Setari Cookie-uri

nu te las ,nu te vreau ,nici la altul nu te dau!

Multumesc tuturor pt raspuns!am primit sfaturi foarte frumoase si sincer nu ma asteptam sa fiti asa balnzi cu mine!
M-am convins ca sunt foarte multe persoane in situatia asta,carora le doresc sa treaca cu bine peste tot raul!
Sunt foarte constienta ca e mai bine sa las totul in urma,ramane totusi ceva in suflet... O sa postez rezultatul.. inca odata multumesc mult pt sfaturile frumoaseeee!!!!!!!!!
toate cele bunee tuuttuurrrooorr!!!!!!!
kudika023422
Postat pe 21 Mai 2011 14:45
Buna!eu n-am citit tot c au scris ceilalti,dar am citit c ai scris tu...dak mai vrei ink un sfat,o parere,suna km asha:in nici un caz nu ar trebui sa te impaci ku el...pt k ai da dovada d slabiciune si scuza-ma...dar si de prostie!!!insa ai putea sa faci altceva...am remarcat k ai spus "totusi...este un barbat frumos"...sau atragator...inseamna k fizic t mai atrage sigur...am inteles k te vei intoarce in tara,pt vacanta...sfatul meu ar fi km asha:dak el te va cauta si va dori cv ku tn...din nou...dc sa nu-i dai?dar nu k vrea el,ci k vrei tu asta,pt k recunoaste k ai mai vrea.insa trebuie sa inveti sa detii tu controlul,tu sa fii cea rea si indiferenta,tu sa ai c vrei atunci knd vrei tu si nu el...sa fie pur si simplu o relatie sexuala...desigur,asta dak niciunul dintre voi 2 nu este ku cnv si dak tu ai puterea si dorinta necesare pt a face acest lucru...
Sper sa nu intelegi gresit c ti-am spus eu...sa nu intelegi k iti recomand sa fii o usuratica,dar eu cred k ai inteles f bn :)
andra_ss
Postat pe 21 Mai 2011 15:02
si eu trec print-o situatie similara...eu sunt cu cnv de 1 an si 7 luni.inainte sa ma cunoasca pe mine el a fost un an si 4 luni cu o tipa de 13 anica re a fost prima femeie din viata lui si invers(pe vremea aceea el avea foarte multi bani)dar cu timpul toate s-au schimbat el oferindu-i libertate ea si-a luat lumea in cap si a inceput sa umble cu mai multi.a trecut o vreme si el a ramas fara bani si ea atunci s-a culcat cu altul si l-a lasat pe el stiind ca el o iubeste atat de mult incat e in stare sa faca iar bani numai ca ea sa fie langa el.a trecut o vreme si el s-a combinat cu alta de 15 ani(o drogata si o betiva) dar care a fost foarte dulce cu el si a stiiut sa il faca sa puna tot focul dupa prima pe ea si dupa un timp sa ajunga sa faca si ea exact ce a facut prima.la doua saptamani dupa ce s-a despartit de a doua m-a cautat pe mine(cu mine vorbise pe mess inainte sa se combine cu a doua) si am fost de acord sa ne vedem.ne-am povestit vietile unul altuia si el mi-a spus ca ink mai iubeste pe prima si ca ast de la mine ca macar eu sa nu-l dezamagesc desi el nu mai are incredere in femei. dar asta e am acceptat.la 3 zile dupa ce ne-am vazut a plecat in italia si la 10 zece zile mi-a trimis bani si m-am dus si eu dupa el.la o luna mi-a intarziat menstruatia 2 saptamani(el isi dorea foarte mult un copil si ink isi doreste) dar dupa 2 sapt de greturi mi-a venit si a fost un soc pt el.pana atunci imi vorbea foarte frumos dar dupa asta a inceput cosmarul.a inceput sa o sune pe prima,sa vb cu ea pe mess si multe altele(aia spunandu-i ca ii e foarte dor de el si ca il ast in tara mai repede).atunci a fcut tot ce i-a stat in putinta sa ne intoarcem.cand ama ajuns in tara a inceput sa vb si mai urat cu mine crezand ca o sa se impace cu aia,dar surpriza aia ajunsese carpa cartierului ceea ce el nu permitea.dar neputanad sa se razbune pe ea pt ca ink o iubea,se razbuna pe mine.si am