Setari Cookie-uri

nu te las ,nu te vreau ,nici la altul nu te dau!

Am fost impreuna aproximativ trei ani...A fost primul meu iubit,e prima lui iubita( vb de sex ) In ultima perioada ne cetrtam,e despartem si ne impacam mereu..
El a avut mereu o "prietena" din copilarie care il manipula senitmental,si sunt sigura ca inca o mai face.
Tipa e ...trecuta prin mai multe maini,se pricepe cum sa duca si sa aduca un barbat
A fost si prietena mea pana cand am inteles jocul p care il face cu iubitul meu..Dupa ce eu am refuzat sa ii mai vorbesc ei..a urmat despartire de iubitul meu,el a devenit iubitul ei...sau jucaria ei... Ideea e ca eu am petrecut foarte mult timp cu el,nu am inselat,nu am mintit,nu mi-am batut joc.Am iertat f multe prostii.. El acu ma iubeste de nu mai poate,acu nu mai vrea sa fim impreuna..asa am tinut-o in ultima vreme vre-un an.. In cele din urma eu m-am mutat intr-o alta tara,si surpiza..dupa ceva luni bune ma cauta El sa imi spuna sa ii este greu fara mine ,ca imi simte foarte mult lipsa si etc ,restul setului... normal ca mi-a turbulat linistea.. Dar problema e ca peste ceva timp o sa ma intorc in vacanta acasa si sunt sigura ca el o sa insinste.. ce nu pot eu sa inteleg de ce au trecut ani si el , face ce face si apoi tot p mn ma cauta? daca e pt ca ma iubeste,de ce cand il iert ma simt mereu pe locul doi si sa simt mereu ca daca ii da "buna " lui prietena un telefon,se gnadeste el mai bine si iar nu mai vrea sa fim impreuna..S el spune ca daca ar fii stiut ce greu urma sa ii fie fara mine,m-ar fii pretuit asa cum merit. si stie ca eu sunt asa de departe acum de el,de ce nu cauta p alta?e un barbat frumos pana la urma... Eu in schimb mi-am pierdut increderea in el... insa am o intrebare... Ce insemna comportamentul asta la un barbat? nu te las,nu te vreau,nici la altul nu te dau...
kudika023422
Postat pe 24 Aprilie 2011 18:10
asa gandim toti chiar daca civilizatia ne mai tine in frau
tu fa ce vrei ca doar nu esti sclava lui
pickard
Postat pe 24 Aprilie 2011 19:11
Hai sa te invat ceva: il pui in lista de ignore la mess, ii blochezi adresa de mail sa nu-ti poata trimite mailuri, ii stergi nr din tel si nu raspunzi la numere necunoscute cel putin o perioada. Crede-ma, e necesar. O sa fie mult mai bine dupa.

De ce se comporta asa? Ca i-a plecat jucaria sau siguranta, depinde ce reprezinti pentru el. Oricum o dai este un comportament foarte egoist si mai bine il dai in ma-sa, scuza-mi franceza :p
kudika_pudika
Postat pe 25 Aprilie 2011 13:15
ms de sfat pudik...am facut asta ceva luni bune in urma..
acu zice ca lui ii e greu fara mn si restul de regrete.. insa, naravul nu piere..de asta am eu teama
kudika023422
Postat pe 26 Aprilie 2011 17:28
De la: kudika023422, la data 2011-04-26 17:28:04 ms de sfat pudik...am facut asta ceva luni bune in urma..
acu zice ca lui ii e greu fara mn si restul de regrete.. insa, naravul nu piere..de asta am eu teama


