Setari Cookie-uri

Haideti sa barfim barbatii!

Ai dreptate miki,ne chinuim sa raspundem la niste intrebari fara raspuns,dar care exista probabil de foarte mult timp.Nu este nimic greu de inteles ca si noi avem defecte ca si barbatii.Ne complicam mult intr`o situatie usora.Ori merita sa lupti ca sa salvezi relatia,ori nu,numai cele implicate pot stii cu adevarat.
For_life
Postat pe 28 August 2008 21:10
acesta este parerea ta, acum cazurile de la televizor sunt din cele mai grave, nu te-ai intrebat ca poate au si ele motivele lor sa suporte astfel de barbati, nu doar ca sunt de la tara, ce acelea sunt cele mai inculte? sau.. chiar nu a unde merge??Au un alt fel de a privi viata sau poate mai spera ca intr-o zi va fi mai bine...sau stiu eu mai ce?Iti spun eu ca sunt multe femei de la tara *citite* chiar si poate de aceea isi accepta soarta, nu trebuie sa le judeceam prea aspru mai ales cand stim atat de putin despre viata lor.Cat despre plans, nu cred ca m-am plans de ceva, imi dadeam cu pararea din ceea ce se vede si aude,Intra in randul ce lor casatoriti si ai sa vezi cum este?Eu iti doresc tot binele din lume;sa fi fericita!!!!!
just28
Postat pe 29 August 2008 00:36
Nu au unde,nici posibilitate majoritatea unde sa plece.Nu a zis nimeni ca nu sunt citite sau ca sunt analfabete,dar faptu ca aceasta rusine de a divorta sau de a creste copii singura a ramas inca in majoritatea satelor,dc sa nu recunoastem?jumatate din sate nu sunt asfaltate,multe sunt care de 6,7 ani incoace au lumina...Si chiar am spus cu parere de rau despre aceste femei,ca nu le indruma nimeni,ca pana si mama tine cu sotul.Si despre casatorie,mi`ar place sa intru in randul celor casatoriti dar cu dreptu,nu vreau sa ma gandesc daca patesc ca x-uleasca sau oare pot avea cea mai fericita casnicie din gasca noastra...nu imi iau etalon pe nimeni.Ce`o vrea Dumnezeu,aia sa fie...Singurul lucru invatat,din jurul meu,ar fi ca in cazut in care voi vedea ca mi se pun conditii,voi pune si eu.si voi avea grija sa fiu egala.Sper ca nu inteles gresit msg anterios,doar ca nu am dezvoltat mult acea tema..doar ca imi pare ingrozitor de rau ca mai sunt femei care nu au nici macar o alta optiune intr`un caz mai grav!pupic...si multumesc la fel..sa fi fericita!
For_life
Postat pe 29 August 2008 09:33
scz mi s-a parut ca-m aspra parerea ta, atat. Cat despre mamele sotilor: daca ar fi educate n-ar tine cu copiulul lor in cazul in care se poarta rau cu sotia. Eu am o soacra superrrrrrrrr...si mama mea(Dumnezeu s-o ierte) a fost deosebita dar cu unele prejudecati..soacra insa este altfel..cat a stat cu noi m-am simtit altfel..acum(nu mai sta din motiva bine intemeiate,fata ei are un copil mai mic decat al meu) o astept cu placere de fiecare data cand vine acasa, nu ne-am certat niciodata..suntem pe aceeasi lungime de unda, in aproape tot ceea ce intreprindem sotul trebuie sa-i ceara parerea-nu ma supar- si mi se confirma ceea ce am spus cu lungimea de unda.. vreau sa spun ca sotul nu seamana cu ea..intr-o casnicie sunt si bune si rele.La noi relele le discutam cu ea(acum la telefon) si ramaneau tot in familie pana se indreptau/Sa-ti de Dumnezeu un sot bun dar si o scoacra buna.pr curand.
just28
Postat pe 29 August 2008 17:45
Multumesc mult,si tie fericire multa in continuare.Eu sunt constienta ca nu tre sa ma sperie o soacra,sau o cumnata,el trebuie sa fie bun cu mine si intelegator.Nu mi`as dori o secunda sa se certe cu ele,doar sa aiba curajul sa le spuna care este locul.Eu ma confrunt cu o ciuda imensa(sunt ciudoasa rau)pt ca mi`ar place sa inteleg multe,dar deocamdata parca sunt legata de maini si de picioare.Ce`o vrea Dumnezeu,si sper ca timpu le va rezolva pe toate.ca pot trece peste orice,daca stiu ca el imi este alturi,cum ii sunt si eu.Pup si multa sanatate si fericire.La fel pt toate fetele/femeile!
For_life
Postat pe 29 August 2008 21:23
De la: _Alex_, la data 2008-03-01 17:36:13marea problema este ca de multe ori pe voi va deranjeaza niste chestii absolut banale si cautati subiect de discutie din orice mic amanunt.