plecat din casa lui el spunand ca nu mai vrea sa fie cu mn pt ca el ink o iubeste pe ea,etc.am plecat si la nici 3 sapt a venit dupa mine(plangand si implorand sa ma intorc acasa pt ca el nu poate sa stea fara mine).ne-am impacat,eu nestiind ca el ink vb cu ea la tel(nr ei fiind bagat in tel lui ca nume de baiat).am descoperit nr dupa 3 luni si iar ne-am despartit(cu toate ca aia venise in timp ce eu eram la munca sa isi ia ramas bun de la el si de la toata fam lui pt c urma sa place in spania la mama ei)dar el in continuare pastra leg cu ea chiar o suna si de la mama lui si ea la fel de mulete ori il suna la mama lui.in fine ne-am desp iar si a plekt la mare el,iar dupa 3 zile imi zice hai vino la mare ca trebuie sa vorbim si de data asta e defintiv.merg la mare,imi face cea maifrm declaratie de dragoste,schimba nr de tel,tot tacamul.ok,nu?da dar la fiecare melodie pe care o auzea(de dragoste),isi aducea aminte de ea,la orice chestie o lauda,chiar si acum dupa atata timp inca mai vorbeste de ea(nu ata de des ca inainte)dar vorbeste.mai nou se jura ca ma iubeste .ca nu poate sa traiasca fara mine,ca eu sunt unca femeie din viata lui,dar nu-l mai inteleg.vorbeste la tel cu anumite femei ,le zice ca vrea sa se combine cu ele,k le trimite bani sa vina in buc,isi face conturi pe site-uri de intalniri,isi tine tel numai in buzunar,pleaca si ma minte k merge in alte parti,ma jigneste,ma umileste si de cate ori vreau sa plec de atatea ori schimba foaia si vb altfel si imi promite k se schimba dartotul pt f putin timp.ce sa fac ca nu mai pot ....peste 2 sapt plecam in italia impreuna.ajutati-ma!merci mult!
oannablueeyes
Postat pe 21 Mai 2011 15:32
stiu kum este si eu trek printro sitautie asemanatoare.in ultimul ma cert ku el din orice lucru. ne certam forte des si el imi scoate mie ochii ka eu sunt vinovata.si avem aproape u an de knd suntem impreuna
kudika352879
Postat pe 21 Mai 2011 15:38
Acelasi lucru l-am experimentat si eu in urma cu ceva ani. Nu se va reintoarce la tine niciodata, pt. ca de fapt nu vrea sa se casatoreasca, vrea libertate si o reintorcere la tine reprezinta pericolul de a se pune din nou in discutie casatoria. La mine, dupa ce s-au pus in discutie aceleasi probleme legate de asumarea unui angajament, a inceput sa ma evite, sa caute sa iasa cu altele, insa....atentie, nu putea nici cu mine, nici fara mine, insa simtea nevoia sa se intoarca mereu (nici acum nu stiu daca m-a inselat vreodata, desi el a zis ca nu dar nu ma mai intereseaza). E clar ca simte ceva pt. tine, dar acest "ceva" nu este draga mea iubire. Ei simt nevoia de a se simti adulati, flatati mereu, cu femei care sa-i faca sa se simta ea precum catelul lui de companie iar el precum zeus. Din genul asta de barbati face parte si ex viitorul tau prieten (pt. ca pot sa jur, si vei vedea mai departe ca realitatea ti-o va demonstra, el nu va mai vrea sa fie cu tine), genul de barbati neobositi, egositi, care nu-i intereseaza sentimentele femeii de langa ei, care cauta mereu altceva numai de dragul de a fugi de responsabilitati. Va ramane o perioada cu femeia care nu ii va pretinde sau ii va cere angajamente, tocmai pentru ca asata il va face sa se simta confortabil intr-o relatie nedefinita. Poate te va mai cauta mereu dupa despartire, chiar si ani si iti va spune cate in luna si in stele (cum e la mine, cand mereu isi gaseste vreun pretext tocmai pt. a ma mai vedea, pt. ca intr-adevar nu poate uita raul facut), insa nu te va mai vrea inapoi ca sa fiti un cuplu.
