Setari Cookie-uri

nu stiu cum sa reactionez

fac spume ca dupa ce ne-am certat ca orbii luni de zile din cauza ei, acum cand eram linistiti ca a disparut din peisaj a aparut din nou!
si cum a aparut, a doua zi eu deja m-am certat cu cineva din cauza ei!
pentru ca nu inteleg ce vrea de la sufletul meu!
am sictirit-o si ieri si vad ca imi tot scrie pe face, pe mail. facusem enorma greseala sa ii dau nr de mobil imi trimite mesaje pe mobil : ca de ce nu vb cu ea? ca sunt o invidioasa, ca sunt geloasa pe cumnatul meu. ca sunt bolnava
o blochez si rasare din alta parte
Deb2013
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:10
De la: kiss_my_ass, la data 2013-09-06 11:07:14
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 11:00:46
De la: piscotica, la data 2013-09-06 10:50:08
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 10:43:16
De la: piscotica, la data 2013-09-06 10:38:57
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 10:34:08nu, nu mi-a confirmat ca m-a inselat cu ea, dar ea pana sa inceapa sa iasa cu cumnatul meu facea tot ce in sta in putere ca eu sa inteleg gresit prietenia dintre ea si sotul meu.
il suna noaptea, ii trimitea mesaje pe mobil, intra noaptea pe net sa vorbeasca cu ea.vorbeau toata ziua la telefon, pe net, etc.
cand il intrebam imi spunea ca sunt doar amici.
ea initial avea un prieten de care s-a despartit de curand si de cand s-a despartit de el subit a incetat orice prietenie si cu sotul meu.
acum cateva zile m-a abordat spunand ca ii pare rau pentru tot ce a facut, ca isi cere scuze daca a fost rautacioasa cu mine si ca vrea sa luam totul de la 0.
dupa 2 zile aflu ca a inceput sa iasa cu cumnatul meu, iar ieri eu si cumnatul meu ne-am certat pentru ca ea i-ar fi spus ca eu il barfesc pe el si sunt invidioasa pe relatia lor asa cum am fost invidioasa pe prietenia ei cu sotul meu.

aci-s cam doua variante.Ori domnisoara a incercat sa aibe o amicitzie cu sotul tau pentru a afla mai multe despre cumnat......ori erau amici sau mai mult edcat amici.
Dar asta poti sa o afli doar discutand calm cu sotul tau sau cu ea.desi clar nu o sa-ti spuna nimeni nimic .
Nu inteleg de ce trebuie sa ai tu vreo treaba cu ea...explica-i frumusel ca nu rezoneaza cu tine si cai dai cu flit.


eu am flituit-o de nenumarate ori. deja ajunsesem isterica din cauza ei, cand ii auzeam vocea sau ii auzeam numele imi venea sa ma catar pe pereti.
nu cred ca a incercat sa se foloseasca de sotul meu sa ajunga la celalalt pentru ca pur si simplu pe celalalt nu il cunostea. de curand s-au cunoscut.
ea era o dependenta de net care nu iesea din casa nici batuta, nu viata sociala, nu job, nu munca, nu scoala nimic.toata ziua la telefon si pe net.

inseamna ca nu sti sa flituiesti...si nu cred ca era cazu sa ajungi la faza de crizata.
cu calm se rezolva mai multe decat cu crizele.
Clar esti tinerica ,dar barbatu-to inca e la faza de supt...si nu te supara ...da poate ar trebui sa-i explici ca familia sunteti voi doi...si ca inca nu ati adoptat-o si pe domnisoara ,iar daca doreste sa recurga la adoptia respectivei ...tu iesi din ecuatie.]
simplu


este destul de nesimtita. de nenumarate ori m-am certat cu ea dar nu intelegea sau nu voia sa inteleaga.o tineau una si buna ca ei sunt doar amici, ca ea are un prieten (de 8 ani de zile, relatie la distanta-cum plm e posibil nu stiu da ma rog) pe care il cunostea si sotul meu.
cand am vazut ca nici ea nici el nu renunta am hotarat sa ma retrag eu asa ca am depus actele de divort. ea cand a aflat ca am depus actele de divort ea iarasi incepuse sa ma sune.ca nu are de ce sa imi para rau, ca nu e el singurul barbat de pe pamant, ca sunt tanara si pot sa-mi vad de viata mea.ca oricum sotul meu e un necioplit si un badaran etc etc.
l-am pus sa-si schimbe numarul de telefon si o perioada am stat separat, l-am trimis pe el la parintii lui.cum a aflat nr parintilor lui de fix nu stiu, ca incepuse sa il sune pe fixul socrilor mei. a repezit-o de cateva ori soacra-mea dupa care a renuntat sa mai sune.
acum ne-am impacat, am renuntat la divort, el nu mai vorbeste cu ea, dar ea l-a cunoscut pe fratele mai mic al sotului meu si au inceput o relatie.cumnatul meu stiind toate chestiile astea, ca atunci cand ma apucau crizele de nervi il sunam si pe el si ii povesteam.
a doua zi dupa ce am aflat ca iese cu el, m-a sunat el f nervos ca eu de ce comentez despre el, ca de ce il barfesc, ca nu ma intereseaza pe mien relatia lor ca nu trebuie sa-mi bag nasul.
habar n-am ce a zis de mine ca eu nici macar nu am vorbit despre el cu ea.singura chestie pe care i-am zis-o a fost : el e cam sensibil daca ai chef de joaca nu o face.
atat



din ce in ce mai bine!!si totusi ceva este putred in Danemarca!!dupa toate astea voi ati tot comunicat, tu si cu ea iar barbatu-to are 5 anisori sarmanu!!


