Setari Cookie-uri

nu te las ,nu te vreau ,nici la altul nu te dau!

De la: acidgirll, la data 2011-05-22 13:28:01 Buna..Ma numaesc Anita ...de ce nu incerci tu pana in momentul cand vii in tara sa rupi orice contact cu el si sa o faci tu....
Iar in momentul cand ajungi aici si esti sigura ca ai sa poti ai dai un telefon ca si cum nimik nu s-ar fi intamplat si ai spui....iubitul meu m-am gandit hai sa petrecem o noapte impreuna....
Sa vezi cum reactioneaza ...
Daca accepta ar trebui sa ai spui de la bun inceput ...
HAY SA INCEPEM FARA PROMISIUNI SARA VORBE DE VIITOR SI DE TRECUT...FIECARE ARE VIATA LUI ACUM SI EU AM CUNOSCUT PE ALTCINEVA ASA CUM SI TU AI PE ALTCINEVA...ASA HAY SA PRETUIM FIECARE CLIPA IMPREUNA...SI SA NU AVEM REGRETE....
Incearca sa te joci si tu putin cu el si cu mintea lui cred ca si-o merita. ...


incearca sa faci si tu din el jucaria ta....sa simta exact ceea ceai simtit tu....eu probabil i-as cere si mai mult dupa o faza de genul dar sunt cam razbunatoare din fire ...si nu stiu daca este cazul...:P
acidgirll
Postat pe 22 Mai 2011 13:33
De la: rockk, la data 2011-04-28 06:37:21
De la: kudika023422, la data 2011-04-24 18:10:40Am fost impreuna aproximativ trei ani...A fost primul meu iubit,e prima lui iubita( vb de sex ) In ultima perioada ne cetrtam,e despartem si ne impacam mereu..
El a avut mereu o "prietena" din copilarie care il manipula senitmental,si sunt sigura ca inca o mai face.
Tipa e ...trecuta prin mai multe maini,se pricepe cum sa duca si sa aduca un barbat
A fost si prietena mea pana cand am inteles jocul p care il face cu iubitul meu..Dupa ce eu am refuzat sa ii mai vorbesc ei..a urmat despartire de iubitul meu,el a devenit iubitul ei...sau jucaria ei... Ideea e ca eu am petrecut foarte mult timp cu el,nu am inselat,nu am mintit,nu mi-am batut joc.Am iertat f multe prostii.. El acu ma iubeste de nu mai poate,acu nu mai vrea sa fim impreuna..asa am tinut-o in ultima vreme vre-un an.. In cele din urma eu m-am mutat intr-o alta tara,si surpiza..dupa ceva luni bune ma cauta El sa imi spuna sa ii este greu fara mine ,ca imi simte foarte mult lipsa si etc ,restul setului... normal ca mi-a turbulat linistea.. Dar problema e ca peste ceva timp o sa ma intorc in vacanta acasa si sunt sigura ca el o sa insinste.. ce nu pot eu sa inteleg de ce au trecut ani si el , face ce face si apoi tot p mn ma cauta? daca e pt ca ma iubeste,de ce cand il iert ma simt mereu pe locul doi si sa simt mereu ca daca ii da "buna " lui prietena un telefon,se gnadeste el mai bine si iar nu mai vrea sa fim impreuna..S el spune ca daca ar fii stiut ce greu urma sa ii fie fara mine,m-ar fii pretuit asa cum merit. si stie ca eu sunt asa de departe acum de el,de ce nu cauta p alta?e un barbat frumos pana la urma... Eu in schimb mi-am pierdut increderea in el... insa am o intrebare... Ce insemna comportamentul asta la un barbat? nu te las,nu te vreau,nici la altul nu te dau...



awwww.... ea o fetita dragalasa, cuminte, inocenta.

el un baiat manipulat de vrajitoarea cea rea, dar care normal, nu o mai poatea uita pe PReeeema lui iubire (iubire doar pt ca au facut sex) desi ea e plecata in alta tara, EA E DE NEUITAT>

hai mai coboara de pe norisorul ala unde te ai pus. te suna cand n are cu cine s o faca, din cand in cand.

nah, acuma revino ti pe pamant, esti doar una dintre multe, probabil o banala mediocra care se bucura de prea multa atentie, iar prietena aia probabil e o femeie cu capul pe umeri.

oare pe cine ar alege, iaghici.








