Setari Cookie-uri

dupa 9 ani

Uff! Poate,fir-ar sa fie.Din punctul asta de vedere,urarea de "viata lunga impreuna" suna chiar minunat.Enjoy!
nicossia
Postat pe 12 Mai 2014 12:23
Ma omule , daca doresti sa o ierti este alegerea ta si nu deranjeaza pe nimeni deciziile pe care le iei tu , e viata ta.
Iar filozofiile astea scuzabile , pastreaza-le pt tine , ca te invarti in cerc , punandu-ne aceeasi intrebare. Ti s-a raspuns , dar se pare ca vrei un raspuns pe placul tau.....filozofeaza mai departe...in cazul tau este valabila o vorba : Fapte , nu vorbe ! de vorbe si scuze suntem toti buni ...asta e un citat din biblie .
-Iulya
Postat pe 12 Mai 2014 12:28
Sotia cu faptele...tu cu vorbele
-Iulya
Postat pe 12 Mai 2014 12:36

Poate oare o femeie, care isi iubeste sotul, dar este dezamagita de anumite aspecte sau atitudini inerente intr-o casnicie, sa se limteze doar la discutii, vorbe si visari de dragoste cu un alt barbat, coleg si insurat la randu-i, timp de ani de zile dar fara a se indragosti fara a se ajunge la contact fizic?


Daca a putut sa ne dea si noua metoda, ca trebuie sa fi avut una speciala.
Nu ne mai aburi si zi ca te impaci cu ea si gata!
Ma indoiesc totusi ca lucrurile vor evolua in mai bine dupa dusul asta rece.
Arno_28
Postat pe 12 Mai 2014 20:02
Eu cred ca poate. O femeie are si ea fantezii si mici nebunii erotico-afective. Poate sa scrie povestioare erotice, poate sa se joace cu iubiti virtuali. Mult mai usor decat un barbat, pentru ca uneori femeile au nevoie sa se exprime in vorbe, si nu obligatoriu vorbele sa-I fie urmate ori confirmate de fapte....
La alta scara, dar oricum in sprijinul ideii, spune, citind Fifty shades of Gray, ti-ar veni sa crezi ca este scrisa de o respectabila doamna, mama a doi copii si sotie impecabila, la varsta lui middforty?! Femeile pot fi inocente pana la prostie ori genialitate, cand se joaca de-a/ cu focul....
Eu cred ca ati putea folosi aceasta intamplare ca pe un avertisment si sa nu credeti ca dragostea este un dat, ea trebuie reconfirmata mereu...inclusiv cu flirturi si jocuri, de ce nu, virtuale.
maybe
Postat pe 13 Mai 2014 15:56
Multumesc "maybe", inclin sa iti dau dreptate. Altfel nu imi pot explica suferinta pe care i-o vad acum, cand suntem amandoi prabusiti.
Am incredere in povestea noastra de dragoste, cat de puternici, frumosi si plini de succes eram impreuna. Stiu sigur ca nu ar fi renuntat la ceea ce aveam noi doi.... dar totusi.. mintea unei femei este atat de incurcata... incat acum, parca nu mai pot spune absolut nimic... orice explicatie as cauta, parca este lipsita de sens.... in fata unor actiuni parca lipste de sens.
Liviu1978
Postat pe 13 Mai 2014 17:13
LIVIU o sa iti spun f pe scurt o poveste , trage tu concluzia: el si ea colegi de liceu , ea nu il place cat au fost colegi el in schimb era nebun dupa ea , termina liceul se intanlesc , se iubesc nebuneste , se casatoresc dupa un an si ceva ... fac si doi copii.... se iubesc dar el fiind marinar nu "iarta " nimic , ea ani de zile considera ca familia este mai importanta il iubeste nebuneste si ii iarta tot .... ani si ani , dupa 28 de ani el chiar o face lata se recombina cu o iubita din multele si exagereaza impingand-o pe sotie intr-o mare depresie ... cu tentativ de sinucidere !inca il iubea !dupa tentativa de sinucidere nereusita si depresia despre care el nu stie ea pleaca cu unul dintre copii de acasa intr-un nou oras . aici se indragosteste de un barbat stau impreun un an , timp in care sotul ramane singur si rumega in singuratate situatia !dupa un an si ceva se impaca cei doi soti si sunt bine merci , nu i-a reprosat nici un cuvintel sotie despre infidelitatea ei ???ca sa se reindragosteasca acum din nou de ea ?????
gandeste-te, te rog cum ti-ar fi viata fara de ea !????? daca crezi ca poti sa mergi inainte ...? tu stii cum iti este mai bine !
kudika_956659
Postat pe 13 Mai 2014 18:14
De la: kudika_956659, la data 2014-05-13 18:14:05LIVIU o sa iti spun f pe scurt o poveste , trage tu concluzia: el si ea colegi de liceu , ea nu il place cat au fost colegi el in schimb era nebun dupa ea , termina liceul se intanlesc , se iubesc nebuneste , se casatoresc dupa un an si ceva ... fac si doi copii.... se iubesc dar el fiind marinar nu "iarta " nimic , ea ani de zile considera ca familia este mai importanta il iubeste nebuneste si ii iarta tot .... ani si ani , dupa 28 de ani el chiar o face lata se recombina cu o iubita din multele si exagereaza impingand-o pe sotie intr-o mare depresie ... cu tentativ de sinucidere !inca il iubea !dupa tentativa de sinucidere nereusita si depresia despre care el nu stie ea pleaca cu unul dintre copii de acasa intr-un nou oras . aici se indragosteste de un barbat stau impreun un an , timp in care sotul ramane singur si rumega in singuratate situatia !dupa un an si ceva se impaca cei doi soti si sunt bine merci , nu i-a reprosat nici un cuvintel sotie despre infidelitatea ei ???ca sa se reindragosteasca acum din nou de ea ?????
gandeste-te, te rog cum ti-ar fi viata fara de ea !????? daca crezi ca poti sa mergi inainte ...? tu stii cum iti este mai bine !