n-am comunicat dar am fost eu tampita.ca atunci cand el imi zicea ca sunt doar amici voiam din tot sufletul sa il cred si incercam sa comunic cu ea in speranta ca ma insel, ca incercand sa o cunosc capat siguranta ca nu e asa cum credeam eu.
dupa care mai facea ea o gafa si o faceam troaca de porci.
dupa o perioada venea si se milogea si iarasi imi faceam probleme de constiinta ca sunt eu prea geloasa
dupa aia iar o sictiream iar aparea de pe undeva si incerca sa comunice cu mine.
Deb2013
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:13
De la: piscotica, la data 2013-09-06 11:05:54
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 11:00:46
este destul de nesimtita. de nenumarate ori m-am certat cu ea dar nu intelegea sau nu voia sa inteleaga.o tineau una si buna ca ei sunt doar amici, ca ea are un prieten (de 8 ani de zile, relatie la distanta-cum plm e posibil nu stiu da ma rog) pe care il cunostea si sotul meu.
cand am vazut ca nici ea nici el nu renunta am hotarat sa ma retrag eu asa ca am depus actele de divort. ea cand a aflat ca am depus actele de divort ea iarasi incepuse sa ma sune.ca nu are de ce sa imi para rau, ca nu e el singurul barbat de pe pamant, ca sunt tanara si pot sa-mi vad de viata mea.ca oricum sotul meu e un necioplit si un badaran etc etc.
l-am pus sa-si schimbe numarul de telefon si o perioada am stat separat, l-am trimis pe el la parintii lui.cum a aflat nr parintilor lui de fix nu stiu, ca incepuse sa il sune pe fixul socrilor mei. a repezit-o de cateva ori soacra-mea dupa care a renuntat sa mai sune.
acum ne-am impacat, am renuntat la divort, el nu mai vorbeste cu ea, dar ea l-a cunoscut pe fratele mai mic al sotului meu si au inceput o relatie.cumnatul meu stiind toate chestiile astea, ca atunci cand ma apucau crizele de nervi il sunam si pe el si ii povesteam.
a doua zi dupa ce am aflat ca iese cu el, m-a sunat el f nervos ca eu de ce comentez despre el, ca de ce il barfesc, ca nu ma intereseaza pe mien relatia lor ca nu trebuie sa-mi bag nasul.
habar n-am ce a zis de mine ca eu nici macar nu am vorbit despre el cu ea.singura chestie pe care i-am zis-o a fost : el e cam sensibil daca ai chef de joaca nu o face.
atat

deci sa inteleg ca acum ai rezolvat problema in casnicia ta?
sotul tau acum nu mai vorbeste cu ea?nici [pe net?
inseamna ca totul e ok?pai atunci de ce mai faci spume?
Si da /nu ai nici un drept sa te bagi in relatia altcuiva.


da nu intelegi ca nu m-am bagat?
nu ma intereseaza cu cine iese.nu e treaba mea
eu nici nu mai vorbeam cu ea, ea m-a abordat cerandu-si scuze pt tot ce a facut iar dupa aia mi-a zis ca iese cu cumnatul meu.
eu stiind ca ea e cam dezaxata i-am zis ok, ma bucur pt voi, mai ales ca am scapat de tine, dar ai grija ca el e mai sensibil.
atat i-am zis
Deb2013
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:15
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 10:00:25in primul rand, neatza tuturor
am o chestie pe suflet si sincer cu prietenele sau cu altcineva nu vreau sa discut despre chestia asta.

la un moment dat l-am banuit pe sotul meu ca ma inseala..nu am fost niciodata sigura de chestia asta, el a negat in permanenta iar acum cumnatul meu iese cu fata respectiva.



buna sa-ti fie inimioara neicrezatoare.
ai vreai sa te razbuni si sa traiasca si el ce traiesti tu ?
cauta-ma! sunt hot!
paradoxion_tertz
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:17
Saliu feteleeeeeeeee!
Am "rasfoit" si eu putin topicul acesta si...sincera sa fiu, nici mie nu mi-ar cadea bine o situatie de genul, la o prima vedere sotul pare a fi vinovat de tot ceea ce s-a iscat in viata voastra! Dar stii cum e, la fel ca virusul care gaseste terenul "slab" si declanseaza boala, la fel si casnicia voastra, probabil ca nu este tocmai solida si bine inchegata de sentimente statornice!
Trateaza cu mai multa indiferenta situatia... plateste-i cu aceiasi moneda, in sensul ca, indiferenta ucide iar in cazul vostru poate ca-i va deschide ochii si va realiza ca ceea ce "cauta" este de fapt chiar langa el.........
rondina
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:17
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 11:10:25fac spume ca dupa ce ne-am certat ca orbii luni de zile din cauza ei, acum cand eram linistiti ca a disparut din peisaj a aparut din nou!
si cum a aparut, a doua zi eu deja m-am certat cu cineva din cauza ei!
pentru ca nu inteleg ce vrea de la sufletul meu!
am sictirit-o si ieri si vad ca imi tot scrie pe face, pe mail. facusem enorma greseala sa ii dau nr de mobil imi trimite mesaje pe mobil : ca de ce nu vb cu ea? ca sunt o invidioasa, ca sunt geloasa pe cumnatul meu. ca sunt bolnava
o blochez si rasare din alta parte

