Setari Cookie-uri

Oare ceea ce ofer eu nu este suficient?

opinia mea este sa nu o asculti pe femeia de mai sus
george1
Postat pe 23 Ianuarie 2015 14:11
Sincer, nu știu motivele despãrțirii lor.

Știu doar cã el a plecat și dupã o lunã a spus cã nu mai poate.

Dar din ce îmi amintesc, ea mi-a spus cã ei oricum nu mergeau, nu funcționau, deși sincer, nu cred atât de mult asta.
kudika_979929
Postat pe 23 Ianuarie 2015 16:00
De la: kudika_979929, la data 2015-01-23 16:00:09Sincer, nu știu motivele despãrțirii lor.

Știu doar cã el a plecat și dupã o lunã a spus cã nu mai poate.

Dar din ce îmi amintesc, ea mi-a spus cã ei oricum nu mergeau, nu funcționau, deși sincer, nu cred atât de mult asta.



Daca relatia lor a durat,doar o luna de zile,se pare ca problema este si persista la tanara respectiva,ceva nu este intre limitele firescului,ar fi trebuit sa iti dai seama de felul ei de a fi,ori nu este capabila sa sustina o relatie,pe termen lung,ori problema izvoraste din interiorul ei,dar este dificil sa aflam ce se intampla cu ea,doar citind ceea ce ne spui pe acest topic!!Nu cred ca studiile nefinalizate sunt o cauza serioasa a racirii relatiei voastre!!Tu ai exigentele tale,era bine de aflat in mod clar,care sunt pretentiile fostei tale iubite!!
kudika_15804
Postat pe 23 Ianuarie 2015 16:08
problema este si persista la tanara respectiva,,dar este dificil sa aflam ce se intampla cu ea din ce ne spui,,,,,,nici n ai sa afli vreodata ce se intampla cu cineva din spusele altuia,,tu ai vrea sa fi catalogata dp spusele altora doamna 804


929 eu nu as asculta ce spune 804
george1
Postat pe 23 Ianuarie 2015 16:18
De la: kudika_15804, la data 2015-01-23 16:08:55
De la: kudika_979929, la data 2015-01-23 16:00:09Sincer, nu știu motivele despãrțirii lor.

Știu doar cã el a plecat și dupã o lunã a spus cã nu mai poate.

Dar din ce îmi amintesc, ea mi-a spus cã ei oricum nu mergeau, nu funcționau, deși sincer, nu cred atât de mult asta.



Daca relatia lor a durat,doar o luna de zile,se pare ca problema este si persista la tanara respectiva,ceva nu este intre limitele firescului,ar fi trebuit sa iti dai seama de felul ei de a fi,ori nu este capabila sa sustina o relatie,pe termen lung,ori problema izvoraste din interiorul ei,dar este dificil sa aflam ce se intampla cu ea,doar citind ceea ce ne spui pe acest topic!!Nu cred ca studiile nefinalizate sunt o cauza serioasa a racirii relatiei voastre!!Tu ai exigentele tale,era bine de aflat in mod clar,care sunt pretentiile fostei tale iubite!!


Ea cu fostul au stat un an sau mai mult și din ce am înțeles, au stat în aceeași casã. Apoi el a plecat și au mai rezistat o lunã. Nu am discutat motivele, doar știu cã nu mergea tocmai bine și cã ea i-a gãsit niște mesaje de la altele pe facebook.

Credeți-mã, mie îmi e greu sã știu ce e cu ea. Este foarte sucitã. Trebuie sã facã un internship curând și trebuia sã selecteze locația. S-a rãzgândit de 20 de ori într-o orã.
kudika_979929
Postat pe 23 Ianuarie 2015 18:10
De la: kudika_979929, la data 2015-01-23 18:10:00
Ea cu fostul au stat un an sau mai mult și din ce am înțeles, au stat în aceeași casã. Apoi el a plecat și au mai rezistat o lunã. Nu am discutat motivele, doar știu cã nu mergea tocmai bine și cã ea i-a gãsit niște mesaje de la altele pe facebook.

Credeți-mã, mie îmi e greu sã știu ce e cu ea. Este foarte sucitã. Trebuie sã facã un internship curând și trebuia sã selecteze locația. S-a rãzgândit de 20 de ori într-o orã.



Am inteles,dar constati,si tu,cat de dificil este sa te edifici asupra unui om,doar din niste simple descrieri!!!Indeciziile si incertitudinile ei vin pe un fond de nehotarrae,lipsa de incredere,care produc acea instabilitate amintita de tine!!!Este tipicara sau cusurgioaica????
kudika_15804
Postat pe 23 Ianuarie 2015 18:47
opinia mea este sa nu asculti ce ti zice femeia de mai sus,,te va mai intreba lucruri ca si doreste sa si etaleze ,,clasa superioara,,si noile cuvinte invatate
george1
Postat pe 23 Ianuarie 2015 19:02
@kudika_15804

Da, din pãcate este. E ceea ce unii numesc control freak. Crede cã ceea ce face ea e bine și rar ascultã de altcineva.

kudika_979929
Postat pe 24 Ianuarie 2015 06:16
De la: kudika_979929, la data 2015-01-24 06:16:02@kudika_15804

Da, din pãcate este. E ceea ce unii numesc control freak. Crede cã ceea ce face ea e bine și rar ascultã de altcineva.




