Setari Cookie-uri

De ceva vreme ma simt tot mai singura

Va rog sa ma ajutati cu un sfat,nu stiu ce sa mai fac si cu toate ca sunt casatorita, ma simt mereu singura si neinteleasa. Sunt casatorita de doi ani, si de atunci am devenit mai retrasa, nu mai sunt aceeasi care am fost, vesela si plina de viata.Sotul meu lucreza si are un program foarte incarcat, incat relatia noastra s-a cam racit, nu mai avem timp sa mai discutam de-ale casei, si mereu astept momentul cand va veni sa vorbim. Simt ca m-am saturat de asteptat si mereu sa preiau eu cuvantul. As vrea sa vad si din partea lui ca incepe o discutie fara sa fie solicitat de mine. Eu momentan nu am de lucru, si ma gandeam poate din cauza asta am devenit asa de inchisa, de trista si simt ca nimeni nu ma intelege.
kudika125543
Postat pe 28 Aprilie 2012 11:58
De la: kudika125543, la data 2012-04-28 11:58:45Va rog sa ma ajutati cu un sfat,nu stiu ce sa mai fac si cu toate ca sunt casatorita, ma simt mereu singura si neinteleasa. Sunt casatorita.
Andreea_Ionescu_2
Postat pe 28 Aprilie 2012 12:04
De la: kudika125543, la data 2012-04-28 11:58:45Va rog sa ma ajutati cu un sfat,nu stiu ce sa mai fac si cu toate ca sunt casatorita, ma simt mereu singura si neinteleasa. Sunt casatorita de doi ani, si de atunci am devenit mai retrasa, nu mai sunt aceeasi care am fost, vesela si plina de viata.Sotul meu lucreza si are un program foarte incarcat, incat relatia noastra s-a cam racit, nu mai avem timp sa mai discutam de-ale casei, si mereu astept momentul cand va veni sa vorbim. Simt ca m-am saturat de asteptat si mereu sa preiau eu cuvantul. As vrea sa vad si din partea lui ca incepe o discutie fara sa fie solicitat de mine. Eu momentan nu am de lucru, si ma gandeam poate din cauza asta am devenit asa de inchisa, de trista si simt ca nimeni nu ma intelege.

daca nu ai loc de munca ,cauta ceva ce sa-ti ocupe timpul ,probabil nu e nimic in relatia voastra,nimic rau doar ca tu fiind acasa singura s-ar putea sa simti ceva ce nu exista defapt.el(sotul tau)nu va veni sa discute cu tine daca nu are motiv,poate pentru el e totul ok.Incearca sa-i spui ca te simti singura si incercati sa rezolvati problema cu calm .
Piscolinoo
Postat pe 28 Aprilie 2012 12:11
De la: kudika125543, la data 2012-04-28 11:58:45Va rog sa ma ajutati cu un sfat,nu stiu ce sa mai fac si cu toate ca sunt casatorita, ma simt mereu singura si neinteleasa. Sunt casatorita de doi ani, si de atunci am devenit mai retrasa, nu mai sunt aceeasi care am fost, vesela si plina de viata.Sotul meu lucreza si are un program foarte incarcat, incat relatia noastra s-a cam racit, nu mai avem timp sa mai discutam de-ale casei, si mereu astept momentul cand va veni sa vorbim. Simt ca m-am saturat de asteptat si mereu sa preiau eu cuvantul. As vrea sa vad si din partea lui ca incepe o discutie fara sa fie solicitat de mine. Eu momentan nu am de lucru, si ma gandeam poate din cauza asta am devenit asa de inchisa, de trista si simt ca nimeni nu ma intelege.



