Setari Cookie-uri

ce sentiment urat, simt ca m-am injosit asa de tare

Salut! Sunt Mirabela! Povestea ta ma impresionat nespus.Pentru mine esti o eroina. Faptul ca ai reusit sa traiesti cu acest om , desi ai realizat cat de incorect si egoist a fost fata de tine, tu totusi il iubesti. Eu admir faptul ca ai puterea sa-i ierti greselile, insa mi-as doti ca tu sa incerci sa-l uiti si sa treci peste asta. Stiu ca este teribil prin ceea ce ai trecut si este incredibil de dificil sa-l uiti, dar vei fi fericita fara el. Oamenii ca el nu pot sa iubeasca. Sper sa citesti mesajul meu si mai sper ca vorbele mele sa nu te raneasca prea rau... Cred ca o stii si tu, el nu te-a iubit niciodata pentru ca, el nu este o pers stabila emotional... Iti doresc sa treci cu bine peste toate si IMI CER SCUZE daca cuvintele mele te-au deranjat cumva.
sirim
Postat pe 19 Martie 2011 18:11
Nu te-ai injosit deloc si nici nu ti-ai luat nici o teapa. Asta este viata. Esti tanara si vei cunoaste pe cineva care te merita, cineva nu atat de mandru cum a fost el. Capul sus si mergi inainte. Trebuie sa-ti reiei viata si sa inveti sa traiesti si fara el. Mergi la lucru, la scoala, iesi in oras cu prietenii, la cluburi etc. Priveste aceasta relatie ca pe o experienta. That's all.
Carminaestefan
Postat pe 19 Martie 2011 18:19
Capul sus! Vei trece peste despartirea asta, stiu ca e greu, am trecut si eu prin asa ceva, dar timpul le rezolva pe toate. Nu uita ca tu esti cea mai importanta si fii sigura ca si lui ii va parea rau candva, cand va realiza ce a pierdut, pentru ca roata se intoarce mereu. Ai grija de tine! Te pup
lumi_pass
Postat pe 19 Martie 2011 18:37
buna.....si eu am trecut printr-o experienta asemanatoare, trebuie doar sa vrei sa-l uiti si sa nu-l mai cauti, iar daca el te cauta nu-i raspunde nici la telefon nici la mesaje, o va face doar ca sa te injoseasca pt a nu stiu cata oara. Incet, incet o sa-ti revi, incearca sa iti ocupi timpul toata ziua si seara sa fi foarte obosita ca sa poti dormi linistita. Te poti ruga doar ca sa iti gasesti linistea si drumul cel drept in viata......bafta multa!
kudika063395
Postat pe 19 Martie 2011 18:52
stai linistita ca iti vei reveni.si eu trec printr-un lucru asemanator tie si incerc sa gasesc vinovatul pt despartirea si destramarea relatiei care pana acum a fost minunata.nu este nimeni vinovat, poate doar timpul prea scurt si prea putin si poate cerintele lor prea mari fata de noi. si nu ai de ce sa te simti parasita. trebuie sa te concentrezi pe altceva sa ti gasesti alte lucruri de facut si vei reusi sa treci peste. din punctul meu de vedere el a fost un las care si-a luat nasul la purtare in mom in care "s-a ajuns" a uitat de unde a plecat...si nu te-a inteles. fii puternica!!!
kudika362614
Postat pe 19 Martie 2011 19:07
buna,
da,cu siguranta o sa ti treaca la un moment dat, mie mi a trebuit un an, dar s a intamplat :) nu poti sa realizezi inca acum, in momentele astea de suferinta ca o sa fie o vreme in care o sa te gandesti la ce s a intamplat si n o sa mai simti nici o durere, dar o sa vezi :) pt ca l iubesti, o sa ai intotdeauna ceva pentru el, acolo in interiorul sufletului, chiar daca o sa iubesti pe altcineva, dar n o sa mai aibe nici o valoare pentru tine ;)
si sfatul meu e, pt ca e posibil sa reapara in viata ta si sa incerce sa fiti iar impreuna, nu i mai acorda nici o sansa...pentru ca pana la urma tot unde esti acum o sa se ajunga si crde ma ca suferinta o sa fie si mai mare; ti o zic din proprie experienta, timp de 5 ani am tot acordat cate o "ultima sansa";
ultima oara eram 100% convinsa ca s a schimbat, chiar si cei din jurul lui vedeau asta...am lasat tot,job, casa, am plecat din tara unde eram ca sa ma mut cu el, m am certat cu familia....dar minunea n a durat decat 2 luni...si a trebuit iar s o iau de la zero....si plus de asta cu sufletul distrus.
