Setari Cookie-uri

ce sentiment urat, simt ca m-am injosit asa de tare

se vede ca a fost un neghiob care de fapt, cred eu , a cautat numai o locuinta.

iesi la plimbare cu prietenele ,in locuri noi pt tine.
redecoreaza-ti apartamentul,muta mobila prin casa,nu sta deloc,pt ca atunci iti vei aduce aminte de el.
tot timpul tau trebuie sa fie ocupat ,iar seara la culcare trebuie sa fii ff obosita pt a nu te gindi la el.
cu timpul il vei uita...sau gaseste pe altcineva(,,cui pe cui se scoate'')
cristina_branzan
Postat pe 19 Martie 2011 08:54
Dragostea nu trebuie cersita, daca nu vine de la sine..nu vine..iti e mai bine fara el, s-a comportat ca cel mai josnic om, incearca sa-l dai uitarii e mai dificil sau pe moment chiar pare imposibil dar cu timpul il vei uita iar amintirea lui nu-ti va mai provoca nicio durere sufleteasca.
gabrielita26
Postat pe 19 Martie 2011 08:57
am o experienta mult mai mare de viata decit tine. Am trait momente asemanatoare fara sa realizez in acel moment, m-am casatorit am trait 14 ani dar nu s-a putut si m-am despartit. Acum regret timpul pierdut si faptul ca nu am vazut cind trebuia sau nu mi-a deschis cineva capul cu toate ca nu stiu daca il ascultam.
Sa stii ca nimic nu este mai umilitor decit faptul ca nu exista respect inainte de dragoste si atit timp cit ridica mina asupra ta... Este greu cu prima palma apoi restul vin de la sine.
La mine, la inceput isi cerea scuze dar treptat nu mai facea nici acest lucru si facea in asa fel sa cred si eu si chiar sa recunosc ca tot eu sunt de vina si tot eu sa-mi cer scuza s.a.m.d.
Faptul ca vorbesti cu altii este un semn bun si cred ca te vei reface cit mai repede si vei considera acest an petrecut impreuna o experienta de viata. Eu te sfatuiesc sa te dedici muncii sa ai mare incredere in tine sa-ti dedici si tie personal cite o satisfactie si cite o bucurie zilnic Viata este asa de scurta incit trebuie sa ne o facem singuri frumoasa
Cind ne impiedicam sau cadem ne ridicam ne scuturam ne iutam de jur imprejur si mergem mai departe cu un mers mai vioi, mai controlat si mai sigur
Te rog mult nu dispera, nu s-a facut pamintul doar pentru un barbat
Ai pierdut ce nu ai avut, nu te-a meritat
fana58
Postat pe 19 Martie 2011 09:02
pffff iubiita mea .... o poveste asemaantoare am si eu .. numai eu am fost un an si jumatate cu el ... totul a mers perfect , din toate punctele a mers perfect....am crezut ca totul va fii bine , ne faceam planuri de maritis , multe multe lucruri .... am ajuns sa ne certam din cauza ca el incepuse munca si devenise foarte gelos , foarte posesiv ..... nu ma lasa sa ma machiez , nu ma lasa sa ma imbrac frumos , nu toate decat cu el ..... NIMIC NU MA LASA SA FAC .....apoi .. mai acum o luna ... a decis el ca este mai bine sa punem punct...eu fiind o copila pentru el (desi eu sunt mai mare cu o luna ) iar el fiind maturul .....in ultima luna .. m-am injosit si m-am umilit de am zis k o sa mor ... am avut socuri peste socuri , am slabit foarte mult ... pur si simplu eram o leguma ... nu mai vroiam nimic ... iar el cu munca .... si nu imi spune decat ca nu mai vrea nimic de la mine , nici amici sa ramanem , iar