Setari Cookie-uri

avortul pe timpul lui Ceausescu

De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-02 19:47:28
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-03-02 19:22:34
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-01 23:40:09....
- Dar care se feresc sã nu nascã copii, ce canon trebuie sã facã?

- Care se pãzesc sã nu facã copii, sunt opriti de la Sfânta împãrtãsanie doi ani de zile.
.....


Cu asta nu sunt de acord.
Din punctul meu de vedere, este absurd sa faci copii pe banda rulanta doar pentru ca poti face asta din punct de vedere fizic.
La fel de absurda consider ca este si abstinenta facuta de frica "pedepsei divine" cu care te ameninta tata popa.
Daca Dumnezeu vroia ca sexul sa aiba ca scop doar procreatia trebuia sa il faca la fel de dureros ca la pisici.

De ce mai avem liber arbitru ?

In opinia mea, din pacate, Biserica si-a cam depasit atributiie in anumite privinte, una din ele fiind cea legata de relatiile intime dintre un sot si o sotie.


inseamna ca crezi ca este absurd ca viata vine de la dumnezeu,,unul din copii pe banda rulanta esti tu,,altii n au avut sansa ta


Un comentariu rautacios , care nu are nici o legatura cu ce am scris.
Nu stiu de unde ai tras concluzia ca eu nu cred ca viata vine de la Dumnezeu.

Inainte de a scrie astfel de raspunsuri fa un eforti si imagineaza-ti ce ai putea simti tu daca cineva ti-ar spune ca esti un copil facut pe banda rulanta.

Mai citeste odata ce am scris.
Am scris ca este absurd sa faci copii pe banda rulanta.
Sti ce inseamna conceptul de a fi absurd ?
Sti ce inseamna sa fi un copil nedorit ?
Te-ai gandit vreodata ce este in sufletul copiilor parasiti de parinti?
Ai sentimentul ca Dumnezeu compenseaza lipsa parintilor in cazul copiilor parasiti?
Nu stiu in ce masura ai interactionat tu cu copiii fara familie si ce ai simtit tu ca este in sufletul lor dar sa sustii ca trebuie sa faci copii fiindca asa vrea Dumnezeu nu fiindca sunt doriti de parintii mie personal mi-se pare ABSURD.
Radu_Cristian_1
Postat pe 2 Martie 2014 21:38
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-03-02 21:38:02
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-02 19:47:28
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-03-02 19:22:34
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-01 23:40:09....
- Dar care se feresc sã nu nascã copii, ce canon trebuie sã facã?

- Care se pãzesc sã nu facã copii, sunt opriti de la Sfânta împãrtãsanie doi ani de zile.
.....


Cu asta nu sunt de acord.
Din punctul meu de vedere, este absurd sa faci copii pe banda rulanta doar pentru ca poti face asta din punct de vedere fizic.
La fel de absurda consider ca este si abstinenta facuta de frica "pedepsei divine" cu care te ameninta tata popa.
Daca Dumnezeu vroia ca sexul sa aiba ca scop doar procreatia trebuia sa il faca la fel de dureros ca la pisici.

De ce mai avem liber arbitru ?

In opinia mea, din pacate, Biserica si-a cam depasit atributiie in anumite privinte, una din ele fiind cea legata de relatiile intime dintre un sot si o sotie.


inseamna ca crezi ca este absurd ca viata vine de la dumnezeu,,unul din copii pe banda rulanta esti tu,,altii n au avut sansa ta


Un comentariu rautacios , care nu are nici o legatura cu ce am scris.
Nu stiu de unde ai tras concluzia ca eu nu cred ca viata vine de la Dumnezeu.

Inainte de a scrie astfel de raspunsuri fa un eforti si imagineaza-ti ce ai putea simti tu daca cineva ti-ar spune ca esti un copil facut pe banda rulanta.

