Setari Cookie-uri

Barbatii Taur-intre mit si adevar

draga mea toti sunt la fel si ma refer la toate zodiile
Ariana31
Postat pe 30 Aprilie 2011 10:14
Sotul meu este taur si este minunat! Are personalitate, stie ce vrea, iubeste familia si tot ce tine de ea, se ocupa de copil foarte mult, are simtul umorului, ii place sa ma vada aranjata, imbracata bine, cu manichiura perfecta. Sunt o norocoasa!
kudika050867
Postat pe 30 Aprilie 2011 10:15
De la: Ariana31, la data 2011-04-30 10:14:55draga mea toti sunt la fel si ma refer la toate zodiile


Este probabil.... Despartirea nu este un sentiment placut! Nu am trait foarte multe despartiri si nu am experienta... probabil trebuie sa mai reflectez: sa am un model de barbat ca stie sa rupa o relatie: daca ma gandesc bine, cred ca este cea mai buna varianta asta. Totusi astept explicatii. Sunt genul care asteapta explicatii si care intelege. As putea sa raman la final cu un gust dulce-amarui, daca as putea spune: macar si-a pierdut timpul sa-mi explice!
nuante_de_gri
Postat pe 30 Aprilie 2011 10:19
Chiar esti, sa fiti fericiti!
nuante_de_gri
Postat pe 30 Aprilie 2011 10:26
De la: justme1985, la data 2011-04-30 09:49:50Ce va pot spune eu este ca am avut parinti tauri, prieteni/e tauri si tot felul de alte cunostinte. Dezastru total!!
El puturos, moracanos, extrem de gelos dar curvar. Nu le prea place sa aibe grija de tinuta lor. Cand se supara nu le mai trece supararea si zeci de ani daca este nevoie. Sunt foarte rigizi si cu preconceptii. Este adevarat ca nu barfesc dar nici nu accepta, imprejurul lor, persoane mai nonconformiste.
Foarte egoisti si zgarciti dar sunt darnici cu strainii pentru ca vor sa demonstreze contrariul. Le pasa foarte foarte mult de ce zice lumea si tot ce fac fac in raport cu "lumea".
Sunt intradevar inteligenti si foarte calculati, cu un spirit analitic dezvoltat.
Femeile alt dezastru... Le place enorm luxul, si pentru aceasta sacrifica orice. Prefera sa nu cumpere de mancare dar sa-si i-a ceva de firma. Si curatenia le place foarte mult dar sa o faca altii pentru ca in general ele nu-si strica manutele in detergenti, daca o fac, o fac sa fie facuta.
Cand sunt tinere sunt frumoase, languroase, amabile, prietenoase dar cand imbatranesc nu mai suporta pe nimeni, barfesc foarte mult si o cam iau pe "pustiu". Stiu multe tauroaice care au trecut pe Xanax pentru ca sunt si ipohondre. Daca te doare ceva nici nu apuci sa zici caci le doare si pe ele.
Nu sunt mame bune pentru ca nu stiu sa-si educe si ingrijeasca copilul. Avand grija de propria-i persoana, tauroaica nu prea mai are timp si de copil.

Dar repet, toate aceste defecte se accentueaza odata cu varsta. Cand sunt tineri toti sunt deschisi, amabili...
Imi pare rau daca am jignit pe cineva. Este o parere pe care mi-am format-o in timp, dupa indelungi cercetari, pe un numar mare de "subiecti". Pe cei care sunt exceptia de la regula ii felicit. Inseama ca au un caracter puternic si-si constientizeaza defectele.

Pupici!
don_t_worry
Postat pe 30 Aprilie 2011 10:26
De la: kudika365687, la data 2011-04-30 07:17:09ce posti santeti care va dati cu parerea