viata e frumoasa si fara el, o sa vezi peste ceva timp, acum prea curand ;)
si incearca asta: don't worry, be happy :)
nana_00
Postat pe 19 Martie 2011 19:14
Ai avut langa tine un "barbat" plin de el,egoist care,pana la urma ,ti'a demonstrat ca iubea doar persoana lui...Acum e greu sa nu te gandesti la el,dar cu timpul iti vei da seama ca nu merita nici o lacrima de'a ta.Fruntea sus si curaj ca nu este un capat de drum,din contra,ai avut posibilitatea sa vezi cu adevarat ce specimen aveai la usa.Meriti sa fii fericita nu sa stai langa cineva care te injura si da in tine...asta NU este iubire nici pe departe ai incredere in mine.Iar cand se va intoarce,pt ca din experienta proprie toti se intorc toti cu coada intre picioare,sper ca vei avea forta sa'i dai un sut in dos pt ca este exact ceea ce merita!Succes!
little_butterfly
Postat pe 19 Martie 2011 19:27
Capul sus, nu te merita oricum...
stefy_mihai
Postat pe 19 Martie 2011 19:29
stai linistita draga k nu esti singura care a trecut prin asa ceva,doar timpul le va rezolva pe toate,trebuie sa te gandesti doar la tine u are rost sa suferi dupa un om care nu merita,s-a folosit de tine pentru a-si atinge scopurile si cand a ajuns unde si-a dorit si n-a mai avut nevoie de tine a plecat fara explicatii???egoism total,chiar nu merita nici o lacrima...
symba04
Postat pe 19 Martie 2011 19:34
si iesi in lume si socializeaza,nu ceea ce ai patit e important,gandeste-te k familia si prietenii conteaza,iubirile vin si se duc,gandeste-te la noi cele care iti impartasim durerea fara a te cunoaste,pana si noi toate la un loc avea mai mult suflet decat el,nu te neglija si nu uita k esti speciala si meriti tot ce e mai bun.:* ai grija de tine si incearca sa fii fericita si sa mergi inainte orice ar fi,fii puternica pentru tine in primul rand si pentru cei dragi care te iubesc.
symba04
Postat pe 19 Martie 2011 19:40
Fi puternica..toti sau marea majoritate la un moment dat trecem prin asa ceva in viata...sau ceva asemanator sa spunem.Iti raspund la obiect ca sa nu te plictisesc dupa ce sufletul tau este asa rau imbolnavit.
1. Tine minte ca un astfel de om va trai permanent pentru el.
2.Faptul ca te/a plesnit nu se va schimba niciodata...se va repeta mereu la cearta.
3. Bucura/te ca Dumnezeu te/a iubit atat de mult incat te/a salvat dintr/o astfel de relatie.
4.Nu te inchide in tine..plimbate , cumparati ceva frumos pentru sufletul tau, iesi cu o prietena si discutati.
5. In viata cauta sufletul, caracterul barbatului si alege dupa aceste doua calitati.
6.Lupta, fi puternica si nu te ruga de un astfel de om...fiecare va plati candva.
7. Incearca sa/ti vezi viata fara un astfel de om..fa/ti planuri, vise.
Iti spun ca unei surori...capul sus, inima deschisa frumos catre viata..aranjaza/te, zambeste/ti singura...nu e greu..totul e sa/ti doresti sa fi fericita.Fericirea este linga noi..in orice clipa...totul este sa/ti doresti, s/o simti.
