Setari Cookie-uri

valul islamic moda sau traditie??????

Noi te ajutam sa iti gasesti tinuta potrivita si sa fi mereu in pas cu moda la preturi accesibile.

In cazul in care nu ai gasit nimic care sa-ti atraga privirea,

poti sta linistita pentru ca pe http://clublady.webs.com/ gasesti
produse noi in fiecare saptamana,
printesa17
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:07
Valul islamic este un paravan ce acopera o fiinta tinuta in intunecime, in sclavagism , sclava unui stapan , o fiinta fara nici un drept , o piesa de harem !!!
Dindirel
Postat pe 11 Aprilie 2010 20:00
De la: dindirel, la data 2010-04-11 20:00:24 Valul islamic este un paravan ce acopera o fiinta tinuta in intunecime, in sclavagism , sclava unui stapan , o fiinta fara nici un drept , o piesa de harem !!!


Hai tataie lasa-ne!
myeyes
Postat pe 11 Aprilie 2010 20:44
De la: myeyes, la data 2010-04-11 20:44:29
De la: dindirel, la data 2010-04-11 20:00:24 Valul islamic este un paravan ce acopera o fiinta tinuta in intunecime, in sclavagism , sclava unui stapan , o fiinta fara nici un drept , o piesa de harem !!!


Hai tataie lasa-ne!











Asta e adevarul si din pacate multe tinere crestine cad prada acestui val al intunecimii. !Valul ascunde o epoca sclavagista , o epoca neagra !!!!
Dindirel
Postat pe 12 Aprilie 2010 10:06
bn lasa'ma pa
Rusalk
Postat pe 19 Aprilie 2010 21:45
De la: dindirel, la data 2010-04-12 10:06:19
De la: myeyes, la data 2010-04-11 20:44:29
De la: dindirel, la data 2010-04-11 20:00:24 Valul islamic este un paravan ce acopera o fiinta tinuta in intunecime, in sclavagism , sclava unui stapan , o fiinta fara nici un drept , o piesa de harem !!!


Hai tataie lasa-ne!











Asta e adevarul si din pacate multe tinere crestine cad prada acestui val al intunecimii. !Valul ascunde o epoca sclavagista , o epoca neagra !!!!




Pff....esti tu cam invechit sincer iti spun...daca vrei sa stii si crestinele ar trebuii sa poarte val...mai intai intereseaza`te si porma vino si da`ti cu parerea...si nu mai esti pe timpul in care femeia era obligata sa poarte val...adica hijab daca vrei sa stii cum se numeste...acum decat daca vrei...
Habibah
Postat pe 21 Aprilie 2010 18:34
De la: Habibah, la data 2010-04-21 18:34:03
De la: dindirel, la data 2010-04-12 10:06:19
De la: myeyes, la data 2010-04-11 20:44:29
De la: dindirel, la data 2010-04-11 20:00:24 Valul islamic este un paravan ce acopera o fiinta tinuta in intunecime, in sclavagism , sclava unui stapan , o fiinta fara nici un drept , o piesa de harem !!!


Hai tataie lasa-ne!











Asta e adevarul si din pacate multe tinere crestine cad prada acestui val al intunecimii. !Valul ascunde o epoca sclavagista , o epoca neagra !!!!




Pff....esti tu cam invechit sincer iti spun...daca vrei sa stii si crestinele ar trebuii sa poarte val...mai intai intereseaza`te si porma vino si da`ti cu parerea...si nu mai esti pe timpul in care femeia era obligata sa poarte val...adica hijab daca vrei sa stii cum se numeste...acum decat daca vrei...
:





sml-love0049: Problema nu se pune la val ca obiect, ci la rolul lui. Crestina il poarta de frumusete, iar femeia musulmana il poarta pentru ai acoperi fata, pentru ca ea are niste drepturi ingradite,e de fapt un obiect , o sclava a stapanului o piesa de harem . Ii zice hijab, dar rolul lui este pentru ingradire de drepturi !!!!!!!
Dindirel
Postat pe 22 Aprilie 2010 09:49
De la: dindirel, la data 2010-04-22 09:49:09
sml-love0049: Problema nu se pune la val ca obiect, ci la rolul lui. Crestina il poarta de frumusete, iar femeia musulmana il poarta pentru ai acoperi fata, pentru ca ea are niste drepturi ingradite,e de fapt un obiect , o sclava a stapanului o piesa de harem . Ii zice hijab, dar rolul lui este pentru ingradire de drepturi !!!!!!!

