Setari Cookie-uri

valul islamic moda sau traditie??????

De la: myeyes, la data 2010-01-19 17:07:12

Sa stii ca nu stau in banii lui barbata miu,nu ma zbat degeaba ca o cretina sa termin atatia ani de facultate.Vreau sa am salariul meu , un job bun,tocmai de asta sa nu depind de el....
Daca stau cu un musulman nu inseamna ca sunt ultima proasta si nu am ce manca acasa sau stau pe strazi.Am stiut sa aleg unul cat mai aproape de standardele mele.....Nu zic ca sunt perfecti pt ca au si ei defectele lor dar numai cine a iubit un astfel de barbat stie despre ce vb..........pt o clipa traita la intensitate maxima merita cateva lacrimi!Prefer sa simt ca traiesc decat sa am o viata banala si plina de monotonie doar de gura lumii!
Lumea comenteaza indiferent ca e bine sau rau , e plina de rautate si invidie!Important este ca tu sa te simti fericita si implinita!


Sper ca nu. Nu stai in banii lui, adica.

Daca stai cu un musulman, sigur nu inseamna ca esti ultima proasta, si asta am mai discutat-o. Daca te musulmanesti de dragu' lui, atunci inseamna ca EL te ia de proasta si nu stie sa respecte ceea ce esti.
Iar TU ii dai voie.
Si cred ca aici s-a creat divergenta, atunci, la inceputuri.

In rest, totul e dus la extreme, si voi stiti foarte bine.

Ca sa revin:

Unu: Musulmanii, recte, arabii din Romania, nu-s niscai nababi.
Unii au destul pentru un trai decent. Altii, inca se zbat cu cate un bizniz prin cine stie ce en-gross.
Deci, sa fii iubita/sotia lor in nici un caz nu-ti pune un Maserati la poarta. Poate un BMW de acu' cinspe ani. Un harb, deci.
De unde rezulta ca o femeie care accepta atatea commpromisuri pentru atat de putin ori stie/simte ca nu poate mai mult, ori are o foame maaare in gat.

Doi:Crestinii (nu numai romani) nu sunt neaparat niste neamuri proaste, care se scarpina'n nas si se scobesc in dintzi la masa. Dupa care asteapta sa imparta nota de plata cu tine.
Cum spuneam, asta tine de o anumita educatie, a unui anumit segment de populatie.

Daca tu te simti bine cu el, felicitari. Daca esti destul de desteapta sa il faci sa te respecte asa cum esti, cu atat mai bine.
Cunosc cupluri de el-musulman, ea-crestina. Sunt ok.Cupluri casatorite, adica. Cu plozi. Plozii nu au nici o religie. Ii lasa sa isi aleaga ei cand or vrea... Iar plozilor le e bine asa, si nu aleg ni'ica.

Trei: Nu e nimic rau in a avea multe diplome. Chiar daca nu ai inca o gramada de bani.

Stiu, ma repet, dar am simtit nevoia sa spun lucrurile mai pe larg. Prea se bate toba:
musulman=are grija de tine, crestin=il doare la pedala.
Si nu e deloc asa.
Ce naiba, stii si tu foarte bine.
Dor_a
Postat pe 20 Ianuarie 2010 12:13
De la: myeyes, la data 2010-01-20 10:25:39
De la: Kathara, la data 2010-01-19 22:16:11
De la: myeyes, la data 2010-01-19 21:18:22
De la: Kathara, la data 2010-01-19 19:36:06* Cand zici ... esti proasta

Da chiar nu ma asteptam sa pricepi ceva si doar sa ma jignesti.
Tu atat ai inteles ca e dovada de inteligenta faptul ca ma duc la scoala.......eu ma refeream la cu totul altceva....
Esti complexata rau pe partea cu inteligentza........te ia lumea peste picior si te considera prosticica nu??


O,da, Ahile avea calcaiul, eu am creierul.


Numai miere zicand, gura nu se indulceste!


Ce-am zis eu si ce n-ai inteles tu.
Kathara
Postat pe 20 Ianuarie 2010 15:23
De la: dindirel, la data 2010-01-20 11:11:11 Cel mai mediatizat caz intamplat in Moldova ; datorita "tratamentului " musulman care aduce femeia la stadiul de boala psihica ,o mama a fost adusa de aceasta religie la o depresie puternica , dand si in alcoolism si-a ucis fetitele , apoi s-a sinucis !Motivul a fost clar, decat o asa viata de sclavie mai bine moarte !Musulmancele sunt sclave ale sistemului mondial in secolul asta !!!


si daca ea nu s-a sinucis si a fost aruncata pe geam???
si daca e altceva la mijloc??
ii cunosti familia??ai stat cu ei in casa sa vezi ca aia era o psihopata si si-a ucis fetele??
refuz sa cred ce ai postat tu!Nu uita ca la tv se exagereaza cumplit pt a se face audientza!
myeyes
Postat pe 20 Ianuarie 2010 15:55
De la: Kathara, la data 2010-01-20 15:23:47
De la: myeyes, la data 2010-01-20 10:25:39
De la: Kathara, la data 2010-01-19 22:16:11
De la: myeyes, la data 2010-01-19 21:18:22
De la: Kathara, la data 2010-01-19 19:36:06* Cand zici ... esti proasta

Da chiar nu ma asteptam sa pricepi ceva si doar sa ma jignesti.
Tu atat ai inteles ca e dovada de inteligenta faptul ca ma duc la scoala.......eu ma refeream la cu totul altceva....
Esti complexata rau pe partea cu inteligentza........te ia lumea peste picior si te considera prosticica nu??


O,da, Ahile avea calcaiul, eu am creierul.


Numai miere zicand, gura nu se indulceste!


Ce-am zis eu si ce n-ai inteles tu.


