Setari Cookie-uri

nu te las ,nu te vreau ,nici la altul nu te dau!

De la: ina_irinus906, la data 2011-05-21 08:59:01...... ca noi femeile avem nevoi si stim sa le stapanim
stim ca daca avem o relatie in momentul in care nu mai merge trebuie sa punem punct
.....

"dorintele sexuale" nu sunt nevoi (cum le spui tu).... iar atunci cand alegi sa ti le implinesti nu inseamna ca ai o "relatie", pe care atunci cand te plictisesti (nn: "in momentul in care nu mai merge") o inchei!
Dorinta voastra de a va satisface intr-un cadru "moral" produce aceste anomalii de gandire si mentalitate: "RELATIA" devine cadrul moral pentru satisfacerea dorintelor sexuale!
marceltuky
Postat pe 21 Mai 2011 09:34
scuze de greselile gramaticale,scriu repede si nu ma uit ce scriu :)))
Corina1205
Postat pe 21 Mai 2011 09:37
Draga mea, un astfel de bãrbat nu te iubește ci doar este obsedat de tine. Crede-ma in timp va deveni din ce in ce mai rãu. Este dereglat emoțional. Incapabil sa respecte o persoana, incapabil sa isi tina o promisiune, si probabil are probleme de incredere in sine care uneori se ascund sub forma sub diferite forme -ia gandeste-te poate identifici ceva. Probabil de cele mai multe ori va certați, iar mai apoi vine si isi cere iertare spunând ca se va îndrepta, nu va mai face, etc. Probabil partea finala a iertãrii este când ajungeți in pat. (te rog sa ma scuzi dacã nu vad ok lucrurile. ia doar ce te ajuta. Eu doar încerc sa analizez comportamentul lui obsesiv la general. Particular unele aspecte diferã).
Câteodatã te simti minunat cu el. Probabil este frumos ca barbat, te cucerește cand vorbește (desi poate nu ai chiar realizat, dar de observat sigur ai observat ca mai tot timpul se lauda -diferite petreceri la care a fost grozav sau poate un hobby care il pasioneazã, dar care il face pe el cel mai grozav). Si partea cea mai urata ca de cele mai multe ori nu te simti implinita si fericita. Sunt doar acele momente scurte de fericire pe care încerci sa le aduci in minte ori de cate ori se întâmpla ceva rau. Este un manipulator sentimental si mereu va fi. Este neimplinit si frustrat. NU te lasa la mana unui astfel de om. La el tot timpul va fi asa, iar in timp daca vei mai sta langa ei te vei simti mizerabil. Dute undeva unde nu te poate gasi (schimba oras, telefon, adrese de mail, etc, tot). Stie ca te poate juca pe degete si nu va termina pana u vei fi langa el. Daca ramai langa el esti terminata. Vei incerca de mai multe ori sa pleci si vei ramane tot lanaga el. Daca acuma ca nu va leaga decat o iluzie trecuta a iubirii cedezi usor, gandeste-te cand vor aparea copii. Asta o sa fie punctul maxim al santajului sentimental. Daca acum cedezi asa usor cum vei ceda atunci. Dumnezeu sa dea sa ma insel asa de rau ca tot ce zic aici sa fie minciuna. Dumnezeu sa te lumineze si sa iei cea mai buna decizie. Pentru ca eu am vorbit din proprie experienta. Cazurile difera, dar caracteristicile unui om obsesiv si agresiv sunt aceleasi.
kudika128243
Postat pe 21 Mai 2011 09:37