Draga mea , in povestea ta , femeia nu este cea care si-a inselat sotul , ci contrariul....o femeie care a iubit nespuns de mult si a tolerat infidelitatile sotului....pana la extrema....apoi s-a retras si dupa ceva timp si-a gasit pe cineva...gasesc normal.
Liviu ne expune o alta poveste, total diferita de a ta ! Sotia are un amant timp de 5 ani , pana a prins el firul...si pe tot parcursul casniciei lor , zice el , ca nu i-a dat nici-un motiv , ca ea sa aibe un amant din plictiseala in timp ce el era la servici...
Ma rog , ce stiu eu...uite cand nu are omul ce face , cum se preocupa de problemele altora rad dar nu-i de
-Iulya
Postat pe 14 Mai 2014 11:10
De la: kudika_956659, la data 2014-05-13 18:14:05LIVIU o sa iti spun f pe scurt o poveste , trage tu concluzia: el si ea colegi de liceu , ea nu il place cat au fost colegi el in schimb era nebun dupa ea , termina liceul se intanlesc , se iubesc nebuneste , se casatoresc dupa un an si ceva ... fac si doi copii.... se iubesc dar el fiind marinar nu "iarta " nimic , ea ani de zile considera ca familia este mai importanta il iubeste nebuneste si ii iarta tot .... ani si ani , dupa 28 de ani el chiar o face lata se recombina cu o iubita din multele si exagereaza impingand-o pe sotie intr-o mare depresie ... cu tentativ de sinucidere !inca il iubea !dupa tentativa de sinucidere nereusita si depresia despre care el nu stie ea pleaca cu unul dintre copii de acasa intr-un nou oras . aici se indragosteste de un barbat stau impreun un an , timp in care sotul ramane singur si rumega in singuratate situatia !dupa un an si ceva se impaca cei doi soti si sunt bine merci , nu i-a reprosat nici un cuvintel sotie despre infidelitatea ei ???ca sa se reindragosteasca acum din nou de ea ?????
gandeste-te, te rog cum ti-ar fi viata fara de ea !????? daca crezi ca poti sa mergi inainte ...? tu stii cum iti este mai bine !

sunt multe intamplari,fiecare cu povestea ei,a lui,eu una sunt de conceptia ca totul se poate ierta in viata,daca se vrea si daca se ajunge la un consens de a lua totul de la zero.....ce este viata daca nu ar exista sexul,iubirea,cred ca a ramas singurul lucru bun in aceasta lume,sigur ca nu trebuie hazardat acest lucru si totusi mai raman cuvintele si cred eu ca persoana din acest topic a uitat sa-i mai spna ceva complimente sotiei sau vorbe aiurea despre sex folosind si ceva cuvinete mai deocheate,ca de,suntem totusi oameni si poate mai tanjim si dupa complimente si dulcegari si de ce nu si uneori mai asteptam si momente sa ni se mai faca si cate o declarative de dragoste!?DECI:-suntem sanatosi,inima si sufletul cere,de ce sa nu dam aproapelui ce are nevoie!!!!
Titanika
Postat pe 14 Mai 2014 15:45
De la: Liviu1978, la data 2014-05-12 11:54:49
Poate oare o femeie, care isi iubeste sotul, dar este dezamagita de anumite aspecte sau atitudini inerente intr-o casnicie, sa se limteze doar la discutii, vorbe si visari de dragoste cu un alt barbat, coleg si insurat la randu-i, timp de ani de zile dar fara a se indragosti fara a se ajunge la contact fizic?





Poate.


.....




....



....


Te simti mai bine ?


Cred ca este mai important sa descoperi ce vrei de la viata, ce iti lipseste din relatia cu sotia ta si cum vezi viitorul alaturi de ea.

Nu cumva teama de despartire este legata mai mult de frica de singuratate si de impartirea bunurilor decat de dragostea pentru ea ?

Chiar daca poate parea nepotrivit dar e o vorba care spune sa nu dai vrabia din mana pe cioara de pe gard.
Totul e ca vrabia sa nu fie o cioara deghizata si asta numai tu sti.





Vizualizeaza-te peste 10 ani.
Ce vezi?
Radu_Cristian_1
Postat pe 16 Mai 2014 22:28
De la: maybe, la data 2014-05-13 15:56:59Eu cred ca poate. O femeie are si ea fantezii si mici nebunii erotico-afective. Poate sa scrie povestioare erotice, poate sa se joace cu iubiti virtuali. Mult mai usor decat un barbat, pentru ca uneori femeile au nevoie sa se exprime in vorbe, si nu obligatoriu vorbele sa-I fie urmate ori confirmate de fapte....
La alta scara, dar oricum in sprijinul ideii, spune, citind Fifty shades of Gray, ti-ar veni sa crezi ca este scrisa de o respectabila doamna, mama a doi copii si sotie impecabila, la varsta lui middforty?! Femeile pot fi inocente pana la prostie ori genialitate, cand se joaca de-a/ cu focul....
Eu cred ca ati putea folosi aceasta intamplare ca pe un avertisment si sa nu credeti ca dragostea este un dat, ea trebuie reconfirmata mereu...inclusiv cu flirturi si jocuri, de ce nu, virtuale.



Radu_Cristian_1
Postat pe 16 Mai 2014 22:30
Aceasta este singura speranta care o mai am in suflet..... poate...nu-i dracu asa de negru pe cat mi se pare mie.... cand o femeie iti spune ca te iubeste, sufera si plange si vrea sa faca copii cu tine... te gandesti de 2 ori inaite sa dai pasarea din mana.... pe ce?
Stiu sigur ca ma iubeste.... si dar atunci, nu pot intelege, de ce ..a facut ce a facut?
Foarte ciudat, in zilele de groaza, dupa ce am aflat, zdrobiti si franti amandoi, cu zile si nopti de nesomn si zbucium, cu ochii rosii de plans si suspine, am facut dragoste de 3 ori pe zi, ceea ce, trebuie sa recunosc, nu mai facusem de mult timp. Da, o iubeam, trista si cu ochii plansi, mi se parea mai frumoasa si apetisanta ca oricand, si ma uram pentru faptul ca nu am reusit sa o tin langa mine.

Teama de despartire vine, in mod sigur si din frica de singuratate,absolut Dupa ce am trecut, prin ce am trecut, mi se pare imposibil sa mai fiu in stare sa am relatii normale cu vreo femeie! Cat despre impartirea bunurilor materiale... nici nu mi-a trecut prin gand !

