Setari Cookie-uri

Chiar absolut toti barbatii inseala?!

De la: kidd_o, la data 2013-11-11 00:53:01
De la: Muse__, la data 2013-11-11 00:13:53sirop de siroposenie, este?

nu prea dulce sa nu dam in diabet

daca gasesc un sirop din ala siropos, il dau pe gat tot odata :D :)) lol
Muse__
Postat pe 11 Noiembrie 2013 00:55
De la: Muse__, la data 2013-11-11 00:55:23
De la: kidd_o, la data 2013-11-11 00:53:01
De la: Muse__, la data 2013-11-11 00:13:53sirop de siroposenie, este?

nu prea dulce sa nu dam in diabet

daca gasesc un sirop din ala siropos, il dau pe gat tot odata :D :)) lol


someone call 911
kidd_o
Postat pe 11 Noiembrie 2013 00:59
De la: kidd_o, la data 2013-11-11 00:59:13
De la: Muse__, la data 2013-11-11 00:55:23
De la: kidd_o, la data 2013-11-11 00:53:01
De la: Muse__, la data 2013-11-11 00:13:53sirop de siroposenie, este?

nu prea dulce sa nu dam in diabet

daca gasesc un sirop din ala siropos, il dau pe gat tot odata :D :)) lol


someone call 911


:D:D nighty night
Muse__
Postat pe 11 Noiembrie 2013 01:10
Dupa parerea mea , in cazul lui , flirtul pe net era o obisnuinta de care nu a reusit sa se dezbare. Sunt cazuri de barbati care se rezuma doar la flirt fara a incerca sa depaseasca aceasta faza. Cu toate astea simplul fapt ca nu a stiut sa faca discret acest lucru este o dovada de lipsa de respect.
Dupa parerea mea nu toti barbatii insala. Exista si barbati care stiu sa isi tina jucaria in pantaloni in fata tentatiilor. In mod special cei pentru care sexul nu este cel mai important lucru in viata.
Dupa parerea mea gradul de infidelitate la barbati este direct proportional cu gradul lor de atractivitate. In mod sigur exista si exceptii de la regula enuntata de mine insa aceste exceptii trebuie sa aiba caractere foarte puternice pentru ca sunt foarte des supusi tentatiilor.

Radu_Cristian_1
Postat pe 11 Noiembrie 2013 10:02
De la: Radu_Cristian_1, la data 2013-11-11 10:02:54Dupa parerea mea , in cazul lui , flirtul pe net era o obisnuinta de care nu a reusit sa se dezbare. Sunt cazuri de barbati care se rezuma doar la flirt fara a incerca sa depaseasca aceasta faza. Cu toate astea simplul fapt ca nu a stiut sa faca discret acest lucru este o dovada de lipsa de respect.
Dupa parerea mea nu toti barbatii insala. Exista si barbati care stiu sa isi tina jucaria in pantaloni in fata tentatiilor. In mod special cei pentru care sexul nu este cel mai important lucru in viata.
Dupa parerea mea gradul de infidelitate la barbati este direct proportional cu gradul lor de atractivitate. In mod sigur exista si exceptii de la regula enuntata de mine insa aceste exceptii trebuie sa aiba caractere foarte puternice pentru ca sunt foarte des supusi tentatiilor.

