Setari Cookie-uri

Ce isi doresc barbatii>>??

Nu cred ca este posibil sa nu ma mai iubeasca asa peste noapte...sau poate nu m-a iubit niciodata ...mai stii.....?hmmm
kudika20225
Postat pe 30 Ianuarie 2015 14:13
De la: kudika20225, la data 2015-01-30 14:04:34Sincer nu stiu ce sa spun,ori am fost eu prea orbita de dragostea pe care i-o port ,ori s-a schimbat,sincer daca nu erau copii nu as fi mers atat de departe sa suport toate astea,dar ma gandesc la fetele noastre si incerc sa iert,sa tot iert,sa inchid ochii,sa tac si sa inghit totul.In ultima vreme este foarte artagos nu violent,pentru ca nu a dat in mine,dar imi vorbeste urat,urla la mine,nu ma injura sau chestii de genu,dar imi raspunde urat urland,si eu atunci tac.
nu a fost niciodata foarte romantic,sa imi spuna ca ma iubeste toata ziua sau ceva de genu,tot timpul a spus ca nu conteaza vorbele ci faptele,dar acum nu mai vad nici fapte,oare pt el fapte inseamna ca merge la munca si se intoarce acasa?Pt mine nu asta inseamna fapte.Este datoria lui de barbat sa mearga la munca si sa intretina familia acum cand eu nu pot sa muncesc pentru ca ma ocup de cele mici.



Copiii nu vor suplini,niciodata,dragostea si stima partenerului!!Tu trebuie sa stii daca s-a schimbat in timp,nu noi!!!Toate femeile,care iubesc din toata inima ajung sa devina oarbe fata de comportamentul real al barbatului iubit,acesta este unul dintre riscurile la care se expune femeia indragostita,si care conduce,nu de putine ori,la dezamagiri ulterioare!!!Datoria fata de familie este un aspect,pe cand sentimentele fata de partener sunt cu totul alt aspect!!!Nu trebuie sa mergi foarte departe cu renuntarea la tine,la dorintele si placerile tale, in casnicie,caci aceasta conduce la anihilarea vointei si personalitatii tale!!!Ai permis foarte mult si multe in casnicia ta,acesta este adevarul!!Familia nu inseamna robie,ci comunicare,colaborare,respect si iubire!!!Ai renuntat la tine pentru ac sotul tau as fie un barbat rasfatat,aici ai gresit,adr nu este tarziu sa repari ce ai stricat,tu,cu propria dorinta !!!Nu te-a fortat nimeni sa ajungi in acest punct!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Ianuarie 2015 14:16
sunt zodia pesti la mine este totul sau nimic nu pot sa iubesc putin sau mult,la mine este totul sau nimic,iar cand iubesc ofer totul,tot ce am mai bun si fac orice de dragul persoanei iubite,de schimbat am incercat nu pot,indiferent cum imi vorbeste sau de cate ori ma supara tot eu ma duc la el il iau in brate si il pup,chiar daca anterior eu eram cea care plangea cu inima sfasiata,iar despre comunicare nu se pune problema,pentru ca nu pto comunica cu el,daca incerc sa-i spun ceva urla la mine si spune ca iar incep si ca de asta ne tot certam ca eu incep mereu,cand incerc sa vb parca ma lovesc de un perete de beton rece...dorintele mele nu conteaza chiar daca nu sunt mari,este normal sa ma chinui si sa cersec un strop de afectiune???
kudika20225
Postat pe 30 Ianuarie 2015 14:22
De la: kudika20225, la data 2015-01-30 14:22:24sunt zodia pesti la mine este totul sau nimic nu pot sa iubesc putin sau mult,la mine este totul sau nimic,iar cand iubesc ofer totul,tot ce am mai bun si fac orice de dragul persoanei iubite,de schimbat am incercat nu pot,indiferent cum imi vorbeste sau de cate ori ma supara tot eu ma duc la el il iau in brate si il pup,chiar daca anterior eu eram cea care plangea cu inima sfasiata,iar despre comunicare nu se pune problema,pentru ca nu pto comunica cu el,daca incerc sa-i spun ceva urla la mine si spune ca iar incep si ca de asta ne tot certam ca eu incep mereu,cand incerc sa vb parca ma lovesc de un perete de beton rece...dorintele mele nu conteaza chiar daca nu sunt mari,este normal sa ma chinui si sa cersec un strop de afectiune???