narav!?
daca asa te referi la un om care e posibil sa te fi tinut in brate odata imi pare rau pentru el
pickard
Postat pe 26 Aprilie 2011 17:50
mmdaaamm... de ce sa nu iti para rau pt el,doar el a luat tot ce a putut lua ..a dat inapoi???regrete??cuvintele nu sunt atat de greu de spus...iar faptele sunt mult sub asteptari...mi-ar fii facut placere sa ma fii tinut in brate tot p mn si atunci cand ii era bine....
kudika023422
Postat pe 28 Aprilie 2011 03:10
De la: kudika023422, la data 2011-04-24 18:10:40Am fost impreuna aproximativ trei ani...A fost primul meu iubit,e prima lui iubita( vb de sex ) In ultima perioada ne cetrtam,e despartem si ne impacam mereu..
El a avut mereu o "prietena" din copilarie care il manipula senitmental,si sunt sigura ca inca o mai face.
Tipa e ...trecuta prin mai multe maini,se pricepe cum sa duca si sa aduca un barbat
A fost si prietena mea pana cand am inteles jocul p care il face cu iubitul meu..Dupa ce eu am refuzat sa ii mai vorbesc ei..a urmat despartire de iubitul meu,el a devenit iubitul ei...sau jucaria ei... Ideea e ca eu am petrecut foarte mult timp cu el,nu am inselat,nu am mintit,nu mi-am batut joc.Am iertat f multe prostii.. El acu ma iubeste de nu mai poate,acu nu mai vrea sa fim impreuna..asa am tinut-o in ultima vreme vre-un an.. In cele din urma eu m-am mutat intr-o alta tara,si surpiza..dupa ceva luni bune ma cauta El sa imi spuna sa ii este greu fara mine ,ca imi simte foarte mult lipsa si etc ,restul setului... normal ca mi-a turbulat linistea.. Dar problema e ca peste ceva timp o sa ma intorc in vacanta acasa si sunt sigura ca el o sa insinste.. ce nu pot eu sa inteleg de ce au trecut ani si el , face ce face si apoi tot p mn ma cauta? daca e pt ca ma iubeste,de ce cand il iert ma simt mereu pe locul doi si sa simt mereu ca daca ii da "buna " lui prietena un telefon,se gnadeste el mai bine si iar nu mai vrea sa fim impreuna..S el spune ca daca ar fii stiut ce greu urma sa ii fie fara mine,m-ar fii pretuit asa cum merit. si stie ca eu sunt asa de departe acum de el,de ce nu cauta p alta?e un barbat frumos pana la urma... Eu in schimb mi-am pierdut increderea in el... insa am o intrebare... Ce insemna comportamentul asta la un barbat? nu te las,nu te vreau,nici la altul nu te dau...



awwww.... ea o fetita dragalasa, cuminte, inocenta.

el un baiat manipulat de vrajitoarea cea rea, dar care normal, nu o mai poatea uita pe PReeeema lui iubire (iubire doar pt ca au facut sex) desi ea e plecata in alta tara, EA E DE NEUITAT>

hai mai coboara de pe norisorul ala unde te ai pus. te suna cand n are cu cine s o faca, din cand in cand.

nah, acuma revino ti pe pamant, esti doar una dintre multe, probabil o banala mediocra care se bucura de prea multa atentie, iar prietena aia probabil e o femeie cu capul pe umeri.

oare pe cine ar alege, iaghici.
rockk
Postat pe 28 Aprilie 2011 06:37
Ar fii interesant sa traiesc pe un nor,dar nu o fac.si da e o femeie cu capul p umeri.Care stie ce sa cera si sa se impuna,si da,e o femeie rea! nu o medioacra ca mn pt tot mai crede in vorbele cuiva...
NU o critic pentru ca ar fii cumva motivul central al supararilor mele pentru ca nu e,ii apreciez calitatie..dar nu e o femeie cu care as vrea sa ma aseman.NU ma bucur de atentie,nu sunt de neuitat,si daca am clacat si am crezut in cine nu trebuie ( nu sunt nici prima nici ultima care are parte de asta) nu cred ca face din mine o medioacra banala... multumesc pt raspuns
kudika023422
Postat pe 29 Aprilie 2011 00:53
parerea mea e sa niki nu te gandesti la o impacare ...in primul rand din cate spui nu mai merita inka o sansa si in al 2 lea rand ciorba reincalzita pute....vezi ti de viata ta o sa iti fie muult mai bine ..nu te lasa prinsa..sa fi iubita
3liza
Postat pe 7 Mai 2011 12:08
Sfaturile noastre pot fi doar vorbe in vant pentru ca doar tu singura cunosti situatia exacta.
Sfatul meu e sa nu te minti singura. Incearca sa accepti situatia si sa intelegi sentimentele pe care le ai tu fata de el si ce crezi ca simte el fata de tine.

De deciziile pe care le ei, va depinde viata ta de acum incolo. Poti accepta sa te vezi iar pe locul doi doar pentru ca il iubesti, pentru ca e un barbat frumos, asa cum ai afirmat sau poti sa astepti sa vina un altul in viata ta care sa te aprecieze si sa te iubeasca asa cum esti sau se poate sa astepti o viata si acel cineva nu va fi pe placul tau si vei ramane singura. Situatia relatiei e foarte complicata.

