Setari Cookie-uri

...In postura de amanta..e bine sau nu sa duci la capat o astfel de relatie?!ufff..:((

vaiii snickers....esti jalnica...niciuna dintre noi nu-si rupe parul, pentru ca n-are de ce sa ne fie ciuda...in schimb pe tine te vad smulgandu-ti parul peste cativa ani cand o sa te destepti si ai sa te trezesti la realitate...asta daca se va intampla...:))
si din poze....se vede ca esti disperata dupa iubitul tau...si de asta face ce vrea din tine.
Pacat ca la varsta ta gandesti asa.......
Christinne
Postat pe 13 Martie 2008 19:30
ma fata mustesti de prostie si o mai urlii si cu gura pana la urechi. din poze emani numai...prostie. mie atata i-mi inspiri. si vad ca nu pricepi ca ne plictisesti.dc as avea un motiv sa te invidiez, as face-o dar nu gasesc nici unul( si crede-ma m-am straduit sa-l caut!)ia-l pe leo, ia-ti parfumurile si duuuuuuuuuuuuuuute...invartindu-te! uuuuf grea de cap mai e una lume! doamne, bine ca nu se ia!

Postat pe 13 Martie 2008 19:51
fata draga, esti cu capul, nu pricepi?

Postat pe 13 Martie 2008 19:55
snicker,dispari de aci,nu vezi ca nimeni nu te vrea ?:) sau zici "daca voi nu ma vreti,eu va vreau "?:)))
lief
Postat pe 14 Martie 2008 10:41
o fi vrand fata si "capul lui motoc"...

Postat pe 14 Martie 2008 10:59
off ce rele sunteti..:( ma faceti sa plang:)) buhuhuhu. Haideti sa devenim prietene vreti?:D :*:*
snickers
Postat pe 14 Martie 2008 17:31
te intreb acum ca o prietena:nu te simti penibil sa vezi cum se vb despre tine?am observat ca scri numai la misto...acum pe bune, chiar iti place sa vezi ce scriu alte femei si cum te resping???orice om cu putima demnitate ar renunta.

Postat pe 14 Martie 2008 17:43
habar nu aveti ce jegoasa e. maine postez mesajele ptivate care le-am primit de la ea.avem subiecte maine.are un vocabular de mahala si manelista.

Postat pe 14 Martie 2008 18:10
interesant subiectul de la care sa plecat...din cauza unei singure fete s-a ajuns la altceva...ceva de care are avem fiecare parte la locurile noastre de munca...din nefericire sunt atat de multe exemplare in viata!!!!in ceea ce priveste legatura -postura de amanta ...nu cred ca un copil va modifica situatia iar daca tie nu iti place acest rol fii tu cea care intrerupe relatia el nu o va face; sunt multi barbati care fac joc dublu le face placere , se simt mai :"barbati" sunt de fapt niste neadaptati si nu se regasesc si implinesc pe deplin in nici una din relatii, fug de la una la alta dar la un moment dat vor ramane pe drum.
olga43
Postat pe 14 Martie 2008 18:40
Hmm, Eu sunt indiferent, nu iau apararea nimanui, snikers indiferent de ce pb are fiecare puteai sa vb mai frumos, imi place un lucru la tine, ca ai incredere in iubitul tau.In rest, m-am uitat la poze si imi vine greu sa cred ca o fata ca tine vb asa urat.Succes si sper sa fii la fel de fericita cu el si peste cativa ani.In privinta celorlate fete....nu va stresati aiurea

Postat pe 14 Martie 2008 22:43
si nu te preocupa de statutul meu social ca traim intr-o tara libera si fac ce vreau in viata mea privata, nu trebuie sa ma justific.. mai ales la tine. te doare capul de grija mea, sau te-ai atacat atat de tare ca postarile mele au fost anti conceptiile tale si dc nu ai avut argument logic sa-ti sustii cauza o faci injurand si incercand sa arunci cu noroi in toate directiile. intr-un fel te compatimesc ca-mi dau seama ca doar atata poti tu. i-mi plac adversarii dar cei puternici si inteligenti. tu nu esti un adversar ci doar un ghimpe de care nu mai scap.

Postat pe 15 Martie 2008 11:33
grija mare sa nu-ti musti limba, s-ar putea sa te inneci in propriul venin! fericire maxima!