wowwww.......lasa ca iese desteptaciunea din postarea ta
aimmee
Postat pe 30 Aprilie 2011 10:33
il regasessc pe barbatul cu care sunt in aceste descrieri...si citindu-le inmi dau seama k nu prea exista sanse de a se schimba...poate barbatii taur sunt buni, dar nu pentru mine...asa este , sunt casnici, foarte casnici- eu nu sunt asa- leu- avand putini prieteni carora insa li se dedica cu adevarat. nu ii place sa interactioneaza cu lume noua, sa si faca noi prieteni, nu este volubil, iar atunci cand o face, o face doar de dragul meu sau cu superficialitate. este incapatanat, oh, ideile lui sunt cele mai bune, iar cand ii intra ceva in cap cu greu il mai convinge cineva k nu este asa. dar este calm, linistit, deloc vorbaret, genul de persoana comoda care ar sta in casa sa priveasca un film decat sa mergeti sa jucati bowling. daaa, despre ijnfidelitate, sunt niste infideli, as fi bagat mana in foc si mi-as fi prajit o rau, dar s-a intamplat. insa nu stiu daca e o caracteristica a lor, sau a barbatilor in general. sunt si lasi, nu le place sa dea cuiva vesti proaste, sa traga de pe urma altora, nici macar vorbe urate."de ce sa ii zic ca nu o mai vreau, mai bine imi inchid tel 3 zile si isi sa ea seama"...da!!!! sunt si zgarciti, iar fetelor nu sunt atrase de asa ceva....nu va imaginati k sunt vreo interesata, dar nimanui nu cred ca i ar placea ca barbatul de langa noi sa ii zica ca nu mergem in seara asta la film in oras pt ca n am mai iesit de 3 luni, mai bine stam in casa pt k economisim...chiar daca are bani, are mereu tendinta si impresia k vor saraci. creed ca verbul lor caracteristic este "a avea", tot, de la bani, casa, masina, femei. asta poate fi o calitate daca va doriti un sot strangator, econom, etc. eu nu. luati-l voi pe barbatul taur, ca eu nu-l vreau!
crzslvy
Postat pe 30 Aprilie 2011 10:41
De la: antoanela35, la data 2011-04-30 08:10:34traiesc cu un barbat taur de 5 ani si anul cesta ne casatorim.eu 41 el 47.
frumos,inalt,f placut de femei.
foarte greu de cucerit,dar cand iubeste-foarte rar in viata- iubeste cu adevart.
comod,detul de puturos,,are cativa prieteni la care tine cu adevarat si care il iubesc cu adevarat.
foarte discreti-nu barfesc pe nimeni nciodata si NU le place barfa altora.
par foarte duri si caustici-ptr ca sunt inteligenti-dar dincolo de aceasta platosa de fier sta cel mai minunat si generos suflet pe care l-am intilnit,
destul de calici la bani -atat cu ei insisi dar si cu ceilalLti.
foarte foarte familisti.
NU ESTE POSESIV,DESI N ZODIE ASA SCRIE-CRED INSA CONTEAZA FOARTE MULT SI NIVELUL DE CULTURA PE CARE IL ARE.
si iar mai cred conteaza f mult si zodia partenerului.
cam asta.
imi cer scuze daca am lasat impresia ca emit judecati de valoare.
anto
PS.-EU SUNT SAGETATOR
anamaria1806
Postat pe 30 Aprilie 2011 10:42
invata-te sa scrii!
costachelili
Postat pe 30 Aprilie 2011 10:46
De la: costachelili, la data 2011-04-30 10:46:07invata-te sa scrii!