mai rockk...rau mai esti...n am vazut asa ceva...tot timpul comentezi doar k sa scoti latura negativa a situatiei..vrei tu sa i trezesti pe restul?...te chinui degeaba..asa ca ..fii mai dragut! nu costa bani;)
maddy20
Postat pe 22 Mai 2011 15:11
Alege sa nu fii doar o optiune in viata lui...pentru ca te va trata exact ca pe o optiune.Daca tu zici ca acum locuiesti departe de el si doar pe durata vacantei crezi ca el o sa se intoarca la tine gandeste-te bine ce ai de facut,cel mai bine e sa gandesti sa gandesti in prezent.Daca pui la suflet toate tentativele lui de ,,recucerire'' si dupa jumatate de ora suna cealalta domnita si el deja e cu limba scoasa de un metru salivand ca trebuie sa ajunga repede unde e ea....poti sa-ti bagi piciorul in ea de treaba.Nu-i acorda atentie simplu..e greu dar crezi ca o sa fie mai bine pentru tine...si nu e ultimul mascul de fata pamantului,sunt sigura ca sunt altii mai buni ca el.
Lady_Gaga9
Postat pe 22 Mai 2011 15:55
:sml-happy0086 heee..in primul rand e un barbat care nu isi cunoaste sentimentele ,,posibil a fost baiatul mamei rasfatat sau inca mai este .. dar nu vreu sa intru in amanute nu il cunosc nici pe tine nu te cunosc.. aSA ca nu vreu sa mi dau cu prea mult parerea.. .chiar daca la un monendat ai simtit ca in relatia ta a fost dragoste )asta treb sa tii minte ca a fost ceva plin de pasiune,,restul nu mai conteaza incearca sa trece peste toate,,cit mai repede cu atata mai bine pt tinee ' lumea e prea frumoasa ca sa ne amagimm cu o esuare in viata,,tu sa fii fericita.,,,sti cum e ''' atat cit femmeia iubeste incepe sa si duca singura crucea,,,din toata vb mea aicii..un mic MOTTO inavta sa il iertii ! sa te iubestii mereu pe tinee indiferit de situatii ale vietii..fii mandra ca esti femmeieee,,fii zambitoare si nu mai incerca sa ai o relatie intima cu ell..chiar daca va fi timpul sa va mai vedetii...fii indiferenta cu el.).trecut e trecut..si asa vei fii fericita si inteleasa cu tine insusii..iti doresc sa fii plina de iubire mereu..CHANTEL ,....HUGSS & KISS.
chantel
Postat pe 22 Mai 2011 17:48
sheila_pantera
Postat pe 22 Mai 2011 19:47
am trecut prin asa ceva...insa la mine era vorba de fosta lui iubita..cu care avusese o relatie de 4 ani..si oricat incercam sa nu i raspund, sa i dau ignore etc tot nu puteam la un moment dat sa stau fara sa l aud macar..nu mi era bine nici cu el pentru ca fosta intervenea mereu nici fara el pentru ca sufeream prea mult..orice ti am spune noi si oricat ai incerca sa pui in aplicare "sfaturile" tot ce simti faci pt ca nu ai cum altfel...la mine s a rezolvat si acum sunt cu el insa...pt ca el a vrut sa schimbe situatia..am acceptat sa fiu cu el chiar daca se impacase cu fosta..si intre timp a renuntat la ea..asta e un caz fericit..insa totul depinde de el sa hotarasca ce vrea..pe tine sau pe ea..si in al doilea rand de tine..sa fii ferma si sa nu i mai permiti nimic din ceea ce te deranjeaza..mult succes..cu toate ca stiu ca sfaturile mele si poate si ale celorlalti aparent iti sunt de ajutor..dar iti sp din propria experienta: tot ce simti, faci si in mom alea nu mai conteaza nimic...niciun sfat, niciun orgoliu...
peranto
Postat pe 22 Mai 2011 19:56
intotdeauna noi femeile din dragoste am acceptat sa fim puse la zid si de cele mai multe ori am iertat fara a vrea cu adevarat.Pentru sanatatea ta mentala si fizica eu iti dau un sfat:IGNORA-L Viata ta e mai importanta decat orice barbat pe lumea asta si asa cum imi place mie sa spun orice sut in c.r e un pas inainte:)
kudika395448
Postat pe 22 Mai 2011 21:56
De la: kudika395448, la data 2011-05-22 21:56:37intotdeauna noi femeile din dragoste am acceptat sa fim puse la zid si de cele mai multe ori am iertat fara a vrea cu adevarat.

si asta datorita educatiei primite acasa...suntem indoctrinate de mici sa fim sclaaaavele BARBATULUI!
2read
Postat pe 22 Mai 2011 22:06
Nu merita atata chin,
kudika341065
Postat pe 22 Mai 2011 22:42
Uite care-i treaba: El ti-a prins punctul slab, stie ca tii la el, ca te intorci la el oricand pocneste el din degete si te manipuleaza cum vrea. Ia taie-i tu frumos macaroana, nu mai raspunde la telefoanele lui, ignora-l total, poti chiar sa-i spui ca ai un iubit si sa nu te mai deranjeze. Daca continui sa stai in situatia asta, nu ai sa poti sa-ti vezi de viata ta, vei sta incurcata cu acest caracter de nimic si nu ai sa poti sa-ti dai seama nici macar ce vrei de la viata ta. Tipul e un pervers, prefacut si mincinos cu acte in regula iar tu pentru el nu esti decat o mantie de vreme rea. TREZESTE-TE!
kudika134380
Postat pe 23 Mai 2011 09:50
toate am trecut prin ce ai trecut tu, sau prin ce treci.. si dak nu au trecut inca, sigur vor trece... prima iubire nu se uita niciodata, dar se lasa deoparte.. sunt sigura k esti tanara si frumoasa, si meriti pe cineva kre sa te aprecieze si sa nu se joace cu tine.. sa te vrea doar pt el , si sa vrea sa fie doar pt TINE! la inceput o sa fie f greu sa te detasezi,dar nu imposibil.. si eu sunt de parere sa te detasezi complet de el, pt k degeaba zice k te iubeste.. dak te iubea, nu facea ce a facut.. si nu se merita sa mai accepti cva de genul asta, doar pt simplul fapt k e 'prima iubire' si pt k probabil inca mai tii la el.. dak tot ai reusit putin sa uiti de el, nu te mai intoarce iar.. pt k sunt sanse f mari k apoi sa faca aceeasi kestie.. si iar iti vei 'linge' singura ranile.. de parerea asta sunt eu.. dar tu stii mai bine ce vrei de la viata.. sa stii k nici eu nu credeam, dar kiar sunt baieti kre stiu sa te aprecieze asa cum meriti, si kre nu ar putea vreodata sa iti faca vreun rau.. sau sa isi bata joc.. :)
cool_deya
Postat pe 23 Mai 2011 10:15
Cred ca prietena lui din copilarie ii face ceva cu gaini din alea abrutizate...si cand dispare efctul, se intoarce unde de fapt ii este bine si unde are petrecuti cei mai frumosi ani din viata. Asa ca... , ia-ti inima in dinti, da o fuga la Mama Albina si rezolva treaba , nu mai sta pe ginduri .Nu stiu daca tu crezi sau nu in asa ceva, dar mi s-a intimplat si mie..., dar am rezolvat pina la urma si acum imi este bine
popescusebastian2
Postat pe 23 Mai 2011 11:53
De la: popescusebastian2, la data 2011-05-23 11:53:42Cred ca prietena lui din copilarie ii face ceva cu gaini din alea abrutizate...si cand dispare efctul, se intoarce unde de fapt ii este bine si unde are petrecuti cei mai frumosi ani din viata. Asa ca... , ia-ti inima in dinti, da o fuga la Mama Albina si rezolva treaba , nu mai sta pe ginduri .Nu stiu daca tu crezi sau nu in asa ceva, dar mi s-a intimplat si mie..., dar am rezolvat pina la urma si acum imi este bine