Eu iti dau o reteta, simpla. Barbatii sunt slabi de inger. Tu o relatie cu el poate nu vei mai avea, insa fa-ti pe altcineva, o alta relatie, dar.....nu ramane cu el suparata la modul sa nu va mai vorbiti vreodata. Nu stii in viata cand vei avea nevoie de ajutorul lui, si invata putin sa-l folosesti, sa scoti profit din fosta ta relatie ratata (nu e vorba sa-i ceri bani, nu) dar poate chiar prin el candva vei reusi sa obtii anumite avantaje (in cazul meu a ramas ca un amic care imi sare mereu in ajutor daca am nevoie de ceva si chiar am reusit sa obtin anumite avantaje materiale din cunostintele pe care el mi le-a prezentat ulterior, intr-o afacere). Deci...fii desteapta, fa pe bleaga uneori, daca va veti mai intalni nu uita sa-l flatezi (chiar daca poate nu ai vrea sa o faci) insa....nu-l accepta in pati si tine-l la distanta, insa cu multe...multe promisiuni si mici mangaieri nevinovate. Iti garantez eu ca iti va deveni cel mai fidel confident si amic de vorba. Apropos, daca ma voi impaca vrodata cu ex-ul meu te voi anunta negresit.
georgyaa
Postat pe 21 Mai 2011 15:44
crezi ca poti sa fii mereu p locul 2?ca poti sa stai cu teama ca poate pleca oricand?ca asta este c vrei u pt tine?stai bn si mediteaza la asta ,meriti mai mult,nu il lasa sa faca din tine si in continuare o jucarie.crede-ma t inteleg,am trecut si eu prin asta si nu e greu,pare dar trece bineinteles cu vointa. te pup bafta
kudika373414
Postat pe 21 Mai 2011 16:15
...????
kudika402953
Postat pe 21 Mai 2011 16:20
Mergi mai departe si lasa totul in urma ,nu te merita.Daca te iubea cu adevarat renunta la cealalta.Eu am trecut printr-o experienta aproximativ la fel ,putin mai complicata pot sa spun si imi pare rau ca a trecut timpul si mi-am dat seama ca viata e scurta si nu merita nici un barbat nici macar o lacrima.
Am incercat mereu sa "dau"sfaturi pentru ca stiu prin ce am trecut eu dar acum ramane sa alegi singura ce ai de facut,oricat te-am sfatui noi.Merita sa lasi alt barbat sa intre in viata ta,care sa te merite cu adevatat si sa ter faca fericita.
flor78
Postat pe 21 Mai 2011 16:27
De la: rockk, la data 2011-04-28 06:37:21
De la: kudika023422, la data 2011-04-24 18:10:40Am fost impreuna aproximativ trei ani...A fost primul meu iubit,e prima lui iubita( vb de sex ) In ultima perioada ne cetrtam,e despartem si ne impacam mereu..
El a avut mereu o "prietena" din copilarie care il manipula senitmental,si sunt sigura ca inca o mai face.