Exact ce am zis eu si tu nu ai inteles!
myeyes
Postat pe 20 Ianuarie 2010 15:56
^ Ia expliciteaza ce ai vrut sa fii si cum se potriveste asta cu replica mea. Daca poti. Dar am o banuiala ca nu o sa poti.
Kathara
Postat pe 20 Ianuarie 2010 16:29
hey...de ce va certati???


make love, not war
Kitty_the_cat
Postat pe 20 Ianuarie 2010 16:32
De la: Kathara, la data 2010-01-20 16:29:47^ Ia expliciteaza ce ai vrut sa fii si cum se potriveste asta cu replica mea. Daca poti. Dar am o banuiala ca nu o sa poti.


era vb ca te amagesti singura
myeyes
Postat pe 20 Ianuarie 2010 18:02
De la: myeyes, la data 2010-01-20 18:02:56
De la: Kathara, la data 2010-01-20 16:29:47^ Ia expliciteaza ce ai vrut sa fii si cum se potriveste asta cu replica mea. Daca poti. Dar am o banuiala ca nu o sa poti.


era vb ca te amagesti singura


Si intreaga lume contribuie la iluzia asta.

ps - Nu asta ai spus si daca ai spus asta nu avea nicio legatura cu replica mea.
Kathara
Postat pe 20 Ianuarie 2010 21:37
De la: Kathara, la data 2010-01-20 21:37:13
De la: myeyes, la data 2010-01-20 18:02:56
De la: Kathara, la data 2010-01-20 16:29:47^ Ia expliciteaza ce ai vrut sa fii si cum se potriveste asta cu replica mea. Daca poti. Dar am o banuiala ca nu o sa poti.


era vb ca te amagesti singura


Si intreaga lume contribuie la iluzia asta.

ps - Nu asta ai spus si daca ai spus asta nu avea nicio legatura cu replica mea.

Degeaba ai terminat Litere daca nu esti in stare sa intelegi un proverb!
myeyes
Postat pe 20 Ianuarie 2010 22:39
Si eu te intreb ce are de-a face proverbul ala cu calcaiul lui Ahile pe care l-am invocat intr-o replica ironica!
Kathara
Postat pe 20 Ianuarie 2010 23:37
http://www.premii.joo.ro/tot_adda.html .. un vot mic, va rog.:) nu dureaza mai mult de 2 secunde. Multumesc
Adda_11
Postat pe 21 Ianuarie 2010 10:39
De la: myeyes, la data 2010-01-20 15:55:50
De la: dindirel, la data 2010-01-20 11:11:11 Cel mai mediatizat caz intamplat in Moldova ; datorita "tratamentului " musulman care aduce femeia la stadiul de boala psihica ,o mama a fost adusa de aceasta religie la o depresie puternica , dand si in alcoolism si-a ucis fetitele , apoi s-a sinucis !Motivul a fost clar, decat o asa viata de sclavie mai bine moarte !Musulmancele sunt sclave ale sistemului mondial in secolul asta !!!


si daca ea nu s-a sinucis si a fost aruncata pe geam???
si daca e altceva la mijloc??
ii cunosti familia??ai stat cu ei in casa sa vezi ca aia era o psihopata si si-a ucis fetele??
refuz sa cred ce ai postat tu!Nu uita ca la tv se exagereaza cumplit pt a se face audientza!








Nu,nu a fost aruncata pe geam , a fost o cadere psihica , datorita restrictiei musulmane la care erau supuse ea si fetele, s-a plans si la vecini si in bilet a scris asta !Din pacate multe tinere naive cad in plasa musulmana si cu promisiuni mincinoase ajung obiectele lor , sclavele lor ,roboti, piese de harem, atunci apar regretele, se cauta evadari , se ajunge la depresii si chiar sinucideri !-asa a fost si in Moldova !!!!!
Dindirel
Postat pe 21 Ianuarie 2010 11:31
In desert, cu furtuni de nisip si fara apa , era mai bine ca femeia sa se acopere bine , bine !! Sa nu se vada daca parul e jegos, picioare paroase; cand femeile nu aveau alt parfum decat transpiratie si gura mirositoare , nu erau dentisti sa puna proteze si implanturi...burka era chiar o tinuta civilizata .

Azi oricat de elegant e mersul unei voalate eu nu ma pot impiedica sa gandesc ca e slinoasa .
nn
Postat pe 21 Ianuarie 2010 15:27
De la: Adda_11, la data 2010-01-21 10:39:34http://www.premii.joo.ro/tot_adda.html .. un vot mic, va rog.:) nu dureaza mai mult de 2 secunde. Multumesc



fiindca esti botosaneanca dau un vot
freakbabe
Postat pe 21 Ianuarie 2010 15:29
De la: , la data 2008-01-21 09:45:56Jeez...super interesant... si bataile cu pietre?Snopirea in bataie? cautat-ti pe google clip-uri video despre lumea islamica macar inainte sa fi-ti atat de dornice de a purta valul ... iar referitor la toleranta ... noi va permitem sa va manifestati liber dar voi... daca vrei dau si exemple.


~ ~ ~

De la: , la data 2008-01-21 09:45:56Jeez...super interesant... si bataile cu pietre?Snopirea in bataie? cautat-ti pe google clip-uri video despre lumea islamica macar inainte sa fi-ti atat de dornice de a purta valul ... iar referitor la toleranta ... noi va permitem sa va manifestati liber dar voi... daca vrei dau si exemple.


Interesant intradevar ...
Pentru aceia care sunt romani si crestini ortodoxi, ar trebui sa cunoastem ca Iisus s-a jertfit pentru ca noi
tocmai pentru ca noi sa fim iertati de pacate fara a fi omorati cu pitre, fara a fi omorati in vre-un fel,
tocmai pentru ca noi sa urmam exemplul Lui: sa fim iertatori, si sa uitam datoria/greseala ce o avea celalalt fata de noi.

Ia spuneti voi, crestini:
este sau nu este acesta - din descrierea mea - Iisus, Cel pe care Il stim cu totii!?!

Daca o femeie poarta VAL pe cap, este foarte frumos! La fel a purtat si mama Lui Iisus, Sfanta Fecioara Maria.

Valul, pentru mine, este semnul ''curateniei''!

Azi dimineata, toti (bunii crestini) romani(i) isi faceau care mai de care semnul crucii caci treceau pe langa o biserica. Fie ca erau in statia de tramvai sau in tramvai, fie ca erau intr-o Skoda sau un Mercedes (!) Si uite asa mi-am amintit prin ce incercari am fost eu trecuta TOCMAI de un ''bun crestin'' roman ce isi face de zor semnul crucii dar ... ... ... ...

Ce ar fi
mai bine sa ne punem un val pe cap (!!!)
care sa ne aminteasca de fiecare data cand vrem sa ridicam privirea (spre un barbat, de exemplu) - sa ne reaminteasca CE SUNTEM (!), decat sa ne tot facem cruci (sa mai si ''scuipam'' in san), si iarasi cruci si alte cruci - si inainte si dupa ... toate neoranduirile (nelegiuirile) pe care le facem!???