Draga mea,omul care nu are activitate, "rugineste" atat fizic cat si psihic!!Fuguta la munca,cauta sa ai si alte preocupari, in afara treburilor casnice zilnice!!!Esti tanara,cu o casnicie timpurie ca timp de viata,nu ar trebui sa ai astfel de stari!!!Sotul tau este o persoana retrasa,taciturna?Nu l-ai cunoscut, ca fiind astfel, inainte de a te casatori cu el?La momentul intoarcerii acasa,dupa o zi de munca,presupun ca este obosit,tu fiind odihnita,deci nu poti avea pretentii deosebite de la el!!!Este un simplu barbat,nu un supraom!!!
Da,statul acasa,rutina zilnica,necomunicarea in exterior,lipsa activitatii profesionale,dau astfel de efecte neplacute!Daca duapa doar doi ani de casnicie,te-ai saturat de asteptat,,,ce pot sa-ti mai spun decat ca te-ai casatorit cam degeaba!!!!! Dar,de fapt,ce anume astepti de la viata voastra si de la sotul tau?????Nu cumva te-ai pripit in ceea ce priveste casatoria si a aparut acel plictis major,distrugator de aftfel???Ce vrei deal sotul tau,de la tine,de al traiul zilnic in general??Draga mea,vrei un sfat,iata-l-----cauta-ti un loc de munca,nu mai sta acasa,femeia trebuie sa munceasca alaturi de barbat,discuta cu sotul tau .asupra aspectelor ,ce te nemultumesc in acest moment,iesi cu prietenele ,daca este cazul,iesiti in mediul exterior,cu prietenii de familie,daca aveti asa ceva,nu mai sta pe ganduri,caci ,timpul trece si or sa se acutizeze problemele ,pe care le simti in acest moment ,ca le-ai avea!!!
Si nu in ultimul rand,schimba-ti gandirea,innoieste-o cu una pozitiva,nu mai gandi ca o persoana in varsta,dar ,parca,nici aceea nu este de aceeasi factura cu tine!!!Ce varsta ai?
MissRainbow
Postat pe 28 Aprilie 2012 12:19
eu zic sa-ti cauti un amant
kudika_5902
Postat pe 28 Aprilie 2012 20:46
De la: kudika_5902, la data 2012-04-28 20:46:30eu zic sa-ti cauti un amant

eu sper ca glumesti, 5555902
dupa opinia mea, MISS a fost mai mult decat obiectiva
maria-ioana
Postat pe 28 Aprilie 2012 21:49
Iti multumesc mult pentru sfaturi, cu toate ca situatia mea nu sta chiar asa, in ceea ce priveste serviciul, am lucrat dar acuma nu mai am servici si dupa cum bine stim e greu de servici intr-un oras mic.Sunt o persoana activa,am terminat o facultate, si nu sunt obisnuita sa treaca timpul pe langa mine fara sa fac ceva. Si ca sa-ti raspund la intrebarea referitor la varsta, am 26 de ani. Eu ma refeream in mesajul anterior ca imi lipseste comunicarea de care aveam parte inainte, eram mai apropiati, comunicam mai mult, si nu sunt deacord ca atunci cand ai un servici sa comunici mai putin cu familia. Cam asta e situatia mea.
kudika125543
Postat pe 29 Aprilie 2012 08:12
Nu am nevoie de raspunsuri ironice si jigniri...daca nu ai chef de discutii si sfaturi utile, te rog sa pastrezi pentru tine comentariile!
kudika125543
Postat pe 29 Aprilie 2012 08:15
Iti multumesc mult pentru sfaturile date, si am sa tin cont de ele.
kudika125543
Postat pe 29 Aprilie 2012 08:18
De la: kudika125543, la data 2012-04-29 08:12:55 Miss iti multumesc mult pentru sfaturi, cu toate ca situatia mea nu sta chiar asa, in ceea ce priveste serviciul, am lucrat dar acuma nu mai am servici si dupa cum bine stim e greu de servici intr-un oras mic.Sunt o persoana activa,am terminat o facultate, si nu sunt obisnuita sa treaca timpul pe langa mine fara sa fac ceva. Si ca sa-ti raspund la intrebarea referitor la varsta, am 26 de ani. Eu ma refeream in mesajul anterior ca imi lipseste comunicarea de care aveam parte inainte, eram mai apropiati, comunicam mai mult, si nu sunt deacord ca atunci cand ai un servici sa comunici mai putin cu familia. Cam asta e situatia mea.
kudika125543
Postat pe 29 Aprilie 2012 08:22
Poate ca a intervenit monotonia in relatia voastra si de asta nu mai comunicati la fel ca la inceput. E ceva normal, relatiile in timp se schimba... Probabil ca el simte ca v-ati spus deja tot ce era de spus. De asta ar fi bine sa-ti gasesti o activitate (chiar daca nu iti gasesti serviciu, poti sa faci voluntariat). Asa, stand acasa si nefacand nimic, te gandesti la tot felul de lucruri. De ce nu urmezi niste cursuri de reconversie profesionala?
Micaell
Postat pe 29 Aprilie 2012 09:07
poate va prinde bine o minivacanta
undeva doar voi doi
incerca sa-l rasfeti putin
si poate vei fii surprinsa sa vezi ca-ti intoarce gesturile frumoase
maria-ioana
Postat pe 29 Aprilie 2012 13:31
De la: kudika125543, la data 2012-04-29 08:12:55Iti multumesc mult pentru sfaturi, cu toate ca situatia mea nu sta chiar asa, in ceea ce priveste serviciul, am lucrat dar acuma nu mai am servici si dupa cum bine stim e greu de servici intr-un oras mic.Sunt o persoana activa,am terminat o facultate, si nu sunt obisnuita sa treaca timpul pe langa mine fara sa fac ceva. Si ca sa-ti raspund la intrebarea referitor la varsta, am 26 de ani. Eu ma refeream in mesajul anterior ca imi lipseste comunicarea de care aveam parte inainte, eram mai apropiati, comunicam mai mult, si nu sunt deacord ca atunci cand ai un servici sa comunici mai putin cu familia. Cam asta e situatia mea.



