Setari Cookie-uri

nu te las ,nu te vreau ,nici la altul nu te dau!

De la: kudika393504, la data 2011-05-23 19:16:17:))))buna asta.intr'un fel ai dreptate,nu poti sa bagi mana in foc pt nimeni..doar k ma uit la frate'meu..si el era la fel,pana a intalnit'o pe actuala prietena.de atunci nu mai are ochi pt nimeni,si nici nu a inselat'o niciodata,stiu sigur asta..deci vreau sa cred k mai exista baieti ca el:d..cred k toti inseala pana la un moment,adica pana atunci cand intalnesc persoana potrivita:)

da....nu vreau sa molipsesc pe nimeni cu pesimismul meu..dar nu cred ca mai exista baieti/barbati care sa nu insele sau sa-si bata joc.... cel putin pana nu vad nu cred....chiar nush ce sa fac...si acum il intreb prin mesaje ce vrea de la mine,daca mai vrea sa incercam sau o prefera pe georgiana lui...aia cu curu mai mare si mai rotund....si ezita sa-mi rasp..." vb acasa" :((
BlackPanther2486
Postat pe 23 Mai 2011 19:21
hai sa iti fac un rezumat al povestii mele.ne stiam de cva timp,avea impresia k sunt altfel( stii cum judeca baietii fetele),s'a tinut mult dupa mine,la un moment dat am cedat si am acceptat sa ies cu el..desi la inceput nu prea il placeam eu asa mult,era doar o distractie pt mine..ideea e ca nu prea l'am luat in serios,pana nu s'a intamplat cva foarte nasol pt el.asta ne'a apropiat destul de mult,am ajuns sa tin foarte mult la el,chiar sa il iubesc..daor k baiatul facea pe matza blanda,a inceput sa profite de faptul k tineam la el si si'a permis din ce in ce mai mult..intr'o zi,i'am gasit niste mesaje de la o fufa,bineinteles a negat totul..de atunci nu am mai avut incredere in el si am fost mereu suupicioasa..timpul mi'a dovedit ca am dreptate si dupa multe despartiri(eu o terminam definitiv cu el,dupa el ma convingea de fiecare ata sa ne impakm) am pus punct definitiv..la vreo luna dupa asta ,am ramas stupefiata..l'am vazut cu acea tipa,cu care bineinteles el nu a avut nimik knd noi eram impreuna..am inteles in momentul ala k trebuie sa merg mai departe,sa il uit..dupa vreo 7 luni in care nu m'am mai intalnit cu el,m'a sunat..de ce crezi,ma vazuse cu un alt baiat..el e mai posesiv asa..m'a luat cu faze k ii pare rau pt tot,k sunt singura pe care a iubit'o.etc..nu cred o iota..ii acord atentie,pt k vreau sa ii dau o lectie,doar k fericirea mi'o caut langa un alt baiat..deci daca u crezi k o sa te simti mai bine poti sa te razbuni pe el,sa il faci sa se desp de aia si dupa sa ii dai sh u papucii..da'sa ai grija sa nu cazi u in plasa lui:)
incearca sa iti gasesti pe cineva care sa te merite,ce e al tau e pus deoparte:)
kudika393504
Postat pe 23 Mai 2011 19:43
ms de sfat... din cate stiu eu si am simtit....nu mai e cu aia...si zice mereu ca vrea sa fie cu mine..... nu cu aia....dar insista sa ne mutam in orasul din care e aia....de drept si de fapt sunt razbunatoare(si mi-a reusit de fiecare data)..si ma gandeam sa ii dau sperante false ca merg cu el pe acelasi drum si cand ii e lumea mai draga si iar e zabalos dupa mine sa il las si sa plec fara nici un preaviz.....nush dc dar brusc nu il mai iubesc....e semn bun nu? ce zici de plan?
