Setari Cookie-uri

Mi-am dezamagit sotia

De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 13:13:15Nu ,nu cred ca telepatia si frecventele au ceva in comun cu dragostea.
Principiu dupa care eu ma ghidez e cu totul altul,vrei ceva de la mine ?imi spui direct in fata .Nu aduci in discutie dupa luni de zile ,cum ca tu ai fi vrut luna de pe cer,iar eu nu m-am gandit ca tu ai fi vrut-o,caci eu nu sunt in masura sa citesc gandurile nimanui.Asa sunt eu,asa m-a cunoscut sotia mea ,asa m-a luat .
Vrei ceva ?zi si se rezolva.E atat de greu?ma refer la voi femeile.

Mda...asa zici tu, dar atunci cand ti se cere iar tu invoci imposibilitatea din punct de vedere financiar? Cred ca esti doar foarte zgarcit!
rondina
Postat pe 19 Iulie 2013 13:26
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 13:00:37
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-19 12:55:20
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 12:53:06
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-19 12:48:57Hmmmm.....ce scrii tu aici....parca ma regasesc in pielea sotiei tale

Pot sa-mi permit ,a te ruga sa dai detalii mai pe larg?


Ea se simte "folosita". Doar atat si prin asta am spus tot.
Degeaba iubesti, daca nu iubesti cum are ea nevoie

E greu de inteles.Cum sa se simta folosita .
Iar legat de nevoi,cum sa o iubesc cand orce incerc sa fac,orce apropiere ,orce sarut mi-l refuza.


7 ani de casnicie sunt niste ani.
Ea a ajuns sa te refuze, pentru ca tu deja cu mult timp inainte nu ai mai bagat-o in seama. Nu pentru ca nu o iubesti, ci pt ca nu o iubesti cum are ea nevoie.
Se simte folosita pentru ca ea trebuie sa te ingrijeasca....casa, masa, rufe calcate, aduna masa, fa curat samd. Ia initiativa si faceti impreuna. Daca nu petreceti timp impreuna, ce crezi ca se va alege de voi ?
O femeie e ca o pisica. Are nevoie de afectiune, de gingasie si numai apoi partea sexuala. Banuiesc ca si viata sexuala e banala, pt ca atunci cand ai tu chef, ea nu te refuza....ceea ce e ded necrezut ca ea mereu are chef. E ca o papusa, practic....
De rutina si monotonia si comunicarea defectuasa in care ati intrat nu mai zic nimic, decat ca e GROAZNIC.
Ce faceti voi acum de fapt ? Va treziti dimineata, mergeti la munca, veniti acasa, ea gateste, tu te retragi in birou sa mai lucrezi, faceti dus si dormiti.
Despre ce vorbim aici! Asta e relatie ? Asta e viata ?
Cati ani aveti voi, daca pot sa te intreb ?
Ghicicummacheama
Postat pe 19 Iulie 2013 13:29
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 13:13:15Nu ,nu cred ca telepatia si frecventele au ceva in comun cu dragostea.
Principiu dupa care eu ma ghidez e cu totul altul,vrei ceva de la mine ?imi spui direct in fata .Nu aduci in discutie dupa luni de zile ,cum ca tu ai fi vrut luna de pe cer,iar eu nu m-am gandit ca tu ai fi vrut-o,caci eu nu sunt in masura sa citesc gandurile nimanui.Asa sunt eu,asa m-a cunoscut sotia mea ,asa m-a luat .
Vrei ceva ?zi si se rezolva.E atat de greu?ma refer la voi femeile.