si tot cu gaini, albine alea-alea?
vitamina_c
Postat pe 23 Mai 2011 11:59
Ma bucur cand citesc sau aud astfel de povesti,la MAXIM.
Am avut si eu cindva o prietena,care imi spunea,desi eram cu ea:,,Dar de ce nu iti cauti o alta fata ?"
Si eu in gluma ma luam de o alta tipa pe faleza pentru citeva secunde ,,40",binenteles aveam doar 19 ani atunci.
In fine intr-o zi sa trezit ea probabil tot uitindu-se la Telenovele cum sa ma testeze ea pe mine.
Eram intro Gasca dintrasta de cartier cum se intimpla adesea si ,,Dragutza de ea" sa asezat in bratele unui amic din gasca respectiva,eu fiind Flancat de fratele ei in dreapta si in stinga de un alt asa zis amic.
Intrebare Ce trebuia sa fac ?
---Sa il iau pe tip la bataie ?
---sau sa ma lupt cu bunii mei prieteni ,,scumpi" ???
Ei bine ,,NU" . Chiar daca m-a ranit profund faza,m-am retras nitel si mi-am vazut de viata mea.
Interesant este faptul ca FAZA sa repetat si cu tipul celalalt numai ca Tipul aluat lucrurile in serios a luat-o pe alta de mina si cind avazut faza a avut curajul sa il mai si intrebe:CE FACI MA INSELI?
Poate ca asa trebuia sa fac si eu numai ca am avut nevoie de o perioada lunga de RESPIRO.
Oricum dupa vre-o 3 saptamini ne-am intilnit si ce crezi ?
Mi-a marturisit ca as fi un bun SOT,LA CARE EU AM ZIMBIT.
Adica cum ? Sa o accept asa ca din cind in cind sa mai sschimbe partenerii ?
NU MULTUMESC.Bun fata sa maritat cu un alt baiat binenteles si dupa 3-4 ani au divortat CA NU A MERS.
INTREBARE CARE PARTENERA ESTE MAI LOIALA CEA CARE SE CULCA CU PERTENERUL INAINTE DE CASATORIE ?
SAU CEA CARE VREA SA SE CASATOREASCA INAINTE DE A INTRETINE RELATII SEXUALE INAINTE DE CASATORIE ?
chipeyes2002
Postat pe 23 Mai 2011 12:56
NU serios care-i faza cu Mama:Alina ,Omonima......cum ai scapat ? sau mai bine zis cum ti-ai dat seama ? ma intereseaza la maxim.
chipeyes2002
Postat pe 23 Mai 2011 13:02
vezi-ti de viata ta...si nu-i mai da importanta. altu' la rand
MarianCristina
Postat pe 23 Mai 2011 13:23
De la: MarianCristina, la data 2011-05-23 13:23:15vezi-ti de viata ta...si nu-i mai da importanta. altu' la rand


se face rand?