dindirica mama treci la vitamine ca te pricepi mai bine
miss_darine
Postat pe 22 Aprilie 2010 10:23
lol
myeyes
Postat pe 23 Aprilie 2010 22:43
dindirica zice ;fa-ma doamne ram de tei si m-azvirle intre femei!
utad
Postat pe 23 Aprilie 2010 23:48
http://www.originals.ro/adidasi-haine-accesorii-ads.php?cid=16428


Cele mai tari haine,adidasi si accesorii originale la cele mai mici preturi.Pe site nostru gasiti brandurile Nike,Puma,Adidas,Reebok,G-unit,Ecko Unlimited si alte firme. Va asteptam sa ne vizitati site-ul! Merita!
so_sexy
Postat pe 24 Aprilie 2010 02:33
De la: miss_darine, la data 2010-04-22 10:23:47
De la: dindirel, la data 2010-04-22 09:49:09
sml-love0049: Problema nu se pune la val ca obiect, ci la rolul lui. Crestina il poarta de frumusete, iar femeia musulmana il poarta pentru ai acoperi fata, pentru ca ea are niste drepturi ingradite,e de fapt un obiect , o sclava a stapanului o piesa de harem . Ii zice hijab, dar rolul lui este pentru ingradire de drepturi !!!!!!!

dindirica mama treci la vitamine ca te pricepi mai bine



Nu pot sa sufar cand vad cum frumoasele noastre crestine ,datorita naivitati unora cad prada musulmanilor ajung sclave si obiecte de harem !!!!!!
Dindirel
Postat pe 24 Aprilie 2010 13:33
De la: dindirel, la data 2010-04-24 13:33:21
De la: miss_darine, la data 2010-04-22 10:23:47
De la: dindirel, la data 2010-04-22 09:49:09
sml-love0049: Problema nu se pune la val ca obiect, ci la rolul lui. Crestina il poarta de frumusete, iar femeia musulmana il poarta pentru ai acoperi fata, pentru ca ea are niste drepturi ingradite,e de fapt un obiect , o sclava a stapanului o piesa de harem . Ii zice hijab, dar rolul lui este pentru ingradire de drepturi !!!!!!!

dindirica mama treci la vitamine ca te pricepi mai bine



Nu pot sa sufar cand vad cum frumoasele noastre crestine ,datorita naivitati unora cad prada musulmanilor ajung sclave si obiecte de harem !!!!!!


hai lasa k unele sunt chiar naspa
myeyes
Postat pe 24 Aprilie 2010 16:28
De la: myeyes, la data 2010-04-24 16:28:26
De la: dindirel, la data 2010-04-24 13:33:21
De la: miss_darine, la data 2010-04-22 10:23:47
De la: dindirel, la data 2010-04-22 09:49:09
sml-love0049: Problema nu se pune la val ca obiect, ci la rolul lui. Crestina il poarta de frumusete, iar femeia musulmana il poarta pentru ai acoperi fata, pentru ca ea are niste drepturi ingradite,e de fapt un obiect , o sclava a stapanului o piesa de harem . Ii zice hijab, dar rolul lui este pentru ingradire de drepturi !!!!!!!

dindirica mama treci la vitamine ca te pricepi mai bine



Nu pot sa sufar cand vad cum frumoasele noastre crestine ,datorita naivitati unora cad prada musulmanilor ajung sclave si obiecte de harem !!!!!!