In nesigurata in care ma aflu, ma zbat sa imi dau seama, daca o fi pasare sau doar cioara deghizata.... Din pacate, raul a fost facut, increderea sa spulberat si nu stiu daca relatia mai poate fi salvata.
Liviu1978
Postat pe 17 Mai 2014 09:08
De la: Liviu1978, la data 2014-05-17 09:08:18 Aceasta este singura speranta care o mai am in suflet..... poate...nu-i dracu asa de negru pe cat mi se pare mie.... cand o femeie iti spune ca te iubeste, sufera si plange si vrea sa faca copii cu tine... te gandesti de 2 ori inaite sa dai pasarea din mana.... pe ce?
Stiu sigur ca ma iubeste.... si dar atunci, nu pot intelege, de ce ..a facut ce a facut?
Foarte ciudat, in zilele de groaza, dupa ce am aflat, zdrobiti si franti amandoi, cu zile si nopti de nesomn si zbucium, cu ochii rosii de plans si suspine, am facut dragoste de 3 ori pe zi, ceea ce, trebuie sa recunosc, nu mai facusem de mult timp. Da, o iubeam, trista si cu ochii plansi, mi se parea mai frumoasa si apetisanta ca oricand, si ma uram pentru faptul ca nu am reusit sa o tin langa mine.

Teama de despartire vine, in mod sigur si din frica de singuratate,absolut Dupa ce am trecut, prin ce am trecut, mi se pare imposibil sa mai fiu in stare sa am relatii normale cu vreo femeie! Cat despre impartirea bunurilor materiale... nici nu mi-a trecut prin gand !

In nesigurata in care ma aflu, ma zbat sa imi dau seama, daca o fi pasare sau doar cioara deghizata.... Din pacate, raul a fost facut, increderea sa spulberat si nu stiu daca relatia mai poate fi salvata.




Domnule draga,in orice problema materiala exista solutii de rezolvare,insa,mai putin sau deloc in ceea ce privesc traumele sentimentale,care tin de inima omului!!!Cine afirma contrariul,nu stie ce inseamna sa iubesti cu toata fiinta si,drept raspuns,sa fii dezamagit definitiv si irevocabil!!

NU,increderea,o data pierduta,nu se mai poate recastiga,oricate incercari s-ar face in sensul redobandirii ei,si aceasta nu are nicio legatura cu numarul actelor sexuale avute cu partenera sau partenerul de viata!!!

Ce remarc este faptul ca iti place sa te autoblamezi,capul sus,domnule,caci viata ,chiar daca este dura,are si partile ei frumoase!!!Nu spune nimic din ceea ce stii ca nu vei respecta!!!
Daca ai facut dragoste cu sotia ta,acel act te-a ajutat sa revii la increderea initiala???Nu,si nici nu o va face vreodata!!Deci,acest aspect este iluzoriu!!!

Alegerea de a-ti continua viata iti apartine in totalitate si a te mentine intr-o continua vaicareala nu este o solutie optima pentru tine!!!

Stii sigur ca te iubeste????Serios??Cum??Te-am mai intrebat acest lucru,dar nu ai avut amabilitatea de a raspunde succint la intrebarile mele!!!REPET
kudika_15804
Postat pe 17 Mai 2014 12:06
De la: kudika_15804, la data 2014-05-17 12:06:34
De la: Liviu1978, la data 2014-05-17 09:08:18 Aceasta este singura speranta care o mai am in suflet..... poate...nu-i dracu asa de negru pe cat mi se pare mie.... cand o femeie iti spune ca te iubeste, sufera si plange si vrea sa faca copii cu tine... te gandesti de 2 ori inaite sa dai pasarea din mana.... pe ce?
Stiu sigur ca ma iubeste.... si dar atunci, nu pot intelege, de ce ..a facut ce a facut?
Foarte ciudat, in zilele de groaza, dupa ce am aflat, zdrobiti si franti amandoi, cu zile si nopti de nesomn si zbucium, cu ochii rosii de plans si suspine, am facut dragoste de 3 ori pe zi, ceea ce, trebuie sa recunosc, nu mai facusem de mult timp. Da, o iubeam, trista si cu ochii plansi, mi se parea mai frumoasa si apetisanta ca oricand, si ma uram pentru faptul ca nu am reusit sa o tin langa mine.

Teama de despartire vine, in mod sigur si din frica de singuratate,absolut Dupa ce am trecut, prin ce am trecut, mi se pare imposibil sa mai fiu in stare sa am relatii normale cu vreo femeie! Cat despre impartirea bunurilor materiale... nici nu mi-a trecut prin gand !

In nesigurata in care ma aflu, ma zbat sa imi dau seama, daca o fi pasare sau doar cioara deghizata.... Din pacate, raul a fost facut, increderea sa spulberat si nu stiu daca relatia mai poate fi salvata.




Domnule draga,in orice problema materiala exista solutii de rezolvare,insa,mai putin sau deloc in ceea ce privesc traumele sentimentale,care tin de inima omului!!!Cine afirma contrariul,nu stie ce inseamna sa iubesti cu toata fiinta si,drept raspuns,sa fii dezamagit definitiv si irevocabil!!

NU,increderea,o data pierduta,nu se mai poate recastiga,oricate incercari s-ar face in sensul redobandirii ei,si aceasta nu are nicio legatura cu numarul actelor sexuale avute cu partenera sau partenerul de viata!!!

Ce remarc este faptul ca iti place sa te autoblamezi,capul sus,domnule,caci viata ,chiar daca este dura,are si partile ei frumoase!!!Nu spune nimic din ceea ce stii ca nu vei respecta!!!
Daca ai facut dragoste cu sotia ta,acel act te-a ajutat sa revii la increderea initiala???Nu,si nici nu o va face vreodata!!Deci,acest aspect este iluzoriu!!!

Alegerea de a-ti continua viata iti apartine in totalitate si a te mentine intr-o continua vaicareala nu este o solutie optima pentru tine!!!

Stii sigur ca te iubeste????Serios??Cum??Te-am mai intrebat acest lucru,dar nu ai avut amabilitatea de a raspunde succint la intrebarile mele!!!REPET



of,,,,nu au aparut cuvintele finale!!!


REPET,atunci cand iubesti o persoana,nu te joci cu iubirea,nici macar in gluma,ca intr-un joc nevinovat,dar care miroase ingrozitor!!!

Domnule,poate sunt "inapoiata" in gandire,dar nu pot fi altfel,caci iubirea ma hraneste zilnic si am incredere numai in ea!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Mai 2014 12:09
si cu mn dc nu vb curcubeu daca iubirea te hraneste zilnic
kudika_950728
Postat pe 17 Mai 2014 12:21
Draga Kudica_15804, problema materiala este ultimul gand din mintea me acum. Prin faptul ca, in mijlocul zbuciumului, am facut dragoste cu sotia mea asa cum nu mai facusem de mult, am vrut sa arat, ca, abia acum, mi-am dat seama cat de mult o iubesc si cat de mult inseamna pentru mine..... nicidecum ca mi-ar fi castigat increderea intr-un fel sau altul.