Cunosc modul de a iubi al nativelor din "Pesti",caci,si eu, apartin acestei zodii!! Gresesti enorm,nu mai fi astfel,stiu ca este imposibil sa te transformi in ceva,ce nu te caracterizeaza,dar asigura-ti un oarecare confort,iubirea unei femei nu este prosop de sters pe maini,daca vei intelege aceasta,vei putea sa ajustezi din defectele tale!!!El,doar profita de situatia creata,intimidandu-te prin urlete si lipsa dorintei de a te asculta!!!Incearca sa devii nepasatoare in ceea ce privesc acele reactii verbale nepotrivite si nu il mai cauta intre coarne,ca nu este cu nimic mai presus de tine,sunteti doua persoane inhamate la caruta familiei,aveti doi copii,incercati sa ii educati astfel incat sa nu ramana marcati de tipetele tatalui lor si de sacrificiul inutil al mamei lor!!!Te sacrifici mult prea mult,este timpul sa iti schimbi comportamentul!!!Urla,intoarce-i spatele,nu ii ami ad atentie,poate av intelege ca,sotia lui nu este animal,ci om,ca si el!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Ianuarie 2015 14:31
Tocmai,probabil ca nu am explicat bine,copii sunt motivul pentru care eu tau,niciodata nu ne certam in fatza copiilor abia cand ele dorm,incerc si eu sa vb cu el,iar el cand incepe sa urle la mine tocmai de aceea nu-i raspuns inapoi ca stiu ca dupa un timp tace...asa copii nu au asistat niciodata la o cearta si nici certurile nu sunt mari pentru ca tac si nu raspund inapoi,daca as raspunde probabil ca ar fi scandalul de pe lume,nu vreau sa stie nimeni cum ma simt eu,am un respect mare si pentru vecini,eu aici am crescut toata lumea ma cunoaste si ma respecta pentru ca intotdeauna m-am purtat frumos cu toti,mi-ar fi rusine sa se auda de la noi tot timpul certuri nu vreau sa fiu catalogata astfel pentru ca eu nu sunt asa,asa ca tac si tac....probabil ca ar trebui o cearta in padure....sa pot spune si eu tot ce am pe suflet si asa ar venii sfarsitul
kudika20225
Postat pe 30 Ianuarie 2015 15:08
De la: kudika20225, la data 2015-01-30 15:08:21Tocmai,probabil ca nu am explicat bine,copii sunt motivul pentru care eu tau,niciodata nu ne certam in fatza copiilor abia cand ele dorm,incerc si eu sa vb cu el,iar el cand incepe sa urle la mine tocmai de aceea nu-i raspuns inapoi ca stiu ca dupa un timp tace...asa copii nu au asistat niciodata la o cearta si nici certurile nu sunt mari pentru ca tac si nu raspund inapoi,daca as raspunde probabil ca ar fi scandalul de pe lume,nu vreau sa stie nimeni cum ma simt eu,am un respect mare si pentru vecini,eu aici am crescut toata lumea ma cunoaste si ma respecta pentru ca intotdeauna m-am purtat frumos cu toti,mi-ar fi rusine sa se auda de la noi tot timpul certuri nu vreau sa fiu catalogata astfel pentru ca eu nu sunt asa,asa ca tac si tac....probabil ca ar trebui o cearta in padure....sa pot spune si eu tot ce am pe suflet si asa ar venii sfarsitul




Taci in continuare,daca nu ai curajul sa iti curmi suferinta!!!Pe aceasta mizeaza sotul tau,pe ingaduinta si toleranta ta,dar asta nu inseamna ca este corect si bine!!!Buba se va sparge intr-o buna zi si nu doresc sa fiu in pielea ta la acel moment!!!Cu act prelungesti mutenia ta,cu atat vei suferi mai mult!!!Il poti infrunta pe sotul tau,cu diplomatie insa,daca stii sa iti impui punctul de vedere!!!Suferinta ta va afecta viata de familie!
kudika_15804
Postat pe 30 Ianuarie 2015 15:13
Of Pestii astia sunt cei mai ghinionisti in dragoste si vazand atatia suferind printre care ma numar si eu, deduc ca e din cauza noastra afectiva, suntem prea "siroposi" cu jumatatea si asta nu e bine, prea sufocam omul, eu unul asta am facut si in general asta am vazut ca se intampla si la altii si nu toti partenerii sunt dispusi sa accepte asta, poate la inceput, dar pe urma se obisnuiesc si se plictisesc.
Parerea mea e ca ar trebuie sa ne calmam emotiile si sa lasam creierul sa fie sef, ca inima ne baga in pamanat daca ne luam mereu dupa ea.
Si el ce zodie e?
Only_One
Postat pe 30 Ianuarie 2015 15:53
Fecioara...posibil ca i-am oferit prea multa dragoste si acum crede ca orice ar face eu sunt aoclo la picioarele lui dispusa tot timpu sa iert si sa uit,sa sterg totul cu buretele ca de fiecare data si indiferent cine greseste eu sa incerc sa fac sa fie totul bine,eu sa duc toata relatia asta in spate....poate trebuia sa-mi iau un peste :))) ....si referitor la ce a spus doamna.....degeaba incerc eu cu diplomatia....cum deschid gura cum urla :) nu se poate nicicum....
kudika20225
Postat pe 30 Ianuarie 2015 16:38
De la: kudika20225, la data 2015-01-30 14:13:17Nu cred ca este posibil sa nu ma mai iubeasca asa peste noapte...sau poate nu m-a iubit niciodata ...mai stii.....?hmmm