aha...da ce obligatie ai tu sa comunici cu ea?
nu stiu de ce ...dar nu cred o iota din ce spui.Nu cred ca respectiva doreste in mod deosebit sa comunice cu tine...pe bune ...ceva nu e ok in toata treaba asta
piscotica
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:21
saliu rondi
piscotica
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:22
De la: paradoxion_tertz, la data 2013-09-06 11:17:50
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 10:00:25in primul rand, neatza tuturor
am o chestie pe suflet si sincer cu prietenele sau cu altcineva nu vreau sa discut despre chestia asta.

la un moment dat l-am banuit pe sotul meu ca ma inseala..nu am fost niciodata sigura de chestia asta, el a negat in permanenta iar acum cumnatul meu iese cu fata respectiva.



buna sa-ti fie inimioara neicrezatoare.
ai vreai sa te razbuni si sa traiasca si el ce traiesti tu ?
cauta-ma! sunt hot!

esti hot si tertz
piscotica
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:23
De la: piscotica, la data 2013-09-06 11:23:45
De la: paradoxion_tertz, la data 2013-09-06 11:17:50
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 10:00:25in primul rand, neatza tuturor
am o chestie pe suflet si sincer cu prietenele sau cu altcineva nu vreau sa discut despre chestia asta.

la un moment dat l-am banuit pe sotul meu ca ma inseala..nu am fost niciodata sigura de chestia asta, el a negat in permanenta iar acum cumnatul meu iese cu fata respectiva.



buna sa-ti fie inimioara neicrezatoare.
ai vreai sa te razbuni si sa traiasca si el ce traiesti tu ?
cauta-ma! sunt hot!

esti hot si tertz


ma excit numa' cand citesc despre mine asa ceva!
imi inchipui ce reactie are asupra femeilor. mmmmm!
paradoxion_tertz
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:25
De la: rondina, la data 2013-09-06 11:17:51Saliu feteleeeeeeeee!
Am "rasfoit" si eu putin topicul acesta si...sincera sa fiu, nici mie nu mi-ar cadea bine o situatie de genul, la o prima vedere sotul pare a fi vinovat de tot ceea ce s-a iscat in viata voastra! Dar stii cum e, la fel ca virusul care gaseste terenul "slab" si declanseaza boala, la fel si casnicia voastra, probabil ca nu este tocmai solida si bine inchegata de sentimente statornice!
Trateaza cu mai multa indiferenta situatia... plateste-i cu aceiasi moneda, in sensul ca, indiferenta ucide iar in cazul vostru poate ca-i va deschide ochii si va realiza ca ceea ce "cauta" este de fapt chiar langa el.........



evident ca m-a durut foarte mult si am suferit din cauza asta.oricum, de atunci am devenit mai irascibila, mai nervoasa. sigur ca si idn punctul meu de vedere principalul vinovat este el, pentru ca nu a stiut sa traseze granitele.nu zic ca nu o fi fost amicitie, dar daca vezi ca iti este afectata relatia iti bagi picioarele in ea de amicitie. asta nu inseamna ca ea este nevinovata, ca si eu am avut amici, am avut o groaza de prieteni dar in momentul in care observam ca prietena/sotia unuia dintre ei
nu priveste cu ochi buni relatia noastra de prietenie m-am retras in carapacea mea.nu imi place sa se inteleaga altceva decat este de fapt. la fel cum nu imi place sa fac ceea ce nu as vrea sa mi se faca.
nu stiu nici motivul pentru care ei nu isi mai vorbesc acum. el imi zice ca ea e o dezaxata de care s-a folosit. folosit in ce sens? jucau un cretin de joc, lineage unde erau parteneri.chipurile el din cauza asta socializa cu ea.
acum el nu mai joaca si din cauza asta nu mai are nevoie de ea.
ma rog....chiar ieri i-a trimis iar un mesaj sotului meu ( ca iar a aflat nr lui) in care il ruga sa ii spuna fratelui lui sa o sune.el zice ca nu i-a raspuns la mesaj, ca nu ii mai raspunde nici la telefoane (seara, noaptea, cand e acasa nu il mai suna e adevarat)
ori eu nu sunt sanatoasa la cap ori ei.nu stiu.
Deb2013
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:27
De la: piscotica, la data 2013-09-06 11:22:58saliu rondi

Daliu Pisco'! Nici eu nu inteleg de ce a acceptat de la bun inceput sa comunice cu ea, asa ceva nu se face in astfel de situatii!
rondina
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:27
De la: paradoxion_tertz, la data 2013-09-06 11:25:29
De la: piscotica, la data 2013-09-06 11:23:45
De la: paradoxion_tertz, la data 2013-09-06 11:17:50
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 10:00:25in primul rand, neatza tuturor
am o chestie pe suflet si sincer cu prietenele sau cu altcineva nu vreau sa discut despre chestia asta.

la un moment dat l-am banuit pe sotul meu ca ma inseala..nu am fost niciodata sigura de chestia asta, el a negat in permanenta iar acum cumnatul meu iese cu fata respectiva.