Scuze celorlalti. Mesajul era pentru cineva de la pag. 1. Mai bine imi vad de treaba. Oricum cunosc si eu cativa tauri si sunt oameni de toata isprava. Sunt harnici, curati, eleganti, au simtul umorului, sunt in general oameni cu care ai pleca la celalalt capat al lumii. Si vorbesc serios!
costachelili
Postat pe 30 Aprilie 2011 10:51
si eu cunosc cuplu taur-sagetator si se potrevesc de minune.
hellen_amour
Postat pe 30 Aprilie 2011 11:00
Barbatii in zodia Taur sunt unii dintre putinii barbati fideli ai horoscopului. Le place stabilitatea si se simt foarte bine acasa. Anul acesta ma voi casatori religios (civil imi este sot deja) cu un Taur (eu sunt berbec) si consider ca fac alegerea potrivita. Sustin aceasta parere avand in spate o relatie de 4 ani cu acest barbat. Intr-adevar, are si defecte, ca doar nu este nimeni perfect, dar per ansamblu este o persoana pe care ma pot baza si alaturi de care ma vad tot restul vietii.
loveair1986
Postat pe 30 Aprilie 2011 11:01
De la: antoanela35, la data 2011-04-30 08:10:34traiesc cu un barbat taur de 5 ani si anul cesta ne casatorim.eu 41 el 47.
frumos,inalt,f placut de femei.
foarte greu de cucerit,dar cand iubeste-foarte rar in viata- iubeste cu adevart.
comod,detul de puturos,,are cativa prieteni la care tine cu adevarat si care il iubesc cu adevarat.
foarte discreti-nu barfesc pe nimeni nciodata si NU le place barfa altora.
par foarte duri si caustici-ptr ca sunt inteligenti-dar dincolo de aceasta platosa de fier sta cel mai minunat si generos suflet pe care l-am intilnit,
destul de calici la bani -atat cu ei insisi dar si cu ceilalLti.
foarte foarte familisti.
NU ESTE POSESIV,DESI N ZODIE ASA SCRIE-CRED INSA CONTEAZA FOARTE MULT SI NIVELUL DE CULTURA PE CARE IL ARE.
si iar mai cred conteaza f mult si zodia partenerului.
cam asta.
imi cer scuze daca am lasat impresia ca emit judecati de valoare.
anto
PS.-EU SUNT SAGETATOR
alejandra17ram
Postat pe 30 Aprilie 2011 11:01
Este adevarat, dar asta este parerea celor care cunosc taurii de la 25 m, din tribune de undeva... daca esti langa ei, sau daca esti mai mult decat atat, din pacate vezi mai multe... restul celor scrise, lucruri care pot deranja...