Mai citeste odata ce am scris.
Am scris ca este absurd sa faci copii pe banda rulanta.
Sti ce inseamna conceptul de a fi absurd ?
Sti ce inseamna sa fi un copil nedorit ?
Te-ai gandit vreodata ce este in sufletul copiilor parasiti de parinti?
Ai sentimentul ca Dumnezeu compenseaza lipsa parintilor in cazul copiilor parasiti?
Nu stiu in ce masura ai interactionat tu cu copiii fara familie si ce ai simtit tu ca este in sufletul lor dar sa sustii ca trebuie sa faci copii fiindca asa vrea Dumnezeu nu fiindca sunt doriti de parintii mie personal mi-se pare ABSURD.


vorbesti prostii,,ce este absurd ca dumnezeu da viata si ca unii nu o doresc,,ce a facut a gresit dumnezeu sau cum?daca viata vine doar de la dumnezeu cum poate sa fie gresit,,lasa prostiile
iiiiiiiiio
Postat pe 2 Martie 2014 21:45

De la: iiiiiiiiio
2014-03-02 21:34:31

tu vz de ale tale

=========================

Multumesc pentru raspunsul profund "crestinesc".

Sper sa nu ma afursesti data viitoare.

Cred ca nu iti strica mai multa rabdare si atentie.

Ideala ar fi ascultarea indemnului fiului lui Dummnezeu.

Radu_Cristian_1
Postat pe 2 Martie 2014 21:49
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-03-02 21:49:06
De la: iiiiiiiiio
2014-03-02 21:34:31

tu vz de ale tale

=========================

Multumesc pentru raspunsul profund "crestinesc".

Sper sa nu ma afursesti data viitoare.

Cred ca nu iti strica mai multa rabdare si atentie.

Ideala ar fi ascultarea indemnului fiului lui Dummnezeu.



nu te mai victimiza atat si lasa prostiile ironice,,tu vz de ale tale lasa i pe preotii ca s destui care sunt exemple ,,tu vz de ale tale lasa i pe altii
iiiiiiiiio
Postat pe 2 Martie 2014 21:53
-Iulya
Postat pe 2 Martie 2014 22:18
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-02 21:45:08
vorbesti prostii,,ce este absurd ca dumnezeu da viata si ca unii nu o doresc,,ce a facut a gresit dumnezeu sau cum?daca viata vine doar de la dumnezeu cum poate sa fie gresit,,lasa prostiile


NU este gresit ce face Dumnezeu.
Viata vine de la Dumnezeu.
Noi ca oameni avem liber arbitru.
Avand liber arbitru avem liberatea de a alege daca facem sex cu scopul de a face un copil sau doar de placere.


Fac cateva precizari ca sa iti fie mai clara parerea mea referitoare la Avort si sa numai tragi concluzii indirecte.
Consider Avortul un pacat.
In anumite circumstante consider ca Avortul este un rau necesar.
Consider nedrept faptul ca in cazul unui Avort nu sufera si barbatii la fel ca femeile.
Nu mai sunt un sustinator al avortului de cand am aflat ca sufletul se intrupeaza in ovulul fecundat din clipa in care incepe diviziunea.

Sunt de acord cu ce ai scris in raspunsul in care ai facut referire la marele Apostol Pavel cu exceptia partii referitoare la metodele contraceptive.
Mie mi-se pare nedrept sa fi oprit de la Sfânta împãrtãsanie pentru ca te feresti sa faci copii.
Este o opinie personala.
NU este obligatoriu sa fie impartasita si de altii.



PS. Am o problema cu felul in care interpretezi raspunsurile mele.
Eu spun ca:
- este absurd sa faci copii pe banda rulanta
Tu imi spui ca:
- eu spun ca este absurd ca dumnezeu da viata si ca unii nu o doresc.

O faci intentionat?
Nu de alta dar macar sa stiu si sa evit sa te mai deranjez.
Consider ca este mai bine sa evit comunicarea cu cei care schimba in mod tendentios sensul mesajelor postate de mine.
Radu_Cristian_1
Postat pe 2 Martie 2014 22:22
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-03-02 22:22:52
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-02 21:45:08
vorbesti prostii,,ce este absurd ca dumnezeu da viata si ca unii nu o doresc,,ce a facut a gresit dumnezeu sau cum?daca viata vine doar de la dumnezeu cum poate sa fie gresit,,lasa prostiile


NU este gresit ce face Dumnezeu.
Viata vine de la Dumnezeu.
Noi ca oameni avem liber arbitru.
Avand liber arbitru avem liberatea de a alege daca facem sex cu scopul de a face un copil sau doar de placere.