m-as baga si eu daca are tate mari
battleofwits
Postat pe 23 Mai 2011 13:27
Salut.In aceeasi situatie sunt si eu.De trei ani stam impreuna,iar pe timpul iernii muncim in acelasi loc.Am vazut de la inceput ca e o fire mai glumeata cu toti si cu toate dar am zis ca ...asa e el.Asta pana am vazut ca flirteaza cu una de fata cu mine.I-am spus ca ma deranjeaza si a zis ca nu putea sa nu vb cu ea sau sa o inlature de langa el ori sa o injure(pt ca tipa e un fel de "manastire" si bunicul ei e bucatar la pensiunea unde lucram si ii este rusine de el)..vrajeala de buftea dar na..iubirea e boala grea.Dupa o perioada i-am gasit in tel un nume "geor",am sunat de mai multe ori si de fiecare data mi-a raspuns o tipa....cand i-am pus dovezile pe masa prima data mi-a spus ca e unu gheroghe(eu: da ma geor vine de la gheorghe si are voce de femeie nu?),apoi mi-a zis ca a luat nr de la un coleg de servici ...asa... ca nu avea ce face...la insistentele mele a recunoscut ca luase nr pt ca respectiva se f...... bine.Am trecut si asta cu vederea..dar a continuat cu magariile...a incercat sa-si creeze legaturi pe hi5,facebook....culmea numai cu fete din orasul nostru....cand am descoperit si treaba asta l-am intrebat care e rostul si daca nu mai simte nimic pt mine sa-mi spuna ca ma retrag....dar frumosul meu "cuminte" a inceput sa promita si sa jure ca nu cauta nimic si ca ma vrea pe mine langa el pt tot restul vietii.Inca o data am inghitit galusca....iar acum o luna am aflat ca m-a inselat.Au fost semne,gesturi,comportamentul lui schimbat care mi-au dat de gandit...iar eu ca de obicei cand "miros" ceva vreau sa ma conving...si m-am convins....Incepuse din senin sa fie mai tandru,mai atent,cadouri,atentii...etc....probabil se simtea cu musca pe caciula.Mi-am zis in sinea mea ca ceva nu e in regula si intr-o dimineata cand era la dus m-am uitat in telefonul lui si am gasit un sms primit de la "catalin 2" care spunea: "iti vine sa crezi ca am dormit atatea ore cu apa pe foc?" Ce dracu are si catalin asta ii da raportul?Am sunat la nr respectiv si mi-a raspuns o fata....am vb cu ea civilizat,pt ca nu sunt genu care face scandal sau alte chestii(asta daca nu-s provocata :D)...mi-a zis fata ca sunt impreuna de trei saptamani(exact de cand isi inchidea el telefonul cand venea acasa de la servici) si ca nu vrea sa mai auda de el si etc....In prima faza nu a vrut sa recunoasca dar in prezenta dovezilor a zis ca da si ca ii pare rau si ca nu se mai intampla si sa nu-mi fac griji ca a folosit prezervativ....din nou vrajeala de buftea....dar eu curioasa am vrut sa aflu mai multe despre tipa.Bineinteles ca mi-a zis multe chestii despre ea si despre corpul ei...ma simteam prost dar preferam sa stiu tot adevarul decat sa raman cu banuielile(sa nu faceti ca mine ca pisica a murit din cauza curiozitatii).Iar saptamana trecuta mi-a iesit un cos in zona intima,unde nu este par,pe una dintre labiile mici.Evident m-am speriat enorm si am fost la ginecolog care mi-a zis ca e o infectie minora si mi-a dat tratament.M-am certat cu el si i-am reprosat ca a fost egoist si nu s-a protejat etc....si am ramas socata cand am vazut ca o apara pe tipa aia si imi zice: da de unde sa stiu eu ca nu ai facut tu ceva? Am inceput sa plang pana mi-a venit rau pt ca nu-mi venea sa cred ca omul langa care am stat 3 ani si pe care l-am iubit mai mult decat pe mine poate sa zica asa ceva.Cu o saptamana inainte de asta ....aia mi-a tr sms si m-a rugat sa-i transmit ca e un nesimtit si ca are probleme de sanatate din cauza lui.Eu am luat foc...pt ca l-a jignit.... si i-am zis sa se gandeasca cu cati a facut-o inainte si dupa el...in fine...iar in ziua cand am facut programarea tot el mi-a zis ca nu are cum sa am ceva ca el a fost cu aia la doctor si nu are nimic decat o rana pe peretele vaginului.L-am intrebat ce analize si-a facut aia iar el mi-a raspuns: " nu stiu ...raze din alea " :))))) i-am spus ca e un prost pt ca l-a ecograf nu vede doctorul bolile din sange...el nu si nu ca aia nu are nimic(eu ast sapt asta analizele mele la sange).Problema e ca mi-am pus toata increderea in el si tot universul meu se invartea in jurul lui ... si sunt fumatoare ceea ce nu prea ii convine dar nu insista sa ma las....iar universul lui sunt toate de pe strada sau facebook....Nu inteleg de ce m-a inselat....pt ca eu nu am facut decat sa-l iubesc si sa-i tot ofer ce-i mai bun...iar in pat nu am avut inhibitii unul fata de celalalt si am pus in practica aproape tot.Am trecut deja prin 2 relatii...prima iubire la 19 de ani si a doua la 21 si la fel aceeasi problema...ceilalti mi-au zis ca tipele cu care m-au inselat aratau mai bine si au sanii mari ..... iar asta de acum arata la fel ..numai ca e mai scunda//1.60.Oare e vina mea sau chiar asa sunt toti barbatii si gandesc cu slitul pantalonului? Eu am 1.70,85-62-88,m-am vopsit si blonda pt el ..... dar sunt o fire mai sportiva(si studenta la ed.fizica si sport).....pt ca practic gimnastica de la 10 ani si nu prea ma simt in pielea mea imbracata ca o pitipoanca.... Acum nu stiu ce sa fac....sa cred in el din nou?se poate schimba?Nu imi este usor sa o iau de la capat cu altcineva...mai ales ca am deja 25 de ani si toate colegele mele au familie si par fericite....Unele prietene mi-au zis sa il las,Altele sa trec peste pt ca altul daca vine la fel va face...mai devreme sau mai tarziu.... Nu pot sa-mi schimb modul de gandire: ce-i al meu e pus deoparte...sau daca eu sunt fidela si el tr sa fie.... Mai exista barbati fideli?Stiu ca uneori am fost mai cicalitoare dar doar atunci cand mi-a dat motive...... nu ripostez decat daca sunt provocata..... Cu ce am gresit?
BlackPanther2486
Postat pe 23 Mai 2011 16:41
De la: BlackPanther2486, la data 2011-05-23 16:41:03Salut.In aceeasi situatie sunt si eu.De trei ani stam impreuna,iar pe timpul iernii muncim in acelasi loc.Am vazut de la inceput ca e o fire mai glumeata cu toti si cu toate dar am zis ca ...asa e el.Asta pana am vazut ca flirteaza cu una de fata cu mine.I-am spus ca ma deranjeaza si a zis ca nu putea sa nu vb cu ea sau sa o inlature de langa el ori sa o injure(pt ca tipa e un fel de "manastire" si bunicul ei e bucatar la pensiunea unde lucram si ii este rusine de el)..vrajeala de buftea dar na..iubirea e boala grea.Dupa o perioada i-am gasit in tel un nume "geor",am sunat de mai multe ori si de fiecare data mi-a raspuns o tipa....cand i-am pus dovezile pe masa prima data mi-a spus ca e unu gheroghe(eu: da ma geor vine de la gheorghe si are voce de femeie nu?),apoi mi-a zis ca a luat nr de la un coleg de servici ...asa... ca nu avea ce face...la insistentele mele a recunoscut ca luase nr pt ca respectiva se f...... bine.Am trecut si asta cu vederea..dar a continuat cu magariile...a incercat sa-si creeze legaturi pe hi5,facebook....culmea numai cu fete din orasul nostru....cand am descoperit si treaba asta l-am intrebat care e rostul si daca nu mai simte nimic pt mine sa-mi spuna ca ma retrag....dar frumosul meu "cuminte" a inceput sa promita si sa jure ca nu cauta nimic si ca ma vrea pe mine langa el pt tot restul vietii.Inca o data am inghitit galusca....iar acum o luna am aflat ca m-a inselat.Au fost semne,gesturi,comportamentul lui schimbat care mi-au dat de gandit...iar eu ca de obicei cand "miros" ceva vreau sa ma conving...si m-am convins....Incepuse din senin sa fie mai tandru,mai atent,cadouri,atentii...etc....probabil se simtea cu musca pe caciula.Mi-am zis in sinea mea ca ceva nu e in regula si intr-o dimineata cand era la dus m-am uitat in telefonul lui si am gasit un sms primit de la "catalin 2" care spunea: "iti vine sa crezi ca am dormit atatea ore cu apa pe foc?" Ce dracu are si catalin asta ii da raportul?Am sunat la nr respectiv si mi-a raspuns o fata....am vb cu ea civilizat,pt ca nu sunt genu care face scandal sau alte chestii(asta daca nu-s provocata :D)...mi-a zis fata ca sunt impreuna de trei saptamani(exact de cand isi inchidea el telefonul cand venea acasa de la servici) si ca nu vrea sa mai auda de el si etc....In prima faza nu a vrut sa recunoasca dar in prezenta dovezilor a zis ca da si ca ii pare rau si ca nu se mai intampla si sa nu-mi fac griji ca a folosit prezervativ....din nou vrajeala de buftea....dar eu curioasa am vrut sa aflu mai multe despre tipa.Bineinteles ca mi-a zis multe chestii despre ea si despre corpul ei...ma simteam prost dar preferam sa stiu tot adevarul decat sa raman cu banuielile(sa nu faceti ca mine ca pisica a murit din cauza curiozitatii).Iar saptamana trecuta mi-a iesit un cos in zona intima,unde nu este par,pe una dintre labiile mici.Evident m-am speriat enorm si am fost la ginecolog care mi-a zis ca e o infectie minora si mi-a dat tratament.M-am certat cu el si i-am reprosat ca a fost egoist si nu s-a protejat etc....si am ramas socata cand am vazut ca o apara pe tipa aia si imi zice: da de unde sa stiu eu ca nu ai facut tu ceva? Am inceput sa plang pana mi-a venit rau pt ca nu-mi venea sa cred ca omul langa care am stat 3 ani si pe care l-am iubit mai mult decat pe mine poate sa zica asa ceva.Cu o saptamana inainte de asta ....aia mi-a tr sms si m-a rugat sa-i transmit ca e un nesimtit si ca are probleme de sanatate din cauza lui.Eu am luat foc...pt ca l-a jignit.... si i-am zis sa se gandeasca cu cati a facut-o inainte si dupa el...in fine...iar in ziua cand am facut programarea tot el mi-a zis ca nu are cum sa am ceva ca el a fost cu aia la doctor si nu are nimic decat o rana pe peretele vaginului.L-am intrebat ce analize si-a facut aia iar el mi-a raspuns: " nu stiu ...raze din alea " :))))) i-am spus ca e un prost pt ca l-a ecograf nu vede doctorul bolile din sange...el nu si nu ca aia nu are nimic(eu ast sapt asta analizele mele la sange).Problema e ca mi-am pus toata increderea in el si tot universul meu se invartea in jurul lui ... si sunt fumatoare ceea ce nu prea ii convine dar nu insista sa ma las....iar universul lui sunt toate de pe strada sau facebook....Nu inteleg de ce m-a inselat....pt ca eu nu am facut decat sa-l iubesc si sa-i tot ofer ce-i mai bun...iar in pat nu am avut inhibitii unul fata de celalalt si am pus in practica aproape tot.Am trecut deja prin 2 relatii...prima iubire la 19 de ani si a doua la 21 si la fel aceeasi problema...ceilalti mi-au zis ca tipele cu care m-au inselat aratau mai bine si au sanii mari ..... iar asta de acum arata la fel ..numai ca e mai scunda//1.60.Oare e vina mea sau chiar asa sunt toti barbatii si gandesc cu slitul pantalonului? Eu am 1.70,85-62-88,m-am vopsit si blonda pt el ..... dar sunt o fire mai sportiva(si studenta la ed.fizica si sport).....pt ca practic gimnastica de la 10 ani si nu prea ma simt in pielea mea imbracata ca o pitipoanca.... Acum nu stiu ce sa fac....sa cred in el din nou?se poate schimba?Nu imi este usor sa o iau de la capat cu altcineva...mai ales ca am deja 25 de ani si toate colegele mele au familie si par fericite....Unele prietene mi-au zis sa il las,Altele sa trec peste pt ca altul daca vine la fel va face...mai devreme sau mai tarziu.... Nu pot sa-mi schimb modul de gandire: ce-i al meu e pus deoparte...sau daca eu sunt fidela si el tr sa fie.... Mai exista barbati fideli?Stiu ca uneori am fost mai cicalitoare dar doar atunci cand mi-a dat motive...... nu ripostez decat daca sunt provocata..... Cu ce am gresit?

