Setari Cookie-uri

cum sa fii un sot perfect

am citit parerile voastre cu privire la "sotul perfect"...ei bine..nu am decat 22 de ani, nu sunt maritata (cel putin nu cu acte ;)) dar, dupa mine, reteta sotului perfect nu exista..exista doar sotul pe care poti sa ti`l "faci" ca sa zic asa, pefect. Ideea e ca intro casnicie, oficiala sau nu, trebuie sa intelegi ca barbatul pe care ti l-ai ales nu se va schimba (vad si aud tot timpul femei care vor sa`si educe partenerul intrun fel sau altul)..daca inainte era tandru, bland si atent cu tine, cred eu ca asa va fii si dupa casatorie..dar daca era artagos, egoist sau mai stiu eu cum..asa va ramane..eu stau cu iubitul meu intro garsoniera inchiriata de vreo 3 luni..suntem cam necopti dar incercam sa traim prezentul...logic ca sunt dispute mai mari sau mai nejustificate, normal ca poate, doar poate ne intrebam in sinea noastra de ce am facut acest pas..dar apoi il vad cum imi zambeste, cum ma ia in brate si imi dau seama...il iubesc! iar acest lucru face din el sotul meu perfect..nu coteaza cine spala vasele, cine duce gunoiul sau cine gateste..important e sa faci aceste lucruri cu draga inima si cel mai important e sa stii ca pers iubita este alaturi de tine...imi cer scuze daca prin ceea ce am scris lezez parerile vreunei persoane..e numai opinia mea... :)
ice_angel
Postat pe 3 Septembrie 2008 20:06
geeeeoooo esti fantastic.... pai tu ce ai???
cred ca duce gunoiul este singura sarcina de la care as trage chiulul aaaa si "coboratul in beci dupa muraturi".....asa ca...e rasndul tau sa duci gunoiul ca altfel stai o saptamana afara lenjerie curata....

dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Septembrie 2008 16:49
Nu cred ca exista o "reteta" pentru un sot/sotie perfecta, cel putin nu una general valabila. Ideologiile, gusturile, inclinatiile, obiceiurile difera de la o persoana la alta, iar de aceea aceasta reteta ar fi diferita de la o persoana la alta. Compatibilitatea (atat din pct de vedere al mentalitatii, cat si sexual), respectul si dragostea insa cred ca ar putea fi ingredientele unei relatii reusite.
LaMishto
Postat pe 7 Septembrie 2008 18:38
De la: io_me_sicumine, la data 2008-09-06 16:49:10geeeeoooo esti fantastic.... pai tu ce ai???
cred ca duce gunoiul este singura sarcina de la care as trage chiulul aaaa si "coboratul in beci dupa muraturi".....asa ca...e rasndul tau sa duci gunoiul ca altfel stai o saptamana afara lenjerie curata....




ioiii!!
n-am beci, asa ca ramene sa ne impartim zilele in care ducem gunoiu'.
azi il duci tu!

Postat pe 7 Septembrie 2008 20:38
beci am eu....si te duci dupa gogosari si castraveti murati evident,daca vrei salata de beof....ornata si mmmmmm buna

cat despre gunoi deja e seara si seara nu se duce gunoiul deci e randul tau maine dimineata...asa ca il duci tu....
dandanaua_reloaded
Postat pe 7 Septembrie 2008 20:45
reao! ma faci sa poftesc la salata ta!!

Postat pe 7 Septembrie 2008 21:00
hai ma ca duc eu gunoiul, da' spalat careva vasele..

Postat pe 7 Septembrie 2008 21:00
si uite-asa se naste un triunghi amoros in care unul gateste,altul duce gunoiul si nu in ultimul rand unul se duce in beci dupa muraturi...
deci avem ingresientele unei casnicii fericite in......3...
daca nu este clar ne explica geo care pe alt topic o las pe amme sa cada pe sub birou....rusinica!!!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 7 Septembrie 2008 21:05
no ca o luam si pe ea...cineva trebuie sa dea si cu aspiratorul...
ammeeeeeeeeee! unde esti? iesi de sub birou..

Postat pe 7 Septembrie 2008 21:08
no apai acu cum ii zice la asta asa in 4?????

geo disparusi mai mama????
dandanaua_reloaded
Postat pe 7 Septembrie 2008 21:14
simplu-menage a quatre... sau a n luate cate n(scuze da' matematica mai stiu doar pana la nivel de clasa a 8a)..daca mai apar doritori..

Postat pe 7 Septembrie 2008 21:18
patrat amoros! sau dreptunghi!?
sunt aici, avusei putina treaba. am dus gunoiu, am spalat vasele si am adus ingredientul principal pentru salata.
no, acu' sa va vad!! cine-i prima!?

Postat pe 7 Septembrie 2008 21:34
la ce?!

Postat pe 7 Septembrie 2008 21:36
doamne, ce ma mananca limba!!!
adica io ma chinui sa fiu un sot perfect...degeaba!?

Postat pe 7 Septembrie 2008 21:38
daca te mananca doar limba m-am linistit nitel...

Postat pe 7 Septembrie 2008 21:44
Ingredient principal? Ce ai adus acolo? ulei sau otet? Da pune-l odata in salata aia, nu dormi cu el in mana
amme22
Postat pe 7 Septembrie 2008 21:45
De la: inocica, la data 2008-09-07 21:44:26daca te mananca doar limba m-am linistit nitel...



astept rasplata pentru papilelele mele gustative. si pentru limba
vreau salataaaaaaa!

