Setari Cookie-uri

divortata la 32 ani

trista??? vreo 3 secunde. Vezi ca e primavara si te va orbi stralucirea soarelui acum ca nu mai ai negura pe ochi si suflet.
Sa-ti fie frica de singuratate?! mai mult decat viata in doi cu o persoana langa care plangi noaptea dupa ce adoarme?.....eh, trece....frica asta de singuratate. O perioada oricum iti va prinde bine sa fii singura, sa te limpezesti. bafta
maralupu
Postat pe 2 Martie 2009 00:40
BUNA BIANCAWAVE, SUNT O MAMICA DIVORTZATA LA 31 DE ANI, AM UN BAIETZEL MINUNAT DE 5 ANISORI SI IN AINUARIE ANUL ASTA AM FACUT UN AN DE LA DIVORTZ. DAR SI IN IANUARIE ANUL ASTA AM CUNOSCUT UN BARBAT DIVORTZAT, CARE ARATA SUPER SI CARE MAI E SI SUPER, ASA K RABDARE MULTA. IN PRIMUL RAND TREBUIE SA FII IMPACATA CU TINE PENTRU A ATRAGE PE CINEVA SI PENTRU A INTRA INTR-O RELATZIE. DE COPII AIA E CEA MAI MARE TAMPENIE, CUM SA VREI SA FACI UN COPIL SI SA-L CRESTI SINGURA, ZII MERSI K NU AI AVUT COPII CU EL, PENTRU K ESTE FOARTE GREU SA TRECI PRINTR-UN DIVORTZ SI MAI ALES SA EXPLICI COPILULUI DE CE MAMI SI TATI NU MAI SUNT IMPREUNA, ASA K FATO CAPUL SUS SI BAFTA. SPER SA GASESTI PE CINEVA CARE SA MERITE SA TE AIBA PE TINE SI SA AIBA COPILUL TAU.
cristi_nne
Postat pe 2 Martie 2009 11:10
De la: biancawave, la data 2008-03-01 01:25:18sint in mijlocul unui divort. nu regret alegerea facuta, sint convinsa ca a fost cea mai buna, dar... am 32 de ani, nu am copii, muncesc 10-12 ore pe zi... pur si simplu mi-e frica de faptul ca voi ramine singura! mi-e frica sa nu ajung amanta unor barbati casatoriti ( fiind ca sint prea tinara sa nu fac sex, dar pre batrina sa mai gasesc barbati de virsta mea singuri )mi-e frica sa nu ramin singura pentru tot restul vietii Crede-ti ca mai am vreo sansa sa-mi refac viata? Ar trebui sa astept dupa print sau ar trebui sa fac un copil fara tata?Ce ziceti?


Draga mea eu fac anul asta 36 de ani si nu am fost casatorita pana acum. Am gasit suficienti barbati care sunt de varsta mea sau cu 2-3 ani mai mici sau mai mari care erau singuri ca si mine, nu m-am culcat cu nici un barbat insurat desi am avut o viata sexuala activa.
Anul trecut mi-am gasit si perechea. El este divortat, asa cum esti si tu. Concluzia e simpla, nu dispera, asa cum ti s-a intampalt tie sa divortezi mai sunt si alti oameni in situatia asta.
Personal nu cred ca are rost sa il astepti pe print...eu mi-am gasit un om care ma face fericita si imi aduce pace in suflet, dar care nu e un print pe cal alb, e un om normal cu calitati si defecte exact cum sunt si eu.
Cat despre copii fara tata...eu una nu as face asa ceva niciodata. Ptr mine tatal meu a insemnat f mult, a fost f important in viata mea, asa ca nu asa indrazni sa ii rapesc unui copil sansa de a simti ce am simtit eu. Eu una ma gandisem la un moment data ca, daca se va intampla sa nu imi gasesc perechea, voio infia un copil pe care il voi face fericit dandu-i o mama, decata sa fac un copil cu cine stie cine si sa-l pagubesc pe copil de un tata. Dar fiecare gandeste ptr el si face ce e mai bine, nu suntem toti la fel. Eu ti-am spus doar parerea mea si sper sa te ajute. Mult succes in viata.
Katze
Postat pe 2 Martie 2009 17:13
normal ca mai ai destule sanse sa inalnesti un nou barbat... poate el va fi mult mai bun si nu te va face sa suferi
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 18:38
Buna Bianca,