bun si dc nu renunti definitiv la el?? cati ani ziceai ca ai??
ad__83
Postat pe 23 Mai 2011 16:48
De la: chipeyes2002, la data 2011-05-23 12:56:28 Ma bucur cand citesc sau aud astfel de povesti,la MAXIM.
Am avut si eu cindva o prietena,care imi spunea,desi eram cu ea:,,Dar de ce nu iti cauti o alta fata ?"
Si eu in gluma ma luam de o alta tipa pe faleza pentru citeva secunde ,,40",binenteles aveam doar 19 ani atunci.
In fine intr-o zi sa trezit ea probabil tot uitindu-se la Telenovele cum sa ma testeze ea pe mine.
Eram intro Gasca dintrasta de cartier cum se intimpla adesea si ,,Dragutza de ea" sa asezat in bratele unui amic din gasca respectiva,eu fiind Flancat de fratele ei in dreapta si in stinga de un alt asa zis amic.
Intrebare Ce trebuia sa fac ?
---Sa il iau pe tip la bataie ?
---sau sa ma lupt cu bunii mei prieteni ,,scumpi" ???
Ei bine ,,NU" . Chiar daca m-a ranit profund faza,m-am retras nitel si mi-am vazut de viata mea.
Interesant este faptul ca FAZA sa repetat si cu tipul celalalt numai ca Tipul aluat lucrurile in serios a luat-o pe alta de mina si cind avazut faza a avut curajul sa il mai si intrebe:CE FACI MA INSELI?
Poate ca asa trebuia sa fac si eu numai ca am avut nevoie de o perioada lunga de RESPIRO.
Oricum dupa vre-o 3 saptamini ne-am intilnit si ce crezi ?
Mi-a marturisit ca as fi un bun SOT,LA CARE EU AM ZIMBIT.
Adica cum ? Sa o accept asa ca din cind in cind sa mai sschimbe partenerii ?
NU MULTUMESC.Bun fata sa maritat cu un alt baiat binenteles si dupa 3-4 ani au divortat CA NU A MERS.
INTREBARE CARE PARTENERA ESTE MAI LOIALA CEA CARE SE CULCA CU PERTENERUL INAINTE DE CASATORIE ?
SAU CEA CARE VREA SA SE CASATOREASCA INAINTE DE A INTRETINE RELATII SEXUALE INAINTE DE CASATORIE ?