Tipa e ...trecuta prin mai multe maini,se pricepe cum sa duca si sa aduca un barbat
A fost si prietena mea pana cand am inteles jocul p care il face cu iubitul meu..Dupa ce eu am refuzat sa ii mai vorbesc ei..a urmat despartire de iubitul meu,el a devenit iubitul ei...sau jucaria ei... Ideea e ca eu am petrecut foarte mult timp cu el,nu am inselat,nu am mintit,nu mi-am batut joc.Am iertat f multe prostii.. El acu ma iubeste de nu mai poate,acu nu mai vrea sa fim impreuna..asa am tinut-o in ultima vreme vre-un an.. In cele din urma eu m-am mutat intr-o alta tara,si surpiza..dupa ceva luni bune ma cauta El sa imi spuna sa ii este greu fara mine ,ca imi simte foarte mult lipsa si etc ,restul setului... normal ca mi-a turbulat linistea.. Dar problema e ca peste ceva timp o sa ma intorc in vacanta acasa si sunt sigura ca el o sa insinste.. ce nu pot eu sa inteleg de ce au trecut ani si el , face ce face si apoi tot p mn ma cauta? daca e pt ca ma iubeste,de ce cand il iert ma simt mereu pe locul doi si sa simt mereu ca daca ii da "buna " lui prietena un telefon,se gnadeste el mai bine si iar nu mai vrea sa fim impreuna..S el spune ca daca ar fii stiut ce greu urma sa ii fie fara mine,m-ar fii pretuit asa cum merit. si stie ca eu sunt asa de departe acum de el,de ce nu cauta p alta?e un barbat frumos pana la urma... Eu in schimb mi-am pierdut increderea in el... insa am o intrebare... Ce insemna comportamentul asta la un barbat? nu te las,nu te vreau,nici la altul nu te dau...



awwww.... ea o fetita dragalasa, cuminte, inocenta.

el un baiat manipulat de vrajitoarea cea rea, dar care normal, nu o mai poatea uita pe PReeeema lui iubire (iubire doar pt ca au facut sex) desi ea e plecata in alta tara, EA E DE NEUITAT>

hai mai coboara de pe norisorul ala unde te ai pus. te suna cand n are cu cine s o faca, din cand in cand.

nah, acuma revino ti pe pamant, esti doar una dintre multe, probabil o banala mediocra care se bucura de prea multa atentie, iar prietena aia probabil e o femeie cu capul pe umeri.

oare pe cine ar alege, iaghici.
marianavasile
Postat pe 21 Mai 2011 17:00
nu stiu de ce...dar in ziua de azi cand un narbat spune..o femeie cu capul pe umeri...eu aud...femeie care sa stie sa f... bine..si din pacate..doar atat
marianavasile
Postat pe 21 Mai 2011 17:02
Problema e ca s-a obisnuit cu tine, avea acea siguranta langa tine. Orice ar fi facut, tu poate ii tineai 5min teorie dupa care il iertai (been there done that...aproape 5 ani). La faza cu "nu te las, nu te vreau, nici la altul nu te dau" e limpede treaba...Apare invidia in momentul in care se gandeste ca altul poate atinge, poate avea ce a avut el odata. Decat sa moara de ciuda la ideea ca poate tu esti fericita cu altul, mai bine te tine langa el, chiar daca nu mai simte la fel
flavia_medrut
Postat pe 21 Mai 2011 17:16
NU TE LAS,NU TE VREAU,NICI LA ALTUL NU TE DAU-ASTA INSEAMNA EGOISM
NU VREA SA TE VADA FERICITA CU ALTUL,NU SE GANDESTE LA FERICIREA TA,SE GANDESTE SA II FIE NUMAI LUI BINE
ATUNCI CAND IUBESTI NU FACI RAU,INCERCI SA IL FACI FERICIT PE CEL DE LINGA TINE
SI FAPTUL CA AI PLECAT DIN TARA SI AI AJUNS MAI BINE DECAT EL SAU ITI ESTE BINE SI FARA EL,POATE IL DERANJEAZA.POATE CA DOAR VREA SA TE CONTROLEZE ASA CUM FACE PRIETENA LUI CU EL
EU ITI DAU UN SFAT,PT CA SI EU AM TRECUT PRIN CEVA ASEMANATOR,RENUNTA TU LA EL,CA ALTFEL ITI FACI RAU SINGURA
EU AM O VORBA,CAND NU ESTI FERICITA,SCHIMBA CEEA CE TE FACE NEFERICIT
NU ITI PLACE VIATA SAU RELATIA CARE O AI,SCHIMB-O ASA CUM VREI TU
FI FERICITA,AVEM DOAR O VIATA SI NU TREBUI SA O TRAIM NEFERICITI SI NECAJITI
MULTA BAFTA
MikaVera76
Postat pe 21 Mai 2011 17:32
Salut! Din punctul meu de vedere tu reprezinti siguranta iar celalta pasiunea.Si in el se da o lupta intre astea doua. Ce va invinge in final e greu de spus. Un barbat la 30 -30 si un pic va alege siguranta, unul pana la varsta asta alege pasiunea.Cunosc situatie in care barbatul de 30 a ales siguranta dar si acum cauta pasiunea si doar casatoria si obligatiile financiare il mai tin, caci altfel maine ar rupe zagazurile.