N-as spune chiar ca toata lumea a divortat, doar unii, printre care si eu, si ma bucur ca ai deschis subiectul asta de discutie.
Eu am divortat la 22, m-am recasatorit la 27 si recunosc ca ar fi fost o idee mai inteleapta daca as fi asteptat mai mult, daca mi-as fi acordat mai mult timp pentru mine....l-am cunoscut pe actualul sot in timpul divortului.
Sfatul meu: "take your time", nu te gandi cu teama ca o sa ramai singura, singuratatea te ajuta sa te cunosti mai bine, sa-ti analizezi sentimentele.
Esti tanara, eu am tot 32 ani si uneori ma gandesc ca as putea fi din nou in situatia ta, si atunci cand sunt mai linistita sunt convinsa ca ar putea fi o optiune buna.
Cu siguranta ai sanse sa-ti refaci viata si sa gasesti alt barbat cu care sa faci si un copil, daca asta iti doresti. Cat despre suferinta copiilor care cresc fara tata....parerile sunt impartite. Nu cred ca un copil poate fi mai fericit cu doi parinti care nu se inteleg decat cu un singur parinte care il iubeste si-i oferta un mediu de viata linistit, de care cei mici au atat de multa nevoie.
Indiferent cate sfaturi primesti, de la altii ca noi care am trecut prin faza asta a divortului si ne-am rafacut sau nu viata de cuplu, cred ca cel mai bine este sa faci asa cum simti tu, si sa-ti acorzi timpul necesar sa intelegi ceea ce simiti cu adevarat.
Si eu muncesc foarte mult si asta ma ajuta sa depasesc momentele dificile din viata pesonala, dar nu trebuie sa uiti ca viata personala nu trebuie neglijata...
Daca ai chef sa vorbim mai mult trimite-mi un mesaj.
Pupici si capul sus
silviacris_andrei
Postat pe 5 Martie 2009 19:06
ai dreptate silviacris_andrei
_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 16:54
De la: biancawave, la data 2008-03-01 01:25:18sint in mijlocul unui divort. nu regret alegerea facuta, sint convinsa ca a fost cea mai buna, dar... am 32 de ani, nu am copii, muncesc 10-12 ore pe zi... pur si simplu mi-e frica de faptul ca voi ramine singura! mi-e frica sa nu ajung amanta unor barbati casatoriti ( fiind ca sint prea tinara sa nu fac sex, dar pre batrina sa mai gasesc barbati de virsta mea singuri )mi-e frica sa nu ramin singura pentru tot restul vietii Crede-ti ca mai am vreo sansa sa-mi refac viata? Ar trebui sa astept dupa print sau ar trebui sa fac un copil fara tata?Ce ziceti?
nu fi pesimista k fiecare pom are umbra lui....mergi mai des la biserica si ai sa vezi k n-o sa-ti para rau....fruntea sus papusica
danut_lucian
Postat pe 25 Iunie 2009 19:50
De la: biancawave, la data 2008-03-01 01:25:18sint in mijlocul unui divort. nu regret alegerea facuta, sint convinsa ca a fost cea mai buna, dar... am 32 de ani, nu am copii, muncesc 10-12 ore pe zi... pur si simplu mi-e frica de faptul ca voi ramine singura! mi-e frica sa nu ajung amanta unor barbati casatoriti ( fiind ca sint prea tinara sa nu fac sex, dar pre batrina sa mai gasesc barbati de virsta mea singuri )mi-e frica sa nu ramin singura pentru tot restul vietii Crede-ti ca mai am vreo sansa sa-mi refac viata? Ar trebui sa astept dupa print sau ar trebui sa fac un copil fara tata?Ce ziceti?
miticahriscu
Postat pe 19 August 2010 14:04
nu pot sa cred cate persoane divortate ... am 26 de ani ...da sincer la ce am citit pe aici nu prea mi m vine sa ma casatoresc , totu i relativ....viata e relativa ...trist
bella28
Postat pe 20 August 2010 10:14
de ce sa fi amanta unor tipi casatoriti...cand sunt pustani dornici de experiente cu femei cu experienta?!
tavi85
Postat pe 20 August 2010 10:18
ceao am 31 ani stau singur in cluj-napoca as vrea sa te cunosc nu am copii 0751296952 sorin
sorincluj
Postat pe 22 August 2010 05:38
BUNA! FOARTE FRUMOS CEEA CE SPUI...DAR CUM A-I REUSIT? EU NU AM PRIETENI SI IMI ESTE FOARTE GREU SA IMI FAC PENTRU K M-AM MUTAT INAPOI LA PARINTII MEI SI NU MAI CUNOSC PE NIMENI AICI. TOATA LUMEA CUNOSCUTA S-A MUTAT SAU PLECAT. MOMENTAN VB. LE TEL. CU FOSTUL PT. IMPACARE (DIVORTUL E RECENT= CATEVA ZILE) , INSA PARINTII MEI NU MAI SUNT DE ACORD PT. K AU SUPORTAT DESTUL................MI-E FOARTE GREU SI NU STIU CUM O FII MAI BINE PT. TOATA LUMEA. ASTEPT UN SFAT! ITI DORESC NUMAI BINE!
kudika444505
Postat pe 2 Octombrie 2011 16:08
DAK AVEAI O CASNICIE BUNA, CE S-A INTAMPLAT ASA DIN SENIN?
LEGATURA S-A RUPT BRUSC, NU ATI MAI VB NICI MAKR LA TEL? AI REUSIT SA AFLI CE S-A PETRECUT CU EL?