Te pup cu drag Roxana
p.s. O sa vina si ziua cand vei zambi amaintindu/ti langa un barbat care te va merita...cat ai fost de naiva si buna sa te increzi intr/un astfel de om.
nouasexy
Postat pe 19 Martie 2011 20:10
hmmmm...este fff dureros dar viata merge inainte, trebuie sa te gandesti k Dumnezeu are ceva mult mai bun pt tine si atunci cand Dumnezeu spune un NU mare inseaman k are mai traziu un DA mare.
bobocel_adry
Postat pe 19 Martie 2011 20:23
Tu nu ai gresit cu nimic. Barbatii sunt egoisti de felul lor si in plus, ei se plictisesc repede de o femeie. Vei gasi un alt barbat poate, care s-ar putea indragosti de tine si te-ar iubi mai mult decat ai putea-o face tu. Sau poate nu, asa ca nu e o nenorocire sa ramai o vreme singura sa iti continui viata asa cum o faceai pana l-ai cunoscut pe el. Intr-o zi, daca esti optimista vei fi iar fericita (sau mai bine zis,cu adevarat fericita)
smarty21
Postat pe 19 Martie 2011 20:27
Hey... wake up ! Eu din experienta personala am constatat ca barbatii nu prea sunt capabili sa iubeasca asa cum iubim noi... esti inca tanara... nu CLACA... spala-te pe fata, uita-te-n oglinda si spune-ti "sunt de 1000 de ori mai buna decat el..nu m-a meritat niciodata..nu se merita sa plang pentru el"... daca ti se imprima gandul asta o sa reusesti sa treci mai repede peste asta.. si ff important..nu te inchide in casa... incearca sa iesi cu prietenii pt ca singuratatea iti da ganduri negre
Si eu am tinut f mult la cineva si din anumite motive mi-a trimis un mesaj si mi-a zis ca nu vrea sa mai stie nimic de mine, ca nu vrea sa ma mai vada niciodata, ca o sa-si schimbe nr si adresa de mail (si nu mi-a dat explicatii de ce face asta..nici nu stiam de ce eram atat de vinovata)... am incercat sa-l mai sun ..sa-i tr mesaje si nu mi-a mai rasp.. am plans...dar am inceput sa ma gandesc la momentele rele petrecute impreuna.. si sa gasesc motive pt care nu m-a meritat niciodata... il uram pt tot ce mi-a facut.. la un moment dat i-am sters tot..nr de tel , poze .. si am trecut mai departe... pt ca a fost un om ce nu m-a meritat..
Suntem tineri si avem toata viata inainte... nu te uita inapoi... nu-l cauta ..daca va impacati va face la fel.. deschide ochii si uita-te in jurul tau.. sigur este cineva care asteapta sa ii dai atentie si care te priveste din umbra...
Asta este sfatul meu...imi pare rau de ce ti s-a intamplat..sper sa-ti revii cat de curand..
ela_3ro
Postat pe 19 Martie 2011 20:44

Scumpo, invata tu mai intai ca "invatati" se scrie asa, fara liniuta, si dupa aia sa vii la mine sa te invat cum se face si sex...
cocorico
Postat pe 19 Martie 2011 20:49
P.S. Mesajul anterior era pentru d-na Kudica 162110 care face observatii referitoare la modul nostru de exprimare
cocorico
Postat pe 19 Martie 2011 20:52
Buna,

Fiecare dintre noi a trait o dezamagire mai mica sau mai mare. In general tindem sa acordam o importanta mult mai mare anumitor evenimente. Oricat de mult ti s-ar spune ca nu merita, ca o sa treaca in momentele acestea disperarea primeaza. Nu stiu cat va dura, dar va trece cu siguranta. Nu stiu ce prieteni ai tu dar in momentul de fatza te pot ajuta foarte mult. E mai greu daca locuiesti singura. Stiu ca eu ajunsesem sa urasc faptul ca stateam cu ai mei, pentru ca mi se parea ca nu am suficienta intimitate si ca nu puteam suferi in liniste. De cateva luni m-am mutat singura si e mai rau. Nu fac altceva decat sa ma uit pe pereti si sa ma gandesc la tot felul de tampenii. Nu sta in casa, iesi plimba-te cunoaste oameni, iubeste in continuare si cel mai important invatza din greseli. Dau un suc daca ajuta :) Da add mess mariapreda2004@yahoo.com.
mariapreda2004
Postat pe 19 Martie 2011 20:58
Salut
Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat.