Nici nu iti imaginezi cat de mare legatura are telepatia cu dragostea.
Ghicicummacheama
Postat pe 19 Iulie 2013 13:30
eh Atilla,nu este chiar asa!Se intampla ca sotul meu sa gandeasca un fel de mancare si nu mi-l cerea ca sa nu ma deranjeze cu poftele lui.Eu ii spuneam ca gatesc surpriza si sa nu ma deranjeze in bucatari(pt ca el ma ajuta mereu )si cand aparea la masa,era de incantat ca iam citit gandurile!
Altadata,ii spuneam:-sti ce m-am gandit?Hai sa megem acolo,sau la cineva in vizita...nu stiu undeva unde mise nazarea mie si defapt el gandea la fel!!!
Poate ca si eu am motzurile mele,dar daca esti legat de persoana pe care o iubesti cu trup si suflet si esti multumit de ea pana peste masura,nici nu stiti cand a trecut timpul pe langa voi!
In casa trebuie sa fie mereu o armonie de nedescris chiar daca canta la radio o melodie placuta tie sau ei nu cred ca este asa de greu sa faci cativa pasi de dans s-au sa va sarutati in momentul cand ea pregateste mancarea!!!
Asta asteapta o femeie sa fi mereu langa ea cand esti acasa ,sa-i dai mai multa atentie si fac pariu ca nu mai era suparata pe tine pt gafa pe care ai comiso!!!!!!!
Am in spate o experienta de muti ani si credema ca in primii 10 ani,o femeie e foarte atenta la orce detaliu intr-o casnicie!!!
Tine cont de acest lucru,deoarece alta ocupatie nu are,dacat serviciul si tu!!!!!!!!!!!!
Titanika
Postat pe 19 Iulie 2013 13:35

Domnule draga,am citit toate postarile si am ajuns la urmatoarea banuiala,nu v-ati casatorit din dragoste,credeti ca va iubiti,dar nu este vorba de acea iubire care te lasa fara suflare,caci atunci cand iubesti nu esti egoist,mandru,incapatanat,vanitos si neglijent!!!Iubirea aduce si acea umilinta a inimii,atat de greu de insusit in viata de cuplu!!

Ce ma intriga la sotia ta este motivul pentru care domnia sa plange in baie,cand ar fi foarte simplu sa o faca in fata ta,fara jena si teama!!!De ce???Nu imi pot modifica opinia,intre voi doi s-a deschis o prapastie,sa dea Domnul sa gasiti calea de a o traversa impreuna!!!

Copii??Este cea mai mare prostie ,care poate fi facuta in cadrul unui cuplu cu probleme!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Iulie 2013 13:40
Dragele mele, ma regasesc in pielea sotiei lui, intr-o casnicie care s-a finalizat cu divort.
Ghicicummacheama
Postat pe 19 Iulie 2013 13:42
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-19 13:30:08
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 13:13:15Nu ,nu cred ca telepatia si frecventele au ceva in comun cu dragostea.
Principiu dupa care eu ma ghidez e cu totul altul,vrei ceva de la mine ?imi spui direct in fata .Nu aduci in discutie dupa luni de zile ,cum ca tu ai fi vrut luna de pe cer,iar eu nu m-am gandit ca tu ai fi vrut-o,caci eu nu sunt in masura sa citesc gandurile nimanui.Asa sunt eu,asa m-a cunoscut sotia mea ,asa m-a luat .
Vrei ceva ?zi si se rezolva.E atat de greu?ma refer la voi femeile.


Nici nu iti imaginezi cat de mare legatura are telepatia cu dragostea.

oare ce crede el ,ca doar cand i se cere trebuie sa dea sau sta si se gandeste mai intai.....daca are timp!!!?
Atilla nu trebuie sa citesti gandurile nimanui,tu TREBUIE SA SIMTI!!!!!!!!!!!
Se pare cea e doar cea care simte ce are nevoie si tu nu o poti intelege,pt ca nu o urmaresti destul cu privirea ,inima si sufletul!!!!
Titanika
Postat pe 19 Iulie 2013 13:43
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-19 13:30:08
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 13:13:15Nu ,nu cred ca telepatia si frecventele au ceva in comun cu dragostea.
Principiu dupa care eu ma ghidez e cu totul altul,vrei ceva de la mine ?imi spui direct in fata .Nu aduci in discutie dupa luni de zile ,cum ca tu ai fi vrut luna de pe cer,iar eu nu m-am gandit ca tu ai fi vrut-o,caci eu nu sunt in masura sa citesc gandurile nimanui.Asa sunt eu,asa m-a cunoscut sotia mea ,asa m-a luat .
Vrei ceva ?zi si se rezolva.E atat de greu?ma refer la voi femeile.


