Setari Cookie-uri

ce sentiment urat, simt ca m-am injosit asa de tare

stai linistita stiu e dureros stiu simti ca totul se prabuseste dar gandestete la tine la sanatatea ta si eu am avut un iubit carema batea si am indurat ca il iubeam dupa 7 ani mam despartit de el asta este viata merge inainte esti inca tanara ocupati timpul cu altceva sa nu te mai gandesti la acel "individ "nu merita e mai bine asa decat sa induri jigniri si vorbe urat te pup si ai grija de tine
niculina_stefan_yahoo_es
Postat pe 19 Martie 2011 13:24
Buna! Stiu ca doar tu stii cel mai bine cat suferi ... dar NU te lasa. Incearca sa privesti altfel: tu ai facut totul ca sa fie bine, iar el nu a stiut nici macar sa aprecieze cat l-ai ajutat. Cel mai important ajutor este cel care vine exact atunci cand ai nevoie - el nu a apreciat. Deci NU MERITA. Oamenii e genul asta poate ca vor ajunge departe, dar vor fi mereu singuri, nu vor cunoaste ce inseamna prietenia si caldura unui prieten adevarat.
Nu te mai intrista. Gaseste-te pe tine insati in lucrurile frumoase din jurul tau, in oamenii buni care inca mai exista si trateaza-l cu ineiferenta TOTALA pe cel care ti-a inselat increderea. Va da roade. Profita de sezon, e momentul sa te dedici tie si numai tie, sa renasti si sa infloresti din nou odata cu primavara!
Te pup. Ai incredere in tine, cine nu te merita nu are ce cauta in viata si sufletul tau, nu este demn de dragostea ta!
irina_iacov
Postat pe 19 Martie 2011 13:28
imi plac fetele care se simt bine doar cand sufera, si se planga mereu. e o adevarata arta.
rockk
Postat pe 19 Martie 2011 13:33
Stai linistita... Nimeni nu merita sa te injosesti in fata lui... Eu una consider ca ceea ce ai facut tu ai facut din dragoste, dar el a fost un mitocan, care nu a apreciat acest lucru si care nu merita nici sa te uiti la el... Trateaza-l cu indiferenta oricat de rau te-ar durea si pe tine...nu-i arata ca-ti pare rau... Incearca sa zambesti mereu si sa fi increzatoare in tine...


PS : cine te iubeste nu te face sa suferi...
_Iubi_
Postat pe 19 Martie 2011 13:42
Wow, groaznic, sa faci obsesie pt cineva...ambii au de suferit, logic. E un pic de imaturitate, ne nastem singuri si murim tot singuri, nu de manuta cu sotul/sotia.. Nu poti sa prinzi un partener de viata si sa-l parazitezi forever. Oamenii vin si pleaca, plus suntem schimbatori, e normal daca evoluam. Si daca nu stii ce vrei si ce te face fericit, traiesti pt altii, si daca altii pleaca, intri in panica, cu cat depinzi mai mult de cineva sau ai asteptari, cu atat dezamagirile sunt mai mari, evident. Iubirea e inaltatoare, te implineste, dependenta nu. Adica, iubeste la intensitate maxima, natura, oamenii, lasa-te surprins, ia tot ce-ti iese in cale, profita, traieste, pretuieste, dar nu lega oamenii de tine, dauneaza.. Si ar mai fi de vorbit o zi si o noapte pe subiect. In concluzie, ai primit multe sfaturi valabile, tine cont de ele, nu-ti bloca creierul pt o p....
MinukaMike
Postat pe 19 Martie 2011 13:45
Buna ziua!...sa stii ca omul are atiiiiita putere in el, incit trece peste orice, numai sa vrea!; in cazul tau, trebuie sa ai vointa si demnitate, el va face din tine ceea ce va dori, daca la rugamintile lale s-ar mai intoarce. Banuiesc ca esti foarte tinara, ai toata viata inainte....nu regreta, bucura-te ca si-a aratat adevarata fata acum si nu mai tirziu......de ex. dupa ce aveati si citiva copii (eu aveam 2) !!! ....din cite inteleg, a fost un interes pentru el mutatul la tine, apoi cum s-a vazut cu bani si ca nu mai are atita nevoie de ajutorul tau si-a aratat adevaratul caracter si a lasat sa se vada si ca si-a atins scopul, a juns in punctul pe care si-l fixase....acum a venit vremea, pentru el, sa-si fixeze alt tel, sa inceapa un nou capitol in viata lui....NU MERITA sa-l plingi!!!!!!....TRAIESTE-TI VIATA!!!!, esti inca tinara, nici un barbat nu merita sa plingi dupa el....femeia, prin definitie, e facuta sa fie ajutata, ocrotita si iubita!....sper sa te fi ajutat cu ceva si sa auzim de bine!