prezenta mea ii face scarba ... in fine si multe lucruri urate....eu il sunam , eu il cautatm , iar vazand asta el si-a luat-o in cap ..... cred ca am fost prea buna pentru el .... desi ... si el a facut multe pentru mine ... ceea ce am facut eu pentru el nu s-a vazut ....Nici acum dupa o luna de zile nu imi este usor , dar am sters pozele cu noi , lucrurile de la el le mai am pe aici ca amintire , asa i-am zis si lui sa faca , cu lucrurile mele ...Acum ies pe afara , ma plimb , vorbesc cu lume noua ... crede-ma nu ma simt pregatita pentru o noua relatie ... pentru ca acum mi-e ff greu ... am mai trecut o data prin asa ceva ... dar parca atunci a fost copilarie .. acum e altceva ....Cat rau mi-a facut si cum m-a facut sa ma simt .... i-am spus sa nu uite ca dumnezeu e sus si vede , si ca roata se intoarce ... chiar ieri am vorbit cu el la telefon , eu vrand sa-l intreb ce mai face , mi-a raspuns urat si multe lucruri urate ... ca il plictisesc si de-astea ...... oare noi nu meritam sa facem la fel ?? Eu una ma gandesc ca dupa tot raul care mi l-a facut prin atitudinea lui ,si raul care mi l-a facut matusa cu verisoara lui , eu cred ca nu m-a meritat ... m-a meritat pana intr-un anumit punct ( atunci cand totul era perfect ) ... Incerc sa nu imi mai amintesc clipele cu el , amintirile cu el caci mai rau ma dor ... vreau sa trec peste caci sunt si eu om si am demnitatea mea ... va vedea el mai tarziu ..... iti dau un sfat care mi-a fost dat si mie la randul meu : nu mai fii asa pentru ca ii dai satisfactie , fa-l sa-i para rau ca te-a lasat ! fii indiferenta si atunci sa vezi ce-l doare .. chiar daca are un caracter si o ambitie tare ca si prostu meu ...atunci cand o sa se puna pe ganduri sa vezi ce o sa ne caute ... da cine ii mai primeste ? pentru ? sa ne faca iar rau ? ... stii o ata cand o rupi si ii faci nod nu mai e la fel...IuBITA FII TAREEE !!!!!!! TOTUL O SA SE REZOLVE VEI VEDEA !! CREDE-MA NICI MIE NU IMI ESTE USOR ... DAR MA GANDESC CA NU MA MERITA SI CA MI-A FACUT MULT RAU !! TE PUP , AI GRIJA DE TINE , SI SPER SA NE MAI AUZIM ! :*
Roxy_Porojan
Postat pe 19 Martie 2011 09:06
Si eu cred in vb asta.."un sut in fund , un pas inainte"..trebuie sa stii sa te uiti inainte..si nu unde ai fost lovit;)
petrobog
Postat pe 19 Martie 2011 09:14
Frumoaso,dragostea este o boala foarte dureroasa(un cancer pe care daca nu-l tratezi te distruge).Fi tare si gindestete la viitorul tau,mai sunt si alti baieti poate si mai frumosi ca el si mai inimosi si dragastosi dar trebuie sa deschizi bine ochisorii tai frumosi si daca vrei un barbat adevarat baga-l in bucatarie si roaga-l sa-ti faca o mincare buna care sa-ti placa si asa vei vedea daca isi va iubii copilul sau copiii pe care ii vei face cu el.Tu vei fi mamica el doar(taticul).Acest om nu te-a injosit ci doar te-a atentionat ca dragostea,iubirea are doua fete deci fi atenta la urmataorea aventura care poate fi minunata sau cu un final tragic.
kudika032520
Postat pe 19 Martie 2011 09:15
TREZESTE -TE!!!..nu merita suferinta sau lacrimi pt un barbat....NICIODATA!!..iti doresc din suflet sa fi tare ..si totul o sa treaca ...INCA O DATA..NU SE MERITA!!