Draga mea, un astfel de bãrbat nu te iubește ci doar este obsedat de tine. Crede-ma in timp va deveni din ce in ce mai rãu. Este dereglat emoțional. Incapabil sa respecte o persoana, incapabil sa isi tina o promisiune, si probabil are probleme de incredere in sine care uneori se ascund sub forma sub diferite forme -ia gandeste-te poate identifici ceva. Probabil de cele mai multe ori va certați, iar mai apoi vine si isi cere iertare spunând ca se va îndrepta, nu va mai face, etc. Probabil partea finala a iertãrii este când ajungeți in pat. (te rog sa ma scuzi dacã nu vad ok lucrurile. ia doar ce te ajuta. Eu doar încerc sa analizez comportamentul lui obsesiv la general. Particular unele aspecte diferã).
Câteodatã te simti minunat cu el. Probabil este frumos ca barbat, te cucerește cand vorbește (desi poate nu ai chiar realizat, dar de observat sigur ai observat ca mai tot timpul se lauda -diferite petreceri la care a fost grozav sau poate un hobby care il pasioneazã, dar care il face pe el cel mai grozav). Si partea cea mai urata ca de cele mai multe ori nu te simti implinita si fericita. Sunt doar acele momente scurte de fericire pe care încerci sa le aduci in minte ori de cate ori se întâmpla ceva rau. Este un manipulator sentimental si mereu va fi. Este neimplinit si frustrat. NU te lasa la mana unui astfel de om. La el tot timpul va fi asa, iar in timp daca vei mai sta langa ei te vei simti mizerabil. Dute undeva unde nu te poate gasi (schimba oras, telefon, adrese de mail, etc, tot). Stie ca te poate juca pe degete si nu va termina pana u vei fi langa el. Daca ramai langa el esti terminata. Vei incerca de mai multe ori sa pleci si vei ramane tot lanaga el. Daca acuma ca nu va leaga decat o iluzie trecuta a iubirii cedezi usor, gandeste-te cand vor aparea copii. Asta o sa fie punctul maxim al santajului sentimental. Daca acum cedezi asa usor cum vei ceda atunci. Dumnezeu sa dea sa ma insel asa de rau ca tot ce zic aici sa fie minciuna. Dumnezeu sa te lumineze si sa iei cea mai buna decizie. Pentru ca eu am vorbit din proprie experienta. Cazurile difera, dar caracteristicile unui om obsesiv si agresiv sunt aceleasi.
kudika128243
Postat pe 21 Mai 2011 09:38
De la: loryyy, la data 2011-05-21 09:02:04Buna tuturor, din pakate si eu trec prin aceeasi situati ca tine, la noi insa exceptie face prietena care sa-l influenteze. Am fost impreuna 3 ani minunati, logoditi din decembrie anul trecut, cu planuri de cununie civila pe septembrie si anul viitor nunta, sa discutat tot cu parintii cu ai mei cu ai lui, deci aproape tot batut in cuie. Ca sa ma trezesc acum 2 saptamani ca imi spune ca el nu stie ce simte si mai bine ne despartim, fara sa-mi dea o explicatie ,ca ar avea pe alta ca ceva nu-i place la mine sau ceva de genul acesta, nu, ma lasat in durerea mea spunand doar ca nu stie daca ma iubeste cu adevarat, si cand i-am spus ca aveam planuri si vise si o viata impreuna si ca de ce m-a mintit ,mi-a raspuns ca in acele clipe asa a simtit dar acum nu mai stie. Atunci ??? eu l-am mai sunat de vreo 2 ori sa vad daca si-a revenit insa mi-a zis sa nu-l mai sun ,nu am vorbit de o saptamana si ceva cu el ,sufar groaznic si nu stiu nu pot sa inteleg acest comportament aceasta rasturnare de situatie!!!