Draga mea,esti tanara si ar trebui sa fii optimista in ceea ce priveste viata pesonala!!Cunosc foarte bine situatia actuala a locurilor de munca ,nimic incurajator in acest sens,daca facem referire la numarul de persoane,care sunt in cautarea unui job!!!Iti multumesc pntru detalieri,acestea ar fi trebuit postate inca de la inceput,astfel incat situatia ta sa fie receptata corect,la transparenta ei!!Oare de s-a atenuat nivelul de comunicare dintre voi doi?Motive nu sunt multe ,care sa vina in sprijinul nemultumirii tale!!Te-ai gandit la posibilitatea ca tocmai lipsa locului tau de munca,ar putea fi una din cauzele in care sotul tau s-a retras in propria-i carapace?Nu este usor lucru sa fii singurul sustinator al familiei,mai ales cand stim cu totii cat de aprig este traiul de zi cu zi!!!inainte de a scrie pe forum,ai incercat sa discuti cu sotul tau?Poate si el are nemultumiri in ceea ce te priveste!!!Aveti putini ani de convietuire si nu este drept sa va "raciti" unul fata de celalalt!!Ai incercat sa fii dragastoasa cu el,la intoarcerea de la servici?Fii tu initiatoarea subiectelor de discutie,poate el este plictisit de rutina adusa de profesie,de practicarea ei si nu vrea sa te incarce inutil cu alte probleme!!!Faptul ca esti o persoana activa,acum pusa in situatia de a nu iti practica profesia detinuta conform pregatirii tale,nu face decat sa accelereze ritmul apatiei zilnice,adusa de lipsa activitatii profesionale!!Te inteleg,stiu cum este,dar raman la convingerea ca trebuie sa lucrezi ceva suplimentar,gen part time,astfel incat sa nu ti se para ziua atat de plictisitoare!!In ceea ce-l priveste pe sotul tau,insist pe purtarea de discutii privind viata voastra de cuplu!Insista la el ,sa-ti spuna ce anume il apasa,tu stii cel mai bine cum era sotul inainte ,cu ceva vreme,si cum este acum,in ce anume consta diferentele in gradul de comunicare?????Daca are vreo problema ,este omeneste sa discutati asupra rezolvarii ei!!!De obicei,casnicia aduce si o astfel de rutina in relatiile familiale,noul statut confera partenerilor o anumita doza de comoditate,reducandu=se mult acel interes reciproc,,stiind ca oricand,iti gasesti partenerul dispus sa te asculte,,,practic,dispare acel necunoscut,prezent inainte de casatorie!!!Abordeaza-ti sotul intr-o maniera noua,incita-l printr-o altfel de atitudine,fii mai vesela,volubila,initiatoare de activitati in comun,chir seara fiind!!Fii ,chiar mai excitanta,trezeste-i simturile,,de multe ori,se aplatizeaza si interesul sexual,nu stiu daca se aplica si la tine!!Raman la parerea ca trebuie sa discutati !!!
MissRainbow
Postat pe 29 Aprilie 2012 14:06
Multumesc Miss! Cuvintele si sfaturile tale m-au facut sa fiu mai increzatoare si deja simt ca lucrurile intra pe un fagas normal: am discutat cu sotul meu si aseara am iesit impreuna in oras, unde am avut parte de o seara minunata. Este posibil, dupa cum bine ziceai si tu, ca rutina zilnica sa-si fi pus amprenta si in cazul nostru. Voi incerca sa fiu mai intelegatoare si mai optimista si sper ca totul va fi ok.
kudika125543
Postat pe 30 Aprilie 2012 10:21
De la: kudika125543, la data 2012-04-30 10:21:35Multumesc Miss! Cuvintele si sfaturile tale m-au facut sa fiu mai increzatoare si deja simt ca lucrurile intra pe un fagas normal: am discutat cu sotul meu si aseara am iesit impreuna in oras, unde am avut parte de o seara minunata. Este posibil, dupa cum bine ziceai si tu, ca rutina zilnica sa-si fi pus amprenta si in cazul nostru. Voi incerca sa fiu mai intelegatoare si mai optimista si sper ca totul va fi ok.



