Setari Cookie-uri

De ceva vreme ma simt tot mai singura

....s-a inventat ideea de amant...iubit...lover...surogat...înlocuitor...whatever...irelevantã titulatura :p...desigur...asta-n mãsura-n care n-ai locuri rezervate la lojã...în rai ...
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 3 Mai 2012 10:40
De la: caisa, la data 2012-04-28 21:49:57
De la: kudika_5902, la data 2012-04-28 20:46:30eu zic sa-ti cauti un amant

eu sper ca glumesti, 5555902
dupa opinia mea, MISS a fost mai mult decat obiectiva

Doamne-ajutã cã nu-s toate femeile de pe Terra în formã de caisã...ºi de cucurbeice...c-aºa de diferit s-ar defini ideea de "anost"...de numa'
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 3 Mai 2012 10:43
De la: krizantema, la data 2012-04-30 18:35:52
De la: MissRainbow, la data 2012-04-29 14:06:51
De la: kudika125543, la data 2012-04-29 08:12:55Iti multumesc mult pentru sfaturi, cu toate ca situatia mea nu sta chiar asa, in ceea ce priveste serviciul, am lucrat dar acuma nu mai am servici si dupa cum bine stim e greu de servici intr-un oras mic.Sunt o persoana activa,am terminat o facultate, si nu sunt obisnuita sa treaca timpul pe langa mine fara sa fac ceva. Si ca sa-ti raspund la intrebarea referitor la varsta, am 26 de ani. Eu ma refeream in mesajul anterior ca imi lipseste comunicarea de care aveam parte inainte, eram mai apropiati, comunicam mai mult, si nu sunt deacord ca atunci cand ai un servici sa comunici mai putin cu familia. Cam asta e situatia mea.



Draga mea,esti tanara si ar trebui sa fii optimista in ceea ce priveste viata pesonala!!Cunosc foarte bine situatia actuala a locurilor de munca ,nimic incurajator in acest sens,daca facem referire la numarul de persoane,care sunt in cautarea unui job!!!Iti multumesc pntru detalieri,acestea ar fi trebuit postate inca de la inceput,astfel incat situatia ta sa fie receptata corect,la transparenta ei!!Oare de s-a atenuat nivelul de comunicare dintre voi doi?Motive nu sunt multe ,care sa vina in sprijinul nemultumirii tale!!Te-ai gandit la posibilitatea ca tocmai lipsa locului tau de munca,ar putea fi una din cauzele in care sotul tau s-a retras in propria-i carapace?Nu este usor lucru sa fii singurul sustinator al familiei,mai ales cand stim cu totii cat de aprig este traiul de zi cu zi!!!inainte de a scrie pe forum,ai incercat sa discuti cu sotul tau?Poate si el are nemultumiri in ceea ce te priveste!!!Aveti putini ani de convietuire si nu este drept sa va "raciti" unul fata de celalalt!!Ai incercat sa fii dragastoasa cu el,la intoarcerea de la servici?Fii tu initiatoarea subiectelor de discutie,poate el este plictisit de rutina adusa de profesie,de practicarea ei si nu vrea sa te incarce inutil cu alte probleme!!!Faptul ca esti o persoana activa,acum pusa in situatia de a nu iti practica profesia detinuta conform pregatirii tale,nu face decat sa accelereze ritmul apatiei zilnice,adusa de lipsa activitatii profesionale!!Te inteleg,stiu cum este,dar raman la convingerea ca trebuie sa lucrezi ceva suplimentar,gen part time,astfel incat sa nu ti se para ziua atat de plictisitoare!!In ceea ce-l priveste pe sotul tau,insist pe purtarea de discutii privind viata voastra de cuplu!Insista la el ,sa-ti spuna ce anume il apasa,tu stii cel mai bine cum era sotul inainte ,cu ceva vreme,si cum este acum,in ce anume consta diferentele in gradul de comunicare?????Daca are vreo problema ,este omeneste sa discutati asupra rezolvarii ei!!!De obicei,casnicia aduce si o astfel de rutina in relatiile familiale,noul statut confera partenerilor o anumita doza de comoditate,reducandu=se mult acel interes reciproc,,stiind ca oricand,iti gasesti partenerul dispus sa te asculte,,,practic,dispare acel necunoscut,prezent inainte de casatorie!!!Abordeaza-ti sotul intr-o maniera noua,incita-l printr-o altfel de atitudine,fii mai vesela,volubila,initiatoare de activitati in comun,chir seara fiind!!Fii ,chiar mai excitanta,trezeste-i simturile,,de multe ori,se aplatizeaza si interesul sexual,nu stiu daca se aplica si la tine!!Raman la parerea ca trebuie sa discutati !!!
curcubeu ma uimesti cate sfaturi poti da si cat de mult poti avea rabdarea sa scrii pt niste pers pe care nu le cunosti

