Setari Cookie-uri

iubitul meu are un copil cu alta femeie

buna, nu cred ca ar trebuii sa te iei dupa parinti . nu vad problema ca are un copil.... s-a intamplat. eu zic sa faci ce vrei tu cu adevarat nu ce-ti spun parintii, bafta
kudika191981
Postat pe 11 Iunie 2011 08:55
De la: Valy90, la data 2011-05-28 13:00:27
De la: kudika405177, la data 2011-05-28 12:54:19suntem impreuna de 2ani din care am fost despartiti 3 luni timp in care el a avut o alta iubita si are un copil cu aceasta.acum suntem iar impreuna dar parintii mei nu sunt de acord cu relatia noastra deoarece el are un copil
copilu are 2 luni,iubitul meu tine legatura in continuare cu mama copilului doar pentru copil.pt mine lucrul acesta nu este un impediment pt ca am icredrre in el.mentionez ca parintii mei nu au fost de acord cu el niciodata si inainte sa iaba copil ei fiind cauza din care ne-am despartit inainte
si acum ninceraca sa ne desparta ne e foarte greu sa ne tinme relatia solida
ne iubim foarte mult
ce sfat imi dati?sa raman cu el sau sa le fac pe plac parintilor?.va multumesc!


De ce parintii tai, nu l-au vrut niciodata??




aoleu..ce -mi vad ochii ..povestea asta ori e inventata..ori esti tu prea naiva..cum naiba in alea 3 luni cat ati fost despartiti el si-a si facut copil cu alta.. helooo, te a inselat baiatul demult fetitzo..TREZIREA!! cand ai fi auzit ar fi trebuit sa ii zici..pa si pusi...v ati despartit probabil cand aia mai avea putin sa nasca..ca deah..hai sa facem niste calcule..nu? si dupa alea 3 luni vine sa iti "arunce" povestea ca si cum nici nu ar trebui sa il condamni ca doar s a intamplat cand voi erati despartiti..nu se poate asa ceva..dar nu inteleg ce mai astepti..cred ca iti complici singura viata..sincer..nu vei avea decat de suferit si vei fi pusa mereu pe ultimul loc..fugi acu cat mai e timp..
ina85
Postat pe 11 Iunie 2011 08:55
Draga mea ,tu trebuie sa hotarasti cu cine iti vei petrece viata si nu parintii tai,asa ca va trebuii sa te decizi repede.Daca el a facut un copil cu alta,poate din intamplare.De ce nu va casatoriti si n-ar fi rau ca si tu sa-i daruiest un copil,ca sa aveti pt cine lupta .Persoana care a reusit sa faca dela un copil fara sa fie sigura ca va fi cu tatal copilului,a urmarit doar sa-l lege pe acest barbat...Unii au talentul de a face doar incurcaturi,de care altii vor suporta consecintele...sunt totali iresponsabili.Gina
kudika323092
Postat pe 11 Iunie 2011 08:56
Buna! Nu vreau sa fiu rautacioasa dar povestea mea este asemanatoare intr-un fel, nu asculta ce-ti spun altii alege doar ce crezi tu ca te ajuta. Eu sunt casatorita de 15 ani , am o fetita de 11 ani . AM DUS O VIATA LINISTITA CU DE TOATE DE NU MI-AS FI INCHIPUIT CA SOTUL MEU AR FI PUTUT SA MA INSELE VREODATA. Pleca cu afaceri iar cand venea acasa se justifica cu veniturile substantiale. nu m-a jignit niciodata era tandru iubitor dar in acelasi timp mai traia cu o alta femeie cu care acum are o fetita de aproape 2 ani. asta am descoperit acum 17 luni si de atunci viata mea este un calvar ,, NU CA NE-AM CERTA,BATE SAU NU MAI STIU EU CE,,dar sufletul meu este terminat chiar daca nu-i arat. l-am urmarit de multe ori sa vad daca merge la ea si de fiecare data l-am gasit acolo(deoarece el spunea ca nu se mai duce). Am ajuns la concluzia ca nu mai are rost sa mai continui asa si am decis sa-i duc bagajul la cealalta poate asa se va hotara .dupa care am vrut sa plec la tribunal sa inaintez actiunea de div.Cand am vrut sa iau cert de casatorie m-a vazut si mi la smuls din mana ca nu doreste asa ceva,ca el nu ne paraseste. TI-AM SPUS TOATE ASTEA SA VEZI CA EI NU SE SCHIMBA NICIODATA CA TRAIESC IN MINCIUNA TOATA VIATA. Am fost si eu postata aici si am fost condamnata ca stau sa sufar dar eu nu vroiam decat sa salvez casnicia si copilul meu sa traiasca intr-o fam cum am crescut si eu. Imi pierdusem increderea in mine, nu credeam ca se va mai uita cineva la o femeie de 38 de ani cu un copil,m-am inselat si acum m-am indragostit din nou si nu mai dau atentie la cea ce face el.profit de banii lui si-mi vad de viata mea asa cum a facut el. sper cat mai curand sa se aseze la locul lui si sa ne vedem de vietile noastre. daca vrei sa vb mai mult iata id meu madalina12051973@yahoo.com.poate spunandu-ti mai multe vei intelege si atunci vei lua hotararea cea buna. NU VREAU COMENTARII PE CEEA CE AM SCRIS . MULTUMESC
kudika199634
Postat pe 11 Iunie 2011 08:58
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-28 13:04:03
Concluzie: prietenul tau e un terminat iar tu o tolomaca.