Deci, ca sa ma fac mai bine inteleasa... tipul de care spun nu doar ca flirta (gen..vai ce bine arati si etc... ) dar le si invita in excursii si se recomanda a fii singur, nu a zis nicio clipa ca are o relatie cu cineva.Din contra chiar, cand a fost intrebat daca e intr-o relatie, el a zis NU. Iar in legatura cu discretia...pai a fost intr-un fel discret, ca a vorbit cu ele fara sa stiu eu, si am avut un impuls sa ii cer sa ma lase sa ma uit la discutii, iar ce am gasit in arhiva mi-a ridicat tensiunea instant. Deci mie nu m-i se pare ca ce a facut el a fost doar un flirt nevinovat, eu zic ca a incercat sa ma insele dar nu au acceptat respectivele ca altfel...... Si mai zicea ca ma iubeste ca pe viata lui. De fapt si de drept, intentia conteaza, ca nu l-a vrut nimeni de-o partida asta e problema lui, nu a mea, dar intentia a fost acolo, si cand s-a dat a fii singur in fata tipelor alora nu cred ca se gandea vreodata ca o sa aflu eu. Nu zic de acum ca toti barbatii sunt porci, dar asta a fost sigur un maaare porc.
Miss_Y
Postat pe 12 Noiembrie 2013 06:54
Radu_Cristian_1 , acum depinde ce denumesti tu a fii flirt si care e limita , eu cand aud de cuvantul asta, ma gandesc ca la un compliment, nu ca la o aluzie sexuala idirect aratata. Dar poate gresec eu si flirtul e altceva decat am crezut eu pana acum.
Miss_Y
Postat pe 12 Noiembrie 2013 07:01
De la: kudika_939634, la data 2013-11-12 07:01:15Radu_Cristian_1 , acum depinde ce denumesti tu a fii flirt si care e limita , eu cand aud de cuvantul asta, ma gandesc ca la un compliment, nu ca la o aluzie sexuala idirect aratata. Dar poate gresec eu si flirtul e altceva decat am crezut eu pana acum.



Atunci cand iubesti,nu ai cum sa accepti ideea unui eventual flirt,nu mai discut despre o extra relatie!!Flirtul inseamna tatonare,incercarea disponibilitatii celuilalt sau celeilalte,si acolo unde aceasta exista,se trece la pasul urmator,actul in sine!!
kudika_15804
Postat pe 12 Noiembrie 2013 09:09
De la: Radu_Cristian_1, la data 2013-11-11 10:02:54Dupa parerea mea , in cazul lui , flirtul pe net era o obisnuinta de care nu a reusit sa se dezbare. Sunt cazuri de barbati care se rezuma doar la flirt fara a incerca sa depaseasca aceasta faza. Cu toate astea simplul fapt ca nu a stiut sa faca discret acest lucru este o dovada de lipsa de respect.
Dupa parerea mea nu toti barbatii insala. Exista si barbati care stiu sa isi tina jucaria in pantaloni in fata tentatiilor. In mod special cei pentru care sexul nu este cel mai important lucru in viata.
Dupa parerea mea gradul de infidelitate la barbati este direct proportional cu gradul lor de atractivitate. In mod sigur exista si exceptii de la regula enuntata de mine insa aceste exceptii trebuie sa aiba caractere foarte puternice pentru ca sunt foarte des supusi tentatiilor.




Iubirea inseamna si respect,deci este evident cazul de fata,indiferent daca s-a flirtat sau nu!!
kudika_15804
Postat pe 12 Noiembrie 2013 09:10
De la: kudika_939634, la data 2013-11-12 06:54:44 Iar in legatura cu discretia...pai a fost intr-un fel discret, ca a vorbit cu ele fara sa stiu eu, si am avut un impuls sa ii cer sa ma lase sa ma uit la discutii, iar ce am gasit in arhiva mi-a ridicat tensiunea instant.


Tinand cont de aceasta completare nu mai pot spune decat:
No comment!
Radu_Cristian_1
Postat pe 12 Noiembrie 2013 09:56
De la: kudika_15804, la data 2013-11-12 09:09:20
De la: kudika_939634, la data 2013-11-12 07:01:15Radu_Cristian_1 , acum depinde ce denumesti tu a fii flirt si care e limita , eu cand aud de cuvantul asta, ma gandesc ca la un compliment, nu ca la o aluzie sexuala idirect aratata. Dar poate gresec eu si flirtul e altceva decat am crezut eu pana acum.



Atunci cand iubesti,nu ai cum sa accepti ideea unui eventual flirt,nu mai discut despre o extra relatie!!Flirtul inseamna tatonare,incercarea disponibilitatii celuilalt sau celeilalte,si acolo unde aceasta exista,se trece la pasul urmator,actul in sine!!


Am o completare legata de faptul ca nu intotdeauna disponibilitatea garanteaza ca se ajunge si la actul in sine.
In unele cazuri varsta si experienta emotionala proprie cenzureaza intentia de a finaliza flirtul cu actul in sine.
Mai sunt situati in care flirtul pleaca dintr-o joaca. Am sesizat insa ca sunt destui cei care se retrag cand joaca devine prea serioasa.
Recunosc insa ca de cele mai multe ori disponibilitatea duce la actul in sine si ca o consecinta a acestui fapt, in anumite cazuri, la drama ruperii unei relatii de durata.