Nu cred ca conteaza chiar atat de mult cand o face inainte sau dupa....conteaza mai mult ce educatie a primit de la parinti.... daca te iubea cu adevarat nu se ducea la altul.... :)) se pare nici u nu prea ai noroc de partenere fidele..... eu " merg " pe un principiu : daca nu ne intelegem si daca nu ma mai iubesti ne separam.... e mai greu daca partenerul/partenera nu vrea nici pe jos nici in caruta...
BlackPanther2486
Postat pe 23 Mai 2011 16:48
De la: ad__83, la data 2011-05-23 16:48:18
De la: BlackPanther2486, la data 2011-05-23 16:41:03Salut.In aceeasi situatie sunt si eu.De trei ani stam impreuna,iar pe timpul iernii muncim in acelasi loc.Am vazut de la inceput ca e o fire mai glumeata cu toti si cu toate dar am zis ca ...asa e el.Asta pana am vazut ca flirteaza cu una de fata cu mine.I-am spus ca ma deranjeaza si a zis ca nu putea sa nu vb cu ea sau sa o inlature de langa el ori sa o injure(pt ca tipa e un fel de "manastire" si bunicul ei e bucatar la pensiunea unde lucram si ii este rusine de el)..vrajeala de buftea dar na..iubirea e boala grea.Dupa o perioada i-am gasit in tel un nume "geor",am sunat de mai multe ori si de fiecare data mi-a raspuns o tipa....cand i-am pus dovezile pe masa prima data mi-a spus ca e unu gheroghe(eu: da ma geor vine de la gheorghe si are voce de femeie nu?),apoi mi-a zis ca a luat nr de la un coleg de servici ...asa... ca nu avea ce face...la insistentele mele a recunoscut ca luase nr pt ca respectiva se f...... bine.Am trecut si asta cu vederea..dar a continuat cu magariile...a incercat sa-si creeze legaturi pe hi5,facebook....culmea numai cu fete din orasul nostru....cand am descoperit si treaba asta l-am intrebat care e rostul si daca nu mai simte nimic pt mine sa-mi spuna ca ma retrag....dar frumosul meu "cuminte" a inceput sa promita si sa jure ca nu cauta nimic si ca ma vrea pe mine langa el pt tot restul vietii.Inca o data am inghitit galusca....iar acum o luna am aflat ca m-a inselat.Au fost semne,gesturi,comportamentul lui schimbat care mi-au dat de gandit...iar eu ca de obicei cand "miros" ceva vreau sa ma conving...si m-am convins....Incepuse din senin sa fie mai tandru,mai atent,cadouri,atentii...etc....probabil se simtea cu musca pe caciula.Mi-am zis in sinea mea ca ceva nu e in regula si intr-o dimineata cand era la dus m-am uitat in telefonul lui si am gasit un sms primit de la "catalin 2" care spunea: "iti vine sa crezi ca am dormit atatea ore cu apa pe foc?" Ce dracu are si catalin asta ii da raportul?Am sunat la nr respectiv si mi-a raspuns o fata....am vb cu ea civilizat,pt ca nu sunt genu care face scandal sau alte chestii(asta daca nu-s provocata :D)...mi-a zis fata ca sunt impreuna de trei saptamani(exact de cand isi inchidea el telefonul cand venea acasa de la servici) si ca nu vrea sa mai auda de el si etc....In prima faza nu a vrut sa recunoasca dar in prezenta dovezilor a zis ca da si ca ii pare rau si ca nu se mai intampla si sa nu-mi fac griji ca a folosit prezervativ....din nou vrajeala de buftea....dar eu curioasa am vrut sa aflu mai multe despre tipa.Bineinteles ca mi-a zis multe chestii despre ea si despre corpul ei...ma simteam prost dar preferam sa stiu tot adevarul decat sa raman cu banuielile(sa nu faceti ca mine ca pisica a murit din cauza curiozitatii).Iar saptamana trecuta mi-a iesit un cos in zona intima,unde nu este par,pe una dintre labiile mici.Evident m-am speriat enorm si am fost la ginecolog care mi-a zis ca e o infectie minora si mi-a dat tratament.M-am certat cu el si i-am reprosat ca a fost egoist si nu s-a protejat etc....si am ramas socata cand am vazut ca o apara pe tipa aia si imi zice: da de unde sa stiu eu ca nu ai facut tu ceva? Am inceput sa plang pana mi-a venit rau pt ca nu-mi venea sa cred ca omul langa care am stat 3 ani si pe care l-am iubit mai mult decat pe mine poate sa zica asa ceva.Cu o saptamana inainte de asta ....aia mi-a tr sms si m-a rugat sa-i transmit ca e un nesimtit si ca are probleme de sanatate din cauza lui.Eu am luat foc...pt ca l-a jignit.... si i-am zis sa se gandeasca cu cati a facut-o inainte si dupa el...in fine...iar in ziua cand am facut programarea tot el mi-a zis ca nu are cum sa am ceva ca el a fost cu aia la doctor si nu are nimic decat o rana pe peretele vaginului.L-am intrebat ce analize si-a facut aia iar el mi-a raspuns: " nu stiu ...raze din alea " :))))) i-am spus ca e un prost pt ca l-a ecograf nu vede doctorul bolile din sange...el nu si nu ca aia nu are nimic(eu ast sapt asta analizele mele la sange).Problema e ca mi-am pus toata increderea in el si tot universul meu se invartea in jurul lui ... si sunt fumatoare ceea ce nu prea ii convine dar nu insista sa ma las....iar universul lui sunt toate de pe strada sau facebook....Nu inteleg de ce m-a inselat....pt ca eu nu am facut decat sa-l iubesc si sa-i tot ofer ce-i mai bun...iar in pat nu am avut inhibitii unul fata de celalalt si am pus in practica aproape tot.Am trecut deja prin 2 relatii...prima iubire la 19 de ani si a doua la 21 si la fel aceeasi problema...ceilalti mi-au zis ca tipele cu care m-au inselat aratau mai bine si au sanii mari ..... iar asta de acum arata la fel ..numai ca e mai scunda//1.60.Oare e vina mea sau chiar asa sunt toti barbatii si gandesc cu slitul pantalonului? Eu am 1.70,85-62-88,m-am vopsit si blonda pt el ..... dar sunt o fire mai sportiva(si studenta la ed.fizica si sport).....pt ca practic gimnastica de la 10 ani si nu prea ma simt in pielea mea imbracata ca o pitipoanca.... Acum nu stiu ce sa fac....sa cred in el din nou?se poate schimba?Nu imi este usor sa o iau de la capat cu altcineva...mai ales ca am deja 25 de ani si toate colegele mele au familie si par fericite....Unele prietene mi-au zis sa il las,Altele sa trec peste pt ca altul daca vine la fel va face...mai devreme sau mai tarziu.... Nu pot sa-mi schimb modul de gandire: ce-i al meu e pus deoparte...sau daca eu sunt fidela si el tr sa fie.... Mai exista barbati fideli?Stiu ca uneori am fost mai cicalitoare dar doar atunci cand mi-a dat motive...... nu ripostez decat daca sunt provocata..... Cu ce am gresit?

bun si dc nu renunti definitiv la el?? cati ani ziceai ca ai??

