Setari Cookie-uri

...In postura de amanta..e bine sau nu sa duci la capat o astfel de relatie?!ufff..:((

De la: Christinne, la data 2008-03-08 16:13:16Draga Simona,el crede ca un copil ar fi motivul divortului...Dar in nici un caz nu vreau asa........si nu se va intampla...i-am zis ca vreau un copil atunci cand avem casa noastra...suntem casatoriti...cred ca nu stie cum sa faca primul pas pt divort...si ii este si teama ca va ramane singur ..zice ca dak il parasesc si eu imed dupa divort...si in capul lui e ideea ca dak mi-arface un copil eu nu l-as mai parasi atunci...


Cu ani in urma am mai vazut un caz similar.
El insurat,sotia nu putea sa faca copii,el gaseste o amanta,ii face capul mare,face un copil.
Il recunoaste ,o lasa sa aibe grija de el cam 6 luni cam cat a tb sa-l tina la piept si pe urma a deschis proces,a facut cum a facut si a luat copilul,pe motiv ca situatia lui este mai buna,copilul traieste intr-o familie si bla,bla,bla...

Deci....tu hotarasti.Povestea asta cu iubitul si altele...sa fim seriosi...
Alexandra09
Postat pe 17 Noiembrie 2008 14:35
nu e ok........diferenta de varsta nu este o problema...........problema este ca el e casatorit,nu va divorta de sotia lui,de iubit te iubeste in felul lui acela ca-i vb de sex...un copil?...hmmm un copil leaga multe casnicii unii doar de dragul copiilor stau impreuna.Nu este relatia potrivita pentru tine.da tu stii cel m-ai bine ce-i bine pentru tine ,singura trebuie sa iei decizia.O IUBIRE INTERZISA te va macina toata viata.Dar spunei inimii astea nebune de ce se incapataneaza sa iubeasca pe cine nu-i voie......IUBIRE INTERZISA.Stiu ca tie bine langa el,dar el tot insurat va ramane iar tu vei fi cu un copil.......SINGURA.Poate ca va avea grija de copilul vostru,dar gandeste-te putin cum va fi cand va afla sotia lui ca are un copil cu tine.........nu vei avea liniste delok,vei plange si vei suferii si tot SINGURA vei fi.Ramaneti asa cum sunteti SECRET LOVE si va fi mai bine pt amandoi.

Postat pe 19 Noiembrie 2008 12:37
Te sfatuiesc sa lupti pentru iubirea voastra ,unii oameni au norocul de a isi intalni marea dragoste o data in viata ,altii deloc,daca simti ca el este jumatatea ta atunci fa tot ce iti sta in putere sa il castigi.SOTIA lui poate sa isi gaseasca dupa divort adevarata iubire pentru ca clar asta nu e
nor_pufos
Postat pe 3 Decembrie 2008 01:04
Ai trait vreo relatie de genul asta? Stii vreun happy ending concret? Eu sunt tare dezorientata si tare as avea nevoie de niste impulsuri sa merg inante...
sad_eyes
Postat pe 3 Decembrie 2008 18:45
De la: rammonah, la data 2008-12-03 18:45:14Ai trait vreo relatie de genul asta? Stii vreun happy ending concret? Eu sunt tare dezorientata si tare as avea nevoie de niste impulsuri sa merg inante...


cu ce sa mergi inainte?esti cumva in postura de amanta?daca da eu nu stiu cazuri fericite pentru amanta...eu stiu doar ca din toata povestea asta cel castigat iese barbatul care face sex cu 2.
cat despre amante:pe forumuri veti gasi 90% din pareri contra la ce faceti voi.de ce?pentru ca pe aici se mai invart si oameni care au venit sa dea sfaturi bune si nu egoiste.vei gasi intelegere si sfaturi gen"lupta pentru dragostea ta" tot de la amante nefericite ca si tine.oricum...cum s a solutionat toata treaba pana la urma?am vazut ca ai scris ca el vrea sa i faci un copil ca sa te aiba la mana si ca nu cumva tu sa pleci cand el va divorta.e evident ca nu are incredere in tine nici 1%.daca nu are incredere e pentru ca se vede pe el...el fiind un afemeiat....si daca nu are incredere in tine..nu se pune problema de iubire sau relatie.
elisa_me
Postat pe 4 Decembrie 2008 01:49
Cum naiba va indragostiti de barbati insurati??
Nu sunt destui liberi pe toate drumurile?
lynx
Postat pe 4 Decembrie 2008 17:19
sa duci la capat o astfel de relatie?ce inseamna pentru tine .......pana la capat?,.,,,,o amanta tot amanta ramane,ori ca el e insurat si tu nu ,ori ca ea e maritata si tu........... NU........NU E BINE SA FI AMANTA.....doar suferi ,deci NU

Postat pe 4 Decembrie 2008 17:43
CUM naiba se indragostesc de barbati insurati?CUM naiba se indragostesc ei de femei maritate?........

