Setari Cookie-uri

Oare ceea ce ofer eu nu este suficient?

george1
Postat pe 24 Ianuarie 2015 19:23
Eu vreau sã merg mai departe.

O sã rãmân cu niște întrebãri fãrã rãspuns, dar din pãcate așa e viața. Poate pe viitor, o sã realizez ce s-a întâmplat.
kudika_979929
Postat pe 24 Ianuarie 2015 19:49
daca mergi mai departe fi barbat
george1
Postat pe 24 Ianuarie 2015 19:54
929...cine iubeste nu insulta,nu umileste....nu te face sa suferi...nu te face sa doara....parerea mea....a fost o,, scanteie''...un foc de paie din partea ei vizavi de tine....ea a realizat ca nu e ceva profund si se joaca cu tine...ii place rolul tau de de ,,mereu'' disponibil....mereu gata de sacrificiu de dragul ei....nu a mai trait asa ceva cu nici un alt barbat inainte si vrea sa savureze placerea ,,sacrificiului'' tau pana la capat....e o relatie toxica...parerea mea.....cand se v-a sfarsi te vei simti amputat sufleteste si cu EGO-ul masculin terfelit. Fii convins ca ea v-a fi cea care v-a hotara cum si cand iti v-a spune sa pleci din viata ei...si v-a fi atunci cand v-a intalni acea persoana care sao ,,subjuge'' total......Cu scuzele de rigoare esti un barbat prea ,,slab'' pentru ea....are nevoie de un barbat care sa HOTARASCA pentru ea...nu sa o roage ....sa v-a vedeti...s-a te accepte...s-a....s-a.... a iubi si a fi iubit nu e egal cu A M-A TOLERA!!! ...Nu alerga dupa himere...cauta ceva concret si accesibil tie...!!BAFTA MULTA!!
kudika475103
Postat pe 25 Ianuarie 2015 10:50
De la: kudika_979929, la data 2015-01-24 19:49:10Eu vreau sã merg mai departe.

O sã rãmân cu niște întrebãri fãrã rãspuns, dar din pãcate așa e viața. Poate pe viitor, o sã realizez ce s-a întâmplat.



Urmeaza-ti drumul!!!Intrebarile fara raspuns fac parte din ciclul vietii!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Ianuarie 2015 10:57
De la: kudika_979929, la data 2015-01-24 19:49:10Eu vreau sã merg mai departe.

O sã rãmân cu niște întrebãri fãrã rãspuns, dar din pãcate așa e viața. Poate pe viitor, o sã realizez ce s-a întâmplat.


29 , femeia care-ti spune : te iubesc dar nu te mai vreau ....un ceva anume nu-i convine in comportamentul tau , un cusur ai tu
-Dyna-
Postat pe 25 Ianuarie 2015 12:04
@Dyna.

M-am gândit mult la asta, iar singura chestie e cã am fost prea ”disponibil”.

Prea dornic ca sã îi fac pe plac.
kudika_979929
Postat pe 25 Ianuarie 2015 14:40
De la: kudika_979929, la data 2015-01-25 14:40:25@Dyna.

M-am gândit mult la asta, iar singura chestie e cã am fost prea ”disponibil”.

Prea dornic ca sã îi fac pe plac.


Asta zici tu...daca as auzii si versiunea ei ...sunt sigura ca s-ar schimba datele povestii tale
-Dyna-
Postat pe 25 Ianuarie 2015 14:53
De la: kudika_979929, la data 2015-01-24 19:49:10Eu vreau sã merg mai departe.

O sã rãmân cu niște întrebãri fãrã rãspuns, dar din pãcate așa e viața. Poate pe viitor, o sã realizez ce s-a întâmplat.



Oare ceea ce ofer eu nu este suficient?

Se pare ca nu!
Nu mai pune intrebari si mergi inainte.
Ti-ai ales o persoana imatura emotional cu care nu ai reusit sa ajungi la stabilitatea unei relatii .
Asta e tot. O sa suferi, o sa iti treaca, poate o sa faci aceeasi greseala, poate nu.
Cum bine spui: asta-i viata!
Arno_28
Postat pe 25 Ianuarie 2015 16:21
De la: kudika_979929, la data 2015-01-25 14:40:25@Dyna.