buna sa-ti fie inimioara neicrezatoare.
ai vreai sa te razbuni si sa traiasca si el ce traiesti tu ?
cauta-ma! sunt hot!

esti hot si tertz


ma excit numa' cand citesc despre mine asa ceva!
imi inchipui ce reactie are asupra femeilor. mmmmm!

reactie paradoxala
piscotica
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:28
De la: piscotica, la data 2013-09-06 11:21:31
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 11:10:25fac spume ca dupa ce ne-am certat ca orbii luni de zile din cauza ei, acum cand eram linistiti ca a disparut din peisaj a aparut din nou!
si cum a aparut, a doua zi eu deja m-am certat cu cineva din cauza ei!
pentru ca nu inteleg ce vrea de la sufletul meu!
am sictirit-o si ieri si vad ca imi tot scrie pe face, pe mail. facusem enorma greseala sa ii dau nr de mobil imi trimite mesaje pe mobil : ca de ce nu vb cu ea? ca sunt o invidioasa, ca sunt geloasa pe cumnatul meu. ca sunt bolnava
o blochez si rasare din alta parte

aha...da ce obligatie ai tu sa comunici cu ea?
nu stiu de ce ...dar nu cred o iota din ce spui.Nu cred ca respectiva doreste in mod deosebit sa comunice cu tine...pe bune ...ceva nu e ok in toata treaba asta


e clar ca ceva nu e ok.
dar cred ca am devenit si eu o sado-masochista.cand imi scrie ceva nu ma pot abtine sa nu ii dau raspunsul.
ieri ma dusesem la medic ca aveam o consultatie, chiar si in timpul consultatiei veneau mesaje de la ea exact asa : alooo, de ce nu imi scrii pe face?

^heiii esti acolo???


nu ma mai bagi in seama...


ce te-ai suparat?


raspundeeeeee


nu i-am mai raspuns.
inainte ii raspundeam din doua motive : 1. incercam sa ma autuconving ca e o fata ok si nu e nimic intre ea si sotul meu.
2.ma gandeam ca poate se scapa cu ceva si voi avea dovada.

Deb2013
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:30
De la: rondina, la data 2013-09-06 11:27:25
De la: piscotica, la data 2013-09-06 11:22:58saliu rondi

Daliu Pisco'! Nici eu nu inteleg de ce a acceptat de la bun inceput sa comunice cu ea, asa ceva nu se face in astfel de situatii!

mna ,in sfarsit cineva intelege ....nedumerirea mea.Iote d`aia nu-mi vine a crede ca nu e o telenovela inventata....o efmeie cu capu pe umeri,care stie ce vrea de la viata implicit de la casnicie ...stie cum sa abordeze orce problema dificila care intervine pe parcursul unei relatii,stie ca o alta femeie nu va putea fi amica sotului ...etc
piscotica
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:31
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 11:30:14
De la: piscotica, la data 2013-09-06 11:21:31
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 11:10:25fac spume ca dupa ce ne-am certat ca orbii luni de zile din cauza ei, acum cand eram linistiti ca a disparut din peisaj a aparut din nou!
si cum a aparut, a doua zi eu deja m-am certat cu cineva din cauza ei!
pentru ca nu inteleg ce vrea de la sufletul meu!
am sictirit-o si ieri si vad ca imi tot scrie pe face, pe mail. facusem enorma greseala sa ii dau nr de mobil imi trimite mesaje pe mobil : ca de ce nu vb cu ea? ca sunt o invidioasa, ca sunt geloasa pe cumnatul meu. ca sunt bolnava
o blochez si rasare din alta parte

aha...da ce obligatie ai tu sa comunici cu ea?
nu stiu de ce ...dar nu cred o iota din ce spui.Nu cred ca respectiva doreste in mod deosebit sa comunice cu tine...pe bune ...ceva nu e ok in toata treaba asta


e clar ca ceva nu e ok.
dar cred ca am devenit si eu o sado-masochista.cand imi scrie ceva nu ma pot abtine sa nu ii dau raspunsul.
ieri ma dusesem la medic ca aveam o consultatie, chiar si in timpul consultatiei veneau mesaje de la ea exact asa : alooo, de ce nu imi scrii pe face?

^heiii esti acolo???


nu ma mai bagi in seama...


ce te-ai suparat?


raspundeeeeee


nu i-am mai raspuns.
inainte ii raspundeam din doua motive : 1. incercam sa ma autuconving ca e o fata ok si nu e nimic intre ea si sotul meu.
2.ma gandeam ca poate se scapa cu ceva si voi avea dovada.




de fapt, nu pe sotul tau il vrea.
ci pe tine.
paradoxion_tertz
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:31
sau in cel mai fericit caz, sa faceti sex in trei.
sa ne povestesti detalii.
paradoxion_tertz
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:33
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 11:27:12
De la: rondina, la data 2013-09-06 11:17:51Saliu feteleeeeeeeee!
Am "rasfoit" si eu putin topicul acesta si...sincera sa fiu, nici mie nu mi-ar cadea bine o situatie de genul, la o prima vedere sotul pare a fi vinovat de tot ceea ce s-a iscat in viata voastra! Dar stii cum e, la fel ca virusul care gaseste terenul "slab" si declanseaza boala, la fel si casnicia voastra, probabil ca nu este tocmai solida si bine inchegata de sentimente statornice!
Trateaza cu mai multa indiferenta situatia... plateste-i cu aceiasi moneda, in sensul ca, indiferenta ucide iar in cazul vostru poate ca-i va deschide ochii si va realiza ca ceea ce "cauta" este de fapt chiar langa el.........