Darga mea, multi barbati intra in panica inainte de nunta;am auzit de multe cazuri cand ei au avut astfel de reactii: se panicheaza ca se inhama la ceva pentru toata viata, ca urmeaza copii, greutati, carora nu stiu daca sunt capabili sa le faca fata; de fapt, sunt nesiguri pe puterea lor de a duce o casnicie, de a fi stalpul unei familii; poate fi si nesiguranta sentimentala, dupa ce trece euforia...pana la urma, acest lucru se traduce prin imaturitate...
E dificil, cand nu cunosti formula exacta pentru a detine"cheia succesului", adica aceea de a nu te dezamagi in viitorul apropiat sau de a dezamagi pe cel de langa tine...Poate logodnicul tau e doar speriat de acest "drob de sare"!...
cessyghe
Postat pe 21 Mai 2011 10:01
Buna! E clar ca nici tu nu ai trecut peste relatia asta,insa egoismul si nehotararea lui nu te ajuta deloc. Te vezi din nou in aceeasi postura? Ai mai suporta acelasi tratament? Sper ca nu. Mergi mai departe si lasa-l sa se maturizeze. Pastreaza in suflet momentele frumoase,invata din greseli si mergi mai departe cu capul sus. ((parerea mea :-) Trecutul la trecut. Te poop cu drag!
kudika180096
Postat pe 21 Mai 2011 10:05
eu dak as fi in locul tau nu i-as mai da nici o sansa ,acuma numai u stii cel mai bine ce ai de facut .
kudika403734
Postat pe 21 Mai 2011 10:23
Buna,tuturor!!!Ce sfaturi frumoase!!! Extraordinar de frumoase!!! Eu cred ca deja ai primit raspunsul nu?:)
Eu,cel putin da,l am primit!!!Si eu trec printr o situatie similara,iar in aceste zile ar trebuie sa i dau un raspuns lui Don Juan al meu,dar ma bucur asa de mult ca am citit toate aceste comentarii si ca acum sunt mai sigura ca niciodata ca merit ceva mai bun ,ca viata e frumoasa, si ca trebuie sa ma bucur de ea,si fara Don Juan ,pe care l vom lasa sa si continue aventurile si sa duca in continuare o viata tumultoasa!!!Sa fiti iubiti!!
VA UREZ UN WEEKEND MINUNAT!!!Bye!!!
cosette_32
Postat pe 21 Mai 2011 10:24
uite c e,ceva d genul asta traiesc si eu doar k la mijloc nu e nicio alta ci doar kefurile lui d a fi liber si a face c vrea.am inteles k barbatii s maturizeaza mai greu si d aceea au mereu nevoie d ceva kre sa-i fak sa s simta maturi :d o mamik,d o"profesoara"etc.dak u nu poti fi nici una nici alta at lasa-l.kuta-ti un barbat egal u.sau trateaza-l cu indiferenta atat merita,si mie mi-a fost greu sa realizez d c s poarta asa dar dupa 4 ani am inteles in sfarsit k nu il interesau prea mult sentimentele mele ci ale lui,eu nu aveam voie sa ies in oras sau cu vreo prietena,dak mergeam undeva trebuia sa-i dau mereu expliktii dar el plek unde si knd avea kef,nu s merita sa traiesti asa,sa-l astepti sa vina d la kefurile lui,acum e aia dar altadata o sa fie alta si tot asa...
MARTHA30
Postat pe 21 Mai 2011 10:28
Sunt in aceeasi situatie ca si tine. Sfatul meu...LASA-L!!! La mine cosmarul cu te vreu si nu te vreau a tinut 6 ani...In tot acest timp eu am asteptat sa se intample o minune . El nu a renuntat la celelalte femei din viata lui. Eu m-am saturat si am pus piciorul in prag. A inceput sa ma caute dar nu se va schimba nimic. Ei spun ceea ce tu vrei sa auzi. Ti-a prins punctul slab si nu face decat sa profite. Succes!
kudika385193
Postat pe 21 Mai 2011 10:53
IUBIREA inseamna Respect in primul rand.Daca nu te simti respectata de el acum,cand nu sunteti casatoriti si nu aveti copii,ce va fi dupa? Tipul este impartit in doua si va ramane asa.Pentru el contezi doar atunci cand are chef,vad eu.Pai,viata este frumoasa,draga mea.Nu merita sa lacrimezi si sa-ti consumi timpul si energia pentru cineva ca el! Zambeste,iubeste-te,respecta-te,ai grija de tine! Barbati sunt peste tot!Intr-o zi,iti vei gasi sufletul pereche!Oricum,tipul nu te merita;nu-ti merita sinceritatea,framantarile,iubirea! te salut!
totulsubcer
Postat pe 21 Mai 2011 11:01