CUM A-I REUSIT SA TRECI PESTE (PRESUPUN K IL IUBEAI FOARTE MULT)? TE INTREB PT. K POATE GASESC SI EU ASEMANARI CU VIATA MEA SI .....SOLUTII!

MERSI SI ITI DORESC NUMAI BINE ALATURI DE FETITA TA!
kudika444505
Postat pe 2 Octombrie 2011 17:00
DAK AVEAI O CASNICIE BUNA, CE S-A INTAMPLAT ASA DIN SENIN?
LEGATURA S-A RUPT BRUSC, NU ATI MAI VB NICI MAKR LA TEL? AI REUSIT SA AFLI CE S-A PETRECUT CU EL?


CUM A-I REUSIT SA TRECI PESTE (PRESUPUN K IL IUBEAI FOARTE MULT)? TE INTREB PT. K POATE GASESC SI EU ASEMANARI CU VIATA MEA SI .....SOLUTII!

MERSI SI ITI DORESC NUMAI BINE ALATURI DE FETITA TA!
kudika444505
Postat pe 2 Octombrie 2011 17:01
DAK AVEAI O CASNICIE BUNA, CE S-A INTAMPLAT ASA DIN SENIN?
LEGATURA S-A RUPT BRUSC, NU ATI MAI VB NICI MAKR LA TEL? AI REUSIT SA AFLI CE S-A PETRECUT CU EL?


CUM A-I REUSIT SA TRECI PESTE (PRESUPUN K IL IUBEAI FOARTE MULT)? TE INTREB PT. K POATE GASESC SI EU ASEMANARI CU VIATA MEA SI .....SOLUTII!

MERSI SI ITI DORESC NUMAI BINE ALATURI DE FETITA TA!
kudika444505
Postat pe 2 Octombrie 2011 17:01
DAK AVEAI O CASNICIE BUNA, CE S-A INTAMPLAT ASA DIN SENIN?
LEGATURA S-A RUPT BRUSC, NU ATI MAI VB NICI MAKR LA TEL? AI REUSIT SA AFLI CE S-A PETRECUT CU EL?


