Setari Cookie-uri

Relatie cu un iranian..?!

De la: Eva32, la data 2011-10-19 00:51:58Nici cu un iranian, nici cu un irakian.


era un banc, cu doua blonde:
-draga, cum se spune corect, iran sau irak?/
guru_ion
Postat pe 21 Octombrie 2011 12:15
De la: alegro6543, la data 2011-10-20 21:48:58
De la: kudika421339, la data 2011-10-20 21:43:22[quote name='kudika456239' date='2011-10-20 >


Atunci de ce te-ai culcat cu el?Se presupune ca faci acest pas cand iti cunosti cat de cat partenerul de pat!

Hmmm, cu asemenea presupuneri... se vede ca nu mai faceti parte din... cea mai tanara generatie.


Da, fac parte din generatia tanara...asta nu inseamna ca ma culc cu cine apuc...am avut 3 parteneri pana acum si sper sa nu se adune prea multi pana la ales:)...asa am simtit eu cu tipul acesta, sa ma culc mai repede...nu cred ca e gresit!
Adela2222
Postat pe 21 Octombrie 2011 16:30
De la: kudika456239, la data 2011-10-21 16:30:17
De la: alegro6543, la data 2011-10-20 21:48:58
De la: kudika421339, la data 2011-10-20 21:43:22[quote name='kudika456239' date='2011-10-20 >


Atunci de ce te-ai culcat cu el?Se presupune ca faci acest pas cand iti cunosti cat de cat partenerul de pat!

Hmmm, cu asemenea presupuneri... se vede ca nu mai faceti parte din... cea mai tanara generatie.


Da, fac parte din generatia tanara...asta nu inseamna ca ma culc cu cine apuc...am avut 3 parteneri pana acum si sper sa nu se adune prea multi pana la ales:)...asa am simtit eu cu tipul acesta, sa ma culc mai repede...nu cred ca e gresit!



Draga mea,povestea ta de dragoste am inteles-o destul de bine,dar nu ne-ai spus varsta pe care o ai!Parerea personala mi-am exprimat-o in primul comment,ce pot sa-ti mai spun este faptul ca in cazul in care tu vrei sa aprofundezi relatia aceasta,poti sa o faci,dar nu grabi lucrurile,sunt diferente de mentalitate intre voi doi,chiar daca el iti spune ca este de cativa ani aici si nu mai pune accent pe traditiile si obiceiurile din tara natala!Nu este asa si tu trebuie sa afli cat mai multe lucruri despre el,nu lua in calcul doar frumusetea fizica,galanteria si manierele,te culci cu ele in pat atata timp cat te afli angrenata intr-o aventura,dar daca aceasta isi schima continutul,este necesar sa afli toate amanuntele legate de el si stilul de viata al arabilor!Daca il privesti ca partener de sex,este in regula,inca unul pe langa ceilalti trei,nici nu se mai cunoaste locul!
RAINBOWLADY
Postat pe 21 Octombrie 2011 16:50
Faceam si eu confuzia asta, dar iranienii nu sunt arabi si sunt chiar foarte multe diferente intre iranieni si arabi.
kudika_pudika
Postat pe 21 Octombrie 2011 16:56
Apropo, imi faceti pofta de o tocana (tangine) de oaie sau miel...mmmmmm
kudika_pudika
Postat pe 21 Octombrie 2011 16:58
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-21 16:56:32Faceam si eu confuzia asta, dar iranienii nu sunt arabi si sunt chiar foarte multe diferente intre iranieni si arabi.



DA,AI DREPTATE AICI,NE-AM OBISNUIT CU TOTII SA-I CONSIDERAM ASTFEL,UITAND CA EI SUNT DESCENDENTI AI PERSILOR SI VORBESC CU TOTUL ALTA LIMBA,DIFERITA DE CEA ARABA!Vorbesc limba indoeuropeana si au alta deschidere a mintii,dar raman totusi deosebiti fata de cum suntem noi,romanii!Scuza-mi caps lock-ul!
RAINBOWLADY
Postat pe 21 Octombrie 2011 17:07
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-21 16:58:53Apropo, imi faceti pofta de o tocana (tangine) de oaie sau miel...mmmmmm