evident ca m-a durut foarte mult si am suferit din cauza asta.oricum, de atunci am devenit mai irascibila, mai nervoasa. sigur ca si idn punctul meu de vedere principalul vinovat este el, pentru ca nu a stiut sa traseze granitele.nu zic ca nu o fi fost amicitie, dar daca vezi ca iti este afectata relatia iti bagi picioarele in ea de amicitie. asta nu inseamna ca ea este nevinovata, ca si eu am avut amici, am avut o groaza de prieteni dar in momentul in care observam ca prietena/sotia unuia dintre ei
nu priveste cu ochi buni relatia noastra de prietenie m-am retras in carapacea mea.nu imi place sa se inteleaga altceva decat este de fapt. la fel cum nu imi place sa fac ceea ce nu as vrea sa mi se faca.
nu stiu nici motivul pentru care ei nu isi mai vorbesc acum. el imi zice ca ea e o dezaxata de care s-a folosit. folosit in ce sens? jucau un cretin de joc, lineage unde erau parteneri.chipurile el din cauza asta socializa cu ea.
acum el nu mai joaca si din cauza asta nu mai are nevoie de ea.
ma rog....chiar ieri i-a trimis iar un mesaj sotului meu ( ca iar a aflat nr lui) in care il ruga sa ii spuna fratelui lui sa o sune.el zice ca nu i-a raspuns la mesaj, ca nu ii mai raspunde nici la telefoane (seara, noaptea, cand e acasa nu il mai suna e adevarat)
ori eu nu sunt sanatoasa la cap ori ei.nu stiu.

Schimba-ti atitudinea, orice ar fi...nici un barbat nu suporta nervii si irascibilitatea unei femei! De cele mai multe ori asta este unul din motivele pentru care si "scapa" pe aratura...Chiar daca nu merita acum, incearca sa fii calma, buna si intelegatoare cu el, fii tandra, fii femei in toate privintele si iti vei da seama mai tarziu ca a meritat! Inceteaza orice "contact" cu dezaxata, fii o Lady si sotia lui!
rondina
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:34
De la: piscotica, la data 2013-09-06 11:31:12
De la: rondina, la data 2013-09-06 11:27:25
De la: piscotica, la data 2013-09-06 11:22:58saliu rondi

Daliu Pisco'! Nici eu nu inteleg de ce a acceptat de la bun inceput sa comunice cu ea, asa ceva nu se face in astfel de situatii!

mna ,in sfarsit cineva intelege ....nedumerirea mea.Iote d`aia nu-mi vine a crede ca nu e o telenovela inventata....o efmeie cu capu pe umeri,care stie ce vrea de la viata implicit de la casnicie ...stie cum sa abordeze orce problema dificila care intervine pe parcursul unei relatii,stie ca o alta femeie nu va putea fi amica sotului ...etc



stiu si eu f bine chestia asta.pentru ca eu am avut mereu amici baieti iar sotul meu, pe atunci prietenul meu, imi zicea de fiecare data ca o fata si un baiat nu au cum sa fie amici, ca intotdeauna e mai mult de atat. stiuuuu stiuu si eu f binee chestiile asteaa
voiam sa am o dovadaa, nu voiam sa divortez pur si simplu pt ca sotul meu joaca conquistador cu una pe nett
Deb2013
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:34
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 11:30:14
De la: piscotica, la data 2013-09-06 11:21:31
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 11:10:25fac spume ca dupa ce ne-am certat ca orbii luni de zile din cauza ei, acum cand eram linistiti ca a disparut din peisaj a aparut din nou!
si cum a aparut, a doua zi eu deja m-am certat cu cineva din cauza ei!
pentru ca nu inteleg ce vrea de la sufletul meu!
am sictirit-o si ieri si vad ca imi tot scrie pe face, pe mail. facusem enorma greseala sa ii dau nr de mobil imi trimite mesaje pe mobil : ca de ce nu vb cu ea? ca sunt o invidioasa, ca sunt geloasa pe cumnatul meu. ca sunt bolnava
o blochez si rasare din alta parte

aha...da ce obligatie ai tu sa comunici cu ea?
nu stiu de ce ...dar nu cred o iota din ce spui.Nu cred ca respectiva doreste in mod deosebit sa comunice cu tine...pe bune ...ceva nu e ok in toata treaba asta


e clar ca ceva nu e ok.
dar cred ca am devenit si eu o sado-masochista.cand imi scrie ceva nu ma pot abtine sa nu ii dau raspunsul.
ieri ma dusesem la medic ca aveam o consultatie, chiar si in timpul consultatiei veneau mesaje de la ea exact asa : alooo, de ce nu imi scrii pe face?