Postat pe 4 Decembrie 2008 17:46
La fel cum se indragostesc alte femei de barbati agresivi,de exemplu. Uneori, sentimentele se nasc si luptand impotriva lor. Stii cum e sa stai cate 8-10 ore/zi, timp de 1 an, langa un barbat extrem de inteligent, atent, atragator? Ajungi sa-i impartasesti experiente de viata, sa ai obiceiuri cotidiene, ce il includ si pe el si, fara sa constientizezi, te trezesti ca ajungi acasa si te gandesti la el, iar cand iesi in oras, ii compari pe cei care intra in discutii cu tine cu cel pentru care incep sa nutresti ceva. Si daca ai intrat in hora, joci pana la capat! Relatia cu un barbat casatorit e extrem de intensa, pentru ca traiesti fiecare moment ca si cum ar fi ultimul. Nu stii cand se termina. Poate maine ...sau poate chiar cuvintele lui au o parte de adevar si nu se va termina... Eu ma protejez de astfel de ganduri, nu vreau sa ma amagesc, pentru ca mai apoi sa sufar. Oricum imi va fi greuuuuuuu la final...
sad_eyes
Postat pe 4 Decembrie 2008 20:18
De la: Christinne, la data 2008-03-08 00:36:31Dupa cum v-ati dat seama din titlul subiectului....am o relatie cu un barbat casatorit....de ceva vreme, cam de 1 an jumate...Ne iubim mult, tinem unul la altul, dar exista o piedica mare...e insurat...si acest gand ma macina tot mai mult, mai ales ca si diferenta de varsta este de 13 ani... Dar parca ne stim de-o viata, ne-am invatat unul cu celalalt, ne facem planuri impreuna, isi doreste enorm de mult un bebe...dar pe mine ma sperie gandul...ma simt si vinovata ca-i destram familia (copii nu are)...parintii mei nu stiu despre relatie, sigur NU vor fi de acord:( si din aceasta cauza nu mai stiu ce sa fac...sa ma lupt pentru dragostea noastra?? nu stiu cat mai suport acest statut de amanta.El spune ca un bebe ar urgenta totul, ar putea divorta mai rapid...
Dar nu vreau ca un bebe sa faca, sa fie pretextul ca sa fim impreuna...ce ma sfatuiti????????

hmmm e trist ceea ce spui......ma pune pe ganduri....poate el vrea o mama-surogat!!!!!!dupa ce nasti, daca o sa vrea sa iti ia copilul si sa il creasca nevasta?e posibil si asta......tu stii mai bine.
mkdisk
Postat pe 13 Ianuarie 2009 09:33
nu face prostia sa-i faci un copil! sa-ti si spun de ce.... gandeste-te un pic,ce te faci daca ramane si sotia lui insarcinata? iti zice k se va desparti de sotie numai k u sa nu-l parasesti dar el nu va face asta...si ai sa te convingi k am dreptate...mai bn te-ai desparti de el chair dak te doare akm...decat sa te doara mai tarziu...bafta si sper sa iei decizia corecta!
angel_05
Postat pe 20 Ianuarie 2009 12:01
De la: Christinne, la data 2008-03-08 00:36:31Dupa cum v-ati dat seama din titlul subiectului....am o relatie cu un barbat casatorit....de ceva vreme, cam de 1 an jumate...Ne iubim mult, tinem unul la altul, dar exista o piedica mare...e insurat...si acest gand ma macina tot mai mult, mai ales ca si diferenta de varsta este de 13 ani... Dar parca ne stim de-o viata, ne-am invatat unul cu celalalt, ne facem planuri impreuna, isi doreste enorm de mult un bebe...dar pe mine ma sperie gandul...ma simt si vinovata ca-i destram familia (copii nu are)...parintii mei nu stiu despre relatie, sigur NU vor fi de acord:( si din aceasta cauza nu mai stiu ce sa fac...sa ma lupt pentru dragostea noastra?? nu stiu cat mai suport acest statut de amanta.El spune ca un bebe ar urgenta totul, ar putea divorta mai rapid...
Dar nu vreau ca un bebe sa faca, sa fie pretextul ca sa fim impreuna...ce ma sfatuiti????????



