Setari Cookie-uri

Ce ati face in locul meu?

parerea mea e ca niciodata nu vei putea trece peste...dar ma rog...it*s your life...

Postat pe 12 Ianuarie 2009 12:44
Gaby211081
Postat pe 12 Ianuarie 2009 17:19
Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine si chiar nu stiu ce sa fac ?!?!?! Eu sunt si acum cu el de fapt avem o relatie de 8 ani si l-am iertat cu vorba dar cu sufletul nu pot sa-l iert cu toate ca il iubesc fffffffffffffffffff mult deoarece eu nu l-am inselat niciodata i-am fost mereu credincioasa si in schimb ce am primit TRADAREEEEEEEEEEE
Adevarul este ca de cand l-am prins cu minciuna relatia noastra e cam cu dus si intors adik cam scartaie rau si nu stiu cat o va mai tine in acest ritm asa ca eu te inteleg e mai greu de iertat dar daca intr-adevar o iubesti si nu poti fi cu alta femeie mai GANDESTE-TE ACORDA-I O SANSA VEZI CUM DECURG LUCRURILE INTRE VOI SI DACA E TOTUL O.K. IART-O FOREVER AND EVER

SI DACA SE MAI INTAMPLA SI A DOUA OARA TE-ASI SFATUI SA RUPI ORICE LEGATURA CU EA DEOARECE PAREREA MEA ESTE CA VA CONTINUA SA FACA ASTA TE PUP SI CASCA OCHII BINE SI AI GRIJA PE CINE ALEGI SA TRAIASCA LANGA TINE

FII STRONG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SUCCES PE VIITOR
georgyan
Postat pe 23 Februarie 2009 22:58
Frate sincer.........inceaarca sa vorbesti cu ea......si nu te mai despartii de ea doar daca esti sigur ca asta vrei sa fcai.....caci dupa aia daca ea nu va mai vrea sa va impacati vei suferii simai mult.....
kevin
Postat pe 25 Februarie 2009 02:47
pleaca repede!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
iertarea e pt sfinti! iti place sa crezi ca ai iertat... de fapt tu doar o pedepsesti...
furios
Postat pe 25 Februarie 2009 18:08
parerea mea e ca merita sa mai incercati nu aveti nimic de pierdut...Sunt momente in viata fiecarei persoane in care simti ca totul e impotriva ta nimeni nu te inteege , nu te asculta..nu ti s-a intamplat si atunci nu gandesti clar.
Prietena ta a gresit, dar a recunoscut sia sta e bine ...acum a-ti vb a-ti ajuns la un compromis..poate si-a dat seama exact ec isi doreste de la viata.
Asta trebuie sa faci si tu , iar in momentul in care iti stabilesti prioritatile.abia atunci poti alege . Daca a-ti hotarat sa va mai dati o sansa inseamna ca va iubiti si asta este cel mai important.
Uneori e bine sa alegi cu inima , si nu cu ratiunea...dar e mai bine asa deoarece probabil peste ecva timp te-ai fi andit daca m-as fi impacat cu ea ce bine ar fi fost!
Mult succes
AdrIanalove22
Postat pe 17 Aprilie 2009 11:32
ii pare rau si zice ca nu mai face sau ....?
depinde ce si cat poti sa accepti. io sunt fata si zic nu sa nu ma insele niciodata ca nush daca se poate dar sa nu dea naiba sa aflu.
kudika_01
Postat pe 17 Aprilie 2009 17:53
De la: Altfel, la data 2008-07-02 02:34:47Inca suntem inpreuna, gandul la ce s-a intamplat atunci, e din ce in ce mai rar, dar "parca" nu e ca inainte si incep incet incet sa ma indepartez cat mai mult de ea, dar totusi o iubesc si numai gandul asta ma face sa ma apropii din nou de ea. Sincer sa fiu nici nu stiu ce sa mai cred, parca as fi intr-un continuu contradictoriu, si pana la urma daca relatia noastra continua pe acelasi drum, drumul asta duce la despartire, sper din tot sufletul sa nu fie asa ,dar o desparire e mai buna decar ceea ce simt eu acum. Va multumesc tuturor pentru parerile voastre. Noapte buna.