Deci e greu de presupus cum va fi sfarsitul povestii tale si ce sfat e bun de urmat. Incearca sa simti adevarul din spatele cuvintelor lui. Sincer nu as dori sa fiu in locul tau. Indiferent ce alegi nicicodata nu vei sigura daca ai ales bine.Dar in asta consta puterea unui om hotarat:alege si merge mai departe fara regrete.

motzko
Postat pe 21 Mai 2011 19:20
buna..sunt mai noua pe aici..si eu am trecut prin aceiasi situatie..am fost cu un tip 2 ani si ne-am despartit,de fiecare data cand ne certam eu eram cea care il cauta a durat vreo 2 luni (azi ne certam,maine ne impacam)cand ma certam cu el pleca la ma-sa,cand se certa cu ma-sa venea la mine(mama lui nu ma suporta pt ca stam la tara si eu am facultate)acum o luna sa produs ruptura,el a plecat din tara si ne-am despartit,nu suporta gandul ca as putea avea pe cineva(nu l-am inselat niciodata,dar eu lam iertat pt ca a2a zi dupa ce ne-am despartit sa cuplat cu alta si venea cu ea la mine in sat sa ii vad eu,si era o tipa pe care eu nu o suportam si tot lam iertat)mi-am pierdut prietenii din copilarie pt el,mam certat cu tata pt ca vedea ca isi batea joc de mine si eu nu vroiam sa accept astasi dupa o saptamana am ajuns la vorbele lui.peste 9 zile se intoarce in tara,ma tin tare dar mie frica sa nu cedez.nu ma lasa sa ies cu prietenele,daca se uita cineva la mine sau daca vb cu cineva incepea sa imi reproseze ca ma ceva cu pers respectiva..de o luna de cand ne-am certat eu nu am avut pe nimeni,inca simt ceva pt el dar nu mai vreau o relatie..ajuta-ti-ma va rog
andreea_flavy
Postat pe 21 Mai 2011 19:58
Buna , dupa parerea mea este un tip care de fapt nu are incredere in el si atunci prefera sa se foloseasca de slabiciunea ta ptr. el este un tip egoist
kudika388207
Postat pe 21 Mai 2011 20:28


Fiecare alege si apoi traieste asa cum si-a ales. Eu de exemplu am ales in primul rand sa fiu iubita de un barbat care imi place, apoi am inceput sa il descopar mai mult si sa il iubesc foarte mult. Eu cred ca am ales foarte bine. Am refuzat ofertele profitabile din punct de vedere material si am fugit de barbatii buni de gura gata sa amageasca femeile proaste. Am un sot frumos si inteligent si o viata extraordinara. Copiii nostri sunt si frumosi si inteligenti si nici material nu ducem lipsa. Dar cel mai bun lucru din toata casnicia mea e ca dupa 15 ani de la nunta si 20 de ani de cand ne cunoastem, inca ne iubim.