Radu_Cristian_1
Postat pe 12 Noiembrie 2013 10:24
De la: Radu_Cristian_1, la data 2013-11-12 10:24:27[quote name='
Am o completare legata de faptul ca nu intotdeauna disponibilitatea garanteaza ca se ajunge si la actul in sine.
In unele cazuri varsta si experienta emotionala proprie cenzureaza intentia de a finaliza flirtul cu actul in sine.
Mai sunt situati in care flirtul pleaca dintr-o joaca. Am sesizat insa ca sunt destui cei care se retrag cand joaca devine prea serioasa.
Recunosc insa ca de cele mai multe ori disponibilitatea duce la actul in sine si ca o consecinta a acestui fapt, in anumite cazuri, la drama ruperii unei relatii de durata.



Ti-am retinut punctul de vedere,destul de justificanttinand cont de faptul ca este expus de un barbat!!

Joaca,cand vorbim de relatii bazate pe iubire,cel putin teoretic?????In acest caz,nu se poate lua in calcul trainicia acelei relatii sau este un joc total neinspirat,caci afecteaza viata de cuplu.
kudika_15804
Postat pe 12 Noiembrie 2013 10:58
Doar a connversat cu tipele sau a mers mai departe? Eu am citit mesajele fostului iubit in care doamna cu care conversa, o doamna de 35 de ani, casatorita cu 2 copii ii descria cu amanuntul cum foloseste un vibrator, ca pe sotul ei nu il iubeste si atunci fostul iubit era atat de convingator ca doamna si-a dat jos bluza sa se poata vedea si auzi mai bine.
Eu nu am mai vrut o relatie cu el.Un an de zile m-a implorat sa ne reluam relatia care era deja de 8 ani dar m-am gandit serios la toate momentele frumoase petrecute impreuna pe care el le-a spulberat pentru alta femeie care apoi nu l-a bagat in seama.Chiar daca pe moment vrei sa il primesti inapoi dupa scurt timp vei deveni suspicioasa, orice gest sau cuvant asemanator cu mesajele din arhiva iti vor reveni in minte si fara sa vrei il vei indeparta din inima ta.
Intreaba-l daca tu l-ai insela fizic sau sentimental te-ar ierta? Daca raspunde DA inseamna ca te poate imparti cu totii deci nu te iubeste. Daca raspunde NU inseamna ca deja te-a inselat si fizic si sentimental.
Sunt fericita ca s-a intamplat asa deoarece am cunoscut un adevarat domn cu care sunt impreuna si suntem fericiti.
kudika137672
Postat pe 12 Noiembrie 2013 18:24
Barbatul cu stima de sine crescuta, cu un caracter puternic si mai ales inteligent, in momentul in care a gasit partenera potrivita lui nu isi risca relatia pentru un flirt cu o straina. Conteaza enorm si educatia primita, ce a vazut in casa parinteasca.
cuba_libre
Postat pe 12 Noiembrie 2013 18:41
De la: cuba_libre, la data 2013-11-12 18:41:02Barbatul cu stima de sine crescuta, cu un caracter puternic si mai ales inteligent, in momentul in care a gasit partenera potrivita lui nu isi risca relatia pentru un flirt cu o straina. Conteaza enorm si educatia primita, ce a vazut in casa parinteasca.
...
mia2123
Postat pe 12 Noiembrie 2013 18:51
De la: cuba_libre, la data 2013-11-12 18:41:02Barbatul cu stima de sine crescuta, cu un caracter puternic si mai ales inteligent, in momentul in care a gasit partenera potrivita lui nu isi risca relatia pentru un flirt cu o straina. Conteaza enorm si educatia primita, ce a vazut in casa parinteasca.