kudika377333
Postat pe 19 Martie 2011 13:53
chiar daca iti va mai da o sansa nimic nu va mai fi la fel si in final veti ajunge tot la despartire,ocupa-ti timpul si gindurile cu altceva.Asta te ca ajuta sa treci mai usor peste moment, si in final cu timpul vei uita.Da o sansa alcuiva sa intre in viata ta si vei vedea k o sa te simti mai bine
niko7
Postat pe 19 Martie 2011 13:55
Draga Mea, fii tare, am trecut si eu prin asta, doar ca la mine a fost mai greu, avind in vedere ca pentru el mi-am lasat familia si prietenii in alta tara. Am venit in Romania numai pt el, numai pe el in aveam aici, si dupa cum iti imaginez lovitura a fost mult mai tare, nu credeam ca o sa se intimple asa vreodata. acum incep sa imi revin, mi-am gasit prieteni, ies foarte des si ma disrtrez si incerc sa uit. Din experienta stiu ca cel mai greu este atunci cind ramai singura si incepi sa te gindesti si sa iti amintesti la ce a fost...Timpul este cel mai bun doctor, bafta draga mea, si multa iubire...SA FII FERICITA!!!
bomba4ka
Postat pe 19 Martie 2011 14:06
Toata lumea face greseli. Culmea cele mai multe le facem atunci cand iubim, dar, nu gresim fata de persoana pe care o iubim..... ci fata de noi!
Te-a lovit, te-a injurat... este greu sa o faca pentru prima data iar apoi.... devine mai usor .... apoi obisnuinta!
Nu-ti face probleme ca nu-ti mai acorda TIE cea de-a II-a sansa. El va realiza probabil mult mai tarziu (si cu siguranta dupa ce tu vei trece peste acest pas) ca el este cel care are nevoie de o alta sansa !
Sfatul meu: NU-i ACORDA A -II-a SANSA!
Am trecut si eu prin asa ceva. Dupa vreo 4 ani (de cand m a parasit) a venit sa ma invite la terasa la o cafea si sa-mi spuna ca a realizat ca eu sunt femeia vietii lui. Raspunsul meu a fost sa-i cer ospatarului sa-mi ia banii pe cafea, m-am ridicat si am plecat fara sa-i spun nici macar un cuvant. Nu merita!
Crezi tu ca un om care te iubeste l-ar lasa sufletul sa faca asa? Tu ai putea sa-i faci unui om pe care-i iubesti asa?
Nu cred!
Eu ti-am dat un sfat mai sus.... acum tu ramane sa iei decizia cea mai buna!
Ne mai auzim!
i_kudika
Postat pe 19 Martie 2011 14:08
Sa nu te certi niciodata cu un prost,te va aduce la nivelul sau si te va bate cu experienta .
jessika_lsd
Postat pe 19 Martie 2011 14:17
Eu cred ca cel mai bine este sa iti faci ceva timp pentru tine, de exemplu sa te faci frumoasa, sa iesi cu pritenele la film, sa iti cumperi haine... iar atunci cind chiar si gindurile te duc la el, straduie-te sa fugi de ele, ok? caci cu cit mai mult te gindesti la el cu atit mai mult te atasezi de el si il vrei inapoi... el nu te-a meritat, pentru ca esti mai buna decit el si o sa reusesti sa mergi mai departe cu capul sus... sunt pe lume barbati cu mult mai buni decit el si intr-o zi o dai de unul bun ;) succes, sper ca te-am ajutat cumva :*
p.s: TOT ce se face, se face spre bine!!!
