Setari Cookie-uri

ce sentiment urat, simt ca m-am injosit asa de tare

incearca sa treci peste moment,iesi in parc plimbate mai ales acum k natura a revenit la viata.si multumestei Celui de sus k te-a aratat adevarata lui fata acum knd nu ati ajuns sa formati o familie impreuna,pt k asta inseamna k nu te merita tu esti prea buna si prea valoroasa k sa ai alaturi un astfel de om meschin langa tn.fii increzatoare undeva in lumea asta exista si jum.ta care te va gasi si te va aprecia la adevarata ta valoare.Si sa nu uiti viata e frumoasa si trebuie traita pt k nu aven dekt una care trece destul de repede.
kudika370844
Postat pe 19 Martie 2011 11:10
Pai eu , ca sunt femeie , chia nu mai pot sa va inteleg ! Pai tot el e cel care te loveste , iti zice ca s-a saturat de tine , ca nu te mai iubeste si tot tu nu mai poti ! pai eu ca femeie dupa ce luam prima palma ii si dadeam viteza ! Chiar te injosesti ! Si mai si umbli dupa el sa se intoarca la tine . Ce sa faca la tine ? Sa va certati si sa te loveasca iar ? Si de data asta cand te loveste fi sigura ca nu mai e doar o palma ! Te inteleg ca iti e greu , dar nici sa iti bati joc de tine nu merita . Fata , barbati mai sunt , cum de altfel sunt si femei ! Viata ta nu se termina la un nemernic , abia acum incepe ! Mult noroc !!!
kudika103803
Postat pe 19 Martie 2011 11:17
Era si este doar un oportunist !!! Ar trebui sa te relaxezi la gandul ca intr-o zi , una de care se va indragosti se va comporta cu el exact asa cum s-a comportat el cu tine .
kudika044904
Postat pe 19 Martie 2011 11:21
Din pacate sau din fericire NU
kudika185394
Postat pe 19 Martie 2011 11:22
imi pare rau pentru tine...multe fete am trecut prin asta..esti tanara viata merge inainte..inceteaza sa il mai cauti..eu merg pe principiu ca dragoste cu sila nu se poate,daca il lasi in pace o sa vezi daca chiar te iubeste sau nu..daca te cauta..indiferenta doare..stiu ca e greu sa fii indiferenta..dar..nu merita mai mult..am patit-o si eu..da mai urat decat tine..si dupa 3 ani jumate m-am trezit la realitate dintr-o relatie crunta...chinuitoare..si acum sunt bine mersi..ma preg de nunta..am un prieten painea lui D-zeu..roata mereu se intoarce..si daca esti un om bun o sa fii rasplatita in viata..vei vedea..succes si incearca sa treci peste..inconjoara-te de prieteni si numai sta in casa
corinapetcu90
Postat pe 19 Martie 2011 11:26
Ce mizerie de om, sti...uneori femeile isi fac o anumita imagine despre barbatul de langa ele, iar dupa ce se despart de el, ele plang dupa imaginea pe care au avut-o despre acel om, nu despre adevaratul om . Stiu ca pare imposibil sa treci peste asta , dar in primul rand trebuie sa vrei cu adevarat, poate ca ti-e si frica sa vrei acest lucru...asta pt ca speri la o intoarcere din partea lui.Nu-ti fie frica si permite-ti, distrage-ti atentia cu tot ceea ce poti si nu-ti aminteste de el.Nu te arunca in bratele primului venit, uneori poate exista tendinta asta ...sa-l inlocuiesti cat mai repede sa nu suferi, eh nu e bine.Un soc asa de mare nu trece asa...si sigur ai sa-ti faci si mai mult rau pt ca in acel altul, il vei cauta mereu pe fostul.Redevino tu si detaseaza-te de ideea de a mai avea un barbat, pe el sau pe altul...atentie, am zis sa te detasezi, nu sa respingi ideea, stai o vreme asa , curata-te si sa vezi ce bine va fi, mai mult de atat, peste o vreme eventual vei avea si un mic regret ca ai consumat timp si energie plangand dupa eacest sepcimen.E un moment in care...mai ales pt ca te-ai simtit umilita, trebuie sa iti recapeti respectul de sine.Desigur asta nu se face intr-o zi si vei avea impresia ca nu vei reusi...dar crede-ma ca in timp, reusesti.Chiar daca s-ar intoarce la tine, eu zic sa nu indraznesti sa fii slaba si sa il primesti inapoi.Respecta-te, iubeste-te,acum fii tu pe primul plan , lucreaza la asta.Invata sa iti inchei capitolele din viata si sa incepi altele, la sfarsitul unui capitol....e mereu un spatiu alb, acolo fiind nimic, dar dupa acel nimic, incepe alt capitol.Daca suferi din cauza acestei umilinte si lumea isi da seama, da..ii va fi mila si unii vor vrea sa te ajute dar cu mila nu tii prea mult oamenii langa tine, asa si in cazul barbatilor.Deci demnitatea trebuie sa fie pe locul 1 acum, demnitatea ta.Enerveaza-te putin pe tine...nu pe el, el nu mai merita nimic, tu meriti totul.Iar el...acest om nu poate fi totul, nu poate fi ceea ce meriti tu.Eu una nu m-as multumi cu atat.
AnaCristina89
Postat pe 19 Martie 2011 11:29