Like ! Like ! Like ! Like ! ...
foarte multi Like !
Radu_Cristian_1
Postat pe 12 Noiembrie 2013 19:30
De la: cuba_libre, la data 2013-11-12 18:41:02Barbatul cu stima de sine crescuta, cu un caracter puternic si mai ales inteligent, in momentul in care a gasit partenera potrivita lui nu isi risca relatia pentru un flirt cu o straina. Conteaza enorm si educatia primita, ce a vazut in casa parinteasca.

evident, educatia conteaza atat pentru barbati, dar si in cazul femeilor, nicio persoana cu capul pe umeri nu-si risca relatia aiurea
yumy
Postat pe 12 Noiembrie 2013 19:46
De la: cuba_libre, la data 2013-11-12 18:41:02Barbatul cu stima de sine crescuta, cu un caracter puternic si mai ales inteligent, in momentul in care a gasit partenera potrivita lui nu isi risca relatia pentru un flirt cu o straina. Conteaza enorm si educatia primita, ce a vazut in casa parinteasca.
Poate ca tocmai asta e problema lui, stima lui de sine e aproape insexistenta, mi-a zis de nenumarate ori ca sunt prea buna pentru el, ma intreba ce am vazut la el de am acceptat o relatie cu dansul si ca daca ar fii fost sa il fii insselat eu , el m-ar fii iertat fiindca ma iubeste foarte mult.
Miss_Y
Postat pe 12 Noiembrie 2013 20:44
De la: Radu_Cristian_1, la data 2013-11-12 09:56:42
De la: kudika_939634, la data 2013-11-12 06:54:44 Iar in legatura cu discretia...pai a fost intr-un fel discret, ca a vorbit cu ele fara sa stiu eu, si am avut un impuls sa ii cer sa ma lase sa ma uit la discutii, iar ce am gasit in arhiva mi-a ridicat tensiunea instant.


Tinand cont de aceasta completare nu mai pot spune decat:
No comment!
In momentul in care primea beep-uri noaptea de la diverse numere, cand ii suna telefonul si nu raspundea sau iesea din camera sa raspunda la el, eu am inceput sa am niste banuieli. Sa-ti zic ceva. Da! Nu e frumos sa te bagi in viata intima a celuilalt dar pe moment poate fii cea mai buna solutie. Gandeste-te cum era sa ii fii descoperit eu caracterul peste cativa ani cand poate deja aveam un copil cu el. La ce imi servea increderea in el si faptul ca am inchis ochii si nu am preferat mai degraba sa imi caut raspunsul la banuielile mele? Nu eram paranoica, nu mi-am controlat niciun fost prieten in halul ala, dar tipul asta m-a adus in stare, orice cuvant zicea imi parea a fii minciuna, cand ai banuieli trebuie sa iti cauti raspunsul, eu nu merg pe premisa ca ce nu stii nu te doare. Nu vreau sa traiesc in minciuna. Prefer doar adevarul, oricat de dureros ar fii. Asta iti este adresat tie pentru faza cu "No comment!"
Miss_Y
Postat pe 12 Noiembrie 2013 20:52
De la: kudika137672, la data 2013-11-12 18:24:52Doar a connversat cu tipele sau a mers mai departe? Eu am citit mesajele fostului iubit in care doamna cu care conversa, o doamna de 35 de ani, casatorita cu 2 copii ii descria cu amanuntul cum foloseste un vibrator, ca pe sotul ei nu il iubeste si atunci fostul iubit era atat de convingator ca doamna si-a dat jos bluza sa se poata vedea si auzi mai bine.
Eu nu am mai vrut o relatie cu el.Un an de zile m-a implorat sa ne reluam relatia care era deja de 8 ani dar m-am gandit serios la toate momentele frumoase petrecute impreuna pe care el le-a spulberat pentru alta femeie care apoi nu l-a bagat in seama.Chiar daca pe moment vrei sa il primesti inapoi dupa scurt timp vei deveni suspicioasa, orice gest sau cuvant asemanator cu mesajele din arhiva iti vor reveni in minte si fara sa vrei il vei indeparta din inima ta.
Intreaba-l daca tu l-ai insela fizic sau sentimental te-ar ierta? Daca raspunde DA inseamna ca te poate imparti cu totii deci nu te iubeste. Daca raspunde NU inseamna ca deja te-a inselat si fizic si sentimental.
Sunt fericita ca s-a intamplat asa deoarece am cunoscut un adevarat domn cu care sunt impreuna si suntem fericiti.
Mai departe nu stiu daca a mers fiindca tipa pe care a invitat-o in excursie l-a refuzat dar am vazut ca el nu s-a lasat si i-a cerut noul numar de telefon...macar asa...la un biliard sa iasa! El era constient ca tipa are o relatie cu altul si totusi s-a bagat in seama ca si cum el era singur si disponibil. Cand l-am intrebat de ce a facut asta mi-a zis ca baiatul cu care e respectiva i-a suflat o data o fata care ii placea si acum el vrea sa se razbune sa ii faca sa se desparta. Bineinteles ca nu l-am crezut, eu nu stiu de unde a inventat atatea minciuni, era mai mult decat evident ca sunt minciuni si nimic altceva. Imi pare rau ca mi-am facut sperante aiurea in legatura cu el.
Miss_Y
Postat pe 12 Noiembrie 2013 20:59
case closed. next please !
kidd_o
Postat pe 12 Noiembrie 2013 21:55
De la: kidd_o, la data 2013-11-12 21:55:46case closed. next please !
You bet it's closed.
Miss_Y
Postat pe 12 Noiembrie 2013 22:06
De la: kudika_939634, la data 2013-11-12 22:06:34
De la: kidd_o, la data 2013-11-12 21:55:46case closed. next please !
You bet it's closed.