Felicitari,draga mea,tine-o tot asa,sunteti tineri,aveti "rulaj" mic ,de casnicie,daca va iubiti,,,merita tot efortul!!! Viata este una singura,nu revine sub alta infatisare in viata noastra,deci trebuie sa stim sa o traim!!!Tot timpul avem de invatat de la iubire,ascult-o ceea ce te invata si apleaca-ti inima la urechea ei!!!Iti vorbeste in soapte,tu,doar ascult-o!!! Restul,,,sunt evenimente inerente in orice viata de cuplu,,,toti am trecut prin furii ale neputintei noastre!!!!
MissRainbow
Postat pe 30 Aprilie 2012 10:50
Multumesc draga Miss pentru ca ai intervenit mereu cu sfaturi, care mi-au prins bine si care m-au ajutat sa am o alta viziune asupra vietii in general.
kudika125543
Postat pe 30 Aprilie 2012 16:37
De la: kudika125543, la data 2012-04-30 16:37:19Multumesc draga Miss pentru ca ai intervenit mereu cu sfaturi, care mi-au prins bine si care m-au ajutat sa am o alta viziune asupra vietii in general.



Multumesc pentru apreciere,cu placere,oricand,,,la nevoie!!!
MissRainbow
Postat pe 30 Aprilie 2012 16:40
De la: MissRainbow, la data 2012-04-29 14:06:51
De la: kudika125543, la data 2012-04-29 08:12:55Iti multumesc mult pentru sfaturi, cu toate ca situatia mea nu sta chiar asa, in ceea ce priveste serviciul, am lucrat dar acuma nu mai am servici si dupa cum bine stim e greu de servici intr-un oras mic.Sunt o persoana activa,am terminat o facultate, si nu sunt obisnuita sa treaca timpul pe langa mine fara sa fac ceva. Si ca sa-ti raspund la intrebarea referitor la varsta, am 26 de ani. Eu ma refeream in mesajul anterior ca imi lipseste comunicarea de care aveam parte inainte, eram mai apropiati, comunicam mai mult, si nu sunt deacord ca atunci cand ai un servici sa comunici mai putin cu familia. Cam asta e situatia mea.