Postat pe 15 Martie 2008 12:02
"Imi place" ce discutati in cadrul acestui subiect...ma gandesc de ce nu deschid certaretele un subiect nou, unul numai pentru jigniri si pentru ce-i care au chef sau sunt puse pe cearta....DAR asta e Romania (si UNII oameni care traiesc in ea o fac sa fie asa...) se pleaca de la un subiect si se deviaza la cu totul alte probleme....pai cum sa decurga atunci ceva normal si cum ar trebui!!?... OARE CE ROST mai au aceste subiecte?!
Christinne
Postat pe 15 Martie 2008 15:43
buna fetelor! lasati cearta ca nu sinteti giste si aici cineva a cerut un sfat deci incetati cu tipetele.draga mea o sa-ti raspund obiectiv la problema ta si la final tu tragi singura concluziile.punctul unu-cu anii astia nu te mai intilnesti niciodata;punctul doi-un dobitoc care inseala va insela totdeauna singura soulutie ar fi castrarea inculpatului.punctul trei-daca te iubea divorta demult(dar se iubeste pe el)punctul patru-nu cred ca vrei sa devii doar mama purtatoare si ultimul punct -gindeste-te cit ai suferii daca ai fi in locul nevestei si nu i-i sparge casa pentru ca Dumnezeu te va pedepsi cind i-ti va fii lumea mai draga.renunta pina nu e prea tirziu ca oricum nu pierzi nimic decit o otreapa si cauta un om adevarat care sa te puna pe primul loc in viata lui.niciodata nu creea fericirea ta pe nenorocirea altora.multa intelepciune si curaj si scuzati scrisul dar scriu destul de rar in limba lui Eminescu pentru ca nu am ocazia.toate cele bune!

Postat pe 17 Martie 2008 18:07
quote

Dupa cum v-ati dat seama din titlul subiectului....am o relatie cu un barbat casatorit....de ceva vreme, cam de 1 an jumate...Ne iubim mult, tinem unul la altul, dar exista o piedica mare...e insurat...

unquote


adevaru' e ca.. bine ca ai spus ca e casatorit, altfel nu imi pica fisa ca e insurat...

in rest, ce sa mai adaug.



Postat pe 25 Martie 2008 15:31
Dear SVF, dak n-ai nimik de adaugat nu mai face pe desteapta...vad ca ai adaugat...erau destule subiecte unde puteai sa comentezi...!!!!!!!
Christinne
Postat pe 26 Martie 2008 18:11
Bine draga Christinne, atunci sa o luam pe rand.
ai spus ca un bebe ar urgenta totul. de ce nu il face cu sotia lui? si de ce ar divorta mai rapid ( eu asta nu inteleg) ptr un bebe? de ce nu face pasul asta pentru tine? :)

Postat pe 27 Martie 2008 09:17
Stii,draga mea,in urma cu un an de zile am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare:el insurat,cu 12 ani mai in varsta decat mine,dar....are si un copil.nu am stiut ca era insurat,el a negat,eu l_am crezut,nu pt ca as fi naiva ci pt ca el nu mai locuia cu sotia lui,pt ca nu se inteleg,dar cu toate astea inca mai sunt casatoriti.pt mine relatia noastra a fost un vis devenit realitate,pt el doar un vis....si lui ii era teama de diferenta de varsta dintre noi,ca oricand eu as putea sa-l las pe el pt un barbat mai tanar.la cateva luni dupaa ce am aflat ca e insurat ne-am despartit.a trecut un an de atunci,un an in care am facut tot posibilul sa-l uit.dar nu am reusit,il iubesc la fel de mult(chiar daca acum in viata mea este altcineva).stiu ca si el ma iubeste dar....sfatul meu ar fi sa faci ce-ti spune inima.nu te lasa condusa de ratiune cum am facut eu,ca vei avea foarte mult de suferit si foarte multe regrete.mult succes!
alexandra05
Postat pe 3 Aprilie 2008 19:52
dragele mele,stiu ca e un subiect postat in urma cu multa vreme,dar vreau totusi sa-mi spun parerea.sa o iau cu inceputul,prin aceeasi situatie am trecut si eu.el insurat,fara copii,o viata amara,insuportabila,o sotie la fel de plictisita ca si el de casatoria lor,numai ca ea incerca totusi sa-si pastreze casnicia.va intrebati dc??pt ca ii era teama de singuratate,ca si lui de altfel.am stiut de la inceput ca e insurat,am luat relatia noastra ca pe o simpla aventura,numai ca am ajuns sa ma indragostesc pana peste cap.in momentul in care am realizat ca s-a ajuns prea departe am pus capat relatiei.credeti-ma,mai mult am facut asta ca sa vad daca iubirea lui e sincera,dar fara sa-i dau de inteles,sau d-ne fereste,niciodata nu i-am impus sa se desparta de sotia lui.am riscat,puteam sa-l pierd,dar am zis ca asa nu se poate,aia nu era viata pt mn.eeee,ce credeti??la 3 saptamani dupa despartirea noastra,mi-a dat intalnire si mi-a zis ca are o surpriza pt mn.m-am dus cu inima stransa,nu stiam ce ma asteapta.insa.....mare surpriza.el venise cu sotia,tocmai pt a pune capat situatiei care ne sfasia pe toti 3.deja ii zisese de mn,se lamurisera ei in particular.normal ca sotia lui,desi zisese initial ca a inteles tot, a facut scandal,dar fara nici un folos.ei s-au despartit,noi ne-am mutat impreuna,la scurt timp am ramas insarcinata,bucurie mare,numai ca ea se incapatana sa semneze divortul.intr-un final am reusit si asta,noi ne-am casatorit,avem un copil,ne iubim mai mult ca la inceput,au trecut 3 ani.nu zic ca e sfant,dar nu-mi da motive sa ma indoiesc de el.poate ca in viitor va gresi,ma v-a insela,cn stie???un lucru e cert:m-a iubit si am facut lucrurile asa cum a trebuit,nu pe la spate.aaa,si vreau sa va mai zic ceva....relatia noastra ascunsa,nu a durat prea mult timp.2 luni!!!!!nu a fost nevoie de 1 an si jumatate.acm am un sfat pt aceasta fata,care nu stie ce sa faca(ma scuzati,nu i-am retinut numele):draga mea,tu trebuie sa faci ce-ti dicteaza inima!!!desi,cred ca e destul timp in care el putea hotara ce face cu viata lui,la care dintre voi renunta.sa stii ca imi place cum gandesti in priviinta copilului.un copil nu v-ar rezolva situatia,trebuie sa te gandesti bn inainte de a lua aceasta decizie,sa te gandesti la viata copilului.va cer mii de scuze,am scris un roman.si am spus numai esentialul.va pup pe toate si va doresc o viata plina de iubire!!

