de seama si in nici un caz sa-ti propui sa mai faci copii

parerea mea e ca sotul tau te iubeste si o sa treaca peste toate astea pentru ca nu esti singura femeie din lume care mai face cate una mica

creste-i frumos pe cei mici si n-ai sa regreti nimic... nici macar ca nu stii al cui e cel mic

toate trec CAPUL SUS
kudika105225
Postat pe 22 Ianuarie 2011 17:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sint derutata ce sa fac vreau un sfat 15 De la: marco918 14 Octombrie 2011 13:08
Ce trebuie sa avem in vedere cand vorbim despre infidelitate? 1 De la: Dimitra26 27 Octombrie 2010 19:05
vrea o relatie adevarata?sau sunt de tablou 14 De la: bulish 15 Iunie 2013 19:45
Cum sa procedez,ce sa fac? 49 De la: muza_ta 15 Noiembrie 2012 00:30
Sondaj! 6 De la: cocancl 2 August 2011 00:28