BlackPanther2486
Postat pe 23 Mai 2011 19:51
la asta ma gandeam si eu:))ar merita si el sa treaca prin cva de genul.cu atat mai bine daca te iubeste cu adevarat..a trecut destul timp..posibil sa nu il mai iubesti.probabil k ai mai uitat de el cu timpul.complet nu,sunt convinsa k nu ai reusit,nu e atat de usor.dar,daca ai incerca acum sa te impaci cu el iti spun din proprie experienta k nu ar mai fi ca prima data..nu a mintit cine a spus ca 'ciorba reincalzita nu mai ae acelasi gust':)
kudika393504
Postat pe 23 Mai 2011 19:59
De la: kudika393504, la data 2011-05-23 19:59:38la asta ma gandeam si eu:))ar merita si el sa treaca prin cva de genul.cu atat mai bine daca te iubeste cu adevarat..a trecut destul timp..posibil sa nu il mai iubesti.probabil k ai mai uitat de el cu timpul.complet nu,sunt convinsa k nu ai reusit,nu e atat de usor.dar,daca ai incerca acum sa te impaci cu el iti spun din proprie experienta k nu ar mai fi ca prima data..nu a mintit cine a spus ca 'ciorba reincalzita nu mai ae acelasi gust':)

nu am vrut niciodata sa fiu perversa si egoista dar se pare ca barbatii nu imi dau de ales....stiu cum e sa fii tradat (ca persoana) si nu prea vroiam sa ajung aici dar se pare ca are nevoie de o lectie....dar nici next pe lista nu prea suna bine.... u ce ai face? uite id meu de mess : BlackPanther23862008 poate discutam mai bine :D
BlackPanther2486
Postat pe 23 Mai 2011 20:05
stiu k nu e prea frumos,da'viatza te face asa..iti dau add acum,doar k nu o sa mia pot vb in seara asta k o sa ies in oras..ne vedem pe mess,si o sa vb mai multe..id'ul meu incepe cu a...te pup
kudika393504
Postat pe 23 Mai 2011 20:12
De ce fac asta baietii? pff.. pt k la varsta asta vor doar distractie.. si fetelor.. ar trb sa fim si noi la fel.. distractie.. nu sentimente.. nu acum.. o sa ajungem la o varsta inaintata si o sa ne dam seama k nu am facut tot ce vroiam sa facem, si acum nu mai putem face, pt k nu mai avem 20 de ani, pt k avem copii de crescut, datorii, griji si mancare si curatenie de facut :) e mult mai usor sa profitam acum k putem merge undeva la agatat.. bine.. ma refer la fetele kre nu se gandesc la casatorie :D dar o sa fim legate toata viata la cap knd ne casatorim.. asa k la maxiiim trb sa profitam! si nu mai treceti cu vederea.. nu e asta iubirea!! knd iubesti nu inseli! nu ai cum.. te doare sufletul sa ii faci persoanei iubite un astfel de rau!! nu e iubire! nu poate sa spuna dupa atata timp ca te iubeste.. nu a gresit doar o data din cate vad.. prima oara ierti.. dar trb sa ierti si sa dai o lectie in acelasi timp, pt k odata ce a inselat, si u imediat l-ai iertat, nu se va invata minte si va insela din nou.. meriti pe cineva kre sa te pretuiasca si kre sa te aprecieze si kre sa iti multumeasca k existi in viata lui.. nu exista doar in filme frazele astea.. si in realitate exista.. probabil dupa ce pupam multe broaste, va veni si printul :) nu? sau sunt prea naiva?
cool_deya
Postat pe 23 Mai 2011 22:10
Pune-l sa aleaga intre tine si ``prietena`` lui din copilarie. E cel mai corect asa. Dar ar trebui sa aveti o discutie serioasa despre viitorul vostru impreuna.