Fac cateva precizari ca sa iti fie mai clara parerea mea referitoare la Avort si sa numai tragi concluzii indirecte.
Consider Avortul un pacat.
In anumite circumstante consider ca Avortul este un rau necesar.
Consider nedrept faptul ca in cazul unui Avort nu sufera si barbatii la fel ca femeile.
Nu mai sunt un sustinator al avortului de cand am aflat ca sufletul se intrupeaza in ovulul fecundat din clipa in care incepe diviziunea.

Sunt de acord cu ce ai scris in raspunsul in care ai facut referire la marele Apostol Pavel cu exceptia partii referitoare la metodele contraceptive.
Mie mi-se pare nedrept sa fi oprit de la Sfânta împãrtãsanie pentru ca te feresti sa faci copii.
Este o opinie personala.
NU este obligatoriu sa fie impartasita si de altii.



PS. Am o problema cu felul in care interpretezi raspunsurile mele.
Eu spun ca:
- este absurd sa faci copii pe banda rulanta
Tu imi spui ca:
- eu spun ca este absurd ca dumnezeu da viata si ca unii nu o doresc.

O faci intentionat?
Nu de alta dar macar sa stiu si sa evit sa te mai deranjez.
Consider ca este mai bine sa evit comunicarea cu cei care schimba in mod tendentios sensul mesajelor postate de mine.


nimeni nu schimba sensul doar ca nu in telegi tu ce zici,,nu te intelegi singur,,,de unde asi tu banda asta rulanta,,o ai cumva de la sine putere?o ai de la dumnezeu
nu inseamna ca de cate ori faci sex iese si cate un copil ,insa cand se intampla sa se prinda atunci dumnezeu a dat acea viata,iar tu nu ai dreptul sa o ei sau sa deznadazduesti ca nu o sa ai cu ce so cresti,,
iiiiiiiiio
Postat pe 2 Martie 2014 22:30
avortul nu i nici un rau necesar,,,in conditii de boala e de discutat,insa nu ca nu ai ce i da sa manance ca iar te faci raspunzator ca nu crezi ca dumnezeu te va ajuta
iiiiiiiiio
Postat pe 2 Martie 2014 22:33
De la: -Iulya, la data 2014-03-02 22:18:09


ce ai draga de razi
iiiiiiiiio
Postat pe 2 Martie 2014 22:34
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-02 21:53:18
nu te mai victimiza atat si lasa prostiile ironice,,tu vz de ale tale lasa i pe preotii ca s destui care sunt exemple ,,tu vz de ale tale lasa i pe altii


Din pacate inca NU sunt suficienti preoti cu har.




Ma simt victimizat.



Imi pare cunoscuta treaba asta cu vitimizatul.





Mai sa fie.

Victimizat ......
De unde oare vine asta?

I-a sa vedem ce spune DEX-ul , poate ca imi aduc aminte.

Aaaaa , va sa zica sunt persecutat.

Intrebarea e cine oare ma persecuta ?

Sa inteleg ca ma comport ca si cum as fi urmãrit sistematic și cu perseverențã de cineva care vrea sã-mi provoace un neajuns, un rãu.

E grav, e foarte grav
Halatul, halatul cat costa halatul ...

Ajutor , dati-mi drumul




PS. Iiiiiio , am inteles aluzia fina si subtila.

Nicolae iti doresc numai bine. Doamne ajuta!
Nu te voi mai deranja cu opinii personale legate de raspunsurile tale.


Fac ce fac si fac praf subiectele cu o gramada de comentarii off topic.

Sper sa rezist tentatiei si sa evit pe viitor sa mai fac o astfel de gresala.



Radu_Cristian_1
Postat pe 2 Martie 2014 22:41
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-03-02 22:41:25
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-02 21:53:18
nu te mai victimiza atat si lasa prostiile ironice,,tu vz de ale tale lasa i pe preotii ca s destui care sunt exemple ,,tu vz de ale tale lasa i pe altii


Din pacate inca NU sunt suficienti preoti cu har.




Ma simt victimizat.



Imi pare cunoscuta treaba asta cu vitimizatul.





Mai sa fie.

Victimizat ......
De unde oare vine asta?

I-a sa vedem ce spune DEX-ul , poate ca imi aduc aminte.

Aaaaa , va sa zica sunt persecutat.

Intrebarea e cine oare ma persecuta ?

Sa inteleg ca ma comport ca si cum as fi urmãrit sistematic și cu perseverențã de cineva care vrea sã-mi provoace un neajuns, un rãu.

E grav, e foarte grav
Halatul, halatul cat costa halatul ...