O VIATA mi-am spus ca atata timp cat NU fur pe cineva, cat NU omor pe cineva, cat NU injur si/sau blestem pe cineva ...
mi-am spus ca sunt un om BUN

Vai, cat de gresit!

NU EXISTA GRESELI mai MARI sau mai MICI - nu!
Toate sunt la fel de GRESITE!

De ce? Pentru ca orice facem, Ii facem Lui Dumnezeu, Ii facem Fiului Lui Dumnezeu.

O palma daca dai unui alt om, Lui i-o dai!
Un embrion daca ai omorat in pantece, pe Iisus L-ai injunghiat!!!
O vorba de ocara daca ai adresat cuiva, Lui i-ai adresat-o

caci Dumnezeu ... asa de mult NE IUBESTE incat Si-a dat pe unicul Sau Fiu ca jertfa pentru toate GESTURILE si GANDURILE noastre.

Probabil ca pentru a putea trai in acest fel, pentru a putea intelege DRAGOSTEA lui Iisus, dragostea lui Dumnezeu, un OM va trebui sa isi piarda un fiu/fiica sau va trebui sa treaca printr-o suferinta extraordinar de mare si
si sa si reuseasca SA IASA teafar din acea suferinta,
exact precum si Iisus a inviat si in trup nou s-a intrupat,
la fel si aceia dintre noi, ne vom reinnoi in trup si suflet.

~ ~ ~ ~ ~

Valul este o traditie mult mai veche decat islamul!
Valul este un semn de smerenie, de curatenie ... si se poarta si in religia crestin ortodoxa - ASA TREBUIE.
Cei/cele care se duc intr-o biserica cu fuste scurte/pantaloni (mulati)/ parul vopsit si coafat (dar neacoperit), etc. ... NU au ce cauta ACOLO! Sunt persoane de FATADA, persoane ale jumatatilor de masura care TOT PACATOASE se numesc (ca si mine!).
NU avem nici o scuza! Sa nu-i mai criticam pe cei de alta religie atat timp cat NOI ...
ne facem cruci peste ''putregaiul de subt presh''

Orice femeie ar trebui sa poarte val de cand devine adolescenta.

Simply_i
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:13
De la: Simply_i, la data 2010-01-21 22:13:08
De la: , la data 2008-01-21 09:45:56Jeez...super interesant... si bataile cu pietre?Snopirea in bataie? cautat-ti pe google clip-uri video despre lumea islamica macar inainte sa fi-ti atat de dornice de a purta valul ... iar referitor la toleranta ... noi va permitem sa va manifestati liber dar voi... daca vrei dau si exemple.


~ ~ ~

De la: , la data 2008-01-21 09:45:56Jeez...super interesant... si bataile cu pietre?Snopirea in bataie? cautat-ti pe google clip-uri video despre lumea islamica macar inainte sa fi-ti atat de dornice de a purta valul ... iar referitor la toleranta ... noi va permitem sa va manifestati liber dar voi... daca vrei dau si exemple.


Interesant intradevar ...
Pentru aceia care sunt romani si crestini ortodoxi, ar trebui sa cunoastem ca Iisus s-a jertfit pentru ca noi
tocmai pentru ca noi sa fim iertati de pacate fara a fi omorati cu pitre, fara a fi omorati in vre-un fel,
tocmai pentru ca noi sa urmam exemplul Lui: sa fim iertatori, si sa uitam datoria/greseala ce o avea celalalt fata de noi.

Ia spuneti voi, crestini:
este sau nu este acesta - din descrierea mea - Iisus, Cel pe care Il stim cu totii!?!

Daca o femeie poarta VAL pe cap, este foarte frumos! La fel a purtat si mama Lui Iisus, Sfanta Fecioara Maria.

Valul, pentru mine, este semnul ''curateniei''!

Azi dimineata, toti (bunii crestini) romani(i) isi faceau care mai de care semnul crucii caci treceau pe langa o biserica. Fie ca erau in statia de tramvai sau in tramvai, fie ca erau intr-o Skoda sau un Mercedes (!) Si uite asa mi-am amintit prin ce incercari am fost eu trecuta TOCMAI de un ''bun crestin'' roman ce isi face de zor semnul crucii dar ... ... ... ...

Ce ar fi
mai bine sa ne punem un val pe cap (!!!)
care sa ne aminteasca de fiecare data cand vrem sa ridicam privirea (spre un barbat, de exemplu) - sa ne reaminteasca CE SUNTEM (!), decat sa ne tot facem cruci (sa mai si ''scuipam'' in san), si iarasi cruci si alte cruci - si inainte si dupa ... toate neoranduirile (nelegiuirile) pe care le facem!???

O VIATA mi-am spus ca atata timp cat NU fur pe cineva, cat NU omor pe cineva, cat NU injur si/sau blestem pe cineva ...
mi-am spus ca sunt un om BUN

Vai, cat de gresit!

NU EXISTA GRESELI mai MARI sau mai MICI - nu!
Toate sunt la fel de GRESITE!

De ce? Pentru ca orice facem, Ii facem Lui Dumnezeu, Ii facem Fiului Lui Dumnezeu.

O palma daca dai unui alt om, Lui i-o dai!
Un embrion daca ai omorat in pantece, pe Iisus L-ai injunghiat!!!
O vorba de ocara daca ai adresat cuiva, Lui i-ai adresat-o

caci Dumnezeu ... asa de mult NE IUBESTE incat Si-a dat pe unicul Sau Fiu ca jertfa pentru toate GESTURILE si GANDURILE noastre.

Probabil ca pentru a putea trai in acest fel, pentru a putea intelege DRAGOSTEA lui Iisus, dragostea lui Dumnezeu, un OM va trebui sa isi piarda un fiu/fiica sau va trebui sa treaca printr-o suferinta extraordinar de mare si
si sa si reuseasca SA IASA teafar din acea suferinta,
exact precum si Iisus a inviat si in trup nou s-a intrupat,
la fel si aceia dintre noi, ne vom reinnoi in trup si suflet.