hmmm....cu siguranta te-a folosit pana a reusit sa se descurce singur.abia acum incepe viata pentru el , dar in acelasi timp si pentru tine.tu esti cea mai importanta fiinta din viata ta si trebuie sa ai grija de tine si sa iti pese cel mai mult de tine.daca el acum vrea sa iti demonstreze ca nu mai are nevoie de tine,fa si tu acelasi lucru,nu arata ca esti afectata pentru ca oricum nu se va mai intoarce la tine si nici nu il intereseaza cum te simti tu acum.in momentul asta el se simte liber sa faca orice isi doreste si te va uita destul de repede.sfatul meu este sa iti ocupi timpul cu lucruri care te fac sa te simti bine si sa elimini orice lucru din viata ta care te face sa iti mai aduci aminte de el.
kudika132081
Postat pe 19 Martie 2011 11:33
buna eu cred ca iai aratat prea multa dragoste si sa plictisit si cel mai rau ca secredea mai bun decat tine IAR LUCRU ASTA CEL MAI RAU
fly2my
Postat pe 19 Martie 2011 11:36
Vreau sa stiu de ce nu apare raspunsul meu
kudika375196
Postat pe 19 Martie 2011 11:40
kudika133393
Postat pe 19 Martie 2011 11:41
sa stii ca nimanui nu ii este dat sa duca in spate ceva ce nu poate duce. E greu la inceput , e greu si pe parurs, cateodata vrei sa renunti sa mai duci pentru ca simti ca nu mai poti dar trebuia sa te inarmezi cu rabdare si sa te linistesti si ai sa vezi ca in final totul o sa fie mai bine decat sperai. sa stii ca multe femei au trecut prin aceste clipe grele, cat increderea in sine este la pamant dar trebuia sa ai incredere in tine insuti si sa te incarci cu putere sa treci si peste asta. acest om nu era acel fat frumos asteptat de fiecare femeie, ai sa vezi ca o sa vina atunci cand o sa te astepti mai putin. timpul le rezolva pe toate mai devreme sau mai tarziu. e greu, dar e mai bine ca s-a terminat acum si nu mai tarziu unde era posibil sa fii implicat si alte persoane. o sa fi e bine eu stiu ce iti spun
kudika133393
Postat pe 19 Martie 2011 11:47
Pentru asta plangi tu si suferi???se vede de la o posta ca te-a folosit doar pentru a ajunge el sus doar pentru a ajunge el bine!!asa ca..mergi mai departe,este greu,dar o sa iti treaca cu siguranta!stii zicala aia??ORICE IESIRE DIN CEVA ESTE O INTRARE IN ALTCEVA!!deci nu te gandi ca singura nu o sa ramai.si de ce il implori sa se reimpace cu tine??daca a plecat plecat este inseamna ca nu te mai iubeste;)cand iubesti faci orice sa fi cu persoana iubita,faci orice sa ii fie bine!!imparti bine imparti raul!!o persoana care te iubeste iti demonstreaza...vezi tu....tu ai spus ca el iti spunea ca te iubeste,dar VORBE unde sunt Faptele???un sfat pentru tine acum este bun dar fiecare relatie este altfel fiecare om iubeste intr-un mod total diferit!asa ca incearca sa treci peste ajutata de prietenii tai care te cunosc intr-adevar pentru ca aici fiecare isi spune parerea in functie de ce a trait fiecare,si ti-am zis nicio relatie nu este identica cu alta,in fiecare rel sunt oameni diferiti compromisuri diferite...iesi mai des in oras cunoaste oameni noi iar pe viitor indragosteste-te de cineva care iti demonstreaza mai mult ca pana la urma toata lumea da din gura!!!take care!!!
kudika374153
Postat pe 19 Martie 2011 11:49
Imi place cate feluri de sfaturi ai primit, se pare ca sunt multi oameni de bine si in mare parte toti au dreptate prin ceea ce ti-au scris si eu trec printr-o situatie asemanatoare, niciun barbat nu ma umilit cum ma umilit acest barbat, mi-am dat seama caci cat a fost el ranit in fostele lui relatii, ma ranit si el pe mine in relatia de 4 ani, dar nu ma pot intelege cum am fost asa de incuiata la cap, cum se zice prin Ardeal, ca nu mi-am dat seama ca barbatul asta nu ma iubeste, probabil vedea ca eu il iubeam cu atata patos si ii convenea, dar tot eu FRAIERA, umblam in limba dupa el( mi-am meritat-o, daca nu am stiut sa-l execut de cand am vazut ca se comporta ca un idiot cu mine si fata de mine), ma rog sa ma ajute bunul Dumnezeu sa trec peste aceasta si sa-mi lumineze mintea asta care ma mintit si ma minte uneori. Cu mare greu si efort m-am abtinut sa nu-l mai sun si sa-i dau pace si pe zi ce trece, imi dau seama cat a puttu sa ma raneasca, ce cratere a facut in sufletul meu.
OFFFFF, asa este cand iubesti mai mult un om , decat pe Dumnezeu. Ma rog ca bunul D-zeu sa ne ajute pe toti sa iubim, atat doar cat, sa nu suferim dupa despartire, pentru ca si asa e viata grea, apoi sa mai ai si asa un nemernic pe la usa casei tale si pe langa tine, ca esti terminata sau terminat.
Sa ne ajute Dumnezeu, sa fim iubite d eoameni acre ne merita si sa-i putem si noi iubi si respecta ep acei oameni.
kudika336810
Postat pe 19 Martie 2011 11:53
De la: kudika375196, la data 2011-03-19 11:40:49Vreau sa stiu de ce nu apare raspunsul meu


