Setari Cookie-uri

Cum sa uiti o poveste de dragoste?

Am trecut prin asa ceva. Am renuntat prea usor. Acum ma intreb ce ar fi fost? Cum ar fi fost? Viata iti ofera dar nu-ti pune in traista. Toti facem alegeri unele mai bune altele mai rele. La mine alegerea zic eu, a fost buna dar nu pot sa nu ma intreb: Ce ar fi fost?
kudika_31250
Postat pe 24 Martie 2013 13:57
Foarte simplu. Cu alta poveste de dragoste!
Armain
Postat pe 24 Martie 2013 14:59
...draga mea sincer traieste fiecare clipa ca si cum ar fi fost ultima clipa din viata ta...cel mai important lucru in aceasta viata este sa iubesti si sa te simti iubita respectata si apreciata la adevarata ta valoare...viata este mult prea scurta pentru a nu fi fericita:S...nimenii nu are dreptul sa te judece decat D-zeu!Succes in tot ceea ce faci... pupik:*:*:*
Maria_Alexandra_Alexandra_1
Postat pe 24 Martie 2013 17:13
vre sa descut cu tine
kudika881499
Postat pe 24 Martie 2013 23:32
vre sa descut cu tine
kudika881499
Postat pe 24 Martie 2013 23:32
Maria_Alexandra_Alexandra_1
Postat pe 25 Martie 2013 00:21
RAMAI CU CEL CU CARE ESTI DEJA. SE VEDE CLAR CA TU AI FACUT O OBSESIE PENTRU TURC. NU O SA MEARGA. CEEA CE TU SIMTI PENTRU TURC ESTE CLAR OBSESIE ,NU IUBIRE.CANTARESTE BINE. POATE AI VRUT PUTINA DIVERSIRTATE SI AI OBSERVAT CE NU MERGEA IN RELATIE CU IUBITUL TAU:COMUNICAREA. ASA CA LUCREAVA LA ACEST LUCRU SI NU MAI VISA LA CAI VERZI PE PERETI.FA PARTE DIN CATEGORIA CELOR CARE REPARA, NU ARUNCA LUCRUL UN PIC UZAT. TE PUP SI INTELEPCIUNE!!!!
Rusu_Florentina_Cosmina_1
Postat pe 25 Martie 2013 09:29
Buna! Uite eu nu o sa ma dau cu parerea doar asa din "carti". Iti spun din experienta de viata. Tu inca te mai gandesti la turc pt ca povestea a ramas neterminata, au ramas lucruri nespuse. Faptul ca el nu a mai zis nimic ti-a lasat impresia ca inca mai e ceva ce s-ar mai putea. Sfatul meu e sa vorbesti cu el, incearca...si o sa vezi ca dupa te vei simti mult mai bine si te vei putea concentra pe relatia ta. Ca sa mergem mai departe trebuie sa inchidem toate usile din trecut. Pentru ca altfel trecutul ne trage inapoi. Pana la urma ce-i iubirea? E ok si cu fluturi in stomac...(dar fluturii se transforma in molii), dar pana la urma dragostea inseamna intelegere, rabdare, plimbatul ala de mana prin parc. Pt ca daca am avea o dragoste asa intensa am obosi. Eu cred ca langa iubitul tau iti e cel mai bine. Pt ca asta e dragoste. Sa stii tu ca inima si creierul ne transmit semnale..ca vrem noi sa le interpretam gresit...Dar daca Dumnezeu te-a facut sa te intorci la iubitul tau inseamna ca iti e bn cu el. Nu incerca sa crezi ca ai pute fi mai fericita. A fost doar o noutate de moment, te-a scos putin din monotonia relatiei, pt ca fiecare intram intr-o astfel de pasa. Oricum sunt multe de vorbit...daca vrei sa mai vorbim lasa-mi un msj si mai discutam..
kudika_0013
Postat pe 25 Martie 2013 11:29
bine zis!1
victoria22
Postat pe 25 Martie 2013 13:08
Daca nu te-a cautat si a acceptat despartirea este f .clar nu te iubeste si nu ai nici un viitor cu el !Daca tot esti cerebrala cred ca iti dai seama ca nici ciorba reincalzita nu este buna . Gandestete in viitor la un nou inceput ,nu te grabi va veni cand nici nu visezi !!
kudika351629
Postat pe 25 Martie 2013 19:42
Pentru cea care a inititat topicul: spui ca esti o persoana cerebrala, dar nu stii ce vrei si, de aceea, oscilezi intre doi barbati.