Stiu ca ma iubeste dar, din pacate nu pot iti pot explica cum.. asa simt. Ar trebui sa istorisesc toata povestea noastra de dragoste,povestea noastra de viata si de succes in acelasi timp, cat de mult am luptat amandoi pentru NOI, pentru ca individul celalalt nici macar nu se poate compara cu mine din toate punctele de vedere, pentru ca eram frumosi si perfecti impreuna, pentru ca aveam tot ce ne doream...
Acum stiu ca tot ceea ce spun este contrazis de faptele ei.... tocmai de aceea sunt si eu nedumerit... stiu ca ma iubit .. dar de ce a facut ceea ce a facut.... doar din cauza lipsei de comunicare dintre no doi, a blazarii relatiei, a dovezilor de dragoste tot mai rare....? nu avea nici un motiv sa se arunce cu disperare in bratele unui alt barbat...
Liviu1978
Postat pe 17 Mai 2014 13:21
ti ai dat seama ce mult inseamna pentru tn cand ai facut dragoste cu ea
kudika_950728
Postat pe 17 Mai 2014 14:28
daca eu fac sex cu una pasional si cu nabadai inseamna ca imi dau seama cat de mult inseamna pentru mn ,,hmmm ciudat domnule ciudat
kudika_950728
Postat pe 17 Mai 2014 14:36
De la: Liviu1978, la data 2014-05-17 13:21:57Draga Kudica_15804, problema materiala este ultimul gand din mintea me acum. Prin faptul ca, in mijlocul zbuciumului, am facut dragoste cu sotia mea asa cum nu mai facusem de mult, am vrut sa arat, ca, abia acum, mi-am dat seama cat de mult o iubesc si cat de mult inseamna pentru mine..... nicidecum ca mi-ar fi castigat increderea intr-un fel sau altul.

Stiu ca ma iubeste dar, din pacate nu pot iti pot explica cum.. asa simt. Ar trebui sa istorisesc toata povestea noastra de dragoste,povestea noastra de viata si de succes in acelasi timp, cat de mult am luptat amandoi pentru NOI, pentru ca individul celalalt nici macar nu se poate compara cu mine din toate punctele de vedere, pentru ca eram frumosi si perfecti impreuna, pentru ca aveam tot ce ne doream...
Acum stiu ca tot ceea ce spun este contrazis de faptele ei.... tocmai de aceea sunt si eu nedumerit... stiu ca ma iubit .. dar de ce a facut ceea ce a facut.... doar din cauza lipsei de comunicare dintre no doi, a blazarii relatiei, a dovezilor de dragoste tot mai rare....? nu avea nici un motiv sa se arunce cu disperare in bratele unui alt barbat...



Hmmmmmm,straniu!!

Cum poti sa faci dragoste cu o persoana in care nu ai incredere,chiar si sotia ta fiind??Este ca si cum ai face sex cu o prostituata!!!Eu nu am reusit niciodata,sincer iti spun!!! Cum poti sa iubesti o persoana in care nu mai ai incredere??Intr-o astfel de conjunctura,eu m-am transferat automat la antipozi!!!Ma nedumereste ceea ce spui pentru ca iubirea reala nu exista fara incredere reciproca,NICIODATA!!!

Cred in povestea voastra de dragoste,dar in cea de la inceputuri,nu in cea de acum!!!Atentie,nevoia fiziologica manifestata in viata de cuplu,poate fi confundata de multe ori cu iubirea,atat de catre femei ,cat si de catre barbati,este mai comod si fara riscuri!!!!Hmmm,inclin sa cred ca o iubesti,dar de ce nu ai luptat ca sa nu ajungi intr-o astfel de situatie neplacuta,de ce trebuie sa existe un semnal de alarma de aceasta natura,chiar daca respectam spusele doamnei,cum ca totul a fost doar virtual???De ce iubiti femeia de-abia dupa ce va dati seama ca o pierdeti????

Nu erati perfecti,caci nu exista perfectiune si nici nu ajungeati aici, daca ati fi fost astfel,undeva a existat si exista o hiba!!!

De ce a facut ceea ce a facut??DIN CAUZA TA!!!!!Domnule,trebuie sa intelegi ca ,o data casatorit cu femeia vietii tale,nu ai dobandit un lucru de folosinta,ci ai castigat in viata ta un suflet de care trebuie sa ai grija in permanenta,asa este FEMEIA,ca o considerati mopul de sters pe jos si in permanenta la discretia voastra,este cu totul alta poveste si este falsa impresie!
Pentru a intelege mai bine motivul,te rog,intelege motivele presupuse de tine in forma interogatorie,caci despre acestea este vorba,daca le elimini din viata voastra,totul se poate rezolva,dar cu INCREDERE RECIPROCA,daca se mai poate vorbi de asa ceva!!!

FEMEIA ESTE O FIINTA ,CARE ARE NEVOIE DE DOVEZI DE IUBIRE ,in permanenta,opinia mea!!!Nu le oferi,pierzi!!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Mai 2014 15:10
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-05-16 22:30:54
De la: maybe, la data 2014-05-13 15:56:59Eu cred ca poate. O femeie are si ea fantezii si mici nebunii erotico-afective. Poate sa scrie povestioare erotice, poate sa se joace cu iubiti virtuali. Mult mai usor decat un barbat, pentru ca uneori femeile au nevoie sa se exprime in vorbe, si nu obligatoriu vorbele sa-I fie urmate ori confirmate de fapte....
La alta scara, dar oricum in sprijinul ideii, spune, citind Fifty shades of Gray, ti-ar veni sa crezi ca este scrisa de o respectabila doamna, mama a doi copii si sotie impecabila, la varsta lui middforty?! Femeile pot fi inocente pana la prostie ori genialitate, cand se joaca de-a/ cu focul....
Eu cred ca ati putea folosi aceasta intamplare ca pe un avertisment si sa nu credeti ca dragostea este un dat, ea trebuie reconfirmata mereu...inclusiv cu flirturi si jocuri, de ce nu, virtuale.





Citeste cu atentie raspunsul de mai sus al lui 'maybe'.

