Setari Cookie-uri

Goana dupa relatie stabila :)

buna.sunt adina si cred ca ai mare dreptate.numai ca eu sunt singura si totusi nu vb despre viitor,torturi,rochii...etc cu nici un baiat nici dupa ce il cunosc un pic mai bine.nu stiu unde e problema!oricum...foarte tare articolul tau!
adinuta_condrea
Postat pe 3 Aprilie 2011 13:31
Povestea lui Smokey este interesanta si chiar evidentiaza fb ceea ce vor femeile si ceea ce vor barbatii. M-am regasit printre randuri si realizez cat de mult am gresit pana acum...si cat de greu este sa accept acest lucru sau sa ma schimb vreodata. Nu pricep de ce unii dintre forumisti sunt atat de de ironici....Oare nu au nimic mai bun de facut decat sa utilizeze replici ,,generoase"?
ilenus
Postat pe 3 Aprilie 2011 13:36
"Cine renunta la libertate pentru a castiga stabilitate nu merita niciuna din ele si le va pierde pe amandoua"
citat dintr-u user de le alt topic
yarrubas
Postat pe 3 Aprilie 2011 13:48
Bai fata relaxeaza-te...Ia ceva de calmare..o sa faci riduri de la atatia nervi..lasa frate omu´ sa-si spuna opinia,sa creada ceea ce vrea...esti disperata rau
DarkAngell
Postat pe 3 Aprilie 2011 15:12
Daca tie nu ti-a placut o stabilitate in relatie nu judeca pe cei ce-si doresc asta. O relatie "stabila" de care tu ai tot fugit te scapa de multe belele. Ai grija ca s-ar putea sa-ti primesti pedeapsa si siguranta in relatia pe care o ai( si-ti aduce liniste stiind ca e stabila nu?) sa-ti fie zdruncinata tocmai de conceptul pe care l-ai tot folosit inainte de casatorie.
myluna37
Postat pe 3 Aprilie 2011 16:13
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-03 12:18:14
De la: psihoterapeut, la data 2011-04-03 11:51:36
traim intr-o societate dominata de frica, de autoritate, inca de mici copii romani erau infasati strans de nu-si puteau misca mainile si picioarele, invatand astfel ca cineva are autoritatea asupra lor si ca trebuie sa se supuna regulilor pe care societate le-a creat....
l


E pentru prima oara in viata mea cand citesc o tampenie atat de mare!
Datorita tehnologizarii omenirii, probabil voi mai avea ocazia.



indiferent ce vei ajunge sa citesti sau sa ti se intample, nu vor face decat sa reflecte ceea ce esti in acel moment...toate eventimentele si criticile sunt de fapt oglinda noastra, noi le creem dupa chipul si asemanarea noastra
psihoterapeut
Postat pe 3 Aprilie 2011 16:14
De la: yarrubas, la data 2011-04-03 13:48:32"Cine renunta la libertate pentru a castiga stabilitate nu merita niciuna din ele si le va pierde pe amandoua"
citat dintr-u user de le alt topic

E un citat dintr-un joc video :) ,spus de un mare ganditor ,dar nu-i retin numele. Poate eu si userul respectiv am citit/auzit asta fiecare ,dar te asigur ca nu apartine niciunuia dintre noi. Eu insa ,am pus si ghilimelele ;)
Smokey
Postat pe 3 Aprilie 2011 16:44
Eu nu inteleg de ce va tot luati de el si ii scoateti pe ochi ca a ales stabilitatea. Autorul nu spunea ca el nu alege stabilItatea, era vorba ca el dorea si stabilitate si libertate. personal ii dau dreptate, vad atatea femei disperate sa aiba o relatie stabila sau sa se casatoreasca incat din disperare uita sa isi aleaga partenerul cu care chiar s-ar potrivi si stau in relatii nefericite, se tin cu dintii de ele fara motiv, sau, si mai rau accepta orice "handicapat" langa ele doar ca sa nu fie singure.
witcher
Postat pe 3 Aprilie 2011 16:56
De la: battleofwits, la data 2011-04-03 12:33:08
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-03 12:24:58
De la: battleofwits, la data 2011-04-03 12:20:53
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-03 12:18:14
De la: psihoterapeut, la data 2011-04-03 11:51:36
traim intr-o societate dominata de frica, de autoritate, inca de mici copii romani erau infasati strans de nu-si puteau misca mainile si picioarele, invatand astfel ca cineva are autoritatea asupra lor si ca trebuie sa se supuna regulilor pe care societate le-a creat....
l