Draga mea,esti tanara si ar trebui sa fii optimista in ceea ce priveste viata pesonala!!Cunosc foarte bine situatia actuala a locurilor de munca ,nimic incurajator in acest sens,daca facem referire la numarul de persoane,care sunt in cautarea unui job!!!Iti multumesc pntru detalieri,acestea ar fi trebuit postate inca de la inceput,astfel incat situatia ta sa fie receptata corect,la transparenta ei!!Oare de s-a atenuat nivelul de comunicare dintre voi doi?Motive nu sunt multe ,care sa vina in sprijinul nemultumirii tale!!Te-ai gandit la posibilitatea ca tocmai lipsa locului tau de munca,ar putea fi una din cauzele in care sotul tau s-a retras in propria-i carapace?Nu este usor lucru sa fii singurul sustinator al familiei,mai ales cand stim cu totii cat de aprig este traiul de zi cu zi!!!inainte de a scrie pe forum,ai incercat sa discuti cu sotul tau?Poate si el are nemultumiri in ceea ce te priveste!!!Aveti putini ani de convietuire si nu este drept sa va "raciti" unul fata de celalalt!!Ai incercat sa fii dragastoasa cu el,la intoarcerea de la servici?Fii tu initiatoarea subiectelor de discutie,poate el este plictisit de rutina adusa de profesie,de practicarea ei si nu vrea sa te incarce inutil cu alte probleme!!!Faptul ca esti o persoana activa,acum pusa in situatia de a nu iti practica profesia detinuta conform pregatirii tale,nu face decat sa accelereze ritmul apatiei zilnice,adusa de lipsa activitatii profesionale!!Te inteleg,stiu cum este,dar raman la convingerea ca trebuie sa lucrezi ceva suplimentar,gen part time,astfel incat sa nu ti se para ziua atat de plictisitoare!!In ceea ce-l priveste pe sotul tau,insist pe purtarea de discutii privind viata voastra de cuplu!Insista la el ,sa-ti spuna ce anume il apasa,tu stii cel mai bine cum era sotul inainte ,cu ceva vreme,si cum este acum,in ce anume consta diferentele in gradul de comunicare?????Daca are vreo problema ,este omeneste sa discutati asupra rezolvarii ei!!!De obicei,casnicia aduce si o astfel de rutina in relatiile familiale,noul statut confera partenerilor o anumita doza de comoditate,reducandu=se mult acel interes reciproc,,stiind ca oricand,iti gasesti partenerul dispus sa te asculte,,,practic,dispare acel necunoscut,prezent inainte de casatorie!!!Abordeaza-ti sotul intr-o maniera noua,incita-l printr-o altfel de atitudine,fii mai vesela,volubila,initiatoare de activitati in comun,chir seara fiind!!Fii ,chiar mai excitanta,trezeste-i simturile,,de multe ori,se aplatizeaza si interesul sexual,nu stiu daca se aplica si la tine!!Raman la parerea ca trebuie sa discutati !!!
curcubeu ma uimesti cate sfaturi poti da si cat de mult poti avea rabdarea sa scrii pt niste pers pe care nu le cunosti
krizantema
Postat pe 30 Aprilie 2012 18:35
De la: krizantema, la data 2012-04-30 18:35:52
De la: MissRainbow, la data 2012-04-29 14:06:51
De la: kudika125543, la data 2012-04-29 08:12:55Iti multumesc mult pentru sfaturi, cu toate ca situatia mea nu sta chiar asa, in ceea ce priveste serviciul, am lucrat dar acuma nu mai am servici si dupa cum bine stim e greu de servici intr-un oras mic.Sunt o persoana activa,am terminat o facultate, si nu sunt obisnuita sa treaca timpul pe langa mine fara sa fac ceva. Si ca sa-ti raspund la intrebarea referitor la varsta, am 26 de ani. Eu ma refeream in mesajul anterior ca imi lipseste comunicarea de care aveam parte inainte, eram mai apropiati, comunicam mai mult, si nu sunt deacord ca atunci cand ai un servici sa comunici mai putin cu familia. Cam asta e situatia mea.