^heiii esti acolo???


nu ma mai bagi in seama...


ce te-ai suparat?


raspundeeeeee


nu i-am mai raspuns.
inainte ii raspundeam din doua motive : 1. incercam sa ma autuconving ca e o fata ok si nu e nimic intre ea si sotul meu.
2.ma gandeam ca poate se scapa cu ceva si voi avea dovada.


si...de ce nu i-ai raspuns pe facebok?
ceva in genu

nu am nimic de impartit cu tine ,nu-mi plac companiile unor persoane cu probleme psihice,nu am nevoie de prietene care incearca din rasputeri sa-mi acapareze sotul si sa-mi intervina in viata conjugala.
Cred ca era suficient si sa-i recomanzi un psiholog pentru a putea fi ajutata sa constientizeze faptul ca ar fi cazul sa interactioneze cu oameni la modul general fara a invada viata acestora.
piscotica
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:35
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 11:34:15
De la: piscotica, la data 2013-09-06 11:31:12
De la: rondina, la data 2013-09-06 11:27:25
De la: piscotica, la data 2013-09-06 11:22:58saliu rondi

Daliu Pisco'! Nici eu nu inteleg de ce a acceptat de la bun inceput sa comunice cu ea, asa ceva nu se face in astfel de situatii!

mna ,in sfarsit cineva intelege ....nedumerirea mea.Iote d`aia nu-mi vine a crede ca nu e o telenovela inventata....o efmeie cu capu pe umeri,care stie ce vrea de la viata implicit de la casnicie ...stie cum sa abordeze orce problema dificila care intervine pe parcursul unei relatii,stie ca o alta femeie nu va putea fi amica sotului ...etc



stiu si eu f bine chestia asta.pentru ca eu am avut mereu amici baieti iar sotul meu, pe atunci prietenul meu, imi zicea de fiecare data ca o fata si un baiat nu au cum sa fie amici, ca intotdeauna e mai mult de atat. stiuuuu stiuu si eu f binee chestiile asteaa
voiam sa am o dovadaa, nu voiam sa divortez pur si simplu pt ca sotul meu joaca conquistador cu una pe nett

moama jocurile aste pe net
da i-a intreaba-l tu pe el...alta treaba nu are decat sa se joace?i-a trimite-l la cumparaturi,pune-i aspiratoru in mana
piscotica
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:37
De la: rondina, la data 2013-09-06 11:34:06
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 11:27:12
De la: rondina, la data 2013-09-06 11:17:51Saliu feteleeeeeeeee!
Am "rasfoit" si eu putin topicul acesta si...sincera sa fiu, nici mie nu mi-ar cadea bine o situatie de genul, la o prima vedere sotul pare a fi vinovat de tot ceea ce s-a iscat in viata voastra! Dar stii cum e, la fel ca virusul care gaseste terenul "slab" si declanseaza boala, la fel si casnicia voastra, probabil ca nu este tocmai solida si bine inchegata de sentimente statornice!
Trateaza cu mai multa indiferenta situatia... plateste-i cu aceiasi moneda, in sensul ca, indiferenta ucide iar in cazul vostru poate ca-i va deschide ochii si va realiza ca ceea ce "cauta" este de fapt chiar langa el.........



evident ca m-a durut foarte mult si am suferit din cauza asta.oricum, de atunci am devenit mai irascibila, mai nervoasa. sigur ca si idn punctul meu de vedere principalul vinovat este el, pentru ca nu a stiut sa traseze granitele.nu zic ca nu o fi fost amicitie, dar daca vezi ca iti este afectata relatia iti bagi picioarele in ea de amicitie. asta nu inseamna ca ea este nevinovata, ca si eu am avut amici, am avut o groaza de prieteni dar in momentul in care observam ca prietena/sotia unuia dintre ei
nu priveste cu ochi buni relatia noastra de prietenie m-am retras in carapacea mea.nu imi place sa se inteleaga altceva decat este de fapt. la fel cum nu imi place sa fac ceea ce nu as vrea sa mi se faca.
nu stiu nici motivul pentru care ei nu isi mai vorbesc acum. el imi zice ca ea e o dezaxata de care s-a folosit. folosit in ce sens? jucau un cretin de joc, lineage unde erau parteneri.chipurile el din cauza asta socializa cu ea.
acum el nu mai joaca si din cauza asta nu mai are nevoie de ea.
ma rog....chiar ieri i-a trimis iar un mesaj sotului meu ( ca iar a aflat nr lui) in care il ruga sa ii spuna fratelui lui sa o sune.el zice ca nu i-a raspuns la mesaj, ca nu ii mai raspunde nici la telefoane (seara, noaptea, cand e acasa nu il mai suna e adevarat)
ori eu nu sunt sanatoasa la cap ori ei.nu stiu.

Schimba-ti atitudinea, orice ar fi...nici un barbat nu suporta nervii si irascibilitatea unei femei! De cele mai multe ori asta este unul din motivele pentru care si "scapa" pe aratura...Chiar daca nu merita acum, incearca sa fii calma, buna si intelegatoare cu el, fii tandra, fii femei in toate privintele si iti vei da seama mai tarziu ca a meritat! Inceteaza orice "contact" cu dezaxata, fii o Lady si sotia lui!