In concluzie, daca stai departe, taurii sunt niste minuni!
nuante_de_gri
Postat pe 30 Aprilie 2011 11:01
cate femei proaste... incredibil. ar trebui sa va faceti un club. macar thedog ar sti direct unde sa va gaseasca, asa imprastiate...e mai greu, desi sunteti peste tot.
rockk
Postat pe 30 Aprilie 2011 11:02
Ce norocoasa esti Anto. Felicitari! In mare parte sunt de acord cu caracteristicile taurului enumerate de tine dar cred ca trainicia unei relatii tine totusi si de compatibilitatea zodiilor. Eu am fost casatorita cu un taur timp de 4 ani, eram impreuna de 6...La inceput a fost frumos, chiar daca era o persoana mai dura si mai rece ne intelegeam de minune...dupa aceea, exact dupa ce a implinit 30 de ani (apropo de ceea ce spunea cineva mai devreme ca dupa 30 de ani capeti caracteristicile ascendentului zodiei...asa o fi!) totul s-a schimbat. A devenit nerecunoscator, mult prea rece si distant fata de mine, pus tot timpul pe hartza, violent chiar daca ii raspundeam la discutii mai aprinse in acelasi mod. Ajunsesem sa ma simt femeie de serviciu in casa si atat; si pana la urma si unei femei de serviciu ii multumesti ca ti-a gatit, te-a calcat, ti-a facut curat...el insa nu...spunea ca de ce am pretentii de genul asta? nu e normal ce fac?...Da, e normal, dar te astepti sa primesti ceva in schimb pentru ceea ce faci. Eu nu-mi doream decat sa simt ca ma iubeste, sa ma simt o persoana foarte importanta in viata lui, imi doream afectiune... Poate ca sunt eu prea pretentioasa! Si in afara de lipsa de afectiune, avea prostul obicei de a "arunca" anumite vorbe fara sa-si dea seama ca poate dor mult prea tare... si totul s-a terminat anul trecut, in 2010, cand intr-o discutie mai aprinsa mi-a spus ca sa plec din casa lui...si asa am facut! timp de trei luni dupa aceea m-a invinuit ca nu-mi pasa de el, ca am plecat si nu m-a interesat daca el are ce manca, daca are haine curate sau calcate...de fiecare data i-am spus ca el nici macar nu mi-a spus sa vin inapoi acasa, cum poate sa-mi reproseze toate astea...da' el nu si-a dat seama ca a gresit nici pana acum. Dupa 3 luni a bagat divort de mine, ne-am despartit...apoi in toamna isi gasise o fata buna, zic eu, ca am cunoscut-o, el mi-a facut cunostinta cu ea...si chiar credeam ca se vor intelege, dar am aflat de curand ca s-au despartit si ca fata i-ar fi reprosat aceleasi lucruri pe care le-am simtit si eu in trecut.
Asa ca din punctul meu de vedere taurii sunt egoisti, superficiali, duri... (v-am povestit toate cele de mai sus ca sa ma intelegeti de ce am o asa parere rea despre tauri). Imi cer scuze taurilor de aici, nu vreau sa generalizez, poate ca nu toti sunt la fel, dar al meu asa a fost...si uite asa etichetezi o zodie dupa un singur individ...:((
Sper cazul meu sa fie unul izolat...sa nu mai fie si altii la fel... :((
anamaria1806
Postat pe 30 Aprilie 2011 11:03
sunt tauri din extrema buna ...si cei din extrema sa ii zicem opusa,si nu rea :)eu am parte ,de un taur din a doua extrema,cu o personalitate puternica,care isi ascunde sentimentele ,comod,inteligent,dar nu e stabil emotional,are momente cand poate fi destul de tandru si momente cand e foarte rece si distant,foarte rar iubeste ,il atrage tot ce e nou si frumos,si ma refer la femei,luxul,banii in general....sunt ok in general ...avand in vedere ca eu sunt scorpion ,cu ascendent in sagetator,sper sa rezist tuturor mofturilor lui :)
alejandra17ram
Postat pe 30 Aprilie 2011 11:07
nu am avut de-a face cu multe persoane din aceasta zodie; dar ce pot sa va spun din cite cunosc sint urmatoarele:
- mama a fost din zodia taur, dar niciodata ( subliniez : niciodata ) nu a pus mai presus propria ei persoana fata de altii, fie din familie, fie straini, indiferent de zodia lor, nu a cautat luxul;
-unii tauri ( poate nu toti ) pot fi foarte impaciuitori, pot incerca sa cedeze din partea lor doar sa fie bine si in armonie cu cei din jur;
-daca sint " calcati pe bataturi " in mod excesiv, pot deveni duri, chiar violenti;
-uneori au nevoie si ei de cite o mica schimbare de decor pentru a alunga monotonia ( schimbare in atitudine, in relatii, in camin- nu conteaza, conteaza doar sa fie ceva pe placul lor );
-nu le place monotonia excesiva;
-pot fi foarte buni prieteni, dar daca ii inseli prea mult poti sa-i pierzi pentru dotdeauna;
-pot fi harnici, dar uneori pot fi si lenesi, depinde de fiecare persoana in parte ( iar acest lucru sint sigur ca se poate gasi si la alte zodii );

PS: si eu sint din zodia taur, nici eu nu pun mai presus propria mea persoana fata de cei apropiati
healthy015383
Postat pe 30 Aprilie 2011 11:11
Nu stiu ce cauti tu, in discutia asta??? Cumva femei proaste? Te-ar ajuta un forum special sa-ti fie mai usor? Nu inteleg interventia.... Iti recunosti limitele? Frumuselule! cauta in continuare, dar evita sa jignesti! Se pare ca oamenii cand nu au argumente, incep sa jigneasca!
nuante_de_gri
Postat pe 30 Aprilie 2011 11:13
De la: nuante_de_gri, la data 2011-04-30 11:13:10Nu stiu ce cauti tu, in discutia asta??? Cumva femei proaste? Te-ar ajuta un forum special sa-ti fie mai usor? Nu inteleg interventia.... Iti recunosti limitele? Frumuselule! cauta in continuare, dar evita sa jignesti! Se pare ca oamenii cand nu au argumente, incep sa jigneasca!



