Setari Cookie-uri

Haideti sa barfim barbatii!

De la: AngelFail, la data 2008-11-25 21:36:37Am observat ca barbatii prefera in general opusul la ceea ce afirma..
Vi s-a intamplat sa intalniti barbati care sa se incadreze in asta?:)


Eu am intalnit, dar erau GAY.

Argumenteaza....
OrizonturiDeschise
Postat pe 25 Noiembrie 2008 22:33
eu consider ca barbatii sunt fiinte la fel ca si noi...nu vad prea mare diferenta in gandire...sunt si categorii de femei care sunt mai insensibile cum sunt si categorii de barbati mai sensibili?...intr-o epoca in care se cauta egalitate de ce sa mai vorbim de diferente?...stiu ca sunt,dar sa le minimalizam
tupeista
Postat pe 25 Noiembrie 2008 22:37
"Cum ii spunem ca ne deranjeaza acea chestie, fara sa il jignim?"
De obicei treaba asta se invata cam dupa trei casatorii. Ce-i drept, nu garantez. M-ar contrazice Liz Taylor.
Mircea_O
Postat pe 28 Ianuarie 2009 21:07
"eu consider ca barbatii sunt fiinte la fel ca si noi..."
Ma feresc sa dau verdicte, dar altii afirma ca unii vin de pe Marte, altele de pe Venus. Tot aceia pretind ca daca nu ar exista diferenta, contrast, nu ar exista nici atractie.
De fapt, "ca si noi" sint si femeile, fatza de femei... Si nu iese o uniune prea fericita, cel putin asa spun PF (Prea Fericitul Daniel) si vreo 90% dintre romani.
Mircea_O
Postat pe 28 Ianuarie 2009 21:10
Rãzboiul dintre sexe este evident peste tot în jurul nostru: în spoturile publicitare (a se vedea campania de la Bergenbier, destinata exclusiv bãrbaþilor, care probabil ar trebui sã aibã sloganul ,,Bãrbaþii ºtiu de ce!” ºi nu ,,Prietenii ºtiu de ce”), în trafic (nu cred cã are rost sã mai dau detalii din acest punct de vedere), la locul de muncã ºi mai ales în cuplu. Astfel, aºa cum spune John Gray, în celebra sa carte – Bãrbaþii sunt de pe Marte, femeile de pe Venus – deºi comunicã în aceeaºi limbã, cele douã sexe nu reuºesc sã se înteleagã reciproc, ºi poartã de cele mai multe ori un dialog al … surzilor. Acest dialog al surzilor este rezultatul faptului cã femeile simt ºi gândesc diferit faþã de bãrbaþi… ºi viceversa. Sau mai bine zis… femeile sunt mai sensibile, adicã SIMT… bãrbaþii nu prea simt, de unde reiese cã… femeile au mai multã nevoie de afecþiune, în timp ce bãrbaþii au mai multã nevoie de… acþiune. Probabil ºtim cu toþii, sau mai bine zis cu toatele cum se terminã o ceartã între reprezentanþii celor douã sexe: femeile se exteriorizeazã, se consumã, îºi fac o mie de scenarii în minte, discutã despre asta cu toate prietenele… în timp ce bãrbaþii, în cazul cel mai fericit în care nu se culcã, nu se uita la televizor sau nu se joacã pe calculator dupã o ceartã, vor ieºi cu amicii la o bere, unde nu vor discuta nimic despre ceea ce s-a întâmplat, ci îºi vor concentra atenþia asupra vânãtorii… Cu alte cuvinte sã vedem ce mai picã în plasã. Sã nu mai vorbim despre shopping… În acest caz femeile cautã, cu atenþie, acele ,,produse” miraculoase care sã se plieze cât mai bine pe ,,caracterul” lor. Aceastã cãutare poate sã dureze între câteva ore ºi câteva zile. Pentru bãrbaþi, lucrurile sunt mult mai simple. Intrã în primul magazin, aleg primul ,,ceva” care le picã în mânã, îl plãtesc ºi pleacã acasã. Probatul nu mai intrã în discuþie. De aceea, pentru sexul masculin, shopping-ul poate dura… între câteva minute ºi …câteva secunde, execeptându-se desigur situaþiile în care bãrbaþii sunt târâþi la cumpãrãturi de cãtre consoarte. În acest caz, ei vor adopta o mimicã a feþei acompaniatã de anumite sunete, care vor sugera cele mai cumplite chinuri .
Nu cred cã mai este necesar sã insist asupra diferenþelor dintre cele douã sexe. Ne sunt tututor evidente. Cu toate acestea, la fel de evident, ne este ºi faptul cã nu putem trãi unii fãrã ceilalþi:) Va recomand cartea lui John Gray ..merita citita.
M1dnight
Postat pe 29 Ianuarie 2009 10:02
Ce cauta barbati pe acest forum ??? Strange.
veda
Postat pe 2 Aprilie 2009 10:03
De la: kudika002332, la data 2009-04-02 10:03:16Ce cauta barbati pe acest forum ??? Strange.


intreaba-i!