Postat pe 21 Mai 2008 13:11
"ea se incapatana sa semneze divortul.intr-un final am reusit si asta" n-ai reusit decat sa -ti cladesti fericirea pe nenorocirea alteia ,ai reusit sa distrugi o casa !!!
lief
Postat pe 23 Mai 2008 11:34
pai de acum, fiecare cum ii dicteaza inima si mintea....
nu sint o sfanta, dar cu inselatul nu sint de acord.
nu-ti convine pleaca domnule si incepe o alta relatie cu cine vrea muschiul tau! eheeee : roata se intoarce si fecare platim pentru greselile noastre mai devreme sau mai tarziu!

Postat pe 23 Mai 2008 11:42
Ai mare dreptate Onnyta,pentru toti vine si scadenta si intradevar,daca vrea cineva altceva in viata,pune punct si apoi sa cauti ,nu asa pe durerea altuia!

Postat pe 23 Mai 2008 12:22
eu una as fugi mancand pamantul!!nu ai de ce sa ai rabdare sa vezi daca el se va schimba,pt ca nu se va schimba.in primul rand el e de vina ca te a facut sa te indragostesti de el,si in al doilea rand si tu esti de vina,pt ca stiai ca e insutat..pierzi vremea cu el, suferi si tu si sotia lui poate.gandeste te ca intr o zi vei fi si tu sotie..vei gasi un barbat care sa te iubeasca si sa te respecte poate cand nici nu te gandesti..asa ca rupe relatia asta,ca nu are viitor.

Postat pe 23 Mai 2008 19:02
asteapta sa divorteze draga mea si dupa punete si fai un bebe... altfel s ar putea sa ramai singura cand va constientiza k el este tatic pt k, chestia asta implica multe obligatii!!!multa bafta si sper sa vi cu vesti bune!!!

