Setari Cookie-uri

Ce ati face in locul meu?

de acord cu gabry,asta e si ideea mea -in plusdaca asa era comportamentul ei si caracterul,nu recunostea,ascundea
lief
Postat pe 14 Martie 2008 16:24
ups...lief m-ai prins...stii ca postase cineva un subiect mai demult cu ,,nu vreau sa afle ca l-am inselat"?eu eram...dar crede-ma ca pe situatia mea e mai bine sa nu afle...

Postat pe 14 Martie 2008 16:32
in fine,eu vorbeam de cazul de fata ,depinde de multe -depinde de increderea pe care o ai tu insati in barbat
lief
Postat pe 14 Martie 2008 16:39
Greu, foarte greu. Am trecut o data prin asta dar, eu nu am putut ierta, desi il iubeam foarte mult.Cand am aflat s-a ales praful de tot.Eu nu suport sa fiu inselata pt. ca nu insel.Sper sa nu o mai patesc!Urat sentiment.
Cred ca cel mai bine tu sti in sufletul tau, ce trebuie sa faci.

Postat pe 14 Martie 2008 16:48
niciodata sa nu spui NICIODATA pt. onnyta.In viata se pot intampla atat de multe si oricui la un moment dat in viata i se poate intampla sa-i "zboare" mintile , sa-i placa f. mult de o alta pers. decat alesul-aleasa .Daca totul se reduce la "o intamplare" si atat atunci e mai bine sa pastreze aventura pentru ea . Daca va marturisi nimic nu va mai fi ca innainte.
olga43
Postat pe 14 Martie 2008 17:58
mare adevar spui tu olga43,dragul meu,daca gindesti ca mine,ca nimeni nu e proprietatea nimanui,poti sa mergi mai departe.nici asta nu e viata,sa fii ca un detectiv in urma ei.pa!
mari58
Postat pe 15 Martie 2008 22:48
Usor de citit..greu de pus in fata faptului implinit.Mihai la doar cativa anisori ai mei am inteles cateva din motivele pentru care o femeie/fata este capabila sa insele..iata cateva din ele
:interes pur material,naivitate/tinerete,satisfacere fizica reciproca..in afara relatiei/casatoriei,a gasi partenerul intr-adevar potrivit sentimental.Nu as vrea sa-ti dau un sfat..pentru ca intr-o astfel de situatie numai tu poti lua decizii..insa din proprie experienta as vrea sa-ti impartasesc cateva detalii:am fost inselata de ex partener;relatia noastra era frumoasa,unica credeam eu..insa s-a intamplat sa ma insele..am aflat dupa un timp,ca si tine dealtfel,de la suspiciuni pana la intr-aflarea adevarului.Groaznic pentru mine cand in minte auzeam vocea lui spunandu-mi''respectul reciproc e lucrul cel mai important intr-o prietenie/relatie''.Dupa o perioada in care nu-mi gaseam linistea sufleteasca si nu am putut trece peste..am stiut in scurt timp ce aveam de facut,am inteles ce este mai bine pentru mine. Insa citind undeva ca ''o dragoste mare se uita cu una si mai mare'' am inteles ca am toata viata inainte.Azi sunt din nou fericita.Ma repet:TU stii ce este mai bine pentru tine,daca te complaci in situatia de..daca..daca..Iti doresc sa iei decizia cea mai buna si uite un sfat pe care am sa mi-l permit sa ti-l dau:AI GRIJA DE TINE.Invata sa te iubesti pe tine insuti.Cu mult drag..
alchimista_ashleya
Postat pe 16 Martie 2008 10:21
Inca odata va multumesc pentru toate raspunsurile, sfaturile si sugestiile voastre. au trecut aproape 2 luni de cand s-a intamlat ce s-a intamplat, si pot spune ca am trecut cat de cat peste, in momentul de fata inca suntem impreuna. O sa va mai dau detalii pe viitor. Mii de multumiri pentru toate raspunsurile voastre.
Altfel
Postat pe 23 Martie 2008 01:41
nu e corect. de ce se intampla lucrul acesta doar personaelor care nu merita??? sunt multi barbati care isi inseala prietenele. majoritatea prietenelor nu ii inseala . la fel sunt si multe femei care isi inseala partenerii care, la randul lor nu le inseala. nu e corect..cei care inseala ar tb inselati..adica sa fie cu persoane la fel ca ei..nu sa sufere doar unul. sa sufere amandoi sau nici unul...
nu stiu ce sa zic..eu am aceeasi parere si despre fete si despre baietii care inseala si nu e una tocmai buna...din contra...judec fara sa stiu dar nu ma pot abtine. desi sunt convinsa ca si parntenerul inselat are vina lui dar..nu fugi repede la alta/altul ca nu se rezolva asa problema...
nu stiu ce sa iti zic...e greu sa renunti la cineva dar e la fel sau mai greu sa traiesti cu sentimentul ca te-a inlocuit pt o scurta perioada de timp.si nu conteaza daca contactul a durat 30 de secunde sau a fost pana la capat...a fost...dorinta mai ales...si dorina e inselat....nu stiu..poate sunt mai nebuna....
ionica_andreea
Postat pe 25 Iunie 2008 16:19
sunt curioasa cum iti mai merge relatie Altfel? sper ca e totul oke.
Amaruie
Postat pe 26 Iunie 2008 13:19
cam aiurea intradevar nu vreau sa o dau in vise si superstitii dar simt nevoia sa zic ceva eu aseara am visat k mi-am inselat prietenul eram f fericita cu altul pana intr-o secunda in care l-am privit si mi-am dat seama de ce facusem si i-am zis k nu il iubesc pe ,,amannt" si sa nu afl prietenul meu de asa ceva k nu stiu de ce as fi in stare.ciudat vis m-am trezit cu o senzatie f aiurea si m-am gandit toata ziua cum m-as simti eu si cum ar fi sa se intample asa ceva.un singur raspuns:CA O CRIMINALA!!!nu stiu cum s-a simtit prietena ta cand a facut asta si de ce dar cred k ca ar trebui sa treci peste si sa continui relatia.pana la urma urmei ea e cea vinovata tu ai fost corect deci nu o sa aiba ce sa-ti reproseze mai tarziu ca nu ai incercat sa duci relatia asta mai departe.incearca sa uiti de asta,...poate si a ea a gresit si nu si-a dat seama pe moment ce prostie face si acum ii pare rau...
Lady_Gaga9
Postat pe 27 Iunie 2008 00:22
depinde de la caz la caz, dar cand iubirea e mare si a fost o simpla aventura- care apare in momentul cand sunt probleme in relatie- poate sa aiba un efect bun se reinvie relatia poate merge chiar mai bine decat la inceput - dar a doua oara nu mai exista decat despartire si celui inselat ii vine si mai usor pt atunci stie ca nu poate regreta nimic si intradevar celalat nu -l merita si ii si trece iubirea se inchide defapt ii este omorata!