Eu cred ca cel mai important lucru intr-o relatie e sa te uiti in ochii partenerului tau si sa te vezi cea/cel mai frumoasa/frumos. Dar nu toti oamenii cred ca mine. Deci, bafta in alegerea ta![/quote]


frumos spus... si eu cred ca ai ales bine... ar fi super ca fiecare om sa gandeasca ca si tine... si mai ales ar fi super daca fiecare om si-ar gasi pe cineva care sa-l iubeasca, dar nu intotdeauna iese asa cum ne-am dori si oamenii se schimba...
Crinutu
Postat pe 21 Mai 2011 20:57
SUnt si eu intr-o situaie asemanatoare "Nu te las ,nu te vreau nici la alta nu te dau" numai ca aici se schimba rolurile.Eu sunt cea care nu l-ar lasa, dar nici n-as putea fi cu el si totusi cand ne certam si nu ma suna zilnic cum obisnuieste imi lipseste....Pana acum cateva zile credea ca sunt devina hormonii ca probabil exista o atractie sexuala puternica si de aceea mi-e greu fara el.Acum cateva zile am avut si contactul sexul si din pacate nu a fost ceva cu focuri de artificii chiar dimpotriva ...nu ne potrivim deloc...si totusi el sustine ca ma iubeste iar mie chiar dupa ce i-am spus ca nu mai vreau sa ne vedem gandul ca nu voi mai sti de el ma doare.Ma tot gandesc la cat de greu trebuie sa-i fie daca plec din vata lui ...si totusi oare nu-i fac mai mult rau daca stau ...I-am spus de multe ori ca am realizat ca nu-l iubesc el m-a rugat sa-i dau o sansa sa ma faca sa-l iubesc ,sa-l las sa ma iubeasca...am facut-o dar mi-e bine cu el cand ma lasa sa fiu libera in momentul cand imi cere explicatii fug...oare ar fi mai bine sa-l las sa nu-l mai chinui?
Nalini
Postat pe 21 Mai 2011 21:22
Saluti,singurul sfat pe care pot sa ti-l dau din toata inima e sa te respecti in primul rand pe tine pt.ca el nu te poate avea de cate ori are chef si apoi sa te lase,nu esti o marioneta,spune-i in fata sau prin telefon sa nu te mai caute ca nu te mai intereseaza decat ca amic si dc. insista nu-i mai vorbi.Gaseste pe cineva care sa te iubeasca pt ca relatia asta i-ti face rau,toate au o limita...
kudika002003
Postat pe 21 Mai 2011 22:14
iti dau perfecta dreptate.... eu am patit-o... dar nu am avut puterea sa spun nu pana la capat... am rezistat doar 2 zile... si dp o luna... s-a intampl iar... asa ca... cel mai bine e sa mg mai departe :*
kudika363346
Postat pe 21 Mai 2011 23:02
iubita..............dai ignor total. te va durea la inceput dar iti va prinde bine mai tarziu..iti zic sincer ..........am trecut prin asta si stiu ce simti.....tu il iubesti mult ,dar el clar nu te merita. e clar ca de cate ori il revezi te pierzi si el stie asta...si din cauza asta o si face,profita. DAI IGNOR TOTAL.........TINE MINTE IGNORANTA DOARE CEL MAI TAREEEEEEEEEEEE.
succes. pupici.
kudika394850
Postat pe 21 Mai 2011 23:33
draga mea eu cred ca el are nevoie de o plasa de siguranta..are nevoie sa stie ca poate oricind sa se intoarca la tine..si tu o sa il primesti//mi s-a intimplat si mie asta...
e alegerea ta daca astepti sa se intoarca...ceea ce probabil nu o sa se intimple..sau mergi mai departe..orice ai alege nu spera prea tare ca "totul o sa fie bine".si mai ales nu te definii din perspectiva lui:nu esti roata de rezerva.noroc!