CUM A-I REUSIT SA TRECI PESTE (PRESUPUN K IL IUBEAI FOARTE MULT)? TE INTREB PT. K POATE GASESC SI EU ASEMANARI CU VIATA MEA SI .....SOLUTII!

MERSI SI ITI DORESC NUMAI BINE ALATURI DE FETITA TA!
kudika444505
Postat pe 2 Octombrie 2011 17:01
bineinteles! nu va descurajati,aveti grija de copil , sa ii dati o educatie ......barbati sunt perversi niciodata nu ii "prinzi"
fanamylee
Postat pe 2 Octombrie 2011 23:49
bineinteles! nu va descurajati,aveti grija de copil , sa ii dati o educatie ......barbati sunt perversi niciodata nu ii "prinzi"
fanamylee
Postat pe 2 Octombrie 2011 23:49
bineinteles! nu va descurajati,aveti grija de copil , sa ii dati o educatie ......barbati sunt perversi niciodata nu ii "prinzi"
fanamylee
Postat pe 2 Octombrie 2011 23:49
buna dami un bip te rog 0768896929
Balan_Maxim_1
Postat pe 25 Noiembrie 2011 21:32
De la: biancawave, la data 2008-03-01 01:25:18sint in mijlocul unui divort. nu regret alegerea facuta, sint convinsa ca a fost cea mai buna, dar... am 32 de ani, nu am copii, muncesc 10-12 ore pe zi... pur si simplu mi-e frica de faptul ca voi ramine singura! mi-e frica sa nu ajung amanta unor barbati casatoriti ( fiind ca sint prea tinara sa nu fac sex, dar pre batrina sa mai gasesc barbati de virsta mea singuri )mi-e frica sa nu ramin singura pentru tot restul vietii Crede-ti ca mai am vreo sansa sa-mi refac viata? Ar trebui sa astept dupa print sau ar trebui sa fac un copil fara tata?Ce ziceti?

Nu e prea tarziu sa gasesti pe altcineva. Ajuta mult ca nu ai copii, ca altfel ar fi avut ei de suferit.
Care a fost cauza divortului ?
Max2
Postat pe 26 Noiembrie 2011 00:24
De la: Max2, la data 2011-11-26 00:24:53
De la: biancawave, la data 2008-03-01 01:25:18sint in mijlocul unui divort. nu regret alegerea facuta, sint convinsa ca a fost cea mai buna, dar... am 32 de ani, nu am copii, muncesc 10-12 ore pe zi... pur si simplu mi-e frica de faptul ca voi ramine singura! mi-e frica sa nu ajung amanta unor barbati casatoriti ( fiind ca sint prea tinara sa nu fac sex, dar pre batrina sa mai gasesc barbati de virsta mea singuri )mi-e frica sa nu ramin singura pentru tot restul vietii Crede-ti ca mai am vreo sansa sa-mi refac viata? Ar trebui sa astept dupa print sau ar trebui sa fac un copil fara tata?Ce ziceti?

Nu e prea tarziu sa gasesti pe altcineva. Ajuta mult ca nu ai copii, ca altfel ar fi avut ei de suferit.
Care a fost cauza divortului ?


Io cred ca din 2008 pana acu' sigur a divortat, s-a maritat si a facut si un copil, tu ce zici?
faith742011
Postat pe 26 Noiembrie 2011 00:29
De la: Max2, la data 2011-11-26 00:24:53
De la: biancawave, la data 2008-03-01 01:25:18sint in mijlocul unui divort. nu regret alegerea facuta, sint convinsa ca a fost cea mai buna, dar... am 32 de ani, nu am copii, muncesc 10-12 ore pe zi... pur si simplu mi-e frica de faptul ca voi ramine singura! mi-e frica sa nu ajung amanta unor barbati casatoriti ( fiind ca sint prea tinara sa nu fac sex, dar pre batrina sa mai gasesc barbati de virsta mea singuri )mi-e frica sa nu ramin singura pentru tot restul vietii Crede-ti ca mai am vreo sansa sa-mi refac viata? Ar trebui sa astept dupa print sau ar trebui sa fac un copil fara tata?Ce ziceti?