Fiecare alege si apoi traieste asa cum si-a ales. Eu de exemplu am ales in primul rand sa fiu iubita de un barbat care imi place, apoi am inceput sa il descopar mai mult si sa il iubesc foarte mult. Eu cred ca am ales foarte bine. Am refuzat ofertele profitabile din punct de vedere material si am fugit de barbatii buni de gura gata sa amageasca femeile proaste. Am un sot frumos si inteligent si o viata extraordinara. Copiii nostri sunt si frumosi si inteligenti si nici material nu ducem lipsa. Dar cel mai bun lucru din toata casnicia mea e ca dupa 15 ani de la nunta si 20 de ani de cand ne cunoastem, inca ne iubim.

Eu cred ca cel mai important lucru intr-o relatie e sa te uiti in ochii partenerului tau si sa te vezi cea/cel mai frumoasa/frumos. Dar nu toti oamenii cred ca mine. Deci, bafta in alegerea ta!
gabriela_esty
Postat pe 21 Mai 2011 05:09
nu esti o femeie hotarita sigur tu il intaritipoate esti prea sxi ptr el nul mai f... sint si altii care stau la rind ...cred eu
RADAR17
Postat pe 21 Mai 2011 06:02
viata merge inainte. deschide alta usa si sigur vei gasi ceva. nu e barbat. e lipitoare.
kudika108911
Postat pe 21 Mai 2011 06:20
Buna . Draga mea e greu in viata sa gasesti persoana potrivita si sa gasesti pe cineva care sa te merite asa cum esti . Barbatii in genelar sunt egoisti , adevarul este ca nu poti pune toti barbatii pe aceas treapta .Dar majoritatea se gandesc numai la iei . Gandestete daca ai fi casatorita si ar veni si un copil si el face cea ce a facut mereu ( te vreau , nu te vreau , nici la altul nu te las) . El poate te iubeste nu zic nu , dar nu este stapan pe el , nu stie cea ce vrea , si nu stie sa respecte si sa aprecieze persoana cand o are langa el , numai in momentul cand nu o mai are isi da seama ce a pierdut In momentul cand te are langa el revine aceas persoana egoista care nu se gandeste decat la el .A vazut cal iubesti si profita de acest lucru . Nu te chinui , nu ai decat singura viata , de ce sa traiesti suparata si chinuita cand poti avea o viata frumoasa cu cineva care stie sa aprecieze si sa respecte persoana de langa el ! Nui viata destul de grea de ce sa ne-o mai facem si noi ! Eu m-am casatorit la 34 de ani , dar nu regret ,avem 2 ani impreuna si tin sa-ti spun ca nu regret . Am un sot care ma respecta si apreciaza tot cea ce fac . Am trecut prin foarte multe probleme din cauza unor alte persoane , dar el a crezut in mine si eu in el . Am avut incredere unul in celalalt . Ne iubim mai mult decat ne-am iubit cand ne-am casatorit . Dicutii sunt si o sa fie , dar trebui sa sti cum sa le rezolvi fara cearta . Daca el se gandeste numai la el , si el sa fie bine , nu rezolvi nimic , numai discutii si certuri o sa fie .Noi de cand ne-am casatorit nu ne-am certat niciodata , am rezolvat totul cu calm . E greu dar nu imposibil . Hai sa incercam sa nu ne facem viata mei grea decat este . Daca noi nu ne gandim la noi atunci cine ?Ti-as fi dat adresa de email sa mai vorbim dar de aici o poate lua orcine , dar poate o sa mai vorbim . Nu te lasa calcata in picioare . Demnitatea ta unde este ?Iti doresc succes si fi tare .
kudika173794
Postat pe 21 Mai 2011 07:41
Nu te lasa in pace si tot timpul revine cu texte'' ca nu poate fara tine'' pt ca, gaseste in tine o persoana slaba si care il iarta de fiecare data cand se intoarce ca si cum nu ar fi nimic reusind sa te manipuleze cu usurinta.Stii cum e una in plus nu strica.
Sfatul meu este sa nu il bagi deloc in seamna chiar daca te tulbura reintalnirea cu el si sa ii arati ca de fapt nu esti doar un obiect ci valorezi mult mai mult si ca nu poate sa faca din tine tot ce vrea el
kudika080953
Postat pe 21 Mai 2011 08:06
Scumpa mea, numele meu este Alina. Trec in acest moment printr-o situatie oarecum asemanatoare cu a ta.
Principiul este: pretuieste ce ai, atunci cand ai, nu dupa ce ai pierdut! Faptul ca tu l-ai iertat mereu, facea din tine "punctul zero" pt el. Stia ca esti acolo pt el mereu si ca indiferent ce ar fi facut, tu erai fetita cuminte care il astepta si mai ales erai a lui. Pune punct si ia-o de la capat. Sunt multi barbati minunati pe lumea asta si unul, cu siguranta iti este rezervat. Curaj!