ai vb urat
Valy90
Postat pe 19 Martie 2011 11:53
Doamne!!!!!!!!! Zii bogdaproste ca ai scapat de el!!!! Mananca fetita si dormi linistita ca asta este o lipitoare nu barbat!!!! Si nici nu se va schimba!!! A profitat din plin de tine fara macar sa-ti dea inapoi respect daca nu altceva!!!! Mergi linistita mai departe ca ce e al tau e pus deoparte!!! Nu merita atata suferinta!!!
pu_sa
Postat pe 19 Martie 2011 11:57
Faptul ca a obtinut un nou statut social, un job care-i ofera ceea ce si-a dorit, il face sa se simta superior si crede ca tot ceea ce isi doreste poate obtine ( dupa cum zici si tu incetca sa te oblige sa faci ceea ce tu nu vroiai).Cred ca ideal ar fi sa-l faci sa simita indiferenta din partea ta, meriti sa fii iubita apreciata si respectata.Va trece si aceasta perioada grea.Ocupa-ti timpul, iesi , incearca sa te distrezi, fa-te frumoasa, flitreaza cu altii ( stiu ca ti-e greu).Nu te lasa invinsa.
gabriela_viezuina
Postat pe 19 Martie 2011 12:02
Nu cred ca exista o persoana, fie barbat sau femeie, care sa nu fi trecut printr-o astfel de experienta, mai mult sau mai putin.... Si eu am avut "norocul" de a simti ce inseamna sa nu fi apreciata, iubita, respectata de cel care, in acel moment, parea a fi barbatul ideal, fara de care viata mea nu ar fi implinita.... Pana cand incet m-am saturat sa fiu respinsa, sa am doar un coleg de apartament, toate atentia si iubirea mea sa imi fie respinsa... si am ales sa-l confrunt cu riscul de a pierde mirajul unei casnicii fericite. Pentru ca da, la mine a fost vorba de casnicie... 2 ani de concesii, sperante, dar si dezamagiri! Confruntarea m-a facut sa vad adevarul: nu mai avea sentimente pentru mine, nu ma mai dorea, nu mai simtea nimic pentru mine, s-a grabit cand a hotarat ca doreste o viata impreuna cu mine! Cuvinte care de fapt confirmau ceea ce eu ingropasem adanc in mintea si sufletul meu, de care am fugit mai bine de o jumatate de an cu gandul ca nu mi se poate intampla mie, lucrurile se pot indrepta, trebuie doar sa mai las eu de la mine, nu are cum sa dispara tot ce ne lega dupa nici 2 ani... si am lasat intr-atat incat mi-am pierdut "identitatea". Ma transformasem in cineva care nu mai avea nimic in comun cu persoana care crezuse in desavarsirea dragostei alaturi de el. Imi pierdusem increderea in mine, traiam numai prin intermediul lui... Da, eram ca o drogata dependenta de atentia lui! Aceeasi stare o traiesti si tu acum. Esti in sevraj, cum imi place mie sa spun! Dar daca iti acorzi timp o sa-ti dai seama cat de bine iti este acum: eu una ma simt libera, ma simt fericita, simt ca traiesc dupa o perioada in care am fost intr-o stare de letargie! Am ales sa nu consider casnicia mea drept 2 ani pierduti din viata, ci sa imi pastrez in suflet si in minte doar momentele fericite, sperantele si visele pe care le aveam la inceput, ca sa pot adauga inca o caramida la fundatia implinirii mele ca femeie. Si atat! Mergi mai departe, chiar daca o sa mai ai momente cand te vor napadi temerile unui nou inceput. Nu trebuie sa iti fie frica sa iei din viata in piept si sa incepi o noua expeditie in cautarea implinirii, fericirii, dragostei! Spune-ti doar atat in minte: PRIMOLA-CE-I AL TAU E PUS DEOPARTE!
Avelona
Postat pe 19 Martie 2011 12:16
nu a inceput lumea cu el si nici nu s-a terminat la el;fi increzatoare dak nu poti trai fara el ai sa inveti,mai bine k s-a intamplat acum dekt mai tarziu;viata merge inainte si eu am trecut printr-o experienta aproape k a ta si mi-am dat seama k de fapt el nu valora nimic pentru mn nu eu pt el!
princessangel13
Postat pe 19 Martie 2011 12:16
cred ca toata lumea a trecut prin situatii de genu`mai usoare, sau mai grele (ca in cazul tau) fiecare a trecut peste acea situatie in felul sau!

