Setari Cookie-uri

gramatica - pt cei care nu au nimic bun de spus

ginetta intra si pe celelalte sa vezi soro cita inteligenta........

Postat pe 25 Mai 2008 13:41
janice, nu s-a luat nimeni de tine, imi pare rau ca s-a inteles asta.
amme22
Postat pe 25 Mai 2008 13:42
of! discutabila chestia cu aprinsul repede: referitor la gramatica eu am scrise 2 posturi - altii au postari pe vreo 4 threaduri, pagini intregi scrise cu si despre gramatica, taraboiul asta dureaza de 3 zile deja si se pare ca tot mai multi se lasa angrenati in certurile astea stupide - deci chiar nu ma simt la faza asta.:)
Josie
Postat pe 25 Mai 2008 13:44
stai calma janice,cind se termina treaba cu papuceii dispar toti precum magarul in ceata.pina atunci noi ne distram un pic...te-am pupat.

Postat pe 25 Mai 2008 13:52
ieri cand am intrat pe forum si am vrut si eu sa vad ce mai e nou, am citit pe toate topicurile cum isi dadeau in cap cu gramatica, astfel incat am hotarat sa deschid subiectul aici pt aceia, sa nu se mai oboseasca sa urmareasca lumea pe alte topicuri doar pt atata lucru. Unde mai pui ca mai invatam si noi cu ocazia asta lucruri pe care nu le stiam. Prin urmare nu ai de ce sa te superi nici tu, nici wolfi, nici toti cei a caror parere conteaza pt noi.
amme22
Postat pe 25 Mai 2008 13:56
multumesc amme:) Si france: mda corect si eu am fost la un moment dat genul de persoana care se aprinde repede, dar am avut si eu o faza de-asta pe un forum cu o
cearta inutila si enspe mii de postari aiurea .. am fost criticata de mai multe persoane. ... dupa vreo saptamana in care postam incontinuu si prelungeam si eu cearta aia la nesfarsit .. pana cand la un mom. dat m-am oprit. Am respirat adanc, si am recitit absolut fiecare post al fiecarei persoane in parte care m-a criticat sau si-a spus parerea si am incercat sa fac abstractie de propria-mi persoana si sa ma pun in locul lor si: surpriza ... lasandu-mi orgoliul la o parte am constatat ca cei care ma criticau aveau dreptate a fost o chestie foarte tare.:) Pt. ca si in viata de zi cu zi mai aveam obiceiul sa ma aprind repede si sa intru in polemici inutile si apoi tot eu ma miram de ce x sau y are treaba cu mine, la fel ca si la tine - era o chestie care se desfasura in capul meu - asa zisele "dusmanii" eu singura le atrageam spre mine - cata vreme am remarcat ca spre altii nu erau indreptate am inteles ca cu siguranta undeva si eu la randul meu o dadeam in bara. Am invatat oricum o lectie foarte importanta: ceilalti nu se cearta cu mine de dragul de a se certa - se certau pt. ca si eu o luam la modul f personal si ma certam cu fiecare in parte care indraznea sa ma critice. In momentul in care am reusit sa imi recunosc greselile si sa recunosc ca am o problema - am reusit si sa incerc sa fac ceva in privinta asta - primul pas a fost sa recunosc, lasandu-mi orgoliul la o parte, si sa fiu sincera cu mine in primul rand. Am invatat sa ma temperez si sa nu-mi mai risipesc energia cu certuri inutile - cu siguranta am chestii mai bune de facut decat sa fiu si eu la randu-mi rautacioasa cu altii. Oricum pe acest forum muslim chiar a fost un model pt. mine pt. blandetea cu care se exprima incercand sa nu-i 'striveasca' pe ceilalti. Te pup si eu france si sper sa citesti cu atentie ce am scris.
Josie
Postat pe 25 Mai 2008 14:17
PS: ma scuzati de OFF TOPIC:)
Josie
Postat pe 25 Mai 2008 14:17
ti-am spus ca esti mica dar inteligenta.in schimb eu nu sint o persoana colerica nici in viata de familie si nici in societate.cumva aici refulez si eu.desi in esenta par nevrozata nu sint ci ma amuz.intradevar am au scos ce este rau in mine cind s-au luat de pozele mele de la mariaj pentru ca pentru mine sint sfinte.atunci mi-am dat seama ca invidia nu are virsta deoarece mi sa parut ciudat.in fine eu nu iau totul in serios si nici in suflet nu raman lucrurile rele.aici e singul loc unde am contact cu romanica noastra si unde am prieteni iar daca ceilalti nu ar exista nu ar avea sare si piper forumul asta.te pup si o zi buna!