Mica,mica dar da tare cu parul
The_Exile
Postat pe 11 Iunie 2011 08:58
De la: kudika199634, la data 2011-06-11 08:58:34Buna! Nu vreau sa fiu rautacioasa dar povestea mea este asemanatoare intr-un fel, nu asculta ce-ti spun altii alege doar ce crezi tu ca te ajuta. Eu sunt casatorita de 15 ani , am o fetita de 11 ani . AM DUS O VIATA LINISTITA CU DE TOATE DE NU MI-AS FI INCHIPUIT CA SOTUL MEU AR FI PUTUT SA MA INSELE VREODATA. Pleca cu afaceri iar cand venea acasa se justifica cu veniturile substantiale. nu m-a jignit niciodata era tandru iubitor dar in acelasi timp mai traia cu o alta femeie cu care acum are o fetita de aproape 2 ani. asta am descoperit acum 17 luni si de atunci viata mea este un calvar ,, NU CA NE-AM CERTA,BATE SAU NU MAI STIU EU CE,,dar sufletul meu este terminat chiar daca nu-i arat. l-am urmarit de multe ori sa vad daca merge la ea si de fiecare data l-am gasit acolo(deoarece el spunea ca nu se mai duce). Am ajuns la concluzia ca nu mai are rost sa mai continui asa si am decis sa-i duc bagajul la cealalta poate asa se va hotara .dupa care am vrut sa plec la tribunal sa inaintez actiunea de div.Cand am vrut sa iau cert de casatorie m-a vazut si mi la smuls din mana ca nu doreste asa ceva,ca el nu ne paraseste. TI-AM SPUS TOATE ASTEA SA VEZI CA EI NU SE SCHIMBA NICIODATA CA TRAIESC IN MINCIUNA TOATA VIATA. Am fost si eu postata aici si am fost condamnata ca stau sa sufar dar eu nu vroiam decat sa salvez casnicia si copilul meu sa traiasca intr-o fam cum am crescut si eu. Imi pierdusem increderea in mine, nu credeam ca se va mai uita cineva la o femeie de 38 de ani cu un copil,m-am inselat si acum m-am indragostit din nou si nu mai dau atentie la cea ce face el.profit de banii lui si-mi vad de viata mea asa cum a facut el. sper cat mai curand sa se aseze la locul lui si sa ne vedem de vietile noastre. daca vrei sa vb mai mult iata id meu madalina12051973@yahoo.com.poate spunandu-ti mai multe vei intelege si atunci vei lua hotararea cea buna. NU VREAU COMENTARII PE CEEA CE AM SCRIS . MULTUMESC


un comentariu mic: de ce ai afisat adresa de email public? macar pune si o ppoza ca sa stie viitorii buni samariteni pe cine consoleaza
pickard
Postat pe 11 Iunie 2011 09:06
fugi cat poti de situatii in care el are un copil,toata viata te va afecta acest lucru si apoi asta nu este iubire,ti se pare .
ipviisoara
Postat pe 11 Iunie 2011 09:13
Fata, fugi cat poti de tare de ”iubitul” tau!!!!
Nu e iubit e.... porc!!!