Baiatul din cate am inteles avea 21 de ani .... era inca un copil .....nu te poti nici baza nici astepta prea multe de la un baiat de varsta aceasta. Dupa parerea mea o relatie trebuie sa treaca prin anumite etape pentru a fi o relatie stabila... voi intr un an v ati si cunoscut, v-ati si indragostit si v-ati si mutat impreuna.
Din fericire nu am trecut prin asa ceva..si nu as putea sa- ti dau niste sfaturi potrivite... Capul sus .. aduna-te si mergi mai departe. Nu cred ca ai pierdut mare lucru ....o sa-ti dai seama de lucrul acesta pe parcurs ...
Sper sa-ti gasesti linistea si puterea de a merge mai departe.
kudika227216
Postat pe 19 Martie 2011 21:03
' Nu cred ca ai pierdut mare lucru..o sa ti dai seama de aceasta mai tarziu.
opss ... se mai intampla
kudika227216
Postat pe 19 Martie 2011 21:05
impreuna la bine si la rau .,,,se pare ca nu e asa,,,,cand a dat de bine,tu nu a mai fost''demna ''de el ....da l naibii,ambitioneaza te,,,meriti langa tine un barbat care sa te faca sa te simti ca o printesa,,nu exista nu pot ,,,ci nu vreau ,,acum stiu ca ti i greu ,,,e cea mai grea suferinta din dragoste,ai senzatia ca se prabuste ceru pe tine,ca viata ta nu mai are nici o valoare,dar crede ma ca viata e frumoasa....ai cazut,,,gata acum tre sa te ridici,sa inclestezi pumnu si sa mergi mai departe,,,incearca sa ti revii de una singura,sa redescoperi placerile vietii,,,poti sa fii implinita si fara un barbat ,,,crede ma cand te astepti mai putin ,,o sa apara mai putin ,,,El...acel care te va face sa te simti mai fericita ca niciodata,,,,pupici si ''fa te bine''....
vanessa1
Postat pe 19 Martie 2011 21:13
iti inteleg foarte bie framantarile si eu am trecut printr'o asfel de relatie,am suportat multe,in numele iubiri ce i'o purtam,m'a ranit cumplit si am suferit enorm! am avut o relatie de 7ani,primii 4 ani au fost frumosi,apoi si'a luat pauza de o vara,motivand ca vrea sa iasa mai mult cu prietenii lui,de fapt cunoscuse o alta fata si iesea cu ea,se si mutase la el acea fata,asta a durat 4 luni,dar in timpul asta tot ma mai suna,o data mi'a si scos bani de pe card ca sa'i keltuie cu acea fata,eii,sunt multe de spus,ca in septembrie sa'mi spuna ca s'a saturat de ea si ca vrea sa ne continuam relatia,pot sa'ti spun ca de atunci s'a rupt ceva in mine,ce este mai cumplit,este faptul ca nu a recunoscut ca iese cu altcineva pana in septembrie cand m'a sunat acea fata si mi'a spus ca el ne minte pe amandoua si daca am sa'l iert ,iar ma v'a trada! l'am iertat,il iubeam enorm,aveam atatea trairi impreuna,in sfarsit,am mai kinuit'o inca trei ani,iar din septembrie 2010 nu mai am nici o tangenta cu el,tot numai cu minciuni,multe minciuni,dumnezeule,a plecat in belgia,sub motiv ca vrea sa munceasca sa castige bine si ca pentru noi pleaca! de fapt a plecat cu una din bucuresti,a stat pe banii aleia un timp si am inteles ca si'a gasit de munca si acum e.....asa cum este! oricum,m'a kinuit mult,dar important este ca nu vreau sa mai stiu de el,nu'l urasc,ii doresc numai bine,dar nu voi uita nicicand,ce teribil ticalos a fost si sigur mai este!eu,imi continui viata fara acea ciuperca otravitoare,sunt bine si voi fi si mai bine,sunt puternica si nu voi mai permite nimanui sa'mi exploateze sufletul! te rog sa fii si tu puternica si sa nu mai cauti in gunoiul dintrecut! mergi inainte si ai sa vezi cat de frumoasa e viata ta fara asemenea ticalosi in ea!