Acest aspect nu este intotdeauna o calitate,dimpotriva,poate fi o frana in calea dezvoltarii personalitatii ei,dar daca doreste sa se schimbe,poate ajusta "colturile" acestui defect!!!Ma rog,cunosti cele doua alternative in ceea ce te priveste!!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Ianuarie 2015 07:21
Din pãcate, ultimele luni cu ea au scos în fațã defectele.

Iar asta de mai sus e unul dintre ele și din pãcate, ea nu reușeste sau nu vrea sã nu le aibe.

Inițial încerca sã controleze totul în jur, acum vãd cã o facea și cu mine. Voluntar sau involuntar, încerca sã mã facã sã fiu zero.
kudika_979929
Postat pe 24 Ianuarie 2015 15:55
De la: kudika_15804, la data 2015-01-24 07:21:36
De la: kudika_979929, la data 2015-01-24 06:16:02@kudika_15804

Da, din pãcate este. E ceea ce unii numesc control freak. Crede cã ceea ce face ea e bine și rar ascultã de altcineva.




Acest aspect nu este intotdeauna o calitate,dimpotriva,poate fi o frana in calea dezvoltarii personalitatii ei,dar daca doreste sa se schimbe,poate ajusta "colturile" acestui defect!!!Ma rog,cunosti cele doua alternative in ceea ce te priveste!!!!


aspectul despre care vorbesti din pacate se intampla cu tn
george1
Postat pe 24 Ianuarie 2015 16:09
De la: kudika_979929, la data 2015-01-24 15:55:12Din pãcate, ultimele luni cu ea au scos în fațã defectele.

Iar asta de mai sus e unul dintre ele și din pãcate, ea nu reușeste sau nu vrea sã nu le aibe.

Inițial încerca sã controleze totul în jur, acum vãd cã o facea și cu mine. Voluntar sau involuntar, încerca sã mã facã sã fiu zero.



lungesti prea mult vorbaria,,nu te mai plange atat si crede ma chiar daca ma ignori femeia de mai sus nu i in masura sa dea sfaturi
george1
Postat pe 24 Ianuarie 2015 16:11
De la: kudika_979929, la data 2015-01-24 15:55:12Din pãcate, ultimele luni cu ea au scos în fațã defectele.

Iar asta de mai sus e unul dintre ele și din pãcate, ea nu reușeste sau nu vrea sã nu le aibe.

Inițial încerca sã controleze totul în jur, acum vãd cã o facea și cu mine. Voluntar sau involuntar, încerca sã mã facã sã fiu zero.


Incetul cu incetul..pana si calitatile pe care le are aceea fata, i´ le-ai transformat in defecte !
Pretinzi ca o iubesti , dar faci o comparatie intre tine si fostul ei prieten , nu vad legatura dar poate ca faci aceeasi greseala pe care a facut-o si fostul.
Si tind sa cred ca fata are dreptate , un barbat care pretinde ca o iubeste , decide in locul ei , ce drum sa aleaga in viata - acela pe care -l doreste el .
In final , tot tu esti acela care simti controlat !
-Dyna-
Postat pe 24 Ianuarie 2015 16:27
*te*
-Dyna-
Postat pe 24 Ianuarie 2015 16:29
@Dyna

Nu mã compar cu el și nu transform calitãțile în defecte.

Spun doar cã au fost unele faze în care m-am simtit mai mult decat prost. Uite, iti dau un exemplu, o sa sune atipic pentru un barbat, dar cat am stat la ea de sarbatori, cand muncea, am zis sa gatesc sau sa fac anumite chestii casnice.

Un multumesc nu am primit, ci din contrã, a cautat ceea ce nu am facut cum trebuie sau ce nu era pe gustul ei.

Eu sunt revoltat de cat de mult s-a schimbat sau mai rau, a iesit la iveala adevarata .. ea
kudika_979929
Postat pe 24 Ianuarie 2015 17:05
mai bn ai fi revoltat ca esti tratat cum esti si tot la ea te gandesti,,fi barbat si cauta ti alta
george1
Postat pe 24 Ianuarie 2015 17:10
De la: kudika_979929, la data 2015-01-24 15:55:12Din pãcate, ultimele luni cu ea au scos în fațã defectele.