Acest mesaj este ca raspuns la interventia privind femeile proaste... Scuze celorlalti, dar nu m-am putut abtine...
nuante_de_gri
Postat pe 30 Aprilie 2011 11:15
nu e singurul nerecunoscator,egoist,ii place sa ii faci orice placere,dar nu iti spune nici macar multumesc,ei nu isi arata foarte des sentimentele,sunt predispusi la violenta,mai ales cand nu le dai dreptate,si daca si tu ai o fire puternica ,e clar ca ieseau scantei ...nu te a cautat pt ca orgoliosi din fire ,ei asteapta sa primeasca totul pe tava fara sa clinteasca un deget ,e foarte bine ca ai plecat ,ai pus piciorul in prag si lui nu ia convenit ,pentru ca el mereu vrea sa aiba puterea de decizie ,si crede ma ca nu il doare ca ai plecat,pt ca ,chiar dupa toate fazele pe care le a facut are parerea ca tu ai gresit in tot ,si nu el.Daca ai fi ramas ,mai mult ca sigur ai fi simtit ca el e ca un fel de stapan al tau ,pt ca te face sa te simti ingrozitor ,nu aprecieaza un lucru bun.tot ce nu i se cedeaza pe tava e mai interesant.e cazul de taur care ori va ramane burlac,mai cunosc cazuri,prefera sa fie singuri,pt ca ei considera o relatie si chiar o casatorie o obligatie ,ori va gasi genul de femeie care sa se sacrifice langa ei ,pt ca sa rezisti trebuie sa ai foarteeeee mult calm si rabdare ...asta insemnand chiar si sa il astepti pana la 45 de ani...si nu merita :)sa iti chinuesti sufletul gandindu-te ca i-ai dat tot,si el nu a apreciat nimic...cand o sa te vada pe tine fericita ...o sa il chinuie gandul asta :)mai mult ca sigur...le plac femeile independente care se descurca in viata...dar fi atenta ,sa nu il primesti inapoi ,pt ca e si materialist..multa fericire iti doresc !
alejandra17ram
Postat pe 30 Aprilie 2011 11:20
ideea e ca pe langa ca e taur,e si barbat ....si asta spune totul .unii sunt extrem de misogini si considera femeia ,doar o jucarie ....
alejandra17ram
Postat pe 30 Aprilie 2011 11:22
FOARTE INTERESANT. Se zice ca taurii si leii nu se inteleg deloc si nu vor fi niciodata buni parteneri,decat sexual.
Se pare insa,ca e doar un mit.
ely_blue
Postat pe 30 Aprilie 2011 11:35
Barbatul taur stie sa faca persoana iubita sa se simta ca in rai, e pasional, romantic, tandru , atent.Intradevar te simti iubita cu adevarat de un taur, insa e f gelos,cu toate ca el se pretinde a nu fi astfel, nu suporta posesivitatea iubitei, e f incapatanat, vrea sa fie numai ca el. De asemenea este un barbat care iubeste luxul si banii si ii place ca totul sa fie perfect in jurul lui, ii place ca iubita lui sa fie cea mai aranjata, cea mai eleganta si asta poate deveni insuportabil la un moment dat.
Nu ii plac foarte mult iesirile in parc , plimbarile, el prefera intimitatea, asta nu neaparat ca e zgarcit ci pur si simplu e mai "casnic", prefera sa se desfsoare in cuibul lui fara sa-l deranjeze nimeni.
II plac foarte mult filmele de dragoste, e un romantic incurabil, un baiat (barbat) sufletist, ii place sa aiba multi prieteni sa fie inconjurat de multa lume si sa se simta iubit si indragit. II place f mult sa socializeze, are incredere in oameni, dar cand e tradat se schimba foaia la 180 de grade, nu-i mai esti prieten si tot ce vrea e sa se razbune pe tine macar prin vorbe daca nu prin fapte. Va reusi sa te faca geloasa pt ca e inconjurat si de multe fete, are multe prietene si daca nu te obisnuiesti cu idee e posibil sa-l pierzi, el chiar daca le imbratiseaza pe altele nu inseamna ca le si iubeste, e putin ciudat dar asa e el.
Daca vrei sa cuceresti un taur , trebuie sa fii f bine imbracata, sa ai stil, sa stii ca i plac atingerile, ii place sa se simta iubit,ii plac mancarurile fine si bune la gust, vei avea ceva bataie de cap cu el , dar daca nu esti geloasa, posesiva si intelegi ca el e un mic capos care vrea sa simta si sa imparta dragoste , poate relatia va reusi.
kudika057981
Postat pe 30 Aprilie 2011 11:37
De la: rockk, la data 2011-04-30 11:02:17cate femei proaste... incredibil. ar trebui sa va faceti un club. macar thedog ar sti direct unde sa va gaseasca, asa imprastiate...e mai greu, desi sunteti peste tot.