Nici nu iti imaginezi cat de mare legatura are telepatia cu dragostea.

oare ce crede el ,ca doar cand i se cere trebuie sa dea sau sta si se gandeste mai intai.....daca are timp!!!?
Atilla nu trebuie sa citesti gandurile nimanui,tu TREBUIE SA SIMTI!!!!!!!!!!!
Se pare cea e doar cea care simte ce are nevoie si tu nu o poti intelege,pt ca nu o urmaresti destul cu privirea ,inima si sufletul!!!!
Titanika
Postat pe 19 Iulie 2013 13:43
Ba nu, Curcubeu, eu sunt sigura ca s-au casatorit din dragoste, doar ca, eu zic ca au fost f tineri cand s-au casatorit, pripit, iar asteptarile lor unul de la celalalt inca nu erau clar conturate.
Practic s-au maturizat impreuna, iar cand au ajuns la maturitate erau deja casatoriti de ceva timp si ...... rezultatul: NU merge.
S-au plafonat in a face : casa, masa, avere, iar dragostea s-a pierdut. De ce ? De orgoliu si copilarie.
Ghicicummacheama
Postat pe 19 Iulie 2013 13:45
La ei e o continua lupta de orgolii.
Ghicicummacheama
Postat pe 19 Iulie 2013 13:46
De la: rondina, la data 2013-07-19 13:26:14
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 13:13:15Nu ,nu cred ca telepatia si frecventele au ceva in comun cu dragostea.
Principiu dupa care eu ma ghidez e cu totul altul,vrei ceva de la mine ?imi spui direct in fata .Nu aduci in discutie dupa luni de zile ,cum ca tu ai fi vrut luna de pe cer,iar eu nu m-am gandit ca tu ai fi vrut-o,caci eu nu sunt in masura sa citesc gandurile nimanui.Asa sunt eu,asa m-a cunoscut sotia mea ,asa m-a luat .
Vrei ceva ?zi si se rezolva.E atat de greu?ma refer la voi femeile.

Mda...asa zici tu, dar atunci cand ti se cere iar tu invoci imposibilitatea din punct de vedere financiar? Cred ca esti doar foarte zgarcit!

esti sigura.?dai impresia de siguranta in ceea ce exprimi.
Nu am invocat niciodata imposibilitatea de a cumpara ce-si doreste .Intotdeauna cand a avut nevoie de ceva, i s-a pus pe tava.
Prin faptul ca nu arunc cu banii ,gen manelisti,saunu cumpar chest nu beau banii ,sau nu-i joc la noroc ,sau ii de care nu avem nevoie,atunci da ,sunt zgarcit!si asta deoarece ma lupt sa avem tot ce ne dorim,iar mie nu-mi cad banii din cer,ci sunt obligat sa muncesc pentru ei,si cand ma refer la munca ,e vorba de timp mult nu doar cele 8 ore.
atillabenedet
Postat pe 19 Iulie 2013 13:47
Intr-o carte de-a lui Honore de Balzac fiul era un moto care mi-a ramas intiparit in minte"Femeia la 50 ani"-Intr-o casnicie trebuie sa lupti mereu cu acel monstru care se numeste OBISNUITA!!!
Nu este intotdeauna asa,decat ca trebuie sa pui un pic de efort de al intelege pe cel de langa tine!!!!!!!!!!!!!!!
Titanika
Postat pe 19 Iulie 2013 13:48
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-19 13:29:15
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 13:00:37
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-19 12:55:20
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 12:53:06
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-19 12:48:57Hmmmm.....ce scrii tu aici....parca ma regasesc in pielea sotiei tale

Pot sa-mi permit ,a te ruga sa dai detalii mai pe larg?


Ea se simte "folosita". Doar atat si prin asta am spus tot.
Degeaba iubesti, daca nu iubesti cum are ea nevoie

E greu de inteles.Cum sa se simta folosita .
Iar legat de nevoi,cum sa o iubesc cand orce incerc sa fac,orce apropiere ,orce sarut mi-l refuza.