kudika099807
Postat pe 19 Martie 2011 09:18
ceea ce ai mentionat tu mai sus mi sa intmplat si mie....partea proasta era ca el nu ajunsese asa sus unde ajunsese al tau....si sti ce eu iam zis sa ne despartim chear daca miam calcat inima in picioare....se ajunsese prea departe....si in privinta asta iti dau un sfat...niciodata sa nu accepti sa dea un barbat in tine sau sati vorbeasca urat injosindu-te oricat de mult lai iubi...pt ca el isi ia lumea in cap si face ce vrea din tine , viata ta devenind un calcvar. Si stai linistita ca te vei simti asa urat o perioada dar dupa iti va trece. incearca sati alini durerea in bratele prietenilor. Acum se va vedea cu adevarat cine iti e prieten cu adevarat. Incearca sati refaci viata cu o pers care te merita,dar sa nu te grabesti,iao usor intai fiind prieteni o per mai lunga, sal cunosti bine,fal sa se indragoseteasca de tine si sa vezi ca o sa treci peste toate astea. Eu una asa am facut,am ridiact capul sus am incercat sa ma distrez in exces cu prietenii si sa uit apoi miam cautat perechea si bineinteles ca nu miam gasito din prima. Am mai dat si peste alte canalii de barbati dar a metritat in sfarsit. Acum sunt fericita ,foarte fericita. Si sunt foarte convinsa ca si tu vei reusi. Capul sus!:*
kudika356246
Postat pe 19 Martie 2011 09:22
icearca sa vezi asta ca pe o experienta de viata....tea maturizat mai mult...ai sa vezi...
kudika356246
Postat pe 19 Martie 2011 09:26

Draga mea, Incep prin a te cita:"iubita lui pe care o iubea nespus" ?Pai, lucrurile sunt foarte simple...Ca sa-ti treaca definitiv,va trebui sa te gandesti la un singur aspect demn de bagat in seama.NU TE-A IUBIT NICIODATA!!!Am citit cu atentie mesajul tau si am ajuns la concuzia ca nu faci altceva decat sa iti plangi de mila, in loc sa vezi ceea ce e de vazut cu adevarat.Ai avut de-a face cu un om egoist, cu un escroc sentimental si in loc sa te bucuri ca ai scapat de el inainte de a-ti distruge viata de-a binelea, tu il plangi.Ce plangi?Te pup.
cocorico
Postat pe 19 Martie 2011 09:28
nu esti singura intr-o situatie din asta , e foarte urat,dureros. Gandeste-te ca sunt alte persoane mult mai rau decat tine, ex: " Eu dar cu ceva in plus fata de tine, insarcinata"
Acum iti cer eu tie un sfat , ce pot face cand totul a fost superb , de neimaginat , a fost ceva ce nu credeam ca poate exista pe lumea asta . Ia in calcul si faptul ca am foarte mari probleme la burta si daca pierd siii sarcina asta nu mai pot face copii, sunt multe de explicat , ce ma sfatuiesti ?????
Prin tot ce ti-am spus mai sus , nu am vrut decat sa vezi ca sunt alte persoane in situatii mai dificile decat a ta , asa ca , ia-ti inima in dinti" cum se spune mai pe romaneste " si fa-ti ordine in viata , sunt niste porci la propriu , nu au facut decat sa se foloseasca de noi , numai ca situatia difera de ca caz la caz asa ca

"FII BARBATA" "si eu " si noi putem , de ce nu ?
numai bine.
jasmin84
Postat pe 19 Martie 2011 09:38
nu cumva iubesti barbatul care era la inceput? din cate am inteles s-a schimbat in rau de ceva timp dar ai continuat langa el. in momentul in care o persana te loveste fugi e clar ca nu te iubeste. nu poti accepta sa fi lovita! il iubesti dar gandeste-te si la tine... meriti respect si o persoana care sa te ajute in momente grele nu sa te injure. sigur vei trece peste asta , greu dar vei trece si ve intelege ca nici o femeie nu merita sa fielovita sau ranita. sfat: iesi in oras cu cea mai buna prietena, distreaza-te!
kudika175428
Postat pe 19 Martie 2011 09:39
De la: kudika175428, la data 2011-03-19 09:39:00... nici o femeie nu merita sa fielovita ...


battleofwits
Postat pe 19 Martie 2011 09:45
Nu trebuie sa dramatizezi asa de tare. Au mai trecut si altii prin asta. plus ca trebuie sa astepti si sa ceri mai mult de la un barbat. sa demonstreze mai mult ca te iubeste, iar daca omul asta dupa toate insistentele tale nu mai vrea, lasa-l in pace. asta este. oricum, poate cand va vedea ca ai demnitate poate vreodata te va cauta. asa sunt ei. pe urma le pare rau.
kudika075442
Postat pe 19 Martie 2011 09:57
Salut, nu esti nici prima si nici ultima care sufera. Nu trebuie sa te plangi nimanui pentru ce ti s-a intamplat. Vrei sa provoci mila si sa se vorbeasca despre tine pe la spate, sa se spuna "of saraca de ea"?