Apoi gandeste-te la conjunctura in care s-au intamplat toate astea pentru ca intr-un final sa incerci sa afli raspunsul la urmatoarele intrebari :
- Esti capabil sa ierti ?
- Esti capabil sa uiti astfel incat sa nu reiei subiectul peste cativa ani cand veti avea prima cearta mai serioasa?
- Esti sigur ca o iubesti si este persoana potrivita pentru tine ?
- Te vezi alaturi de ea pana la adanci batraneti sau nu reusesti sa te gandesti atat de departe?
- Iti doresti sa fie mama copiilor tai?
- O vezi ca pe o mama devotata sau crezi ca va fi coplesita de resposabilitatile inerente ce apar in clipa in care copiii vin sa completeze familia?



PS. De ce nu ati avut copii in toti acesti ani?



Radu_Cristian_1
Postat pe 17 Mai 2014 19:23
De la: Liviu1978, la data 2014-05-04 03:08:31 Eu lucrez intr-un mod mai special. Sa spunem ca jumatate din timp sunt acasa nonstop si jumatate sunt plecat.
Insa chiar si cand am fost acasa am simntit ca relatia se raceste si, ca un bou, nu am facut nimic, atat de mare incredere aveam in ceea ce era intre noi. Consideram ca, de, dupa un anumit timp, orice relatie se mai "raceste" poate este mult spus, poate am devenit mai indiferenti unul fata de celalalt.
Nu pot intelege ce a fost in capul ei. Pot intelege o prietenie, un flirt pe net, dar nu timp de 5 ani, nu cu cineva cu care te vezi si cu care iesi la masa.
Colegul respectiv, casatorit apropo, nu este cu nimic mai presus decat mine, in nici o privinta, ba dinpotriva, arat mai bine, sunt mai inteligent, produc mai mult. Nu pot intelege ce a fost in capul ei si cum a insistat asupra acestei tradari, pentru ce, in ce scop? Impreuna cu el nu putea avea un viitor, si atunci... ce este in capul femeilor de fac asemenea fapte.
Acum este disperata, plange, regreta, vrea sa continuam impreuna, sa facem copii, sa uitam totul...dar eu nu pot... in ciuda faptului ca...si abia acum am realizat... o iubesc enorm.... si stiu, in ciuda a ceea ce ai spus tu, ca si ea ma iubeste (ce sa mai zic acum, intr-un fel sau altul).
Ma cuprind accese de furie cand ma gandesc la ce isi spuneau unul altuia si nu pot in nici un caz trece peste... chiar daca ea jura ca nu a fost nimic important pentru ea.

Mai are rost oare sa continui o relatie daca increderea sa destramat, daca dintr-un om normal, m-am transformat intr-un monstru gelos. Cu toata dragostea care inca exista, gelozia nou descoperita si reprosurile pot transforma viata intr-un cosmar si nu are rost sa mai continuam. Regret enorm ca nu am facut un copil, dar acum este prea tarziu.
Daca divortez nu voi suferi mai mult decat sufar acum, stiu ca nu voi avea niciodata ceea ce am avut cu ea, dar poate cine stie..... si apoi dupa experienta asta... nu imi mai trebuie femei cat voi trai.
Vai ce mult am scris.. sper sa aiba cineva rabdarea sa citeasca si merci pentru raspuns !!
cum adica,,nu/ti mai trebuie femei,cat vei trai,,.......dar cu cine o sa/ti imparti viata???//singur???
NEGRUTTTT
Postat pe 17 Mai 2014 19:34
De la: kudika_956391, la data 2014-05-17 19:34:41
De la: Liviu1978, la data 2014-05-04 03:08:31 Eu lucrez intr-un mod mai special. Sa spunem ca jumatate din timp sunt acasa nonstop si jumatate sunt plecat.
Insa chiar si cand am fost acasa am simntit ca relatia se raceste si, ca un bou, nu am facut nimic, atat de mare incredere aveam in ceea ce era intre noi. Consideram ca, de, dupa un anumit timp, orice relatie se mai "raceste" poate este mult spus, poate am devenit mai indiferenti unul fata de celalalt.
Nu pot intelege ce a fost in capul ei. Pot intelege o prietenie, un flirt pe net, dar nu timp de 5 ani, nu cu cineva cu care te vezi si cu care iesi la masa.
Colegul respectiv, casatorit apropo, nu este cu nimic mai presus decat mine, in nici o privinta, ba dinpotriva, arat mai bine, sunt mai inteligent, produc mai mult. Nu pot intelege ce a fost in capul ei si cum a insistat asupra acestei tradari, pentru ce, in ce scop? Impreuna cu el nu putea avea un viitor, si atunci... ce este in capul femeilor de fac asemenea fapte.
Acum este disperata, plange, regreta, vrea sa continuam impreuna, sa facem copii, sa uitam totul...dar eu nu pot... in ciuda faptului ca...si abia acum am realizat... o iubesc enorm.... si stiu, in ciuda a ceea ce ai spus tu, ca si ea ma iubeste (ce sa mai zic acum, intr-un fel sau altul).
Ma cuprind accese de furie cand ma gandesc la ce isi spuneau unul altuia si nu pot in nici un caz trece peste... chiar daca ea jura ca nu a fost nimic important pentru ea.