~ ~ ~ ~ ~

Valul este o traditie mult mai veche decat islamul!
Valul este un semn de smerenie, de curatenie ... si se poarta si in religia crestin ortodoxa - ASA TREBUIE.
Cei/cele care se duc intr-o biserica cu fuste scurte/pantaloni (mulati)/ parul vopsit si coafat (dar neacoperit), etc. ... NU au ce cauta ACOLO! Sunt persoane de FATADA, persoane ale jumatatilor de masura care TOT PACATOASE se numesc (ca si mine!).
NU avem nici o scuza! Sa nu-i mai criticam pe cei de alta religie atat timp cat NOI ...
ne facem cruci peste ''putregaiul de subt presh''

Orice femeie ar trebui sa poarte val de cand devine adolescenta.




















Da asa e, ai perfcta dreptate,frumos ai spus aici, dar problema se pune la restrictia , la duritatea , concepia ,la conditia cum e tratata o nevasta musulmana in comparatie cu una crestina si nu la religie, ca Alah este de fapt Dumnezeul crestinilor, este unul si acelasi,musulmanii fac greseala in credinta ,;ex: ei nu-l recunosc pe Isus ca fiu Dumnzeu, ei considera normal haremul si sclavagismul, ei prin ingradirea femeii de la niste drepturi considera ca e normal in numele lui Alah , ori daca Alah sau Dumnezeu e unul si acelasi cum sa fie normal ? La ei femeia e roaba stapanului, e propietatea particulara a sotului care are dreptul sa faca ce vrea cu ea ,ori Isus nu a cerut asa ceva !
Dindirel
Postat pe 22 Ianuarie 2010 13:55
De la: myeyes, la data 2010-01-19 15:54:58Asta e singurul lucru pe care stii sa il faci.........a ba nu mai este unul:SA FIIIIIIIIIII MAHALAGIOAICAAAAAAAAA FORUMULUI


Nu te-am intrecut pe tine. Nu-mi amintesc sa fi urmarit vreodata vreo utilizatoare pe diferite thread-uri ca sa dau reply la comentariile ei cu verbul "a suge". Si nici n-am chemat niste persoane dubioase(din Ferentari sa zicem) care sa injure fetele de pe kudika.Aminteste-ti ca ti-a fost sters contul de doua ori din cauza injuriilor proferate la adresa celorlalti.
beyonce_indragostita
Postat pe 26 Ianuarie 2010 13:14
De la: myeyes, la data 2010-01-19 15:58:28Si inca ceva degeaba scrii tu perfect si mori de foame, vai de capul tau de dezmembrata


Si de unde stii mata ca mor de foame?
beyonce_indragostita
Postat pe 26 Ianuarie 2010 13:15
De la: marco918, la data 2010-01-19 16:52:39l... ... daca stiam ca nu voi gasi gaini oparite care sa puna semne de puctuatie si sa urle ca nu e scris corect, poate nu m-as fi grabit ...


A dracului graba asta, scuza tuturor agramatilor. Deci sa inteleg ca tu cand te grabesti adaugi cratime care nu au ce sa caute intr-un cuvant? Nu stiu daca ti-a dat prin tartacuta aia desteapta, dar e un efort suplimentar sa scrii " acum s-au mai tarziu" decat " acum sau mai tarziu". E vorba de un semn de punctuatie in plus.

De la: marco918, la data 2010-01-19 16:52:39 asculta duduie, in afara de gramatica mai stii ceva ...


Foarte multe.

De la: marco918, la data 2010-01-19 16:52:39da cineva doi bani pe ceea ce faci, pe aberatiile tale corect scrise gramatical ? ...


Macar tu dai doi bani pe ce scriu eu, din moment ce te obosesti sa-mi raspunzi. Si in general aberatiile sunt foarte usor de desfiintat, ceea ce n-am vazut sa fi facut tu. Daca te duce mintea cat de cat, o sa intelegi ce vreau sa spun.
De la: marco918, la data 2010-01-19 16:52:39papusha, faci parte dintr-o categorie care se sufoca singura ...


Cred ca tu te sufoci singura prin repetarea apelativului papusha.


De la: marco918, la data 2010-01-19 16:52:39tu invata sa scrii pina la 80 de ani si altii sa gindeasca ... daca vrei sa inveti pe cineva sa scrie, invata-l pe fii-tu ...


Procesul de invatare a vorbitului si scrisului fara greseli s-a incheiat, cel putin in ce ma priveste pe mine. Pe tine si pe cealalta agramata nu vreau sa va invat sa scrieti, ci doar sa-mi bat joc de ignoranta si prostia voastra, ceea ce pana una-alta imi iese de minune. Si nici cu ganditul n-ar trebui sa te lauzi, esti zero si la capitolul asta. Iti mai spun un secret: oamenii care gandesc nu sunt agramati. Never ever. Ponder on that.

Si da, daca spui tu, o sa-l invat pe "fii-miu". P-asta tot din graba ai facut-o? Vai-vai, cum te sufoci cu propria prostie.
beyonce_indragostita
Postat pe 26 Ianuarie 2010 13:28
De la: myeyes, la data 2010-01-19 17:07:12.Vreau sa am salariul meu , un job bun,tocmai de asta sa nu depind de elquote]

Job-ul de vanzatoare cu diploma de medicamente se plateste al dracului de bine.
beyonce_indragostita
Postat pe 26 Ianuarie 2010 13:32
De la: wolfy, la data 2010-01-26 13:28:43
De la: marco918, la data 2010-01-19 16:52:39l... ... daca stiam ca nu voi gasi gaini oparite care sa puna semne de puctuatie si sa urle ca nu e scris corect, poate nu m-as fi grabit ...


A dracului graba asta, scuza tuturor agramatilor. Deci sa inteleg ca tu cand te grabesti adaugi cratime care nu au ce sa caute intr-un cuvant? Nu stiu daca ti-a dat prin tartacuta aia desteapta, dar e un efort suplimentar sa scrii " acum s-au mai tarziu" decat " acum sau mai tarziu". E vorba de un semn de punctuatie in plus.

De la: marco918, la data 2010-01-19 16:52:39 asculta duduie, in afara de gramatica mai stii ceva ...


Foarte multe.

De la: marco918, la data 2010-01-19 16:52:39da cineva doi bani pe ceea ce faci, pe aberatiile tale corect scrise gramatical ? ...