Nicolae Iorga,spunea ca : " Increderea nu se pierde decat o data.....",iar Schakespeare " Sa nu ai incredere in acela care si-a calcat o data cuvantul..."
Sper ca spun destul,ramane la aprecierea ta !
Intrebarea ta este " Ce ati face in locul meu ?" . Cine a tradat o data,si a fost iertat,o va face iar !!!
Cine ma tradeaza,nu ma respecta,nu ma apreciaza,nu ma iubeste...Merita dragostea mea un astfel de om ????
Tu ce crezi,merita dragostea ta ????
Citeam pe forum ca o sa incerci sa treci cu vederea si vei incerca sa treci mai departe..... Cat de departe vei putea merge ???
Indoiala ca o va face iar,va exista intotdeauna,si te va macina incetul cu incetul,iar dragostea nu va mai fi aceeasi,va fi doar un cuvant sec,fara ecoul inimii indragostite.....
Floare_de_castan
Postat pe 18 Aprilie 2009 02:38
se zice k...iubind,ierti totul...sau ma rog aproape totul...problema e k tu ar tb sa te obisnuiesti cu gandul k te-a inselat si sa incerci TU sa nu te mai gandesti la asta,daca ai de gand sa o ierti...si daca a venit si ti-a rcunoscut ea,e o treaba,dar daca ai prins-o in fapt,atunci semai schimba situatia...am iertat o data infidelitatea si nu a fost un kapat de tara...
antoanette_11
Postat pe 9 Mai 2009 16:44
daca vrei sa fiti impreuna iarta si uita ce s-a intamplat daca vrei sa mearga relatia si daca nu poti sa uiti mai bine despartiti-va pentru ca relatia asta nu va va aduce nimic bun. daca ai puterea sa uiti si ea nu va mai repeta povestea puteti sa va uitati increzatori la un viitor comun... daca nu ....asta e....
kudika024356
Postat pe 11 Mai 2009 16:52
hm...Acum am citit ceea ce tu ai scris....sincer imi pare rau de situatia in care esti, dar as vrea sa stai si sa analizezi putin problema, ar trebui sa te gandesti care este cauza de s-a ajuns in a te insela? De multe ori, cand unul dintre parteneri inseala, o face pentru ca acasa nu primeste ceea ce doreste si de aceea cauta in alta parte. Probabil ca de la tine niciodata nu a primit mangaieri, nu a primit dragoste....nu stiu....zic si eu asa.......sau poate ca te-a inselat pentru a vedea cum e cu alta persoana........eu zic sa iti continui relatia...pentru ca poate ca si u ai inselat-o....
novacescu
Postat pe 11 Mai 2009 17:40
De la: Altfel, la data 2008-02-14 06:45:31 Salut, eu sunt Mihai, am o relatie de 4 ani 3 luni,o relatie foarte frumoasa pot spune.Insa din suspiciunile avute de-alungul timpului am aflat ca prietena mea m-a inselat, lucru pe care de altfel l-a si recunoscut.
Din momentul in care am aflat am zis ca s-a terminat totul intre noi, dar sincer sa fiu nu vreau asta, si am hotarat sa mergem mai departe(poate vom trece peste). Suntem inca la inceputul acestei "probleme" sincer sa fiu nu trece zi, ora, fara sa ma gandesc la situaia de fata, de multe ori imi nu-mi imaginez cum a putut face asta, si ma gandesc sa ne despartim definitiv, dar tin la ea "ca la ochii din cap", nu-mi pot imagina cum ar fi fara ea.
Tot ce as vrea sa va intreb, CE SA FAC??? sau macar niste sfaturi. daca ati fost si voi in situatia asta ce ati facut, cum ati trecut peste?.........
As vrea sa subliniez faptul ca ea inca spune ca mai tine la mine si ca ce a facut a fost o mare prostie din partea ei.
Va multumesc pentru atentie, astept raspuns.




a trecut un an si ceva......ai rezolvat problema mihai?
si_yo
Postat pe 11 Mai 2009 19:08
Hi!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 16:01
De la: _Alex_, la data 2008-02-15 19:47:28mihaita las-o tati.daca s-a intamplat o data se va mai intampla in mod sigursi a doua oara.si eu tocmai am iesit dintr-o relatie de 6 ani in care imi zicea ca ma iubeste cum iti zice si tie.s-a dovedit ca iubirea ei nu e chiar atat de mare si am pus punct.gandeste-te daca vei putea trece peste toate suspiciunile pe care le ai



are dreptate Mihaitza : daca tu ai fost atat de fraierel sa nu-ti dai seama a2a oara se va proteja si mai bine.
si e plina lumea asta de zdrente.
lasooooooooooooooooooooooooo !!!!!!!!!!!!
ai orgoliu
mai ales ca tu pari un baiat dde casa.

