ALYNA_GABRYELA
Postat pe 21 Mai 2011 08:16
draga mea,,,,tu stii cel mai bn daca il iubesti...si cartile sunt in mana ta.....daca ell este cel cu care vrei sa fiii depinde doar de tine sa se intample asta pt ca barbatii sunt delasatori .il iubesti? vrei sa fi cu el? atunci taci si inghite pt ca in final barbatioi raman cu femeia care le face cel mai bn,,,,care ii asculta si care ii intelege asa cum sunt ei:egoisti, incapatanati, imaturi.eu zis sa te gandesti bn la ce vrei sa faci si daca el este ';the one''sa il tii langa tine in orice conditii!!!
lexi7
Postat pe 21 Mai 2011 08:37
De la: kudika023422, la data 2011-04-24 18:10:40Am fost impreuna aproximativ trei ani...A fost primul meu iubit,e prima lui iubita( vb de sex ) In ultima perioada ne cetrtam,e despartem si ne impacam mereu..
El a avut mereu o "prietena" din copilarie care il manipula senitmental,si sunt sigura ca inca o mai face.
Tipa e ...trecuta prin mai multe maini,se pricepe cum sa duca si sa aduca un barbat
A fost si prietena mea pana cand am inteles jocul p care il face cu iubitul meu..Dupa ce eu am refuzat sa ii mai vorbesc ei..a urmat despartire de iubitul meu,el a devenit iubitul ei...sau jucaria ei... Ideea e ca eu am petrecut foarte mult timp cu el,nu am inselat,nu am mintit,nu mi-am batut joc.Am iertat f multe prostii.. El acu ma iubeste de nu mai poate,acu nu mai vrea sa fim impreuna..asa am tinut-o in ultima vreme vre-un an.. In cele din urma eu m-am mutat intr-o alta tara,si surpiza..dupa ceva luni bune ma cauta El sa imi spuna sa ii este greu fara mine ,ca imi simte foarte mult lipsa si etc ,restul setului... normal ca mi-a turbulat linistea.. Dar problema e ca peste ceva timp o sa ma intorc in vacanta acasa si sunt sigura ca el o sa insinste.. ce nu pot eu sa inteleg de ce au trecut ani si el , face ce face si apoi tot p mn ma cauta? daca e pt ca ma iubeste,de ce cand il iert ma simt mereu pe locul doi si sa simt mereu ca daca ii da "buna " lui prietena un telefon,se gnadeste el mai bine si iar nu mai vrea sa fim impreuna..S el spune ca daca ar fii stiut ce greu urma sa ii fie fara mine,m-ar fii pretuit asa cum merit. si stie ca eu sunt asa de departe acum de el,de ce nu cauta p alta?e un barbat frumos pana la urma... Eu in schimb mi-am pierdut increderea in el... insa am o intrebare... Ce insemna comportamentul asta la un barbat? nu te las,nu te vreau,nici la altul nu te dau...
ina_irinus906
Postat pe 21 Mai 2011 08:41
asa sunt ei barbatii cam fuduli sa ii numim totusi frumos
ca te cauta dupa ce el a terminat o dupa ce el a inceput o cu alta nu e un lucru iesit din comun
ma gandesc ca si ei se mai intreaba oare cum ar fi fost daca ,... poate ma plictisesc poate defapt chiar imi doresc ceea ce am pierdut .. pacat ca nu isi dau seama ca e prea tarziu sunt unele lucruri care desii sustinem ca le uitam iertam in inimia noastra tot ramane aceea durere tot o simtim .Aceea dezamagire si multe alte din comportamentul lor ne duc la a aveea aceasta noua atitudine .... sunt lucrui care trebuie sa se intample la momentul potrivit in relatie in viata .. daca nu se intampla atunci degeaba vin mai tarziu
ina_irinus906
Postat pe 21 Mai 2011 08:45
De la: kudika023422, la data 2011-04-24 18:10:40Am fost impreuna aproximativ trei ani...A fost primul meu iubit,e prima lui iubita( vb de sex ) In ultima perioada ne cetrtam,e despartem si ne impacam mereu..
El a avut mereu o "prietena" din copilarie care il manipula senitmental,si sunt sigura ca inca o mai face.
Tipa e ...trecuta prin mai multe maini,se pricepe cum sa duca si sa aduca un barbat