Cine te opreste,Pudika,sa-ti pregatesti asa ceva ,cu atat mai mult ca lucrezi in domeniul "bucatarelii"?La ce senzatie de foame am si eu in acest moment,nici nu mai dau amanunte in privinta pregatirii preparatelor din carne de oaie!Daca stii sa o pregatesti,este foarte buna si chiar mai sanatoasa decat celellate tipuri de carnuri si in special ,fata de cea de porc!
RAINBOWLADY
Postat pe 21 Octombrie 2011 17:37
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-21 16:56:32Faceam si eu confuzia asta, dar iranienii nu sunt arabi si sunt chiar foarte multe diferente intre iranieni si arabi.
Oare. O parte dintre iranieni sant arabi pana in maduva oaselor. In ceea ce priveste cealalta parte.....sa o lasam balta, nu difera mult de ceilalti, aceleasi apucaturi, cutume si fixisme religioase, etc.
Keolis
Postat pe 21 Octombrie 2011 20:13
De la: kudika421339, la data 2011-10-21 16:50:38[quote name='kudika456239' date='2011-10-21

Draga mea,povestea ta de dragoste am inteles-o destul de bine,dar nu ne-ai spus varsta pe care o ai!Parerea personala mi-am exprimat-o in primul comment,ce pot sa-ti mai spun este faptul ca in cazul in care tu vrei sa aprofundezi relatia aceasta,poti sa o faci,dar nu grabi lucrurile,sunt diferente de mentalitate intre voi doi,chiar daca el iti spune ca este de cativa ani aici si nu mai pune accent pe traditiile si obiceiurile din tara natala!Nu este asa si tu trebuie sa afli cat mai multe lucruri despre el,nu lua in calcul doar frumusetea fizica,galanteria si manierele,te culci cu ele in pat atata timp cat te afli angrenata intr-o aventura,dar daca aceasta isi schima continutul,este necesar sa afli toate amanuntele legate de el si stilul de viata al arabilor!Daca il privesti ca partener de sex,este in regula,inca unul pe langa ceilalti trei,nici nu se mai cunoaste locul!


Am 22 de ani.In primul rand ma deranjeaa cum ai spus unul pe langa ceilalti trei,nici nu se mai cunoaste locul...sunt 3 cu tot cu el!si nu ma culc cu toti deodata...am avut 2 relatii de ani si acum a aparut el!nu mi se pare nimic aiurea tinand cont ca ii plina tara de copile de liceu care au cel putin 5 la dosar!
In al doilea rand nu e arab! il deranjeaza chiar cand i se spune ca e arab..arabii sunt diferiti de ei!cineva a si explicat ceva mai sus!
Adela2222
Postat pe 21 Octombrie 2011 21:09
De la: kudika456239, la data 2011-10-21 21:09:00
De la: kudika421339, la data 2011-10-21 16:50:38[quote name='kudika456239' date='2011-10-21

Draga mea,povestea ta de dragoste am inteles-o destul de bine,dar nu ne-ai spus varsta pe care o ai!Parerea personala mi-am exprimat-o in primul comment,ce pot sa-ti mai spun este faptul ca in cazul in care tu vrei sa aprofundezi relatia aceasta,poti sa o faci,dar nu grabi lucrurile,sunt diferente de mentalitate intre voi doi,chiar daca el iti spune ca este de cativa ani aici si nu mai pune accent pe traditiile si obiceiurile din tara natala!Nu este asa si tu trebuie sa afli cat mai multe lucruri despre el,nu lua in calcul doar frumusetea fizica,galanteria si manierele,te culci cu ele in pat atata timp cat te afli angrenata intr-o aventura,dar daca aceasta isi schima continutul,este necesar sa afli toate amanuntele legate de el si stilul de viata al arabilor!Daca il privesti ca partener de sex,este in regula,inca unul pe langa ceilalti trei,nici nu se mai cunoaste locul!


Am 22 de ani.In primul rand ma deranjeaa cum ai spus unul pe langa ceilalti trei,nici nu se mai cunoaste locul...sunt 3 cu tot cu el!si nu ma culc cu toti deodata...am avut 2 relatii de ani si acum a aparut el!nu mi se pare nimic aiurea tinand cont ca ii plina tara de copile de liceu care au cel putin 5 la dosar!
In al doilea rand nu e arab! il deranjeaza chiar cand i se spune ca e arab..arabii sunt diferiti de ei!cineva a si explicat ceva mai sus!