Mai are rost oare sa continui o relatie daca increderea sa destramat, daca dintr-un om normal, m-am transformat intr-un monstru gelos. Cu toata dragostea care inca exista, gelozia nou descoperita si reprosurile pot transforma viata intr-un cosmar si nu are rost sa mai continuam. Regret enorm ca nu am facut un copil, dar acum este prea tarziu.
Daca divortez nu voi suferi mai mult decat sufar acum, stiu ca nu voi avea niciodata ceea ce am avut cu ea, dar poate cine stie..... si apoi dupa experienta asta... nu imi mai trebuie femei cat voi trai.
Vai ce mult am scris.. sper sa aiba cineva rabdarea sa citeasca si merci pentru raspuns !!
cum adica,,nu/ti mai trebuie femei,cat vei trai,,.......dar cu cine o sa/ti imparti viata???//singur???
....o sa vezi ca totul e trecator in viata,,,,si o sa /ti revii,fara dragoste nu se poate......asa sunt eu....
NEGRUTTTT
Postat pe 17 Mai 2014 19:36
Vrei un raspuns sincer: NU,o femeie nu poate sa se limiteze doar la simple jocuri de cuvinte si copilarii avand in vedere tot ce ai spus ca s-a intamplat! Sa fii sigur de asta!!! Eu inteleg ca o iubesti mult si de aceea incerci sa o justifici, dar fii realist, aventura dintre ea si alt barbat a existat, indiferent de motive si de circumstante! Si faptul ca au fost 5 ani trebuie sa iti dea serios de gandit daca merita sa ii mai acorzi o sansa! Da,a jurat pe Biblie cand s-a vazut descoperita, din disperare sa nu te piarda!! Poate te iubeste, dar ti-a tradat iubirea!
Voi doi sunteti singurii care stiti cel mai bine ce a fost intre voi si daca se merita sa continuati.Dar parerea mea ca femeie este ca ea nu are scuze pt ce a facut si mai ales pt faptul ca nici nu isi accepta vina in totalitate! Daca au existat probleme intre voi si ea s-a simtit singura, neglijata etc trebuia sa vina la tine sa discutati,sa comunicati, da vedeti ce e de facut si cum va puteti recupera relatia! Si faptul ca ce a facut ea a trecut de stadiul de greseala de moment, de escapada, de aventura ar trebui sa schimbe modul tau de a vedea situatia...sustinand "aventura" timp de atatia ani, iti pot jura eu cu mana pe Biblie ca au existat sentimente multe la mijloc, ca a fost o relatie in toata regula! Tu ai descoperit doar niste conversatii pe net, dar in realitate nu sti ce a existat intre ei, faptul ca iti imaginezi o sa te chinuie mereu.Daca alegi sa o ierti, iarta-i tradarea asa cum a fost si nu ii mai cauta scuze, ia faptele asa cum sunt ca sa iti dai seama cu adevarat daca poti trai cu ele...langa ea.
dellyzzia
Postat pe 18 Mai 2014 08:13
De la: dellyzzia, la data 2014-05-18 08:13:54Vrei un raspuns sincer: NU,o femeie nu poate sa se limiteze doar la simple jocuri de cuvinte si copilarii avand in vedere tot ce ai spus ca s-a intamplat! Sa fii sigur de asta!!! Eu inteleg ca o iubesti mult si de aceea incerci sa o justifici, dar fii realist, aventura dintre ea si alt barbat a existat, indiferent de motive si de circumstante! Si faptul ca au fost 5 ani trebuie sa iti dea serios de gandit daca merita sa ii mai acorzi o sansa! Da,a jurat pe Biblie cand s-a vazut descoperita, din disperare sa nu te piarda!! Poate te iubeste, dar ti-a tradat iubirea!
Voi doi sunteti singurii care stiti cel mai bine ce a fost intre voi si daca se merita sa continuati.Dar parerea mea ca femeie este ca ea nu are scuze pt ce a facut si mai ales pt faptul ca nici nu isi accepta vina in totalitate! Daca au existat probleme intre voi si ea s-a simtit singura, neglijata etc trebuia sa vina la tine sa discutati,sa comunicati, da vedeti ce e de facut si cum va puteti recupera relatia! Si faptul ca ce a facut ea a trecut de stadiul de greseala de moment, de escapada, de aventura ar trebui sa schimbe modul tau de a vedea situatia...sustinand "aventura" timp de atatia ani, iti pot jura eu cu mana pe Biblie ca au existat sentimente multe la mijloc, ca a fost o relatie in toata regula! Tu ai descoperit doar niste conversatii pe net, dar in realitate nu sti ce a existat intre ei, faptul ca iti imaginezi o sa te chinuie mereu.Daca alegi sa o ierti, iarta-i tradarea asa cum a fost si nu ii mai cauta scuze, ia faptele asa cum sunt ca sa iti dai seama cu adevarat daca poti trai cu ele...langa ea.






Cata dreptate ai!
Numai incornoratul se amageste singur!
Arno_28
Postat pe 18 Mai 2014 08:49
quote name='Liviu1978' date='2014-05-04 03:08:31'] Eu lucrez intr-un mod mai special. Sa spunem ca jumatate din timp sunt acasa nonstop si jumatate sunt plecat.
Insa chiar si cand am fost acasa am simntit ca relatia se raceste si, ca un bou, nu am facut nimic, atat de mare incredere aveam in ceea ce era intre noi. Consideram ca, de, dupa un anumit timp, orice relatie se mai "raceste" poate este mult spus, poate am devenit mai indiferenti unul fata de celalalt.
Nu pot intelege ce a fost in capul ei. Pot intelege o prietenie, un flirt pe net, dar nu timp de 5 ani, nu cu cineva cu care te vezi si cu care iesi la masa.
Colegul respectiv, casatorit apropo, nu este cu nimic mai presus decat mine, in nici o privinta, ba dinpotriva, arat mai bine, sunt mai inteligent, produc mai mult. Nu pot intelege ce a fost in capul ei si cum a insistat asupra acestei tradari, pentru ce, in ce scop? Impreuna cu el nu putea avea un viitor, si atunci... ce este in capul femeilor de fac asemenea fapte.
Acum este disperata, plange, regreta, vrea sa continuam impreuna, sa facem copii, sa uitam totul...dar eu nu pot... in ciuda faptului ca...si abia acum am realizat... o iubesc enorm.... si stiu, in ciuda a ceea ce ai spus tu, ca si ea ma iubeste (ce sa mai zic acum, intr-un fel sau altul).
Ma cuprind accese de furie cand ma gandesc la ce isi spuneau unul altuia si nu pot in nici un caz trece peste... chiar daca ea jura ca nu a fost nimic important pentru ea.

Mai are rost oare sa continui o relatie daca increderea sa destramat, daca dintr-un om normal, m-am transformat intr-un monstru gelos. Cu toata dragostea care inca exista, gelozia nou descoperita si reprosurile pot transforma viata intr-un cosmar si nu are rost sa mai continuam. Regret enorm ca nu am facut un copil, dar acum este prea tarziu.
Daca divortez nu voi suferi mai mult decat sufar acum, stiu ca nu voi avea niciodata ceea ce am avut cu ea, dar poate cine stie..... si apoi dupa experienta asta... nu imi mai trebuie femei cat voi trai.
Vai ce mult am scris.. sper sa aiba cineva rabdarea sa citeasca si merci pentru raspuns !!



Uitarea nu este sinonima cu iertarea,deci,daca nu le poti pune in aplicare pe amandoua,deschideti o discutie serioasa pe tema viitorului vostru si clarificati situatia existenta!!Cui folosesc lamentarile tale si smiocaielile doamnei partenera de viata??Nimanui,nici macar noua,cei.care am incercat sa te ajutam cu mici sfaturi!!!