stau si ma crizez pe aici.nu ma mai cert cu el de mult, de fapt de cand am renuntat la divort nu ne-am mai certat, nici in perioada cat a stat la parintii lui nici dupa aia.oricum ea disparuse.nu ma mai suna, nu imi mai scria. el pare schimbat adica ne intelegem destul de bine chiar nu avem nici o problema. am pomenit la un moment dat de divort si i-am zis ca aveam de gand sa finalizez procedura in cazul in care el ar si continuat si mi-a zis sa inchidem subiesctul pentru ca nu ii face placere sa discute despre acea perioada urata.
pana a aparut jigodia asta iar in peisaj si mi-am amintit totul din nou, parca retraiesc aceleasi clipe.
javra, m-a facut sa ma cert si cu cumnata-miu
Deb2013
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:38
De la: paradoxion_tertz, la data 2013-09-06 11:33:17sau in cel mai fericit caz, sa faceti sex in trei.
sa ne povestesti detalii.

banuiesc ca doresti si sa vizionezi o eventuala filmare
piscotica
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:39
De la: piscotica, la data 2013-09-06 11:35:10
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 11:30:14
De la: piscotica, la data 2013-09-06 11:21:31
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 11:10:25fac spume ca dupa ce ne-am certat ca orbii luni de zile din cauza ei, acum cand eram linistiti ca a disparut din peisaj a aparut din nou!
si cum a aparut, a doua zi eu deja m-am certat cu cineva din cauza ei!
pentru ca nu inteleg ce vrea de la sufletul meu!
am sictirit-o si ieri si vad ca imi tot scrie pe face, pe mail. facusem enorma greseala sa ii dau nr de mobil imi trimite mesaje pe mobil : ca de ce nu vb cu ea? ca sunt o invidioasa, ca sunt geloasa pe cumnatul meu. ca sunt bolnava
o blochez si rasare din alta parte

aha...da ce obligatie ai tu sa comunici cu ea?
nu stiu de ce ...dar nu cred o iota din ce spui.Nu cred ca respectiva doreste in mod deosebit sa comunice cu tine...pe bune ...ceva nu e ok in toata treaba asta


e clar ca ceva nu e ok.
dar cred ca am devenit si eu o sado-masochista.cand imi scrie ceva nu ma pot abtine sa nu ii dau raspunsul.
ieri ma dusesem la medic ca aveam o consultatie, chiar si in timpul consultatiei veneau mesaje de la ea exact asa : alooo, de ce nu imi scrii pe face?

^heiii esti acolo???


nu ma mai bagi in seama...


ce te-ai suparat?


raspundeeeeee


nu i-am mai raspuns.
inainte ii raspundeam din doua motive : 1. incercam sa ma autuconving ca e o fata ok si nu e nimic intre ea si sotul meu.
2.ma gandeam ca poate se scapa cu ceva si voi avea dovada.


si...de ce nu i-ai raspuns pe facebok?
ceva in genu

nu am nimic de impartit cu tine ,nu-mi plac companiile unor persoane cu probleme psihice,nu am nevoie de prietene care incearca din rasputeri sa-mi acapareze sotul si sa-mi intervina in viata conjugala.
Cred ca era suficient si sa-i recomanzi un psiholog pentru a putea fi ajutata sa constientizeze faptul ca ar fi cazul sa interactioneze cu oameni la modul general fara a invada viata acestora.


asta i-am scris-o deja in momentul in care si-a facut revenirea in forta.dar cand am vazut ca isi cere scuze nu stiu, sunt cretina.
mi-a zis ca s-a despartit de prietenul ei a facut o depresie urata, a facut tratament etc.
pur si simplu mi-a fost mila. mi-a fost mila de cretina care m-a facut sa sufar de intrasem si eu in depresie.
si iar mi-a venit in minte : daca exagerez eu? daca intr-adevar nu a fost nimic? si sunt rautacioasa cu un om care sufera.
da nu!
nu trebuie sa imi mai pun nici un fel de intrebare ca pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti.
Deb2013
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:41
Deb, te inteleg si cred ca toti ne-am facut deja o impresie...incearca totusi sa-ti nervii in frau si cat de cat sa tii cont si de sfaturile noastre, sigur asta este doar ultima ei "zvacnire", ultimul strop de venin daca vrei!!
Mai bine hai sa ne bucuram ca azi e vineri si ca dupa munca incepe weekenduuuuuuuuuuuul! Yeeeeeeeeeeeei si Yupiiiiiiiiiiiiiiiii
http://ilovefunnycats.net/wp-content/uploads/2013/02/11175_161646713986509_315099269_n.jpg
.
rondina
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:43
*sa-ti tii
rondina
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:43
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 11:41:19
asta i-am scris-o deja in momentul in care si-a facut revenirea in forta.dar cand am vazut ca isi cere scuze nu stiu, sunt cretina.
mi-a zis ca s-a despartit de prietenul ei a facut o depresie urata, a facut tratament etc.
pur si simplu mi-a fost mila. mi-a fost mila de cretina care m-a facut sa sufar de intrasem si eu in depresie.
si iar mi-a venit in minte : daca exagerez eu? daca intr-adevar nu a fost nimic? si sunt rautacioasa cu un om care sufera.
da nu!
nu trebuie sa imi mai pun nici un fel de intrebare ca pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti.

bun ,acu ti-o zic asa pe sleau...chiar daca te vei oftica,te vei criza ..treaba ta!
Tu esti o sado-masochista !
Pai unu la mana ,ai o familie,totul e ok in casnicia ta si tu ce faci?te reanprietenesti cu madama care a fost la un pas sa-ti naruiasca totul.