bebe_lush_ul
Postat pe 2 Iunie 2009 18:38
Problema e in felul urmator , de ce a facut-o ??? ce o nemultumeste??? ceva are , o femeie nu inseala asa simplu ca asa ii vine are ea un motiv pe care poate il stii, stii cum e si cu relatiile astea , vezi tu ca si daca e sot si sotie se poarta inselatu ,in situatia voastra fata e libera face ce vrea.........si ai mare grija daca ramaneti impreuna ar putea fi un motiv intotdeauna de scandal , ca nu poti trece peste iti garantez eu.........mare grija si mult succes
kudika025063
Postat pe 2 Iunie 2009 19:18
De la: Altfel, la data 2008-02-14 06:45:31 Salut, eu sunt Mihai, am o relatie de 4 ani 3 luni,o relatie foarte frumoasa pot spune.Insa din suspiciunile avute de-alungul timpului am aflat ca prietena mea m-a inselat, lucru pe care de altfel l-a si recunoscut.
Din momentul in care am aflat am zis ca s-a terminat totul intre noi, dar sincer sa fiu nu vreau asta, si am hotarat sa mergem mai departe(poate vom trece peste). Suntem inca la inceputul acestei "probleme" sincer sa fiu nu trece zi, ora, fara sa ma gandesc la situaia de fata, de multe ori imi nu-mi imaginez cum a putut face asta, si ma gandesc sa ne despartim definitiv, dar tin la ea "ca la ochii din cap", nu-mi pot imagina cum ar fi fara ea.
Tot ce as vrea sa va intreb, CE SA FAC??? sau macar niste sfaturi. daca ati fost si voi in situatia asta ce ati facut, cum ati trecut peste?.........
As vrea sa subliniez faptul ca ea inca spune ca mai tine la mine si ca ce a facut a fost o mare prostie din partea ei.
Va multumesc pentru atentie, astept raspuns.

Buna am citit acest toipic. Dar iti zic ca foarte multa lume insala fie baiatul, fie fata sau amandoi. Sfatul meu e sa-i mai dai o sansa iubitei tale daca tii asa de mult la ea. Iar daca vezi ca te mai insala te desparti de ea. Si asta e. Mai sunt si alte fete o sa iti gasesti o alta iubita mai fidela.
Narcisa_Ana
Postat pe 2 Iunie 2009 20:41
Si eu am fost inselata de catre iubitul meu (fostul), dupa o relatie de 3 ani si jumatate. Problema este ca am incercat sa trec peste acel moment, am incercat sa nu ma mai gandesc la lucrul acela, dar ma macina gandul ca se putea intampla si a doua, si a treia oara.... si m-am despartit de el. Nu mai puteam sa am incredere in el!
La un an dupa ce m-am despartit de el, an in care am avut parte numai de amenintari din partea lui, desi el ma inselase tot el era suparat ca nu mai putem fi impreuna - am intalnit un baiat care desi este mai mic cu trei ani decat mine, ne intelegem de minune si in toamna ne vom casatori. La inceput mi-a fost foarte greu deoarece ma gandeam ca poate si el ma va insela, dar m-a facut sa capat incredere in el si sa nu am motive sa cred altceva.
Fostul iubit , vreau sa va spun ca si la ora actuala sta si se gandeste la mine, si de cate ori se intalneste prin oras cu vreo prietena de a mea incepe sa intrebe de mine.... Apropo, chiar astazi m-am intalnit , din intamplare cu parintii lui in parc, si vreau sa spun ca inca ma saluta si vorbesc frumos cu mine...
Asa ca totul depinde de tine... daca poti sa ierti dar si sa uiti ceea ce s-a intamplat foarte bine, dar gandeste-te bine!
anaydamaria
Postat pe 3 Iunie 2009 15:43
A trecut mai bine de un an de la cele intamplate, si inca mai suntem impreuna, sincer sa fiu gandul la ce s-a intamplat rar imi mai trece prin minte iar faptul asta face ca relatia noastra sa mearga din ce in ce mai bine. Ma bucur ca am luat decizia sa de a-i acorda o sansa, ma bucur pentru toate opiniile primite din partea voastra, opinii ce m-au ajutat foarte mult. In relatia noastra toate sunt bune si frumoase acum.
Tin sa va multumesc inca odata pentru toate opiniile si parerile voastre.
Salutare,
Altfel
Postat pe 19 Iunie 2009 01:24
daca ti-ai pus deja problema sa va despartiti fa-o! din experienta proprie iti dau sfatul asta. eu nu am facut-o cand am simtit ca as vrea s-o fac si acum regret si trag ponoasele.vei suferi mult mai mult daca ramai asa.
aimee023
Postat pe 23 Iunie 2009 12:37
Mihai stii cum se zice oricine merita a 2a sansa,poate ar trebui sa i-o acorzi,dak o iubesti atat de mult si te iubeste poate mai merita incercat.totusi aveti o relatie de durata si poate a fost o scapare,gandeste-te dak au fost probleme mai grave intre voi,ce a gasit la ala si nu ai tu,sau poate a fost doar o scapare?:*:*:*merita sa mai incerci
muiebarlad
Postat pe 15 Iulie 2009 18:04
De la: Altfel, la data 2009-06-19 01:24:20 A trecut mai bine de un an de la cele intamplate, si inca mai suntem impreuna, sincer sa fiu gandul la ce s-a intamplat rar imi mai trece prin minte iar faptul asta face ca relatia noastra sa mearga din ce in ce mai bine. Ma bucur ca am luat decizia sa de a-i acorda o sansa, ma bucur pentru toate opiniile primite din partea voastra, opinii ce m-au ajutat foarte mult. In relatia noastra toate sunt bune si frumoase acum.
Tin sa va multumesc inca odata pentru toate opiniile si parerile voastre.
Salutare,