Draga mea,daca te compari cu fetele eleve de liceu,chiar nu mai am ce sa iti spun!A spus cineva ca te-ai culcat cu cei trei barbati in acelasi timp?Nu cred ca m-am exprimat astfel!Din punctul meu de vedere,recunosc ,sunt conservatoare si traditionala,calitatea vietii personale nu este data de cantitatea de barbati,ce vehiculeaza prin ea,ci de numarul si calitatea domniilor lor!Esti o tinerica si mi se pare ca te avanti cu prea mare usurinta in culcusul barbatilor pe care i-ai avut sau al celui actual!Parerea mea,nu o lua ca pe o ofensa!Nu te compara cu celelalte fete,tu trebuie sa fii unica in felul tau,nu trebuie sa te aliniezi la ceea ce este rau,dimpotriva,trebuie sa iei din viata,numai lucrurile pe care le consideri benefice pentru tine!Daca sexul facut cu barbatul prezent in viata ta,te multumeste si il consideri determinant pentru tine,nu mai pot spune nimic!Bun,stim ca iranienii nu sunt arabi,ne-am obisnuit cu aceasta denumire si terminologie si mai uitam cateodata ,ca ei nu impartasesc aceeasi zestre precum popoarele aflate in vecinatatea Iran-ului!Dar nu sunt nici departe de ei!S-au stramutat,sunt vecini cu irakienii ,vestit popor cu probleme,si cu ceilalti arabi,este imposibil sa nu fi imprumutat cate ceva de la vecinii lor,ca peste tot in lume dealtfel!Alta este problema pe care trebuie sa o constientizezi foarte bine si anume sa incerci sa nu te pripesti in luarea deciziilor personale!Atat!
RAINBOWLADY
Postat pe 21 Octombrie 2011 21:27
De la: kudika421339, la data 2011-10-21 21:27:00
De la: kudika456239, la data 2011-10-21 21:09:00
De la: kudika421339, la data 2011-10-21 16:50:38[quote name='kudika456239' date='2011-10-21

Draga mea,povestea ta de dragoste am inteles-o destul de bine,dar nu ne-ai spus varsta pe care o ai!Parerea personala mi-am exprimat-o in primul comment,ce pot sa-ti mai spun este faptul ca in cazul in care tu vrei sa aprofundezi relatia aceasta,poti sa o faci,dar nu grabi lucrurile,sunt diferente de mentalitate intre voi doi,chiar daca el iti spune ca este de cativa ani aici si nu mai pune accent pe traditiile si obiceiurile din tara natala!Nu este asa si tu trebuie sa afli cat mai multe lucruri despre el,nu lua in calcul doar frumusetea fizica,galanteria si manierele,te culci cu ele in pat atata timp cat te afli angrenata intr-o aventura,dar daca aceasta isi schima continutul,este necesar sa afli toate amanuntele legate de el si stilul de viata al arabilor!Daca il privesti ca partener de sex,este in regula,inca unul pe langa ceilalti trei,nici nu se mai cunoaste locul!


Am 22 de ani.In primul rand ma deranjeaa cum ai spus unul pe langa ceilalti trei,nici nu se mai cunoaste locul...sunt 3 cu tot cu el!si nu ma culc cu toti deodata...am avut 2 relatii de ani si acum a aparut el!nu mi se pare nimic aiurea tinand cont ca ii plina tara de copile de liceu care au cel putin 5 la dosar!
In al doilea rand nu e arab! il deranjeaza chiar cand i se spune ca e arab..arabii sunt diferiti de ei!cineva a si explicat ceva mai sus!



Draga mea,daca te compari cu fetele eleve de liceu,chiar nu mai am ce sa iti spun!A spus cineva ca te-ai culcat cu cei trei barbati in acelasi timp?Nu cred ca m-am exprimat astfel!Din punctul meu de vedere,recunosc ,sunt conservatoare si traditionala,calitatea vietii personale nu este data de cantitatea de barbati,ce vehiculeaza prin ea,ci de numarul si calitatea domniilor lor!Esti o tinerica si mi se pare ca te avanti cu prea mare usurinta in culcusul barbatilor pe care i-ai avut sau al celui actual!Parerea mea,nu o lua ca pe o ofensa!Nu te compara cu celelalte fete,tu trebuie sa fii unica in felul tau,nu trebuie sa te aliniezi la ceea ce este rau,dimpotriva,trebuie sa iei din viata,numai lucrurile pe care le consideri benefice pentru tine!Daca sexul facut cu barbatul prezent in viata ta,te multumeste si il consideri determinant pentru tine,nu mai pot spune nimic!Bun,stim ca iranienii nu sunt arabi,ne-am obisnuit cu aceasta denumire si terminologie si mai uitam cateodata ,ca ei nu impartasesc aceeasi zestre precum popoarele aflate in vecinatatea Iran-ului!Dar nu sunt nici departe de ei!S-au stramutat,sunt vecini cu irakienii ,vestit popor cu probleme,si cu ceilalti arabi,este imposibil sa nu fi imprumutat cate ceva de la vecinii lor,ca peste tot in lume dealtfel!Alta este problema pe care trebuie sa o constientizezi foarte bine si anume sa incerci sa nu te pripesti in luarea deciziilor personale!Atat!