mai eu am glumit, din partea mea discutati cat vreti
kidd_o
Postat pe 12 Noiembrie 2013 22:14
De la: kidd_o, la data 2013-11-12 22:14:30
De la: kudika_939634, la data 2013-11-12 22:06:34
De la: kidd_o, la data 2013-11-12 21:55:46case closed. next please !
You bet it's closed.


mai eu am glumit, din partea mea discutati cat vreti
Cand am zis de cazul asta ca e inchis m-am referit ca nu ii mai dau nicio sansa oricat s-ar ruga el de mine.
Miss_Y
Postat pe 12 Noiembrie 2013 23:23
De la: kudika_939634, la data 2013-11-12 23:23:06
De la: kidd_o, la data 2013-11-12 22:14:30
De la: kudika_939634, la data 2013-11-12 22:06:34
De la: kidd_o, la data 2013-11-12 21:55:46case closed. next please !
You bet it's closed.


mai eu am glumit, din partea mea discutati cat vreti
Cand am zis de cazul asta ca e inchis m-am referit ca nu ii mai dau nicio sansa oricat s-ar ruga el de mine.


esti sigura? vezi ca multe femei, dupa despartire se simt singure si din cauza asta se razgandesc.
ai tarie de caracter ori nu?
kidd_o
Postat pe 13 Noiembrie 2013 00:18
De la: kidd_o, la data 2013-11-13 00:18:33
De la: kudika_939634, la data 2013-11-12 23:23:06
De la: kidd_o, la data 2013-11-12 22:14:30
De la: kudika_939634, la data 2013-11-12 22:06:34
De la: kidd_o, la data 2013-11-12 21:55:46case closed. next please !
You bet it's closed.


mai eu am glumit, din partea mea discutati cat vreti
Cand am zis de cazul asta ca e inchis m-am referit ca nu ii mai dau nicio sansa oricat s-ar ruga el de mine.