ca sa treci "peste" si sa devii un om mai bun trebuie sa iei lucrurile treptat!

1. suferi? da, sufera, plangi cat mai mult, descarca-te , urla, pana ce simti ca ejti secatuita de puteri! uraste-l daca asa te simti mai bine! stai cat mai nemachiata si mai neingrijita ca deh : ejti in doliu!

2. incearca sa-ti analizezi situatia! scrie pe o foaie tot ce-ti placea/ ce nu-ti placea la el!
daca mai ai lucruri de la el prin casa, sau daca ai in jurul tau lucruri care iti amintesc de el, strange-le, si impreuna cu foaia aia : da-le foc! si repete-ti in gand, ca sa cum ard lucrurile alea, asa arde si el (adica imaginea lui din mintea ta)

3. ca sa nu mai urasti un om, ia-l la misto! fa glume pe seama lui, aminteste-ti de situatii jenante prin care a trecut el, si razi de el! e foarte important, pt ca atat timp cat urasti un om, inseamna ca il iubesti! incearca sa-l faci cat mai mic si mai amarat in inima, si asa iti vei dea seama ca nici macar nu era de nasu`tau! era pre trist baiatu`( ca barbat clar nu e)

4 nu te mai gandi la el! ia-ti un mic concediu, si daca iti permite salariul, du-te intr-o vacanta! lasa-te rasfata, si ingrijita! schimbat-te radical! intoarce-te acasa complet alta! casa in care stai e a ta, trebuie sa te simti bine in ea, nu sa-ti amintesca de.... x-ulescu care te-a ranit... oare cum il chema...nici nu mai stii, da-l naibii!

5 ia-o de la capat! iesi in oras o perioada cu prietenii si flirteaza la marele greu! ajuta! iti va demonstra tie insati ca ejti femeie, si inca una super atractiva, plina de calitati! nu te arunca intr-o relatie inca!

toata treaba asta iti va mai rapi cam un an din viata! asta e! sau poate mai putin! de tine depinde cat de puternica ejti!