E pentru prima oara in viata mea cand citesc o tampenie atat de mare!
Datorita tehnologizarii omenirii, probabil voi mai avea ocazia.


si in armata se folosea aceasi tehnica pentru a te culca la ora fixa ... iti imobilizai mana sub patura (in pozitie de drepti)

exact cum faceau mamele cu bebelusii pentru ai adormi (infasurandui)




Din fericire am trecut prin cosmarul numit armata obligatorie. In afara de lumina stinsa, nici un alt factor sau tehnica nu era scoasa la iveala pentru a dormi la ora fixa.
Iar infasatul copiilor are mai multe motivatii, dar nici una nu se refera la control si la socitate.


eu stiu ca pe copil daca vrei sa-l culci, il imobilizezi, in felul asta nu se mai agita (sa dea din maini si picioare) si il ia somnul

fals batlle-acu nu stiu daca se mai practica -dar inainte se infasau bebelusi -in special la piciorute -pt a nu fi cracanati.-cu paranteze-
lilu_67
Postat pe 3 Aprilie 2011 17:28
eu zic ca ai drepatate,dar asa sunt femeile in general,innebunite dupa stabilitatea:)
kudika145957
Postat pe 3 Aprilie 2011 17:30
Nu stiu de ce generalizam. Nu putem spune ca TOATE femeile vor sa se marite cu orice tip cu care ies la cafea, asa cum nu putem spune ca TOTI barbatii care ies la cafea cu o tipa au in cap doar cum sa o introduca in practicile BDSM.
Sunt oameni si oameni. Unii oameni vor doar sex, alti oameni vor doar sa se casatoreasca si sa aiba copii.
Am intalnit barbati disperati sa se casatoreasca, am intalnit femei disperate sa se casatoreasca. Asa cum am intalnit femei ce vroiau doar o aventura de o noapte, cu un barbat ce dorea acelasi lucru.
Stabilitatea aia de care vorbim....hmm..cred sincer ca singura stabilitate pe care o pot eu avea, este aceea pe care mi-o ofer singura. Aia este singura de care pot fi 100% sigura...deci, total stabila. Si nu ma refer la cea materiala, deoarece oricine poate sa cada din punct de vedere financiar, ci ma refer la stabilitatea psihica si emotionala.
Cat destre ce vor barbatii si ce vor femeile, si cum dorintele noastre sunt de obicei antagonice....drept sa spun cred ca de fapt consta in ... a fi omul potrivit la locul potrivit. Si asta se aplica in ambele sensuri. Se poate aplica pentru o aventura de o noapte, cu perversiuni si tot tacamul, si se poate aplica si in cazul unei relatii stabile, care, by the way, poate contine si tot felul de fantezii sexuale. E doar chestie de ce ne dorim, cand ne dorim, si cum acvest lucru este compatibil, la acel moment, cu ce isi doreste celalalt.
Irinaenache
Postat pe 3 Aprilie 2011 18:01
De la: kudika355503, la data 2011-04-03 17:28:54
De la: battleofwits, la data 2011-04-03 12:33:08
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-03 12:24:58
De la: battleofwits, la data 2011-04-03 12:20:53
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-03 12:18:14
De la: psihoterapeut, la data 2011-04-03 11:51:36
traim intr-o societate dominata de frica, de autoritate, inca de mici copii romani erau infasati strans de nu-si puteau misca mainile si picioarele, invatand astfel ca cineva are autoritatea asupra lor si ca trebuie sa se supuna regulilor pe care societate le-a creat....
l


E pentru prima oara in viata mea cand citesc o tampenie atat de mare!
Datorita tehnologizarii omenirii, probabil voi mai avea ocazia.