A fost si prietena mea pana cand am inteles jocul p care il face cu iubitul meu..Dupa ce eu am refuzat sa ii mai vorbesc ei..a urmat despartire de iubitul meu,el a devenit iubitul ei...sau jucaria ei... Ideea e ca eu am petrecut foarte mult timp cu el,nu am inselat,nu am mintit,nu mi-am batut joc.Am iertat f multe prostii.. El acu ma iubeste de nu mai poate,acu nu mai vrea sa fim impreuna..asa am tinut-o in ultima vreme vre-un an.. In cele din urma eu m-am mutat intr-o alta tara,si surpiza..dupa ceva luni bune ma cauta El sa imi spuna sa ii este greu fara mine ,ca imi simte foarte mult lipsa si etc ,restul setului... normal ca mi-a turbulat linistea.. Dar problema e ca peste ceva timp o sa ma intorc in vacanta acasa si sunt sigura ca el o sa insinste.. ce nu pot eu sa inteleg de ce au trecut ani si el , face ce face si apoi tot p mn ma cauta? daca e pt ca ma iubeste,de ce cand il iert ma simt mereu pe locul doi si sa simt mereu ca daca ii da "buna " lui prietena un telefon,se gnadeste el mai bine si iar nu mai vrea sa fim impreuna..S el spune ca daca ar fii stiut ce greu urma sa ii fie fara mine,m-ar fii pretuit asa cum merit. si stie ca eu sunt asa de departe acum de el,de ce nu cauta p alta?e un barbat frumos pana la urma... Eu in schimb mi-am pierdut increderea in el... insa am o intrebare... Ce insemna comportamentul asta la un barbat? nu te las,nu te vreau,nici la altul nu te dau...
Kalista35
Postat pe 21 Mai 2011 08:48
mergi inainte si cu mintea si cu sufletul/nu te impiedica de fiecare data,sunt multi barbati cu caracter si personalitate in lume/poarta amintirea doar in poze nu in tine/
meveu
Postat pe 21 Mai 2011 08:49
Nu stiu ce varsta aveti dar presupun ca sunteti foarte tineri. Probabil ca barbatelul tau, s-a cam plictisit de tine si a inceput la un mom dat sa se intrebe cum e si cu alta; am inteles ca tu ai fost prima pt el. La varsta lui e normal sa-si doreasca sa experimenteze, mai ales ca e un baiat frumusel dupa cum ai spus si probabil nu duce lipsa de oferte. Are un astfel de comportament (ba te vrea, ba nu te mai vrea) pt ca pur si simplu nu mai are chef sa se lege la cap cu tine. Adica, vrea sa fie liber sa se ...si cu altele iar tu nu prea ai ce face in cazul asta. Ce-ai vrea acum, sa te duca la altar deja si sa piarda toata actiunea? Parerea mea: daca tie iti convine sa fii pe post de a cincea roata de la caruta, foarte bine, go ahead. Daca insa iti doresti o relatie serioasa, eu zic sa mai cauti.
Micaell
Postat pe 21 Mai 2011 08:49
De la: kudika023422, la data 2011-04-24 18:10:40Am fost impreuna aproximativ trei ani...A fost primul meu iubit,e prima lui iubita( vb de sex ) In ultima perioada ne cetrtam,e despartem si ne impacam mereu..
El a avut mereu o "prietena" din copilarie care il manipula senitmental,si sunt sigura ca inca o mai face.
Tipa e ...trecuta prin mai multe maini,se pricepe cum sa duca si sa aduca un barbat
A fost si prietena mea pana cand am inteles jocul p care il face cu iubitul meu..Dupa ce eu am refuzat sa ii mai vorbesc ei..a urmat despartire de iubitul meu,el a devenit iubitul ei...sau jucaria ei... Ideea e ca eu am petrecut foarte mult timp cu el,nu am inselat,nu am mintit,nu mi-am batut joc.Am iertat f multe prostii.. El acu ma iubeste de nu mai poate,acu nu mai vrea sa fim impreuna..asa am tinut-o in ultima vreme vre-un an.. In cele din urma eu m-am mutat intr-o alta tara,si surpiza..dupa ceva luni bune ma cauta El sa imi spuna sa ii este greu fara mine ,ca imi simte foarte mult lipsa si etc ,restul setului... normal ca mi-a turbulat linistea.. Dar problema e ca peste ceva timp o sa ma intorc in vacanta acasa si sunt sigura ca el o sa insinste.. ce nu pot eu sa inteleg de ce au trecut ani si el , face ce face si apoi tot p mn ma cauta? daca e pt ca ma iubeste,de ce cand il iert ma simt mereu pe locul doi si sa simt mereu ca daca ii da "buna " lui prietena un telefon,se gnadeste el mai bine si iar nu mai vrea sa fim impreuna..S el spune ca daca ar fii stiut ce greu urma sa ii fie fara mine,m-ar fii pretuit asa cum merit. si stie ca eu sunt asa de departe acum de el,de ce nu cauta p alta?e un barbat frumos pana la urma... Eu in schimb mi-am pierdut increderea in el... insa am o intrebare... Ce insemna comportamentul asta la un barbat? nu te las,nu te vreau,nici la altul nu te dau... :sml-ashamed0