Important: NICIODATA sa nu-l mai cauti sau sa-l mai primesti inapoi! e un capitol incheiat din viata ta! balta e plina de pesti!


bafta multa, si tine-ne la curent! suntem alaturi de tine!
seniorasasha
Postat pe 19 Martie 2011 12:19
asa cum au spus si ceilalti nu este pentru tine ,meriti mult mai mult asa sa stii si eu am tras de o relatie 22 de ani pentru ca am avut doi copii ff frumosi dar totusi am divortat iar acum sant cu cineva ,o femeie minunata cum rar se poate intalni .Ai grija de tine nu de el .nu sta in casa dute la plimbare sau cu prietenele in oras daca stai acasa singura e mai rau,va veni si printul tau la momentul potrivit dar fii cu bagare de seama sa nu mai patesti asa ceva
tvnicu
Postat pe 19 Martie 2011 12:19
Incearca sa fii puternica si saa nu lasi asta sa te abata de la drumul tau master job,,,incearca sa-ti pui alte scopuri inainte si sa muncesti pentru ele asta o sa-ti ocupe timpul si nu vei avea timp de plans ,,iar cu timpul o sa ti se para ca totul nu a avut nicio importanta si ca ai fost o prostutza sa il suporti si sa plangi dupa el,,,acum trebuie sa fii severa kiar si cu tine incearca sa mananci sanatos si sa iti ocupi gandurile cu orice altceva nu lua antidepresive sau alte prostii astea pe termen lung te fac sa te simti mai rau,,fii dura cu tine si impuneti ca trebuie saa treci peste asta cu minimul de pierderi,,,succes,,
kudika090659
Postat pe 19 Martie 2011 12:26
21 de ani pt un barbat?
e prea crud draga mea ca sa crezi ca i-ai pus capac
asta e .....
considera ca ai avut o aventura a vietii si mergi inainte o sa te mai lovesti.....
LOPY_71
Postat pe 19 Martie 2011 12:29
Iubita mea listen! am 50 ani si sotul meu are calitati fizice multe peste mine si e si destept , in schimb nu le are cu munca fizica. Si al meu barbat incerca tot timpul sa ma aiba sub papuc am invat un lucru de la mama mea daca cedezi o data ( insensul sa te umilesti sa te lasi lovita) o vei face tot timpul. Trebuie sa recastigi acest teren si pt asta trebuie sa fii asa : sa mimezi putin nebunia . Nu degeaba exista personajul Leana din Vacanta mare . Toti barbatii iubesc ceva din Leana le place sa fie alintati ( e ceva legat de emisfera stanga a creierului) le place promiscuitatea (adik lucrurille interzise, mocirla umana) deci trebuei plimbati prin toate. Poti din cand in cand sa faci aluzie la chestii care nu sunt umane in coportamentul lui, chestii care sa le oferi cu picatura nu de-o data. E clar ca din pacate in tot ce si-a propus TATAL a avut dreptate si prin urmare fiind omul care nu cedeaza , poti sa ii sugerezi doau variante : contiuna sa interpreteze rolul omului pregatit si in paralel se pregateste ( internetul e o forma la indemana de informatie) sau renunta la jobul care il are si devine ceea ce e cu adevaratsi o ia d ela inceput adik de jos.
kudika375196
Postat pe 19 Martie 2011 12:30
De la: battleofwits, la data 2011-03-19 09:45:18
De la: kudika175428, la data 2011-03-19 09:39:00... nici o femeie nu merita sa fielovita ...



hmmmm......miroase a misogin?
dark_eye
Postat pe 19 Martie 2011 12:36
Si eu am trecut aproape prin aceeasi situatie. prietenul tau,a considerat ca tu nu mai esti buna pentru el. S-a vazut realizat,si probabil avea impresia ca tu il tragi in jos. nu trebuie sa suferi dupa el,cu toate ca te doare pentru ca nu te asteptai din partea lui la asa ceva. asti-a sunt barbatii. eu am invatat ca trebuie sa merg mai departe,cu capul sus. cu siguranta exista alti baieti mai buni ca el,care te vor iubii cu adevarat.nu trebuie sa iti faci tu rau,din cauza unei persoane egoiste care se gandeste decat la ea si atat. gandeste optimist,incearca sa iesi,sa te distrezi si mai ales sa uiti de el. asa cum si el a facut-o poti si tu. mult succes.
ladyadriana
Postat pe 19 Martie 2011 12:40
De la: dark_eye, la data 2011-03-19 12:36:40
De la: battleofwits, la data 2011-03-19 09:45:18
De la: kudika175428, la data 2011-03-19 09:39:00... nici o femeie nu merita sa fielovita ...