nu este adevarat , vou nu va plac mai multe chestii , chiar si culoarea ojei de unghii dak stam sa ne gandim bine ,
georgiank
Postat pe 1 Octombrie 2008 17:50
Marea problema e k ei barfesc mai mult decat noi , in urma cu ceva tp am auzit barfe de barbati si am ramas socata , normal k le spunem ce ne place si ce nu direct in fata nu pe la spate
georgiank
Postat pe 1 Octombrie 2008 17:53
De la: , la data 2008-03-03 14:08:31unii erau "cuplati", discutia era legata de cat de proaste si credule sunt femeile.doi erau casatoriti cu copii acasa.cu o seara in urma fusesera la striptess( fara stirea fetelor), si povesteau ce gogosi au vandut fetelor cand au ajuns acasa si cum ele gasculitele au muscat momeala.unul spune de sanii sotiei ca au ajuns jartiere dupa nastere si povestea admitativ de sanii celorlalte, vizionate contra cost in seara precedenta.in fine faceau comparatii fizice intre ce aveau acasa si ce vazusera in night club.


Pfoai....prietenul meu e patron de night club..si stiu ce specimene merg pe acolo..insurati...cu relatii lungi si "serioase"...tot felul :|
c0r1nu7z4
Postat pe 1 Octombrie 2008 22:23
Ati vrea ca barbatii sa nasca? Eu da! Apoi as rade si eu de ei ca au sanii ca niste jartiere !
Am mai auzit si eu de barbati care-si barfesc nevestele.
Dar ce ziceti de cei "cuminti" care nu si-au inselat nevasta? Ei se jura ca nu fura si i-am prins cu tanga-n gura.
Barbatii sunt atat de previzibili, incat ma mir ca unele femei chiar cred in spusele barbatilor.
Si cum spune Georgiank: ei intr-adevar barfesc mai mult decat noi. Stiu precis.
lonely_soul
Postat pe 5 Noiembrie 2008 22:08
de unde stiti doamna!? ca stiti cam multe despre barbati!!

Postat pe 5 Noiembrie 2008 22:11
De la: geo32, la data 2008-11-05 22:11:09de unde stiti doamna!? ca stiti cam multe despre barbati!!


Nu-i frumos sa ma laud. Dar stiu destule incat sa afirm asa ceva. Nu fac afirmatii gratuite.
Nu ma intelege gresit geo, te respect pentru ca am vazut ca totusi, fata de altii citesti si te intereseaza ceea ce scriem (noi femeile). Nu generalizez dar, intr-un fel sau altul, barbatii tot barfesc femeile, nu neaparat pe sotiile lor.
Exemplu concret: mergand la un bar cu sora mea, la o masa stateau niste baieti/barbati. Curioasa din fire, sormea a mers sa-i intrebe despre ce vorbesc ei de o ora. La care raspunsul a venit prompt: despre femei si fotbal.


lonely_soul
Postat pe 5 Noiembrie 2008 22:38
barbatii!cu bune,cu rele ca si noi femeile...barbatii un rau necesar! cit despre birfa
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 5 Noiembrie 2008 22:44
no , io credeam ca barfa inseamna o discutie elevata despre sotiile si amantele interlocutorilor. iar fotbalul nu intra in categosria barfa.
sau mai bine zis , discuta despre femei , e o discutie colaterala in timpul discutiilor despre fotbal . si sex!

Postat pe 5 Noiembrie 2008 22:46
sa stii ca e asa chiar ca sunt un rau necesar barbatii noi nu putem fara ei dar nici ei fara noi:))
onitza_dorutzu
Postat pe 5 Noiembrie 2008 22:47
De la: maumau, la data 2008-11-05 22:47:35sa stii ca e asa chiar ca sunt un rau necesar barbatii noi nu putem fara ei dar nici ei fara noi:))

cam asa ceva!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 5 Noiembrie 2008 22:48
De la: geo32, la data 2008-11-05 22:46:45no , io credeam ca barfa inseamna o discutie elevata despre sotiile si amantele interlocutorilor. iar fotbalul nu intra in categosria barfa.
sau mai bine zis , discuta despre femei , e o discutie colaterala in timpul discutiilor despre fotbal . si sex!

discutie colaterala zici?
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 5 Noiembrie 2008 22:49
De la: geo32, la data 2008-11-05 22:46:45no , io credeam ca barfa inseamna o discutie elevata despre sotiile si amantele interlocutorilor. iar fotbalul nu intra in categosria barfa.
sau mai bine zis , discuta despre femei , e o discutie colaterala in timpul discutiilor despre fotbal . si sex!