Eva32
Postat pe 23 Mai 2011 23:43
Buna!Ma numesc Claudia si sunt si eu in aceeasi situatie cu tine!Si eu ma chinui asa de 3 ani,de fiecare data ii iert toate porcariile si 1-2 luni e ok apoi o ia de la inceput.Al meu si bea si are o prietena de suflet,e un aiurit si n-o sa ma respecte niciodata.De aceea iti spun sa nu mai crezi toate minciunile,el zice ca ma iubeste pana il iert apoi nimic nu-i mai place si isi schimba atitudinea,vrea doar sa vada ca l-am iertat ca oricum alta fraiera nu mai gaseste!Suntem tinute de fraiere ,asta e ,imi pare rau ,vad ca suntem cateva in aceeasi situatie.Eu ma simt f.singura,sunt departe de tara si n-am pe nimeni de aceea am tot sperat ca se schimba dar degeaba!Mi-ar face mare placere daca mi-ati trimite un e-mail ,am putea tine legatura,Id-ul meu aromena33.Va pupic!Alina,Artemis,as fi bucuroasa daca mi-ati trimite mesaj!
aromena33
Postat pe 24 Mai 2011 03:05
buna! prin asta am trecut si eu..aproape 3 ani.toti cunoscutii ma rugau sa deschid bine ochii si sa nu mai permit porcarii de genul.de oameni ca astia scapi foarte greu, dar se poate.mergi mai departe.nu te mai amagi.eu am mers mai departe si acum constientizez cat de mult timp si energie si multi nervi am putut sa irosesc degeaba..nu se merita.
DREAMWITCH
Postat pe 24 Mai 2011 11:24
ai grija de tine. sa fii iubita, dar de cine trebuie
spiros
Postat pe 24 Mai 2011 20:19
ai grija de tine. sa fii iubita, dar de cine trebuie
spiros
Postat pe 24 Mai 2011 20:19
Hmmm..........vorbeai despre tine sau despre el? Roata de rezerva e tare utila,da' a cincea roata la caruta,nu prea........
messalinda
Postat pe 25 Mai 2011 00:51
ce ai spus tu "nu te las,nu te vreau,nici la altul nu te dau" imi suna a egoism de ala urat.cred k tipul se iubeste tare mult pe sine...si are impresia k oricand poate sa te aiba ;consider k ar trebui sa iei atitudine.nu cred k trebuie sa mai primeask favoruri din partea ta...si nu il apara cu ...."este manipulat"...poate te lasa pe tine sa crezi asta ....eu cred insa k ii place sa fie in postura de victima...ptr k nu are nimic de pierdut.
nu am vrut sa jignesc sentimentele tale,sau parerile tale..doar k nu suport in general pei cei care nu prea stiu ce vor( ma refeream la el:)...sau kre au impresia k oricand pot avea pe cine vor.trebuie sa fi hotarata...si sa ai asteptari mai mari de la tn..de la viata.NU vrei sa ai un barbat pe kre nu esti nevoita sa il imparti cu nici o manipulatoare?eu cred k da...si cred k meriti ceva mai bun.