ca mama naibii e in capu vostru?da a disparut p . . . ?!de pe pamant?cautati-va un barbat fara obligatii,nu distrugeti voi familii..........ca nu stii cum se intoarce roata!asta e femeia frate....catea.........si te mai intrebi ....DE CE INSEALA BARBATII.DE C SUNT ASA POOOOOOORRRCI?eeeeee uite de asta.....ca ridica catele coada........sunteti demne de dispret si mila......da si de o bataie buna ca la voi cu vorba nu merge...
nirvana_cukramel
Postat pe 23 Ianuarie 2009 12:29
barbatii profita de voii, daca ar fii iubirea pe care o credeti ar divorta ,va pierdeti timpul speriind sa luati barbatul altei ..... voua v_ar conveni asa ceva.....din cauza la unele ca voi se destrama familii si ramiin copii fara tatii pentruca voi acceptati orice....indiferent cum....mai batrini ...insurati....cu copii fara copi la voi chiar nu conteaza .....dar nu uitati o sa va casatoriti si nu stii daca nu va fi cineva care va apare in viata voastra.....si atunci o sa simtiti ce inseamna sa fii inselata.......sa incerci sa iei un barbat care normal la virsta asta are de toate dar ...surpriza nu lea realizat singur .......si nu s a chinuit singur........treziti va...............................
Dodo122004
Postat pe 23 Ianuarie 2009 12:48
problema nu e diferenta de varsta //e faptul ca minte ...adica nu e sincer cu sotia lui ar fi mai corect sai spuna ca are o relatie ///nu tie frica ///si tu poti pati la fel ,daca se plicti de tine
erikahd2008
Postat pe 4 Februarie 2009 00:23
Niciodata nu trebuie sa fii tu aceea care sa ii distruga casnicia. Daca relatia lui nu ar fi fost una potrivita, in care cei doi sa traga impreuna la jug, singur ar fi renuntat. Nu interveni intre cei doi soti, indiferent cat de mult il iubesti pe amantul tau. Copilul despre care vorbesti nu este o jucarie, o unealta, tu trebuie sa ai propria ta familie, in care sa participati activ si impreuna cu tatal copilului la cresterea, educarea si sprijin total.
Stiu ca acum ti se pare o utopie ceea ce iti spun in aceste randuri, insa am trecut prin doua relatii serioase, din care una s-a concretizat in casatorie si doi copii.
Cel mai bine este sa stai singura, cu tine insati si sa incerci sa privesti la rece situatia.
Ceea ce astazi pare o poveste frumoasa de dragoste, maine cu siguranta cu ba mai fi.
In plus, daca tu, cea care are rolul amantei, il vei desparti pe el de familia pe care din dorinta SA si-a format-o, cu siguranta ca intr-o zi vei lua locul sotiei inselate de alta.......amanta.
Ai grija de tine si de viata ta!
E mare pacat sa suferi mai tarziu si sa regreti toata viata.
Iti doresc din suflet sa gasesti calea potrivita si sa mergi pe drumul cel mai bun.
Cu DRAG.
pergolese
Postat pe 4 Februarie 2009 10:10
De la: nirvana_cukramel, la data 2009-01-23 12:29:37
De la: Christinne, la data 2008-03-08 00:36:31Dupa cum v-ati dat seama din titlul subiectului....am o relatie cu un barbat casatorit....de ceva vreme, cam de 1 an jumate...Ne iubim mult, tinem unul la altul, dar exista o piedica mare...e insurat...si acest gand ma macina tot mai mult, mai ales ca si diferenta de varsta este de 13 ani... Dar parca ne stim de-o viata, ne-am invatat unul cu celalalt, ne facem planuri impreuna, isi doreste enorm de mult un bebe...dar pe mine ma sperie gandul...ma simt si vinovata ca-i destram familia (copii nu are)...parintii mei nu stiu despre relatie, sigur NU vor fi de acord:( si din aceasta cauza nu mai stiu ce sa fac...sa ma lupt pentru dragostea noastra?? nu stiu cat mai suport acest statut de amanta.El spune ca un bebe ar urgenta totul, ar putea divorta mai rapid...
Dar nu vreau ca un bebe sa faca, sa fie pretextul ca sa fim impreuna...ce ma sfatuiti????????



ca mama naibii e in capu vostru?da a disparut p . . . ?!de pe pamant?cautati-va un barbat fara obligatii,nu distrugeti voi familii..........ca nu stii cum se intoarce roata!asta e femeia frate....catea.........si te mai intrebi ....DE CE INSEALA BARBATII.DE C SUNT ASA POOOOOOORRRCI?eeeeee uite de asta.....ca ridica catele coada........sunteti demne de dispret si mila......da si de o bataie buna ca la voi cu vorba nu merge...