Ma si consider unica. Fiecare om e unic in felul sau. Se poate ca eu sa fi inteles gresit ce ai vrut sa spui, dar mi s-a parut ca a fost spus ca si cand am umblat cu 20 de barbati....probabl ca m-am avantat, dar mi-a placut!asta e problema de fapt...vorbim mult in fiecare zi, cand putem ne si vedem si totul pare frumos...nici nu are cum sa fie altfel ca doar e inceputul..pt ca mi-a propus ceva serios, am inceput sa imi pun intrebari si sa apelez la voi......
Adela2222
Postat pe 21 Octombrie 2011 23:03
Intrebi si tu romanul de rand ce parere are, de parca romanul de rand ar avea vaste cunostinte despre iranieni sau ar fi intrat in contact cu vreun iranian pana acum. Nu vezi ca nici diferenta dintre Iran si Irak n-o cunoaste?
Personal, am avut norocul sa intru in contact cu multe nationalitati, dar cu cineva din Iran nu fata in fata (am o amica din Iran de pe net, deci nu cred ca se pune ). Asta ca o paranteza.

O sa afli in timp raspunsul la intrebarile tale, nu este vorba numai de diferenta de cultura, dar mai important de cum va adaptati unul la altul si cat de compatibili sunteti ca personalitati.
kudika_pudika
Postat pe 23 Octombrie 2011 14:48
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-23 14:48:01Intrebi si tu romanul de rand ce parere are, de parca romanul de rand ar avea vaste cunostinte despre iranieni sau ar fi intrat in contact cu vreun iranian pana acum. Nu vezi ca nici diferenta dintre Iran si Irak n-o cunoaste?
Personal, am avut norocul sa intru in contact cu multe nationalitati, dar cu cineva din Iran nu fata in fata (am o amica din Iran de pe net, deci nu cred ca se pune ). Asta ca o paranteza.

O sa afli in timp raspunsul la intrebarile tale, nu este vorba numai de diferenta de cultura, dar mai important de cum va adaptati unul la altul si cat de compatibili sunteti ca personalitati.


Ai dreptate, ca lumea face confuzie intre Iran si Irak..dar ma gandeam ca mai intalnesc o persoana ca mine, o romanca indragostita de un iranian sau macar pe cineva care a auzit de asemenea relatie prin vecini, prieteni...
Adela2222
Postat pe 23 Octombrie 2011 15:29
POT SA-TI SPUN DOAR ATIT:
-FUGI ,CA DRACU DE TAMIIE!!!IN ROMANIA SINT DE NOTA 10,DAR IN TARA LOR JOCI CUM ITI CINTA EL
-AI SA MERGI 2m IN SPATELE LUI
CA SA TE DISTREZI,E BINE SI PT TINE SI PT EL.ATIT NIMIC MAI MULT.
IN VEDEREA CASATORIEI,TEAI ARS!!!!
IN TOATA ROMANIA,N-AI GASIT UN PRIETEN CULTIVAT PT TINE?
N-AM NIMIC CU RASA MUSULMANA,DAR AM PRIETENI DE FAM DE RASA ASTA,SI CREDEMA.....NAS VREA SA FI IN PIELEA SOTIEI LUI..
AI GRIJA DE TINE SI FERESTETE DE EL!!!
Titanika
Postat pe 23 Octombrie 2011 23:29
ia uite analfabeta pe unde a ajuns...
Indiana_Jones
Postat pe 23 Octombrie 2011 23:39
Fatooo, a fi musulman inseamna sa apartii unei anumite religii (Islam), nu este o rasa
kudika_pudika
Postat pe 24 Octombrie 2011 00:52
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-24 00:52:08Fatooo, a fi musulman inseamna sa apartii unei anumite religii (Islam), nu este o rasa