Postat pe 2 Aprilie 2009 10:27
Ce cauta barbatii pe acest forum??? Strange.
veda
Postat pe 2 Aprilie 2009 15:55
Cu siguranta nu cauta femei care simt nevoia sa se repete ca sa fie bagate in seama.
OrizonturiDeschise
Postat pe 3 Aprilie 2009 16:12
De la: Alecsu, la data 2009-04-03 16:12:09Cu siguranta nu cauta femei care simt nevoia sa se repete ca sa fie bagate in seama.


haide mai alecsu nu mai fi rau.poate a avut probleme cu netul iar geo i-a luat-o inainte cu postatul.
roscatika23
Postat pe 4 Aprilie 2009 00:21
vreti un loc unde puteti "barfi" afla ce fac preteni vostri? ...vreti sa va informati preteni? un loc unde va puteti regasi... dar si castiga premii ...pentru ca ati amuzat lumea? va asteptam pe www.barfim.com
kudika338421
Postat pe 10 Decembrie 2010 15:11
Curs special pentru barbati
Obiectivul pedagogic al cursului este de a le permite barbatilor sa-si dezvolte acea parte a creierului a carei existenta o ignorau

Program : 4 module - dintre care unul obligatoriu


Modulul 1: (curs obligatoriu)
1. Sa invat sa traiesc fara mama mea (2000 ore)
2. Sotia mea nu este mama mea (350 ore)
3. Sa inteleg ca fotbalul nu este altceva decat un sport (350 ore)

Modulul 2: Viata in doi
1. Sa am copii fara sa devin gelos pe ei (50 ore)
2. Sa nu zic prostii atunci cand nevasta isi primeste prietenele (500 ore)
3. Sa depasesc sindromul controlului telecomenzii (550 ore)
4. Sa inteleg ca pantalonii nu se duc niciodata singuri pana la dulap (800 ore)
5. Cum sa ajung pana la cosul cu rufe murdare fara sa ma ratacesc (500 ore)
6. Cum sa supravietuiesc unei raceli fara sa agonizez (350 ore)

Modulul 3: Timpul liber

1. Sa calc in doua etape o camasa in mai putin de 2 ore (exercitiu practic)

Modulul 4: Curs de bucatarie
1. nivelul 1 (incepatori) Electrocasnicele : ON = deschis, OFF = inchis
2. nivelul 2 (avansati)
• Prima mea supa instant fara sa ard cratita
• Exercitiu practic : fierbe apa inainte de a adauga pastele

CURS INTENSIV
Din ratiuni de dificultate si intindere a temelor, cursurile vor avea maxim 8 inscrisi.
Tema 1 Calcatul-acest proces misterios; de la masina de spalat, pana la dulapul de haine
Tema 2 Riscurile umplerii tavii pentru cuburi de gheata (demonstratie sustinuta de diapozitive)
Tema 3 Tu si electricitatea. Avantajele economice in urma angajarii personalului calificat pentru reparatii (chiar si cele elementare)
Tema 4 Ultima descoperire stiintifica : A gati si a duce gunoiul nu provoaca impotenta si nici tetraplagie (practica laborator)
Tema 5 De ce nu este un delict sa-i oferi flori, chiar daca te-ai casatorit cu ea.
Tema 6 Sulul de hartie igienica. Hartia igienica nu creste langa WC.
Tema 7 Cum sa coboram capacul de la wc pas cu pas (teleconferinta cu Univ. Harvard)
Tema 8 Barbatii la volan. Daca se ratacesc, pot cere informatii fara riscul de a parea impotenti? (Marturisiri)
Tema 9 Masina de spalat - acest mare mister din casa.
Tema 10 Diferente fundamentale - cosul pentru rufe si podeaua ( exercitii in laboratoarele cu terapie muzicala)
Tema 11 Barbatul in scaunul pasagerului > Este posibil sa nu vorbeasca sau sa nu se agite in timp ce ea parcheaza ?
Tema 12 Ceasca de la micul dejun nu leviteaza singura pana la chiuveta.
precis o sa-mi urc toti barbatii in cap...dar asta e.nu eu am scris.da noi suntem cei care am dat ocazia la astfel de chestii prin comportamentul unora dintre noi...

si voi nu mai rideti....
BEL_AMY1
Postat pe 14 Decembrie 2010 19:48
_oktober_
Postat pe 14 Decembrie 2010 20:15
-okto- nu mai ride ca ce o sa-mi iau eu de la barbati... mai ceva de ce mi-am luat de la fete ...ca nu mai pot sa citesc si sa postez ca lumea...
BEL_AMY1
Postat pe 14 Decembrie 2010 20:18
De la: BEL_AMY1, la data 2010-12-14 20:18:32-okto- nu mai ride ca ce o sa-mi iau eu de la barbati... mai ceva de ce mi-am luat de la fete ...ca nu mai pot sa citesc si sa postez ca lumea...