Km aceeasi situatie si la mine.Doar k n exista o a treia persoana.Ne-am despartit o luna (dupa 3 ani) si in primele 2 saptamani nici n s-a chinuit sa ma caute.Cand a aflat k ies cu un alt baiat venea s ma cauta in fiekre zi, ma suna sa iesim k vrea sa ne impacam , k ma iubeste ,chiar a si plans knd ne-am intalnit odata(nu prea se intampla la un baiat).Pana la urma am luat-o treptat k la inceputul relatiei si ne-am impacat.Dar acum se poarta frumos.Nu stiu ce sa-ti spun,la tn este s fata respectiva in joc,si daca spui k mereu face cum spune ea,inseamna k n te vrea cu adevarat ,altfel chiar daca vb c ea ,nu o mai asculta.Refa-ti viata.Succes!
ella_angelina
Postat pe 21 Mai 2011 11:19
Stai linistita si vezi de viata ta...el doar te manipuleaza, binenteles pentru ca tu il lasi....nu are afectiune pentru tine...doar un nemasurat orgoliu, pe care il pune in aplicatie cu tine. Face ce face doar pentru ca ii permiti....un sfat....indiferent cat de greu ti-ar fi...nu mai vorbi cu el niciodata....e o pierdere de vreme, gandestete ca in anii astea tu poate chiar ai fi intalnit pe cineva care sa merite, ti-ai piredut 3 ani in viata intr-o himera.
MonicaH
Postat pe 21 Mai 2011 11:23
draga mea,, intr-un final toti barbatii sunt la fel,,, nu e niciun ul mai rasarit decat celalalt,,, asa ca indiferent cat insista el dupa tn acum,,, parerea mea e ca ar tr sa-l ignori total..
barbatii sunt egoistii,,,, e cv de genul cum ai zis u,,,, nici a meaq dar nici a altuia,,,, sau mai bn tot a mea,,,
oanaoak
Postat pe 21 Mai 2011 11:45
scumpa mea... situatia ta e delicata si te asigur ca cine nu a trecut prin asa ceva nu intelege. este foarte simplu sa spui lasa-l nu te merita etc etc etc. cum la fel de simplu iti este si tie sa te gandesti k nu te merita. mai greu este de aplicat in practica pt k atunci cand apare toate planurile tale ambitioase s-au dus. situatia mea este oarecum asemenatoare cu a ta. noi suntem de 7 ani impreuna. si eu ca si tine am dat tot in relatia asta si nu am patrat nimic pt mine. nici macar putin orgoliu sau demnitate. acu e bine acu nu-i bine. acu sunt buna acu sunt rea. te iubesc, dar peste 3 zile vreau sa ne despartim. imi e bine singur o saptamana , dar te vreau inapoi pt k te iubesc. si asa o fi. poate chiar te iubeste sa stii. doar ca este confuz sau poate nu stie sa iti arata. dar la fel de probabil poate aparea si fenomenul de obisnuita sau siguranta. asa cum si mie mi-a spus toata lumea lasa-l nu te merita, asa eu iti spun tie ca u esti cea care hotaraste. situatia exacta numai u o stii. asezati-va mandoi la o berica sau o cafeluta si vorbiti. dupa care u ia-ti langa tine un pahar de vin :p si pune pe hartie. ca la contabilitate. ce intra si ce iese. si daca la final u consideri ca merita sa fiti impreuna pai asa sa fie indiferent de ce spune "lumea".
mie mi-a spus cineva ca ata innodata nu mai tine la fel. eu iti spun tie ca poate sa tina mai tare. si inca ceva : sa stii ca o relatie merge cu 2 persoane si intotdeauna amandoi au gresit. undeva ceva lipseste. si niciodata nu greseste unul singur. poate greseala ta a fost k ai fost prea darnica.
asa ca....multa bafta.
kudika310249
Postat pe 21 Mai 2011 12:21
E dus cu pluta.Imatur ca majoritatea barbatilor.Vezi-ti mai departe de viata ta.Nu e barbatul care te merita si nu-i cazul sa mai suferi dupa el.E plina lumea de barbati...trebuie sa deschizi ochii si sa fii pregatita sa o iei de la capat...
mihablaj
Postat pe 21 Mai 2011 12:24
eu te-as sfatuii sa te gandesti bine si sa iei o decizie corecta... ti-a resit prea mult .. la el nu mai inseamna iubire, e ca s-a obisnuit cu tine.. cand ii era greu avea unde sa se duca si se planga si tu il ascultai si il iertai.. akum nu mai are si de asta zice ,ca ii este greu fara tine... orikat l-ai iubi incearca sa uiti si sa nu te mai intereseze de el.. na fiecare isi da cu parerea dar nimeni dintre noi nu poate fi in locul tau ca sa stie ce simti... multa bafta
inna90
Postat pe 21 Mai 2011 12:31
parerea mea este ca cel mai bn faci ce simti si ce crezi k e mai bn pt tine.....daca crezi k mai merita o sansa acordai o sa nu iti para rau k nu ai facut o.............si sa ai mereu in suflet si in gand ca daca sa schimbat si puteati fi fericiti....bafta
kudika229677
Postat pe 21 Mai 2011 12:47
Din pacate am fost in situatia LUI de mai multe ori.