Imi cer scuze pentru afisarea de mai sus, fara raspuns.
Barbatii sunt cei care ne reprezinta in razboaie, ei sunt razboinici, doresc cucerire, in momentul in care au cucerit, cand tu cedezi, cand tu ierti, cand tu RENUNTI LA TINE, ei nu simt ca mai cuceresc, le place sa se stie in cuplu dar cuceresc terotoriile inca necucerite.Lasand la o parte acest comportament tipic masculin, TU CAT DE COMODA TE SIMTI LANGA EL?Starea pe care o ai langa el consideri ca-i definitia fericirii pentru tine?Daca tu nu te valorizezi, acceptand sa fii pe locul doi, el de unde sa stie cum sa te valorizeze pe locul 1?
Simt ca inca esti prinsa in relatie, desigur pana nu are loc eliberarea de relatia respectiva, vei simti orice replica de la el, orice gest si nu vei fi pregatita sa fii libera si sa accepti o alta relatie.Sfatul meu este sa-ti permiti sa traiesti, sa scapi de ceea ce te tine in trecut, si iarta-te tu e tine ca ti-ai dat voie sa accepti atatea devalorizandu-te.Spor la viata si sa ai parte de oameni frumosi care sa te aprecieze.
Kalista35
Postat pe 21 Mai 2011 08:58
mi a placut tare mult ce ai zis
asa e barbatii care daca iti prind slabiciunea atunci profita de ea .Sunt egoisiti si mai ales in cazul de fata tipul nu stie deloc ce vrea .barbatii sunt ca niste copiii odata ce le ai luat bomboana plang dupa ea ..
daca le o dai inapoi atunci parca nu le mai trebuie si uite asa ei cred ca suntem presul pe care ei calca ori de cate ori vor
da mai sunt si cei care inseala si am citit printre raspunsuri ca ei s intorc la femeia pe care o iubesc ca blalalla
hai sa fim seriosi de ce sa le suportam infantilitatea lor .. ca noi femeile avem nevoi si stim sa le stapanim
stim ca daca avem o relatie in momentul in care nu mai merge trebuie sa punem punct
de ce sa fim pe locul doi si ei sa fie mereu in castig .. pt ca sunt barbati atunci sa ramana ei cu sexul lor si cu femeile care sunt dispuse sa fie pe locul doi
ina_irinus906
Postat pe 21 Mai 2011 08:59
Buna tuturor, din pakate si eu trec prin aceeasi situati ca tine, la noi insa exceptie face prietena care sa-l influenteze. Am fost impreuna 3 ani minunati, logoditi din decembrie anul trecut, cu planuri de cununie civila pe septembrie si anul viitor nunta, sa discutat tot cu parintii cu ai mei cu ai lui, deci aproape tot batut in cuie. Ca sa ma trezesc acum 2 saptamani ca imi spune ca el nu stie ce simte si mai bine ne despartim, fara sa-mi dea o explicatie ,ca ar avea pe alta ca ceva nu-i place la mine sau ceva de genul acesta, nu, ma lasat in durerea mea spunand doar ca nu stie daca ma iubeste cu adevarat, si cand i-am spus ca aveam planuri si vise si o viata impreuna si ca de ce m-a mintit ,mi-a raspuns ca in acele clipe asa a simtit dar acum nu mai stie. Atunci ??? eu l-am mai sunat de vreo 2 ori sa vad daca si-a revenit insa mi-a zis sa nu-l mai sun ,nu am vorbit de o saptamana si ceva cu el ,sufar groaznic si nu stiu nu pot sa inteleg acest comportament aceasta rasturnare de situatie!!!
loryyy
Postat pe 21 Mai 2011 09:02
Evident nu sunteti potriviti unul pentru celalalt.... asta nu inseamna ca nu te poti atasa si nu pti sa tii la cineva care nu este persoana potrivita!