M-am gândit mult la asta, iar singura chestie e cã am fost prea ”disponibil”.

Prea dornic ca sã îi fac pe plac.

Doar atat crezi? Pai ceea ce numesti tu "disponibil" s-ar califica, mai degraba, drept insistenta, la asta se mai adauga iesirile rastite, plus decizia ta, fara a-ti pasa de parerea ei, de a te muta la ea. Deci, zic sa te mai gandesti nitel in ce priveste actiunile proprii. O concluzie obiectiva te va ajuta in abordarea altor relatii pe care ti le doresti stabile sau chiar in asta.
PS:vezi tu, daca-ti doresti o relatie stabila, nu e musai ca si cea asupra careia iti rasfrangi atentia sa-si doreasca acelasi lucru.
puiut_77
Postat pe 26 Ianuarie 2015 11:34
Vin cu un update.

Ieri mi-a scris. Mi-a scris sã îmi spunã cã de multe ori a vrut sã mã caute, dar nu a putut, cã a fost excelen cu mine, dar ea nu știe ce vrea de la viațã și nu vrea ca eu sã sufãr pentru asta și mai bine sa fiu cu cineva care mã meritã. A încheiat cu un îmi e dor de tine”.

Am citit, nu am rãspuns, dar am înțeles mesajul, doar cã peste vreo orã, a început sã mã sune insistent, pânã când am rãspuns. Am vorbit aproape 2 ore, în care eu i-am zis tot ce am avut de spus, iar ea s-a contrazis. Ba cã nu vrea sã mã piardã, ba cã ea nu știe ce vrea, dar mai ales, m-a deranjat cã a negat ceea ce mi-a spus când ne-am despãrțit și anume cã și ea vrea asta. Acest lucru m-a frapat. Cu gura ei a recunoscut, iar acum a negat. Iar ceea ce m-a deranjat a fost cã a spus cã ea se simte așa nu doar din cauza scolii, ci și cã am fost prea disponibil și cã am dorit sã îi fac pe plac.

În fine, am mai discutat, i-am spus cã dacã mã mai cautã o sã îi rãspund pentru cã am o educație și cu bune cu rele, am avut ceva frumos și nu vreau sã nu îi spun nici bunã pe stradã dacã ne vedem, mingea e la ea, face ce crede ea de cuvințã. Eu o sã îmi vãd de viațã. Mã simt cã m-am descãrcat, sunt dezamãgit, dar descãrcat.
kudika_979929
Postat pe 27 Ianuarie 2015 13:11
De la: kudika_979929, la data 2015-01-27 13:11:38Vin cu un update.

Ieri mi-a scris. Mi-a scris sã îmi spunã cã de multe ori a vrut sã mã caute, dar nu a putut, cã a fost excelen cu mine, dar ea nu știe ce vrea de la viațã și nu vrea ca eu sã sufãr pentru asta și mai bine sa fiu cu cineva care mã meritã. A încheiat cu un îmi e dor de tine”.

Am citit, nu am rãspuns, dar am înțeles mesajul, doar cã peste vreo orã, a început sã mã sune insistent, pânã când am rãspuns. Am vorbit aproape 2 ore, în care eu i-am zis tot ce am avut de spus, iar ea s-a contrazis. Ba cã nu vrea sã mã piardã, ba cã ea nu știe ce vrea, dar mai ales, m-a deranjat cã a negat ceea ce mi-a spus când ne-am despãrțit și anume cã și ea vrea asta. Acest lucru m-a frapat. Cu gura ei a recunoscut, iar acum a negat. Iar ceea ce m-a deranjat a fost cã a spus cã ea se simte așa nu doar din cauza scolii, ci și cã am fost prea disponibil și cã am dorit sã îi fac pe plac.