:) 25....stiu ca suna aiurea....dar cred ca speranta moare ultima... si nu vrea nici pe jos nici in caruta....adik mi-am facut si bagajele sa plec la mama mea in grecia dar nu m-a lasat sa termin de impachetat si mi-a zis ca ink ma iubeste ... face planuri de viitor in care ma include si pe mine....si asta ma deruteaza.... ma iubeste sau ma compatimeste pt ca ma vede ca plang si sunt sensibila....
BlackPanther2486
Postat pe 23 Mai 2011 16:53
am trecut si eu prin aceasi situatie..nu merita efortul..suna cliseic,dar e adevarat..daca te-a inselat,mintit,tradat etc. o data , nu va ezita nici a doua oara,stiu ce spun.ar trebui sa iti vezi de viata ta si sa uiti definitiv de el.ti-a descoperit slabiciunea si profita de asta.fii tare in fata lui si nu mai ceda..priveste spre viitor,incearca sa 'ti gasesti pe altcineva cu care sa fi fericita:) succes!
kudika393504
Postat pe 23 Mai 2011 16:58
De la: kudika393504, la data 2011-05-23 16:58:54am trecut si eu prin aceasi situatie..nu merita efortul..suna cliseic,dar e adevarat..daca te-a inselat,mintit,tradat etc. o data , nu va ezita nici a doua oara,stiu ce spun.ar trebui sa iti vezi de viata ta si sa uiti definitiv de el.ti-a descoperit slabiciunea si profita de asta.fii tare in fata lui si nu mai ceda..priveste spre viitor,incearca sa 'ti gasesti pe altcineva cu care sa fi fericita:) succes!

multumesc pt urare... iti doresc sa fii fericita.... dar ce sa facem fetelor?cat sa-i si schimbam?ca daca stam si ne gandim mai bine toti fac aceeasi greseala pt ca e foarte multa oferta pe piata.... care mai de care mai buna..... :(((
BlackPanther2486
Postat pe 23 Mai 2011 17:09
De la: BlackPanther2486, la data 2011-05-23 17:09:58.... dar ce sa facem fetelor?cat sa-i si schimbam?ca daca stam si ne gandim mai bine toti fac aceeasi greseala pt ca e foarte multa oferta pe piata.... care mai de care mai buna..... :(((


push-up, silicoane, botox ... etc
battleofwits
Postat pe 23 Mai 2011 17:10
De la: kudika023422, la data 2011-04-24 18:10:40Am fost impreuna aproximativ trei ani...A fost primul meu iubit,e prima lui iubita( vb de sex ) In ultima perioada ne cetrtam,e despartem si ne impacam mereu..
El a avut mereu o "prietena" din copilarie care il manipula senitmental,si sunt sigura ca inca o mai face.
Tipa e ...trecuta prin mai multe maini,se pricepe cum sa duca si sa aduca un barbat
A fost si prietena mea pana cand am inteles jocul p care il face cu iubitul meu..Dupa ce eu am refuzat sa ii mai vorbesc ei..a urmat despartire de iubitul meu,el a devenit iubitul ei...sau jucaria ei... Ideea e ca eu am petrecut foarte mult timp cu el,nu am inselat,nu am mintit,nu mi-am batut joc.Am iertat f multe prostii.. El acu ma iubeste de nu mai poate,acu nu mai vrea sa fim impreuna..asa am tinut-o in ultima vreme vre-un an.. In cele din urma eu m-am mutat intr-o alta tara,si surpiza..dupa ceva luni bune ma cauta El sa imi spuna sa ii este greu fara mine ,ca imi simte foarte mult lipsa si etc ,restul setului... normal ca mi-a turbulat linistea.. Dar problema e ca peste ceva timp o sa ma intorc in vacanta acasa si sunt sigura ca el o sa insinste.. ce nu pot eu sa inteleg de ce au trecut ani si el , face ce face si apoi tot p mn ma cauta? daca e pt ca ma iubeste,de ce cand il iert ma simt mereu pe locul doi si sa simt mereu ca daca ii da "buna " lui prietena un telefon,se gnadeste el mai bine si iar nu mai vrea sa fim impreuna..S el spune ca daca ar fii stiut ce greu urma sa ii fie fara mine,m-ar fii pretuit asa cum merit. si stie ca eu sunt asa de departe acum de el,de ce nu cauta p alta?e un barbat frumos pana la urma... Eu in schimb mi-am pierdut increderea in el... insa am o intrebare... Ce insemna comportamentul asta la un barbat? nu te las,nu te vreau,nici la altul nu te dau...