kudika136180
Postat pe 19 Martie 2011 21:18
nu trebuie sa disperi.este un om de nimic daca a facut asa.nu permite nici unui barbat sa te loveasca, nu se merita.fii tare si nu ii mai arata ca iti pasa si ca iti este greu.asta o sa il macine cel mai mult. imndiferenta ta o sa fie cea mai buna arma cu care sa te razbuni.
healthy005339
Postat pe 19 Martie 2011 21:21
Iti vei reveni.Nu intr-o zi ,doua ,dar iti vei reveni.Fii demna si nu-l mai ruga nimic.Practic s-a folosit de tine si atat.Eu mi-am revenit in decursul unui an ,am iesit,am socializat si am facut tot posibilul sa nu ma mai gandesc la el ci numai la mine si la copil.Aaaaa si eram casatoriti si colegi de serviciu , cu el si cu amanta lui , ii intilneam la serviciu tot timpul dupa ce a plecat de acasa.Dupa o perioada sentimentele tale se vor schimba ,si iti va fii bine, totul e sa vrei si sa nu te lasi calcata in picioare.Iesi cu fetele in parc,la cumparaturi,la film etc. si nu il lasa sa iti ocupe gandurile.Gandeste-te ca nu te merita dupa tot ceea ce ai facut pt el si iti vei reveni,greu dar sigur, trebuie doar sa-ti doresti lucrul acesta
florycycamititica
Postat pe 19 Martie 2011 21:32

Draga mea , vreau sa-ti spun ca ar trebui sa te consideri o femeie fericita. A plecat . Lasa-l , nu merita. Ai toata viata inainte. Eu ? Nu mai am nici o sansa. Cat imi doresc sa am azi varsta ta dar cu mintea mea de acum.
Sti ce cred eu ? Nu ai incredere in tine. Nu sti inca ce vrei. Concentreazate asupra studiilor , carierei , ai grija de tine , ( fizic vorbind ). Fa intotdeauna doar ceea ce-ti place , ai curajul sa spui ce nu-ti convine chiar daca consecintele dor. Sti , un proverb vechi romenesc spune asa : cu o floare nu se face primavara. Eu iti spun altceva , nu merita sa adunci in ograda ta un porc doar pentru un carnat. Sti ce inseamna sa iubesti ? Eu , sincer cred ca tu nu ai avut inca ocazia sa iubesti. si nici n-ai fost iubita inca. Si in loc de noapte buna iti spun ca abia azi realizez ca iubesc. Dar e mult prea tarziu pentu mine. Si totusi ma simt iubita , as vrea acum sa iubesc si chiar o fac. Nu e sotul meu. Suntem , eu si cu cel pe care mi-as fi dorit sa-l cunosc macar cu zece ani in urma , doi oameni trecuti de o anumita varsta , dar care se tin de mana in parc , stiu sa se bucure de un mugur de floare , de o raza de soare ..........Ai toata viata inainte. Ai grija ce faci cu ea. Noapte buna.
kudika067981
Postat pe 19 Martie 2011 21:37
Cat de tare recunosc personajul...egoistul de profesie , escrocul...cauta si tu ,,in spatele oglinzii,, si ai sa vezi ca nenorocitii astia infumurati sunt niste nulitati...care au sa zicem pretentii si mult tupeu..stiu ce sa spuna ,cui sa spuna ,cand sa spuna..acesta e talentu lor..si se imbraca fain , arata bine, au gesturi care arata bine,,,si in nauntru nu e altceva...decat un monument de egoism...asta iubesti..si doare rau...cunosc sentimentul...o sa iti revi dar ce ceva pierderi..tu ai fost doar scara pe care s-a ridicat..pt ca acum el este sus.chiar nu poti face nimic..in ce il priveste...vezi ce faci tu sa te simti mai bine.....dormi si simplu da-l dracu! ca oricum el e dat!