e foarte periculos sa ierti o data ...pentru ca celalalt va crede ca nu poti trai fara el/ea si dupa o perioada cand se ajunge iar la mici probleme in relatie va insela iar fiind sigur ca il vei ierta ....

de regula e intelept sa nu ierti ! dar cand sunt multi ani la mijloc si tu il/o iubesti foarte mult apare sentimentul de negare si iti doresti sa nu se fi intamplat si atunci asa si faci NEGI si ramai in relatie ( nu uiti si nu ierti doar te faci ca nu stii).

dar inainte de a lua aceasta decizie ai multe de cantarit ... e o decizie foarte grea ...cred ca una din cele mai grele

si inca un sfat, sa fii hotarat si sigur pe decizia ta pentru ca nu cumva in caz de nu l ierti sa regreti ca nu ai facut-o si tot fericit devii!

eu consider ca in iubire nu pot exista decat 2 . si cand iubesti trebuie sa ti si impui ca il vei rani si oricat de beat/a sau exitata sau suparat/a si vrei sa i dai o lectie .ASA CEVA NU SE FACE !!! si dk tu ai in cap ca nu poti sa faci asa ceva si in suflet ai iubire ....NU VEI FACE IN VECI ASA CEVA ! si asta inseamna iubire cu adevarat ...
kaolite
Postat pe 30 Iunie 2008 15:32
scz ...si tot NEfericit devii!
kaolite
Postat pe 30 Iunie 2008 15:34
offf se pare ca inca ma tensioneaza subiectul