Tine capul sus, fi mandra de tine, respecta-te si daca este sa fie el alesul se va intoarce la tine fara ca tu sa faci nici un gest, daca nu este el alesul ce rost are sa plangi dupa el si sa astepti sa se intoarca.
Nu e mai bine ca a plecat acuma? Vroaii sa seta cu tine 5 ani si dupa ce iti trecea tineretea sa iti spuna gata s-a terminat? Nu, mai bine ca a facut-o acuma, ti-a demonstrat ca nu il meriti si ti-a lasat cale libera sa intalnesti persoana potrivita.
Pe de alta parte te inteleg, te--a facut sa crezi ca esti totul pentru el, si cand a dat de bani s-a schimbat si te-a parasit. Esti nervoasa pe tine ca l-ai crezut? nu-i nimic, omul din greseli invata.
De ce plangi dupa el? pentru ca te-a lovit si te-a jignit? merita? pentru ce? Vrei sa ajungi sa ai o relatie de 5 ani cu omul asta si sa se ajunga sa te jigneasca in fiecare saptamana? Asta iti doresti pentru tine?
Cred ca nu!
Nu te injosi, mai sunt o gramada de baieti pe lume.
Sunt sigura ca vei gasi ceva mai bun.
kindness
Postat pe 19 Martie 2011 09:59
am trecut si eu printr o situatie asemanatoare,dupa patru ani facusem silogodna si la2 saptamani dupa logodna ne am despartit,el statea la mine in casa si dupa ce ne am despartiti s a mutat in 3 saptamani la una,iti dai seama cat am suferit si cat am plans,am crezut ca ma rup in doua,am crezut ca o s amor de durere,dar singura,zilnic mi ai zis ca nu se merita si ca trebui sa imi vad de ale mele,m am implicat si mai mult in activitatea profesionala,mi am umplut timpul,incerca sa iesi din casa cu prieteni si cu baieti sa recappeti increderea in tine!!!o sa te caute o sa vezi,asa ma cauta pe mine acum dupa un an de zile si nu imi mai pasa de el....o sa treaca dar ai nev de timp!!!
healthy008603
Postat pe 19 Martie 2011 10:06
timpul le vindeca pe toate,sa stii.si eu am trecut prin ceva similar,pot spune in urma cu ceva vreme,a fost dureros atunci...acum ma intreb oare cum am putut suferi atat de mult?!pentru ce?!si,am ajuns la concluzia ca intr-adevar timpul le vindeca pe toate.atunci,am avut marele noroc ca amavut prietene care m-au sustinut,nu m-au lasat sa cad in disperare:)...ieseam cu ele,fie numai si la un suc,la o plimbare...
dupa ceva vreme am intalnit o persoana care intr-adevar ma iubea si ma iubeste si acum.
asa ca nu dispera,nu era pentru tine.nu merita.iti vei da seama in timp.te pup si-ti doresc sa fii fericita alaturi de o persoana care chiar te merita!
Alessia06
Postat pe 19 Martie 2011 10:08
buna!eu cred ca el a fost tot timpul asa numai ca nu ti-a aratat, s-a folosit de tine pentru ca nu avea locuinta.poate chiar te-a iubit, tu stii mai bine ce a fost intre voi, insa este clar ca ambitia lui este mai are, are aspiratii la care nu poate renunta si partea materiala este mai presus de orice pentru el.
eu zic sa nu te mai lasii calcata in picioare,ceea ce ti-a facut nu este tocmai o dovada de iubire.mergi mai departe, cauta ajutor daca crezi ca nu poti singura si uita de el.nu te merita, poate nu merita pe nimeni langa el.chiar daca ti se pare greu vei fi surprinsa sa vezi ca viata ta nu se termina aici, si esti mai puternica decat creziinvata sa te iubesti pe tine mai presus de orice, stiu ca suna narcisist, insa daca tu nu te valorezi...atunci nimeni nu o va face.acorda-ti un timp sa suferi,sa fi singura, sa iti plangi de mila si apoi ridica-te.nu esti nici prima si cu siguranta nici ultima care trece prin asa ceva.