Daca as discuta strict din punct de vedere personal,as fi radicala si as icheia relatia fara remuscare,caci nu suport tradarea si minciuna!!!DAR,nu eu sunt "eroina" principala,deci nu iti pot dicta cum sa iti traiesti viata personala!!!
Cei 5 ani de indiferenta si delasare in fata nevoilor sotiei tale au marcat negativ intreaga convietuire,nimic din ceea ce a fost frumos si curat nu mai are valoare in fata inconstientei,aceasta sa va fie lectie de viata,atat tie,cat si sotiei tale! Lipsa de comunicare dintre soti este principalul advresar al casniciilor,ce se vor durabile!!!Este atat de simplu sa spui ceea ce simti ,bun sau mai putin bun,in fata partenerului,dar atat de dificil de pus in practica,stii de ce????Din cauza egoismului si a mandriei prostesti a oamenilor!!!!Multi considera comunicarea ca un exemplu de degradare proprie in fata partenerului de viata,cum sa se renunte la orgolii,cand este mai simplu sa recurgi la variante ajutatoare,fara certuri si discutii in contradictoriu?????Cum sa iti calci pe inima si sa recunosti anumite greseli,cand este mult mai usor sa le faci in alt context,fara sa stie colegul sau colega de pat,casnicia mergand mai departe,fara probleme vizibile in fata familiei si oamenilor????Cum sa iti sustii punctele vedere,cand stii ca ai un partener recalcitrant si inchis la orice fel de dialog???Sunt multe de spus aici,dar ce este cert,este faptul ca, o casnicie ,care decurge in umbra incertitudinii onestitatii si fidelitatii reciproce nu va avea final fericit,nu o spun eu,ci realitatea prezenta in viata noastra!!!


La partea cu abstinenta in relatia cu femeile,iti recomand sa nu blufezi,in regula????Nu face niste afirmatii,care nu sunt in elementul unui barbat!!!Starea de negare prezenta acum este doar pasagera in viata ta,totul va trece in timp si vei regreta ceea ce ai spus momentan!!!

In ceea ce o priveste pe sotia ta,regretele sunt tardive si,oricum,eu nu cred in lacrimile celor care plang dupa ce fac tampenii de tot felul,cand ar fi putut foarte bine sa evite orice incident neplacut intervenit in viata de familie!Cui folosesc lacrimile ei??Nimanui,nici macar ei,caci ele nu fac bine tenului si ochilor!!!

Ultimele solutii de vindecare a bolii familiei tale sunt taraganarea situatiei si lamentarea!!!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Mai 2014 10:47
Intr-adevar, multi dintre voi aveti dreptate, si imi face bine sa pot privi situatia din mai multe unghiuri.
Radu Cristian, nu pot ierta astfel incat sa nu imi reamintesc la prima cearta mai serioasa, da este persoana potrivita pentru mine vreau sa fie mamama copiilor mei.. insa toate astea nu au nici un rost atata timp cat nu pot ierta cu adevarat.
Cand am spus ca nu imi mai trebuie femei, nu m-am referit la abstinenta.. ci la o relatie normala bazata pe incredere si dragoste cu o femeie.... ceea ce acum mi se pare imposibil.

Cati dintre voi suteti singuri si divortati? Cum ati reusit sa treceti peste asta! Cum ati reusit sa cunoasteti pe cineva?
Lucrez foarte mult, timp de prieteni nu am avut... cunostinte femei nu am si ma deprima pana si faptul de a ma apuca de cautat relatii si femei.. ca un tanar in calduri. Sa hoinaresc internetul dupa femei?? Ce pot face? Nu am chef de asa ceva... chiar daca stiu ca as fi o partida foarte buna.
Voi cum ati reusit sa treceti peste asa ceva si sa va luati viata e la capat?
Liviu1978
Postat pe 18 Mai 2014 14:13
De la: Liviu1978, la data 2014-05-18 14:13:21 Intr-adevar, multi dintre voi aveti dreptate, si imi face bine sa pot privi situatia din mai multe unghiuri.
Radu Cristian, nu pot ierta astfel incat sa nu imi reamintesc la prima cearta mai serioasa, da este persoana potrivita pentru mine vreau sa fie mamama copiilor mei.. insa toate astea nu au nici un rost atata timp cat nu pot ierta cu adevarat.
Cand am spus ca nu imi mai trebuie femei, nu m-am referit la abstinenta.. ci la o relatie normala bazata pe incredere si dragoste cu o femeie.... ceea ce acum mi se pare imposibil.

Cati dintre voi suteti singuri si divortati? Cum ati reusit sa treceti peste asta! Cum ati reusit sa cunoasteti pe cineva?
Lucrez foarte mult, timp de prieteni nu am avut... cunostinte femei nu am si ma deprima pana si faptul de a ma apuca de cautat relatii si femei.. ca un tanar in calduri. Sa hoinaresc internetul dupa femei?? Ce pot face? Nu am chef de asa ceva... chiar daca stiu ca as fi o partida foarte buna.
Voi cum ati reusit sa treceti peste asa ceva si sa va luati viata e la capat?
nu ai incotro...inainte sa/l cunosc pe sotul meu ,acum 12 ani....si eu dadeam de tot felu de barbati cu care nu ma intelegeam....pana intr/o zi cand am sunat la matrimoniale...si am avut noroc.......
NEGRUTTTT
Postat pe 18 Mai 2014 14:22
asa ca ia/ti imima in dinti si porneste la drum....
NEGRUTTTT
Postat pe 18 Mai 2014 14:23
De la: Liviu1978, la data 2014-05-18 14:13:21 Intr-adevar, multi dintre voi aveti dreptate, si imi face bine sa pot privi situatia din mai multe unghiuri.
Radu Cristian, nu pot ierta astfel incat sa nu imi reamintesc la prima cearta mai serioasa, da este persoana potrivita pentru mine vreau sa fie mamama copiilor mei.. insa toate astea nu au nici un rost atata timp cat nu pot ierta cu adevarat.
Cand am spus ca nu imi mai trebuie femei, nu m-am referit la abstinenta.. ci la o relatie normala bazata pe incredere si dragoste cu o femeie.... ceea ce acum mi se pare imposibil.

Cati dintre voi suteti singuri si divortati? Cum ati reusit sa treceti peste asta! Cum ati reusit sa cunoasteti pe cineva?
Lucrez foarte mult, timp de prieteni nu am avut... cunostinte femei nu am si ma deprima pana si faptul de a ma apuca de cautat relatii si femei.. ca un tanar in calduri. Sa hoinaresc internetul dupa femei?? Ce pot face? Nu am chef de asa ceva... chiar daca stiu ca as fi o partida foarte buna.
Voi cum ati reusit sa treceti peste asa ceva si sa va luati viata e la capat?