Pana acum feedback-uri de la barbati nu prea ai primit asa ca-mi permit eu sa-mi dau cu parerea ( atentie- nu e vorba de sfat- pt ca nu-mi permit sa dau sfaturi nimanui- nefiind in miezul problemei nu am cum sti care e comportamentul in astfel de cazuri)

@ Christine:
1. Venirea pe lume a unui copil nu simplifica lucrurile- nici pentru tine - nici pentru el;
2. Faptul ca are 13 ani mai mult nu ar trebui sa aibe relevanta ( daca pentru ti are- inseamna ca e o prima problema pe care ar trebui sa ti-o pui: atentie- sunt multe discutii despre diferentele de varta; Daca tu nu te impaci cu tine referitor la asta- atunci nu are rost sa mergi " mai deprate" cu gandirea;
3. Daca eu - ca barbat as sta cu cineva doar pentru ca n-as avea o "oferta" mai buna- as fi cel putin patetic; De aici ideea_ iubesti un barbat patetic? Atunci " qui se semble se rensemble" ( adica cine seamana se aduna)
Daca nu- atunci-
4. cine/ ce il impiedica sa divorteze si sa te ia pe tine?
Frica de a nu "ramane fara obiect"? adica- tu sa nu-l mai vrei iar el sa ramana divortat ( parca ar conta). Pai daca-i pe asa- revin la punctul anterior
5. De ce ar trebui sa-i faci tu un cvopil? pentru el? sau pentru tine? Si daca...vezi ca sunt destule care au facut copii pentru altul; Acei copii vor fi de la inceput privati de dreptul de a avea 2 parinti langa ei ( foarte important pentru stabilitate psihica si comportamentala mai tarziu in viata si cariera lor)
Deci- ce alegi? Risti sa torni un copil "din flori" pentru o promisiune - cel putin pana acum neonorata?
Sau te bucuri de super-partide deeee.....discutii .e.t.c. pana iti gasesti altceva mai bun de facut ( pt ca determinismul- in cazul domnului nu prea pare a fi principalul sau atu)?
Pune-ti intrebarile astea si vezi ce rezultanta ai;'
@nirvana....
Probabil in in orasul in care esti nu a disparul p... de pe pamant- ci ea se afla chiar acolo; IN pamant- loc de unde te aprovizionezi cu cuvinte si pe care le arunci cu maaare satisfactie in oricine- chit ca acela nu-si desfasura teatrul pe terenul tau;
Sau- probabil ai atins Nirvana cu ajutorul aurolacului si acum - sub influenta lui- vorbesti fara tine;
Cred ca prima demna de dispret te-ai califica tu ( avand in vedere "etica" dupa care te conduci)
G_I_JOE
Postat pe 4 Februarie 2009 13:24
Alexandra09
Cu ani in urma am mai vazut un caz similar.
El insurat,sotia nu putea sa faca copii,el gaseste o amanta,ii face capul mare,face un copil.
Il recunoaste ,o lasa sa aibe grija de el cam 6 luni cam cat a tb sa-l tina la piept si pe urma a deschis proces,a facut cum a facut si a luat copilul,pe motiv ca situatia lui este mai buna,copilul traieste intr-o familie si bla,bla,bla...

Deci....tu hotarasti.Povestea asta cu iubitul si altele...sa fim seriosi...

Buna Christine,sa stii ca si eu is de parerea Alexandrei,recunosc asta ar fii cel mai urat scenariu in ceea ce te priveste,celelalte sincer doar la cele rele ma refer pt ca sunt mai probabile cred k ti le-au punctat si celelalte "frustrate" cum le numesc unele pe aici.Ideea e ca toate aceste "frustrate" gandesc foarte logic si din vasta experientza.Sa iti sp si eu ceva asa pe scurt: eu sunt adoptata,mami a pierdut cateva sarcini destul de mari dupa care nu a mai facut,tata "mare crai" a facut ce a vrut si a umblat cu oricine cu 3 ani pana ca mama sa vrea sa ma ia el a avut un copli din aceste aventurisi desi pe vremea aceea nu era ca acum la ordinea zilei sa faci copii asa "din flori" cum sp mami cu un ghiveci:P tata nu a divortat ,a recunoscut copilul doar pt k a fost dat in judecata si pana la urma a rama cu mama si asa cum a sp la 3 ani dupa aadopatat un copil ..perfect strain de el si de ADN-ul lui.Si e vb de cazul cel mai fericit ce in care nu mai vrea sa auda de tine si cel mic..
Eu acum is casatorita si sincer iti spun mi-ar placea sa stiu daca sotul ma inseala da poate k 1 data o sa il iert dar nu o sa fac asemeni mamei l-as parasi,eu sp fa bine si sp si fiintei care isi iroseste viata alaturi de un gunoi k poate e asemeni mameai,prea sincera buna si satula de mizeriile lui sa mai faca ceva..ai grija nu stii daca esti prima si nici ultima..
Ana28
Postat pe 5 Februarie 2009 08:38
nu te supara, tu, cea care ai deschis subiectul, DAR ESTI O PETARDA! si naiva, crezi ce-ti spune ala!
stiu un caz asemanator, in care s-a consumat o iubire intensa intre un el insurat si o ea amanta, si dupa 3 ani el a parasit-o, desi ii promisese luna de pe cer!

barbatii nu inseala niciodata cu femei cuminti, si daca ai avea PUTIN RESPECT PT. TINE AI STA IN CAPUL MESEI, CA O REGINA, SI TI-AI GASI UN BARBAT LIBER SA TE ADORE, DAR ASA, MANINCI FRIMITURILE ALTEIA, SI STAI PRECUM CAINELE ,LA PICIORUL MESEI / AL LUI!