M-am despartit de prietene, dupa relatii de 2-3 chiar 5 ani, deci in principiu relatii lungi, dupa care m-am 'lipit' de altcineva. Cea de care ma despartisem incerca in mod repetat sa refacem relatia etc etc, insa nu voiam. Totul se schimba radical atunci cand incepea sa iasa cu altcineva.

Nu inteleg de ce ni se intampla asta, nu ma consider o persoana 'rea'. Cred ca era pus si simplu ceva psihic, habar nu am. Asta mi-a complicat existenta... si am trait exact ceea ce spui tu in titlu.

Ce iti pot spune cu siguranta, dupa cam 3 experiente de acest gen pe care le-am avut, e ca oricum o sa se inchida totul. Acum sunt casatorit. De ultima relatie m-am despartit mai usor decat de cele dinainte, dar in acest moment nu imi mai pasa de ea si nici de alte foste. Pe unele le gasesc de-a dreptul respingatoare si nu imi explic atitudinea de 'nici cu altu nu te las, nici cu tine nu vreau'.

Unele inseamna cam 3 situatii in vreo 10 ani, deci nu m-am trezit eu vreun gigolo, sunt o persoana obisnuita dupa parerea mea.

So, mi-a fost foarte greu pana m-am desprins de ele, iar problemele incepeau, cum am spus, cand incepeau sa iasa sau..sa faca X cu altele.

Vezi de viata ta.... Sau daca vrei, ia-ti exact ce iti trebuie, incearca sa nu te mai implici sentimental pentru ca tot acolo se ajunge. Pe verificate !
cip31
Postat pe 21 Mai 2011 13:10
Draga mea,la fel ca si tine am tras de o relatie 11 ani.Nenumarate escapade cu tot felul de femei,minciuni de ramai blocat cat si cum poate un om sa minta,plansete si bocete ca sa-l iert,se jura cu icoana in mana ca nu va mai gresi si destul de tarziu am luat taurul de coarne -eu fiind zodia taur-si am zis,,stop''!Eu fiind mai mica cu 16 ani decat el,nu l-a impiedicat sa-si faca de cap...el avand 63 ani.Regret enorm ca mi-am pierdut tineretea langa un om care nu m-a meritat.Mereu spuneam ca nu vreau sa rada lumea,ca va imbatrani si se va linisti dar nu e adevarat,,naravul din fire,n-are lecuire"!nu a avut o amanta,a avut cate 4-5 pe an!Ce am castigat?nimic-ce am pierdut?anii cei mai frumosi,poate!Asa ca nu se merita sa te sacrifici pentru o relatie care schiopateaza ca va anchiloza sigur.Trebuie sa fii un pic egoist si sa te gandesti la tine, pentru ca cel care spune ca ti-e alaturi si face asa cv de multe ori,e un egoist care traieste doar pentru el.Nu se va schimba niciodata,cu cat se apropie mai repede cu atat va cauta mai mult!Barbatii de acest gen sunt bolnavi si vor calca pe cadavre ca sa le fie lor bine.Sigur te vei invinovati mai tarziu ca ai fost lasa si nu ai reactionat cand si cum trebuia.Traieste-ti viata ca doar una avem!!!
kudika402953
Postat pe 21 Mai 2011 13:15
parerea mea esta ca-i nehotarat, ba te iubeste, ba nu...dupa cum bate vantul. Intrebarea este: tu vrei sa stai langa un astfel de barbat? majoritatea barbatilor vor si altceva, dar fara sa stie iubita, sotia, partenera...ce-i acasa trebuie respectat! or el, in primul rand nu se respecta pe el, dar pe tine... cred ca meriti ceva mai bun, chiar daca prima iubire nu se uita...
important este ce vrei tu!!!
kudika388602
Postat pe 21 Mai 2011 13:17
Asa este,ca mai greseste si nu se afla,e una dar sa se afiseze cu o ... e alta. Ce are acasa trebuie respectat!
kudika402953
Postat pe 21 Mai 2011 13:22
Iar daca tot scrii pe acest forum ai putea f bine sa nu fii un asshole. Guess what? Nu ne intereseazaa!
mihaelairi
Postat pe 21 Mai 2011 13:25
in tara aia acolo nu mai sunt barbati, de ce trebuie sa ramai legata de unul care e la mama dracului si care nu iti este nimic sigur (sot, logodnic)? poti sa ii spui si lui apoi ca ai pe cineva si gata, finalul povestii
metoujours
Postat pe 21 Mai 2011 13:29
mda normal ca pt voi barbatii toate pitipoancele care sunt doar pe interes si care umbla cu care are mai multi bani, alea sunt ''femei cu capul pe umeri'' NORMAL CA VOI GANDITI DOAR CU CE AVETI IN NPANTALONI!!!
zapacita_987
Postat pe 21 Mai 2011 13:58
De cele mai multe ori femeia gresete ,ea intra unde nu-i fierbe oala , si cand raneste nu mai da ajutor , sare la gatul lor sa le taie respiratia , normal daca il iubeai cu adevarat fara sa il certi fara motiv ce te-ar afecta in mod direst , sigur e vina ta . Pana la uram daca tineai asa mult le el nu-l lasai nici la wc sa fie singur .:)
Aurel_inventatorul
Postat pe 21 Mai 2011 14:11
Salut.Barbati sunt toti la fel ,fricosi de responsabilitate ,egoisti,mai curvari decat ..........Ei pur si simplu nu au frana,asa ca fi nepasatoare ,barbati sunt facuti pentru mai multe femei.Cand ancepi sa accepti,ati zic sincer ca o sa-ti fie mai bine.Daca-l mai iubesti ,acceptal asa cum este fara sa-l antrebi dece,daca nu,trimitel la gara si cautati altul.Din pacate asta este realitatea.
anina1777
Postat pe 21 Mai 2011 14:31
De la: Aurel_inventatorul, la data 2011-05-21 14:11:04De cele mai multe ori femeia gresete ,ea intra unde nu-i fierbe oala , si cand raneste nu mai da ajutor , sare la gatul lor sa le taie respiratia , normal daca il iubeai cu adevarat fara sa il certi fara motiv ce te-ar afecta in mod direst , sigur e vina ta . Pana la uram daca tineai asa mult le el nu-l lasai nici la wc sa fie singur .:)