Nu confundati "prietenia" cu "relatia" .... certurile dintre voi sunt un semn clar de incompatibilitate de "relatie".... intre voi nu poate fi decat "prietenie" daca ati tine cu adevarat unul la celalalt ati ramane prieteni.... dar e nevoie de mai multa deschidere sufleteasca, comunicare si sinceritatea pentru a va intelege sentimentele!
In ce priveste "relatia" - transforma prietenia in relatie doar atunci cand simti ca sunteti potriviti unul pentru celalalt... cand sentimentul "reciproc" este ca va doriti sa deveniti o familie!
delimitati clar dorintele sexuale de dorinta de a avea o relatie.... astfel va veti putea clarifica senzatiile, trairile si nu in ultimul rand sentimentele!
marceltuky
Postat pe 21 Mai 2011 09:18
Evident nu sunteti potriviti unul pentru celalalt.... asta nu inseamna ca nu te poti atasa si nu pti sa tii la cineva care nu este persoana potrivita!
Nu confundati "prietenia" cu "relatia" .... certurile dintre voi sunt un semn clar de incompatibilitate de "relatie".... intre voi nu poate fi decat "prietenie" daca ati tine cu adevarat unul la celalalt ati ramane prieteni.... dar e nevoie de mai multa deschidere sufleteasca, comunicare si sinceritatea pentru a va intelege sentimentele!
In ce priveste "relatia" - transforma prietenia in relatie doar atunci cand simti ca sunteti potriviti unul pentru celalalt... cand sentimentul "reciproc" este ca va doriti sa deveniti o familie!
delimitati clar dorintele sexuale de dorinta de a avea o relatie.... astfel va veti putea clarifica senzatiile, trairile si nu in ultimul rand sentimentele!
marceltuky
Postat pe 21 Mai 2011 09:18
Evident nu sunteti potriviti unul pentru celalalt.... asta nu inseamna ca nu te poti atasa si nu pti sa tii la cineva care nu este persoana potrivita!
Nu confundati "prietenia" cu "relatia" .... certurile dintre voi sunt un semn clar de incompatibilitate de "relatie".... intre voi nu poate fi decat "prietenie" daca ati tine cu adevarat unul la celalalt ati ramane prieteni.... dar e nevoie de mai multa deschidere sufleteasca, comunicare si sinceritatea pentru a va intelege sentimentele!
In ce priveste "relatia" - transforma prietenia in relatie doar atunci cand simti ca sunteti potriviti unul pentru celalalt... cand sentimentul "reciproc" este ca va doriti sa deveniti o familie!
delimitati clar dorintele sexuale de dorinta de a avea o relatie.... astfel va veti putea clarifica senzatiile, trairile si nu in ultimul rand sentimentele!
marceltuky
Postat pe 21 Mai 2011 09:18
Draga mea, paerea mea e urmatoarea: Te concentrezi enorm de mult pe ceea ce simte el, ce vrea el, ce face el, ce spune el... Tu unde esti? Tu ce simti? De ce ii permiti sa iti tulbure linistea? De ce nu ai incredere in tine? Esti o fiinta minunata, care iubesti unic, frumos si sincer. Daruieste-ti iubirea acelui om care te pretuieste cu adevarat. Daruieste-ti tie sansa sa fii iubita asa cum meriti, pretuieste-te pe tine insuti atat de mult, incat bazaielile celor din jur, a acelor oameni care iti bat joc de tine sa nu conteze, sa nu le mai auzi.