..iti impui ca NU il vei rani...
kaolite
Postat pe 30 Iunie 2008 15:37
Inca suntem inpreuna, gandul la ce s-a intamplat atunci, e din ce in ce mai rar, dar "parca" nu e ca inainte si incep incet incet sa ma indepartez cat mai mult de ea, dar totusi o iubesc si numai gandul asta ma face sa ma apropii din nou de ea. Sincer sa fiu nici nu stiu ce sa mai cred, parca as fi intr-un continuu contradictoriu, si pana la urma daca relatia noastra continua pe acelasi drum, drumul asta duce la despartire, sper din tot sufletul sa nu fie asa ,dar o desparire e mai buna decar ceea ce simt eu acum. Va multumesc tuturor pentru parerile voastre. Noapte buna.
Altfel
Postat pe 2 Iulie 2008 02:34
Sunt in aceasi situatie... Incredere? Nu cred ca mai exista... Pe mine ma bantuie mereu gandul k m-a inselat...pur si simplu nu-mi da pace... cand e cu mine e ok dar cand nu e, incep sa-mi fac mii de scenarii... Asta nu mai e relatie... Desi sunt convinsa k asa nu se poate trai la nesfarsit imi spun de ceva timp k maine poate am curajul sa spun GATA... Astept acel maine

Postat pe 2 Iulie 2008 21:50
euterpe...daca de acum te gandesti ca maine sa spui GATA...relatiei....sigur ca nu exista incredere...dar de ce ai incredere cand este langa tine? deoarece il sti acolo si nu este cu nimeni decat cu tine...ok..dar daca el este cu mintea in alta parte cand este langa tine? nu te intrebi? ti-a dat vreun motiv ca sa nu mai ai incredere sau este doar in mintea ta?

Postat pe 2 Iulie 2008 22:05
Click pe poza mea si vei vedea ultimul meu mesaj postat ... Acolo am scris tot ce s-a intamplat...

Postat pe 2 Iulie 2008 22:31
sincer pana la urma orice om inseala spera doar sa nu se mai intample iar daca tu nu potzi sa treci peste asta o sa-ti dai seama in timp cand o sa incepi sa te sictiresti de ea si o sa-ti fie foarte usor sa termini relatia pana atunci incearca sa nu te mai consumi ca nu vrem sa ramai cu vreo trauma si sa devii paranoic cu toate femeile care o sa intre in viatza ta
matahary_11
Postat pe 3 Iulie 2008 00:45
Eu una nu as putea sa trec peste asa ceva...nu as putea sa uit, iar de fiecare data cand mi-as aminti as retrezi acea senzatie de dezamagire, neputinta, tradare, simtita la aflarea adevarului. Stiu ce inseamna sa iubesti..am iubit din tot sufletul. Nici macar in vis nu inselam, si nimeni nu ma mai atragea in afara de iubitul meu. Fidelitate extrema? -probabil ca da. Dar cred ca asta inseamna sa iubesti cu adevarat
Darla2008
Postat pe 11 Iulie 2008 14:39
Altfel, raspunsul il ai doar tu! Degeaba o iubesti tu ca pe ochii din cap daca nu poti gasi inauntrul tau puterea sa o ierti. Pentru ca exista doua variante: ori o ierti si treci peste asta ori nu o ierti si va despartiti. Nu e usor sa iei o decizie, insa numai tu stii daca intradevar se merita sa mai dai o sansa acestei relatii!
Gaby211081
Postat pe 12 Iulie 2008 11:07
Mihai, cel mai de pret lucru pe care il poat eface un om este iertarea,daca tu simti ca ea inca te iubeste si regreta tot ce a fost,mergi mai departe,daca inima ta iti spune sa mergi mai departe fao,daca nu stie ce vrea mai gandeste-te.
Poate ca o sa spui stop relatie apoi sa vezi ca ai gresit e greu.
Eu am trecut peste asta,nu am iertat am plecat,acum regret sincer puteam sa-i dau a doua sansa,toti meritam a doua sansa,
Ce iti spune inima aia s afaci.
Multa bafta