kudika395056
Postat pe 21 Mai 2011 23:40
Cu siguranþã meriti ceva mai bun, esti la început de drum, ºi nu meritã sa iti iroseºti anii aiurea. Cu siguranþã fericirea, dragostea adevãratã o vei gãsi într-o zi, dar pânã atunci nu meritã sa iti iroseºti niºte ani pentru cã vei regreta. Intradevar e bine sa rupi orice legãturã cu el dar dacã el insistã tot te gãseºte, oricum tu nu esti o pãpuºã sa te punã în vitrinã ºi când are el chef sa te ia sa se joace ºi apoi sa te punã la loc. Pãrerea mea e sa il þi departe ºi sa iti vezi de viaþa ta, pentru cã cine greºeºte odatã, o va face ºi data urmãtoare ºi tot aºa, ºi nu poþi sa ierti ºi sa tot treci cu vederea. Pupici
Raluca_Ioana_85
Postat pe 21 Mai 2011 23:56
Viaþa e foarte frumoasã. Am citit tot ceea ce ai scris tu. Sincer eu cred cã el e tipul de bãrbat care se plictiseºte ºi vrea ceva nou, nu e genul care sa stea mult timp lângã cineva. ªi comportamentul lui data de tine nu e normal. E foarte frumos sa fi iubitã ºi sa iubeºti dar aici intervine automat RESPECTUL pe care el trebuie sa il aibe fata de tine ºi invers. Eu zic sa faci ceea ce crezi tu cã e bine pentru tine, sa te gândeºti în primul rând la tine ºi apoi la restul, ºi chiar sa faci de data asta cum gândeºti nu cum iti zice inima. ªtiu cã e greu ºi ºtiu cã sa pui anumite sfaturi în aplicare e foarte greu dar trebuie sa te gândeºti la tine
Raluca_Ioana_85
Postat pe 22 Mai 2011 00:07
Uita-l, nu se merita...prostia asta am facut-o si eu... m-am intors din alta tara...intrun an tot singura eram! Lasa timpul sa treaca...ce e al tau e pus deoparte... nu stie ce vrea...daca nu a stiut in 3 ani... de acum incolo nu va sti... iti pierzi timpul si rost...pt un nimic... asa nu e iubire, te amageste... te pup pe lista de ignor cu el! Barbati sunt milioane, sa tot alegi...numai sunt vremurile de demult...deschide bn ochii...ai de unde sa alegi..mai bine sa fie unu care te iubeste ca un nebun, decat sa iubesti tu nebuneste pe unu care ba cu tine, ba fara tine! :-) ti-o spun din propria experienta!
ana_bahebbek
Postat pe 22 Mai 2011 03:37
Asculta sfaturile baietilor, ei stiu mai bine.....
kudika369254
Postat pe 22 Mai 2011 10:07
El e jucaria ei, tu esti jucaria lui. Jucati-va impreuna... ce drak'
iepurash27
Postat pe 22 Mai 2011 10:53
Daca vrei sa scapi de el, e necesar sa fii mai puternica pe pozitie.Daca te lasa mereu pentru ca prietena il suna sa ii mai traga o buca, e clar ca aia e mai interesanta ca tine in pat sau poate si ca personalitate.Tu probabil ca esti o persoana buna, pe care o vede ca pe o mama buna pt copii lui, si o femeie loiala pentru el, dar e pre adevreme pentru el, mai are de tras catele cu coada ridicata.

E doar o parere de-a mea, povestea sigur e mai complexa , si nu inseamna ca eu am dreptate neaparat!
kudika312300
Postat pe 22 Mai 2011 12:21
A fost primul tau barbat, ai fost prima lui femeie. Asta poate sa spuna destule despre ce s-a intamplat ulterior. Curiozitatea si nevoia de experimentare l-au determinat sa isi doreasca si altceva. Este de condamnat? Habar nu am. Ca prietena din copilarie il manipula sau nu sentimental, nu ai de unde sa stii... Sunt doar temerile tale, pornite de neincrederea pe care o aveai in el.