7 ani de casnicie sunt niste ani.
Ea a ajuns sa te refuze, pentru ca tu deja cu mult timp inainte nu ai mai bagat-o in seama. Nu pentru ca nu o iubesti, ci pt ca nu o iubesti cum are ea nevoie.
Se simte folosita pentru ca ea trebuie sa te ingrijeasca....casa, masa, rufe calcate, aduna masa, fa curat samd. Ia initiativa si faceti impreuna. Daca nu petreceti timp impreuna, ce crezi ca se va alege de voi ?
O femeie e ca o pisica. Are nevoie de afectiune, de gingasie si numai apoi partea sexuala. Banuiesc ca si viata sexuala e banala, pt ca atunci cand ai tu chef, ea nu te refuza....ceea ce e ded necrezut ca ea mereu are chef. E ca o papusa, practic....
De rutina si monotonia si comunicarea defectuasa in care ati intrat nu mai zic nimic, decat ca e GROAZNIC.
Ce faceti voi acum de fapt ? Va treziti dimineata, mergeti la munca, veniti acasa, ea gateste, tu te retragi in birou sa mai lucrezi, faceti dus si dormiti.
Despre ce vorbim aici! Asta e relatie ? Asta e viata ?
Cati ani aveti voi, daca pot sa te intreb ?

In mare parte viata noastra se deruleaza exact cum ai descris.Bine ,adaugand acele zile in care ,daca nu are chef de gatit,ori comandam ceva acasa ori iesim la o terasa ,mancam ,mai adaugam si niste prieteni .
atillabenedet
Postat pe 19 Iulie 2013 13:51
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-19 13:45:10Ba nu, Curcubeu, eu sunt sigura ca s-au casatorit din dragoste, doar ca, eu zic ca au fost f tineri cand s-au casatorit, pripit, iar asteptarile lor unul de la celalalt inca nu erau clar conturate.
Practic s-au maturizat impreuna, iar cand au ajuns la maturitate erau deja casatoriti de ceva timp si ...... rezultatul: NU merge.
S-au plafonat in a face : casa, masa, avere, iar dragostea s-a pierdut. De ce ? De orgoliu si copilarie.



Ceea ce au simtit la momentul casatoriei nu a fost iubire,Ami!!!!!Toti cunoastem o anumita plafonare la nivel de casnicie,familie,caci traim in societatea actuala,cu problemele ei,care se rasfrang asupra vietii de familie a fiecaruia dintre noi!Dar toate aceste aspecte nu au legatura cu iubirea ,liantul oricarei relatii,caci nu stresul jobului inlatura saruturile,mangaierile,dorinta,ci cu totul altceva,aici este samburele de adevar!!!Oricat ar fi viata de grea,nimic nu poate alunga dorinta de a face dragoste cu partenerul tau,cu care te-ai unit intr-o casnicie!Vorbesc la modul general,dar este aplicabil in acest caz!!
kudika_15804
Postat pe 19 Iulie 2013 13:55
Eram sigura, nu degeaba am zis ca istoria se repeta, doar actorii sunt diferiti.
Mare grija, mai aveti putin pana la divort.
Se va pierde tot, daca nu faci ceva urgent.
Casa, masa, bani...degeaba.
Ghicicummacheama
Postat pe 19 Iulie 2013 13:56
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 09:31:50Imi spune,defapt imi reproseaza cu absolut orce ocazie ca nu sunt alaturi de ea,ca nu-mi dau interesul in relatia noastra ,ca nu o iubesc,ca o fac sa se simta orce altceva dar nu femeie. Bun acum in oarecare masura ,recunosc,gresesc mult si eu,si nu e datorita faptului ca nu o iubesc,o iubesc mult dar oboseala,stresul de la servici,lipsa timpului liber,ne-au cam departat ce-i drept.Am avut aniversarea a 7 ani de casnicie si nu am dus-o nicaieri,nu am scos-o in oras si nici nu i-am cumparat nimic in schimb i-am spus ca o iubesc ,i-am urat La multi ani,si am rugat-o sa-si cumpere ea ce-si doreste deoarece eu nu stiu ce isi doreste sau ce prefera,poate nu o sa-i placa ce ii cumpar.S-a suparat pe mine ,nu-mi vorbeste,nu-mi raspunde la telefon.Nu mai am rabdare cu ea,incep sa ma satur de casnicia asta . O parere din exterior se poate?


Intr-o zi speciala, puteai sa-ti rupi cateva ore ca sa-i cauti o mica atentie si s-o scoti in oras. Comportandu-te, asa cum te-ai comportat, i-ai aratat sotiei tale ca nu-ti pasa de ea.