Ajutor , dati-mi drumul




PS. Iiiiiio , am inteles aluzia fina si subtila.

Nicolae iti doresc numai bine. Doamne ajuta!
Nu te voi mai deranja cu opinii personale legate de raspunsurile tale.


Fac ce fac si fac praf subiectele cu o gramada de comentarii off topic.

Sper sa rezist tentatiei si sa evit pe viitor sa mai fac o astfel de gresala.





vorbesti mult si degeaba,,ia comentariul cu pricina,,te ai victimizat si ai fost ironic,,te rog frumos sa ma ,,deranjezi,, in continuare
iiiiiiiiio
Postat pe 2 Martie 2014 22:45
fa te tu preot cu har daca consideri ca nu s destui
iiiiiiiiio
Postat pe 2 Martie 2014 22:46
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-02 22:46:43fa te tu preot cu har daca consideri ca nu s destui


Daca incep eu sa cant fug enoriasii de rup pamantul.
Radu_Cristian_1
Postat pe 2 Martie 2014 22:55
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-03-02 22:55:10
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-02 22:46:43fa te tu preot cu har daca consideri ca nu s destui


Daca incep eu sa cant fug enoriasii de rup pamantul.


Nu am rezistat tentatiei nici macar 5 minute.
Iar am dat un raspuns off topic.

Mi-ar trebui un emoticon care isi da palme singur.

Radu_Cristian_1
Postat pe 2 Martie 2014 22:58
lasa prostiile radule
iiiiiiiiio
Postat pe 2 Martie 2014 23:03
Mda...si totusi orfelinatele au fost si sunt pline de copii abandonati !; ...si va intreb acum , care este diferenta intre epoca ceausista si cea de azi , in ceea ce priveste avortul si copii orfani ?
-Iulya
Postat pe 2 Martie 2014 23:41
De la: Micaell, la data 2014-03-02 18:12:39Sunt contra libertinajului si a promiscuitatii dar... Sunt situatii si situatii. E foarte usor sa aratam cu degetul, cand nu suntem noi in situatia aceea. Toti o fac pe piosii si sar de cur in sus cand e vorba de avort. Dar daca-i ceri vreunui asa-zis crestin bani, sa-ti intretii copilul, iti intoarce spatele. Din nefericire, copiii nu traiesc cu rugaciuni, ci cu mancare. Iar mancarea aia costa al naibii de mult. Asa ca, in loc sa postati tot soiul de aiureli pe un forum, mai bine va duceti la un orfelinat, cu pachete pentru copiii de acolo.[/quote Bine zis!
Miss_Y
Postat pe 3 Martie 2014 00:10
De la: -Iulya, la data 2014-03-02 23:41:09Mda...si totusi orfelinatele au fost si sunt pline de copii abandonati !; ...si va intreb acum , care este diferenta intre epoca ceausista si cea de azi , in ceea ce priveste avortul si copii orfani ?



E trist ca, desi au atatea metode contraceptive la indemana, femeile sunt imbecile intr-o mare masura...ca si pe vremea lui Ceausescu...
kudika226898
Postat pe 3 Martie 2014 15:16
De la: kudika226898, la data 2014-03-03 15:16:54
De la: -Iulya, la data 2014-03-02 23:41:09Mda...si totusi orfelinatele au fost si sunt pline de copii abandonati !; ...si va intreb acum , care este diferenta intre epoca ceausista si cea de azi , in ceea ce priveste avortul si copii orfani ?



E trist ca, desi au atatea metode contraceptive la indemana, femeile sunt imbecile intr-o mare masura...ca si pe vremea lui Ceausescu...


contraceptia este atentat la viata nimic altceva
iiiiiiiiio
Postat pe 3 Martie 2014 15:18
cat de bn va este prezentata cntraceptia,si in ce ambalaj frumos,de noua ordine mondiala cand defapt nu i altceva decat atentat impotriva vietii va spune cumva pe ambalaj ca scopul este ca nu cumva planul klui dumnezeu sa se prinda?
iiiiiiiiio
Postat pe 3 Martie 2014 15:26
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-03 15:18:43
De la: kudika226898, la data 2014-03-03 15:16:54
De la: -Iulya, la data 2014-03-02 23:41:09Mda...si totusi orfelinatele au fost si sunt pline de copii abandonati !; ...si va intreb acum , care este diferenta intre epoca ceausista si cea de azi , in ceea ce priveste avortul si copii orfani ?