ORICUM, AI UN STIGMAT F URIT, MEREU VEI FI O AMANTEZA, si daca o sa-ti continui viatza cu un alt barbat, ceeea ce-ti doresc sincer, tot va afla , si ai sa vezi cca ceea ce faci acuma te va arde intr-o zi!

mie mi-a facut, o prietena "buna" a mea, foarte mult rau, pe toate planurile, macinata de invidie, rautate si egoism, f. multi ani din viatza, fara sa stiu, iar acum este f grav bolnava, a fost operata si are tot aparatul femeisc scos, nu o sa mai poata face copii!
DECI, VEI PLATI SI TU, MAI RAU, POATE O SA-TI CRESTI COPLILUL SOLA, POATE VIITORUL TAU SOT O SA AFLE CE POAMA AI FOST SI NU O SA MAI AIBA INCREDERE NICODATA IN TINE, ORICUM VEI PLATI, PT CA ASA ITI TREBUIE DACA TE BAGI UNDE D-ZEU A UNIT DOI OAMENI IN CASATORIE!



NU GENERALIZEZ, SUNT SI CUPLURI CARE NU SE INTELEG, DAR AICI, BAIATA SOTIE NICI MACAR NU STIE, O FI O DULCE SI O FRUMOASA, descrisa urit si infect de penibilul caruia vrei sa-i faci plod,iar tu probabil nici nu te compari cu ea!

inuca
Postat pe 5 Februarie 2009 15:50
@ inuca:
nici nu stiu daca sa ma umfle rasul sau sa ma minunez de "capcitatile" unor femei ( recte tu si altele ca tine) de a arunca tot veninul pe care-l aduni in zeci de ani ( pt ca - din exprimare si "cultura bisericeasca" cred ca ai cel putin 60-65 de ani- doar o batrana ar putea gandi asa) in doar cateva fraze:
E lesne de observat ca cineva care arunca asa usor cu invective a avut "mari incercari" pe subiectul respectiv/
Te intreb eu: daca nu esti in stare sa judeci nici macar pentru tine - de ce te repezi cu imprecatii la adresa cuiva pe care n-o ( sau nu-l) cunosti?
G_I_JOE
Postat pe 6 Februarie 2009 15:06
inuca, esti ca un tun aruncator de injurii,fata a cerut un sfat daca nu -l poti da las-o in pace.
problemele tale nu au nici o legatura cu ea si nu uita ca viata iti poate oferii maine ce nu ai visat astazi sau ce nu crezi tu ca vei face vreodata asa ca nu arunca cu pietre poate maine esti tu cea in care se va arunca.
asa ca relaxeazate si nu mai fi asa inversunata impotriva unor persoane pe care nu le cunosti.
adistefi1970
Postat pe 11 Martie 2009 23:30
parerea mea e ca nu trebuie sa amesteci lucrurile. amanta e amanta si atat. nu te baga in casnicia unor oameni. nu se mai gasesc barbatzi????
cristi_nne
Postat pe 24 Martie 2009 08:14
Frate, eu despre ce ar trebui sa faca fata asta habar n-am... Da' titlul m-a dat pe spate!
Ia ascultati aici: "In postura de amanta (puncte-puncte) e bine sa duci LA CAPAT o astfel de relatie?

Moaaa! E scris adanc! Sa-mi zica si mie cineva CARE e CAPATUL unei "astfel de relatii"?
Dor_a
Postat pe 24 Martie 2009 08:26
De la: inuca, la data 2009-02-05 15:50:11nu te supara, tu, cea care ai deschis subiectul, DAR ESTI O PETARDA! si naiva, crezi ce-ti spune ala!
stiu un caz asemanator, in care s-a consumat o iubire intensa intre un el insurat si o ea amanta, si dupa 3 ani el a parasit-o, desi ii promisese luna de pe cer!

barbatii nu inseala niciodata cu femei cuminti, si daca ai avea PUTIN RESPECT PT. TINE AI STA IN CAPUL MESEI, CA O REGINA, SI TI-AI GASI UN BARBAT LIBER SA TE ADORE, DAR ASA, MANINCI FRIMITURILE ALTEIA, SI STAI PRECUM CAINELE ,LA PICIORUL MESEI / AL LUI!