Macar tu dai doi bani pe ce scriu eu, din moment ce te obosesti sa-mi raspunzi. Si in general aberatiile sunt foarte usor de desfiintat, ceea ce n-am vazut sa fi facut tu. Daca te duce mintea cat de cat, o sa intelegi ce vreau sa spun. din pacate,

De la: marco918, la data 2010-01-19 16:52:39papusha, faci parte dintr-o categorie care se sufoca singura ...


Cred ca tu te sufoci singura prin repetarea apelativului papusha.


De la: marco918, la data 2010-01-19 16:52:39tu invata sa scrii pina la 80 de ani si altii sa gindeasca ... daca vrei sa inveti pe cineva sa scrie, invata-l pe fii-tu ...


Procesul de invatare a vorbitului si scrisului fara greseli s-a incheiat, cel putin in ce ma priveste pe mine. Pe tine si pe cealalta agramata nu vreau sa va invata sa scrieti, ci doar sa-mi bat joc de ignoranta si prostia voastra, ceea ce pana una-alta imi iese de minune. Si nici cu ganditul n-ar trebui sa te lauzi, esti zero si la capitolul asta. Iti mai spun un secret: oamenii care gandesc nu sunt agramati. Never ever. Ponder on that.

Si da, daca spui tu, o sa-l invat pe "fii-miu". P-asta tot din graba ai facut-o? Vai-vai, cum te sufoci cu propria prostie.





... impresionant !!! ... ai demonstrat ca sint ''prost'' ... te-ai linistit ? ... altceva ? ... mai cu greutate ? ... ai terminat cu procesul de invatare a scrierii si a cititului ... ce altceva important poti spune ? ...
marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 13:42
De la: marco918, la data 2010-01-26 13:42:00... impresionant !!! ... ai demonstrat ca sint ''prost'' ... te-ai linistit ? ...


Prost sau proasta, sexul nu conteaza, important e ca prostia se cuibareste in capul tau, and that's a fact.

De la: marco918, la data 2010-01-26 13:42:00...... altceva ? ... mai cu greutate ? ... ai terminat cu procesul de invatare a scrierii si a cititului ... ce altceva important poti spune ? ...


Pot sa spun foarte multe, dar n-are rost. Nu suntem egali nici macar in ce priveste scrisul si vorbitul corect in limba materna, de altele ce sa mai vorbim. Poate vrei sa vorbesti cu "fii-tu", real sau virtual, el o fi mai de nivelul tau.
beyonce_indragostita
Postat pe 26 Ianuarie 2010 13:45
De la: dindirel, la data 2010-01-22 13:55:06
De la: Simply_i, la data 2010-01-21 22:13:08
De la: , la data 2008-01-21 09:45:56Jeez...super interesant... si bataile cu pietre?Snopirea in bataie? cautat-ti pe google clip-uri video despre lumea islamica macar inainte sa fi-ti atat de dornice de a purta valul ... iar referitor la toleranta ... noi va permitem sa va manifestati liber dar voi... daca vrei dau si exemple.


~ ~ ~

De la: , la data 2008-01-21 09:45:56Jeez...super interesant... si bataile cu pietre?Snopirea in bataie? cautat-ti pe google clip-uri video despre lumea islamica macar inainte sa fi-ti atat de dornice de a purta valul ... iar referitor la toleranta ... noi va permitem sa va manifestati liber dar voi... daca vrei dau si exemple.


Interesant intradevar ...
Pentru aceia care sunt romani si crestini ortodoxi, ar trebui sa cunoastem ca Iisus s-a jertfit pentru ca noi
tocmai pentru ca noi sa fim iertati de pacate fara a fi omorati cu pitre, fara a fi omorati in vre-un fel,
tocmai pentru ca noi sa urmam exemplul Lui: sa fim iertatori, si sa uitam datoria/greseala ce o avea celalalt fata de noi.

Ia spuneti voi, crestini:
este sau nu este acesta - din descrierea mea - Iisus, Cel pe care Il stim cu totii!?!

Daca o femeie poarta VAL pe cap, este foarte frumos! La fel a purtat si mama Lui Iisus, Sfanta Fecioara Maria.

Valul, pentru mine, este semnul ''curateniei''!

Azi dimineata, toti (bunii crestini) romani(i) isi faceau care mai de care semnul crucii caci treceau pe langa o biserica. Fie ca erau in statia de tramvai sau in tramvai, fie ca erau intr-o Skoda sau un Mercedes (!) Si uite asa mi-am amintit prin ce incercari am fost eu trecuta TOCMAI de un ''bun crestin'' roman ce isi face de zor semnul crucii dar ... ... ... ...

Ce ar fi
mai bine sa ne punem un val pe cap (!!!)
care sa ne aminteasca de fiecare data cand vrem sa ridicam privirea (spre un barbat, de exemplu) - sa ne reaminteasca CE SUNTEM (!), decat sa ne tot facem cruci (sa mai si ''scuipam'' in san), si iarasi cruci si alte cruci - si inainte si dupa ... toate neoranduirile (nelegiuirile) pe care le facem!???

O VIATA mi-am spus ca atata timp cat NU fur pe cineva, cat NU omor pe cineva, cat NU injur si/sau blestem pe cineva ...
mi-am spus ca sunt un om BUN

Vai, cat de gresit!

NU EXISTA GRESELI mai MARI sau mai MICI - nu!
Toate sunt la fel de GRESITE!

De ce? Pentru ca orice facem, Ii facem Lui Dumnezeu, Ii facem Fiului Lui Dumnezeu.

O palma daca dai unui alt om, Lui i-o dai!
Un embrion daca ai omorat in pantece, pe Iisus L-ai injunghiat!!!
O vorba de ocara daca ai adresat cuiva, Lui i-ai adresat-o

caci Dumnezeu ... asa de mult NE IUBESTE incat Si-a dat pe unicul Sau Fiu ca jertfa pentru toate GESTURILE si GANDURILE noastre.

Probabil ca pentru a putea trai in acest fel, pentru a putea intelege DRAGOSTEA lui Iisus, dragostea lui Dumnezeu, un OM va trebui sa isi piarda un fiu/fiica sau va trebui sa treaca printr-o suferinta extraordinar de mare si
si sa si reuseasca SA IASA teafar din acea suferinta,
exact precum si Iisus a inviat si in trup nou s-a intrupat,
la fel si aceia dintre noi, ne vom reinnoi in trup si suflet.