Am stat si ti-am citit toate replicile de pana acum si am ajuns la concluzia ca nu-ti pasa decat de tine si de job-ul tau, iar dupa tine, potopul. Nu inteleg de ce persoane ca tine se mai insoara, ca sa aiba pe cine neglija, pe cine desconsidera, pe cine incurca sau de ce? Fii pe pace, intrebarea e, pur si simplu, retorica. Te-ai insurat din comoditate si egoism, ca sa nu fi singur si sa aiba cine slugari dupa tine.

Daca intr-o buna zi, o sa afli ca nevasta-ta te inseala sau va da divort de tine, sa nu te miri, tu singur ti-ai facut-o cu mana ta.

O sa ajungi sa-ti regreti sotia, d-abia dupa ce o sa-ti serveasca papucii si ai merita sa-ti faca asta.

Viorica_Ecaterina
Postat pe 19 Iulie 2013 14:09
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-19 13:45:10Ba nu, Curcubeu, eu sunt sigura ca s-au casatorit din dragoste, doar ca, eu zic ca au fost f tineri cand s-au casatorit, pripit, iar asteptarile lor unul de la celalalt inca nu erau clar conturate.
Practic s-au maturizat impreuna, iar cand au ajuns la maturitate erau deja casatoriti de ceva timp si ...... rezultatul: NU merge.
S-au plafonat in a face : casa, masa, avere, iar dragostea s-a pierdut. De ce ? De orgoliu si copilarie.

Gresit ,ne-am casatorit destul de tarziu,eu aveam 35 ,ea 29.Consider ca nu ne-am unit din prostie,a fost, si, din partea mea este dragoste ,si nu ma refer la acea dragoste de care pomeneste doamna cu avatar colorat,nu e vorba de dragoste ce-ti taie rasuflarea .Acea dragoste a fost la inceput cand ne-am cunoscut,dragoste care acum s-a transformat in dependenta practic(asta din punctul meu de vedere).O iubesc nespus,si ca sa fiu onest cu mine in special nu imi pot inchipui viata fara prezenta ei,fara gesturile ei nechibzuite uneori,fara acele priviri copilaroase cateodata ,pana nici fara nervii ei,si crizele la suparare.
tocmai de aceea am intrat cu acest subiect,am ajuns in punctul in care incerc sa repar ce am stricat,anume incerc ,vorbind cu voi ,sa inteleg femeia.Desi clar,vorbind ,voi sunteti mult prea complexe ,aveti asteptari mult prea mari de la noi barbatii,asteptari pe care nici nu ni le inchipuim.
Degeaba veti astepta sa observam noi ca e plin cosu de gunoi,nu vom observa eventual decat atunci cand nu mai incape doza goala de bere ,iar cu toate astea vom face cumva sa o inghesuim si sa mai treaca o zi pana sa-l ducem.Nu suntem,{defapt nu doresc sa generalizez,ma voi referi strict la mine}nu sunt atent la detalii,nu-mi dau seama daca si-a schimbat cerceii,sau machiajul,sau garderoba,poseta ori portmany-ul.Nu le observ ,nici sa mi se dea in cap.Nu tin cont de aniversari,luale-ar naiba de aniversari,am ajuns sa-mi setez telefonul acum sa-mi sune pentru la anul.
Tin cont doar de un lucru,am cerut-o de sotie ,nu ca sa-mi slujeasca sau sa-mi fie disponibila-n pat la orice ora,am luat-o ca fara ea nu-mi gaseam rostul in viata.Asta nu reusesc sa o fac sa inteleaga,nu e nevoie sa gateasca,sa spele,sa frece ,sa .....
Sa le lase la naiba pe toate ,se pot face cand este timp pentru amandoi,dar ea nu face asta ,se pune la treaba exact atunci cand eu am mai mult de lucru ,si am termene limita ,pai nene ,atunci nu se poate.
Recunosc ,vase nu spal nici sa ma picure cineva cu ceara,mai bine la gunoi cu ele.
Adevarul e ca ,ne-am impotmolit.O fi sau nu vina mea ,sper sa demaram.
atillabenedet
Postat pe 19 Iulie 2013 14:10
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-19 13:56:09Eram sigura, nu degeaba am zis ca istoria se repeta, doar actorii sunt diferiti.
Mare grija, mai aveti putin pana la divort.
Se va pierde tot, daca nu faci ceva urgent.
Casa, masa, bani...degeaba.