Postat pe 19 August 2008 20:51
Am citit povesti din astea, nu una, aici la Kudika. Ea amanta, el casatorit, ea gravida, el... disparut fara urma. Crezi ca un copil ar rezolva mai repede situatia? Ai mare grija. Daca te iubeste si nu mai vrea sa fie cu sotia lui de ce nu divorteaza? Ar trebui sa isi rezolve problemele familiale si dupa aia sa mergeti la ai tai si asa mai departe. Un copil nu rezolva toate, mai ales in cazurile astea. E complicat. Gandeste-te la consecinte. Ai posibilitatea sa cresti copilul singura, te-ai gandit la parintii tai? Draga mea, nu vreau sa te intorc impotriva lui, dar l-ai intrebat ce are cu sotia lui: casa, bani... altele. Sa nu crezi ca ei doi nu au cladit nimic in atatia ani de casnicie. Dar la sotia lui te-ai gandit? Ea ce vina are in toate astea? Ce ti-a povestit el despre ea? Daca ti-a zis ca nu se intelege cu ea, ca ea nu il sprijina etc... O fi chiar asa? Astept vesti de la tine. Bafta!
rosuveronika
Postat pe 20 August 2008 12:58
e aiurea ca el conditioneaza divortul de ideea ca tu sa ii faci un copil. Eu nu as avea incredere intr-un astfel de om. Cel mai important insa este ca aduci pe lume un suflet si apoi sa constati ca el...nu e cel care ai crezut ca iti va sta alaturi.
luv4ever77
Postat pe 6 Septembrie 2008 18:17
De la: iulia_little, la data 2008-03-08 08:43:29eu zic sa te mai gandesti...daca te-ar iubi de adevaratelea, ar fi divortat pana acum, mai ales ca zici ca nu are copii...deci, ce-l retine? esti in situatia clasica a amantei care-i pacalita de barbatul insurat ca o sa divorteze si se va insura cu ea...finalul il stii deja...nu va divorta si nu se va insura cu tine...exceptiile sunt rarisime...pe langa asta, chiar vrei sa-ti duci viata langa un barbat care minte si insala? cum o minte si o insala pe sotia lui actuala, asa va face si cu tine, in cazul in care vei fi totusi una dintre rarele exceptii si va divorta si se va insura cu tine. nu te amagi cu gandul ca nu e asa, pentru ca, daca ai mintit o data sau ai inselat o data, o s-o mai faci cu siguranta...si ce legatura are un bebe? cum ar putea un bebe sa-l faca sa se hotarasca daca pana acum nu s-a decis? eu zic sa renunti la relatie si sa-ti cauti un alt barbat, care sa fie liber...am avut o prietena foarte buna care a trait exact ce traiesti tu...finalul, trebuie sa-l stii ca sa-ti dai seama la ce te poti astepta, e ca ea a facut copilul si acum il creste singura...el nici n-a vrut sa vada copilul, si de recunoscut l-a recunosct doar cand a fost dat in judecata...si tot asa a fost obligat la pensie alimentara...si e si acum cu nevasta aia grasa si urata pe care zicea ca n-o suporta si o va parasi pentru prietena mea, amanta...deci, gandeste-te bine ce faci, daca nu vrei sa cresti singura copilul...daca nu te deranjeaza ideea, si esti dispusa sa accepti in continuare sa fii doar amanta lui, si sa stai langa un barbat mincinos si infidel...problema ta!


evangeline87
Postat pe 2 Noiembrie 2008 18:07
:-( Iubesc un barbat casatorit.. Il iubesc mai mult decat credeam ca poate fi posibil. Mi-a schimbat viata si e tot ce mi-as fi putut dori. Dar... l-am parasit. Am plecat din orasul in care eram impreuna (colegi) si m-am intos in orasul natal. L-am parasit mintindu-l frumos... ca vom continua sa vorbim. N-am vrut sa fie o ruptura brusca. Suferim si asa.. vorbim tot timpul la tel, ne spunem cat de mult ne iubim de zeci de ori zilnic. imi e teama sa rup brusc relatia, mi-e teama sa nu-mi para rau, mi-e teama sa nu vina vreodata asa cum il vreau si sa ma uit la el ca la un strain. Eu am facut ceea ce depindea de mine. Timpul va decide...
adiana83
Postat pe 2 Noiembrie 2008 18:14
Nimeni nu vorbeste de diferenta de varsta totusi , trebuie sa te gandesti si la asta nu numai ca el vrea copil cu tine ca sa poata divorta , nu stiu cat de fericita vei fi nu conteaza daca divorteaza pt tine sau pt copil .Iti spun asta pt ca eu sunt maritata de 16 ani cu un barbat mai mare cu 15 ani decat mine si iti spun ca nu merita efortul .
marionn
Postat pe 16 Noiembrie 2008 17:26
Daca e diferenta prea mare de varsta parerea mea e ca relatia nu va rezista foarte mult. Diferenta de peste 10 de ani de varsta accentueaza in timp niste incompatibilitati de toate felurile posibile. Oricat de infocata e relatia dupa niste ani se va mai atenua la toata lumea....

Postat pe 17 Noiembrie 2008 11:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
olla 25 De la: anamaria_brunetik 10 Septembrie 2009 16:52
Sfaturi va rog.. 34 De la: scorpyoW 29 Ianuarie 2011 08:43
Ce faci atunci cand fugi dupa o fericire pe care doar tu o vezi? 28 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:45
iubirea adevarata nu are de-a face cu obsesia... 30 De la: PICCKARD 1 Noiembrie 2011 06:17
Buna! As dorii ceva sfaturi! 27 De la: oana_91 9 Octombrie 2009 00:05