KADE
Postat pe 11 Iunie 2011 09:20
De la: pickard, la data 2011-06-11 09:06:48
De la: kudika199634, la data 2011-06-11 08:58:34Buna! Nu vreau sa fiu rautacioasa dar povestea mea este asemanatoare intr-un fel, nu asculta ce-ti spun altii alege doar ce crezi tu ca te ajuta. Eu sunt casatorita de 15 ani , am o fetita de 11 ani . AM DUS O VIATA LINISTITA CU DE TOATE DE NU MI-AS FI INCHIPUIT CA SOTUL MEU AR FI PUTUT SA MA INSELE VREODATA. Pleca cu afaceri iar cand venea acasa se justifica cu veniturile substantiale. nu m-a jignit niciodata era tandru iubitor dar in acelasi timp mai traia cu o alta femeie cu care acum are o fetita de aproape 2 ani. asta am descoperit acum 17 luni si de atunci viata mea este un calvar ,, NU CA NE-AM CERTA,BATE SAU NU MAI STIU EU CE,,dar sufletul meu este terminat chiar daca nu-i arat. l-am urmarit de multe ori sa vad daca merge la ea si de fiecare data l-am gasit acolo(deoarece el spunea ca nu se mai duce). Am ajuns la concluzia ca nu mai are rost sa mai continui asa si am decis sa-i duc bagajul la cealalta poate asa se va hotara .dupa care am vrut sa plec la tribunal sa inaintez actiunea de div.Cand am vrut sa iau cert de casatorie m-a vazut si mi la smuls din mana ca nu doreste asa ceva,ca el nu ne paraseste. TI-AM SPUS TOATE ASTEA SA VEZI CA EI NU SE SCHIMBA NICIODATA CA TRAIESC IN MINCIUNA TOATA VIATA. Am fost si eu postata aici si am fost condamnata ca stau sa sufar dar eu nu vroiam decat sa salvez casnicia si copilul meu sa traiasca intr-o fam cum am crescut si eu. Imi pierdusem increderea in mine, nu credeam ca se va mai uita cineva la o femeie de 38 de ani cu un copil,m-am inselat si acum m-am indragostit din nou si nu mai dau atentie la cea ce face el.profit de banii lui si-mi vad de viata mea asa cum a facut el. sper cat mai curand sa se aseze la locul lui si sa ne vedem de vietile noastre. daca vrei sa vb mai mult iata id meu madalina12051973@yahoo.com.poate spunandu-ti mai multe vei intelege si atunci vei lua hotararea cea buna. NU VREAU COMENTARII PE CEEA CE AM SCRIS . MULTUMESC


un comentariu mic: de ce ai afisat adresa de email public? macar pune si o ppoza ca sa stie viitorii buni samariteni pe cine consoleaza
este o adresa temporara nu permanenta.
kudika199634
Postat pe 11 Iunie 2011 09:22
un comentariu mic: de ce ai afisat adresa de email public? macar pune si o ppoza ca sa stie viitorii buni samariteni pe cine consoleaza

este o adresa temporara nu permanenta.
mda! la tine totul e temporar
pickard
Postat pe 11 Iunie 2011 09:26
Daca el in 3 luni s-a sus cu alta si a facut si copil nu cred ca e asa mare iubirea.Nu te minti.Cateodata si parintii au dreptate si cum dragoatea e oarba, eu cred ca ei gandesc mai clar decat tine.
adrirox
Postat pe 11 Iunie 2011 09:27
draga daca tu singura zici ca in timp ce a-ti fost certati el s-a dus si a facut si un copil....sincer e destul de grav...de ce ?????......ptr ca mai mult ca sigur el nu te-a iubit suficient....chiar daca se duce la altele nu treb sa faca asa de repede un copil.......e vb totusi de un copil.........se pare ca nu are creierul cu el..........gandeste-te ca el acum ar treb sa aiba grija de acel copil...si-a asumat raspundera sa-l faca sa-l si creasca........iar treaba cu il creste dar are alta familie ...e complicat........atunci cand vrei sa fii numai cu el...suna cealalata si-l cheama la copil ca vrea sa-l vada copilul....ce faci??? te imparti toata viata intre el si copil?????? eu zic sa-l lasi sa se duca la copilul lui sa-l creasca ca singur si-a asumat aceasta responsabilitate........tu chiar daca suferi acum...iti trece cu timpul si cauta-ti unul care sa te iubeasca suficient........parintii tai chiar au dreptate ...e clar ca ei si-au dat seama ce hram poarta acest " iubit"........nu te implica ca vei avea de suferit toata viata...ai grija!!!!
dani_pisi
Postat pe 11 Iunie 2011 09:32
De la: kudika405177, la data 2011-05-28 12:54:19suntem impreuna de 2ani din care am fost despartiti 3 luni timp in care el a avut o alta iubita si are un copil cu aceasta.acum suntem iar impreuna dar parintii mei nu sunt de acord cu relatia noastra deoarece el are un copil
copilu are 2 luni,iubitul meu tine legatura in continuare cu mama copilului doar pentru copil.pt mine lucrul acesta nu este un impediment pt ca am icredrre in el.mentionez ca parintii mei nu au fost de acord cu el niciodata si inainte sa iaba copil ei fiind cauza din care ne-am despartit inainte
si acum ninceraca sa ne desparta ne e foarte greu sa ne tinme relatia solida
ne iubim foarte mult
ce sfat imi dati?sa raman cu el sau sa le fac pe plac parintilor?.va multumesc!