hai lasa k unele sunt chiar naspa



Eu nu am vazut fata urata, toate sunt frumoase, dar naive , usor de pacalit am vazut destule !!!!!!!
Dindirel
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:47
http://concurs.dormeo.ro/index.asp?csu=whitepaper&cex=32376&med=NA&orig=mcn&vir=yes&src=ro_mrv_whitepaper_lg_viral-ext&referrer=viral-ext_NA_32376&tn=friendhome&parent=11304297&sid=96381
kudika172865
Postat pe 25 Aprilie 2010 12:20
interesant subiectul! din pacate, am decoperit doar acum topicul si nu am timp sa citesc cele 100 si de pagini. imi scriu lucrarea de licenta despre identitatea sociala a musulmanilor. daca stiti ceva literatura de specialtate despre cultura si traditiile lor... ce am gasit eu, descrie prea putin. si m-ar interesa ceva, care sa descrie oarecum viata lor, traditiile, asa cum o dezbati voi!
va multumesc anticipat si spor la discutii!:)
babe0623
Postat pe 6 Mai 2010 15:31
Intrã aici http://www.chinabuye.com/ pentru cele mai fenomenale preturi la produse electronice.
chinabuye
Postat pe 9 Mai 2010 12:58
www.petitealx.tk
Buna fetelor, imi cer scuze ca scriu la acest subiect fara nici o legatura dar mi-am facut de curand un blog de moda si muzica buna si vreau sa il promovez. Intyrati si va ganatez ca veti fi incantate! Astept si comentarii! Multumesc si o zi frumoasa! www.petitealx.tk
petitealx
Postat pe 12 Mai 2010 16:44
Valul islamic , valul intunecimii ,al credintei robotice , al prostiei umane !!!! !!!
Dindirel
Postat pe 13 Mai 2010 09:36
fiecare alege in viata...
myeyes
Postat pe 2 Iulie 2010 17:30
De la: dindirel, la data 2010-05-13 09:36:04 Valul islamic , valul intunecimii ,al credintei robotice , al prostiei umane !!!! !!!
valeuuu, valeuuuuuuu, valeleuuuuuuuuu
claudiasimona
Postat pe 3 Iulie 2010 16:23
Si cu toate ca s-a batut mult toba pe tema asta, inca exista o hoarda de proaste, dornice sa-si puna val si sa fie a 't'-a nevasta...
kudika226898
Postat pe 11 Iulie 2010 23:16
De la: kudika226898, la data 2010-07-11 23:16:33Si cu toate ca s-a batut mult toba pe tema asta, inca exista o hoarda de proaste, dornice sa-si puna val si sa fie a 't'-a nevasta...


si tu esti una dintre alea destepte si norocoase care doar a avut ocazia sa se ''arda'' cu ei , nu iti doreai sa faci parte din hoarda de proaste, dornice sa isi puna val .....

scuteste-ma ca la fazele astea cu mine nu iti merge!!
myeyes
Postat pe 11 Iulie 2010 23:53
De la: mitica_1, la data 2010-07-05 12:21:11 Valul islamic nu este moda , este metoda de a aduce o fata [ mai ales crestina ] la stadiul de indobitocire , de robotizare , femeia ajunge sclava stapanului,ajunge in harem , fara religia crestina in care s-a nascut , e obligata sa renunte la toate bucuriile si placerile vietii ,la parinti, o persoana fara nici un drept !!!