Daca de primul barbat te-ai despartit si, desi i-ai acordat o a doua sansa, tot la al doilea tip te gandesti, inseamna ca relatia cu el nu merge. Daca si cu al doilea tip simti ca nu esti pe aceeasi lungime de unda si simti ca are niste chestii pe care le face sau le spune, peste care nu poti sa treci, poate ca nici el nu e pentru tine.

Parerea mea: in locul tau as rupe relatia cu primul tip si as incerca sa am o discutie lamuritoare cu al doilea, nu pentru a primi o a doua sansa, ci pentru a lamuri tot ceea ce nu a fost lamurit la momentul despartirii. Cred ca te simti vinovata ca i-ai dat papucii fara sa discuti fata-n fata cu el, de aceea te si obsedeaza acel baiat.
Viorica_Franziska
Postat pe 26 Martie 2013 11:22
"Iubirea care ucide...

Traia odata o fata singuratica ce cauta cu disperare iubirea.

2 porumbeiIntr-o zi pe cand se plimba prin padure, o fata a gasit doi pui de pasarele cantatoare. Ea le-a luat acasa si le-a pus pe amandoua intr-o colivie. Fata le-a dat de mancare si in scurt timp pasarile au inceput sa creasca in puteri. In fiecare dimineata ele o trezeau si o salutau cu un cantec minunat. Fata simtea o iubire profunda pentru pasari. Ei ii placeau atat de mult cantecele pasarilor incat si-ar fi dorit ca melodiile acestora sa dureze o vesnicie .

Intr-o zi fata a lasat usa coliviei deschisa. Pasarea cea mai mare si mai puternica dintre ele, a zburat atunci iesind afara din colivie.

Fata a urmarit-o in timp ce se rotea in aer in jurul ei. Fetei ii era frica ca pasarea avea sa zboare si sa nu se mai intoarca. Astfel ca, in momentul in care pasarea se apropie de ea, ea o prinse brusc si cu salbaticie din zbor. A apucat-o si a tinut-o apoi strans in maini. Inima ei se bucura acum de succesul pe care il reputase. Dar, imediat a simtit ca pasarea pe care o tinea strans in mainile ei nu mai opunea rezistenta si nu se mai misca. Ea a deschis atunci mana, uitandu-se atunci cu spaima si infrigurare la pasarea moarta. Apucarea brusca, cauzata de iubirea ei disperata, o omorase.

Fata a observat apoi cealalta pasare, iesind si ea afara pe usa coliviei… A vazut nevoia acesteia de libertate, nevoia de a zbura pe cerul albastru si liber. Ea luat pasarea in maini si a ridicat-o incet deasupra capului. Pasarea si-a luat apoi zborul.
S-a invartit odata, de doua ori, de trei ori… Fata a privit cu incantare bucuria pasarii aflata in libertate. Inima ei nu se mai gandea la pierdere. Ea vroia ca pasarea ei sa fie fericita. Dintr-o data, pasarea zbura mai aproape si mai aproape si pana la urma se aseza pe umarul fetei. Aici incepu sa cante cea mai dulce melodie pe care o auzise vreodata fata.

Morala: cea mai rapida cale de a pierde draostea cuiva este aceea de a o tine prea strans… Cea mai buna modalitate de a o pastra e de a-i darui "aripi"…"

Trage si singura concluzia!
rondina
Postat pe 26 Martie 2013 14:51
daca cu actualul t simteai bine,si mai ales iubita,la c ai mai cautat in alta parte c aveai acasa?gandeste te macar umpic k daca el ti ar fi facut asta,ti ar fi convenit?urat......
Camyshor
Postat pe 30 Martie 2013 21:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mama nu mi-l acceapta..ce fac??un sfat...va rog. 331 De la: Alyna_Catalin_2 10 Iulie 2013 12:18
diferenta de varsta 33 De la: kudika_35255 18 Octombrie 2013 13:41
Stiri ciudate ... 51 De la: rashela 12 Februarie 2011 16:03
sa lupt?sau sa renut? 30 De la: dee_bee 27 Iulie 2009 20:21
Intre dragoste si familie 21 De la: kudika076363 30 Octombrie 2009 20:49