si in armata se folosea aceasi tehnica pentru a te culca la ora fixa ... iti imobilizai mana sub patura (in pozitie de drepti)

exact cum faceau mamele cu bebelusii pentru ai adormi (infasurandui)




Din fericire am trecut prin cosmarul numit armata obligatorie. In afara de lumina stinsa, nici un alt factor sau tehnica nu era scoasa la iveala pentru a dormi la ora fixa.
Iar infasatul copiilor are mai multe motivatii, dar nici una nu se refera la control si la socitate.


eu stiu ca pe copil daca vrei sa-l culci, il imobilizezi, in felul asta nu se mai agita (sa dea din maini si picioare) si il ia somnul

fals batlle-acu nu stiu daca se mai practica -dar inainte se infasau bebelusi -in special la piciorute -pt a nu fi cracanati.-cu paranteze-


poate ca asa era "credinta" prin partile de unde sunt eu
battleofwits
Postat pe 3 Aprilie 2011 18:09
De la: Irinaenache, la data 2011-04-03 18:01:22E doar chestie de ce ne dorim, cand ne dorim, si cum acvest lucru este compatibil, la acel moment, cu ce isi doreste celalalt.

cu asta dupa parerea mea s-a pus punctul pe i cu adevarat.
DayC
Postat pe 3 Aprilie 2011 18:40
De la: psihoterapeut, la data 2011-04-03 16:14:45
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-03 12:18:14
De la: psihoterapeut, la data 2011-04-03 11:51:36
traim intr-o societate dominata de frica, de autoritate, inca de mici copii romani erau infasati strans de nu-si puteau misca mainile si picioarele, invatand astfel ca cineva are autoritatea asupra lor si ca trebuie sa se supuna regulilor pe care societate le-a creat....
l


E pentru prima oara in viata mea cand citesc o tampenie atat de mare!
Datorita tehnologizarii omenirii, probabil voi mai avea ocazia.



indiferent ce vei ajunge sa citesti sau sa ti se intample, nu vor face decat sa reflecte ceea ce esti in acel moment...toate eventimentele si criticile sunt de fapt oglinda noastra, noi le creem dupa chipul si asemanarea noastra


Sa spui ca de mici copii erau infascati pentru a fi invatati ca cineva are autoritate asupra lor, este reflectia unui psioteraput trecut prin scoala ca rata prin balta.
Macar accepta o critica si mai informeaza-te asupra copiilor.
Sa te trezesti intr-o dimineata si sa spui asa ceva in urma unui vis aiurea si sa mai o declari ca veridica incercand sa combati criticile cu alte aberatii, iar ma depaseste.
fuc, mi-e mila de clienti tai!
geo_refinantat
Postat pe 3 Aprilie 2011 19:09
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-03 19:09:32
De la: psihoterapeut, la data 2011-04-03 16:14:45
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-03 12:18:14
De la: psihoterapeut, la data 2011-04-03 11:51:36
traim intr-o societate dominata de frica, de autoritate, inca de mici copii romani erau infasati strans de nu-si puteau misca mainile si picioarele, invatand astfel ca cineva are autoritatea asupra lor si ca trebuie sa se supuna regulilor pe care societate le-a creat....
l


E pentru prima oara in viata mea cand citesc o tampenie atat de mare!
Datorita tehnologizarii omenirii, probabil voi mai avea ocazia.



indiferent ce vei ajunge sa citesti sau sa ti se intample, nu vor face decat sa reflecte ceea ce esti in acel moment...toate eventimentele si criticile sunt de fapt oglinda noastra, noi le creem dupa chipul si asemanarea noastra


Sa spui ca de mici copii erau infascati pentru a fi invatati ca cineva are autoritate asupra lor, este reflectia unui psioteraput trecut prin scoala ca rata prin balta.
Macar accepta o critica si mai informeaza-te asupra copiilor.
Sa te trezesti intr-o dimineata si sa spui asa ceva in urma unui vis aiurea si sa mai o declari ca veridica incercand sa combati criticile cu alte aberatii, iar ma depaseste.
fuc, mi-e mila de clienti tai!

