Setari Cookie-uri

iubitul meu are un copil cu alta femeie

si eu sunt mama unui copil al carui tata nu este langa el si este greu atat pt mine dar mai ales pt copil sa creasca fara un tata,nu s-au terminat barbatii din lumea asta,cautati altul care sa merite pt ca din ceea ce neai zis in timp ce era cu tine era si cu mama copilului sau si pentru ce sa te chinuie mereu gandul ca ai lasat un copil fara tata si in plus sa stai si departe de parintii tai pe care peste cativa ani sar putea sa nu ii mai ai langa tine?gandeste ce vrei sa faci e alegerea ta dar nu cred ca acel baiat merita atatea sacrificii
kudika125452
Postat pe 12 Iunie 2011 14:41
genial raspunsul.la fel as zice si eu...


Chocolatzyk
Postat pe 12 Iunie 2011 15:12
Intr-adevar, numai ea sarmana stie prin ce chinuri trece. dar copilasul ce vin are? lasa-l sa creasca cu tatal lui. dintre voi 3, el are cele mai multe drepturi la el si tata nu poate fi schimbat, inlocuit pentru totat viata!
corinastratan
Postat pe 12 Iunie 2011 16:27
Foarte corect!!!
corinastratan
Postat pe 12 Iunie 2011 16:35
ala nu-i barbat daca nu isi creste copilu lasallllllllll ascultati parinti ca ei prevad totul , nu merita nici doi bani toata viata o sa suferi
kudika355712
Postat pe 12 Iunie 2011 17:21
sa-si caute altiii??????
Alina_Bobocel
Postat pe 12 Iunie 2011 18:02
daca poti. renunta pt k oricum nu vei fi linistita niciodata.....iti spun din proprie experienta,iar daca te iubea cu adevarat ,nu se ajungea aici
dori17
Postat pe 12 Iunie 2011 18:07
Urmeaza sfatul parintilor, ei sunt maturi si ca ei niciodata pe acest pamant nu vei mai avea o iubire sincera ca a lor. Nimeni de pe fata pamantului nu te iubeste si sa iti vrea binele la fel ca ei. Nu uita sangele apa nu se face!
Cazuri asemanatoare cu al tau, au fost la mine, iubire mai ceva ca Romeo si Julieta! Ai mei parint, suni oarecum fiind din afara relatiei noastre au vazut si simtit cum stau lucrurile, si au fost impotriva si m-au povatuit ca nu este de mine! Bineinteles ca nu i-am ascultat. Insa au avut dreptate si cele spuse de ei sau adeverit in timp. Timp care s-a scurs din tineretea mea. Vezi bine ca baieti si barbatii in varsta prefera prospaturile , tinerele! De ce sa iti pierzi vremea cu el, sa ai probleme pe masura ce trec anii, si creste copilul, nu stii in ce mahala te bagii, mama copilului, copilul cand v-a creste mare si va venii la usa ta sa iti reproseze! Repet sangele apa nu se face si copilul il va cauta cu siguranta, si vei avea probleme. Cu cat trec anii mai mult cu atat imbatranim si ne imbolnavim. Vrei sa ai o viata amara, decat sa suferi acum o jumatate de an dupa el, mai bine sa te imolnavesti de nervi ca iti spun eu din propria experienta. Cine a zis ca iubirea este trecatoare nu a fost prost! Si ce te faci cu anii care trec! Te asigur cu mana pe inima ca parintii tai stiu ce spun, ei au smturile dezvoltate de aparare pentru propriul lor copil. Ai sa vezi cand o sa ai copii. Nu intelegi ca toti suntem facuti din carne si oase suntem clonele acestui pamant cu alte infatisarei si alte varste! Ai mei parinti au avut perfecta dreptate si nu am facut ca ei! Regret, dar este prea tarziu am imbatranit, am suferit, parintii mei nu mai sunt au murit. Si cu durere in suflet vorbesc mereu cu mama la mormantul ei si ii spun cat de proasta si incapatanata am fost ca nu am ascultat-o, ii spun ca o iubesc din ce in ce mai mult si ca a avut dreptate! Daca ar fi facut o greseala doar pentru ca a avut o relatie, cu siguranta parintii tai primii ar fi simtit si vazut! Nu merita sta cu tine acum fuge de dincolo de responsabilitati numai asta sa iti dea de gandit ce josnic e, sa-si asume responsabilitatile! Ce sta bine la tine probabil ca ii convine nu stiu e si intretinut de tine? Asculta sfatul meu lasa-l ca iti mananca timpul si o sa te mai insele si cu alta! Stiu doare ce iti spun, dar trezeste-te din falsa lui iubire! Nu te merita! Cu drag Roxana !