Wooooooooooow............frate dara ca sa se ajunga tot la acest stadiu nu este nevoie sa te casaoresti cu un musulman si sa porti val............daca te stradui un pic poti gasit acest gen de "indobitocire" si in curtea noastra a crestinilor si in cazul asta nu se poarta val..............
sun_shine
Postat pe 13 Iulie 2010 19:02
AM UN SFAT PT SUPERFICIALI CARE NU AU CURAJUL SA PATRUNDA IN PROFUNZIMILE RELIGIEI ISLAMULUI SI SA CAUTE SA INTELEAGA MAI MULT DECAT CE VAD LA TELEVIZOR DESPRE BOMBE SI TERORISTI.OAMENI BUNI ISLAMUL NU L NEAGA PE ISUS SAU PE MAMA LUI CA FIIND TRIMISI DE ALLAH....DIMPOTRIVA LE SUNT DEDICATE PAGINI INTREGI IN CORAN UNDE SE SCRIE DESPRE INALTAREA LUI LA ALLAH SI DESPRE PURITATEA MARIEI.CRESTINILOR!!!!!!!CARE ESTE PRIMA DIN CELE 10 PORUNCI A LUI MOISE???? "EU SUNT DOMNUL DUMNEZEUL TAU ,SA NU AI ALTI DUMNEZEI AFARA DE MINE!!!"DE CE ATI UITAT O?CE INSEAMNA ASTA?INSEAMNA SA NU TE INCHINI DECAT LUI DUMNEZEU!DE CE VA INCHINATI LA ICOANE CU ASA ZISI SFINTI ...SAU LA FECIOARA MARIA SI ISUS??A ZIS ISUS IN BIBLIE SA NE INCHINAM LUI?NUUU....EL CHEMA LUMEA SA CREADA IN DUMNEZEU SI LUI SA SE INCHINE.CONSTANTIN SI ELENA AU FOST SFINTI???CONSTANTIN A FOST IMPARAT ROMAN CARE A TOLERAT CRESTINISMUL CA RELIGIE SI NU A PEDEPSIT CRESTINII..ASA CUM AU FACUT ALTI IMPARATI.DAR EL SE INCHINA SOARELUI.STIATI?ABIA PE PATUL DE MOARTE S A CONVERTIT LA CRESTINISM.CUM DE VA INCHINATI LUI?E LA FEL CUM IN PREZENT ,DE EXEMPLU GIGI BECALI FACE CASE SI DONEAZA BANI SINISTRATILOR SI FACE MULTE FAPTE BUNE....CE AR FI CA PESTE 500 DE ANI LUMEA SA I FACA ICOANA SI SA SE INCHINE LUI..CA E SFANT.......tREZITI VA.....EU M AM TREZIT.....SI NU ASOCIEZ DOMNULUI MEU PE NIMENI...FARA SA FIU CONSTRANSA SAU FORTATA AS CUM CRED UNELE PERSOANA PE SITE.......
ELLA_79
Postat pe 21 Iulie 2010 12:54
VALUL...ADICA BATICUL PE ROMANESTE...NU ESTE DOAR ISLAMIC...CI SI CRESTIN...CA DOAR NU VEZI PE LA MANASTIRILE DIN TOATA LUMEA MAICUTE CU PARUL VOPSIT SI PERMANENT...CU MOATE IN CAP.DAR CEI CARE SUNT SUPERFICIALI...SI SE INCHINA LA TOATE ICOANELE SI PUPA TOT CE LI SE DA DE CATRE PREOT...VAD ISLAMUL CA PE CEVA URAT.......SI INCORECT!!STITI PREA PUTIN FETELOR DESPRE ISLAM!!!A FI MONOTEIST INSEAMNA CA TOATE ACTELE DE ADORATIE SI INCHINACIUNE SA FIE CATRE UN SINGUR DUMNEZEU.CE INSEAMNA ASTA??INSEAMNA SA NU TE INCHINI IN FATA NIMANUI DE CAT LUI DUMNEZEU.DE CE VA INCHINATI LA SFINTI?PESTE 500 DE ANI...O SA AJUNGA LUMEA SA SE INCHINE LA POZA LUI GIGI BECALI....HA HA CE JOSNICIE!!SUNTETI POLITEISTI!CE DIFERENTA E INTRE VOI CA PUPATI ICOANE SI STATUI...FATA DE PAGANI CA SE INCHINAU UNOR FIGURINE IN FORMA DE VITEL...SAU MAI STIU EU CE....
ELLA_79
Postat pe 21 Iulie 2010 14:57
AM O INFORMATIE PT CEA CARE A ZIS CA N AR EXISTA MODA...IN LUMEA ISLAMICA...ABIA DE CATIVA ANI ROMANCELE AU INVATAT SA SE EPILEZE SI SA MEARGA PE LA SALOANE DE MASAJ SI INFRUMUSETARE CORPORALA.....ASTA EXISTA DIN VECHIME PT FEMEILE MUSULMANE..IN TARILE LOR.IAR VALUL IN PREZENT...ASORTAT LA DIVERSELE FELURI DE IMBRACAMINTE...ESTE O MODA PT CA MAI DEMULT...SE PURTA SIMPLU.IN ROMANIA LA TARA...DACA AI SA INTREBI BATRANII..VOR RASPUNDE CA BATICUL FACEA PARTE DIN COSTUMATIA POPULARA OBLIGATORIE...SI ASA SE IMBRACAU DE SARBATORI...ERA O TRADITIE DECI