Fataa,ori iti bagi mintile-n cap ...si-t vezi strict de ale tale...ori vei avea iar depresii.
Mna uite ce face facebucu din voi...
piscotica
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:44
De la: rondina, la data 2013-09-06 11:43:05Deb, te inteleg si cred ca toti ne-am facut deja o impresie...incearca totusi sa-ti nervii in frau si cat de cat sa tii cont si de sfaturile noastre, sigur asta este doar ultima ei "zvacnire", ultimul strop de venin daca vrei!!
Mai bine hai sa ne bucuram ca azi e vineri si ca dupa munca incepe weekenduuuuuuuuuuuul! Yeeeeeeeeeeeei si Yupiiiiiiiiiiiiiiiii
http://ilovefunnycats.net/wp-content/uploads/2013/02/11175_161646713986509_315099269_n.jpg
.



serios, incerc din raspunteri sa imi tin nervii in frau dar m-au apucat toti dracii cand m-a sunat cumnatul meu sa imi zica sa am grija ce vorbesc!
omu lu dumnezeu, pe mine ma cunosti de ani de zile, de ani de zile sunt casatorita cu fratele tau, si inca cativa ani cat am fost prieteni.
nu ne-am certat niciodata.
pe dezaxata o cunosti de cateva zile si vii sa-mi zici mie sa am grija ce vorbesc? stiind f bine ca eu chiar tin la el si niciodata nu am zis ceva rau despre el.si el a crezut-o.
a crezut-o in conditiile in care eu acum cateva luni il sunam si plangeam la telefon si el, necunoscand-o, o facea albie de porci si chiar imi cerea nr ei de telefon sa o sune.
Deb2013
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:47
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 11:10:25fac spume ca dupa ce ne-am certat ca orbii luni de zile din cauza ei, acum cand eram linistiti ca a disparut din peisaj a aparut din nou!
si cum a aparut, a doua zi eu deja m-am certat cu cineva din cauza ei!
pentru ca nu inteleg ce vrea de la sufletul meu!
am sictirit-o si ieri si vad ca imi tot scrie pe face, pe mail. facusem enorma greseala sa ii dau nr de mobil imi trimite mesaje pe mobil : ca de ce nu vb cu ea? ca sunt o invidioasa, ca sunt geloasa pe cumnatul meu. ca sunt bolnava
o blochez si rasare din alta parte

bolnava psihic e aia, pt ca are o fixatie pe partea masculina a familiei tale!
sa inteleg ca si cumnatelu' joaca conchistador!
MissDarine
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:47
De la: rondina, la data 2013-09-06 11:43:05
Mai bine hai sa ne bucuram ca azi e vineri si ca dupa munca incepe weekenduuuuuuuuuuuul! Yeeeeeeeeeeeei si Yupiiiiiiiiiiiiiiiii
http://ilovefunnycats.net/wp-content/uploads/2013/02/11175_161646713986509_315099269_n.jpg
.

oh da
saliu zdrentuila
MissDarine
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:48
De la: piscotica, la data 2013-09-06 11:44:47
De la: Deb2013, la data 2013-09-06 11:41:19
asta i-am scris-o deja in momentul in care si-a facut revenirea in forta.dar cand am vazut ca isi cere scuze nu stiu, sunt cretina.
mi-a zis ca s-a despartit de prietenul ei a facut o depresie urata, a facut tratament etc.
pur si simplu mi-a fost mila. mi-a fost mila de cretina care m-a facut sa sufar de intrasem si eu in depresie.
si iar mi-a venit in minte : daca exagerez eu? daca intr-adevar nu a fost nimic? si sunt rautacioasa cu un om care sufera.
da nu!
nu trebuie sa imi mai pun nici un fel de intrebare ca pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti.

bun ,acu ti-o zic asa pe sleau...chiar daca te vei oftica,te vei criza ..treaba ta!
Tu esti o sado-masochista !
Pai unu la mana ,ai o familie,totul e ok in casnicia ta si tu ce faci?te reanprietenesti cu madama care a fost la un pas sa-ti naruiasca totul.

Fataa,ori iti bagi mintile-n cap ...si-t vezi strict de ale tale...ori vei avea iar depresii.
Mna uite ce face facebucu din voi...


asa mi-a zis si sotul meu aseara, sa nu mai vorbesc cu ea, sa o ignor total.
dar imi fac fel si fel de scenarii in cap. de ce nu vrea sa vb? are ceva de ascuns? ii e frica de ea ca il da de gol cu ceva?
mi-a zis ca daca ea mai continua sa ma deranjeze o sa o sune si o sa o bage in ..... ma-sii.zice dar nu face nimic
de ce nu a facut-o pana acum?
ea ce incearca sa faca?
se foloseste de mine sa se razbune pe el?
se foloseste de cumnatul meu?
am o groaza de intrebari.
Deb2013
Postat pe 6 Septembrie 2013 11:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Soacra...este in plus 317 De la: kudika_12538 24 Iulie 2014 21:04
Are alta sau nu? 4 De la: Rodika91 6 Martie 2012 13:02
nunta 1 De la: kudika343397 10 Iunie 2013 18:49
Foto Video Trash The Dress - poezia asezata in rama 1 De la: eunescu09 22 Octombrie 2009 09:56
mai exista romantism? 34 De la: geo_xx 9 Ianuarie 2010 22:00