Am intrat pe contul tau sa iti citesc alte opere si sunt intr-o mare dilema: asa arata un troll superactiv sau e doar prostie infinita??
Nici banii pe care ii aduce trolling-ul si nici prostia infinita nu trebuie subevaluate, asa ca luand in serios ce ne spui despre minunatul tau sot pe care il iubesti pana la sex in 3 si inapoi, pot sa spun doar un banc:

Doi prieteni vechi se vad pe strada:
-Ce e cu ochiul ala vanat? Ce ai patit?
-Nevasta-mea... nu suporta sa ii vorbesc cu "tu"...
-Doamne fereste, dar ce casnicie mai aveti si voi??? Cum e posibil asa ceva??
-Pai mi-a zia aseara: "draga, noi n-am mai facut dragoste de x zile". Si i-am raspuns "poate tu..."

(x-ul completeaza-l tu!)

kudika_975045
Postat pe 30 Ianuarie 2015 17:22
De la: kudika20225, la data 2015-01-30 16:38:34Fecioara...posibil ca i-am oferit prea multa dragoste si acum crede ca orice ar face eu sunt aoclo la picioarele lui dispusa tot timpu sa iert si sa uit,sa sterg totul cu buretele ca de fiecare data si indiferent cine greseste eu sa incerc sa fac sa fie totul bine,eu sa duc toata relatia asta in spate....poate trebuia sa-mi iau un peste :))) ....si referitor la ce a spus doamna.....degeaba incerc eu cu diplomatia....cum deschid gura cum urla :) nu se poate nicicum....



Ca zodii fecioara e opusa pestelui ca si caracter depinde de individ, multi oameni nu dau importanta zodiilor si nu cred in ele, dar totusi zic eu ca ne ajuta cat de cat daca stim ce sa luam de la ele. Fecioara de altfel nu e nici pe departe atat de romantica cum e pestele si pe deasupra mai e si critica, dar chestia e ca at cand ne indragostim nu stam sa intrebam zodia partenerului :)) si nu zodia ne defineste ci noi o definim, asta daca avem caracter, asa ca din punct de vedere astrologic nu va potriviti sau nu sunt astrele de partea voastra :))
Si ca sfat astrologic, ti-as putea spune ca trebuie sa fii mai mult rational decat sentimental cu o "fecioara" si pune si tu piciorul in prag nu lasa sa te creada slaba, dar pune-l asa cu stil ;)
Only_One
Postat pe 30 Ianuarie 2015 17:45
Sincer ....de inselat nu ca ma inseala,indiferent daca ar vrea sau nu ....nu se joaca cu pierderea copiilor ....stie foarte bine ca asta nu as mai accepta inca odata...si atunci chiar si-ar lua adio si de la mine si de la cele mici ...si nu cred ca ar risca atat doar pentru o placere dinasta ...oricum l-am intrebat aseara ...si a zis ca numa de complicatii n-ar nevoie.Lectia aia este invatata,capitolul incheiat,acum sunt alte probleme
kudika20225
Postat pe 30 Ianuarie 2015 17:46
Da ai foarte mare dreptate stiu ca suntem total opusi,el este realist,eu sunt visatoare,eu romantica,el critic,eu ma las ghidata de inima el de cap....eee de stiam eu ce ma astepata as fi gandit si eu cu creierul si nu cu inima ....cam tot timpu inima greseste.Problema cea mai mare la mine este ca si daca reusesc sa ma prefac indiferenta,tot sufar in sinea mea,odata nu i-am vb deloc 3 zile....atunci s-a gandit si el sa imi spuna ceva frumos sa ma impace,iar cum face asta iar parca cad in cap si cred si spre ,uit...pana ma trezesc iar la realitate.De aceea am si scris aici ca nu stiu cum sa mai abordez situatia...
kudika20225
Postat pe 30 Ianuarie 2015 18:01
Poate ca si varsta este de vina...sper ca odata cu trecerea timpului sa pot si eu sa fiu putin mai altfel mai "calita" si mai puternica,sunt puternica in alte lucruri ,dar el se pare ca mi-a descoperit calcaiul lui Achile....si se cam joaca
kudika20225
Postat pe 30 Ianuarie 2015 18:04
De la: kudika20225, la data 2015-01-30 18:01:34Da ai foarte mare dreptate stiu ca suntem total opusi,el este realist,eu sunt visatoare,eu romantica,el critic,eu ma las ghidata de inima el de cap....eee de stiam eu ce ma astepata as fi gandit si eu cu creierul si nu cu inima ....cam tot timpu inima greseste.Problema cea mai mare la mine este ca si daca reusesc sa ma prefac indiferenta,tot sufar in sinea mea,odata nu i-am vb deloc 3 zile....atunci s-a gandit si el sa imi spuna ceva frumos sa ma impace,iar cum face asta iar parca cad in cap si cred si spre ,uit...pana ma trezesc iar la realitate.De aceea am si scris aici ca nu stiu cum sa mai abordez situatia...