În fine, am mai discutat, i-am spus cã dacã mã mai cautã o sã îi rãspund pentru cã am o educație și cu bune cu rele, am avut ceva frumos și nu vreau sã nu îi spun nici bunã pe stradã dacã ne vedem, mingea e la ea, face ce crede ea de cuvințã. Eu o sã îmi vãd de viațã. Mã simt cã m-am descãrcat, sunt dezamãgit, dar descãrcat.


Ti-a spus,cumva,ca te iubeste??Nu cred!!!Era important daca facea o astfel de declaratie!!

Domnule draga,te-ai "descarcat",foarte bine,de acum incolo,reincarca-ti bateriile ,dar de la alt tip de sursa!!!Si incearca sa nu te mai declari disponibil,sau daca doresti sa fii astfel,fa-o,dar in relatia cu persoana potrivita!!!Dezamagit??De ce??Nu este nici prima,nici ultima dezamagire din viata ta,vor mai fi,asta nu inseamna ca trebuie sa te inchizi in tine sau sa te dai cu capul de pereti,dimpotriva,lupta cu dezamagirile,infrunta-le!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2015 13:21
M-a dezamãgit cã a negat chestia aia, cã și ea dorea sã oprim relația. Cu gura ei a spus-o, iar asta mi-a confirmat cât de haoticã este.

Îmi cere sã plec, dar sã stau.
kudika_979929
Postat pe 27 Ianuarie 2015 13:54
De la: kudika_979929, la data 2015-01-27 13:54:09M-a dezamãgit cã a negat chestia aia, cã și ea dorea sã oprim relația. Cu gura ei a spus-o, iar asta mi-a confirmat cât de haoticã este.

Îmi cere sã plec, dar sã stau.



Domnule draga,nu este frumos din partea ta ca folosesti astfel de expresii la adresa fostei tale iubite,mai ales, in conditiile in care ti-ai exprimat afectiunea fata de ea!!Nu esti delicat absolut deloc!!! Indiferent de gradul dezamagirii la care te-a supus,treci peste aceasta si vezi-ti de viata ta,aceasta persistenta in lamentare nu isi are rostul!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2015 14:07
Singurul motiv pentru care am rãspuns a fost pentru cã m-am temut cã s-a întâmplat ceva, cã prea suna de atâta ori.

Doar cã a urmat ceva bizar pentru mine. În continuare îi doresc tot binele din lume, doar cã e normal sã fiu dezamãgit sã vãd astfel de chestii la ea.
kudika_979929
Postat pe 27 Ianuarie 2015 14:16
De la: kudika_979929, la data 2015-01-27 13:11:38Vin cu un update.

Ieri mi-a scris. Mi-a scris sã îmi spunã cã de multe ori a vrut sã mã caute, dar nu a putut, cã a fost excelen cu mine, dar ea nu știe ce vrea de la viațã și nu vrea ca eu sã sufãr pentru asta și mai bine sa fiu cu cineva care mã meritã. A încheiat cu un îmi e dor de tine”.

Am citit, nu am rãspuns, dar am înțeles mesajul, doar cã peste vreo orã, a început sã mã sune insistent, pânã când am rãspuns. Am vorbit aproape 2 ore, în care eu i-am zis tot ce am avut de spus, iar ea s-a contrazis. Ba cã nu vrea sã mã piardã, ba cã ea nu știe ce vrea, dar mai ales, m-a deranjat cã a negat ceea ce mi-a spus când ne-am despãrțit și anume cã și ea vrea asta. Acest lucru m-a frapat. Cu gura ei a recunoscut, iar acum a negat. Iar ceea ce m-a deranjat a fost cã a spus cã ea se simte așa nu doar din cauza scolii, ci și cã am fost prea disponibil și cã am dorit sã îi fac pe plac.