Pe "prima iubire" am pacalit-o rau de tot si m-am simtit extraordinar de bine....am vazut ca m-a inselat o data...de doua ori....ma "poseda"....mi-a luat tel sa nu pot lua legatura cu ai mei sa ma ajute sa scap de el(pt ca ma mutasem la el)... in fine pana la urma am reusit " sa fug" si sa scap de el....am plecat in strainatate...dar in tot acest timp il minteam ca am plecat sa muncesc pt noi sa avem bani multi (pt ca asta isi dorea)...si cand ma intorc facem nunta mare si chestii de genul....fiind plecata(mi-a fost foarte greu dar am reusit cu sprijinul unei prietene) mi-am cumparat telefon si am sunat-o pe mami si i-am zis tot ce am patit...mama..ca orice mama buna: lasa ca treci tu si peste asta,ca te ajuta mama...... cand am considerat eu ca sunt destul de puternica fata de el si de situatie am hotarat sa ma intorc.l-am sunat si i-am spus cand si la ce ora ajung in aeroport in bucuresti,dar i-am sugerat sa-i ia si pe prietenii lui(pt care ma lasa singura in casa parintilor lui si uita sa mai vina)fiind mai putin realizat din punct de vedere financiar s-a imprumutat sa inchirieze o garsoniera si o masina sa vina sa ma ia de la aeroport..plus benzina etc.. cand a ajuns si a vazut-o si pe mami cu 2 politisti si var-miu acolo a inceput sa se agite.avionul a avut intarziere 1 ora...a crescut tensiunea.... cand am iesit de la control am inceput sa plang pt ca nu-mi mai vazusem mama de 5 ani...dar m-am impietrit cand l-am vazut pe el....imi facuse mult rau ...era foarte gelos pe toti care se uitau la mine si m-a si batut in public(am zis gata....merg mai departe)...in fine.vine langa mine cu trei trandafiri galbeni(urasc galbenul si trandafirii dar nu stia asta :)) ) si mi-i da..i-am luat si i-am rupt in fata lui...i-am calcat in picioare...si i-am zis ca asa a facut si el cu inima mea si ca mi-a ajuns....a dat sa ma pupe,l-am lasat sa o faca(dar pe obraz) spunandu-i ca daca il face sa se simta bine n-are decat,oricum mi-e indiferent.A inteles pe moment ca nu mai vreau nimic..a venit o fata langa mine(prietena unui prieten de al lui) si mi-a zis ca ii pare rau ca nu mai merge treaba intre noi si sa ma gandesc bine ca el a zis ca se omoara ca nu poate traii fara mine si ca el a imprumutat bani.... atunci am scos 100 euro si i-am zis ca sunt cadou de la mine pt el..... mi-am luat la revedere de la ea si am plecat cu mama mea....dar au urmat urmariri ca in filme prin oras....parintii lui insistau si ma cautau acasa la ai mei...dar eu am ramas de piatra...ehe amenzi pe la politie...pana la urma am plecat cu mama din tara si s-a potolit dar si acum cand trece pe langa mine(ne salutam ca suntem oameni pana la urma) se uita cu dor si parca ar mai vrea sa fie ce a mai fost acum 6 ani....concluzia: barbatii vor sa stapaneasca si sa aiba tot ce isi doresc dar nu ofera nimic.nu vreau sa "iti tai ramura de sub tine" dar peste prima iubire e mai usor sa treci....decat ca mine dupa a treia :D fii tare si tine-te pe pozitii...ce urmeaza e mai greu... sper sa fii fericita.
BlackPanther2486
Postat pe 23 Mai 2011 18:02
De la: battleofwits, la data 2011-05-23 17:10:48
De la: BlackPanther2486, la data 2011-05-23 17:09:58.... dar ce sa facem fetelor?cat sa-i si schimbam?ca daca stam si ne gandim mai bine toti fac aceeasi greseala pt ca e foarte multa oferta pe piata.... care mai de care mai buna..... :(((


push-up, silicoane, botox ... etc

ai si tu dreptate intr-un fel.....e concurenta mare,dar e criza mare ,mai ales atunci cand vrei sa economisesti pt casa si familie..... :)
BlackPanther2486
Postat pe 23 Mai 2011 18:04
un lucru il sh sigur... dak tuh ii dai ignore pe mess si nu raspunzi la tel la nr straine vei ajunge sa te gandesti si tuh la el... dak te impaci cu el la capiutolul incredere va fi o pagina goala... cu el suferi dar fara el???
_____Marya____
Postat pe 23 Mai 2011 18:30
pana gasesti persoana potrivita..crede'ma ,am aflat si eu de curand k exista baieti care chiar merita efortul..nu toti sunt asa( ca cel despre care s'a vorbit)..faza cu silicoane,botox-nu e cea mai buna solutie, e doar de moment.pitzipoancele astea penale sunt de unica folosinta sau,ma rog, temporara;)
la un moment dat, orice baiat o sa isi doreasca langa el o fata serioasa,care sa fie doar pentru el:)
kudika393504
Postat pe 23 Mai 2011 19:01
De la: kudika393504, la data 2011-05-23 19:01:11pana gasesti persoana potrivita..crede'ma ,am aflat si eu de curand k exista baieti care chiar merita efortul..nu toti sunt asa( ca cel despre care s'a vorbit)..faza cu silicoane,botox-nu e cea mai buna solutie, e doar de moment.pitzipoancele astea penale sunt de unica folosinta sau,ma rog, temporara;)
la un moment dat, orice baiat o sa isi doreasca langa el o fata serioasa,care sa fie doar pentru el:)

corect spus expirate....dar pana se hotarasc barbatii sa se aseze la casa lor tot pe pitzipoance le prefera....si daca mai e si 2in1 e si mai perfect pt ei.....adik sa fie fata aleasa de ei de 2sau 3xfemeie ...... nush ce sa mai cred despre ei....crek "ma dau pe invers" :)))))
BlackPanther2486
Postat pe 23 Mai 2011 19:06
:))))buna asta.intr'un fel ai dreptate,nu poti sa bagi mana in foc pt nimeni..doar k ma uit la frate'meu..si el era la fel,pana a intalnit'o pe actuala prietena.de atunci nu mai are ochi pt nimeni,si nici nu a inselat'o niciodata,stiu sigur asta..deci vreau sa cred k mai exista baieti ca el:d..cred k toti inseala pana la un moment,adica pana atunci cand intalnesc persoana potrivita:)
kudika393504
Postat pe 23 Mai 2011 19:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prietenul meu imi zice ca il sufoc prea tare, ba chiar ma simte ca sunt prea obsedata, cumsa fac sa fiu mai indiferenta, sa-i las mai multa libertate ? 33 De la: matzu_2005 17 Septembrie 2011 02:19
Cu buget mic iei haine de firma 3 De la: valivieru96 9 August 2010 20:10
va rog ajutati-ma!!!!!!!!!!!! 14 De la: perce_neige 30 Aprilie 2010 19:51
e posibil sa se stinga flacara iubirii in decurs de 2 luni??? 43 De la: ionelaela 10 Octombrie 2009 01:00
nevoi de un sfat urgent 19 De la: barbuiulia 23 Octombrie 2009 18:44