Draga mea,esti tanara si ar trebui sa fii optimista in ceea ce priveste viata pesonala!!Cunosc foarte bine situatia actuala a locurilor de munca ,nimic incurajator in acest sens,daca facem referire la numarul de persoane,care sunt in cautarea unui job!!!Iti multumesc pntru detalieri,acestea ar fi trebuit postate inca de la inceput,astfel incat situatia ta sa fie receptata corect,la transparenta ei!!Oare de s-a atenuat nivelul de comunicare dintre voi doi?Motive nu sunt multe ,care sa vina in sprijinul nemultumirii tale!!Te-ai gandit la posibilitatea ca tocmai lipsa locului tau de munca,ar putea fi una din cauzele in care sotul tau s-a retras in propria-i carapace?Nu este usor lucru sa fii singurul sustinator al familiei,mai ales cand stim cu totii cat de aprig este traiul de zi cu zi!!!inainte de a scrie pe forum,ai incercat sa discuti cu sotul tau?Poate si el are nemultumiri in ceea ce te priveste!!!Aveti putini ani de convietuire si nu este drept sa va "raciti" unul fata de celalalt!!Ai incercat sa fii dragastoasa cu el,la intoarcerea de la servici?Fii tu initiatoarea subiectelor de discutie,poate el este plictisit de rutina adusa de profesie,de practicarea ei si nu vrea sa te incarce inutil cu alte probleme!!!Faptul ca esti o persoana activa,acum pusa in situatia de a nu iti practica profesia detinuta conform pregatirii tale,nu face decat sa accelereze ritmul apatiei zilnice,adusa de lipsa activitatii profesionale!!Te inteleg,stiu cum este,dar raman la convingerea ca trebuie sa lucrezi ceva suplimentar,gen part time,astfel incat sa nu ti se para ziua atat de plictisitoare!!In ceea ce-l priveste pe sotul tau,insist pe purtarea de discutii privind viata voastra de cuplu!Insista la el ,sa-ti spuna ce anume il apasa,tu stii cel mai bine cum era sotul inainte ,cu ceva vreme,si cum este acum,in ce anume consta diferentele in gradul de comunicare?????Daca are vreo problema ,este omeneste sa discutati asupra rezolvarii ei!!!De obicei,casnicia aduce si o astfel de rutina in relatiile familiale,noul statut confera partenerilor o anumita doza de comoditate,reducandu=se mult acel interes reciproc,,stiind ca oricand,iti gasesti partenerul dispus sa te asculte,,,practic,dispare acel necunoscut,prezent inainte de casatorie!!!Abordeaza-ti sotul intr-o maniera noua,incita-l printr-o altfel de atitudine,fii mai vesela,volubila,initiatoare de activitati in comun,chir seara fiind!!Fii ,chiar mai excitanta,trezeste-i simturile,,de multe ori,se aplatizeaza si interesul sexual,nu stiu daca se aplica si la tine!!Raman la parerea ca trebuie sa discutati !!!
curcubeu ma uimesti cate sfaturi poti da si cat de mult poti avea rabdarea sa scrii pt niste pers pe care nu le cunosti
cred k esti psiholoaga
krizantema
Postat pe 30 Aprilie 2012 18:36
Hmmm...singura in doi ?! NASPA' Fa' si tu un copil, impusti doi iepuri dintr-un foc : scapi de plictiseala si ...cine stie, poate iti salvezi si tu casnicia si nu-ti mai zburda mintea aiurea !
rondina
Postat pe 30 Aprilie 2012 19:10
Intodeauna cnd in fata ti se pare a fi toul negru - incearca doar sa faci sa fie totul roz si priveste lucrurile cu perseverenta si optimism !
kudika_nikole
Postat pe 30 Aprilie 2012 22:03
De la: rondina, la data 2012-04-30 19:10:06Hmmm...singura in doi ?! NASPA' Fa' si tu un copil, impusti doi iepuri dintr-un foc : scapi de plictiseala si ...cine stie, poate iti salvezi si tu casnicia si nu-ti mai zburda mintea aiurea !



Nu cred ca este solutia potrivita,daca nu isi rezolva problemele !!!
MissRainbow
Postat pe 30 Aprilie 2012 22:09
veziti omule de treaba ta si nu te mai baga in seama peste tot
kudika_nikole
Postat pe 30 Aprilie 2012 22:11
Rondina, mintea nu-mi zburda aiurea, si daca am intrat pe forum sa discut problema mea, care de unii este inteleasa iar de altii este considerata o nimica toata, prefer sa nu mai raspund si sa dau explicatii ca nu am inca un copil. Iubesc copiii foarte mult si imi doresc sa am un copil, dar toate la timpul lor.
kudika125543
Postat pe 1 Mai 2012 12:52
De la: kudika125543, la data 2012-05-01 12:52:16Rondina, mintea nu-mi zburda aiurea, si daca am intrat pe forum sa discut problema mea, care de unii este inteleasa iar de altii este considerata o nimica toata, prefer sa nu mai raspund si sa dau explicatii ca nu am inca un copil. Iubesc copiii foarte mult si imi doresc sa am un copil, dar toate la timpul lor.