~ ~ ~ ~ ~

Valul este o traditie mult mai veche decat islamul!
Valul este un semn de smerenie, de curatenie ... si se poarta si in religia crestin ortodoxa - ASA TREBUIE.
Cei/cele care se duc intr-o biserica cu fuste scurte/pantaloni (mulati)/ parul vopsit si coafat (dar neacoperit), etc. ... NU au ce cauta ACOLO! Sunt persoane de FATADA, persoane ale jumatatilor de masura care TOT PACATOASE se numesc (ca si mine!).
NU avem nici o scuza! Sa nu-i mai criticam pe cei de alta religie atat timp cat NOI ...
ne facem cruci peste ''putregaiul de subt presh''

Orice femeie ar trebui sa poarte val de cand devine adolescenta.




















Da asa e, ai perfcta dreptate,frumos ai spus aici, dar problema se pune la restrictia , la duritatea , concepia ,la conditia cum e tratata o nevasta musulmana in comparatie cu una crestina si nu la religie, ca Alah este de fapt Dumnezeul crestinilor, este unul si acelasi,musulmanii fac greseala in credinta ,;ex: ei nu-l recunosc pe Isus ca fiu Dumnzeu, ei considera normal haremul si sclavagismul, ei prin ingradirea femeii de la niste drepturi considera ca e normal in numele lui Alah , ori daca Alah sau Dumnezeu e unul si acelasi cum sa fie normal ? La ei femeia e roaba stapanului, e propietatea particulara a sotului care are dreptul sa faca ce vrea cu ea ,ori Isus nu a cerut asa ceva !





... fetelor ... repet ... daca nu reusiti sa ii ''crestinati'' voi pe ei aveti viata grea ... in romania vi se prezinta imagini si conceptii ''perfecte'' ... aici uita ca sinteti, sau ati fost PAGINI (asta e conceptia lor despre crestini) ... odata plecate se schimba roata ... e crunt sa iti dai seama dupa ani de zile ca ai fost o mama surogat si fura copii ... exemple sint cu gramada ...


Sunt casatorita cu un cetatean sirian de 10 ani.Avem 2 fetite de 9 si 6 ani,acum 3ani,mai precis pe 13.10..2006 am plecat toti in Siria in vizita,cum de altfel mergeam in fiecare an.Am plecat pentru 2 saptamani,pentru ca sotul meu mi-a spus ca statul Sirian acorda case celor plecati din tara,casatoriti cu cetateni straini,adica un mod de a`i aduce inapoi,dar ca el nu doreste sa ramana acolo ci doar sa mergem sa luam apartamentul,sa-l vindem si sa ne intoarcem in tara.Cand am ajuns acolo,influentat de mama lui si fratele cel mare,sotul meu mi-a spus ca eu sunt libera si ca pot pleca inapoi in Romania,dar ca fetele sunt ale lui si ca vor ramane cu el in Siria.Am crezut ca e o gluma si ca sotul meu si tatal copiilor mei nu poate sa faca asa ceva,stiind ca ma iubeste atat pe mine cat si pe copilele pe care le-am dorit si crescut impreuna cu atata dragoste.Am refuzat sa cred asa ceva,ca sotul meu nu poate fi atat de crud si nedrept,dar binenteles ca m-am inselat.Au urmat clipe de groaza atat pt mine cat si pt fete,invatate la ele"ACASA",adica in ROMANIA,alaturi de bunica lor,mama mea,de fetitele din fata blocului,de jucariile lor,pe care nu aveau sa le mai vada niciodata,dupa spusele tatalui lor.Pana cand intr-o zi mama mea a sunat si a spus ca vine in vizita la noi in Siria,ceea c a si facut si a incercat sa discute cu sotul meu si sa clarifice cauzele si factorii care il antrenau intr`o asemenea nedreptate.Sotul meu a hotarat sa mergem in AMBASADA ROMANIEI din DAMASC pentru ai face o hartie prin care eu eram obligata sa respect dorinta lui de a se intoarce oricand dorea in SIRIA cu fetele noastre chiar si fara mine,binenteles ca nu aveam cum sa fac asemenea lucru,cum sa te joci si sa iti bati joc de familia ta.In ambasada am intrat cu cartea de identitate,deoarece sotul meu cum am intrat in SIRIA mi`a luat toate actele si pasapoartele,mai ales ca pe pasaportul meu era fetita noastra cea mica,i-am facut acea hartie si urma sa ne intoarcem in ROMANIA cu mama mea..Binenteles ca asta nu s-a intamplat,mintind ca are probleme in ROMANIA si ca daca ne intoarcem va fi arestat pe aeroport.Mama mea s-a intors in tara si a venit sora mea la o perioada de timp pt ca sotul meu i-a spus ca vom veni inapoi cu ea.Alta minciuna de`a sotului meu pe care il iubeam si-l credeam.Dupa o luna de stat la noi a trebuit sa plece si sora mea,dar inainte de a pleca sotul meu i-a promis ca vom veni si noi intr-o saptamana,cum era de asteptat acest lucru nu s-a intamplat.M-a trimes pe mine singura sa vad daca are probleme in tara si sa inchiriez apartamentul pe care il avem in BUCURESTI,asta am facut,am venit,si am constat ca problemele cu legea nici nu existau,am inchiriat casa si m-am intors la copii si sotul meu,care a devenit foarte agresiv atat cu mine cat si cu fetele!In octombrie anul trecut,2007,a venit acasa si mia zis sa-mi fac bagajul sa plec ca mia cumparat bilet de autocar,ca fetele sunt ale lui si ca raman cu el.Am refuzat sa plec fara el si fara copii mei iar dupa o cearta zdravana finalizata cu atacuri fizice chiar, el a insistat sa ma oblige sa fac un lucru care ma indepartau de ei ,sa ma duc sa inchiriez magazin ,sa dau chiriasii afara ca pana de Cracin va veni si el.Asa am facut dar el binenteles nu a venit,ba chiar s-a insurat in SIRIA si are si un copil iar pe fetele noastre le bate si le obliga sa-i spuna acelei femei mama.In fiecare zi il sun si nu-mi raspunde,iar cand imi raspunde nu vrea sa-mi dea fetele la telefon,amenintandu-ma ca-mi taie gatul daca indraznesc sa revin vrodata in SIRIA!Am inaintat actiunea de divort si incredintarea minorilor,ca orice mama care isi doreste ca copii ei sa creasca langa ea fara ai refuza dreptul de tata al lui. Am mers la Ministerul de Externe unde mi s-a spus ca dansii nu ma pot ajuta decat sa il sune pe sotul meu in Siria si sa`l intrebe ce fac copii,daca sunt bine,iar mai apoi sa ia contact cu mine si sa ma anunte cu referire la cele dorite de mine,acesta fiind singurul lucru cu care ma puteau ajuta.Am sunat la Drepturile OMULUI unde am vorbit cu doamna Cristina Cuculas,aceasta spunandu`mi ca imi trebuie incredintarea copiilor deoarece fara aceasta nu putea actiona in niciun fel;am mai apelat si la Autoritatea pentru Protectia Copilului dar in zadar,acelasi rezultat .Ministerul de Justitie,si mai exact dl Sandulescu din cadrul Directiei Generale Juridice si Drept Administrative,m`a impulsionat si mi`a dat curajul sa continui si sa fac tot posibilul pentru a avea fetele langa mine,deoarece statul sirian cu Drepturile Internationale ale omului are un trata t semnat prin care eu imi pot aduce copii in Romania.Am mai apelat si la Ambasada Siriei,mergand in audienta la dl consul, acesta spunandu`mi acelasi lucru ca si dl Sandulescu.Vazand ca nu am nicio sansa de a`mi vedea copii am hotarat impreuna cu mama si sora mea ca mama sa se duca in SIRIA sa vada fetele,din simplul fapt ca eu nu m`as fi putut duce fiind amenintata cu moartea.TOTUL a fost fara rezultat fiindca mama s`a dus degeaba,a stat o luna de zile si a asteptat sa le reintalneasca,dar specific sotului meu,a mintit ca nu este in tara,nici el si nici fetele si astfel mama mea a mers in siria,a stat atata timp rugandu`se de rude sa ii dea fetele sa le vada dar totul in zadar.In luna decembrie am apelat si la televiziune,si mai exact la postul OTV,unde mi`am expus drama iar sotul meu a intrat in direct si astfel am ajuns la o asa-zisa intelegere:eu sa fac un act notarial prin care sa precizez ca sunt de acord ca fetele mele sa stea pe parcursul anului scolar in SIRIA iar in vacante aici in Romania,iar el sa respecte procura si sa`mi trimita fetele,fiind totul fara nici un rezultat nici in ziua de azi.Nu le`am mai vazut de 2 ani,nu am bucuria macar de a le auzi glasurile,refuza tottal sa mi le dea la telefon sau pe internet sa le vad,mai ales ca maine 4 august ,fetita mea cea mare implineste 9 anisori,si ca orice mama doresc sa`mi strang copilul la piept,sa`i urez la multi ani si sa`i spun cat de mult o iubesc,dar din nefericire stiu ca nu o sa am bucuria aceasta pentru ca tatal ei ia privat dreptul de a trai alaturi de mama ei si de a avea parte de dragostea de mama.Mi`am epuizat din puteri,speranta fiind singura care ma indeamna sa nu renunt si sa continui lupta pentru a`mi avea din nou fetele langa mine.Din sufletul unei mame care sufera,caruia i` a fost privat dreptul de a`si creste copilul,va rog sa ma ajutati pentru a deveni din nou implinita si pentru a reda unor copilasi fara nicio vina, zambetul,fericirea si toata iubirea de mama care nu poate fi inlocuita niciodata in lumea asta de niciun alt sentiment sau o alta afectiune.



marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 13:47

... mai intii invatati/studiati religia stramosilor vostri ... intelegeti-o si o sa vedeti cum se spulbera multe din ''acuzele'' ieftine ... nimic nu scuza faptul ca va credeti(sau v-ati crezut) orthodoxi dar nu stiti nimic despre religia stramosilor vostri si va scutura oricine are chef ...

marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 13:51
De la: wolfy, la data 2010-01-26 13:45:13
De la: marco918, la data 2010-01-26 13:42:00... impresionant !!! ... ai demonstrat ca sint ''prost'' ... te-ai linistit ? ...


Prost sau proasta, sexul nu conteaza, important e ca prostia se cuibareste in capul tau, and that's a fact.

De la: marco918, la data 2010-01-26 13:42:00...... altceva ? ... mai cu greutate ? ... ai terminat cu procesul de invatare a scrierii si a cititului ... ce altceva important poti spune ? ...


Pot sa spun foarte multe, dar n-are rost. Nu suntem egali nici macar in ce priveste scrisul si vorbitul corect in limba materna, de altele ce sa mai vorbim. Poate vrei sa vorbesti cu "fii-tu", real sau virtual, el o fi mai de nivelul tau.




... papusha ... eu vorbesc limba materna de cind m-am nascut ... si nu consider ca la o anumita virsta are rost sa ma mai agat de astfel de prostii ... imi pare rau totusi ca esti atit de idioata incit la virsta ta sa nu poti sa comentezi decit niste idiotenii de greseli gramaticale ... vai de curul tau de panarama ...
marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 13:54
De la: marco918, la data 2010-01-26 13:54:22... papusha ... eu vorbesc limba materna de cind m-am nascut ...


Se vede treaba ca nu cu foarte mare succes.

De la: marco918, la data 2010-01-26 13:54:22... si nu consider ca la o anumita virsta are rost sa ma mai agat de astfel de prostii ... imi pare rau totusi ca esti atit de idioata incit la virsta ta sa nu poti sa comentezi decit niste idiotenii de greseli gramaticale ... vai de curul tau de panarama ...


Asa e,corectarea greselilor de gramatica este o idiotenie pentru femeile de serviciu si vidanjori. Ce sa vezi, exact categoria in care te integrezi mata.

Si ai dreptate, tocmai panaramele sunt interesate de corectitudinea vorbitului si scrisului in limba romana. Si aici ai nimerit-o!


De la: marco918, la data 2010-01-19 13:12:26 pina acum am vazut doar o balacareala de prost gust ale unora ca tine


De la: marco918, la data 2010-01-26 13:54:22... vai de curul tau de panarama ...



Ca sa vezi unde era bunul gust!
beyonce_indragostita
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:04
De la: wolfy, la data 2010-01-26 14:04:16
De la: marco918, la data 2010-01-26 13:54:22... papusha ... eu vorbesc limba materna de cind m-am nascut ...