MIssLo
Postat pe 19 Martie 2011 10:18
Incearca sa depasesti momentul...el nu se va schimba niciodata, ti-a prins punctul slab..nu se merita sa devii o "sclava", esti o femeie..nu un obiect!asa ca fruntea sus, viata e frumoasa!
ionelala2010
Postat pe 19 Martie 2011 10:18
Foarte amuzant
Omul a avut nevoie de tine o perioada' acum ca nu mai are :))
E genul ala de tarfa care sta cu tine si te foloseste pana gaseste ceva mai bun si asa mai departe
Oameni ca asta ajung undeva "reusesc in viata"
Trebuie sa fi o tarafa cu mult sange in pu__l_a
Ce pot sa'ti zic " numai oamenii slabi plang " ar trebui sa ti o pui( poate cu cel mai bun prieten al lui) - si sa l dai in plm
faster
Postat pe 19 Martie 2011 10:25
exact poveste ca a mea!! akuma recent jumatate de luna,insa putin mi-am revenit,,,kred ka merit ceva mai bun,,exact asa si tu!!!!!!!lasa lakrimile ka nimeni nu ti le merita :)
kudika370696
Postat pe 19 Martie 2011 10:29
buna,prin aceasi situatie am trecut si eu acum un an,sau poate mai rau,eu facusem logodna si planuri de nunta si dupa doua saptamani de la logodna ne am despartit,el se mutase la mine si a plecat apoi in doua saptamnai s a mutat la alta in casa ,stiu ce simti,stiu prin ce treci, am crezut ca mor,am crezut ca ma rup in doua dar am plans ,am suferit dar nu l am sunat niciodata si dupa cateva luni s a despartit de aia la care se mutase si a ineput sa ma caute,ma cauta si acum imi zice ca ma iubeste si ca nu poate sa ma uite!!!ai incredere in tine ,iesi cat poti cu fetele cu prieteni inceraca sa iesi si cu baieti sa recapaeti increderea in tine,numai tu te poti detasa de situatie zicandu ti zilnic ca nu te a meritat si ca asa a fost sa fie,lasa lucrurile sa se linisteasca,nu l mia cauta,acum se crede zmeu,o sa vezi ca te v a cauta singur si v a fi prea tarziu ,o sa ti se scarbeasca de el,o sa iti apara in sunflet ceva ciuadt pt el ce n ai crezut vreodata ca o sa simti,timpul vindeca tot,numai ai rabdare,citeste mult si du te si la biserica si roagate sa iti fie mai usor...nu este o mar etragedie ca ai pierdut un om far asuflet,nu se procedeaza asa cum face el!UITAL
healthy008603
Postat pe 19 Martie 2011 10:30
CARE IUBIRE FEMEIE ??
UNDE VEZI TU CA ATI AVUT VOI IUBIRE?

VA-TI SIMTIT O PERIOADA BINE IMPREUNA ...

SI CAM ATAT!!!! TREZESTE-TE LA REALITATE ,,BEA O CAFEA SI TRECI LA URMATORUL !
CE MAMA DRACULUI NOI SUNTEM MAI PROASTE?!?

CRED CA TOTUSI CALMANTELE SI BAUTURA LA NOI IN TARA SE DAU PREA USOR...
RAC_EU
Postat pe 19 Martie 2011 10:42
amea,a fost doar un nenorocit caruia i-ai permis sa te manipuleze.ti-ai pus sufletul pe tava ,iar el a profitat din plin.sper ca-ti dai seama ca el nu a simtit la fel,sau,chiar daca a a avut candva vreun sentiment pt tine s-a pierdut in timp.va trece...scoate-l definitiv din ganduri si din viata ta.stiu ca doare,dar poti.fa-ti o schimbare in bine.cumpara-ti o haina noua,sau,mai usor,schimba-ti freza sau culoarea parului(sau pune-ti doar niste suvite).la mine a functionat f bine.mai la indemana ar fi sa faci ceea ce iti face tie bine,te relaxeaza si n-ai facut demult pt tine.doar tu contezi.socializeaza,iesi din casa.timpul le rezolva pe toate.ai incredere in tine si data viitoare cand te indragostesti,fii putin mai rezervata.chiar daca vei iubi intens lasa-l pe el sa se ''topeasca''de dorul tau.capul sus!