roxy1992004
Postat pe 12 Iunie 2011 18:10
ascultai, stiu ce spun, cand iti va fi mai bine cu el se va duce si la ea pt copil. fati o relatie normala, de 2 ori am avut gustul amar, in barbati nu trebuie sa ai incredere niciodata
kudika390742
Postat pe 12 Iunie 2011 18:11
Vorba unuia de pe la pagina 3....Fata vroia doar sa se bage in seama....cand a vazut ca toata lumea ii reproseaza ca mai sta cu el a si fugit
Alina_Bobocel
Postat pe 12 Iunie 2011 18:23
De la: corina200891, la data 2011-06-11 17:17:41
De la: kudika405177, la data 2011-05-28 12:54:19suntem impreuna de 2ani din care am fost despartiti 3 luni timp in care el a avut o alta iubita si are un copil cu aceasta.acum suntem iar impreuna dar parintii mei nu sunt de acord cu relatia noastra deoarece el are un copil
copilu are 2 luni,iubitul meu tine legatura in continuare cu mama copilului doar pentru copil.pt mine lucrul acesta nu este un impediment pt ca am icredrre in el.mentionez ca parintii mei nu au fost de acord cu el niciodata si inainte sa iaba copil ei fiind cauza din care ne-am despartit inainte
si acum ninceraca sa ne desparta ne e foarte greu sa ne tinme relatia solida
ne iubim foarte mult
ce sfat imi dati?sa raman cu el sau sa le fac pe plac parintilor?.va multumesc!


Dar care sunt motivele parintiilor de sunt impotriva relatiei voastre?
conteaza asa mult parerea parintilor ? ? ? ei sunt mereu impotriva tuturor alegerilor noastre
important e acum sa aiba incredere in ea , sa se iubeasca sa gaseasca puterea necesara sa mearga mai departe
sa nu se mai intoarca la . . . cel ce insamanteaza tot ce gaseste . va fi cu tine si cu altele .Ramai cu el ,ramai cu orasul . MULT BINE
kudika077113
Postat pe 12 Iunie 2011 18:44
el te-a inselat. asa ca nu mai sta cu el. parintii tai sunt intodeauna alaturi de tine. daca el ar fi fost cinstit ar fi meritat sa renunti la parinti pt el dar in cazul acesta nu merita.
didina0
Postat pe 12 Iunie 2011 18:56
sincera sa fiu iti recomand sa l lasi pentru ca un om care a facut asta este si va fi mereu un iresponsabil care va ,,gresi,,de cate ori i se va da ocazia pentru ca astfel de oameni se afla mereu intr un stadiu de incertitudine si de aici vin problemele....si daca te iubeste sa zicem ce te face sa crezi ca tie maine nu ti poate face un copil sa te lase cu el si sa plece la alta?trebuie sa gandesti realist pentru ca dragostea aduce fericire decat daca e impartasita iar asa imi pare ca tu dai mult unui om iresponsabil care nu te merita nici pe tine nici copilul...pe care il are cu o alta femeie
kudika399989
Postat pe 12 Iunie 2011 19:31
vezi-ti de viata ta...lasa-l fata...
ossarina
Postat pe 12 Iunie 2011 19:54
Povesti cum vezi la o telenovela argentiniana dar pana la sfarsit totul va fi ok.
mysulica
Postat pe 12 Iunie 2011 20:15
Mmisor-ai perfecta drepate!Sunt de acotd cu tine.