E trist ca, desi au atatea metode contraceptive la indemana, femeile sunt imbecile intr-o mare masura...ca si pe vremea lui Ceausescu...


contraceptia este atentat la viata nimic altceva


Glumesti , nu ?


Daca nu glumesti poate ma luminezi si pe mine raspunzand la intrebarea urmatoare:
- La viata cui este contraceptia un atentat?
Radu_Cristian_1
Postat pe 4 Martie 2014 11:31
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-03-04 11:31:28
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-03 15:18:43
De la: kudika226898, la data 2014-03-03 15:16:54
De la: -Iulya, la data 2014-03-02 23:41:09Mda...si totusi orfelinatele au fost si sunt pline de copii abandonati !; ...si va intreb acum , care este diferenta intre epoca ceausista si cea de azi , in ceea ce priveste avortul si copii orfani ?



E trist ca, desi au atatea metode contraceptive la indemana, femeile sunt imbecile intr-o mare masura...ca si pe vremea lui Ceausescu...


contraceptia este atentat la viata nimic altceva


Glumesti , nu ?


Daca nu glumesti poate ma luminezi si pe mine raspunzand la intrebarea urmatoare:
- La viata cui este contraceptia un atentat?


la viata oricui urmeaza sa se nasca iar tu incerci sa opresti asta,,iar acea viata puteai fi tu
iiiiiiiiio
Postat pe 4 Martie 2014 11:43
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-03 15:18:43
De la: kudika226898, la data 2014-03-03 15:16:54
De la: -Iulya, la data 2014-03-02 23:41:09Mda...si totusi orfelinatele au fost si sunt pline de copii abandonati !; ...si va intreb acum , care este diferenta intre epoca ceausista si cea de azi , in ceea ce priveste avortul si copii orfani ?



E trist ca, desi au atatea metode contraceptive la indemana, femeile sunt imbecile intr-o mare masura...ca si pe vremea lui Ceausescu...


contraceptia este atentat la viata nimic altceva
Avortul este un pacat ,pacatul celei care nu se protejeaza fiind constienta de faptul ca nu-si doreste un copil. Inconstienta aduce pe lume suflete care apoi sunt aruncate in casele de copii sau ajung copii ai strazii ...de ce trebuie sa plateasca aceste suflete nevinovate , pt faptul ca unele femei avand la indemana metode contraceptive , nu le pasa de acele suflete ..sunt pline strazile romaniei cu astfel de copii. Spune-mi iiiiioo , unde anume scrie ca este mult mai omenesc sa-ti arunci copii ...a te proteja nu este un pacat iar avortul este pacatul celei care nu s-a protejat.De ce trebuie sa plateasca ,copii nimanui ,copii nedoriti pt prostia si inconstienta "mamelor " !?!
-Iulya
Postat pe 4 Martie 2014 11:51
De la: kudika226898, la data 2014-03-03 15:16:54
De la: -Iulya, la data 2014-03-02 23:41:09Mda...si totusi orfelinatele au fost si sunt pline de copii abandonati !; ...si va intreb acum , care este diferenta intre epoca ceausista si cea de azi , in ceea ce priveste avortul si copii orfani ?



E trist ca, desi au atatea metode contraceptive la indemana, femeile sunt imbecile intr-o mare masura...ca si pe vremea lui Ceausescu...
Pe vremea ceausita ,exista o scuza. In zilele de azi sunt de acord cu tine E trist .
-Iulya
Postat pe 4 Martie 2014 11:54
De la: -Iulya, la data 2014-03-04 11:51:06
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-03 15:18:43
De la: kudika226898, la data 2014-03-03 15:16:54
De la: -Iulya, la data 2014-03-02 23:41:09Mda...si totusi orfelinatele au fost si sunt pline de copii abandonati !; ...si va intreb acum , care este diferenta intre epoca ceausista si cea de azi , in ceea ce priveste avortul si copii orfani ?