daca in 3 luni te-a si inselat si a mai si facut un copil...asta spune multe. next, nu e de tine
delicacy
Postat pe 11 Iunie 2011 09:41
nu vreau sa dau sfaturi...fiecare isi face viata cum vrea,dar eu zic sa iti vezi de viata ta si sa il lasi pe baiat sa mearga la copil.este foarte greu sa cresti un copil fara tata,ti-o spun din proprie experienta si mai ales la gandul k el este cu alta.lasa-l sa plece,viata ta nu te termina o data cu relatia sunt sigura k iti vei gasi pe altcineva.sper sa iei o decizie corecta
ioana1985
Postat pe 11 Iunie 2011 09:44
De la: florivizireanu, la data 2011-06-11 08:46:55 Iti recomand, in calitate de mama atat de fata cat si de baiat (am baiat de 29 de ani si fata de 23 de ani )sa-ti asculti parintii pt ca ei sunt singurii pe lumea aceasta care te iubesc din tot sufletul si neconditionat, dorindu-ti o viata frumoasa si pusa la adapost...Ceea ce inseamna pt tine acum iubire, v-a dura maxim 3 ani (o spune toate legile firii umane...)si abia apoi vei constata greseala pe care vrei sa o faci acum...Daca el are un copil, trebuie sa-si asume greseala comisa cu voie sau fara voie, iar daca nu o iubeste pe mama copilului sau, cel putin nu merita decat o alta femeie cu un copil abandonat de alt barbat imatur ca si el TU, trebuie sa alegi dintre barbatii neiincurcati in relatii periculoase cu consecinte intarziate si cu bataie lunga....Uita-l...(imagineaza-ti ca a murit...)si intra in viata chiar daca gresesti (poate ca nu ) alaturi de un baiat care la randul lui nu are nici o obligatie fata de nimeni...iar daca si tu vei face vre-o greseala in sensul de a avea un copil abandonat in timp de tata, trebuie sa fii constienta ca valoarea ta umana este scazuta mult, sa-ti cunosti locul si sa alegi dintre firimituri, barbati cu copii abandonati din varii motive inventate... Fetito, fii realista,uita-l pe acest don Juan (nemernic de vreme ce-si abandoneaza femeia si rodul iubirii, copilul lor ) si sa stii ca e loc sub soare pt toti...Nimeni nu ramane singur pe Pamant, fiecare dintre noi are umbra lui si ce e scris pt tine, este pus deoparte si-l vei intalni pe cel care te merita...Ai putintica rabdare !Gandeste-te bine ca tu ai o valoare, iar el nu te merita (ce garantii ai ca nu v-a proceda si cu tine la fel?..)In ceea ce ma priveste, pot spune ca niciodata n-asi accepta sa fiu FEMEIA SECOND-HAND...asta faci tu acum...iar fetele din ziua de azi nu mai au mandrie, orgoliu, personalitate....pacat ! Asculta-ti parintii !!!!!si sa fii iubita si fericita alaturi de cine te merita !

d
de ce ai inceput si terminat postarea razand???? ca nu prea pricep care ar fi motivul. doar daca nu stii semnificatia emoticoanelor.
delicacy
Postat pe 11 Iunie 2011 09:55
De la: Micaell, la data 2011-05-30 09:32:58Eu nu prea pot sa inghit istorioara... Cum adica, sta cu tine doi ani si in doar trei luni (cat ati fost despartiti) s-a combinat cu alta si i-a mai facut si-un copil? Imi pare rau sa o spun dar cred ca prietenul tau e cam iresponsabil. Probabil ca parintii nu-ti vor decat binele pt ca sunt oameni maturi si stiu ei ce stiu. Sigur, nu ar fi trebuit sa se bage in viata ta... Copiii trebuie sa invete din propriile greseli si nu e bine sa se intervina.... Dar ca idee, eu nu cred ca ti-au vrut raul. Iubitul ala al tau are mintea in pantaloni
eu cred ca a fost de mai mult cu ea cum poate o femeie sa lase un copil cand este doar 2sau 3 luni cu un barbat incearca sa-l uiti nu face de tine se gandeste numai la el....gandeste cu mintea nu cu inima....bafta.
alice75alice
Postat pe 11 Iunie 2011 10:06
nasol daca ai ajuns sa ceri sfaturi la necunoscuti..pr tau e varza,cauta-ti altu ca is destui pe lumea asta..cred ca esti constienta ca mai devreme sau mai tarziu va fi chemat sa isi asume responsabilitatea,asta in cazul in care e adevarat ca e al lui
danutza_dana
Postat pe 11 Iunie 2011 10:24
buna sunt de acord cu comentariile de mai jos,daca in 3 luni cat voi ati fost despartiti deja a facut si un copil inseamna ca trebuie sa-ti cauti altii,ascultati parinti ca ei stiu mai bine ce vorbesc,dc nu era ceva serios cu cealalta sigur nu facea aia copilul dar asa.....sincer ia-ti inima in dinti si fa-i vant cat mai repede,chiar nu merita,mai devreme sau mai tarziu tot la mama copilului se va intoarce asa ca nu merita sa suferi mai tarziu cand iti va fi si mai greu....