În fine, am mai discutat, i-am spus cã dacã mã mai cautã o sã îi rãspund pentru cã am o educație și cu bune cu rele, am avut ceva frumos și nu vreau sã nu îi spun nici bunã pe stradã dacã ne vedem, mingea e la ea, face ce crede ea de cuvințã. Eu o sã îmi vãd de viațã. Mã simt cã m-am descãrcat, sunt dezamãgit, dar descãrcat.


pentru cn vi ma cu un un update? ce crezi ca i aici loc de plans de mila? vino cu un update pentru tn nu pentru noi ca tu esti la mijloc nu noi,asta daca nu e alta inventie a kudicii,,

fi barbat si vz de treaba ta sunt o gramada femei bune
george1
Postat pe 27 Ianuarie 2015 14:16
De la: kudika_15804, la data 2015-01-27 13:21:52
De la: kudika_979929, la data 2015-01-27 13:11:38Vin cu un update.

Ieri mi-a scris. Mi-a scris sã îmi spunã cã de multe ori a vrut sã mã caute, dar nu a putut, cã a fost excelen cu mine, dar ea nu știe ce vrea de la viațã și nu vrea ca eu sã sufãr pentru asta și mai bine sa fiu cu cineva care mã meritã. A încheiat cu un îmi e dor de tine”.

Am citit, nu am rãspuns, dar am înțeles mesajul, doar cã peste vreo orã, a început sã mã sune insistent, pânã când am rãspuns. Am vorbit aproape 2 ore, în care eu i-am zis tot ce am avut de spus, iar ea s-a contrazis. Ba cã nu vrea sã mã piardã, ba cã ea nu știe ce vrea, dar mai ales, m-a deranjat cã a negat ceea ce mi-a spus când ne-am despãrțit și anume cã și ea vrea asta. Acest lucru m-a frapat. Cu gura ei a recunoscut, iar acum a negat. Iar ceea ce m-a deranjat a fost cã a spus cã ea se simte așa nu doar din cauza scolii, ci și cã am fost prea disponibil și cã am dorit sã îi fac pe plac.

În fine, am mai discutat, i-am spus cã dacã mã mai cautã o sã îi rãspund pentru cã am o educație și cu bune cu rele, am avut ceva frumos și nu vreau sã nu îi spun nici bunã pe stradã dacã ne vedem, mingea e la ea, face ce crede ea de cuvințã. Eu o sã îmi vãd de viațã. Mã simt cã m-am descãrcat, sunt dezamãgit, dar descãrcat.


Ti-a spus,cumva,ca te iubeste??Nu cred!!!Era important daca facea o astfel de declaratie!!

Domnule draga,te-ai "descarcat",foarte bine,de acum incolo,reincarca-ti bateriile ,dar de la alt tip de sursa!!!Si incearca sa nu te mai declari disponibil,sau daca doresti sa fii astfel,fa-o,dar in relatia cu persoana potrivita!!!Dezamagit??De ce??Nu este nici prima,nici ultima dezamagire din viata ta,vor mai fi,asta nu inseamna ca trebuie sa te inchizi in tine sau sa te dai cu capul de pereti,dimpotriva,lupta cu dezamagirile,infrunta-le!!!



stimata doamna de mai sus iti zice ca o sa mai ai dezamagiri in viata,,dar na ,,acum e ea, ce sa,,,,,,,,
george1
Postat pe 27 Ianuarie 2015 14:19
De la: kudika_15804, la data 2015-01-27 14:07:03
De la: kudika_979929, la data 2015-01-27 13:54:09M-a dezamãgit cã a negat chestia aia, cã și ea dorea sã oprim relația. Cu gura ei a spus-o, iar asta mi-a confirmat cât de haoticã este.

Îmi cere sã plec, dar sã stau.



Domnule draga,nu este frumos din partea ta ca folosesti astfel de expresii la adresa fostei tale iubite,mai ales, in conditiile in care ti-ai exprimat afectiunea fata de ea!!Nu esti delicat absolut deloc!!! Indiferent de gradul dezamagirii la care te-a supus,treci peste aceasta si vezi-ti de viata ta,aceasta persistenta in lamentare nu isi are rostul!!!


draguta,haotic nu i cuvant urat ci doar ceva ce arata actiunile ce le credem despre altii,asa vede el actiunile ei
george1
Postat pe 27 Ianuarie 2015 14:22
De la: kudika_979929, la data 2015-01-27 14:16:59Singurul motiv pentru care am rãspuns a fost pentru cã m-am temut cã s-a întâmplat ceva, cã prea suna de atâta ori.