Da, corect. Cu toate astea musulmanii se poarta, gandesc, se manifesta etc, ca si cum ar fi o rasa aparte, cred ca nu gresesc mult in exprimare. Si ce este mai grav, este ca se cred o rasa mult superioara celorlalti, in realitate.........
Keolis
Postat pe 24 Octombrie 2011 20:13
Ete partz, de parca ortodocsii sau catolicii nu se cred superiori altora care apartin altor religii! Umbli cu standarde duble mataluta.
kudika_pudika
Postat pe 25 Octombrie 2011 00:10
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-25 00:10:26Ete partz, de parca ortodocsii sau catolicii nu se cred superiori altora care apartin altor religii! Umbli cu standarde duble mataluta.
O fi, poate, da' nu e'. Cam de ...zece ani nu mai traiesc in Ro, ci intr-o tara in care am ocazia sa intalnesc "reprezentanti" ai tuturor religiilor posibile, sau imposibile. Deja am o parere formata despre toti acestia, si pot afirma cu toata convingerea ca cei mai imputiti, "imbacsiti", mai increzuti si grandomani sant musulmanii. Fara nici o ezitare.
Keolis
Postat pe 25 Octombrie 2011 01:14
De la: Keolis, la data 2011-10-25 01:14:20
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-25 00:10:26Ete partz, de parca ortodocsii sau catolicii nu se cred superiori altora care apartin altor religii! Umbli cu standarde duble mataluta.
O fi, poate, da' nu e'. Cam de ...zece ani nu mai traiesc in Ro, ci intr-o tara in care am ocazia sa intalnesc "reprezentanti" ai tuturor religiilor posibile, sau imposibile. Deja am o parere formata despre toti acestia, si pot afirma cu toata convingerea ca cei mai imputiti, "imbacsiti", mai increzuti si grandomani sant musulmanii. Fara nici o ezitare.






FATA DRAGA,OMUL ASTA ADEVARAT A GRAIT!!!!!!
EU SINT IN AUSTRIA SI FAM PE CARE O CUNOSC DE MUSULMANI,SINT ASA CUM IA PREZENTA Keolis.
AI MARE GRIJA.SINT MAI RAI CA TIGANII NOSTRII!!!
Titanika
Postat pe 25 Octombrie 2011 19:49
De la: polin, la data 2011-10-23 23:29:03POT SA-TI SPUN DOAR ATIT:
-FUGI ,CA DRACU DE TAMIIE!!!IN ROMANIA SINT DE NOTA 10,DAR IN TARA LOR JOCI CUM ITI CINTA EL
-AI SA MERGI 2m IN SPATELE LUI
CA SA TE DISTREZI,E BINE SI PT TINE SI PT EL.ATIT NIMIC MAI MULT.
IN VEDEREA CASATORIEI,TEAI ARS!!!!
IN TOATA ROMANIA,N-AI GASIT UN PRIETEN CULTIVAT PT TINE?
N-AM NIMIC CU RASA MUSULMANA,DAR AM PRIETENI DE FAM DE RASA ASTA,SI CREDEMA.....NAS VREA SA FI IN PIELEA SOTIEI LUI..
AI GRIJA DE TINE SI FERESTETE DE EL!!!
ESTI O ANALFABETA AGRAMATA TUNATA1DECLARATA,KULTIVATO,TEAI ARS,CREDEMA,NAS VREA SA GRESESC,DAR CITESTE CE AI SCRIS MAI SUS,AI GRIJA DE TINE SI FERESTETE DE FORUMISTI!!!!.SUIE-TE PE COMETA SI DISPARI IN UNIVERS,KULTIVATO,NU MAI DA SFATURI AGRAMATE PE FORUM
Indiana_Jones
Postat pe 26 Octombrie 2011 09:35
De la: polin, la data 2011-10-25 19:49:46
De la: Keolis, la data 2011-10-25 01:14:20
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-25 00:10:26Ete partz, de parca ortodocsii sau catolicii nu se cred superiori altora care apartin altor religii! Umbli cu standarde duble mataluta.
O fi, poate, da' nu e'. Cam de ...zece ani nu mai traiesc in Ro, ci intr-o tara in care am ocazia sa intalnesc "reprezentanti" ai tuturor religiilor posibile, sau imposibile. Deja am o parere formata despre toti acestia, si pot afirma cu toata convingerea ca cei mai imputiti, "imbacsiti", mai increzuti si grandomani sant musulmanii. Fara nici o ezitare.