reby_becky
Postat pe 11 Iunie 2011 10:28
offff..daca ar durea prostia,multi ar urla de durere...cum de intra toti..nu gasesc un cuvant potrivit aici..dar asa ne mai distreaza si pe noi
adidtzabt
Postat pe 11 Iunie 2011 10:40
Daca veti impreuna fi niciodata nu ai sa fi fericita. In primul rand pentru ca un barbat capabil sa isi abandoneze primul si singurul copil nu este un barbat de treaba si va proceda probabil la fel si cu alt copil pe care il va avea cu tine sau cu oricare alta femeie si apoi pentru ca daca va fi alaturi de copilul sau va fi legat inevitabil toata viata de alta femeie. Nu va fi pe deplin al tau niciodata. Asta vrei pentru tine? Un barbat legat de alta? Un copil e pentru toata viata si sunt sigura ca inca are legaturi intime sau daca nu va avea si cu mama copilului(asta daca ea il accepta) Nu va fi niciodata numai al tau si daca te vei casatorii cu el te asteapta o viata complicata cu probleme, nesigurata si multe lacrimi. Nu fi fraera, traieste-ti viata,ca numa una avem, fi fericita. Stiu ca e greu la inceput dar timpul vindeca ranile si vei gasi un barbat liber , al tau care te merita. Nu-ti rata viata ca mai tarziu o sa ti para rau , si nu vei mai putea face nimic.
Si apoi un copil e un dar de la Dumnezeu care are nevoie de mama si tatal lui aproape. E voia lui Dumnezeu ca acest copil s-a nascut. Nu te baga,nu ti bate joc, ca sa nu te bata Dumnezeu. Desprinde te cat mai repede de aceasta situatie complicata.
cristina_hhh
Postat pe 11 Iunie 2011 10:43
Parintii tai "simt", stiu chiar ca o viata buna cu tipul e cam greu sa ai...totusi au fost cazuri cand tipul s-a intors la prima iubire dupa multi ani, timp in care a fost si casatorit si are deja copii cu fosta nevasta.Nu pot sa adresez invective ascunzanu-ma dupa un "nick" oarecare, asa cu fac multi si multe de aici...Pe aia lasa-i si iarta-i, isi dau si ei cu presupusul si isi varsa amarul vietii lor exact in fatza cui nu trebuie...sau n-au nici un fel de experienta si zic ce "ar trebui sa fie" dupa mintea lor necoapta sau le place sa injure si sa jignesca pe oricine, exact ca o tzatza peste gard cand n-are ce face, in "dulcele" stil romanesc...N-am toate datele problemei; viata e grea si e dificil sa nu depinzi financiar si locativ de parinti si atunci ei vrand-nevrand incep sa dicteze cum, cand si cu cine te vezi...binele ti-l vor dar de multe ori drumul spre iad e pavat de bune-intentii...Ai nevoie sa faci pace cu toti.In primul rand cu tine.Daca altfel nu se poate adopta tactica "cartii deschise", poarta-te cu toti fara secrete.Renunta la gandul de a pleca cu el.Asteapta doar.Insa cu strategia pusa bine la punct.Renunta la ganduri si planuri de casatorie.Ai in vedere ca tipul tau e instabil si un pic(mai mult) iresponsabil.Daca nu era asa nu se cupla imediat cu alta si inca si fara sa se protejeze!Nici nu s-a gandit macar la posibile consecinte!Numai de dragul copilului n-o sa ramana cu cealalta!O s plece mai devreme sau mai tarziu, o "datorie" nu te tine la nesfarsit langa cineva! Ca vrea ACUM sa fie cu tine, o cred.Stiu, cand iubesti e usor sa ierti si greu de tot sa aduni bile albe si negre.De aceea trebuie in primul rand sa te lamuresti tu cu tine.Asteapta sa se linisteasca tumultul sentimentelor.Abia apoi, mai "la rece" o sa poti decide.Pastreaza-l deocamdata asigurandu-ti si parintii ca n-ai de gand sa te mariti cu el.Vezi ce face de acum incolo.si mai ales cum evolueaza sentimentele tale.Acum esti dispusa sa ierti dar mai incolo?Se prea poate sa-ti treaca de el de la sine.Sau sa mai faca el vreo boroboata inre timp...dupa cum il vad e posibil.Inutil sa spun ca trebuie sa te protejezi feroce in timpul asta!Teoretic la iubire nu se renunta.Nici de dragul unei vieti "bune".Cat de buna poate fi o viata fara dragoste?Dar nici langa unul impulsiv, iresponsabil si condus de sex...Aici cred eu ca timpul o sa decida.Ai viata inainte, imi pare ca esti tanara; in paralel e bine sa te gandesti cum sa-ti capeti independentza fatza de parinti ca nu-i normal oricum sa-ti controleze viata!Cu tot respectul, esti majora, e normal sa decizi singura.De fapt EI SE AGATA DE COPII, nu invers.Am vazut parinti care sub masca bunelor intentii ajung sa distruga vietile copiilor lor maturi care ajung mai apoi sa plece departe din cauza lor!Bine fac americanii care pleaca de acasa de la 17 ani!Pasarile isi alunga puiii maricei din cuib, sa zboare!Numai unii oameni le-ar taia si "aripile" copiilor chipurile sa-i ocroteasca!