liliana04
Postat pe 19 Martie 2011 21:55
incearca sa te indepartezi de tot ce te apropia candva de el...stiu ca e greu dar e cel mai bine,plus ca ma gandesc ca iti amintesti momentele frumoase pe care le-ati trait dar au fost si momente mai putin placute...si pe acelea trebuie sa ti le amintesti si sa te gandesti ca te-a facut sa suferi...asta ar putea sa te faca mai puternica.curaj si multa putere pentru a merge mai departe...timpul rezolva tot...trebuie sa ai rabdare.e greu...foarte greu dar o sa treaca...iti spun din proprie experienta:(
kudika345308
Postat pe 19 Martie 2011 21:55
stiu exact cum te simti...am trecut prin ceva asemanator cu doi ani in urma,o despartire dupa 6 ani de relatie,in care am dat tot ce am avut mai bun din mine...insa cand nu am mai avut ce oferi pe plan material , pur si simpu s-a racit,s-a terminat tot ce era frumos...asta a urmarit sa fie ajutat,crescut,intretinut,are job-ul de azi datorita familiei mele.insa iti spun ca nu merita si nu trebuie sa simti ca te-ai injosit...ai facut ceea ce ai simtit si daca el nu a stiut sa aprecieze asta... el a pierdut nu tu.e greu si iti va lua timp sa treci peste asta insa vei deveni mai puternica si nu vei mai accepta asa ceva niciodata...nici un barbat nu merita sa renunti la tine pentru el...
sa nu iti para rau dupa el...nu se va schimba si nu il ruga sa se intoarca...va fi mai rau...te va lasa fara vlaga,pustie...eu asa am fost cateva luni...dar vei trece peste...insa el va ramane acelasi om de nimic...
alexamoon
Postat pe 19 Martie 2011 21:58
Vei trece peste. Si crede-ma ca roata se va intoarce. Are doar 21 d ani,el,mai are timp sa regrete ce ti-a fakut. Doare dar cu timpu vei invata sa traiesti fara el. Fiekre a suferit din iubire insa putini poate cei kre nu au vrut sa treak peste nu au trecut. U nu meriti un asa om. Meriti ceva mai bun. Te pup
chelza_daniela
Postat pe 19 Martie 2011 22:03
Am trecut si eu prin asta, acum o luna s-a terminat dupa 2 ani de relatie in care amandoi am dat tot ce am putut, acum eu sunt cu altul chiar daca pare mult prea curand treaba e ca trebuie sa-ti traiesti viata...nu am trecut peste..iubirea inca mai e dar nu am de gnd sa trec peste in modul ala: stai in casa, plangi si scoti tot din tine"...ceea ce conteaza este sa nu uiti ca asa cum tu l-ai iubit pe el asa a facut-o si el, nu incerca sa spui tu ce-i in inima lui pt ca nu ai de unde sa stii
Anka_kudika
Postat pe 19 Martie 2011 22:06
De la: rockk, la data 2011-03-19 13:33:05imi plac fetele care se simt bine doar cand sufera, si se planga mereu. e o adevarata arta.

exemplarul perfect!...fiinta fara chip si fara suflet...EGOISTUL! stapanitul de satana...ce imi place sa va zic pe nume si sa va arat cu degetul drept in gaura negra care va luat sufletul...niste nenorociti...sarmanii...
liliana04
Postat pe 19 Martie 2011 22:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am ramas singura ..Sa mai lupt? 71 De la: greierash 2 Octombrie 2009 14:00
despartire 19 De la: kudika018755 30 Aprilie 2009 01:14
am gresit si l-am pierdut 24 De la: mj300877 3 Februarie 2010 00:11
ma parasit dar e gelos ....si vrea sa ramanem prieteni....:))) 26 De la: AdrianaR 23 Octombrie 2010 17:54
Vreau sa se intoarca inapoi la mn! 5 De la: mona00970 22 Iunie 2010 17:47