Doar cã a urmat ceva bizar pentru mine. În continuare îi doresc tot binele din lume, doar cã e normal sã fiu dezamãgit sã vãd astfel de chestii la ea.



Adauga si curiozitatea asupra a ceea ce dorea sa iti transmita la telefon ,la ingrijorarea ta!!!Doreste-i tot binele din lume,dar opreste-te ,caci nici tu nu esti perfect!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2015 14:25
cica adauga curiozitatea,pai zice el draguta ca o vrea,nu trebui sa confirmi tu ca nu i o noutate decat daca vrei sa ti arati,,,bunatatea,,ce treaba are perfectu cu oprestete
george1
Postat pe 27 Ianuarie 2015 14:29
De la: kudika_979929, la data 2015-01-27 13:11:38Vin cu un update.

Ieri mi-a scris. Mi-a scris sã îmi spunã cã de multe ori a vrut sã mã caute, dar nu a putut, cã a fost excelen cu mine, dar ea nu știe ce vrea de la viațã și nu vrea ca eu sã sufãr pentru asta și mai bine sa fiu cu cineva care mã meritã. A încheiat cu un îmi e dor de tine”.

Am citit, nu am rãspuns, dar am înțeles mesajul, doar cã peste vreo orã, a început sã mã sune insistent, pânã când am rãspuns. Am vorbit aproape 2 ore, în care eu i-am zis tot ce am avut de spus, iar ea s-a contrazis. Ba cã nu vrea sã mã piardã, ba cã ea nu știe ce vrea, dar mai ales, m-a deranjat cã a negat ceea ce mi-a spus când ne-am despãrțit și anume cã și ea vrea asta. Acest lucru m-a frapat. Cu gura ei a recunoscut, iar acum a negat. Iar ceea ce m-a deranjat a fost cã a spus cã ea se simte așa nu doar din cauza scolii, ci și cã am fost prea disponibil și cã am dorit sã îi fac pe plac.

În fine, am mai discutat, i-am spus cã dacã mã mai cautã o sã îi rãspund pentru cã am o educație și cu bune cu rele, am avut ceva frumos și nu vreau sã nu îi spun nici bunã pe stradã dacã ne vedem, mingea e la ea, face ce crede ea de cuvințã. Eu o sã îmi vãd de viațã. Mã simt cã m-am descãrcat, sunt dezamãgit, dar descãrcat.



..."ci și cã am fost prea disponibil și cã am dorit sã îi fac pe plac. "

Eu nu cred ca ti-a zis ea , asa ceva ..si asta ar fi motivul pt care , ba te vrea , ba nu te vrea !

Te iubesc dar nu te vreau ..."și nu vrea ca eu sã sufãr pentru asta și mai bine sa fiu cu cineva care mã meritã."""!!!

Insistenta ta o determina sa se suceasca de la un moment la altul , pt ca nu doreste sa te raneasca !
Cred ca cel mai bine este sa-i urmezi sfatul si sa cauti pe cineva care sa te merite !
Succes.


-Dyna-
Postat pe 27 Ianuarie 2015 17:27
Așa o sã fac. O sã merg mai departe. Trebuie.

Vã mulțumesc pentru sfaturi și posturi.


PS: Sã știți cã am iubit-o cu toatã inima mea și tot ce am dat în relația asta, a fost ca sã știe cã nu e singurã.
kudika_979929
Postat pe 27 Ianuarie 2015 18:57
De la: kudika_979929, la data 2015-01-27 18:57:26Așa o sã fac. O sã merg mai departe. Trebuie.

Vã mulțumesc pentru sfaturi și posturi.


PS: Sã știți cã am iubit-o cu toatã inima mea și tot ce am dat în relația asta, a fost ca sã știe cã nu e singurã.



Succes!!! O sa vina si ziua cand vei privi trecutul cu detasare!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2015 19:00
o sa vina curcubeu,de aia nu tre sa i zici nimanui ca va mai trece prin dezamagiri
george1
Postat pe 27 Ianuarie 2015 19:06
De la: kudika_979929, la data 2015-01-27 18:57:26Așa o sã fac. O sã merg mai departe. Trebuie.