Voyager
Postat pe 11 Iunie 2011 10:55
Spunei cand ai curajul ori cu mine ori cu ea
mysulica
Postat pe 11 Iunie 2011 10:56
nu mi-au placut niciodata telenovelele...dar , am o intrebare : tu pe ce lume traiesti ????
totiototio
Postat pe 11 Iunie 2011 11:05
De la: kudika405177, la data 2011-05-28 12:54:19suntem impreuna de 2ani din care am fost despartiti 3 luni timp in care el a avut o alta iubita si are un copil cu aceasta.acum suntem iar impreuna dar parintii mei nu sunt de acord cu relatia noastra deoarece el are un copil
copilu are 2 luni,iubitul meu tine legatura in continuare cu mama copilului doar pentru copil.pt mine lucrul acesta nu este un impediment pt ca am icredrre in el.mentionez ca parintii mei nu au fost de acord cu el niciodata si inainte sa iaba copil ei fiind cauza din care ne-am despartit inainte
si acum ninceraca sa ne desparta ne e foarte greu sa ne tinme relatia solida
ne iubim foarte mult
ce sfat imi dati?sa raman cu el sau sa le fac pe plac parintilor?.va multumesc!


Iubitul tau are un copil cu alta pentru ca tu n-ai fost in stare sa-i faci :). Si din momentul in care ti-ai introdus parintii in ecuatia iubirii voastre...e clar ca tu nu poti face absolut nimic de una singura :). Stii care e chestia? Trebuie sa-ti respecti parintii si sa le accepti sfaturile pana la o limita. Dar in momentul in care ei se baga cu bocancii plin de noroi chiar si in patul tau conjugal...deja e prea mult! E timpul sa faci niste alegeri. Sa iei niste decizii. Incearca de una singura, ascultandu-ti inima. Daca omul asta merita, alege-l pe dumnealui, daca nu exista alta solutie de compromis. Tatal meu a fost un om dur. Niciodata nu a avut incredere in baietii cu care am iesit si nu era de acord cu niciunul, gasindu-le defecte in necunostinta de cauza. In concluzie, i-am luat de mana si i-am prezentat. Si cand tartorul a vazut ca nu sunt niste lichele, s-a mai inmuiat un pic. Si pana la urma, n-am nevoie de acordul parintilor, atata timp cat sunt o persoana majora, matura si care stie sa ia decizii corecte. Oricum, tata mergea pe principiul: "sa nu vi la mine sa plangi daca idiotul asta te va face sa suferi". Si daca s-a intamplat sa sufar, nu m-am vaicarit la tata si la nimeni. Si am impacat si capra si varza. Am ales singura si am suportat de una singura alegerile pe care le-am facut. Si mi-a fost foarte bine.
Ionyssa
Postat pe 11 Iunie 2011 11:07
cum sa va desparta parintii ? cred k daca ati fi tinut cu adevarat unul la celalalt nu ati fi ajuns asa.. iar el cu un copil de mana dupa doar 3 luni... nu crezi k e cam ciudat? sfatul meu e ca nu ar trebui sa iti lasi parintii sa intre chiar atat de mult in relatia voastra.. iar iubitul asta al tau .. mi se pare cam dubios
alielena
Postat pe 11 Iunie 2011 11:17
Nu este rau gandul cu balanta sugerat de colega noastra.Parerea mea este sa incerci un scranciob.Daca nu reusesti sa rezolvi ceva, barem sa te dai huta.
kudika023770
Postat pe 11 Iunie 2011 11:21
De la: crysis, la data 2011-06-11 07:28:16
De la: kudika405177, la data 2011-05-28 12:54:19suntem impreuna de 2ani din care am fost despartiti 3 luni timp in care el a avut o alta iubita si are un copil cu aceasta.acum suntem iar impreuna dar parintii mei nu sunt de acord cu relatia noastra deoarece el are un copil
copilu are 2 luni,iubitul meu tine legatura in continuare cu mama copilului doar pentru copil.pt mine lucrul acesta nu este un impediment pt ca am icredrre in el.mentionez ca parintii mei nu au fost de acord cu el niciodata si inainte sa iaba copil ei fiind cauza din care ne-am despartit inainte
si acum ninceraca sa ne desparta ne e foarte greu sa ne tinme relatia solida
ne iubim foarte mult
ce sfat imi dati?sa raman cu el sau sa le fac pe plac parintilor?.va multumesc!