macar e frumusica
http://4.bp.blogspot.com/_XsxGqnCFGkY/TUvwZqUA5uI/AAAAAAAAAAQ/VZWBorgRLQ0/s220-h/Foto.S..JPG

battleofwits
Postat pe 3 Aprilie 2011 19:15
crezi ca e vreo compensatie in asta!!?
geo_refinantat
Postat pe 3 Aprilie 2011 19:19
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-03 19:19:17crezi ca e vreo compensatie in asta!!?


macar te uiti la o femeie frumoasa in timpul sedintei de terapie
battleofwits
Postat pe 3 Aprilie 2011 19:21
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-03 19:19:17crezi ca e vreo compensatie in asta!!?


new entry!!
Buna,Geo!! Bine ai revenit!Nu-ti mai incapeau ixurile??
mitura
Postat pe 3 Aprilie 2011 19:23
De la: battleofwits, la data 2011-04-03 19:21:41
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-03 19:19:17crezi ca e vreo compensatie in asta!!?


macar te uiti la o femeie frumoasa in timpul sedintei de terapie


Daca-ti astupi urechile si stai cu ochii bulbucati in sanii ei, poate te gandesti ca n-ai dat banii degaba.
geo_refinantat
Postat pe 3 Aprilie 2011 19:23
De la: mitura, la data 2011-04-03 19:23:13
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-03 19:19:17crezi ca e vreo compensatie in asta!!?


new entry!!
Buna,Geo!! Bine ai revenit!Nu-ti mai incapeau ixurile??


Buna mitura.
Daca e sa ma inoiesc, s-o fac cum trebuie, nu cu un alt x la final
geo_refinantat
Postat pe 3 Aprilie 2011 19:24
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-03 19:24:30
De la: mitura, la data 2011-04-03 19:23:13
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-03 19:19:17crezi ca e vreo compensatie in asta!!?


new entry!!
Buna,Geo!! Bine ai revenit!Nu-ti mai incapeau ixurile??


Buna mitura.
Daca e sa ma inoiesc, s-o fac cum trebuie, nu cu un alt x la final


Bine te-am regasit
geo_refinantat
Postat pe 3 Aprilie 2011 19:24
:)))ce smeker a fost commu :)))
si `ai indus in eroare de tot:)))
>:D<
kudika380033
Postat pe 3 Aprilie 2011 19:58
...e atat de frumos ca ne-am nascut diferiti, ca suntem impartiti in barbati si femei, ca unii oameni iubesc arta iar altii matematica, ca tu ai ochii albastri, el verzi si ea caprui, ca tu ai parul blond iar ea saten iar eu negru...ca exista munte, padure si mare,ca tu stai acolo si eu aici, ca fiecare dintre noi are posibilitatea de a gandi si a alege, ca putem plange si zambi, ca putem vorbi...ca suntem fiinte unice si irepetabile intr-un univers infinit, ca avem privilegiul de a ne naste si trai, ca suntem constineti de faptul ca in noi coexista un mister spiritual si o forta intelectuala care n-ar iesi la iveala decat in imprejurari exceptionale si nici atunci pe deplin...
suntem frumosi...asa ne-am nascut...frumosi...noi toti , barbati si femei...sa invatam sa ramanem asa, demni de noi! casatoria nu te face mai special asa cum nici asa-zisa "libertate" nu-ti ofera prea multa fericire, daca n-o intelegi cum se cuvine !!! sa invatam sa iubim neconditionat, sa invatam ce inseamna echilibrul, detasarea si independenta in viata; sa privim lumea ca niste oameni liberi ce suntem si nu precum sclavii propriilor noastre slabiciuni si carente emotionale sau educationale...sa ne umplem golurile mintii si inimii in primul rand cu respectul si iubirea de frumos, de aproape si de sine, cu echilibrul celui care invata sa daruie macar si un zambet rupt din sufletul sau, pentru ca "daruind vei dobandi" !
P.S. : ne asemanam atat de mult in fond , femei si barbati la un loc, insa intr- o societate cu reguli , legi, traditii, curente, mentalitati diferite, blazari etc. apare, automat, diferenta...
naty09
Postat pe 3 Aprilie 2011 20:12
Si cel mai interesant lucru este ca , pe cat de diferiti putem fi fizic, pe atat de asemanatori putem fi ca idealuri, concepte, atitudini fata de iubire, toleranta, civilizatie, umanitate...cu toate ca initial n-am recunoaste ca punctele noastre spirituale si intelectuale sunt in mare aceleasi, insa in urma unei dispute constructive, cu siguranta aici s-ar ajunge...chiar daca fiecare ar da un alt nume ideii de iubire sau umanitate... si stiti de ce nu vrem sa recunoastem cat de mult ne asemanam? Pentru ca fiecare om simte nevoia de a fi unic, de aici si exagerarile, respectiv orgoliul de sine si egocentrismul. De aceea atunci cand un om isi afla echilibrul devine modest..si , Doamne, ce frumos il prinde modestia asta!
naty09
Postat pe 3 Aprilie 2011 20:28
rabdare am avut sa citesc...pe parcurs m-am enervat...la final am inceput sa zambesc...MARE DREPTATE AI
kudika095637
Postat pe 3 Aprilie 2011 21:14
imi doresc o relatie stabila cu un om matur,ardelean
kudika183384
Postat pe 3 Aprilie 2011 21:57
De la: kudika183384, la data 2011-04-03 21:57:31imi doresc o relatie stabila cu un om matur,ardelean