andrusk_grace
Postat pe 25 Mai 2011 07:21
asta am vrea toate fetele cred....dar unde sa gasesti un mascul care sa iubeasca doar o singura femela?... au disparut cu totii.. in manipulare nu cred..pt ca daca nu vrei sa faci ceva nu faci ...scurt... mai ales in cazul asta.... mai degraba el te-a manipulat prin scuze penibile...ca si fostul meu: "se tinea dupa mine mereu si etc".... dupa ce a injurat-o in fata mea si a facut-o albie de porci(in casa a fost discutia...pt ca nu vrea sa mi-o arate pe parapanta)..numai ca sa-l iert..imi zice ca a-2-a zi dupa ce ne-am impacat a dus-o la doctor si cica i-a zis aia ca e ok....atunci daca aia e ok...eu dc nu sunt?pt ca nu am fost decat cu tine....am ajuns la doctor(din nou).si cand i-am zis ca o caut si in gaura de sarpe si tot o gasesc..daca vreau...a inceput cu dulcegariile numai sa nu o caut pe aia ca nu aia e de vina si ca recunoaste ca e un prost...nush fetelor....dar zic ca nu merita sa le iertam infidelitatile...pt ca nimic nu va mai fi la fel...aveti grija de voi
BlackPanther2486
Postat pe 25 Mai 2011 12:49
ıubıta mea . e greu cand te ındragostestı dar sa stıı ca sı dragostea asta are o lımıta - omul care nu bate la usa ta nul astepta cu ıa deschısa ( eu am avut la baıetı o mıe hı hı exemplu - ıubıta sı la 25 anı am ıntalnıt un baıat tıgan deal meu( unu care ın vechı nu zıcıam co sal ıubesc) omul de cand cu mıne sa haladıt mult deja eram ca sı tıne o pıesa de ıama cand ma vreı stıı - sıncer .... lam sıl maı ıubesc el face mısto nıcı el nu stıe ce vrea ) ıar eu nu doream o relatıe cı doar sex sa vezı la un momendat ımı zıcea mıe dor de tn ** dupa o zı sa ma lası ın pace **? am ajuns sa devın obsedata dupa el sunt doı anı sı nul ınsel cu altul delok ınca maı astept cate o data sa apara ceva de la el dar el face numaı mısto sau la un moment dat am ajuns cu concluzıa caı dus cu capu ıubıta mea . ınfıne tu daca vreı sa ıncepı sa cunostı baıetı ıesı vezı alceva nou - nu sta pe gandurı ca lupul schımba blana dar narvavul ba .. sı cred ca tu laı ınvatat asa pe tımpul de care vb - sa te ceara cand el doreste ( cand nuı sex ) tu estı ıncepe o vıatza noua
kudika064970
Postat pe 27 Mai 2011 10:00
Fetelor eu m-am hotarat.... m-am saturat sa sufar si sa astept sa ma pretuiasca din nou... asa ca voi pleca.... am crezut ca pot sa trec peste infidelitatea lui( " aventura" de 3 saptamani) dar nu pot,pt ca de fiecare data cand ii vad fata... il vad in brate cu georgiana lui... poate stiti la ce ma refer... in fine... s-au despartit altii dupa 20 de ani de casnicie,dar eu dupa 3 nu merita sa-l iert...nici un barbat nu merita iertat pt asa ceva stiti vb aia : eu cu painea dupa tine,tu cu p.....a dupa mine.... acum imi dau seama cat de bine mi se potriveste "nu te las,nu te vreau,nici la altul nu te dau" devine foarte gelos cand ii zic : hai sa n-o mai lungim ca stiu ce vrei de fapt. ce? . vrei libertate.u iti faci viata ta,iar eu pe a mea. pai ce...sa te las sa te f... cu altul?nu....ca nu vreau a ne despartim...te vreau pe tine pt tot restul vietii..... sper ca ati inteles conversatia... va doresc sa fiti iubite si respectate...
BlackPanther2486
Postat pe 31 Mai 2011 11:52
hey felicitaari :D
cool_deya
Postat pe 31 Mai 2011 16:23
De la: kudika023422, la data 2011-04-24 18:10:40 am o intrebare... Ce insemna comportamentul asta la un barbat? nu te las,nu te vreau,nici la altul nu te dau...


Inseamna ca e egoist si nu te lasa sa fii fericita cu altul sau..in orice fel iti doresti tu. Te domina. Nu-l mai lasa.
sonike
Postat pe 15 Iunie 2011 09:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii... relatii... 60 De la: kudika023770 15 Iulie 2009 15:52
Va rog mult,mult de tot, ajutati-ma.....nu stiu cum sa trec peste asta :| 23 De la: himerra 16 Februarie 2010 22:30
un an pierdut....sau nu? 11 De la: Stripes 13 August 2009 05:58
buna...listening too my story .. 37 De la: iulices 15 Aprilie 2009 02:45
O mica problema... 32 De la: kudika029282 27 Decembrie 2010 16:41