Nu e prea tarziu sa gasesti pe altcineva. Ajuta mult ca nu ai copii, ca altfel ar fi avut ei de suferit.
Care a fost cauza divortului ?








... papusha ... ce stii tu despre copiii si divortzuri ? ... steergeti mucii si revino peste vreo 20 de ani ... cind o sa ai copii ...
marco918
Postat pe 26 Noiembrie 2011 00:31
Dude, scuteste-ti tastatura de la a mai consuma curent degeaba.
Max2
Postat pe 26 Noiembrie 2011 23:42
buna ma numesc dan si eu am trecut printrun divort acum doi ani si jumatate am si un baiat de 5 anisori ce te sfatuiesc ieu este ca sa nu te grabesti cu un copil ca el are nevoie si de mama si de tata el este rodul iubiri dar tot el are cel mai mult de suferit indiferent a cui este vina iar cu singuratatea nu te grabi toate la timpul lor d-zeu are grija de ori ce pacatos dar alminteri de noi timpul le rezolva pe toate .internetul nui o solutie de a te casatori nu gasesti aici oameni seriosi dk foarte rar eu caut de un an si ceva si inzadar .dk vrei sa mai vb ma gasesti la nr 0765760798sau id-ul dan dumitrana2011
kudika506040
Postat pe 12 Februarie 2012 15:48
De la: fanamylee, la data 2011-10-02 23:49:11....barbati sunt perversi niciodata nu ii "prinzi"

Armain
Postat pe 12 Februarie 2012 16:19
Stai draga linistita, nu ramai tu singura si neconsolata. Fiecare om isi are jumatatea si va apare si a ta.
Eva32
Postat pe 18 Februarie 2012 01:39
Stiti eu zic ca nici eu nu voi gasii jumatatea si sigur nu voi gasii. Dar de trait pot trai ma dedic jobului si mamei mele.
the_rock1971
Postat pe 27 Martie 2012 18:37
De la: the_rock1971, la data 2012-03-27 18:37:36Stiti eu zic ca nici eu nu voi gasii jumatatea si sigur nu voi gasii. Dar de trait pot trai ma dedic jobului si mamei mele.


De ce gandesti atat de pesimist? Nu vezi ca tu iti pui piedici singur fiind neincrezator de la bun inceput ca ai putea avea sansa sa intalnesti o persoana compatibila tie? Iti spun doar atat: nu exista oameni singuri, ci exista oameni mult prea pretentiosi si perfectionisti. Nu exista femeia perfecta, daca asta cauti. ci exista doar femei cu calitati si defecte, sa nu uiti asta. Nici tu nu esti perfect, ci esti un om, cu calitati si defecte, ca si noi toti, de altfel.

Ai grija ca ai si o viata de trait si e pacat s-o irosesti traind-o doar pentru job sau doar pentru mama. Si viata profesionala e importanta, cea de familie la fel, insa ai si tu dreptul la iubire si la o viata sentimentala reusita.

Incearca sa fii mai optimist si sa nu mai cauti perfectiunea!
eu_33
Postat pe 28 Martie 2012 13:31
buna as vrea sa te cunosc daca se poate sa vb mai multe crezi ca se poate?
antonin
Postat pe 28 Aprilie 2012 16:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai exista femei serioase si intelepte? 99 De la: denis_3d25 10 Septembrie 2011 00:16
un sfat va rog.... cei smecheri sa se abtina..... 31 De la: kudika421339 21 Noiembrie 2011 20:35
ma puteti ajuta 5 De la: kudika_nikole 23 Decembrie 2011 21:13
....o iubire sf cu un viol 20 De la: bruneagra25 24 Iunie 2009 15:40
Marturii dulci! 1 De la: Cristina_s_Cakes_1 25 Iulie 2012 11:24