Postat pe 30 Aprilie 2011 11:50
Buna Ale,

Mi-a placut.... Ai punctat totul... Iti spun pe scurt povestea mea: l-am cunoscut acum 25 de ani; eram studenti; l-am iubit cu fiecare celula.... am intuit insa, tot ceea ce s-a scris aici de azi de dimineata. Am ales atunci sa ne despartim: el s-a insurat imediat, desi era foarte tanar eu m-am maritat mai tarziu, aproape cand el a divortat de prima lui sotie ( la randul ei si ea colega cu noi...). Fiecare am fugit atunci... Viata ne-a despartit complet. Nu am auzit unul de altul timp de 25 de ani.... desi eu am avut cateva incercari de a-l regasi iar el sustine ca a facut la fel (mi-a transmis di dovezi!) Anul trecut ne-am regasit.. Totul a fost o minune! Am trait cea mai frumoasa perioada din viata mea, desi in acele momente, eram in plin divort! Paradoxal! Divortam de cel in favoarea caruia am renuntat la relatia cu taurul.... meu. Un divort greu, dupa 20 de ani de casatorie si o casnicie perfecta... cel putin in aparenta. Eram in pragul nebuniei! Nimic pe lumea asta nu m-ar fi scos din starea in care eram. Si atunci a aparut minunea de pe facebook! A urmat cea mai frumoasa perioada din viata, cand nu mai credeam ca viata mea are vreun sens...
Aceasta minune a durat atat cat dureaza minunile.... (doar 3 luni!) A FUGIT pur si simplu, dupa juraminte inflacarate, dupa " ne-am regasit, nu mai plec niciodata, ramanem impreuna pentru totdeauna.... etc!) A fugit pur si simplu si nici macar nu a avut curajul sa recunoasca ca totul a fost o minciuna! A fugit cand tocmai aflasem ca tatal meu are cancer, cand ma mutasem cu el si cu copilul meu , cu el intr-un apartament cu chirie, desi aveam unde sa stau in alta parte linistita, dar fara el.... Ce ai putea crede despre acest om? Egoist, este putin spus.... iresponsabil, la 45 de ani.... da.... cred ca da toate astea la un loc. Era intr-adevar un lup singuratic, avea o relatie la care s-a intors si a marturisit ca este comoda, desi imi spunea ca, atunci cand a avut pneumonie nici nu a avenit sa-l vada, nu sa-i faca un ceai.... se plangea el....
Altfel a fost un tip ok: ca sa se poata uita in oglinda, mi-a platit chiria pe 4 luni- atat cat mai aveam pana finalizam divortul dar cam atat. Restul.... unde palise tandretea, si toate minunile... SE PLICTISESC REPEDE... Imi pare rau, de toate astea, pentru cele care cred in astfel de barbati! Recunosc, ma simt o frustrata, sunt dupa un final nefericit si dupa un divort dupa 20 de ani de casatorie,dar asteaa toate nu justifica un astfel de comportament!

Altfel sunt niste tipi minunati, daca stai mai departe si iti sunt doar prieteni....
nuante_de_gri
Postat pe 30 Aprilie 2011 11:51
Dragele mele pararea mea personala este :tauri oameni sunt exact ca si tauri animale ,asa cum in regnul animalic sunt tauri de corida (parfumati,inteligenticombatenti),tauri de prasila,tauri de turma ,taur de ferma si in final taurul impotent care trage la jug ca boul(normal fiindca e un bou ,sotul vaci).punetiva imaginatia la lucru si cautati asemanari in cercul de cunoshtinte care il aveti.
Am auzit chestia asta undeva si as dori sa impartashesc cu voi "un individ intr-o relatie se raporteaza la celalant ,inconshtient,in functie de calitatile si defectele celuilant"(facand abuz de educatia si inteligenta care o are)...IN INCHEIERE :INAINTE DE A ARUNCA PIATRA AR FI BINE SA NE UITAM IN OGLINDA...
alma20
Postat pe 30 Aprilie 2011 11:54
De la: kudika381879, la data 2011-04-30 11:54:32 Dragele mele pararea mea personala este :tauri oameni sunt exact ca si tauri animale ,asa cum in regnul animalic sunt tauri de corida (parfumati,inteligenticombatenti),tauri de prasila,tauri de turma ,taur de ferma si in final taurul impotent care trage la jug ca boul(normal fiindca e un bou ,sotul vaci).punetiva imaginatia la lucru si cautati asemanari in cercul de cunoshtinte care il aveti.
Am auzit chestia asta undeva si as dori sa impartashesc cu voi "un individ intr-o relatie se raporteaza la celalant ,inconshtient,in functie de calitatile si defectele celuilant"(facand abuz de educatia si inteligenta care o a
re)...IN INCHEIERE :INAINTE DE A ARUNCA PIATRA AR FI BINE SA NE UITAM IN OGLINDA...