mhlrsc
Postat pe 19 Martie 2011 14:26
Draga de tine nu dispera,iti spun din proprie experienta nici nu sti cit de bine ti-a facut ca a plecat asa vei putea gasi pe cineva care sa te aprecieze si sa te iubeasca,si sint sigura ca vei gasi pe cineva potrivit sint multi barbati buni crede-ma dupa 10 ani am intilnit marea dragoste desi 5 ani am fost batuta aproape zilnic ,acum sint foarte fericita si implinita , am si un copil minunat capul sus nu te lasa invinsa
ianis2005
Postat pe 19 Martie 2011 14:32
Copii nu va este prea cunoscuta lb. romana. Mai lati-o la "puricat" si invatati sa vorbiti elevat si romaneste, apoi invata-ri si cum se face sex. Voi intai invata-ti sa cum se face sex apoi constati ca nu stiti vorbi romana.
kudika162110
Postat pe 19 Martie 2011 14:36
Draga mea...eu am fost parasita de iubitul meu pentru ca "nu ma putea iubi asa cum isi dorea el"....ca la o saptamana distanta sa aflu ca mai era cu inca 4 pe langa mine..si toate erau relatii "Serioase"...:) ca si cea cu mine...totusi,imi spunea ca nu poate dormi,ca se gandeste la mine,si tot dadea semne cum ca ar vrea sa ne impacam...iar acum...acum mi-a pus restrictie in clubul in care lucreaza,surorii mele de asemenea pe motivul ca ii aminteste de mine...vezi tu...barbatii au un mod ciudat de a actiona...daca a facut ce a facut al tau..inseamna ca nu stie sa aprecieze ce are langa el...si..sa stii ca si eu inca ma gandesc neincetat la al meu...dar,incet incet trec peste..Asa vei face si tu;) Pentru ca nu ai incotro.Vei merge mai departe,si te vei uita in urma cu bucuria momentelor traite si cam atat.Nu te mai chinui sa aflii raspunsuri.Asa am incercat si eu si nu am ajuns nicaieri...Succes in depasirea momentului.
Ioana_Laura
Postat pe 19 Martie 2011 14:38
Viatza merge inainte..trb sa uiti ce a fost .......altfel iti vei afce rau...........
un_suflet_ratacit
Postat pe 19 Martie 2011 14:50
Imi pare rau de tine pentru ca esti un om minunat, asta se vede de la o posta. Toata viata mea mi-a fost frica ca nu cumva prietenul meu sa ma paraseasca intr-o zi. Dar vezi tu, nu depinde numai de noi. E groaznic cand se ajunge acolo. Prietenul tau te punea pe tine pe primul plan, acum pune banii. La asta se ajunge cand devii un om cu putere si cu influenta, nu-i mai trebuie nimic pentru ca poate cumpara totul. Cand ceva nu ii convine vrea sa schimbe pentru ca nu il mai satisface si crede ca va gasi in alta parte ceea ce merita. Nu te poti injosi in fata lui chemandu-l la nesfarsit inapoi. Nu conteaza cine a gresit, cum sau de ce. Conteaza mai intai de toate ca ti-a vorbit urat, ca a dat in tine, lucruri care se pot repeta la nesfarsit cu consecinte foarte grave. O sa-ti fie greu o perioada, atat de greu incat nu o sa te mai recunosti. Dar nu poti sta o viata intreaga plangand dupa un om care nu te mai vrea. Lasa-l in pace si revino-ti in fire. Incearca sa mananci cat de cat, sa te odihnesti, poti chiar sa pleci intr-o vacanta un timp. Poate chiar si ajutorul unui psihoterapeut te poate ajuta. Cu siguranta te va face sa vezi si alte iesiri din problema si alte perspective. Ai incredere ca va fi bine! Si nu, nu te-ai injosit pentru ca ai facut toate sacrificiile pentru iubirea ta. Te injosesti daca nu o sa-ti revii si nu o sa intelegi ca nu este nici primul nici ultimul barbat si nu crezi ca intr-o zi o sa gasesti ce meriti.
Ai grija de tine!