E trist ca, desi au atatea metode contraceptive la indemana, femeile sunt imbecile intr-o mare masura...ca si pe vremea lui Ceausescu...


contraceptia este atentat la viata nimic altceva
Avortul este un pacat ,pacatul celei care nu se protejeaza fiind constienta de faptul ca nu-si doreste un copil. Inconstienta aduce pe lume suflete care apoi sunt aruncate in casele de copii sau ajung copii ai strazii ...de ce trebuie sa plateasca aceste suflete nevinovate , pt faptul ca unele femei avand la indemana metode contraceptive , nu le pasa de acele suflete ..sunt pline strazile romaniei cu astfel de copii. Spune-mi iiiiioo , unde anume scrie ca este mult mai omenesc sa-ti arunci copii ...a te proteja nu este un pacat iar avortul este pacatul celei care nu s-a protejat.De ce trebuie sa plateasca ,copii nimanui ,copii nedoriti pt prostia si inconstienta "mamelor " !?!


iulia,,asta e sloganul noi ordini mondiale care va induce tuturor aceasta idee ca lumea sa faca cat mai putini copii sa ne poata dirija,,,daca dumnezeu da viata tu dc vrei sa o opresti?crezi ca greseste sau cum?
iiiiiiiiio
Postat pe 4 Martie 2014 12:00

Nu avortul in sine este o crima,ci graba si inconstienta multor cupluri in incheierea unor casatorii, incerte inca din startul lor si in aducerea hazardata a unor copii nedoriti!!Contraceptia este considerata pacat,dar daca s-ar face o statistica privind disponibilitatea celor, care braveaza in acuzarea persoanelor care apeleaza la intreruperile de sarcina,de a sustine copiii parasiti sau pe cei proveniti din familii cu existenta precara,rezultatul obtinut ar fi dezastruos,caci atunci cand se apeleaza la teorie, toti sunt cel putin licentiati in domeniu,practica clacandu-i complet!!!Vorbe multe si fapte putine!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Martie 2014 12:09
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-04 12:00:40
De la: -Iulya, la data 2014-03-04 11:51:06
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-03 15:18:43
De la: kudika226898, la data 2014-03-03 15:16:54
De la: -Iulya, la data 2014-03-02 23:41:09Mda...si totusi orfelinatele au fost si sunt pline de copii abandonati !; ...si va intreb acum , care este diferenta intre epoca ceausista si cea de azi , in ceea ce priveste avortul si copii orfani ?



E trist ca, desi au atatea metode contraceptive la indemana, femeile sunt imbecile intr-o mare masura...ca si pe vremea lui Ceausescu...


contraceptia este atentat la viata nimic altceva
Avortul este un pacat ,pacatul celei care nu se protejeaza fiind constienta de faptul ca nu-si doreste un copil. Inconstienta aduce pe lume suflete care apoi sunt aruncate in casele de copii sau ajung copii ai strazii ...de ce trebuie sa plateasca aceste suflete nevinovate , pt faptul ca unele femei avand la indemana metode contraceptive , nu le pasa de acele suflete ..sunt pline strazile romaniei cu astfel de copii. Spune-mi iiiiioo , unde anume scrie ca este mult mai omenesc sa-ti arunci copii ...a te proteja nu este un pacat iar avortul este pacatul celei care nu s-a protejat.De ce trebuie sa plateasca ,copii nimanui ,copii nedoriti pt prostia si inconstienta "mamelor " !?!


iulia,,asta e sloganul noi ordini mondiale care va induce tuturor aceasta idee ca lumea sa faca cat mai putini copii sa ne poata dirija,,,daca dumnezeu da viata tu dc vrei sa o opresti?crezi ca greseste sau cum?
Vorbesti prostii ,vino cu Argumente si justifica unde anume scrie ca acei copii aruncati la voia intamplarii in viata ! Vorbesti doar prostii.
-Iulya
Postat pe 4 Martie 2014 12:11
De la: kudika_15804, la data 2014-03-04 12:09:09
Nu avortul in sine este o crima,ci graba si inconstienta multor cupluri in incheierea unor casatorii, incerte inca din startul lor si in aducerea hazardata a unor copii nedoriti!!Contraceptia este considerata pacat,dar daca s-ar face o statistica privind disponibilitatea celor, care braveaza in acuzarea persoanelor care apeleaza la intreruperile de sarcina,de a sustine copiii parasiti sau pe cei proveniti din familii cu existenta precara,rezultatul obtinut ar fi dezastruos,caci atunci cand se apeleaza la teorie, toti sunt cel putin licentiati in domeniu,practica clacandu-i complet!!!Vorbe multe si fapte putine!!!