Postat pe 25 Mai 2008 14:53
EEE..mai fetelor..pei va puneti toate de acord...?? Eu cu cine ma mai "cert" ??? Offf sa vina Oana...odata din vacanta...ca nu se mai poate...Ce dor imi e de-un contrazis argumentat asha...:))) Ma duc la tzate ..poate poate ..ceva..ceva...gramatica ...:)))
mia_mia
Postat pe 25 Mai 2008 15:01
cu janice nu aveti motive ca nu vorbeste ca altii mult si prost si fara rost.rabdare ca luni avem treaba .......deci odihneste azi scumpa ta inteligenta .sa nu dea dracii sa raman singura cu literatii ........au dar maine avem la gramer litera C.........uau se ingroase gluma!

Postat pe 25 Mai 2008 15:07
of france eu tocmai la asta ma refeream ... si oana are poze de la mariaj, si cleopatra si luciana; astea sunt doar cele pe care le-am vazut eu; acum nu stiu ce fel de mesaje ati primit fiecare in parte referitor la pozele respective si daca cu toate care isi afiseaza poze in rochie de mireasa are cineva probleme. Mi se pare o prostie sa te iei de pozele cuiva - fiecare posteaza ce vrea ... mie una imi plac toate pozele:) O sa pun si eu cand ma marit:)
Josie
Postat pe 25 Mai 2008 15:16
mesaje libidinoase....oricum nu conteaza pt ca amintirile placute nu ti le poate lua nimeni,oricat de urat ar vorbi despre poze .umpleti-i de "nivel de cultura" fetele pe cei care va calca pe nervi si pana a urma vor intelege aluziile.a grsi e omeneste,si chiar daca femeia nu e considerata de catre unii ,om, noi ne respectam prea mult ca sa le permitem literatilor sa ne mai enerveze cu rautati.nu mai bine le raspundem.....la acelasi nivel???? cum am facut-o de altfel sa le demonstram ca citim si altceva in afara de forumul de pe kudika????pe mine m-a amuzat teribil ca il poti face prost pe un om in atatea feluri,dar.....cu substrat, inca ma amus,recitind....
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Mai 2008 20:54
m-am intors mia.. :) dar din pacate constat ca numai lucruri inutile se discuta (in continuare) pe acst forum.. va tot plangeti ca se leaga lumea de gramatica voastra da' tot voi deschideti subiecte noi legate de acest lucru.. of of.. cred ca imi iau talpasita de pe acest site, nu-mi place deloc ce citesc pe-aici.. multa vorbarie goala.. ma intreb cum o sa fie dupa ce e gata concursul vietii?? pustiu..
oana81
Postat pe 26 Mai 2008 01:45
bon couraje,scumpa noastra oana!

Postat pe 26 Mai 2008 11:57
he he, france.. eu cand o sa o fac o sa o fac definitiv.. nu sunt genul care latra dar nu musca.. ca altii ;) si nici nu vreau ceva ,, campanie de revenire,,
oana81
Postat pe 26 Mai 2008 12:03
bravo oana,asa te vreau fii barbata.unde papucii nostrii vrei sa pleci????????? ce mai facem noi fara tine???????ne abandonezi????????lasi singur haremul????te gasim noi .......aia cu muscatu sa stii ca musc rar dar smulg si carnea.in viata am muscat odata ,o singura persoana si cred ca nici acum nu sa vindecat muscatura.in schimb am nevoie de lucruri mult prea serioase nu de mici nevinovatii si uneori de ani buni.

Postat pe 26 Mai 2008 12:12
nu plec france, nu inca cel putin.. ziceam doar ca ma gandesc la asta.. si eu de obicei ma gandesc destul de mult timp pana sa iau o decizie :)
oana81
Postat pe 26 Mai 2008 12:14
tres bien!

Postat pe 26 Mai 2008 12:21
draga Oana,in marimia desteptaciunii tale(esti chiar o fata desteapta,pe bune,daaaar cam fara simtul umorului,cam prea sobra,draga mea!!!),tu chiar crezi ca initiaram"discutii" d'astea "savante" de dragul...papucilor???....hai sa fim seriosi!!....fuse doar o coincidenta,draga mea!!....si acum vorbesc foarte serios....si ca sa vezi ca e adevarat,asteapta sa se termine concursul si o sa observi ca noi tot vom fi prezente p'aci,ca noua ne place sa ne mai si relaxam,spre deosebire de altii!!!...asa in felul nostru....nu te supara pe mine,ca nu am vrut sa-ti aduc "afront" personal,dar mi-ar placea ca oamenii sa aiba putere sa mai si iasa de sub "jugul" strss-ului cotidian si sa mai si glumeasca !!!....eu chiar nu am nimic cu tine si pana acum nu "te-am deranjat" cu raspunsuri prea multe la parerile tale si nici n-o s-o fac prea des....dar vreau sa inteleaga lumea ca nu am postat atatea subiecte ,in ultimul timp,da dragul concursului,ci pur si simplu pentru ca asa a fost sa fie....cu credinta ca s-a inteles ceva din mesajul meu.....razboinicele mele!!!....la luptaaaa!!!....p.s.- draga Oana eu te"cunosc" inca de la concursul cu week-end-ul la munte si ,sincer,te-am apreciat si te-am votat....ai fost o mireasa foarte frumoasa si cu stil....si eu sunt stilata,sa stii...daca m-ai cunoaste in realitate,ai observa asta...dar,ce sa-i faci,imi place sa ma mai si prostesc cate odata,ca sa nu fac riduri...te pup...