Sunt perfect de acord... legat de relatii si indivizi....gasesc adevarata si ipoteza de mai sus. Este foarte clar ca: doi indivizi care se afla in orice tip de relatie, ei interactioneaza intrun anume fel: specific relatiei in care sunt. Functioneaza foarte bine principiul din fizica al actiunii si reactiunii-- este un principiu natural care se extinde in viata tuturor.... Tocmai asta spuneam mai sus: inteleg ca trebuia sa plece, dar nu fara explicatii, ca un las, inteleg ca nu mai voia relatia asta, dar daca se stia atat de bine ( dupa doua divorturi si alte relatii esuate), de ce nu-si pastra juramintele pentru alta data?
nuante_de_gri
Postat pe 30 Aprilie 2011 12:08
Si eu traiesc de 10 ani, zi de zi , cu un taur. Va pot spune ca sunt foarte romantici si atenti atunci cand vor sa cucereasca, sunt fideli (ptr ca sunt prea comozi - nu le place sa risipeasca energie )sunt familisti, foarte calmi, iubitori de calatorii, prietenosi, seviabili, atenti la nevoile partenerului doar atunci cand vor,destul de sensibili atat sufleteste cat si din punct de vedere medical, obiectivi, de cele mai multe ori corecti, norocosi, asta e partea buna, acum defecte: posesivi, ironici, comozi adica fffffff comozi, razbunatori, nu iarta infidelitatea, incapatanati, introvertiti, fixisti si dezordonati. Mai mult nu-mi vine acum in cap. Dar ce tin neaparat sa precizez este faptul ca o data cu trecerea aniilor s-a schimbat si taurul meu, la inceput a fost nemaipomenit de atent si dragastos, orice vroiam nu i se parea mult, acum, dupa 10 ani pot sa va spun ca a devenit enervant de comod. Daca as fi si eu comoda am deveni 2 babalaci, ursuzi, si nepasatori.Sunt sagetatoare si nu pot accepta o asemenea situatie asa ca din cand in cand il mai trezesc la viata. Sa stiti ca daca simte ca are concurenta imediat reactioneaza, si redevine la fel de iubitor si de atent ca la inceput.
Sfat pentru posesoare de tauri: nu-i lasati sa devina prea siguri pe ei ( sa adoarma pe coada ), din cand in cand le prinde bine cate un ghiont dat in limita bunului simt
sslaviniaoana
Postat pe 30 Aprilie 2011 12:13
....daca vreti sa intelegeti cum este un taur ....cititi ce scrie in link-ul de mai jos
http://www.huon.ro/stiri/hunedoara/articol/distreaza-te-pe-seama-zodiei-tale-taur/cn/news-20080725-10122117

P.S. Avertizare !!!! reomand taurilor sa nu citeasca s-ar putea sa nu fiein pericol compul ...in timp ce citesc..
utopia
Postat pe 30 Aprilie 2011 12:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
acupuntura 1 De la: maravigliosa 2 Octombrie 2010 19:28
Barbatul si femeia, egalitate sau doar un mit? 28 De la: Black_Lips 18 Iunie 2012 08:40
indragostita de 2 barbati!!!??? 5 De la: laviana_2005 15 Ianuarie 2009 14:45
Sexul pana la casatorie.. 3620 De la: dandanaua_reloaded 27 Februarie 2010 21:16
incercarea moarte n-are 87 De la: PICCKARD 2 Octombrie 2011 16:41