FATA DRAGA,OMUL ASTA ADEVARAT A GRAIT!!!!!!
EU SINT IN AUSTRIA SI FAM PE CARE O CUNOSC DE MUSULMANI,SINT ASA CUM IA PREZENTA Keolis.
AI MARE GRIJA.SINT MAI RAI CA TIGANII NOSTRII!!!
"SINT ASA CUM IA PREZENTA Keolis" ??? CE TOT SCRII DIN KABINETUL TAU,KULTIVATO ???
Indiana_Jones
Postat pe 26 Octombrie 2011 09:39
De la: Adela2222, la data 2011-10-18 23:15:11ce parere aveti despre asta?o relatie dintre o romanca si un iranian?el e stabilit la noi in oras de 3 ani si in Romania de 7 ani...l-am remarcat acum cateva luni, dar nu am inceput sa vorbesc cu el decat de vreo 10 zile...si..si..a iesit cu scantei...povestim foarte mult si e super totul..e frumos, e educat, fermecator totul..dar..e musulman...el sustine ca nu conteaza si ca multe din ce stiu de la tv sau de pe net sunt vorbe spuse aiurea si ca depinde de fiecare familie.....eu stiam ca femeile sunt sclave la ei, ca nu au voie sa spele ca barbatii ca mananca doar carne imputita de oaie:))..el sustine ca nu e asa....sunt multe de spus despre ce am auzit..dar vreau sa va intreb pe voi...stiti vreun caz?ma sfatuiti in vreun fel?ce sa fac...?


Din pacate conteaza faptul ca este iranian musulman. A fost crescut si format in acea tara, in acea cultura, poate ca nu mananca carne de oaie imputita, insa femeile sunt clar fara valoare in fata lor, copii sunt la mare pret, insa femeile nu au un statut foarte bun. Sunt foarte multe informatii pe net despre femei maritate cu iranieni, musulmance si ele, care au fugit intr-o tara din Europa dupa ce au vazut sau suferit atrocitatile provocate de ei in asa zisa Crima de Onoare. Poate ca el este charmant, educat, insa radacinile lui sunt acolo...
Acum este hotararea ta, tu decizi daca mergi mai departe cu aceasta relatie, eu doar mi-am spus parerea....
kukla
Postat pe 26 Octombrie 2011 19:06
De la: Adela2222, la data 2011-10-19 16:24:10
De la: Indiana_Jones, la data 2011-10-19 15:51:35tu vrei sa te duci la el in tara sau sa ramai cu el aici?carne imputita de oaie poti sa mananci si aici,nu trebuie sa te duci pana acolo...


Nu vreau sa plec...el e stabilit in Ro de 7 ani...are o afacere la noi in oras...nu se pune problema plecarii...dar e musulman...am auzit de o carte in care e povestita viata unei Americance care s-a maritat cu un iranian si au facut in copil, iar cand fetita avea 5 ani au plecat in Iran sa ii cunoasca fam. Ea povesteste ca dupa ce s-au dat jos din avion el s-a schimbat 180 de grade si a inceput sa se poarte oribil cu ea, sa o trateze ca o sclava...voi citi cartea cand o gasesc si va dau detalii....cine a citit-o sustine ca nu iti mai trebuie barbat musulman ca e crunta.....


Acea carte se cheama NUMAI CU FIICA MEA si este scrisa de o americanca Betty Mahmoody, citeste cartea, este drama unei americance care se marita cu un doctor iranian, stabilit in America, un tata si un sot extrem de iubitor, dar care se transforma intr-un tiran in tara lui....
Nu este fictiune, este realitate, este ceea ce ea trait.
kukla
Postat pe 26 Octombrie 2011 19:17
[quote name='kukla' date='2011-10-26 19:17:56
Acea carte se cheama NUMAI CU FIICA MEA si este scrisa de o americanca Betty Mahmoody, citeste cartea, este drama unei americance care se marita cu un doctor iranian, stabilit in America, un tata si un sot extrem de iubitor, dar care se transforma intr-un tiran in tara lui....
Nu este fictiune, este realitate, este ceea ce ea trait. [/quote]

Multumesc, am gasit artea..ieri mi-amluat-o de la biblioteca..in seara asta ma apuc sa citesc, daca ma mai tin puterile...mama mi-a zis ca a citit-o si ca a marcat-o oarecum....