ORICUM, AI UN STIGMAT F URIT, MEREU VEI FI O AMANTEZA, si daca o sa-ti continui viatza cu un alt barbat, ceeea ce-ti doresc sincer, tot va afla , si ai sa vezi cca ceea ce faci acuma te va arde intr-o zi!
mie mi-a facut, o prietena "buna" a mea, foarte mult rau, pe toate planurile, macinata de invidie, rautate si egoism, f. multi ani din viatza, fara sa stiu, iar acum este f grav bolnava, a fost operata si are tot aparatul femeisc scos, nu o sa mai poata face copii!
DECI, VEI PLATI SI TU, MAI RAU, POATE O SA-TI CRESTI COPLILUL SOLA, POATE VIITORUL TAU SOT O SA AFLE CE POAMA AI FOST SI NU O SA MAI AIBA INCREDERE NICODATA IN TINE, ORICUM VEI PLATI, PT CA ASA ITI TREBUIE DACA TE BAGI UNDE D-ZEU A UNIT DOI OAMENI IN CASATORIE

NU GENERALIZEZ, SUNT SI CUPLURI CARE NU SE INTELEG, DAR AICI, BAIATA SOTIE NICI MACAR NU STIE, O FI O DULCE SI O FRUMOASA, descrisa urit si infect de penibilul caruia vrei sa-i faci plod,iar tu probabil nici nu te compari cu ea!


Asa s-a'ntamplat la tine in catun? A aflat? Si de aici tragi tu concluzia ca pe tot Pamantul asta mare, tot asa o sa li se intample tuturor, ha? Si signorinelor din Roma, Venetzia, Riccione, si mademoiselelor din Paris, Lion, Rennes, Coasta de Azur, Monreal; si senoritelor in Barcelona, Madrid, Lima, Ciudad de Mejico, Buenos Aires, si damen-lor din Munchen, Berlin, Viena, si miss-elor din New York, Miami, Los Angeles, Atlanta, Las Vegas... Sa nu le uitam pe cele din Moscova, Beirut, Erevan, Dubai, Jakarta, Kuala Lumpur, Ulan Bator, Bangkok, Pretoria, Gaborone, Dodoma (hai ca m-a busit rasu' prea tare... )

LUME-LUME! De la Polu' Nord pana la Tara de Foc, beware! Fetele care au fost sau vor fi amante vreodata or sa ramana fara... stati asa ca nu-mi amintesc expresia exacta... A! Da! "Aparatul femeiesc" ( )
De la "Inuca" de la Poparlaca din Deal citire!
Frate, n-oi fi de acord cu fata asta de a deschis topicul, da' tu vorbesti de "petarde"? Thoaaamne!
Dor_a
Postat pe 24 Martie 2009 08:45
De la: iulia_little, la data 2008-03-08 08:43:29eu zic sa te mai gandesti...daca te-ar iubi de adevaratelea, ar fi divortat pana acum, mai ales ca zici ca nu are copii...deci, ce-l retine? esti in situatia clasica a amantei care-i pacalita de barbatul insurat ca o sa divorteze si se va insura cu ea...finalul il stii deja...nu va divorta si nu se va insura cu tine...exceptiile sunt rarisime...pe langa asta, chiar vrei sa-ti duci viata langa un barbat care minte si insala? cum o minte si o insala pe sotia lui actuala, asa va face si cu tine, in cazul in care vei fi totusi una dintre rarele exceptii si va divorta si se va insura cu tine. nu te amagi cu gandul ca nu e asa, pentru ca, daca ai mintit o data sau ai inselat o data, o s-o mai faci cu siguranta...si ce legatura are un bebe? cum ar putea un bebe sa-l faca sa se hotarasca daca pana acum nu s-a decis? eu zic sa renunti la relatie si sa-ti cauti un alt barbat, care sa fie liber...am avut o prietena foarte buna care a trait exact ce traiesti tu...finalul, trebuie sa-l stii ca sa-ti dai seama la ce te poti astepta, e ca ea a facut copilul si acum il creste singura...el nici n-a vrut sa vada copilul, si de recunoscut l-a recunosct doar cand a fost dat in judecata...si tot asa a fost obligat la pensie alimentara...si e si acum cu nevasta aia grasa si urata pe care zicea ca n-o suporta si o va parasi pentru prietena mea, amanta...deci, gandeste-te bine ce faci, daca nu vrei sa cresti singura copilul...daca nu te deranjeaza ideea, si esti dispusa sa accepti in continuare sa fii doar amanta lui, si sa stai langa un barbat mincinos si infidel...problema ta!