Postat pe 26 Mai 2008 12:21
ai dreptate etta, uneori sunt prea sobra.. dar lucrez la asta!
oana81
Postat pe 26 Mai 2008 12:23
si apropos de gramatica....fratilor,se intampla si la case mai mari!!!....cat imi e de simpatica Teo(puteti sa ma condamnati ,dar asta simt eu!!),azi imi venea sa o "huidui"....sa vedeti cum sustinea sus si tare(si cu mare convingere!!) ca SA STII si SA FII se scriu cu UN SINGUR "I"!!!...si mai facea si misto pe tema asta....da' las' ca au grija de ea carcotasii,sunt siiiiguuuraaa....asa caaa....

Postat pe 26 Mai 2008 12:26
Oana ..te ajut??? :))) Been there..done that..:)))
mia_mia
Postat pe 26 Mai 2008 12:29
nu,draga mia...ca n-am apelat la caramb cu Oana...a fost doar asa,o mangaiere cu pana cu puf...de la papuceii lu'nasa....scuze,nasa...a fost o urgenta...promit sa-ti aduc alte pene pentru papucei...

Postat pe 26 Mai 2008 12:40
mersi mia.. dar fac fata si singura ;))
oana81
Postat pe 26 Mai 2008 12:42
Nu v-am uitat...si dam si litera C azi ..Pai sa vedem ...cuvinte care incep cu litera C ...comedie...ca asta se intampla pe aciea..:))) despartim acum ...co-me-di-e...daca vrem sa articulam ...hotarat ..comedia...nehotarat ..o comedie...se poate folosi ca si substantiv...Comedia este buna!...si va las sa completati ..:)))) ca prea ma dau desteapta :))))) Poate am gresit draq pe undeva ..ca ma mancati vulpilor ..:))))
mia_mia
Postat pe 26 Mai 2008 12:43
compasiune,credinta,compliment,curaj,comportament civilizat,compatibilitate,comunicare,candoare,control.....dar sa dam si exemple de-alalalte....c..at,capusa(ca duneaza!!)..."cocos"(e intre ghilimele,vazurati ,nu??),comentator(exagerat),capcaun,chior(ala care nu vede barna din nasul lui!!!)....eh,cum ma descurcai,doamna prefesoara??....imi dai 10 sau nu??....

Postat pe 26 Mai 2008 13:02
Meriti 10 10 10 ..de 3 ori 10 ..Etta ...inca putin si trecem clasa:))) Sper ca nu is eu doamna profesoara?!?!!? :))) Ca nu dispund de nici o inclinatie didactica...sau ..???!?! :))))))
mia_mia
Postat pe 26 Mai 2008 13:12
compasiune.....;;care este baza moralitatii......eu iubesc rau pe SCHOPANHAUER ala.

Postat pe 26 Mai 2008 13:13
draga,cum eu ma facui patroana pe acest site si tu devenisi doamna profesoara!!...de gramatica ..e ceva rau in asta???....si multumesc de note,da'io ma multumesc doar cu unul(de 10)...si apropos sa stiti ca in clsa a cincea(mama ,cat a trecut de-atunci si su tot imi amintesc!!) am avut....7 de zece...la ...geografie...ha ha ha...pe bune ,am avut....dovada ca stiu sa ma descurc pe firul asta de apa intortocheata.....si stiu si cum sa ma orientez ca sa...scot camasa....

Postat pe 26 Mai 2008 13:18
:)) ptiu pe voi. simpaticelor! :)) etta sa stii ca nu te uit cu pufuletu'!
iar, referitor la gramatica, eu una tare m-am distrat pe seama celor care sint tare indarjiti pe tema asta.
o viata avem! si sa o petrecem umflati in fundulet?? :))
e prea scurta, asa ca dragilor un zambet nu strica!:)

Postat pe 26 Mai 2008 13:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Licenta nota 10 9 De la: 4Life 7 Ianuarie 2011 09:32
Franta si minciunile Islamiste 28 De la: kudika_991915 29 Noiembrie 2015 22:13
Ajutati'ma va rog :) cu o parere .. ceva :-?? 14 De la: kudika037428 5 Martie 2010 01:12
INDIVIDUL SI SOCIETATEA..ACELASI LUCRU? 9 De la: wdy 30 Mai 2008 21:59
buna 2 De la: kudika117207 12 Martie 2010 18:21