Intr-o astfel de situatie,orice cuvant "contra" nu poate fi privit cu realism ,ci mai degraba "cu neincredere" si pornit din partea unor "rau-voitori" sau.."din invidie" ! Insa in realitate "nimeni (indiferent ca sunt parinti, frati, surori, prieteni vechi sau seful de la servici)si nimic" nu poate sa-ti "rastoarne" patimile si sentimentele ,indiferent de culoarea si intensitatea argumentelor cu care se vine in a intari cele spuse in acel moment ! Timpul si numai timpul "rezolva" astfel de dispute ! NU TREBUIE DECAT SA DAI CREZARE FLERULUI PROPRIU si "DESTINULUI" , lasand faptele sa curga de la sine ! Numai asa te vei impaca cu tine insuti ! Catusi despre parinti...PARINTII NICIODATA NU-SI VOR DORI RAUL COPIILOR si vor da cele mai adecvate sfaturi dar...si aici se poate discuta despre PARINTI si...PARINTI !!!..Educatia, scopul urmarit sau caracterul acestora poate fi determinant ! Iar despre COPIII iubitului sau sotului rezultati dintr-o casatorie anterioara ,nu trebuie sa-ti faci probleme, ci din contra ! DACA ESTI O CRESTINA ADEVARATA , SUFLETUL AR TREBUI SA-TI RADIEZE DE SATISFACTIE SI SA SE IMPACE CU SINE PRINTR-O MULTUMIRE LAUNTRICA PTR CA VEI AVEA SANSA SA TE OCUPI DE NISTE SUFLETE NEPRIHANITE CARE POATE NU AU AVUT SANSA SA FIE STRANSI IN BRATE SI SA AIBA VREO VORBA DE MANGAIERE DIN PARTEA VREUNEI MAME ! Iar SANSA asta iti poate reveni tie ! Iar ca toate sa fie intr-o ARMONIE PERFECTA, poti sa faci cu IUBITUL TAU si propriul tau copil ! "URMEAZA-TI CALEA ...INIMII " !


Draga crysis !! Am citit relaxat si dezinteresat acest topic, dar ma-m oprit nustiu dece asupra aceia ce ai scris tu. Ori esti prea tanara sa ai vreo logica in ceia ce spui, ori ai scris si tu sa te afli in treaba (de plictiseala). Fata a spus destul de clar ca; il iubeste EA* foarte mult*, s-a despartit de EL* din cauza parintilor(la ginit ca este un aventurier)*, in timpul despartirii lor EL* din iubire inlacrimata s-a dus la alta si de ciuda i-a facut un copil. Dar fata a spus destul de clar ca, copilasul care are deja 2 luni, este in grija mamei sale, iar aventurierul s-a intors la ea ,pentru ca ea, il iubeste foarte mult**si ce daca parintii nu sunt deacord cu vagabontul**!!, ea il iubeste. Nu a spus niciodata ca: iubitul are un copil dintr-o relatie anterioara, la facut chiar in timpul relatiei cu ea(in cele trei luni de despartire , din cauza parintilor **ei........ .
Sfatul meu este ca sa fiti si voi impacate: sa faca si ea un copil, astfel EL- vagabontul**, sa mearga din trei in trei luni pe la fiecare, sa stea cate o luna , iar in rest sasi caute o alta fraera care din iubire**, sasi faca probleme si sa scrie pe forum, ceva de genul..: am un iubit, il iubesc foarte mult, parintii mei nu sunt deacord, **zic ca este un golan**, are doi copii cu doua fraere, dar eu il iubesc foarte mult, ce sfaturi imi dati?? .Ascult de parinti sau de iubitul meu si-l impart cu inca doua mai proaste decat mine , sau=????
Fetelor dar ce au secat samanta, barbati sunt pe toate drumurile, cum de gasiti numai ratati???
dorina27
Postat pe 11 Iunie 2011 11:24
Trist dar adevarat. Tot ce e complicat merita evitat, oricat de frumos ar parea ca ar putea fi.
kudika393148
Postat pe 11 Iunie 2011 11:29
Asculta-ti parintii, draga mea. Eu nu am facut-o si am ajuns dupa 3 ani sa ma despart de prietenul meu care la fel avea un copil dintr-o casatorie si altul din flori.Dragostea sau prostia cum vrei sa-i spui a fost prea mare la inceput si am suferit enorm. Acum dupa 3 ani tot ceea ce ne-a mai ramas sunt repulsia si ura. Asa se va ajunge si la voi pentru ca barbatii, de la mama natura sunt facuti sa se intoarca la vechile obiceiuri si sa puna pret pe sentimente doar pt o scurta perioada de timp. Tot tu vei fi cea care va suferi, dar e bine sa suferi acum decat dupa cativa ani si mai mult.