MonikStefn
Postat pe 19 Martie 2011 15:07
te inteleg,e un sentiment greu de suportat daca l-ai iubit sincer
iti spun din proprie experienta
exact la fel s-a intamplat si in ex-relatia mea
la fel nu-mi imaginam 5min. fara el dar...
eu eram cea care locuiam in apartamentul mamei sale, nu al lui
si a trebuit sa- i dau cale libera tampeniilor din capul lui
acum sunt de aproape 2 ani in alta tara fara el,foarte greu am reusit sa-l uit si mai greu sa-l inlocuiesc dar nu imposibil!
kudika193295
Postat pe 19 Martie 2011 15:56
Termina cu prostiile, viata este atat de frumoasa!Sigur vei gasi barbatul potrivit, planeta e plina.
danakrista
Postat pe 19 Martie 2011 16:17
Ati observat fetelor ca numai noi suntem cele care suferim dupa ei???/? Oare ei tot asa plang???? NU CRED!!! Asa ca hai sa nu mai fim "fraierica geamantan"!!!
pu_sa
Postat pe 19 Martie 2011 16:18
e un barbat lipsit de orice bun simt, consideratie si respect fata de tine. un profitor, invata sa il vezi asa cum e in realitate si sa il dai dracului cat mai repede cu putinta. iesi cu prietenii la un suc, du-te la club, simta-te bine si uita-l pe nemernic ptr ca nu merita nici dragostea ta, nici sprijinul pe care i l-ai acordat. e o javra, treci mai departe! ar tb sa ii fie rusine
kudika021451
Postat pe 19 Martie 2011 16:19
sunt atatia barbati care stiu sa iubeasca cu adevarat o femeie si sa o pretuiasca! nu mai suferi pt cineva care te a facut sa te simti asa! poti sa mergi mai departe deoarece esti femeie si fara femeie lumea asta ar fi un haos total
kudika046738
Postat pe 19 Martie 2011 16:23
Ce nemernic ! S-a folosit de tine cand ii era greu si acum nici macar nu il intereseaza ca suferi sau macar sa vada ce faci. A fost un oportunist de la inceput iar el a profitat de tine. Imi pare rau pentru tine. Daca te-ai injosit, ai facut-o pentru ca il iubeai si atunci cand iubesti, e dificil sa realizezi unde gresesti.
Din pacate, am mai auzit si la alte prietene situatii aproximativ similare. Cert este ca femeile sunt mai sensibile si pun la suflet, pe cand pe ei nu ii intereseaza decat sa se simta bine.
Sper sa intalnesti pe cineva care sa te merite. :)
kudika056560
Postat pe 19 Martie 2011 16:24
PUTEREA BANULUI SI A POZITIEI PE CARE ACESTA TI LE ASIGURA!!!nu ma mai mira nimic, dar e pacat , sufera multi oameni nevinovati pentru cei subjugati BANULUI si POZITIEI SOCIALE.
De revenit iti vei reveni , DOARE...dar iti spun eu...ce nu te omoara te face mai puternic!noi femeile avem un dar unic dat de Dumnezeu ( nu-l avem toate...dar asta e...) REZISTENTA...LA ORICE! .. si uneori sau de cele mai multe ori avem MMMMMUUULLLTTTT DE SUFERIT!
DAR TRECE..VEI VEDEA....VEI FI MULT MAI PUTERNICA DUPA SI MULT MAI INTELEAPTA!
DECI ...PE CAI.......E LUMEA PLINA DE BARBATI......
ITI DORESC REZULTATE CAT MAI BUNE LA CURSURI, SA FII FERICITA, FII TARE, SI INTR-O ZI VEI PRIMI IUBIREA PE CARE O MERITI SI O DORESTI...EU SUNT ABSOLUT SIGURA DE ASTA....SUCCES!
GABYTA13
Postat pe 19 Martie 2011 16:27
Un p.d.v ffoarte corect!

Postat pe 19 Martie 2011 16:34
pt.kudika322921
Un p.d.v foarte corect!