ca unii se casatoresc fara sa se cunoooasca e altceva,aici era vorba strict desre avort care nu se intampla dooar in cazul celor casatoriti,,,,ca cineva iti spune adevarul nu inseamna ca ti face morala sau arunca cu piatra inceteaza cu prostiile
iiiiiiiiio
Postat pe 4 Martie 2014 12:17
De la: -Iulya, la data 2014-03-04 12:11:12
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-04 12:00:40
De la: -Iulya, la data 2014-03-04 11:51:06
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-03 15:18:43
De la: kudika226898, la data 2014-03-03 15:16:54
De la: -Iulya, la data 2014-03-02 23:41:09Mda...si totusi orfelinatele au fost si sunt pline de copii abandonati !; ...si va intreb acum , care este diferenta intre epoca ceausista si cea de azi , in ceea ce priveste avortul si copii orfani ?



E trist ca, desi au atatea metode contraceptive la indemana, femeile sunt imbecile intr-o mare masura...ca si pe vremea lui Ceausescu...


contraceptia este atentat la viata nimic altceva
Avortul este un pacat ,pacatul celei care nu se protejeaza fiind constienta de faptul ca nu-si doreste un copil. Inconstienta aduce pe lume suflete care apoi sunt aruncate in casele de copii sau ajung copii ai strazii ...de ce trebuie sa plateasca aceste suflete nevinovate , pt faptul ca unele femei avand la indemana metode contraceptive , nu le pasa de acele suflete ..sunt pline strazile romaniei cu astfel de copii. Spune-mi iiiiioo , unde anume scrie ca este mult mai omenesc sa-ti arunci copii ...a te proteja nu este un pacat iar avortul este pacatul celei care nu s-a protejat.De ce trebuie sa plateasca ,copii nimanui ,copii nedoriti pt prostia si inconstienta "mamelor " !?!


iulia,,asta e sloganul noi ordini mondiale care va induce tuturor aceasta idee ca lumea sa faca cat mai putini copii sa ne poata dirija,,,daca dumnezeu da viata tu dc vrei sa o opresti?crezi ca greseste sau cum?
Vorbesti prostii ,vino cu Argumente si justifica unde anume scrie ca acei copii aruncati la voia intamplarii in viata ! Vorbesti doar prostii.


voia intamplarii,,adica dumnezeu da viata la intamplare,,,,,,,,,,,,,,,,,,,nu dumnezeu e de vina pentru actiunile oamenilor
iiiiiiiiio
Postat pe 4 Martie 2014 12:21
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-03-04 12:17:25
De la: kudika_15804, la data 2014-03-04 12:09:09
Nu avortul in sine este o crima,ci graba si inconstienta multor cupluri in incheierea unor casatorii, incerte inca din startul lor si in aducerea hazardata a unor copii nedoriti!!Contraceptia este considerata pacat,dar daca s-ar face o statistica privind disponibilitatea celor, care braveaza in acuzarea persoanelor care apeleaza la intreruperile de sarcina,de a sustine copiii parasiti sau pe cei proveniti din familii cu existenta precara,rezultatul obtinut ar fi dezastruos,caci atunci cand se apeleaza la teorie, toti sunt cel putin licentiati in domeniu,practica clacandu-i complet!!!Vorbe multe si fapte putine!!!


ca unii se casatoresc fara sa se cunoooasca e altceva,aici era vorba strict desre avort care nu se intampla dooar in cazul celor casatoriti,,,,ca cineva iti spune adevarul nu inseamna ca ti face morala sau arunca cu piatra inceteaza cu prostiile
iiiiiiiiiiiiiiiooo , ia fa tu copii muuuulti si apoi arunca-i pe strada .......si asa esti absolvit de pacate , ramai un pana una alta numai vorbi prostii
-Iulya
Postat pe 4 Martie 2014 12:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caut un medic ginecolog bun in CONSTANTA ??????????? 6 De la: alexema 20 Octombrie 2011 20:32
dureri la ciclu 12 De la: ella99 27 Iunie 2010 22:43
HERPESUL GENITAL 1 De la: asmed_anca 24 Septembrie 2009 16:31
sex 35 De la: kudika329386 10 Noiembrie 2010 20:36
Incompetenta cervicala si contractiile in timpul sarcinii 9 De la: pavel-craciun 20 Mai 2009 10:46