Cam asa, cam asa....m-am exprimat eu gresit.

lonely_soul
Postat pe 5 Noiembrie 2008 22:52
De la: irina_teodora, la data 2008-11-05 22:08:29Ati vrea ca barbatii sa nasca? Eu da! Apoi as rade si eu de ei ca au sanii ca niste jartiere !
Am mai auzit si eu de barbati care-si barfesc nevestele.
Dar ce ziceti de cei "cuminti" care nu si-au inselat nevasta? Ei se jura ca nu fura si i-am prins cu tanga-n gura.
Barbatii sunt atat de previzibili, incat ma mir ca unele femei chiar cred in spusele barbatilor.
Si cum spune Georgiank: ei intr-adevar barfesc mai mult decat noi. Stiu precis.



nu barfesc la fel de mult ca noi si mai ales la fel cum barfim noi

Postat pe 5 Noiembrie 2008 22:52
De la: Georgia99, la data 2008-11-05 22:52:34
nu barfesc la fel de mult ca noi si mai ales la fel cum barfim noi


Pai da, noi avem mai mult stil
lonely_soul
Postat pe 5 Noiembrie 2008 22:55
barbatii.......cu ce sa ii barfim?......de ce sa ii barfim?.....

Postat pe 5 Noiembrie 2008 22:55
pentru ca ieri seara a fost meviul cu clujul si eu nu m-am putut uita la filmul preferat ca mandrul meu tinea cu tot dinadinsul sa barfim meciul impreuna
auzi la el acu ma include in categoria " prietenii "lui
imi vine sa il strang de gat cateodata....

dandanaua_reloaded
Postat pe 5 Noiembrie 2008 22:59
De la: irina_teodora, la data 2008-11-05 22:55:14
De la: Georgia99, la data 2008-11-05 22:52:34
nu barfesc la fel de mult ca noi si mai ales la fel cum barfim noi


Pai da, noi avem mai mult stil


eleganta, rafinament si stil

Postat pe 5 Noiembrie 2008 23:01
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-05 22:59:58pentru ca ieri seara a fost meviul cu clujul si eu nu m-am putut uita la filmul preferat ca mandrul meu tinea cu tot dinadinsul sa barfim meciul impreuna
auzi la el acu ma include in categoria " prietenii "lui
imi vine sa il strang de gat cateodata....



Eu am scapat. Mi-a cumparat alt televizor. Deoarece comentam eu toate meciurile aiurea (hihi) si mai rau se enerva... al meu e stelist. Si il intrebam la fiecare meci (un exemplu din multe): ala cine-i? si ce-i? atacant ? Raspuns: Nuuu e antrenorul!
Si acum am TV-ul meu si ma uit la ce vreau.
Nu va mai spun cind ne-am cumparat primul computer...acum avem doua :)
lonely_soul
Postat pe 5 Noiembrie 2008 23:07
eu am fost casatorita 15 ani am doi copii acum sunt mari au 26 ani fostul meu sot s-a mai casatorit de doua ori dupa ce am divortat el are acum 50 de ani si in acest moment dupa trei casatorii este SINGUR ma rog are o amanta casatorita sta la ea acasa impreuna cu sotul ei - care este mai in vãrsta dar este singur nu mai are din celelalte doua casatorii copii a fost o tentativa de impacare dar credeti-mã nu a mai mers dupa doua luni am zis din nou pa daca nu vrea stabilitate atunci adio am crescut copiii singura ar fi vrut ca acum copiii sa-i cada in genunchi de bucurie ca s-a intors acasa dar copiii au intors spatele noi de multe ori credem despre copiii nostri ca nu vad cat de greu ne este sa-i crestem singuri dar mai tarziu realizeaza decat sa aveti langa voi unul care doar vine acasa si schimba camasile mai bine lipsa
nutishoru
Postat pe 24 Noiembrie 2008 12:24
mama ce mult ati barfit .....doar 4 pagini.

cand sunteti nesatisfacute barfiti de 100 si ceva de pagini aici mai putin
anderson
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:44
Pai cand suntem nesatisfacute avem motiv serios de barfa:))
irinaandreia
Postat pe 25 Noiembrie 2008 09:30
... in plus, acolo nu barfim barbatii...
Lucia1971
Postat pe 25 Noiembrie 2008 09:33
Hihi...acolo ii exploatam
irinaandreia
Postat pe 25 Noiembrie 2008 09:35
Noo, io am vrut sa zic "folosim", dar mi-ai luat-o inainte...
Lucia1971
Postat pe 25 Noiembrie 2008 09:42
Am observat ca barbatii prefera in general opusul la ceea ce afirma..
Vi s-a intamplat sa intalniti barbati care sa se incadreze in asta?:)
AngelFail
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de ajutor URGENT!!! 27 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 09:57
Sunt eu nebuna? 18 De la: ali_tzik 6 Noiembrie 2009 23:22
50 de motive pentru care merita sa fii barbat!!! OARE???? 11 De la: mitura 20 Septembrie 2009 13:13
actualul iubit..de 3ani vs. actualul iubit de 2 saptamani 29 De la: olga27 20 Ianuarie 2010 20:06
Ce inseamna de fapt a fi romantic(a)? 64 De la: angelo_micnegrusiurat 21 Septembrie 2010 11:05