o dragoste care trebuie pazita nu merita!!!!!!!!!
kudika023422
Postat pe 21 Mai 2011 14:38
De la: anina1777, la data 2011-05-21 14:31:40Salut.Barbati sunt toti la fel ,fricosi de responsabilitate ,egoisti,mai curvari decat ..........Ei pur si simplu nu au frana,asa ca fi nepasatoare ,barbati sunt facuti pentru mai multe femei.Cand ancepi sa accepti,ati zic sincer ca o sa-ti fie mai bine.Daca-l mai iubesti ,acceptal asa cum este fara sa-l antrebi dece,daca nu,trimitel la gara si cautati altul.Din pacate asta este realitatea.

pai cica ea n-are gara ce sa faca...rata s-a desfiintat...ai pus-o in mare dilema acum.
BEL_AMY1
Postat pe 21 Mai 2011 14:38
draga mea, in aceeasi situatie am fost si eu. din pacate, eu eram cea incapatanata si egoista, m-am ambitionat sa-l tin langa mine pentru ca il iubeam. acum, daca stau sa a gandesc mai bine, imi dau seama ca era doar un capriciu, faceam eu cu mine un fel de concurs. dupa ce ne desparteam (pentru ca el avea alta religie si ai lui nu ma acceptau) apelam la toate metodele pentru a-l aduce inapoi. cand ne impacam, nu ma simteam bine, aveam impresia ca am luptat degeaba sa-l aduc inapoi. dupa 10 ani de zile, am realizat ca m-am jucat cu viata mea, ca noi nu putem fi impreuna pentru ca avem caractere foarte diferite si pentru ca ar aparea prea multe piedici in calea unei relatii. problema este insa ca obisnuinta isi spune cuvantul si mi-e greu sa renunt definitiv, lui la fel si ne compromitem viitorul. eu am ajuns la 29 de ani, el la 33 si nu suntem nici imoreuna, nici separati. de ce? pentru ca suntem amandoi prea egoisti si nu vrem sa ne lasam unul altuia libertatea de a merge mai departe...
nu face aceeasi greseala, imi spunea un prieten ca acolo unde se rupe ata si se face nod, nodul se poate desface oricand...e o metafora, dar exact asa e si cu relatiile. cu cat mai multe noduri cu atat mai putine sanse sa fie bine. renunta la el, nu iti va face decat rau. mai sunt barbati, poate mult mai buni decat el. trebie doar sa-i vezi;)
kudika013267
Postat pe 21 Mai 2011 14:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Confuzie,uitare sau razbunare? 17 De la: priest 7 Mai 2009 16:36
help 19 De la: simonik_1592 11 August 2009 11:41
nici macar eu nu stiu ce se intampla...:(( 14 De la: SunShadow 30 Iunie 2009 21:14
Un sfat 9 De la: kudika_997837 5 Ianuarie 2016 13:45
sa ma despart de el sau nu? 29 De la: MaraDonna 21 Septembrie 2009 23:49