Felicitari Mihai. Ma bucur pentru tine.
valita76
Postat pe 15 Iulie 2009 18:18
De la: Altfel, la data 2008-02-14 06:45:31 Salut, eu sunt Mihai, am o relatie de 4 ani 3 luni,o relatie foarte frumoasa pot spune.Insa din suspiciunile avute de-alungul timpului am aflat ca prietena mea m-a inselat, lucru pe care de altfel l-a si recunoscut.
Din momentul in care am aflat am zis ca s-a terminat totul intre noi, dar sincer sa fiu nu vreau asta, si am hotarat sa mergem mai departe(poate vom trece peste). Suntem inca la inceputul acestei "probleme" sincer sa fiu nu trece zi, ora, fara sa ma gandesc la situaia de fata, de multe ori imi nu-mi imaginez cum a putut face asta, si ma gandesc sa ne despartim definitiv, dar tin la ea "ca la ochii din cap", nu-mi pot imagina cum ar fi fara ea.
Tot ce as vrea sa va intreb, CE SA FAC??? sau macar niste sfaturi. daca ati fost si voi in situatia asta ce ati facut, cum ati trecut peste?.........
As vrea sa subliniez faptul ca ea inca spune ca mai tine la mine si ca ce a facut a fost o mare prostie din partea ei.
Va multumesc pentru atentie, astept raspuns.
prostie rupeo cu bataia
adrianoo33
Postat pe 16 Iulie 2009 00:08
dar varianta ei de poveste care e?Anyone?Exista varianta lui,a ei si adevarul.(cum bine spunea o cunostinta de-a mea.

Postat pe 16 Iulie 2009 08:37
Daca te-ai impacat cu ea si va merge mai bine pupici si a very happy life.

Postat pe 16 Iulie 2009 10:14
daca zica ca te iubeste inseamna ca se caieste pt ce a facut dar.......cine stie daca se va repeta?
dak tu o iubesti meriti sa ta iubeasca


nicoleta_miky
Postat pe 16 Iulie 2009 20:23
Toata povestea asta s-e terminat cu o inevitabila despartire. Despartirea nu a avut loc datorita faptului pentru care am deschis acest topic, doar ca tot raul a inceput datorita acestui fapt. In cele din urma imi cam pare rau ca am continuat relatia, dar am reusit sa trec peste si asta, zic eu, conteaza cel mai mult. La intrebarea mea "Ce ati face in locul meu?" cred ca mi-am raspuns singur, si in acelasi timp tin sa va multumesc inca odata pentru sfaturile primite din partea voastra. Pentru cei/cele care trec prin ceea ce am trecut eu singurul meu sfat ar fi, sa luati o hotarare in cel mai scurt timp, pentru ca in cele din urma timpul petrecut in a lua o hotarare va fi doar o simpla perdere de timp.

Va salut pe toti.
Altfel
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ca sa nu mai existe suferinta ......e mai bine sa nu mai existi deloc??? 30 De la: doar_anonima 14 Iulie 2009 18:49
il mai iubesc sau e doar obisnuinta? 8 De la: gyana 19 Iunie 2010 23:54
AJUTORRR.....va rog 17 De la: frosi_ssimonica 14 Februarie 2009 13:27
Ar fi bune niste pareri sincere 11 De la: _dulcik_ 9 Martie 2009 21:58
o parere va rog !! sunt in situatia nepotrivita 44 De la: kudika477651 12 August 2012 17:34