Tine-o tot asa, supara-te, lasa-l sa te impace dupa care cum face ceva gresit supara-te din nou chiar daca suferi ca te porti rece, exact asa sunt si eu, dar reusesc sa imi impun sa nu mai fiu, tre sa stii cand sa lasi de la tine si cand nu merita sa lasi indiferent de situatie ca altfel risti sa pierzi ceea ce ai, fii justa si vei avea si constiinta impacata si nu mai ierta atat de mult fara rost acolo unde nu trebuie, iti zic din propria experienta ca iertand omul cand nu are dreptate il faci sa creada ca are si dupa aia stii si tu ce urmeaza.
Fii mai dura si mai incapatanata ca iti spun la sigur ca barbatilor le place asta la nebunie si mai mult nu mai zic ca am dat prea mult din casa deja :)) ...Bafta! :)
Only_One
Postat pe 30 Ianuarie 2015 18:16
Ms pt sfaturi Only_one...o sa incerc sa fac asa sper sa mearga ...si sper sa gasesc odata taria sa ma impun si eu indiferent cat urla el ...ori ma asculta ori nu mai vorbim deloc si gata sa vedem cat ii convine...sper sa nu duca la altceva ...ca ma cam sperie viata ...singura cu 2 copii
kudika20225
Postat pe 30 Ianuarie 2015 18:27
De la: kudika20225, la data 2015-01-30 16:38:34Fecioara...posibil ca i-am oferit prea multa dragoste si acum crede ca orice ar face eu sunt aoclo la picioarele lui dispusa tot timpu sa iert si sa uit,sa sterg totul cu buretele ca de fiecare data si indiferent cine greseste eu sa incerc sa fac sa fie totul bine,eu sa duc toata relatia asta in spate....poate trebuia sa-mi iau un peste :))) ....si referitor la ce a spus doamna.....degeaba incerc eu cu diplomatia....cum deschid gura cum urla :) nu se poate nicicum....



Pana la momentul incheierii casatoriei,nu ai vazut comportamentul sotului tau???Nimeni nu se schimba instant,decat,poate,in urma unor evenimente nedorite,dar si acelea sunt puse sub semnul intrebarii,in ceea ce priveste schimbarea brusca,inexplicabila!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Ianuarie 2015 18:27
De la: kudika20225, la data 2015-01-30 18:27:31Ms pt sfaturi Only_one...o sa incerc sa fac asa sper sa mearga ...si sper sa gasesc odata taria sa ma impun si eu indiferent cat urla el ...ori ma asculta ori nu mai vorbim deloc si gata sa vedem cat ii convine...sper sa nu duca la altceva ...ca ma cam sperie viata ...singura cu 2 copii

tot vei cirpi la relatia asta ,ca la o haina de propasta calitate....Pina cind vei constientiza ca mai bine umbli fara ea;ai ales ce se putea mai rau pt tine.....poate esti o masochista .....tu ai renuntat la viata...esti un mort viu....unde naiba e viata ta???da...e la naiba.....fetele-ti vor plecasi atunci vei ramine in totalitate pres doar pt "fecioara "ta.....Fiecare isi alege ce-si doreste.....
hellya
Postat pe 24 Octombrie 2015 21:21
Este greu de dat raspunsuri din afara, mai ales cand la mijloc exista copii.
Disabete
Postat pe 6 Martie 2016 00:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casnici nefericite 42 De la: Lucia38 23 Iulie 2009 16:13
Care este varsta ideala pentru a te casatori? 107 De la: mada_sabi 23 Ianuarie 2011 19:26
Soțul și parinţii 1 De la: kudika_1042018 15 Aprilie 2021 01:29
Marturii dulci! 1 De la: Cristina_s_Cakes_1 25 Iulie 2012 11:24
Bebe la 8 luni,cate scaune este normal? 3 De la: Mioara_Gabriela 18 Februarie 2011 21:38