Hmmmm,este usor de spus,dar atat de greu de facut,nu-i asa???

Domnule draga,pana nu iti stabilesti logaritmul de discutie cu sotia ta,nu ai prea multe de facut,dar inainte de a trece la aceasta etapa trebuie sa stii sigur ce anume doresti de la tine,astfel incat sa poti merge cu lejeritate mai departe!!

Ne spui ca nu poti uita si ierta,aceste resentimente sunt valabile si nimic nu poate fi adaugat la acest capitol!!!Asa cum s-a mai spus aici,la prima cearta vor reaparea reprosurile nascute de acea frustrare,prezenta in astfel de cazuri!!!Eu,una,te inteleg foarte bine,caci am reactii asemanatoare,dar daca nu treci de aceste refulari ale aducerii aminte,nu mai este nimic de facut!!!Este fireasca si lipsa de incredere marurisita de tine intr-o eventuala alta relatie,caci ,increderea,o data pierduta,furia lipsei ei te va urmari mult timp de acum incolo,fapt ce va influenta toate relatiile ulterioare!!Ce este de facut in acest caz???Doar sa incerci sa depasesti aceasta faza si sa gasesti persoana potrivita,care sa iti redeschida inima!!!Este foarte greu,dar,poate esti o persoana norocoasa!!!
Referitor la sotia ta,ori iti impui sa ierti si sa uiti,simultan,si sa va continuati casnicia,ori iti revizuiesti statutul,nu exista alte alternative!!!


In ceea ce priveste situatia persoanelor divortate,intr-adevar,nu este una agreabila,dar nu este nici dezastruoasa,caci oamenii prezinta calitatea renasterii,chiar si dupa evenimente mult mai tragice decat un divort!!!Nu este usor sa iti refaci viata dupa esecul avut intr-o casatorie,dar nici nu trebuie sa iti sapi mormantul si sa te ingropi in propria deznadejde,cei,care procedeaza astfel gresesc enorm,caci viata este ciclica,se deruleaza continuu si nu are momente de respiro sau de intoarcere la origine,ori mergi la brat cu ea,ori te lasi prada reculului ei!!!
Trebuie sa iti reorganizezi timpul liber si sa incerci sa il fructifici in favoarea ta!!!Este normal sa nu ai "chef" de reevaluare sentimentala,caci esti trist si suparat,si nici situatia familiala nu este reglata,dar timpul te va ajuta in directia dorita,iti dau un sfat,insa,nu pune caruta inaintea boilor ,caci nu va merge!!Inainte de a te gandi la viitorul tau,fa-o referindu-te la prezent,la ce ti se intampla acum si la ce trebuie sa recurgi ca sa limpezesti atmosfera din familie!!!

Orice problema avuta in viata are rezolvare,chiar daca aceasta este negativa sau pozitiva,nu ramane nimic neelucidat,dar este obligatoriu sa stii ce vrei sa faci in continuare si sa ai multa rabdare cu procesarea emotiilor ,caci acestea sunt primele care reactioneaza in orice situatie!!! Viata poate reincepe oricand,este un dar perpetuu,nu iti fie teama sa recunosti ca trebuie sa lupti cu ea!!!Relatie inceputa cu o persoana cunoscuta pe internet???Nu acord prea multa viabilitate,dar au existat cazuri cand s-au nascut adevarate povesti de dragoste,care au debutat cu contactul virtual!!!Dar pana la a te gandi la asa ceva,fa-o legat de sotia ta,inca nu ai ai ajuns la un consens cu domnia sa!!!!Copii?Acum???In acest stadiu??Ar fi o mare greseala!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Mai 2014 16:09
De la: Liviu1978, la data 2014-05-18 14:13:21 Intr-adevar, multi dintre voi aveti dreptate, si imi face bine sa pot privi situatia din mai multe unghiuri.
Radu Cristian, nu pot ierta astfel incat sa nu imi reamintesc la prima cearta mai serioasa, da este persoana potrivita pentru mine vreau sa fie mamama copiilor mei.. insa toate astea nu au nici un rost atata timp cat nu pot ierta cu adevarat.
Cand am spus ca nu imi mai trebuie femei, nu m-am referit la abstinenta.. ci la o relatie normala bazata pe incredere si dragoste cu o femeie.... ceea ce acum mi se pare imposibil.

Cati dintre voi suteti singuri si divortati? Cum ati reusit sa treceti peste asta! Cum ati reusit sa cunoasteti pe cineva?
Lucrez foarte mult, timp de prieteni nu am avut... cunostinte femei nu am si ma deprima pana si faptul de a ma apuca de cautat relatii si femei.. ca un tanar in calduri. Sa hoinaresc internetul dupa femei?? Ce pot face? Nu am chef de asa ceva... chiar daca stiu ca as fi o partida foarte buna.
Voi cum ati reusit sa treceti peste asa ceva si sa va luati viata e la capat?



Pe de o parte furios, gelos si nu poti uita si ierta ce ti-a facut madam nevasta ta.
Pe de alta parte o iubesti pana la cer, faci sex cu ea si o vezi ca pe mama copiilor tai.
Nu e combinatia castigatoare.
Ti-am mai spus ca divotul nu e sfarsitul lumii iar singuratate de dupa chiar fac bine si mai ales vindeca.
Nu te mai lamenta atat si ia-ti viata in piept si fa la un fel.
Cunosc femei de 10 ori mai curajoase ca tine care ori au zis stop si si-au facut o noua viata ori au gasit puterea sa ierte si sa deschida un capitol nou al vechii relatii.
Arno_28
Postat pe 18 Mai 2014 17:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu reusesc sa creez o atmosfera placuta in casnicia mea, decat atunci cand fac multe compromisuri si m-am saturat sa mai fac asta 12 De la: Animaa 11 August 2009 09:06
Traditii la nunta 15 De la: bursuka 28 Septembrie 2009 16:40
Sa renunt la el ? 17 De la: kudika_971494 29 August 2014 14:29
iubirea exista sau nu sa stiu si eu pentru ca eu cred ca exista persoana potrivita pentru fiecare 15 De la: utad 1 Martie 2010 16:45
Fetelor, am nevoie de sfaturi urgente 23 De la: myssnatacha 26 Iulie 2010 11:56