kudika374313
Postat pe 19 Martie 2011 10:46
am citit povestea ta si sincer parerea mea este ca l-au schimbat ft mult banii. eu zic sa te inveti fara el. gandeste-te ca nu merita lacrimile tale, suferinta s.a.m.d. capul sus pt k viata este plina de obstacole! te inteleg ft bn ca suferi mult. u suferi mai mult pt k te-a lasat si cu ochii in soare. pun pariu ca el si-a luat-o in cap de cand te tot rugai de el.. sa nu plece.. sa iti mai dea o sansa.. si asta l-a facut pe el sa reactioneze diferit la certuri.. gen.. ti-a dat o palma sau te-a injurat. parerea mea este ca daca ramanea cu tn iti facea si mai mult rau. am avut si eu un prieten care banii ii luase mintile si se intamplase cam la fel. injuraturi, batai(reciproc) si multe alte chestii. nu te merita oricum pt k l-au schimbat banii.. deci e un las! data viitoare nu iti mai pune inima pe tava pana nu vezi k face el prima data asta! de iubit nu avea cum sa nu te mai iubeasca asa dintr-o data.. asta iti spunea el pt ca stia cat o sa suferi. .. eu zic sa ai mai multa grija de tine si sa ai grija data viitoare cu cine te incurci! daca ajunge sa te jigneasca macar putin.. o sa faca din ce in ce mai multe dupaia si automat nu te mai respecta.. respectul intr-o relatie este un detaliu ft important! succes in continuare si capul sus!
love_u
Postat pe 19 Martie 2011 10:49
Buna... depresia mi-e cel mai mare dusman crede-ma, eu am stat 9 ani langa un barbat cu 10 ani mai mare si am jucat dupa cum mi-a spus. Nu m-a injurat sau batut niciodata, dar in 2009 a cazut intr-o depresie care s-a soldat cu nu mai putin de 5 tentative de suicid intr-un an jumate aproape. Acum 10 luni a atentat la viata mea, m-a strans de gat si sechestrat in casa o zi intreaga, numai D-zeu stie cum am scapat si-i multumesc. Am depus actele de divort si din noiembrie sunt o femeie libera, dar mi-a fost foarte greu sa scap de umbra lui. Apoi dupa ce-am reusit cat de cat sa trec peste, am intalnit si eu pe unu' care-mi vorbea exact ca-n cazul tau, eram viata lui, vorbeam la telefon non stop, sute de mesaje pe zi si eu punand la socoteala experienta prin care trecusem si lipsa de atentie pe care n-o primisem de la sotul meu, am crezut ca l-am prins pe D-zeu de ambele picioare. Toate bune si frumoase pana intr-o zi cand n-a mai dat nici un semn respectivul si lumea mea incepea sa se darame, intrasem in panica si abia asteptam sa ajung acasa de la munca pentru a ma putea descarca si-am plans vreo luna ca o proasta, pentru ce??? Apoi la o luna de cand '' disparuse'' ma cauta si-mi da niste motive de genu': Am fost sechestrat de o fosta iubita care a auzit ca am pe cineva si ca sa te lase in pace pe tine, am preferat sa dispar o perioada, dar acum am rezolvat treburile si vreau sa reluam. Ce-am facut??? Normal, naiva de mine i-a spus sa vina la mine si sa vedem cum facem sa dam inainte... Ce crezi, a venit??? Tine cont ca ma cautase in ajun de Craciun si eu l-am asteptat ca o imbecila, mi-am distrus sarbatorile pentru un nenorocit care n-a cautat decat o partida de sex... Barbatii sunt niste vanatori, e firea lor sa caute ceva vulnerabil, asa nu am prea multa bataie de cap sa te cucereasca... Nu-i mai da importanta, e greu, dar ai incredere ca o data cu timpul amintirile se vor estompa de la sine si sa nu cumva sa ai in cap intrebari de genul: De ce eu... Cu ce-am gresit??? Nu tu esti vinovata si crede-ma ca ceea ce-ti spun eu acum, sunt vorbele unui foarte bun prieten care m-a ajutat sa trec si eu peste acasta experienta... Si tot acest prieten mi-a recomandat o carte de-a lui Octavian Paler... stiu o sa ai aceeasi reactie pe acre am avut-o si eu, cunosc, dar crede-ma ca am tras multe invataturi din