are sentimentul de utilitate ...astfel...e pe podium...în materie de înþelepciune...dupã ea...vin master Yoda ºi bunicul broscoi...
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 3 Mai 2012 10:46
De la: krizantema, la data 2012-04-30 18:36:31
De la: krizantema, la data 2012-04-30 18:35:52
De la: MissRainbow, la data 2012-04-29 14:06:51
De la: kudika125543, la data 2012-04-29 08:12:55Iti multumesc mult pentru sfaturi, cu toate ca situatia mea nu sta chiar asa, in ceea ce priveste serviciul, am lucrat dar acuma nu mai am servici si dupa cum bine stim e greu de servici intr-un oras mic.Sunt o persoana activa,am terminat o facultate, si nu sunt obisnuita sa treaca timpul pe langa mine fara sa fac ceva. Si ca sa-ti raspund la intrebarea referitor la varsta, am 26 de ani. Eu ma refeream in mesajul anterior ca imi lipseste comunicarea de care aveam parte inainte, eram mai apropiati, comunicam mai mult, si nu sunt deacord ca atunci cand ai un servici sa comunici mai putin cu familia. Cam asta e situatia mea.



Draga mea,esti tanara si ar trebui sa fii optimista in ceea ce priveste viata pesonala!!Cunosc foarte bine situatia actuala a locurilor de munca ,nimic incurajator in acest sens,daca facem referire la numarul de persoane,care sunt in cautarea unui job!!!Iti multumesc pntru detalieri,acestea ar fi trebuit postate inca de la inceput,astfel incat situatia ta sa fie receptata corect,la transparenta ei!!Oare de s-a atenuat nivelul de comunicare dintre voi doi?Motive nu sunt multe ,care sa vina in sprijinul nemultumirii tale!!Te-ai gandit la posibilitatea ca tocmai lipsa locului tau de munca,ar putea fi una din cauzele in care sotul tau s-a retras in propria-i carapace?Nu este usor lucru sa fii singurul sustinator al familiei,mai ales cand stim cu totii cat de aprig este traiul de zi cu zi!!!inainte de a scrie pe forum,ai incercat sa discuti cu sotul tau?Poate si el are nemultumiri in ceea ce te priveste!!!Aveti putini ani de convietuire si nu este drept sa va "raciti" unul fata de celalalt!!Ai incercat sa fii dragastoasa cu el,la intoarcerea de la servici?Fii tu initiatoarea subiectelor de discutie,poate el este plictisit de rutina adusa de profesie,de practicarea ei si nu vrea sa te incarce inutil cu alte probleme!!!Faptul ca esti o persoana activa,acum pusa in situatia de a nu iti practica profesia detinuta conform pregatirii tale,nu face decat sa accelereze ritmul apatiei zilnice,adusa de lipsa activitatii profesionale!!Te inteleg,stiu cum este,dar raman la convingerea ca trebuie sa lucrezi ceva suplimentar,gen part time,astfel incat sa nu ti se para ziua atat de plictisitoare!!In ceea ce-l priveste pe sotul tau,insist pe purtarea de discutii privind viata voastra de cuplu!Insista la el ,sa-ti spuna ce anume il apasa,tu stii cel mai bine cum era sotul inainte ,cu ceva vreme,si cum este acum,in ce anume consta diferentele in gradul de comunicare?????Daca are vreo problema ,este omeneste sa discutati asupra rezolvarii ei!!!De obicei,casnicia aduce si o astfel de rutina in relatiile familiale,noul statut confera partenerilor o anumita doza de comoditate,reducandu=se mult acel interes reciproc,,stiind ca oricand,iti gasesti partenerul dispus sa te asculte,,,practic,dispare acel necunoscut,prezent inainte de casatorie!!!Abordeaza-ti sotul intr-o maniera noua,incita-l printr-o altfel de atitudine,fii mai vesela,volubila,initiatoare de activitati in comun,chir seara fiind!!Fii ,chiar mai excitanta,trezeste-i simturile,,de multe ori,se aplatizeaza si interesul sexual,nu stiu daca se aplica si la tine!!Raman la parerea ca trebuie sa discutati !!!
curcubeu ma uimesti cate sfaturi poti da si cat de mult poti avea rabdarea sa scrii pt niste pers pe care nu le cunosti
cred k esti psiholoaga

eu ....cred cã-i psycho...
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 3 Mai 2012 10:48
[quote name='Laurentiu_Rigafrypto_1'


eu ....cred cã-i psycho...[/quote]



Esti sigur????? Aud??
MissRainbow
Postat pe 3 Mai 2012 11:13
De la: MissRainbow, la data 2012-05-03 11:13:36[quote name='Laurentiu_Rigafrypto_1'


eu ....cred cã-i psycho...