sper ca ce iei de la fete iti place mai mult ...ce nu ma lasi sa rad? a fost super
_oktober_
Postat pe 14 Decembrie 2010 20:26
-okto -...-nu-mi place ca uite nu mai pot sa postez si nici sa citesc cum trebuie...si astea sunt numai fetele... si mai zic ca sunt si pretene....
BEL_AMY1
Postat pe 14 Decembrie 2010 20:28
De la: BEL_AMY1, la data 2010-12-14 20:28:20-okto -...-nu-mi place ca uite nu mai pot sa postez si nici sa citesc cum trebuie...si astea sunt numai fetele... si mai zic ca sunt si pretene....


urat...da sa te pup pana mai pot
_oktober_
Postat pe 14 Decembrie 2010 20:29
mai stau doar sa le fac in ciuda...sa le arat ca daca vreau tot pot posta...si citi si mai pot sa le fac multe....da nu ma pun la mintea lor.
BEL_AMY1
Postat pe 14 Decembrie 2010 20:58
De la: BEL_AMY1, la data 2010-12-14 20:18:32-okto- nu mai ride ca ce o sa-mi iau eu de la barbati... mai ceva de ce mi-am luat de la fete ...ca nu mai pot sa citesc si sa postez ca lumea...


lasa, nu fi trist, presimt ca o sa te descurci
unele sunt adevarate, atat de adevarate incat am ras moderat, sa nu ma vada soata
geo_resuscitat
Postat pe 14 Decembrie 2010 20:58
Geo ...sa nu cumva sa vada ce am postat ca ala esti ...precis te va trimite la un curs ....
BEL_AMY1
Postat pe 14 Decembrie 2010 21:03
ia sa vad daca pot pupa doi baieti fain deodata....hmm,nu pot....dar pot fi ...
_oktober_
Postat pe 14 Decembrie 2010 21:06
ce am vrut sa scriu si ce a iesit
_oktober_
Postat pe 14 Decembrie 2010 21:07
ma doi deodata ...sa-i pupi nu poti da ei pot...
BEL_AMY1
Postat pe 14 Decembrie 2010 21:08
De la: _oktober_, la data 2010-12-14 21:06:40ia sa vad daca pot pupa doi baieti fain deodata....hmm,nu pot....dar pot fi ...


daca crezi ca nu te descurci iti sar in ajutor
unu pt Jeorj ,unu pt Alfre
Ame_ly
Postat pe 14 Decembrie 2010 21:12
De la: BEL_AMY1, la data 2010-12-14 20:28:20-okto -...-nu-mi place ca uite nu mai pot sa postez si nici sa citesc cum trebuie...si astea sunt numai fetele... si mai zic ca sunt si pretene....


Alfre am tot citit p'aici ce zici...dar cum crezi tu ca pot pritenii tai sa-ti puna bete in roate pe Kudica oi fi eu mai naiva ..da jur ca nu pricep
Ame_ly
Postat pe 14 Decembrie 2010 21:16
De la: _oktober_, la data 2010-12-14 21:06:40ia sa vad daca pot pupa doi baieti fain deodata....hmm,nu pot....dar pot fi ...


tu intinzi obrajori si noi tzucam in lateral
geo_resuscitat
Postat pe 14 Decembrie 2010 21:18
De la: BEL_AMY1, la data 2010-12-14 21:03:26Geo ...sa nu cumva sa vada ce am postat ca ala esti ...precis te va trimite la un curs ....


m-as duce la cursul intensiv : Hartia nu creste langa wc
geo_resuscitat
Postat pe 14 Decembrie 2010 21:19
De la: Ame_ly, la data 2010-12-14 21:12:20
De la: _oktober_, la data 2010-12-14 21:06:40ia sa vad daca pot pupa doi baieti fain deodata....hmm,nu pot....dar pot fi ...


daca crezi ca nu te descurci iti sar in ajutor
unu pt Jeorj ,unu pt Alfre


mmmmm!
mai vreau unu'

geo_resuscitat
Postat pe 14 Decembrie 2010 21:19
AME luyyy...unele /unii constipati /te cum le zice pe aici m-au dat in git cu ceva la "admin..."si ala/aia a luat masura restrictiva...deci au aceasta posibilitate...numai ca mai tre sa invete.
BEL_AMY1
Postat pe 14 Decembrie 2010 21:22
Geo...rizi tu pe infundate da nu te vad bine daca se prinde colega de pat de ce rizi...
BEL_AMY1
Postat pe 14 Decembrie 2010 21:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cadou 30 De la: mitura 30 Noiembrie 2009 00:15
un barbat unic. 25 De la: Thais13 18 Septembrie 2011 10:24
"Barbatii sunt porci" 45 De la: kudika_27302 23 Ianuarie 2013 21:02
story of my life:( 189 De la: mara_bogdan 9 Septembrie 2011 01:52
Oare ma mai iubeste? 22 De la: MrsSunshine 28 Iunie 2012 22:51