Iar asta de mai sus e unul dintre ele și din pãcate, ea nu reușeste sau nu vrea sã nu le aibe.

Inițial încerca sã controleze totul în jur, acum vãd cã o facea și cu mine. Voluntar sau involuntar, încerca sã mã facã sã fiu zero.



Si tu ai defecte,ca si fosta ta iubita,dar tot ce conteaza intr-o relatie este sa stii sa accepti defectele celuilalt, suficient de mult incat se le poti compara cu cele personale!!.Oamenii sunt perfecti in imperfectiunile lor!!!

Ei ii placea sa detina controlul asupra a toate si tuturor,atitudine,care nu corespunde interesului tau imediat,cunoasterea unei tinere si incheierea casatoriei!!!Fiind vorba de o incompatibilitate de asemenea natura,cel mai indicat este sa va vedeti de drumul vostru,fiecare in parte!!!O relatie aduce,printre altele,compromisul acceptarii imperfectiunii celuilalt,facut in numele iubirii!!In cazul vostru,nu a existat iubire si nici acel compromis!!!

kudika_15804
Postat pe 24 Ianuarie 2015 17:10
De la: kudika_979929, la data 2015-01-24 17:05:31@Dyna

Nu mã compar cu el și nu transform calitãțile în defecte.

Spun doar cã au fost unele faze în care m-am simtit mai mult decat prost. Uite, iti dau un exemplu, o sa sune atipic pentru un barbat, dar cat am stat la ea de sarbatori, cand muncea, am zis sa gatesc sau sa fac anumite chestii casnice.

Un multumesc nu am primit, ci din contrã, a cautat ceea ce nu am facut cum trebuie sau ce nu era pe gustul ei.

Eu sunt revoltat de cat de mult s-a schimbat sau mai rau, a iesit la iveala adevarata .. ea


Ok , in cazul in care nu exagerezi , si esti ferm convins ca nu primesti pe cat de mult oferi , tot timpul fiind nemultumita , nu inteleg de ce insisti sa ti se ofere ceea ce ea nu simte pt tine !
Probabil ca esti in faza in care iti impui orgoliul masculin.
-Dyna-
Postat pe 24 Ianuarie 2015 17:17
De la: kudika_15804, la data 2015-01-24 17:10:23
De la: kudika_979929, la data 2015-01-24 15:55:12Din pãcate, ultimele luni cu ea au scos în fațã defectele.

Iar asta de mai sus e unul dintre ele și din pãcate, ea nu reușeste sau nu vrea sã nu le aibe.

Inițial încerca sã controleze totul în jur, acum vãd cã o facea și cu mine. Voluntar sau involuntar, încerca sã mã facã sã fiu zero.



Si tu ai defecte,ca si fosta ta iubita,dar tot ce conteaza intr-o relatie este sa stii sa accepti defectele celuilalt, suficient de mult incat se le poti compara cu cele personale!!.Oamenii sunt perfecti in imperfectiunile lor!!!

Ei ii placea sa detina controlul asupra a toate si tuturor,atitudine,care nu corespunde interesului tau imediat,cunoasterea unei tinere si incheierea casatoriei!!!Fiind vorba de o incompatibilitate de asemenea natura,cel mai indicat este sa va vedeti de drumul vostru,fiecare in parte!!!O relatie aduce,printre altele,compromisul acceptarii imperfectiunii celuilalt,facut in numele iubirii!!In cazul vostru,nu a existat iubire si nici acel compromis!!!



iata dc iti zic sa nu asculti ce ti spune aceasta femeie,,,pentru ca ce spune nu i deloc bn,,,,,,o relatie nu presupune compromisul acceptari celuilat asa cum e nici pe departe,,ci ca fiecare sa l ajute pe celalalt sa si indrepte greselile aia e iubirea
george1
Postat pe 24 Ianuarie 2015 17:18
@Dyna

Știi de ce? Pentru cã eu credeam cã totul e în regulã. Când am fost la ea de sãrbtori am reușit sã vorbesc cu ea de noi și spunea cã totul e bine.

Iar într-o sãptãmânã de când am revenit, iar a început sã fie ciudatã și distantã, deși o ținea cã totul e bine. Aici e problema mea, de ce nu putea sã spunã clar, bãi nu. Nu a încercat mãcar odatã sã discute de probleme sau sã le rezolve. De aici vine supãrarea mea.

Și crede-mã, tot ce spun este obiectiv, culmea. Nu am de ce sã exagerez sau sã inventez ceva. Eu am observat cã ea nu e omul de care m-am îndrãgostit, dar am decis sã muncesc pentru relație, nu sã fug din prima.
kudika_979929
Postat pe 24 Ianuarie 2015 17:43
De la: kudika_979929, la data 2015-01-24 17:43:58@Dyna

Știi de ce? Pentru cã eu credeam cã totul e în regulã. Când am fost la ea de sãrbtori am reușit sã vorbesc cu ea de noi și spunea cã totul e bine.