ea. Dupa divort ma gandeam ca cine ma mai ia la 27 de ani si intrasem in panica, stateam pe nu stiu cate site-uri de socializare si eram disperata sa-mi gasesc pe cineva, dar tot amicul meu mi-a spus ca am nevoie de o perioada doar pentru mine in care sa ma cunosc si sa evit sa-mi mai deschis inima imediat strainilor. Asa am facut si acum sunt foarte fericita, de 2 luni am si uita ca mai exista ceva in afara de facebook si n-am mai discutat cu nimeni, mi-e foare bine si la fel o sa fii si tu. Ce-s cu gandurile astea negative, cu ce drept sa te gandesti la sfarsit din cauza ca unu' n-a stiut sa te aprecieze la justa valoare, fii serioasa. Nu- stiu cati ani ai, dar viata merge mai departe, fruntea sus. PS: daca vrei sa mai discutam, putem vorbi pe mess. Sper sa-ti fi ridicat putin moralul, Raluka
kudika185394
Postat pe 19 Martie 2011 10:51
Buna. Ma scuzi ca te intreb, dar as vrea sa stiu daca persoana despre care vb se numeste Flaviu?
andaluc
Postat pe 19 Martie 2011 10:56
Consider ca tipul asta nu merita nicio lacrima de a ta!Ai rabdare ca timpul sa-ti vindece ranile, sunt sigura ca vei gasi persoana potrivita care te va aprecia cu adevarat!
foby21
Postat pe 19 Martie 2011 10:59
De la: kudika376625, la data 2011-03-15 16:06:01Buna ziua,

cred ca am mare nevoie de ajutor, pentru simt ca nu pot sa fac fata, sa-mi mai continui viata. De mai mult de o saptamana nu pot sa dorm, nu pot sa mananc, nu pot sa ma opresc din plans si din tremurat decat cu calmante, nu am mai putut merge cateva zile la serviciu si nici la cursuri.
Am locuit 1 an de zile cu un om pentru care mizam totul, mi-am pus tot sufletul pe tava si eram sigura ca si el ma iubeste. Imi spunea ca ar face orice ca sa fiu fericita, ca ma va sprijini in orice situatie, ca este alaturi de mine pentru ca ma iubeste foarte mult.
Am ajuns sa locuim impreuna foarte repede, printr-o conjunctura. El avea 21 de ani, nu este din bucuresti, statea in camin, dar pentru ca repetase anul la facultate (politehnica-lb germana) nu mai avea dreptul. Oricum statea mai mult pe la mine, asa ca am decis sa ne mutam impreuna, el spunea ca ar sta oriunde numai sa fie cu mine.
Este un om foarte ambitios si are teluri inalte, si-a dorit sa demonstreze (mai ales tatalui lui) ca poate sa obtina un job de top fara facultate, si ca va face o facultate usoara, doar pt diploma. A obtinut initial un job cu salariul pe care si l-a dorit, era extraordinar de incantat. Dupa 6 luni nu i-a mai placut, vroia mai mult. A facut tot posibilul, s-a prezentat impecabil si a fost acceptat de o companie americana de top cu un salariu de aproape 1000 euro + multe alte beneficii. S-a schimbat foarte mult, a inceput sa.."se respecte", mergea la patru ace la serviciu (desi colegii lui se imbracau obisnuit), mergea doar cu masina ca sa nu se sifoneze(desi fara masina facea mai putin din timpul parcurs cu masina), era mult mai indiferent si mi-a demonstrat in multe randuri egoism. Devenise stresat ca nu stie nimic si trebuie sa invete mii de pagini ca sa se mentina acolo unde a ajuns. Se enerva si se supara foarte tare daca ii spuneam ca este dezordonat, apoi ma obliga sa-mi cer scuze pe tonul pe care si-l dorea, ma acuza ca mereu provoc certuri. Eu veneam obosita tarziu acasa, pe la 10 seara, dupa serviciu si cursuri la masterat, poate nu m-am dedicat lui asa cum s-ar fi asteptat, mi-a reprosat de cateva ori ca ne-am racit. O data m-a plesnit si ne-am certat atat de violent incat l-am dat afara, dar a inceput sa planga, apoi am inceput si eu si am ajuns sa ma rog de el sa nu plece. Nu-mi imaginam casa, viata fara prezenta lui, fara el. M-a amenintat de cateva ori ca va pleca fara sa stiu, fara sa-mi spuna.