Vã mulțumesc pentru sfaturi și posturi.


PS: Sã știți cã am iubit-o cu toatã inima mea și tot ce am dat în relația asta, a fost ca sã știe cã nu e singurã.


frumos din partea ta , vei gasi sigur pe cineva care sa te iubeasca din toata inima .
-Dyna-
Postat pe 27 Ianuarie 2015 19:08
da ,,va gasi,,da parca ar fi el devina ca nu o lasa in pace si ea deloc,,parca nu si ar face el singur rau ci e de vina ca o agaseaza
george1
Postat pe 27 Ianuarie 2015 19:12
Mda, am citit povestea ta, stiu cum e, am trecut si eu prin asa ceva.
Sunteti ceva de genu, dezbracate ca te iubesc, imbracate ca nu te mai iubesc.
Ea a plecat la Franta cu un scop, nu a plecat asa de flori de mar, apoi mai intervine si fostu si deja se complica treaba.
Eu te sfatui sa treci pagina sau mai bine zis inchide cartea.E greu,nu e usor dar nu e imposibil, nu merita sa va chinuiti asa, nu aveti copii, nu aveti obligatii deci e destul de simplu.
Mergi mai departe, esti tanar, stiu, ai o varsta la care e de inteles ca vrei ceva stabil dar nu e nici sfarsitu lumii Cel mai bine este sa cauti pe cineva sa fie acolo langa tine, aproape.
Distanta nu o vad o scuza pt a avea o relatie, ci persoanele care sunt implicate in relatie sunt cele care decid pana la urma unde ajung lucrurile in functie de sentimentele fiecaruia. Relatia e alcatuita din 2 persoane, degeaba tu vrei si pui tot si celalalt isi face de cap si gaseste scuze copilaresti.
Sfatu meu e sa renunti la aceasta relatie pana nu e prea tarziu, nu iti aduce nici o satisfactie doar suferinta si timp pierdut. Incearca si sa nu mai ai contact cu ea de nici un tip pt ca o sa fie greu sa ti-o scoti din minte si suflet daca continui sa vb.
Acm tu esti in masura sa decizi, fiecare te ajuta cu un sfat asa cum crede.
Multa bafta :)

mojito
Postat pe 29 Ianuarie 2015 01:01
Femeile pot sa ne manipuleze cum vor ele noi barbatii care mai cred in iubire adevarata suntem un fel sclavi a iubirii lor
gigisimon
Postat pe 1 Februarie 2015 21:31
De la: gigisimon, la data 2015-02-01 21:31:22Femeile pot sa ne manipuleze cum vor ele noi barbatii care mai cred in iubire adevarata suntem un fel sclavi a iubirii lor



Te manipuleaza si esti sclav cum ai zis tu, doar daca ea nu te iubeste desi tu o iubesti, valabil si viceversa. Pe cand daca e iubire reciproca nu mai exista nici un fel de tertip intre cei 2.
Only_One
Postat pe 2 Februarie 2015 01:23
De la: gigisimon, la data 2015-02-01 21:31:22Femeile pot sa ne manipuleze cum vor ele noi barbatii care mai cred in iubire adevarata suntem un fel sclavi a iubirii lor



Reciproca functioneaza,in aceeasi masura si este valabil,NUMAI in cazul relatiilor false,in care nu exista iubire!!IUBIREA nu accepta tradarea,manipularea emotionala!!
kudika_15804
Postat pe 2 Februarie 2015 07:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cele 10 porunci daca le sti...........???????????? 7 De la: contesina 3 Iulie 2011 16:35
am nevoie de sfaturi 18 De la: c_tina2 3 Martie 2009 11:14
Cate compromisuri..... 6 De la: Mikky82 19 August 2011 00:11
prinsa la mijloc 10 De la: Ana_Armanca 27 Martie 2010 16:28
Am facut ce nu trebuia!am nevoie de un sfat 11 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:53