esti sigura? vezi ca multe femei, dupa despartire se simt singure si din cauza asta se razgandesc.
ai tarie de caracter ori nu?
Ca sa zic sincer, ma simt singura dar de ce sa-l caut? Daca stiu ca asta e felul lui de a fii si ca nu o sa se schimbe oricate promisiuni ar face el, de ce sa ma amagesc singura? e greu dar poate ca e mai bine asa.
Miss_Y
Postat pe 13 Noiembrie 2013 00:40
Precum la femei, mai exista si printre barbati astfel de exemplare! Nu te ingrijora, daca nu ai standarde si conceptii de superioritate, cu putina minte poti cunoste baieti cumsecade! Succes :)
Darius_
Postat pe 13 Noiembrie 2013 01:46
De la: Darius_, la data 2013-11-13 01:46:30Precum la femei, mai exista si printre barbati astfel de exemplare! Nu te ingrijora, daca nu ai standarde si conceptii de superioritate, cu putina minte poti cunoste baieti cumsecade! Succes :)
hmm... daca il cunosteai si tu pe tipul asta ai fii zis ca e cel mai cumsecade barbat din lume. Am zis ca in sfarsit am noroc si eu, da'de unde! a stiut sa se prefaca bine, dar din pacate pentru el nu i-a mers la nesfarsit.
Miss_Y
Postat pe 13 Noiembrie 2013 02:23
sigur esti bulversata din cauza acestei experiente. este important sa iesi mai inteleapta din asta, sa inveti ceva in plus despre tine, despre oameni, despre viata; oamenii care intra in viata noastra vin ca sa invatam ceva, chiar daca experienta a fost negativa; important este sa-ti pastrezi stima de sine, autorespectul si sa nu proiectezi imaginea acestui barbat asupra tuturor barbatilor care vor mai intra in viata ta; este importantant si ce asteptari iti setezi atunci cand intri intr-o relatie si sa stabiliti de la inceput principiile, coordonatele pe care aveti nevoie sa functioneze relatia voastra - de exemplu, daca unul dintre voi va constata ca nu mai este ok in interiorul relatiei, sa aiba dreptul, datoria si curajul, din respect fata de celalalt dar si fata de el insusi, sa ceara incetarea relatiei; drum drept in viata, cu oameni de calitate alaturi! Cu drag...
Mari_call
Postat pe 13 Noiembrie 2013 07:18
De la: kudika_939634, la data 2013-11-13 02:23:09
De la: Darius_, la data 2013-11-13 01:46:30Precum la femei, mai exista si printre barbati astfel de exemplare! Nu te ingrijora, daca nu ai standarde si conceptii de superioritate, cu putina minte poti cunoste baieti cumsecade! Succes :)
hmm... daca il cunosteai si tu pe tipul asta ai fii zis ca e cel mai cumsecade barbat din lume. Am zis ca in sfarsit am noroc si eu, da'de unde! a stiut sa se prefaca bine, dar din pacate pentru el nu i-a mers la nesfarsit.




Nu este singurul!!!!Dar "ulciorul nu merge mult la apa",vorba romanului!!

Draga mea,priveste inainte!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Noiembrie 2013 08:55
De la: kudika_939634, la data 2013-11-12 20:52:24 ... Nu vreau sa traiesc in minciuna. Prefer doar adevarul, oricat de dureros ar fii. Asta iti este adresat tie pentru faza cu "No comment!"


Adevarul poate fi relativ in anumite situatii.
Daca el te-a lasat sa il verifici probabil ca nu s-a simtit vinovat.
Este o posibilitate , nu ?

Viata este extrem de complexa ca sa o reducem la adevar si minciuna.

Cred ca este mai important sa traiesti , sa simti, sa iubesti , sa te bucuri decat sa fi permanent vigilent sa nu fi mintit si sa cauti adevarul absolut.

Eu am o singura certitudine.
Timpul nu poate fi dat inapoi orice am face si intr-un final cu totii ajungem in acelas punct.

Important este drumul pe care ni-l alegem.

Chiar daca individul era mai mare ca tine se pare ca mintea i-a ramas tot pe la 16 ani. Genul asta de barbati e foarte simpatic in prima faza.
Sper sa ai grija pe viitor sa alegi pe alte criterii viitorul partener.

PS. Daca mai intri in arhive ai grija sa te uiti si la data.
Radu_Cristian_1
Postat pe 13 Noiembrie 2013 15:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Loc de varsat furia,,,, de injurat,, pt, toti,,,,,frustratii,,,,,nemultumitii,,,,, pamantului! 712 De la: scorpio67 6 Decembrie 2009 18:14
oare va constientiza ce a pierdut si se va mai intoarce? 30 De la: Barbie30 10 Septembrie 2010 19:27
SA LUPT SAU SA-L UIT? 36 De la: skylight 13 Noiembrie 2009 23:35
mi-e greu fara el 52 De la: kudika114650 5 Februarie 2010 13:30
Un sfat va rog! 61 De la: kudika482080 12 Decembrie 2011 11:03