Se vede treaba ca nu cu foarte mare succes.

De la: marco918, la data 2010-01-26 13:54:22... si nu consider ca la o anumita virsta are rost sa ma mai agat de astfel de prostii ... imi pare rau totusi ca esti atit de idioata incit la virsta ta sa nu poti sa comentezi decit niste idiotenii de greseli gramaticale ... vai de curul tau de panarama ...


Asa e,corectarea greselilor de gramatica este o idiotenie pentru femeile de serviciu si vidanjori. Ce sa vezi, exact categoria in care te integrezi mata.

Si ai dreptate, tocmai panaramele sunt interesate de corectitudinea vorbitului si scrisului in limba romana. Si aici ai nimerit-o!


De la: marco918, la data 2010-01-19 13:12:26 pina acum am vazut doar o balacareala de prost gust ale unora ca tine


De la: marco918, la data 2010-01-26 13:54:22... vai de curul tau de panarama ...



Ca sa vezi unde era bunul gust!




... prostovancooooo ... daca nu intelegi ce vorbesc de ce ma comentezi ... esti chiar atit de inapoiata sa te agati de acelasi si acelasi subiect ? ... poti sa intelegi ca gramatica se invata in clasa a 8 ? ... mai esti la altceva atit de ''profesionista'' ... deschide un topic si discutam ceea ce vrei tu ... scuteste-ma de comentariile tale ...
marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:10
[quote name='marco918' date='2010-01-26 14:10:17'...]
prostovancooooo ... daca nu intelegi ce vorbesc de ce ma comentezi ... esti chiar atit de inapoiata sa te agati de acelasi si acelasi subiect ? ... poti sa intelegi ca gramatica se invata in clasa a 8 ? ... [/quote]

Pai si atunci de ce n-o stii mata, gandirea, desteptaciunea si rafinamentul in persoana? Ce se invata in clasa a opta nu se uita.Never ever. A, daca n-ai stiut gramatica niciodata, atunci poti sa zici ca ai uitat-o, asta e altceva. Oricum, ma bucur ca ai ajuns la vorbele mele: nu sunt greseli cauzate de graba, ci de nestiinta. Si repet: oamenii cu un statut social bun, castigat prin munca lor, stiu sa scrie si sa vorbeasca corect in limba materna. Complexatii de nestiinta si saracia in care traiesc zic ca ce se invata la scoala se uita dupa incheierea ei.

[quote name='marco918' date='2010-01-26 14:10:17'...]mai esti la altceva atit de ''profesionista'' ... deschide un topic si discutam ceea ce vrei tu ... scuteste-ma de comentariile tale ... [/quote]

Sa stii, n-am altceva mai bun de facut in viata decat sa deschid tread-uri ca sa vorbesc cu agramatii, prostii si complexatii.
beyonce_indragostita
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:17
De la: wolfy, la data 2010-01-26 14:17:50[quote name='marco918' date='2010-01-26 14:10:17'...]
prostovancooooo ... daca nu intelegi ce vorbesc de ce ma comentezi ... esti chiar atit de inapoiata sa te agati de acelasi si acelasi subiect ? ... poti sa intelegi ca gramatica se invata in clasa a 8 ? ...


Pai si atunci de ce n-o stii mata, gandirea, desteptaciunea si rafinamentul in persoana? Ce se invata in clasa a opta nu se uita.Never ever. A, daca n-ai stiut gramatica niciodata, atunci poti sa zici ca ai uitat-o, asta e altceva. Oricum, ma bucur ca ai ajuns la vorbele mele: nu sunt greseli cauzate de graba, ci de nestiinta. Si repet: oamenii cu un statut social bun, castigat prin munca lor, stiu sa scrie si sa vorbeasca corect in limba materna. Complexatii de nestiinta si saracia in care traiesc zic ca ce se invata la scoala se uita dupa incheierea ei.

[quote name='marco918' date='2010-01-26 14:10:17'...]mai esti la altceva atit de ''profesionista'' ... deschide un topic si discutam ceea ce vrei tu ... scuteste-ma de comentariile tale ... [/quote]

Sa stii, n-am altceva mai bun de facut in viata decat sa deschid tread-uri ca sa vorbesc cu agramatii, prostii si complexatii.
[/quote]




... papushica ... ai dreptate ... te-ai linistit ? ... ai consumat o pagina ca sa imi arati 2-3 greseli gramaticale ( ) si sa faci comentarii incredibile pe teme asta ... eu vreau sa nu te ambalezi atit de mult ca e pacat ... sa te pui tu cu un vidanjor ?! ... uite de miine ma duc la scoala din nou si invat sa scriu bine si frumos ... te excita ideea !!! ... apoi despre ce mai scrii ? ...

... apropo, JURA (pe ce vrei tu) ca nu ai gresit niciodata cind ai scris ceva ? ...
marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:26
De la: wolfy, la data 2010-01-26 13:32:48
De la: myeyes, la data 2010-01-19 17:07:12.Vreau sa am salariul meu , un job bun,tocmai de asta sa nu depind de elquote]

Job-ul de vanzatoare cu diploma de medicamente se plateste al dracului de bine.


Te enervasi? ai inceput sa scrii alambicat!
Da un search si afla cate optiuni am dupa ce termin si fi sigura ca nu ma lasa ''Ahmed'' sa fiu ''vanzatoare''
Si tot respectul pt cei care termina!Habar ai cat se invata in domeniul medical?Iti zic eu ca esti chiar pe langa!
Si acum hai dispari ca nu am sa iti mai raspund!M-am lamurit iar cat esti de complexata si proasta!
Du-te si
myeyes
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iesi din impasul financiar!! ajuta-te si ajuta... 4 De la: chinabuye 9 Mai 2010 12:41
Voi ce carti cititi?.....aveti una preferata/e ? 112 De la: iacinta 12 Decembrie 2009 18:10
Moda virusilor pe calculator! 6 De la: dandanaua_reloaded 21 Noiembrie 2008 00:01
vreu si eu sa cunosc o fata 73 De la: yrtdssdd 16 Aprilie 2009 16:30
Am sa ma sinucid pentru ca sant bolnav de SCLEROZA MULTIPLA 679 De la: sulumorudar 2 Iunie 2013 20:01