hmmmm......miroase a misogin?

miroase?


deschide geamul


battleofwits
Postat pe 19 Martie 2011 12:43
Pai da cam urata povestea, tipu' e cu adevarat o jigodie. Dar tu ai gresit cand l-ai imlporat sa se intoarca asta e se mai intampla important e ca de acum tu sa fi ferma sa te prefaci ca nu te mai intereseaza ca nu mai exista, odata ce el nu a fost langa tine pana acum knd tzi-a fost greu si ai reusit sa supravietzuieshti ai sa potzi shi de acum. Ai sa il mai intalnesti, niciodata in viata cu ramane ceva al nostru la o alta persoana, dar tu atunci trebuie sa il intrigi cu un comportament flegmatic adica trebuier sa fi cum el nu se asteapta sa incerci sa il tratezi cu cea mai mare indiferenta. Pana atunci capu' sus gandeshte-te k ai facut o fapta buna knd ai adapostit un biet catzlush in casa ta cand el avea nevoie de un camin, asa trebuie sa te gandehsti la lucruri de acum. si gandehste-te la partea buna tu nu shtii cum e el, nici el nu shtie de tine nici nu trebuie sa shtie daca iti e bine sau nu. Hai fi tare, suntem fete ce naiba!
kudika364385
Postat pe 19 Martie 2011 12:45
eu zic sa l cauti si sa l implori in genunchi. ..

dzeule, da daca omul iti zice n fata, NU MA MAI CAUTA, nu e destul de clar? iti imaginezi tu zile n sorite, ce a fost a fost, oamenii se schimba, daca nu mai e "cum a fost , tear-tear " , nu l vei schimba tu in ce sau cum vrei sa fie, sau daca ai putea ar fi un om maleabil slab.

ai putina coloana vertebrala, capul sus si privirea n fata, nu s a terminat nimic, e doar un nou inceput.
rockk
Postat pe 19 Martie 2011 12:58
ai grija de tine draga mea,cred ca nu exista cineva care sa nu fi suferit din dragoste,dar noi femeile suntem tare fraierute pt ca le punem la suflet si ne punem mereu intrebari de genul ce am facut sau cu ce am gresit de ni s-a intamplat una ca asta.se spune ca pt a gasi cu adevarat printul care te merita trebuie sa saruti mai multi broscoi...si mai tine minte si eu trec printr-o pasa proasta dar imi zic mereu ca tot ce nu ma doboara ma intareste si va veni o zi si pt noi cand vom zambi si vom zice:doamne ce fraiere am fost de am plans si mai ales pt cine....esecul nu inseamna ca Dumnezeu ne-a abandonat,inseamna ca Dumnezeu are o idee mai buna si un plan de salvare mai bun pt noi...bafta multa
kudika113088
Postat pe 19 Martie 2011 13:14
Am sa incep cu o fraza des folosita- toti barbatii sunt la fel, imi pare rau pt aceasta drama,sfatul meu este sa te aduni, sa ai curajul sa povestesti prietenilor tai aceasta drama si sa fii egoista- sa te gandesti la tine si pe urma la cel de langa tine. Am avut o relatie de 9 ani care a esuat si mi am dat peste cap viata,de la somn pana la servici, parintii, viitorul meu, am 7 luni de cand sunt singura si ma simt libera si nu ma doare capu.
kudika227108
Postat pe 19 Martie 2011 13:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mult timp pierdut inutil:) 28 De la: mma1991 24 Ianuarie 2012 17:21
O poveste cu despartiri si impacari repetate 10 De la: 18 Aprilie 2013 10:46
Ne am certat dintr o prostie si nu ma mai cauta..ce sa fac? 15 De la: kudika_1019583 7 Decembrie 2016 11:16
Sunt atat de trista............ 68 De la: JUST_ROBERTA 14 Iulie 2009 01:23
nu stiu daca sa il iert 31 De la: yoyo_l0ov3 12 Iulie 2009 04:59