Nu prea gasesti oameni maturi pe aici. Ardeleni destui!
geo_refinantat
Postat pe 3 Aprilie 2011 21:59
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-03 21:59:12
De la: kudika183384, la data 2011-04-03 21:57:31imi doresc o relatie stabila cu un om matur,ardelean


Nu prea gasesti oameni maturi pe aici. Ardeleni destui!
'

ce treaba are maturitatea cu ardealul?
si in ardeal, si in alte zone sunt oameni si oameni. m-am saturat de toate stereotipurile astea.


off-topic: sunt ardeleanca, m-am nascut in Cluj(in orash) si cu toate astea 90% din persoanele pe care le cunosc 1st time imi spun ca eu nu sunt ardeleanca? de ce pt ca nu vorbesc slow-motion.

WTF mai lasati stereotipurile. daca sunt fata asta inseamna ca, atunci cand eram mica ma jucam cu papusi de-a mama si de-a tata si visam la rochie alba de mireasa? no way. fiecare fata e unica, in felul ei.
adyna2905
Postat pe 4 Aprilie 2011 06:58
De la: adyna2905, la data 2011-04-04 06:58:18
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-03 21:59:12
De la: kudika183384, la data 2011-04-03 21:57:31imi doresc o relatie stabila cu un om matur,ardelean


Nu prea gasesti oameni maturi pe aici. Ardeleni destui!
'

ce treaba are maturitatea cu ardealul?
si in ardeal, si in alte zone sunt oameni si oameni. m-am saturat de toate stereotipurile astea.


off-topic: sunt ardeleanca, m-am nascut in Cluj(in orash) si cu toate astea 90% din persoanele pe care le cunosc 1st time imi spun ca eu nu sunt ardeleanca? de ce pt ca nu vorbesc slow-motion.

WTF mai lasati stereotipurile. daca sunt fata asta inseamna ca, atunci cand eram mica ma jucam cu papusi de-a mama si de-a tata si visam la rochie alba de mireasa? no way. fiecare fata e unica, in felul ei.


Te-ai jucat cu surubelnite si cheii fixe?


geo_refinantat
Postat pe 4 Aprilie 2011 07:46
Bine punctat!!
kudika028419
Postat pe 4 Aprilie 2011 09:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Amintiri din copilarie 9 De la: _dulcik_ 25 Aprilie 2009 12:08
N-am noroc in dragoste. 3 De la: Angel_Dust 12 Aprilie 2014 22:39
Parfumul vacanþelor 8 De la: contesina 10 Iulie 2011 21:13
merge? 7 De la: dirty_dancing 19 Septembrie 2009 12:45
Ce vrea de fapt??? 26 De la: kudika_977666 13 Decembrie 2014 20:44