Chiar nici nu are importanta ce fel de barbat e acest om de care vorbeai. Mai bine iti pui intrebarea, ce poti face pentru a iti vedea de viata ta in asa fel incat, atunci cand te privesti in oglinda sa chiui de bucurie pentru ca te adori pentru ceea ce esti, ceea ce devii si vei deveni .

Fii egoista, in sensul bun al cuvantului, accepta ca atunci cand tu hotarasti ceva pentru tine a spune NU celor care vor sa abuzeze de timpul tau si viata ta doar in folosul lor e ceva firesc, normal si nu ai de ce sa suferi tu pentru suferinta si prostia lor.

Ureaza-le casa de piatra lui si prietenei lui celei mai bune si reseteaza-ti orizontul. Viata ta merge inainte, e frumoasa si nu ai loc in ea de toti inadaptatii emotionali.

Multa sanatate si noroc sa ai in viata!
arthemis
Postat pe 21 Mai 2011 09:22
Barbatu acesta nu merita sa dai 2 bani pe el ....trebuie sa lasi sa moara trecutu si sa iti traesti prezentu sa iti faci viata mai frumoasa si singura se poate :) daca intradevar ai oleaca de demnitate in tine si curaj vei reusit lucru acesta nu esti nici prima si nici ultima ...daca el e un ratat nu ai ce sa ii faci ...tu continuati viata si omoara trecutu definitiv care te umarese fiii mai curajoasa si pune punctu pe i si fal in asa fel incat sa nu te mai caute ...nu merita nici macar sa te gandesti la el ...api sa te mai consumi si sa te mai framanti ...am avut si eu o experenta urata si alea alea da uite ca nu mai impedicat sa nu imi continui viata si am o relatie de 2 ani si un pic si imi merge ff bine ...viata e plina de suprize asa ca traeste clipa :) bafta .
x_girl4ever
Postat pe 21 Mai 2011 09:24
eu zic ca un om se schimba foarte greu,mai ales un barbat. eu zic sa-ti cauti tu altul mai b un,ca exista,vei vedea ;) lasa-l sa sufere,ca merita,ce crede el? ca poate fi cu tine asa cand vor muschii lui? Ce sa-ti povestesc..ii e dor de tine si te iubeste...sa-i fie de bine daca abia acum s-a trezit,e prea tarziu! O sa i se urce la cap daca il primesti inapoi,va face acfeleasi greseli peste ceva timp! Lasa-l...sunt atatia barbati si intotdeauna vei avea parte de ceva si mai bun! De ce sa-i faci pe plac,sa fi tu jucaria lui? El se duce la alta..te desparti si vai domne te vrea inapoi? S-a dus,dus ramane..sa-i fie de bine,nu poate avea ceva la care a dat cu piciorul! eu asa as face,oricat iubesti...trebuie sa fi cu capul pe umeri,nu sa faci jocul nimanui..si eu am fost cautata dar nu...s-a dus..dus ramane...ca nu se termina barbatii la el si in lumea asta sunt altii si mai buni ca el din toate punb ctele de vedere,mai speciali decat ei etc ;) Nu te intoarce in trecut,mergi inainte,cauta ceva mai bun care s ate aprecieze de la incpeut,el trebuie sa-si invete lectia,sa sufere ca apoi sa aprecieze pe alta,sa nu-si mai bata joc...daca te intorci,va face aceeasi greseala..poate nu aucm,dar peste ceva timp la fel va face!
Corina1205
Postat pe 21 Mai 2011 09:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
remediu pt ciclu "preamtur" 12 De la: nicoleta4856 10 Iunie 2009 21:35
sa ma despart de el sau nu? 29 De la: MaraDonna 21 Septembrie 2009 23:49
The end....forever..? 8 De la: robo_sr 21 Februarie 2009 02:03
Suferinta din dragoste 9 De la: Thais13 27 Decembrie 2011 12:08
Incertitudine... Sfat! Relatie de dragul copilului sau NU. 13 De la: Angel13 18 Iunie 2014 20:06