Esti sigur????? Aud?? [/quote]
am tastat suficient de explicit..."CRED"...pari dincolo de raþiune...în exerciþiu' pe care tocmai îl produci
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 3 Mai 2012 11:34
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 11:34:11
De la: MissRainbow, la data 2012-05-03 11:13:36[quote name='Laurentiu_Rigafrypto_1'


eu ....cred cã-i psycho...




Esti sigur????? Aud??

am tastat suficient de explicit..."CRED"...pari dincolo de raþiune...în exerciþiu' pe care tocmai îl produci [/quote]


Doar CREZI,asta este,succes pe mai departe!!!DE la a crede la certitudine,este cale lunga,domnule!!!Iti poti exprima liber orice opinie,dar,te rog,prezinta si argumente solide ,in sprijinul acelei pareri,da?
MissRainbow
Postat pe 3 Mai 2012 11:54
Eiiiii.....ooooooo.....hello.....unde va este originalitatea cu care ne-ati obisnuit pana acum? paaai, ce faceti acum ? copy paste?
rondina
Postat pe 3 Mai 2012 12:28
De la: rondina, la data 2012-05-03 12:28:47 Eiiiii.....ooooooo.....hello.....unde va este originalitatea cu care ne-ati obisnuit pana acum? paaai, ce faceti acum ? copy paste?

taci fato...cã...imediat focalizez pe coada ta ...de nu-þi exerciþi ºarapu' ...ascute-þi sãbiile...c-o sã ai nevoie de ele
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 3 Mai 2012 12:33
De la: rondina, la data 2012-05-03 12:28:47 Eiiiii.....ooooooo.....hello.....unde va este originalitatea cu care ne-ati obisnuit pana acum? paaai, ce faceti acum ? copy paste?

taci fato...cã...imediat focalizez pe coada ta ...de nu-þi exerciþi ºarapu' ...ascute-þi sãbiile...c-o sã ai nevoie de ele
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 3 Mai 2012 12:33
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 12:33:18
De la: rondina, la data 2012-05-03 12:28:47 Eiiiii.....ooooooo.....hello.....unde va este originalitatea cu care ne-ati obisnuit pana acum? paaai, ce faceti acum ? copy paste?

taci fato...cã...imediat focalizez pe coada ta ...de nu-þi exerciþi ºarapu' ...ascute-þi sãbiile...c-o sã ai nevoie de ele

Te-am "auzit" din prima....
rondina
Postat pe 3 Mai 2012 12:36
De la: rondina, la data 2012-05-03 12:36:41
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 12:33:18
De la: rondina, la data 2012-05-03 12:28:47 Eiiiii.....ooooooo.....hello.....unde va este originalitatea cu care ne-ati obisnuit pana acum? paaai, ce faceti acum ? copy paste?

taci fato...cã...imediat focalizez pe coada ta ...de nu-þi exerciþi ºarapu' ...ascute-þi sãbiile...c-o sã ai nevoie de ele

Te-am "auzit" din prima....

se impune ºi-o a doua ?...cã...pari pregãtitã...ruptã oportun în zona vulnerabilitãþurilor ...
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 3 Mai 2012 12:42
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 12:42:11
De la: rondina, la data 2012-05-03 12:36:41
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 12:33:18
De la: rondina, la data 2012-05-03 12:28:47 Eiiiii.....ooooooo.....hello.....unde va este originalitatea cu care ne-ati obisnuit pana acum? paaai, ce faceti acum ? copy paste?

taci fato...cã...imediat focalizez pe coada ta ...de nu-þi exerciþi ºarapu' ...ascute-þi sãbiile...c-o sã ai nevoie de ele

Te-am "auzit" din prima....

se impune ºi-o a doua ?...cã...pari pregãtitã...ruptã oportun în zona vulnerabilitãþurilor ...