Postat pe 19 Martie 2011 16:37
deci...citesc si nu imi vine sa cred.....te ai injosit???fata mea....stiu ca nu e momentul dar.... tu esti proasta?????cineva trebuie sa te trezeasca..ce preferi..?20 de ani..maritata..vreo 2 3 copii si sa te lase?sau acum ca esti in floarea varstei?plangi ca te ai obisnuit cu el?cumpara ti un catel..o pisica..un hamster...ceva sa iti distraga atentia...sunt mult mai multe kkturi in viata asta pt care pe bune merita sa plangi..dar nu un barbat...mai ales unul ca EL...doamne....deci eu cand aud ca plang ca sufar ca puii mei....iesi la cumparaturi...la o cafea..intr un parc...in fata blocului....agata vanzatorul de la magazin...doamneeeeeeeeeee..cate posibilitati si tu stai si plangi pentru un dobitoc care nu stie ce vrea de la viata sau de la o femeie....
P.S...Roata se intoarce(acum sau peste un an-...sau poate peste 10..dar te asigur eu ca se intoarce)hai...iesi si aeriseste ti creierii si nu mai plange ca nu are sens...pup----
psholog
Postat pe 19 Martie 2011 16:55
Scumpa mea, bine ca s-a intamplat acum si nu dupa ce v-ati fi casatorit si aveati si copii. Sa nu suferi nici macar o secunda, omul acesta este o canalie care nu te merita, n-a facut decat sa profite de dragostea ta, de sinceritatea ta, de daruirea ta.Ignora-l si te vei felicita mai tarziu, vei vedea ca va da cu piciorul si acestui job pentru ca mereu il va plictisi ceea ce a obtinut. Tine-te departe de el, nu-l ierta si de s-ar tari in fata ta. Iesi in lume, socializeaza, aranjeaza-te, ingrijeste-te si uita-l ! Iti doresc sa fii cu adevarat fericita!
Liuta
Postat pe 19 Martie 2011 16:55
am increderea ca vei iesi k capul sus din povestioara asta de dragoste , care dupa cum vad a fost doar din partea ta. nu il mai cauta...asta il va deranja nespus de mult, iar daca te va cauta el, nu ii raspunde... fii puternica,pt ca asa suntem noi, femeile, puternice pana la capat. si eu am tras la fel k tn, si acum el e cel ce suna, si eu nu mai raspund, pt ca a trecut marea iubire, el a avut grija prin ceea ce a fct ,sa dispara......nu te mai injosi, un asa barbat nu te merita!!!
kudika166129
Postat pe 19 Martie 2011 16:57
Realitatea este ca el nu te-a iubit, sigur ca poate a tinut la tine, dar de iubit nici vorba. El s-a folosit de tine, avea nevoie de un loc stabil (ideal ar fi fost sa nu plateasca eventual chirie), avea nevoie de cneva care sa-i intareasca E-ul lui, cineva care sa-i spuna mereu ca poate si va reusi mai mult......, si tu ai fost persoana ideala, tu ai fost cea care cerea foarte putin insa oferea foarte mult. Multi barbati sunt asa. Trist dar adevarat. Cat despre tine...., acum plangi si suferi cumplit, cu timpul insa ai sa-ti dai seama ca nu a meritat nici o lacrima de a ta, nici macar un minut de suferinta sau chin din partea ta. Crede-ma ca vei trece si peste asta, mai greu, mai cu plans, mai cu jale dar vei trece. Si nu uita ca cel care-so cladeste fericirea, bunastarea pe necazul altora acela va primii inapoi inzecit.
Bafta si capul sus.
kukla
Postat pe 19 Martie 2011 17:48
hei..trezeste-te....)))...ai sindromul Stockholm....te-ai atasat mult de cineva care te abuza si nu-ti dai nici macar seama.....ridica-te, uita-te la valoarea ta umana care in momentul asta este mai mare decat crezi tu sau el.....fa-ti o introspectie.....si ia decizia cea mai buna pentru tine....autoflagelarea nu este o optiune...;)
kudika_parasga
Postat pe 19 Martie 2011 18:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare se mai poate schimba ceva? 13 De la: blindgirl 18 August 2008 22:41
Nas lung 3 De la: stem_29 14 Noiembrie 2010 21:16
Obsesie? 8 De la: XOXO_GG_ 14 Mai 2009 22:04
Nu sunt disperata dar am nevoie de sfaturi 48 De la: kudika185400 27 Mai 2010 19:00
merita sau nu? 0 De la: 7 Iunie 2010 16:47