Corect,atunci cand caruta o ia inaintea boilor,nu este bine!!!Cauta calea cea mai buna pentru voi doi!!Succes!!! Nu uita,,,comunicarea si iubirea reciproca,,iata cele doua chei,care deschid portile casniciei!!!
MissRainbow
Postat pe 1 Mai 2012 12:56
Draga mea.Eu sunt casatorita de 20 ani,stai sa vezi acolo monotonie.Noroc ca ma mai impiedic de el prin casa ca altfel as putea sa jur ca sunt singura de cativa ani buni.Nu mai astepa sa ia el atitudine, sa inceapa el o discutie si multe altele.Crede-ma ca te vei plictisi asteptand. Fi tu cea care face toate astea,fi spontana,jucausa,copilaroasa..etc.Daca nici asa nu se schimba nimic intre voi,atunci ar trebui sa-ti pui alte semne de intrebare!
dany1971
Postat pe 1 Mai 2012 13:31
De la: kudika125543, la data 2012-05-01 12:52:16Rondina, mintea nu-mi zburda aiurea, si daca am intrat pe forum sa discut problema mea, care de unii este inteleasa iar de altii este considerata o nimica toata, prefer sa nu mai raspund si sa dau explicatii ca nu am inca un copil. Iubesc copiii foarte mult si imi doresc sa am un copil, dar toate la timpul lor.

...da, da...cum sa nu, repeta-ti asta pana vei incepe si tu sa crezi ! Nici timpul pentru o discutie "serioasa" cu sotul tau nu a sosit inca...daramite pentru un copil ! Din punctul meu de vedere esti doar o narcisista egoista! Nu te mai victimiza atata, in loc de lamentari si cugetari la nemurirea sufletului....du-te la munca!
rondina
Postat pe 1 Mai 2012 13:39
Rondina te rog nu mai interveni, ca nu ma intereseaza punctul tau de vedere, pastreaza-l pentru tine, ca nici macar nu ma cunosti ce fel de persoana sunt ca sa-ti dai tu cu parerea, fara sa te gandesti mai intai ce scrii.
kudika125543
Postat pe 1 Mai 2012 18:59
De la: kudika125543, la data 2012-05-01 18:59:12Rondina te rog nu mai interveni, ca nu ma intereseaza punctul tau de vedere, pastreaza-l pentru tine, ca nici macar nu ma cunosti ce fel de persoana sunt ca sa-ti dai tu cu parerea, fara sa te gandesti mai intai ce scrii.

Am atins un punct sensibil...nu te cunosc si nici nu-mi doresc asta si nici "pupincurista" nu sunt, pentru ati spune numai ce vrei tu sa auzi! ADEVARUL DOARE, in toate formele lui!
rondina
Postat pe 3 Mai 2012 10:14
De la: kudika125543, la data 2012-05-01 18:59:12Rondina te rog nu mai interveni, ca nu ma intereseaza punctul tau de vedere, pastreaza-l pentru tine, ca nici macar nu ma cunosti ce fel de persoana sunt ca sa-ti dai tu cu parerea, fara sa te gandesti mai intai ce scrii.



te intereseaza numa ce-ti este pe plac, nu?!
kiss_my_ass
Postat pe 3 Mai 2012 10:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Foto Video Trash The Dress - poezia asezata in rama 1 De la: eunescu09 22 Octombrie 2009 09:56
ce sa fac.???????????????/ 19 De la: cristiana_cris 20 Octombrie 2009 12:29
Nu vrea sa se casatoreasca? 21 De la: ksishy0805 5 Martie 2016 23:52
Indragostita de cel mai bun prieten...Help ! 41 De la: Marryzza 28 Ianuarie 2012 11:04
Oferte speciale pentru o nunta perfecta! 1 De la: kudika_10579 24 Iulie 2012 12:09