ha...ce-am mai ras!!!! tu esti cel care a postat de 2 ori! in virtutea inertiei sa....iti place sa te "recitesti" ?!
rondina
Postat pe 3 Mai 2012 12:45
De la: rondina, la data 2012-05-03 12:45:43
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 12:42:11
De la: rondina, la data 2012-05-03 12:36:41
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 12:33:18
De la: rondina, la data 2012-05-03 12:28:47 Eiiiii.....ooooooo.....hello.....unde va este originalitatea cu care ne-ati obisnuit pana acum? paaai, ce faceti acum ? copy paste?

taci fato...cã...imediat focalizez pe coada ta ...de nu-þi exerciþi ºarapu' ...ascute-þi sãbiile...c-o sã ai nevoie de ele

Te-am "auzit" din prima....

se impune ºi-o a doua ?...cã...pari pregãtitã...ruptã oportun în zona vulnerabilitãþurilor ...

ha...ce-am mai ras!!!! tu esti cel care a postat de 2 ori! in virtutea inertiei sa....iti place sa te "recitesti" ?!

...nu...îmi place-n trei...eu doi...tu...iatã ecuaþia constituitã
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 3 Mai 2012 12:48
MissRainbow azi ai liber de la "carcotas"....se pare sunt luat in colimator....
rondina
Postat pe 3 Mai 2012 12:49
De la: rondina, la data 2012-05-03 12:49:10MissRainbow azi ai liber de la "carcotas"....se pare sunt luat in colimator....

*luata
rondina
Postat pe 3 Mai 2012 12:49
De la: rondina, la data 2012-05-03 12:49:10MissRainbow azi ai liber de la "carcotas"....se pare sunt luat in colimator....

ups..."luat" ????...te declar liber...necondiþionat...erase...tot...ºi toate
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 3 Mai 2012 12:50
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 12:50:32
De la: rondina, la data 2012-05-03 12:49:10MissRainbow azi ai liber de la "carcotas"....se pare sunt luat in colimator....

ups..."luat" ????...te declar liber...necondiþionat...erase...tot...ºi toate

spune-aºa...mã panicasem...deja urma sã te provoc la duel...nevinovatã
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 3 Mai 2012 12:56
Poate aducerea pe lume a unui ingeras var scoate din monotonie,s-au e prea devreme?Aveti varsta ideala!Propune-i sotului!
Titanika
Postat pe 7 Mai 2012 00:16
De la: kudika125543, la data 2012-04-28 11:58:45Va rog sa ma ajutati cu un sfat,nu stiu ce sa mai fac si cu toate ca sunt casatorita, ma simt mereu singura si neinteleasa. Sunt casatorita de doi ani, si de atunci am devenit mai retrasa, nu mai sunt aceeasi care am fost, vesela si plina de viata.Sotul meu lucreza si are un program foarte incarcat, incat relatia noastra s-a cam racit, nu mai avem timp sa mai discutam de-ale casei, si mereu astept momentul cand va veni sa vorbim. Simt ca m-am saturat de asteptat si mereu sa preiau eu cuvantul. As vrea sa vad si din partea lui ca incepe o discutie fara sa fie solicitat de mine. Eu momentan nu am de lucru, si ma gandeam poate din cauza asta am devenit asa de inchisa, de trista si simt ca nimeni nu ma intelege.

Neavand de lucru, automat ai mult timp liber.
Gaseste alte activitati de facut.
Citeste, vezi filme, etc. Trebuie sa fie ceva care sa te pasioneze. In rest, cauta servici...s-ar putea sa cazi in cealalta extrema...sa nu mai ai timp de mai nimic.
Max2
Postat pe 7 Mai 2012 13:43
Nu, nu cred ca este altceva decat faptul ca tu esti prea odihnita si el prea obosit. Indiferent care iti este situatia financiara daca nu ai o ocupatie este ingrozitor. Poate in oras exista ceva voluntariat. Iti urez toate cele bune, mult succes si rabdare! Casnicia este OK, problema este la tine din lipsa de ocupatie. Din cand in cand mergi la el la serviciu spre terminarea programului si veniti impreuna... de exemplu
kudika442744
Postat pe 8 Mai 2012 14:45
cauta+ti activitati care sa te mentina ocupata, gen du te la sala, fa diverse cursuri, poate chiar sa iti gasesti de munca. inchipuie ti ca el munceste cat pentru doi, vine obosit, nu mai are chef probabil nici de mancare d apoi sa stea sa iti asculte tie aparentele probleme cauzate de lipsa de activitate si de plictiseala!! dk ai avea ce sa faci nu te-ai mai plange, si ai avea si ce sa vb cu el. nu cauta motiv de cearta acolo unde nu e, incearca sa il intelegi, nimeni nu munceste de placere, munca e o necesitate
kudika021451
Postat pe 8 Mai 2012 15:10