Iar într-o sãptãmânã de când am revenit, iar a început sã fie ciudatã și distantã, deși o ținea cã totul e bine. Aici e problema mea, de ce nu putea sã spunã clar, bãi nu. Nu a încercat mãcar odatã sã discute de probleme sau sã le rezolve. De aici vine supãrarea mea.

Și crede-mã, tot ce spun este obiectiv, culmea. Nu am de ce sã exagerez sau sã inventez ceva. Eu am observat cã ea nu e omul de care m-am îndrãgostit, dar am decis sã muncesc pentru relație, nu sã fug din prima.



" Eu am observat cã ea nu e omul de care m-am îndrãgostit"....

O poti accepta asa cum este ...sau..poti renunta .
Raspunsul concret pe care-l astepti din partea ei , nu-l vei gasi pe acest forum .
-Dyna-
Postat pe 24 Ianuarie 2015 18:19
@Dyna

Trebuie sã merg mai departe, nu pot sã mai fiu cu ea, îmi e mult prea greu,

Ceea ce încerc sã aflu de pe acest forum este: ce e în mintea ei? Poate cinve a fost in situatia ei sau a mea și poate sa ma lamureasca.

De ce aceasta insistare ca te vreau cand de fapt cred ca nu ma mai dorea? E ceva tare ciudat pentru mine.
kudika_979929
Postat pe 24 Ianuarie 2015 18:25
De la: kudika_979929, la data 2015-01-24 18:25:37@Dyna

Trebuie sã merg mai departe, nu pot sã mai fiu cu ea, îmi e mult prea greu,

Ceea ce încerc sã aflu de pe acest forum este: ce e în mintea ei? Poate cinve a fost in situatia ei sau a mea și poate sa ma lamureasca.

De ce aceasta insistare ca te vreau cand de fapt cred ca nu ma mai dorea? E ceva tare ciudat pentru mine.


Doar cea care a trait cu tine stie ce este in mintea ei .
http://www.youtube.com/watch?v=QroNUkSIbAg

Important este sa aflii ce este in mintea ta.
-Dyna-
Postat pe 24 Ianuarie 2015 18:36
De la: kudika_979929, la data 2015-01-24 18:25:37@Dyna

Trebuie sã merg mai departe, nu pot sã mai fiu cu ea, îmi e mult prea greu,

Ceea ce încerc sã aflu de pe acest forum este: ce e în mintea ei? Poate cinve a fost in situatia ei sau a mea și poate sa ma lamureasca.

De ce aceasta insistare ca te vreau cand de fapt cred ca nu ma mai dorea? E ceva tare ciudat pentru mine.


nu poate sa ti zica nimeni ce este in mintea ei ca fiecare are mintea lui,,,,faptele ei iti arata comportamentul ei,,fi barbat si daca n ai pentru ce lupta nu ti pierde timpul
george1
Postat pe 24 Ianuarie 2015 18:53
De la: -Dyna-, la data 2015-01-24 18:36:22
De la: kudika_979929, la data 2015-01-24 18:25:37@Dyna

Trebuie sã merg mai departe, nu pot sã mai fiu cu ea, îmi e mult prea greu,

Ceea ce încerc sã aflu de pe acest forum este: ce e în mintea ei? Poate cinve a fost in situatia ei sau a mea și poate sa ma lamureasca.

De ce aceasta insistare ca te vreau cand de fapt cred ca nu ma mai dorea? E ceva tare ciudat pentru mine.


Doar cea care a trait cu tine stie ce este in mintea ei .
http://www.youtube.com/watch?v=QroNUkSIbAg

Important este sa aflii ce este in mintea ta.



da da da,,maneli maneli in mintea mea
george1
Postat pe 24 Ianuarie 2015 18:55
Vezi de treaba ta .
-Dyna-
Postat pe 24 Ianuarie 2015 19:00
in mintea mea nu a ta
george1
Postat pe 24 Ianuarie 2015 19:04
In mintea aia a ta numai prostii zac
-Dyna-
Postat pe 24 Ianuarie 2015 19:15
stiu
george1
Postat pe 24 Ianuarie 2015 19:17
stiu ca stii
-Dyna-
Postat pe 24 Ianuarie 2015 19:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dubii 6 De la: re_oana 3 Mai 2010 16:52
Oare ma mai iubeste? 11 De la: alyceee 6 Iunie 2010 17:47
Buna-suferina din dragoste,va rog dati mi un sfat!- 14 De la: Erica_here 25 Octombrie 2015 21:45
Mama ei ma uraste! 21 De la: Micaell 5 Decembrie 2011 12:01
Simt k nu mai pot...ma doare enorm fara el 38 De la: alinutzabebe 22 Iulie 2009 16:50