Iulia little

Christienne

Dar mai nimeni din femeile astea nu incepe macar prin a o mustra pe aceasta femeie??De ce sa acceptati in subconstient ideea de a avea o relatie cu barbati casatoriti??Probabil ca tot femei sunteti si ati accepta cu usurinta legaturi extraconjugale,si mai rau,cu barbati casatoriti??
Nu imi vine sa cred unde s-a ajuns cu nivelul femeilor de a accepta compromisuri!
Uitati-va la postarile mele si cititi-mi povestea...Eu am luptat pentru relatie,desi am aflat ultimul de copil-doar la maternitate,am recunoscut fetita care are 4 ani acum...am sprijinit-o in scoala postliceala timp de peste 2 ani si tot nu a terminat-o...I-am vorbit frumos,nu am jignit-o,batut-o...I-am oferit inel cu diamant,doar sa ma ierte si pt ce nu am gresit...De 4 ani ii platesc bani fetitei din constiinta pt ca nu am acceptat sa platesc pensie alimentara pt ca nu ma consider vinovat...Iar acum nu ma lasa sa vad fetita de 3 luni de zile...Din cauza asta sunt atat de pornit...Femeile sunt cele care isi fac viata amara pentru ca nu sunt capabile sa aleaga ceea ce merita...Nimic din ceea ce fac nu o fac constient....De ce isi dau seama prea tarziu?Nu sunt destui barbati liberi?
De ce nu recunoasteti ca,ca majoritatea femeilor,aceasta femeie a vrut siguranta?Pot pune pariu ca acel barbat avea situatie financiara cel putin buna,iar ea,ea s-a indragostit de siguranta pe care i-ar fi acordat-o barbatul casatorit...Incep sa cunosc cazurile pe dinafara...Cate dintre femeile actuale se mai gandesc in alta parte decat la pozite si siguranta financiara?SCAPA CINE POATE??!!
lynx
Postat pe 24 Martie 2009 17:38
mai fetelor fara rautate va spun nu mai jigniti si judecati unde nu cunoasteti,bun,sunt de acord sa fie pareri pro si contra dar nu e cazul sa o jigniti in halul asta,nu sunt de acord nici eu cu postura de amanta asa cum se exprima ea dar nu trebuie nici sa aruncam cu pietre,pana la urma e viata ei,sunt deciziile ei si pana la urma nu e ea singura vinovata in povestea asta,ea e singura,s-a indragostit de un barbat insurat,il iubeste...bun...dar el de ce o iubeste pe ea?sau ma rog...nu renunta la relatia k ea?daca erau toate bune in relatia lui k sotia de ce are o relatie cu ea?de ce nu va ganditi k in viata se intampla multe si niciodata nu stii ce te asteapta,ea oricum ne citeste noua mesajele dar tot ce simte ea face pt k desi cred k e constienta de situatie,ne da unora dreptate,se gandeste ca nu e bn ce face dar dak inima ii spune altceva?nu stie ce sa faca...parerea mea...draga mea,alegerea este la tine,gandeste-te insa bine,de10ori daca e nevoie si fa alegerea buna...ai grija de u si voi toate de pe aici.pop!si sper k nu v-am suparat,dak da imi cer scuze!:-*
angel_05
Postat pe 26 Martie 2009 09:43
De la: Christinne, la data 2008-03-08 00:36:31Dupa cum v-ati dat seama din titlul subiectului....am o relatie cu un barbat casatorit....de ceva vreme, cam de 1 an jumate...Ne iubim mult, tinem unul la altul, dar exista o piedica mare...e insurat...si acest gand ma macina tot mai mult, mai ales ca si diferenta de varsta este de 13 ani... Dar parca ne stim de-o viata, ne-am invatat unul cu celalalt, ne facem planuri impreuna, isi doreste enorm de mult un bebe...dar pe mine ma sperie gandul...ma simt si vinovata ca-i destram familia (copii nu are)...parintii mei nu stiu despre relatie, sigur NU vor fi de acord:( si din aceasta cauza nu mai stiu ce sa fac...sa ma lupt pentru dragostea noastra?? nu stiu cat mai suport acest statut de amanta.El spune ca un bebe ar urgenta totul, ar putea divorta mai rapid...
Dar nu vreau ca un bebe sa faca, sa fie pretextul ca sa fim impreuna...ce ma sfatuiti????????


Bun.Din afara e ushor sa judeci la rece si 99% dintre cei carora le ceri sfaturi ti'ar spune la fel:paraseste'l. Sa zicem ca divorteaza,voi va casatoriti...iar prin natura noastra,este inevitabil lucrul asta,ne schimbam. Ce te face sa fii asa de sigura ca peste 5-10 ani nu vei ajunge in postura bietei neveste pe care o are??? Personal nu imi plac lashii. OK,e insurat,nu isi mai iubeste nevasta,a facut tot posibilul sa alunge rutina,monotonia din relatie?Cum a luptat el pt casnicie? Ce crezi ca va face pt tine,daca va veti casatori?Iar monotonia intervine daca nu faci nimic ca sa previi. Va lupta pt tine? Sau se va retrage in bratele alteia?
Dupa mai bine de un an,de relatie extraconjugala...femeia care l'a luat de sot din dragoste,sa fie inshelata asa misheleste?Fara nici o mustrare de constiinta? Ce fel de barbat e asta? Daca tot poarta pantaloni,sa se adune,sa fie barbat.sa puna capat casniciei,daca tot e asa nefericit.
Nimic nu e imposibil cand vine vorba de fericirea noastra. Ca o vorba veche,dar f adevarata: in dragoste si in razboi totul este permis.
Dar intai analizeaza la rece..asta e sfatul meu.Succes!
lighton
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:18
De la: Dor_a, la data 2009-03-24 08:26:46Frate, eu despre ce ar trebui sa faca fata asta habar n-am... Da' titlul m-a dat pe spate!
Ia ascultati aici: "In postura de amanta (puncte-puncte) e bine sa duci LA CAPAT o astfel de relatie?