O s-o aprecieze pe femeia aceea, d-abia dupa ce o va pierde, dar nici atunci nu va intelege de ce a pierdut-o, asta-i parerea mea.

Oricum, cel care a deschis topicul e insurat cu job-ul sau, si nicidecum cu sotia sa.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 19 Iulie 2013 14:11
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-19 13:56:09Eram sigura, nu degeaba am zis ca istoria se repeta, doar actorii sunt diferiti.
Mare grija, mai aveti putin pana la divort.
Se va pierde tot, daca nu faci ceva urgent.
Casa, masa, bani...degeaba.

sper ca in acest caz sa te inseli.incerc ,incerc azi sa vorbesc cu ea.Is disperat,daca o pierd,pierd totul.
atillabenedet
Postat pe 19 Iulie 2013 14:12
De la: Viorica_Vio, la data 2013-07-19 14:09:49
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 09:31:50Imi spune,defapt imi reproseaza cu absolut orce ocazie ca nu sunt alaturi de ea,ca nu-mi dau interesul in relatia noastra ,ca nu o iubesc,ca o fac sa se simta orce altceva dar nu femeie. Bun acum in oarecare masura ,recunosc,gresesc mult si eu,si nu e datorita faptului ca nu o iubesc,o iubesc mult dar oboseala,stresul de la servici,lipsa timpului liber,ne-au cam departat ce-i drept.Am avut aniversarea a 7 ani de casnicie si nu am dus-o nicaieri,nu am scos-o in oras si nici nu i-am cumparat nimic in schimb i-am spus ca o iubesc ,i-am urat La multi ani,si am rugat-o sa-si cumpere ea ce-si doreste deoarece eu nu stiu ce isi doreste sau ce prefera,poate nu o sa-i placa ce ii cumpar.S-a suparat pe mine ,nu-mi vorbeste,nu-mi raspunde la telefon.Nu mai am rabdare cu ea,incep sa ma satur de casnicia asta . O parere din exterior se poate?


Intr-o zi speciala, puteai sa-ti rupi cateva ore ca sa-i cauti o mica atentie si s-o scoti in oras. Comportandu-te, asa cum te-ai comportat, i-ai aratat sotiei tale ca nu-ti pasa de ea.

Am stat si ti-am citit toate replicile de pana acum si am ajuns la concluzia ca nu-ti pasa decat de tine si de job-ul tau, iar dupa tine, potopul. Nu inteleg de ce persoane ca tine se mai insoara, ca sa aiba pe cine neglija, pe cine desconsidera, pe cine incurca sau de ce? Fii pe pace, intrebarea e, pur si simplu, retorica. Te-ai insurat din comoditate si egoism, ca sa nu fi singur si sa aiba cine slugari dupa tine.

Daca intr-o buna zi, o sa afli ca nevasta-ta te inseala sau va da divort de tine, sa nu te miri, tu singur ti-ai facut-o cu mana ta.

O sa ajungi sa-ti regreti sotia, d-abia dupa ce o sa-ti serveasca papucii si ai merita sa-ti faca asta.


Mda,ma si miram daca nu aparea careva cu chef de cearta.
Defapt singur m-am si bagat intre voi femeile .
atillabenedet
Postat pe 19 Iulie 2013 14:14
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 14:12:44
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-19 13:56:09Eram sigura, nu degeaba am zis ca istoria se repeta, doar actorii sunt diferiti.
Mare grija, mai aveti putin pana la divort.
Se va pierde tot, daca nu faci ceva urgent.
Casa, masa, bani...degeaba.

sper ca in acest caz sa te inseli.incerc ,incerc azi sa vorbesc cu ea.Is disperat,daca o pierd,pierd totul.