De ce te-a cautat? Se spune ca de multe constientizam valoarea unei persoane abia dupa ce am pierdut-o. Poate de asta te-a cautat. A experimentat ce a experimentat insa tot tu ai fost cea care... Este si asta o varianta.
De multe ori judecam un caz sau o situatie pe baza experientelor proprii si daca acestea sunt triste si apasatoare, nasc frustrari pe care le impartasim si altora.
Stii... totul se rezuma la ce vrei tu de fapt, nu ce vrea el. E primul barbat, normal ca e greu sa il uiti, insa il mai vrei? Daca da, atunci cand va veti intalni bucura-te de el, renunta la intrebari si vezi ce se intampla. daca nu, zambeste trecutului si priveste viitorul. E simplu de scris, e greu de infaptuit, insa mai e o chestie care poate sa reprezinte determinare, in anumite situatii: fericirea nu o gasesti niciodata la capatul drumului usor.

:)
ainne
Postat pe 22 Mai 2011 12:26
salut.sunt o fata care te intelege perfect.nu am patit eu asa ceva si nici nu mias dorio dar te sfatuiesc ca nu e bine asa.asta inseamna ca fuge de responsabilitati:cand da de ceva care il depaseste fizic si /sau moral fuge la cea ce la trecut de toate astea de cand a inceput sa vada lumea cu alti ochi.si te rog fii cu mare atentie pentru ca barbatul nu iti spune decat ceea ce vrei tu sa auzi nu iti spune ca ai gresit tu in relatie sau el si ca de aia nu a mers.:doar a intrat monotonia in jurul vostru.sunt experta acum in descifrarea unui barbat si nici nu trebuie sa imi spuna ceva ca stiu ce are de zis.fac in aceasta toamna 4 ani de cand sunt cu prietenul meu si stam impreuna si credema ca na fost usor pana nu lam scuturat bn sami spuna ce vrea de fapt de la viata,.si acum ne facem un viitor impreuna in strainatate doar noi doi la doar 21(eu) 20(el).nu sunt tiganca doar nu am vrut sa mai stau cu mama mea care avea un concubin ca prietenul tau.
kudika373624
Postat pe 22 Mai 2011 12:37
Buna..Ma numaesc Anita ...de ce nu incerci tu pana in momentul cand vii in tara sa rupi orice contact cu el si sa o faci tu....
Iar in momentul cand ajungi aici si esti sigura ca ai sa poti ai dai un telefon ca si cum nimik nu s-ar fi intamplat si ai spui....iubitul meu m-am gandit hai sa petrecem o noapte impreuna....
Sa vezi cum reactioneaza ...
Daca accepta ar trebui sa ai spui de la bun inceput ...
HAY SA INCEPEM FARA PROMISIUNI SARA VORBE DE VIITOR SI DE TRECUT...FIECARE ARE VIATA LUI ACUM SI EU AM CUNOSCUT PE ALTCINEVA ASA CUM SI TU AI PE ALTCINEVA...ASA HAY SA PRETUIM FIECARE CLIPA IMPREUNA...SI SA NU AVEM REGRETE....
Incearca sa te joci si tu putin cu el si cu mintea lui cred ca si-o merita....
acidgirll
Postat pe 22 Mai 2011 13:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O dilema in iubire... 5 De la: Shhh 30 Iunie 2010 10:01
Loc de varsat furia,,,, de injurat,, pt, toti,,,,,frustratii,,,,,nemultumitii,,,,, pamantului! 712 De la: scorpio67 6 Decembrie 2009 18:14
de ce?...iubirea mea din trecut.... 42 De la: mishkaela 15 Iunie 2011 11:01
un sfat o parere..:( 5 De la: ella_c 7 Martie 2009 19:41
il vreau inapoi 22 De la: bella08 1 August 2010 10:57