Apoi, in urma unei altercatii, cand m-a injurat si m-am suparat pentru ca ma obliga sa fac ceva ce chiar nu vroiam, a spus ca s-a saturat de certuri si ca nu ma mai iubeste. Dupa ce am adormit s-a strans toate lucrurile, iar la 4 dimineata a plecat fara sa lase nimic in urma. Cam m-am trezit am fost socata si asa am ramas.
Omul care imi spunea ca am iubeste mi-a spus acum sa nu-mi mai fac nicio speranta, ca vrea sa stea singur, ca are nevoie de timp pentru el, ca nu mai simte nimic pentru mine, ca asa este el cand se supara tare si ca o sa-mi treaca, pentru ca si lui i-a trecut cand a fost parasit (de o alta), ca e normal ca eu sa sufar, pt ca el a fost cel care a plecat. Nu vrea sa stie nici macar daca mi-e bine, ce fac, pur si simplu nu-i mai pasa, mi-a interzis sa-l mai caut, il enervez.
Nu stiu ce sa fac pentru a putea trece peste lucrul asta...sunt devastata si nu-mi vine sa cred. Mi se face dor de el, nu-l recunosc...l-am implorat sa mai acorde o sansa...nu exista, nu mai vrea. Iar eu chiar il iubeam.
Oare imi voi mai reveni dupa asta? Ma simt parasita, umilita, neiubita, neapreciata, iar el chiar nu da 2 bani. Si-a inchiriat un apartament unde si-a dorit, platit de companie, este foarte bine, imi merge excelent...eu nu mai exist, iubita lui pe care o iubea nespus.
kudika163769
Postat pe 19 Martie 2011 11:06
trec prin ceva asemanator,eu am dat mai mult de la mine decat ar fi putut da 10 persoane intr-o viata, am dat eu in 2 ani de zile....desi eu am hotarat sa terminat pt k ajunsesem sa imi doresc moartea k nu mai puteam trai k o scava, daca as putea spune asa......au trecut 3 saptamani in care vechii prieteni abandonati pentru el m-au aajutat sa incerc sa imi gasesc un tel sa merg mai departe...si azi plang si morr de dorul lui iar el si-a schimbat nr de tel si si-a regasit o veche iubita si pe unde poate ma jogneste si spune lucruri rele despre mine....desi imi plange sufletul si uneori ma trezesc speriata crezand k e langa mine si ma strange in brate....merg inainte increzatoare stiind ca eu am dat absolut totul k relatia asta sa mearga si dzeu o sa imi dea si mie dupa cum am facut eu, iar el o sa aibe parte poate doar de putinul pe care era gata sa il ofere si atunci o sa regrete k nu m-a pretuit cand m-a avut.... o sa iti fie bn,trebuie doar sa lupti si sa reinvestesti in altceva, sa faci mereu ceva cu pasiune si sa t bucuri de realizarile tale, iar lui doreste-i numai bine, pentru k o sa aibe nevoie pe viitor, mandria in viata se plateste cel mai dur... succes si dzeu sa te ajute sa treci cu bine prin toate si sa ne spui cand incepi sa iti revi. pupik
kudika317387
Postat pe 19 Martie 2011 11:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sdsf 4 De la: fel 25 Mai 2010 21:01
seeeeeeeeeeex 20 De la: micnegrusiurat4 14 August 2009 00:50
SUNT DISPERATA!NU POT SA MERG MAI DEPARTE FARA EL! AJUTATI-MA VA ROG! 32 De la: battleofwits 3 Noiembrie 2010 21:07
Doreste sa ne despartim(incopabilitate) 4 De la: kudika_969573 9 Iulie 2014 09:45
nu-si iubeste sotia dar s-a culcat cu ea doar ca sa nu divorteze de el 54 De la: mkdisk 15 Ianuarie 2009 13:16