Stii ce mult conteaza pentru o femeie,ca sotul ei sa duca cosul de gunoi atunci cand trebuie?????ENORM!!!
Domnule draga,sa fie cum spui,iti iubesti sotia,dar vei dovedi acest lucru atunci cand vei sti sa o faci,niciun buget din aceasta lume nu poate inlocui tandretea,mangaierea si pasiunea!!Este ca si cum iti place o mancare ,o mananci constient ca iti place,dar nu o poti lauda pe bucatareasa si produsul rezultant!!Si inca ceva,un sfat,incearca sa nu mai lucrezi acasa,este un obicei,care,incet,incet,distruge relatiile!!

Nu esti singurul vinovat in ceea ce ti se intampla,si sotia ta are probleme ,nu vrea sa comunice cu tine,apeland la plansul in baie,ceva nu este asa cum ar trebui!!!Sotia ta este gospodina ,harnica,ingrijita,dar,si ea uita ca inainte de a fi sotie,trebuie sa stie sa fie femeie!!!Inca nu stie asa ceva!!!

Amandoi trebuie sa faceti eforturi serioase,dar cautati solutia dincolo de vasele din bucatarie si jobu personal!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Iulie 2013 14:26
De la: kudika_15804, la data 2013-07-19 14:26:43
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 14:12:44
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-19 13:56:09Eram sigura, nu degeaba am zis ca istoria se repeta, doar actorii sunt diferiti.
Mare grija, mai aveti putin pana la divort.
Se va pierde tot, daca nu faci ceva urgent.
Casa, masa, bani...degeaba.

sper ca in acest caz sa te inseli.incerc ,incerc azi sa vorbesc cu ea.Is disperat,daca o pierd,pierd totul.



Stii ce mult conteaza pentru o femeie,ca sotul ei sa duca cosul de gunoi atunci cand trebuie?????ENORM!!!
Domnule draga,sa fie cum spui,iti iubesti sotia,dar vei dovedi acest lucru atunci cand vei sti sa o faci,niciun buget din aceasta lume nu poate inlocui tandretea,mangaierea si pasiunea!!Este ca si cum iti place o mancare ,o mananci constient ca iti place,dar nu o poti lauda pe bucatareasa si produsul rezultant!!Si inca ceva,un sfat,incearca sa nu mai lucrezi acasa,este un obicei,care,incet,incet,distruge relatiile!!

Nu esti singurul vinovat in ceea ce ti se intampla,si sotia ta are probleme ,nu vrea sa comunice cu tine,apeland la plansul in baie,ceva nu este asa cum ar trebui!!!Sotia ta este gospodina ,harnica,ingrijita,dar,si ea uita ca inainte de a fi sotie,trebuie sa stie sa fie femeie!!!Inca nu stie asa ceva!!!

Amandoi trebuie sa faceti eforturi serioase,dar cautati solutia dincolo de vasele din bucatarie si jobu personal!!!


scuze,m-am grabit,rectific....jobul*
kudika_15804
Postat pe 19 Iulie 2013 14:38
Nevasta-ta are pe altu! Si a reusit sa te convinga si pe tine ca nu esti bun. Daca vrei sa te convingi verifica temeinic si pe urma te rog sa revii cu un comentariu in care sa ma contrazici. Nu te obosi sa o faci acum pentru ca nu are sens.
kind_er
Postat pe 19 Iulie 2013 14:46
Toate ca toate ,ma bucur ca intr-un final a decis sa-mi raspunda la telefon.I-am dat intalnire la un restaurant in vecinatatea locului ei de munca,ne intalnim acolo cand iese.
Acum am emotii,de parca ar fi prima intalnire .Se pare ca-mi prinde bine dusu rece.
atillabenedet
Postat pe 19 Iulie 2013 15:05
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 15:05:47Toate ca toate ,ma bucur ca intr-un final a decis sa-mi raspunda la telefon.I-am dat intalnire la un restaurant in vecinatatea locului ei de munca,ne intalnim acolo cand iese.
Acum am emotii,de parca ar fi prima intalnire .Se pare ca-mi prinde bine dusu rece.


Aoleo daca nu ii duci o floare esti bostan.
kidd_o
Postat pe 19 Iulie 2013 15:11
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 15:05:47Toate ca toate ,ma bucur ca intr-un final a decis sa-mi raspunda la telefon.I-am dat intalnire la un restaurant in vecinatatea locului ei de munca,ne intalnim acolo cand iese.
Acum am emotii,de parca ar fi prima intalnire .Se pare ca-mi prinde bine dusu rece.