FAPTUL CA ACUM URMAM MODA AMERICANA...SAU A ROKERILOR....DEZBINATI SI CU BLUGI RUPTI.....E ALEGEREA FIECARUIA...DE AIA IN PARCURI SI IN SCOLI IN ROMANIA SE PRACTICA SEXUL...SI DE AIA ATATEA INCESTURI...AVORTURI...COPII UCISI DE PARINTI..MALTRATATI...DE AIA NU MAI EXISTA RESPECT FATA DE PARINTI..(E O PORUNCA SCRISA DE MOISE) DE AIA LOVESTE DUMNEZEU ROMANIA CU INUNDATII...CUTREMURE...SARACIE...BOALA....DUCETI VA IN SPITALELE ROMANIEI SA VEDETI REZULTATELE CURVIEI...COPII ABANDONATI...BOLNAVI DE SIDA..SIFILIS...COPII BASTARZI CARE NU SI AU VAZUT TATAL NICIODATA.....ASTA NU EXISTA IN ISLAM...DE CE?PT CA FEMEIA SE ABTINE...SI E RESPECTATA...CU VALUL PE CAP...SI VESMINTE MODESTE!!!!
ELLA_79
Postat pe 21 Iulie 2010 15:13
De la: ELLA_79, la data 2010-07-21 15:13:14ASTA NU EXISTA IN ISLAM...DE CE?PT CA FEMEIA SE ABTINE...SI E RESPECTATA...CU VALUL PE CAP...SI VESMINTE MODESTE!!!!
Cat timp ati trait intre musulmani? Dupa felul in care ati conceput mesajul, cred ca nici o ora. Am depasit 10 ani in care vad zi de zi sute de musulmani, si deja ii cunosc foarte bine, pot sa va spun ca nu sant de acord cu absolut nimic din ce sustineti in mesajul dv. Cea mai absurda afirmatie este cea in care spuneti ca femeia musulmana este respectata, HA HA HA, ma faceti sa rad. Daca am presupune ca, prin absurd, brusc, femeile romance ar trai aceeasi viata pe care o traieste o musulmana, a doua zi 99% s-ar sinucide cu siguranta. Credeti-ma, va inselati amarnic in ceea ce afirmati.
Deep
Postat pe 21 Iulie 2010 18:43
Vino cu exemple!!
Impartaseste-ne si noua ce ai vazut tu....
myeyes
Postat pe 21 Iulie 2010 19:29
De la: myeyes, la data 2010-07-21 19:29:07Vino cu exemple!!
Exemple, sant o multime, timp, mai putin.
In Algeria exista o provincie numita Kabilie, un coleg originar de acolo spune ca si acum un tata poate sa-si dea fata de sotie cui vrea el, chiar si cuiva mai batran decat el, sau in schimb la doua trei camile, sau un scuter. Un altul povestea ca a fost in Mali (tara cu o multime de musulmani), la un prieten in vizita, acesta avea trei sotii. Seara, la culcare prietenul lui a venit la el in camera cu una dintre sotii si a spus ca va dormi cu el, caci asa este obiceiul la ei. Daca un barbat vine singur, in vizita, si ramane peste noapte, trebuie sa doarma cu una dintre sotiile gazdei, daca refuza este o jignire. In Iran, nu mai stiu exact cum se numeste regiunea, un sot, frate, cumnat poate sa scoata in strada sotia, sora, cumnata, si sa o ucida cu cutitul, daca el a considerat ca aceasta a facut ceva prin care a adus o rusine familiei lor. Fapta care ramane nepedepsita, ci doar mentionata impreuna cu motivul expus de catre ucigas, intr-un proces verbal intocmit de catre cei chemati sa o ridice pe cea moarta si sa o ingroape, bineanteles fara nici un membru al familiei, doar au fost jigniti de aceasta. Este acesta respect fata de fameia musulmana, eu zic ca nu, si exemplele pot continua cu nemiluita, poate cu alta ocazie.
Deep
Postat pe 21 Iulie 2010 20:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intra si ai sa vezi 3 De la: Barbie30 11 Iulie 2010 16:49
vreu si eu sa cunosc o fata 73 De la: yrtdssdd 16 Aprilie 2009 16:30
unde e super cald de Craciun ? 8 De la: kudika344657 28 Decembrie 2010 08:01
5 min 16 De la: etta 27 Septembrie 2009 23:28
Concurs 1 De la: Momet 24 Martie 2009 19:35