Postat pe 7 Septembrie 2008 21:48
uite sefu' meniul serii-salata de vinete si cascaval pane
la alegere- sau iaurt
daca nu te saturi,desert-inghetata cu alune caramelizate,chec si un

Postat pe 7 Septembrie 2008 21:58
limba mea iti multumeste! se simte pe deplin satisfacuta!
ce festin , ce deazmat gastronomic!!

Postat pe 7 Septembrie 2008 22:02
limba mea iti multumeste! se simte pe deplin satisfacuta!
ce festin , ce deazmat gastronomic!!

Postat pe 7 Septembrie 2008 22:02
ai repetat de 2 ori ca esti satisfacut. Ai mancat-o si pe inocica?
amme22
Postat pe 7 Septembrie 2008 22:04
deci.... pofta mare in continuare...geo ma bucur ca in in sfarsit ti-am satisfacut macar una dintre "pohte" si acu dupa atata oboseala ma bag la somnic...
nu uita te rog frumos ca maine dimineta tu duci gunoiul este randul tau evident
dandanaua_reloaded
Postat pe 7 Septembrie 2008 22:09
am inteles draga mea.asa voi face, da' in seara asta dormi tu la perete!

Postat pe 7 Septembrie 2008 22:16
De la: amme22, la data 2008-09-07 22:04:48ai repetat de 2 ori ca esti satisfacut. Ai mancat-o si pe inocica?



nu vezi ce zambet imens are pe buze? :P

Postat pe 7 Septembrie 2008 22:17
tocmai ca vad; de aceea ma grabesc sa plec la somn; nu de alta... dar mai stii pe cine ti se pune pata?
v-am pupacit. O noapte magica!
amme22
Postat pe 7 Septembrie 2008 22:21
si peste toate ...sa te rasfete...cosmetice Tesori d'oriente-Italia http://www.magazine-online.ro/cosmeticeItalia/ Sunt super...pt cele interesate nu ezitati sa ma contactati Sorin 0722.25.98.99

Postat pe 7 Septembrie 2008 22:26
acu sefu' daca am terminat cu tine...ma duc sa satisfac si papilele barbatului meu...

Postat pe 7 Septembrie 2008 22:38
Sotul perfect pentru tine poate fi cat se poate de imperfect din punctul altuia de vedere.Este o vorba"Nu e frumos ce e frumos, e frumos ce iti place".Daca exista dragoste si intelegere.......e de vis.
ionutze
Postat pe 22 Noiembrie 2008 20:32
De la: melyssa, la data 2008-04-08 17:27:31un bun exemplu despre ce se asteapta ei sa fim noi ar fi :Barbatii si gratarul(sper sa va faca si pe voi sa zambiti)

Cand un barbat se declara pregatit sa preia prepararea gratarului, se declanseaza urmatoarea serie de evenimente:
1) femeia cumpara mancarea
2) femeia face salata, pregateste legumele si desertul
3) femeia pregateste carnea pentru gratar, o asaza pe o tava, impreuna cu toate celelalte ustensile necesare si o duce afara, unde barbatul sta deja asezat cu o bere in mana in fata gratarului.
Si aici vine punctul cel mai important al intregii desfasurari:
4) BARBATUL ASAZA CARNEA PE GRATAR!
5) apoi mai multe activitati de rutina, femeia aduce farfuriile si tacamurile afara
6) femeia informeaza barbatul ca, carnea mai are putin si se arde
7) el ii multumeste pentru aceasta informatie importanta si mai comanda totodata inca o bere la ea, in timp ce el se ocupa de situatia de urgenta
Si apoi inca un punct foarte important!
8) BARBATUL IA CARNEA DE PE GRATAR SI O DA FEMEII!
9) apoi urmeaza din nou rutina. Femeia aranjeaza farfuriile, salata, painea, tacamurile, servetelele si sosurile si aduce totul afara pe masa.
10) Dupa masa femeia elibereaza masa, o curata, spala vasele
Si din nou, foarte important!!!:
11) TOTI IL LAUDA PE BARBAT PENTRU CALITATILE LUI IN ARTA GATITULUI SI II MULTUMESC PENTRU MANCAREA SUPER BUNA!
12) Barbatul o intreaba pe femeie cum i-a placut faptul ca nu a fost nevoita sa gateasca si cand observa ca ea e cam botoasa, ajunge la concluzia, ca pe femei nu le poti satisface oricum niciodata.




trist dr adevarat...:))
adinuta_as
Postat pe 3 Decembrie 2008 07:08
sa nu minti.sa fi sincer si dedicat.
taurita61
Postat pe 23 Decembrie 2008 09:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Banii de nunta in cont gresit 49 De la: kudika_944494 28 Mai 2014 23:29
''Scrisoare pentru fostul sot'' 36 De la: 13 August 2012 17:45
Cum se poate adopta un copil in romania? 3 De la: DiavolytaTa 30 Aprilie 2009 19:50
nu stiu cum sa mai abordez problema 32 De la: ioana21_c 22 Aprilie 2014 18:38
te iubesc 105 De la: Max2 6 Decembrie 2011 21:02