Pana la ora stabilita incearca sa vezi in sotia ta femeia dorita si nu cea devenita!!!!!Bafta,pentru a-i impune schimbarea trebuie sa o accepti pe cea personala,ati ajuns la rascruce de drumuri,familia inseamna drum unic!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Iulie 2013 15:14
De la: kidd_o, la data 2013-07-19 15:11:30
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 15:05:47Toate ca toate ,ma bucur ca intr-un final a decis sa-mi raspunda la telefon.I-am dat intalnire la un restaurant in vecinatatea locului ei de munca,ne intalnim acolo cand iese.
Acum am emotii,de parca ar fi prima intalnire .Se pare ca-mi prinde bine dusu rece.


Aoleo daca nu ii duci o floare esti bostan.

Am rezolvat-o ,i-am comandat un buchet de trandafiri rosii si o cutie de rafaelo(numai bulgarasii cu cocos ii plac).In weekend o duc la un centru de tratament corporal,asa-mi sugerau colegele de la firma.
Pana la urma tot ma va ierta ,incerc pe cat posibil sa-i reintru in gratii,n-am chef sa ma trezesc ca e in bratele altor barbati.
atillabenedet
Postat pe 19 Iulie 2013 15:15
De la: kudika_15804, la data 2013-07-19 15:14:24
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 15:05:47Toate ca toate ,ma bucur ca intr-un final a decis sa-mi raspunda la telefon.I-am dat intalnire la un restaurant in vecinatatea locului ei de munca,ne intalnim acolo cand iese.
Acum am emotii,de parca ar fi prima intalnire .Se pare ca-mi prinde bine dusu rece.


Pana la ora stabilita incearca sa vezi in sotia ta femeia dorita si nu cea devenita!!!!!Bafta,pentru a-i impune schimbarea trebuie sa o accepti pe cea personala,ati ajuns la rascruce de drumuri,familia inseamna drum unic!!!

Stimata doamna ,nu incerc sa-i impun nimic.Sunt in stare sa ma injosesc,sa ma umilesc in absolut orice mod ,pentru a nu o pierde.Sper sa mai imi dea o sansa,si sper sa nu mi-o ratez.
atillabenedet
Postat pe 19 Iulie 2013 15:18
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 15:15:51
De la: kidd_o, la data 2013-07-19 15:11:30
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 15:05:47Toate ca toate ,ma bucur ca intr-un final a decis sa-mi raspunda la telefon.I-am dat intalnire la un restaurant in vecinatatea locului ei de munca,ne intalnim acolo cand iese.
Acum am emotii,de parca ar fi prima intalnire .Se pare ca-mi prinde bine dusu rece.


Aoleo daca nu ii duci o floare esti bostan.

Am rezolvat-o ,i-am comandat un buchet de trandafiri rosii si o cutie de rafaelo(numai bulgarasii cu cocos ii plac).In weekend o duc la un centru de tratament corporal,asa-mi sugerau colegele de la firma.
Pana la urma tot ma va ierta ,incerc pe cat posibil sa-i reintru in gratii,n-am chef sa ma trezesc ca e in bratele altor barbati.


Mno ashe
Bafta !
kidd_o
Postat pe 19 Iulie 2013 15:18
De la: kind_er, la data 2013-07-19 14:46:44Nevasta-ta are pe altu! Si a reusit sa te convinga si pe tine ca nu esti bun. Daca vrei sa te convingi verifica temeinic si pe urma te rog sa revii cu un comentariu in care sa ma contrazici. Nu te obosi sa o faci acum pentru ca nu are sens.



Plauzibil!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Iulie 2013 15:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa ma marit cu cine vor parintii? 0 De la: 29 Decembrie 2010 09:49
Reprezinta casatoria dovada de iubire absoluta? 20 De la: sadora 25 August 2009 15:56
cum e sa divortezi dupa 3 luni de casatorie??? 102 De la: Celia_1 24 Noiembrie 2010 08:53
casnici nefericite 42 De la: Lucia38 23 Iulie 2009 16:13
Simt ca ma forteaza sa imi schimb religia...si cred ca e prea devreme sa fac pasul acesta 61 De la: Donna22 13 Septembrie 2016 17:42