brenda90
Postat pe 11 Iunie 2011 12:05
De la: kudika399542, la data 2011-06-11 08:48:43draga mea,tu stii ce vrei? il iubesti?tu decizi ce vei face nu parintii,tu cu el treiesti ,nu este nimic anormal in acest lucru ca ar avea un copilas,tu daca il iubesti il vei sprijini si vei accepta acest lucru,si le vei demonstra parintilor tai prin acest lucru ca iubitul tu este o persoana minunata,deoarece este evident ca are un suflet mare atata timp cat ii pasa de acel bebelus.asta nu insemna ca nu te iubeste, este normal scumpa mea sa pastreze legatura cu mamica copilului pt ca ea este pionul de legatura intre el si copil,.tu daca il iubesti sprijinal si prin acest fapt el te va iubi si mai mult,vazandu-ti intelegerea ta ,sa iubesti si copilasul lui,cand se va mari sa -i ceri sa iesiti impreuna ,sa nu-i vb copilasul de rau niciodata .aratai dragostea ta prin intelegere,binenteles ca trebuie sa porti o discutie cu el serioasa ,sar placuta si la obiect ,sa stii ce anume doreste el,scumpa mea nu esti singura pers care trece prin sa ceva,dar tu sa le demonstrezi tuturor ca il iubesti si accepti situatia asa cum este ,nu este nimic anormal ca are un bebelus,este mai complicat este adevarat ,dar asa este viata,mergem inainte,parintii tai gresesc cand te influenteaza negativ,si te pun sa alegi intre ei si cel ce te face fericita.te intreb:CUM SE VA SCHIMBA VIATA TA ,CAND AI SA-L, VEZI CU ALTCINEVA PE STRADA ZAMBIND FERICIT ,SAU TRIST,IAR TU ALATURI DE PARINTII TAI SINGURA SAU CU UN SOT ALES DE EI PE CARE NU-L IUBESTI,SI ESTE PE PLACUL PARINTILOR?CINE TE FACE FERICITA ACUM?SCUMPA ALEGE CU SUFLETUL. viata este scurta si este pacat sa nu fii fericita daac ai mavut aceasta sansa sa gasesti o persoana care te iubeste si o iubesti.sa stii ca nu toate femeile au acest noroc.ai tai daca te iubesc te vor sprijini si il vor iubi si pe el .incearca sa le arati cum este iubitul tau.aratale si partea lui pozitiva .pt iubitul tau este neplacut sa stie ca nu il vor.acest lucru te va afecta si pe tine.el nu trebuie sa stie acest lucru niciodata.ai grija de tine .decizia iti apartine,iti repet daca parintilor le pasa de tine de fericirea ta ,te vor sprijini,si daca nu problema lor da-le o lectie,aratale ca iubirea si fericirea ta este mai importanta ,dar poarta mai intai o discutie cu iubitul tau.VEZI CE VREA EL DE FAPT,PE TINE SAU PE BEBE,VEZI CARE ESTE RELATIA LUI DE FAPT CU MAMICA,SA NU-TI INDEPARTEZI SI PARINTII DE TINE APOI EL SA ALEAGA MAMICA SI COPILUL,SI TU SA RAMAI A NIMANUI,POARTA O DISCUTIE CU EL F SERIOASA,SI CA SFAT CAND MG LA COPIL CEREI SA MG CU EL,DACA TE REFUZA DE MAI MULTE ORI NU ESTE IN REGULA.TE PUP SFATUL MEU SPER SA-TI FIE DE FOLOS.FII ATENTA LA TOATE DETALIILE.INAINTE DE TOATE FERICIREA TA ESTE MAI IMPORTANTA FIE EA CAT VA FI MACAR SI PT O LUNA MERITI SA TRAIESTI FERICIREA .TE PUPIC AI GRIJA DE TINE SI FII INTELEGATOARE,ASA TE VA IUBI SI MAI MULT INTREABAL CU DRAG DE BEBELUS IL VEI SURPRINDE,SA NUI REPROSEZI NICIODATA NIMIC,SE INTAMPLA ,ASTA ESTE,SI TU PUTEAI FI IN LOCUL ACELEI MAMICI SI ASA ESTE FRUMOS COPILUL TREBUIE SA STIE CINE ESTE TATICUL LUI NU? SA STII CA UN COPIL, APROPIE F MULT DOUA PERSOANE ,AI GRIJA ,PA SCUMPICA FII HOTARATA SI IMPUNE-TI RESPECTUL ,NIMENI NU IA DECIZII IN LOCUL TAU NICI MACAR PARINTII TAI,SA AI RESPECT PT EI ,SI LE SPUI CU FRUMOSUL DECIZIA TA.PUNCT. NU LE MAI PERMITI SA VB URAT LA ADRESA LUI NICIODATA NU LE PERMITE SA DISCUTE NIMIC LA ADRESA LUI CERELE SA-L RESPECTE PT TINE CA ESTI FIICA LOR
DACA TE IUBESC.
P.S. SURPRINDE-L CU O JUCARIOARA DE PLUS ,PT BEBE CAND VREA SA SE DUCA IN VIZITA,CEREI SA MG SA O OFERI TU DACA NU DORESTE SA MG POATE DIN MOTIVE CA BNU VREA FAMILIA BEBELUSULUI NU CA N-AR VREA EL ,SA NU TE SUPERI II CERI SA O DUCA EL SA FII INTELEGATOARE,CITESTEI REACTIA LUI.
PUPICI. IONELA BUZAU
danalbu
Postat pe 11 Iunie 2011 12:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii 17 De la: aditadani 18 Martie 2014 01:51
pana cand o viata amara? 22 De la: smigal 18 Martie 2009 16:05
Reclama Nescafe 11 De la: Lorena26 20 Iulie 2009 19:30
cum se enerveaza un leu 10 De la: stem_29 20 Septembrie 2010 20:52
:) 12 De la: battleofwits 15 Decembrie 2010 08:36