ESTE O PARE DIN EXTERIOR...desigur ea va decide...dar parintii iti vor binele.
Sper sa aleaga o varianta ok.Toate cele buna, Comisarul sef
mimi_RMC
Postat pe 13 Iunie 2011 11:56
sa faci ce iti spune inima ta catu esti cea care decide ce face cu viata ei
kudika094381
Postat pe 13 Iunie 2011 17:59
Draga mea, parintii stiu ce stiu si crede-ma ca ei simt daca e bun pentru tine sau nu !Si plus ca nu s-a despartit bine de tine si si-a facut un copil cu alta!Sa fii convinsa ca acel copil va fi prezent in viata ta si mama lui la fel !Pt ca altfel nu se poate si chiar cred ca te vei satura.Daca asa a facut si daca il iubesti asa de mult , lasa-l sa fie cu tipa respectiva si sa fie un tata adevarat,unul responsabil pt acel copil , si nu unul in lipsa .Te rog sa te pui in situatia ei si ai sa vezi ca nici macar o secunda nu ti-ar conveni .
amio
Postat pe 13 Iunie 2011 18:15
eu am o experienta in sensul asta asa ca te sfatuesc sa renunti ,indiferent cat te.ar durea acum dar o sa iti treaca .cauta pe cineva fara probleme copilull ii va uni in multe situati de acum incolo si o sa te afecteze foarte mult .succes


kudika401035
Postat pe 13 Iunie 2011 20:21
Gaseste-ti altul . Meriti ceva mai bun , daca a facut intr-o pauza de 2 luni , ceea ce a facut, de unde stii ca daca va casatoriti , nu va mai face acelasi lucru, si acele rani vor durea mult mai mult , mai ales daca apare si un copil.
trollhattan73
Postat pe 14 Iunie 2011 08:31
DRAGA MEA ... in primul rand trebuie sa-ti faci pe plac tie ! eventual voua ! Eu nu stiu cat de bine ai valuat situatia , dar daca iubitul tau are un copil de doua luni cu altcineva .... atunci trebuie sa te gandesti la urmatoarele : tu te poti desperti de el , el de tine , el de alta , alta de el ...etc DAR DE COPIL NICIODATA NIMENI NU SE POATE DESPARTI !!! Asa cum exista simtul matern , exista si simtul patern si acesta la barbati se dezvolta cu cat copilul creste ....E normal sa fie asa ! Daca acepti o astfel de relatie ,"bonus" trebuie sa accepti si un compromis nu foarte usor de tolerat ! hai sa facem un exercitiu ... ce simti daca-ti spune " mi-e dor de ...alex copilul meu ..." sau pleaca sa-si vada copilul dar acolo e si mama copilului , femeia careea EL IUBITUL tau ia daruit un copil cea mai mare decizie care poate sa existe ...Indiferent ce decizie vei lua ia-o in cunostinta de cauza ...SANATATE SI PACE SUFLETEASCA !
kudika134416
Postat pe 14 Iunie 2011 10:07
DRAGA MEA ... in primul rand trebuie sa-ti faci pe plac tie ! eventual voua ! Eu nu stiu cat de bine ai valuat situatia , dar daca iubitul tau are un copil de doua luni cu altcineva .... atunci trebuie sa te gandesti la urmatoarele : tu te poti desperti de el , el de tine , el de alta , alta de el ...etc DAR DE COPIL NICIODATA NIMENI NU SE POATE DESPARTI !!! Asa cum exista simtul matern , exista si simtul patern si acesta la barbati se dezvolta cu cat copilul creste ....E normal sa fie asa ! Daca acepti o astfel de relatie ,"bonus" trebuie sa accepti si un compromis nu foarte usor de tolerat ! hai sa facem un exercitiu ... ce simti daca-ti spune " mi-e dor de ...alex copilul meu ..." sau pleaca sa-si vada copilul dar acolo e si mama copilului , femeia careea EL IUBITUL tau ia daruit un copil cea mai mare decizie care poate sa existe ...Indiferent ce decizie vei lua ia-o in cunostinta de cauza ...SANATATE SI PACE SUFLETEASCA !