De relatie..ce sa zic...eu inca sunt in faza in care ma distrez...el pune suflet si nu as vrea sa il ranesc...asa ca trebuie sa ma hotarasc repede daca ma bag sau nu in ceva serios...ieri si alaltaieri m-a asteptat cu cina..a gatit foooarteee bine..daca o tin tot asa, ma ingras:))...se poarta foarte frumos, dar parca mifrica sa ma bag in ceva serios......uffff
Adela2222
Postat pe 26 Octombrie 2011 23:13
Domnisoara , legea iraniana prevede ca toate femeile indiferent de religie ,sa poarte vesminte care le acopera parul si corpul(aviz daca te duci in vizita in tara lui). Acolo oamnenii inca mai sint condamnati prin lapidare(condamnatii sint ingropati (barbatii pina la mijloc iar femeile pina la gait)si au dreptul la viata numai daca supravietuiesc procedurii!Eu zic sa te informezi mai bine si sa gandesti cu mintea nu cu inima!
kudika1993
Postat pe 26 Octombrie 2011 23:55
De la: Keolis, la data 2011-10-25 01:14:20
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-25 00:10:26Ete partz, de parca ortodocsii sau catolicii nu se cred superiori altora care apartin altor religii! Umbli cu standarde duble mataluta.
O fi, poate, da' nu e'. Cam de ...zece ani nu mai traiesc in Ro, ci intr-o tara in care am ocazia sa intalnesc "reprezentanti" ai tuturor religiilor posibile, sau imposibile. Deja am o parere formata despre toti acestia, si pot afirma cu toata convingerea ca cei mai imputiti, "imbacsiti", mai increzuti si grandomani sant musulmanii. Fara nici o ezitare.



Nu pot dkt sa-tzi dau dreptate....ii descrii intocmai..ii vad zilnic pe strada,,ei plini de superioritate,cu mainile la spate pashind tzantzosh ,ele acoperite din cap pana-n picioare,doar ochii li se vad,cu capul plecat,mergand spashit in spatele lor tragand dupa ele trollerele pline de cumparaturi....mi se face sila ....

Arutzu28
Postat pe 27 Octombrie 2011 04:19
De la: Keolis, la data 2011-10-25 01:14:20
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-25 00:10:26Ete partz, de parca ortodocsii sau catolicii nu se cred superiori altora care apartin altor religii! Umbli cu standarde duble mataluta.
O fi, poate, da' nu e'. Cam de ...zece ani nu mai traiesc in Ro, ci intr-o tara in care am ocazia sa intalnesc "reprezentanti" ai tuturor religiilor posibile, sau imposibile. Deja am o parere formata despre toti acestia, si pot afirma cu toata convingerea ca cei mai imputiti, "imbacsiti", mai increzuti si grandomani sant musulmanii. Fara nici o ezitare.

Intr-o astfel de tara traiesc si eu si pentru mine cei mai si cei mai sunt catolicii. Tot fara ezitare.
kudika_pudika
Postat pe 27 Octombrie 2011 23:56
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-27 23:56:55
Intr-o astfel de tara traiesc si eu si pentru mine cei mai si cei mai sunt catolicii. Tot fara ezitare.

Adica ce vrea sa insemne : -cei mai si cei mai ?
Keolis
Postat pe 28 Octombrie 2011 22:51
Din tot forumul asta unde doar papa mai lipseste , sa nu fie oare nicio fata maritata cu un musulman? Nu stiu cum se face dar pe un forum cu un nr mult mai limitat de membrii sunt cam 2 din 10 intr-o relatie cu un musulman.Aici sa fie teama ca le-ar sari restul doamnelor in cap?
Am un coleg de clasa care este iranian.Daca vrei il pot intreba ce si cum , dar ma tem ca ar face reclama negativa rasei lui.Iti spun marti ce si cum ..
Mayyyyana
Postat pe 29 Octombrie 2011 00:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Merita sa lupt? 5 De la: l_diana_c 1 Iunie 2009 16:03
intre vis si realitate 30 De la: alex_dede 10 Aprilie 2012 04:48
Cine mi da si mie un sfat?? 2 De la: kudika_9488 11 Iunie 2012 17:09
Amanta 15 De la: kudika353332 15 Ianuarie 2011 18:35
O manuta de ajutor.... 2 De la: anutzzaa 28 Iulie 2010 09:12