" Va rog sa ma ajutati cu un sfat,nu stiu ce sa mai fac si cu toate ca sunt casatorita, ma simt mereu singura si neinteleasa. Sunt casatorita de doi ani, si de atunci am devenit mai retrasa, nu mai sunt aceeasi care am fost, vesela si plina de viata.Sotul meu lucreza si are un program foarte incarcat, incat relatia noastra s-a cam racit, nu mai avem timp sa mai discutam de-ale casei, si mereu astept momentul cand va veni sa vorbim. Simt ca m-am saturat de asteptat si mereu sa preiau eu cuvantul. As vrea sa vad si din partea lui ca incepe o discutie fara sa fie solicitat de mine. Eu momentan nu am de lucru, si ma gandeam poate din cauza asta am devenit asa de inchisa, de trista si simt ca nimeni nu ma intelege. "



Buna ziua onorata Mireasa si Sotie !


Cine este cel care te-a mintit pe tine, ca nu ai servici ???
Serviciul tau de baza, este sa-ti faci sotul fericit !
Nici o femeie casatorita nu ar trebuii sa lucreze in alta parte, decat in propriua casa !

...


Sotul tau vine obosit de la razboi, ai grije de el. Panseaza-i ranile, fa-i baie, masaj, asteapta-l cu mancare calda, cu petale de trandafir si lumanari aprinse, intr-o atmosfera romantica, muzica de relaxare pe fundal, si cu zambetul tau plin de multumire si admiratie fatza de el... asta-i serviciul tau de mireasa... tu esti cea care trebuie sa lumineze casa cu entuziasm, tu esti frumusetea lui, mangaierea lui, viatza lui !
Asta e servicul sotiei si numele tau adevarat trebuie sa fie Iubire, fidelitate, sotioara dulce...


...


Inchinare, admiratie si onoare casniciei voastre ...



...
denis_3d25
Postat pe 8 Mai 2012 16:03
ca sfat eu spun asa:
ai multe optiuni in viata
eu spun sa iti incarci timpul cu cate ceva de xemplu sa ai o gradinita a ta stiu cum te smti sau cautati un job mai libertin sa lucrezi undeva dar putin pt ati putea face treaba si akasa nu te pripii cu calmul o poti rezolva
cand iti vine acasa sotul stati de vorba si spunei cu advarat ce simti si prin ce treci va puteti rezolva problemele in 2
nu as dorii si nu iti doresc sa treci printro despartire este foarte rau spun din pr xperienta
si singuratatea si lipsa de comunikare in familie acolo duce succes iti doresc si sa fii cat se poate de calma ckiar daca el poate ridika cumva tonul pwp:*
Raducu_Ionut_Dobre_1
Postat pe 24 Iulie 2012 13:33
Angajeaza-te bona. Sunt la mare cautare, daca mai faci una-alta prin casa castigi mai bine si la sfarsitul zilei ai sa fii mai obosita decat sotul. Te si pregatesti pentru cand va fi momentul sa ai propirul copil...
Teo_sol
Postat pe 24 Iulie 2012 14:03
buna..am intrat cam tarziu pee forum.nu stiu daca il mai accesezi?.daca da da un semn.si eu sunt casatorita.
nico_pop
Postat pe 4 Februarie 2013 17:02
bunã.din pacate acum am intrat dupa atata timp .daca mai intri vreodata anunta-ma .
nico_pop
Postat pe 22 Martie 2014 21:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cata influenta au mamele baietilor asupra unei relatii? 357 De la: kudika386372 6 Noiembrie 2011 17:03
Chiar în acest moment te voi pãrãsi singuratate.Am nevoie de cineva plina de viaþã,care sã-mi împãrtãºeascã bucuria de a trãi. 16 De la: florin_bv36 28 Aprilie 2012 22:12
casatoriile cu barbatii mulsulmani... 21 De la: lumika 5 Octombrie 2012 16:30
Ajutor! 23 De la: kudika_35433 9 Iunie 2013 08:22
De ce se teme femeia la 30 de ani? 123 De la: denis_roxana 23 Mai 2011 17:23