kudika134416
Postat pe 14 Iunie 2011 10:07
nu e vb ca ar fi fost gravida o luna dar nu specifica,cand anume au fost despartiti dee ce tipa aia a iubitului ei a pastrat copilu daca el s-a intors la ea innapoi e incurcat aici....nu a specificat bine...
_melissa_
Postat pe 14 Iunie 2011 11:36
Cu cat va creste copilul il va indragi enorm si o sa fie la el mai tot timpul asteapta cateva luni si te vei convinge,cand copilul i va spune tata va fi topit dupa el,acum probabil nu e foarte atatsat de copil dar vei vedea si il vei lasa singura chiar daca il iubesti si nu-ti vei dori asta te vei convinge .....el a stiut de copil de la inceput?de ce a fost de acord sa i faca cineva un copil cu care nuva fi impreuna.....probabil sa il tina tipa lanaga el intr-un fel sau altul :-s Nasol ....aici tu decizi ce vei face
_melissa_
Postat pe 14 Iunie 2011 11:44
Buna!
Nimeni nu iti poate da sfaturi
Cred ca esti intr-o mare dilema. Nu e asa usor ca cineva sa iti spuna alb sau negru
cred ca acel mai bine ar fi sa ai liniste cateva zile, sa pleci undeva
la munte sau la mare, sa cunosti si alti oameni... de fapt sa vezi alte fete, total noi
ca sa poti lua o decizie
ca sa intelegi tot ce simti, tot ce s-a intamplat trebuie sqa fi departe si de prietenul tau si de parinti
esti sigura ca este copilul lui? A facut un test ADN
intr-un fel demostreaza ca el este responsabil, daca s-a intamplat si isi asuma raspunderea copilului
ca te iubeste este discutabil
ca vei avea de suferit nu e nici o indoiala
daca nu recunosti acum, o vei face mai tarziu
tu cum ai inghitit , asimilat toata aceasta poveste? sa nu mi spui ca nu te-a marcat
si nu te a facut sa te indoiesti de dragostea lui
sfatul meu este sa judeci faptele si sa ceri dovezi din partea prietenului tau
nu mai crede tot ce ti se spune
daca s-a intamplat o data nu crezi ca se va repeta
apoi orice dragoste moare cu timpul, nimic nu e vesnic
parintii tai ti-au demonstrat pana acum ca te iubesc neincetat, asta e un lucru care nu se schimba
probabil din dragoste pentru tine cu timpul vor accepta un compromis, dar trebuie sa fi sigura ca suferinta si dezamagirea pe care le-o provoci lor merita
eu in locul tau l-as testa: m-as desparti de el pentru 3 luni, as avea o relatie de scurta durata sa vad daca nu pot sa-l uit in perioada asta, iar daca nu l-as uita m-as intoarce la el si asa de flori de mar i-as spune ca sunt insarcinata cu celalalt, chiar daca nu as avea relatii sexuale cu celalalt, si i-as spune ca-l iubesc. Sa vedem cum ar rumega el vestea. daca te iubeste cu adevarat, te-ar accepta cu copil sau fara


kudika193913
Postat pe 14 Iunie 2011 13:08
Ce sa faci? In primul rand pune mana pe o carte si exerseaza limba romana! Dupa ce o stapanesti la perfectie,inventeaza o poveste mai realista !
labada
Postat pe 14 Iunie 2011 13:21
Raspunsul e la tine. Trebuie sa analizezi situatia si sa iei o deciyie pentri tine. Tu traiesti viata ta si nu a parintilor tai.Ei nu au dreptul sa se bage in deciziile tale. Spor in toate.