Postat pe 12 Iulie 2008 13:00
Sfatul meu este sa o ierti ,dak o iubesti! Te-a inselat din prostie , important e k tot pe tine te vrea tot la tine sa intors nu a ramas cu celalalt, deci, te iubeste , oricine greseste, tu nu ai gresit niciodata?
Ana_stasya
Postat pe 24 Iulie 2008 16:05
de acord cu tine...
furios
Postat pe 31 Iulie 2008 17:21
draga Altfel... ai un ton patetic... te inteleg... ma bine decat ai putea crede... las-o mai omule! arunc-o la gunoi! nu merita si ghici ce: o face din nou acum si o va mai face in continuare...
furios
Postat pe 31 Iulie 2008 17:24
din tot ceea ce ai scris,reiese ca esti un baiat prea bun...cum rar se gasesc...si nici nu ai inselat-o macar k sa zicem k a avut motiv...e alegerea ta...dar ai grija sa nu-ti dai seama l un moment dat k poate te mai inseala si poate pierzi ocazia de a fi cu cineva care stie intr-adevar sa te pretuiasca...dc iubesti,nu inseli si dupa aceea te plangi k nu ai realizat ce faci,k a fost o greseala,k nu a insemnat nimic etc...stii exact ce faci si cu cine faci iart-o...iti faci tie un bine dar nu uita...iti doresc numai bine...sper k indiferent dc esti cu ea sau cu altcineva,sa fii fericit!
Aleys
Postat pe 2 August 2008 23:07
De la: , la data 2008-03-14 16:11:26lief nu ma refeream la tine(scuze daca asa s-a inteles).sti ce...pana la urma tu sti daca poti sa treci peste asta sau nu,dar eu, una i-as mai da o sansa...las-o incolo de treaba ca doar nu a facut greseala vietii si trebuie omorata.tu o iubesti, ea te iubeste...daca nu te insela si iti spunea pur si simplu ca nu te mai iubeste era mai bine??ia fata de manuta,plimbati-va, acorda-i mai multa atentie si iart-o!vezi tu daca maijkjk face sau nu...
eusiparerilemele
Postat pe 22 August 2008 09:29
"As vrea sa subliniez faptul ca ea inca spune ca mai tine la mine si ca ce a facut a fost o mare prostie din partea ei." inca mai tine la tine? cand te-a inselat a tinut la tine?extraordianar. ai intrebat ce as face in locul tau? as incheia povestea chiar daca ma doare. daca o facut asta o data o sa o mai faca.e greu sa renunti la persoana cu care ai stat atata timp dar e mai greu si doare mai tare cand stii ca persoana de langa tine nu te respecta si nu e sincera cu tine.
madallina
Postat pe 29 August 2008 23:58


Am zis sa raspund si eu si daca e mult de cand ai postat in fine.... singurele 2 lucruri pe care ii le impun unei fete (viitore iubite... intelegeti voi)
sa nu ma insele niciodata si sa nu incerce sa ma schimbe niciodata sa ma poata iubi pentru ceea ce sunt.
\"legat de problema ta eu unul cand te-o inselat...de fapt cand ai aflat nici nu mai stateam de vorba, asa ceva nu se poate ierta nu se poate trece cu vederea, nici timpul nu o poate vindeca....

Postat pe 30 August 2008 21:37
Mai,asa cum si noi fetel putem ierta,putem trece peste,chiar daca suntem inselate tot noi ne dam interesul sa fie mai bine,dc sa nu ierte si baietii?Poate chiar nu se va ma intampla,de ce sa hotaram noi(ma refer si in cazu fetelor inselate,si la baieti)?Daca se intampla si a doua oara,deja nu cred ca mai ai cum sa suferi,ca respectivul/respectiva chiar ar fi de lasat si de rasu tuturor daca ar repeta greseala ca sa renunte la o relatie frumoasa.Sa dam sansa sa se invete din greseli,si sa actionam corect si dur la repetarea greselii.Iertare te face sa te simti mai bine in primul rand pe tine,si poate totul va fi mai bine,nu neaparat rau...si normal ca asta e un lucru pe care oricum daca vrei sa`l uiti nu poti,important este sa ti`l aduci aminte cand trebuie,nu la fiecare minut sau la fiecare cearta,ca certuri sunt si vor fi de orice natura,tre sa stim sa iesim din ele.Si totusi nu credeti ca atata timp cat formati un cuplu,vina vine din ambele parti?Poate mai mica intro parte sau mai mare,dar asa cum si noi "impingem"barbatii sa ne insele,poate asa o fac si ei in cazu nostru,dar poate sunt unele chestii de care nu`si dau seama.Sunt si femei si barbati care nu merita iertati,cazuri grave astea,dar in cazu de fata,daca puneti iubirea pe primul plan,daca aveti planuri impreuna,daca iti alimenteaza sentimentele si gandurile continua!
For_life
Postat pe 31 August 2008 00:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog, un sfat va cer... !!!! 8 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:52
Fara ea... 39 De la: Marco__ 7 Martie 2012 21:22
nu stiu ce sa cred 64 De la: kudika_12631 29 Iulie 2012 14:04
greu cu uitarea.. 69 De la: kudika_14886 4 Noiembrie 2012 19:26
Loc de varsat furia,,,, de injurat,, pt, toti,,,,,frustratii,,,,,nemultumitii,,,,, pamantului! 712 De la: scorpio67 6 Decembrie 2009 18:14