Moaaa! E scris adanc! Sa-mi zica si mie cineva CARE e CAPATUL unei "astfel de relatii"?

si eu am vazut acest subiect de multe ori si de fiecare data m-am intrebat exact acelasi lucru
kitty_krieger
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:23
De la: Christinne, la data 2008-03-08 00:36:31Dupa cum v-ati dat seama din titlul subiectului....am o relatie cu un barbat casatorit....de ceva vreme, cam de 1 an jumate...Ne iubim mult, tinem unul la altul, dar exista o piedica mare...e insurat...si acest gand ma macina tot mai mult, mai ales ca si diferenta de varsta este de 13 ani... Dar parca ne stim de-o viata, ne-am invatat unul cu celalalt, ne facem planuri impreuna, isi doreste enorm de mult un bebe...dar pe mine ma sperie gandul...ma simt si vinovata ca-i destram familia (copii nu are)...parintii mei nu stiu despre relatie, sigur NU vor fi de acord:( si din aceasta cauza nu mai stiu ce sa fac...sa ma lupt pentru dragostea noastra?? nu stiu cat mai suport acest statut de amanta.El spune ca un bebe ar urgenta totul, ar putea divorta mai rapid...
Dar nu vreau ca un bebe sa faca, sa fie pretextul ca sa fim impreuna...ce ma sfatuiti????????



pf...................................ce gen de femei distruse!Roata se intoarte mereu!!!!!!!!!!!Ai grija,vei fii si tu in postura de sotie inselata!
bebe_Cristina
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:30
Da, lupta pt dragostea ta, daca il iubesti. Nu trebuie sa renunti la o dragoste adevarata doar pt ca ai ajuns 'a doua' la el. e drept, el ar trebui sa decida cine e in plus in viata lui, tu sau sotia lui, dar daca nu o face, fa-o tu. O iubire nu este mai putin autentica daca nu este considerata legitima de .... public.Lupta daca crezi sincer ca merita. Ia decizia singura, fara sa tii cont de parerile altora. Tu iti traiesti singura viata, nu traiesc nici vecinii, nici parintii, nici ... etc , viata ta si zbuciumul tau. Lupta si fa orice pentru barbatul pe care-l iubesti, daca crezi ca-l vrei. Lupta sa nu mai fii vioara a doua, sa nu mai fii singura in concediu, de Craciun si revelion, sa te duci cu el la Inviere, sa aduceti impreuna lumina in casa voastra...... Lupta sa nu te mai simti vinovata, ca o infractoare, sa poti iesi cu el 'si pe lumina'. Nu tu trebuie sa te gandesti la sotia lui. Daca el s-a indragostit de tine, casatorit fiind, nu trebuie sa te simti vinovata - inseamna ca ceva nu mergea in casnicia lor, iar in locul tau putea fi altcineva. Si acea 'alticineva' sa fie mai putin scupulos. Decide singura, cu toata obiectivitatea de care esti care esti capabila, daca el e omul cu care vrei sa imbatranesti, si 'ia taurul de coarne'! Stii ca in dragoste si in razboi totul este permis?
Kudika_ELA
Postat pe 20 Aprilie 2009 11:37
Nu inteleg ce treaba are postura de amanta cu aducerea pe lume a unui copil? Si cum poate el sa itzi ceara sa aduci pe lume un copil atat timp cat tu inca ai acest statut de amanta, adica nici o sigurantza?
Aladiah
Postat pe 20 Aprilie 2009 14:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire inposibila 11 De la: elfuletz5 9 Martie 2009 23:49
eu capricorn....el fecioara..... 4 De la: Raluca_SA 10 Septembrie 2009 20:43
Mama nu mi-l acceapta..ce fac??un sfat...va rog. 331 De la: Alyna_Catalin_2 10 Iulie 2013 12:18
Oare chiar vrea ceva serios? 6 De la: kudika_7509 16 Mai 2012 18:02
Amanta lu` tata 61 De la: kudika427839 7 Septembrie 2011 21:09