fiko_adina
Postat pe 14 Iunie 2011 16:17
Mai scumpa..draga de tine...stai rau cu matematica??? Ai zis ca ati stat despartiti 3luni...iar copilul are 2luni acum..tinand cont de faptul ca un copil se naste dupa 8-9luni...depinde de situatii...Dar commeon..prietenul tau a facut atatea in ..asa timp scurt s-a si despartit de tine si a facut copil cu alta si s-a reimpacat cu tine in numai 3luni..ohh... ciudat...sau sunt eu blonda??....sau tu??
kudika161952
Postat pe 14 Iunie 2011 19:06
daca sunteti de 2 ani impreuna..ati fost despartiti 3 luni in care el a si conceput un copil cu alta........fata draga lasa-l nui de tine...care '''ne iubim f mult''? poate tu il iubesti dar nui si cazul lui..PARINTII TAI AU DREPTATE...ASCULTA-I CA E MAI OK PT TINE......
healthy006849
Postat pe 14 Iunie 2011 20:10
De la: ina85, la data 2011-06-11 08:55:32
De la: Valy90, la data 2011-05-28 13:00:27
De la: kudika405177, la data 2011-05-28 12:54:19suntem impreuna de 2ani din care am fost despartiti 3 luni timp in care el a avut o alta iubita si are un copil cu aceasta.acum suntem iar impreuna dar parintii mei nu sunt de acord cu relatia noastra deoarece el are un copil
copilu are 2 luni,iubitul meu tine legatura in continuare cu mama copilului doar pentru copil.pt mine lucrul acesta nu este un impediment pt ca am icredrre in el.mentionez ca parintii mei nu au fost de acord cu el niciodata si inainte sa iaba copil ei fiind cauza din care ne-am despartit inainte
si acum ninceraca sa ne desparta ne e foarte greu sa ne tinme relatia solida
ne iubim foarte mult
ce sfat imi dati?sa raman cu el sau sa le fac pe plac parintilor?.va multumesc!


De ce parintii tai, nu l-au vrut niciodata??




aoleu..ce -mi vad ochii ..povestea asta ori e inventata..ori esti tu prea naiva..cum naiba in alea 3 luni cat ati fost despartiti el si-a si facut copil cu alta.. helooo, te a inselat baiatul demult fetitzo..TREZIREA!! cand ai fi auzit ar fi trebuit sa ii zici..pa si pusi...v ati despartit probabil cand aia mai avea putin sa nasca..ca deah..hai sa facem niste calcule..nu? si dupa alea 3 luni vine sa iti "arunce" povestea ca si cum nici nu ar trebui sa il condamni ca doar s a intamplat cand voi erati despartiti..nu se poate asa ceva..dar nu inteleg ce mai astepti..cred ca iti complici singura viata..sincer..nu vei avea decat de suferit si vei fi pusa mereu pe ultimul loc..fugi acu cat mai e timp..
IN TIMP CE TU I-L ASTEPTAI EL SE IUBEA CU ALTA..DA DACA AVEA UN COPIL INAINTE DE A TE CUNOASTE AR FI OK....DAR ASA IN TIMPUL RELATIEI TALE CU EL S-A IUBIT CU ALTA....LASA-L NUI PT TINE....MEREU VA FACE ASA,,,,, PARINTII TAI AU DREPTATE...NU-I UN OM SERIOS...FUGI DE EL CAT TE TINE PICIOARELE
healthy006849
Postat pe 14 Iunie 2011 20:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce mai ramane de facut? 25 De la: anamaria_brunetik 19 Aprilie 2010 12:01
Declaratie de dragoste 17 De la: yumalai 21 Septembrie 2009 15:44
pentru iubirea mea cea mai frumoasa declaratie 12 De la: bestiutza_relouded 28 Aprilie 2009 12:08
Am nevoie de sfaturi! Chiar imi da batai de cap :( 37 De la: allessya06 11 Aprilie 2011 13:27
Cred ca am luat-o razna de tot... 60 De la: Cassey 31 Decembrie 2008 13:53