Setari Cookie-uri

piercing in buric

Mi se pare foarte frumos un pierce in buric, in nas sau facut in alte parti ale corpului.
De altfel eu am 5 gauri de cercel in urechi, o gaura in nas si una in buric. Le ador. Poate nu ati vazut produsele care sa va placa cu adevarat. Un cercel poate fi mic si finut, sau wild... limitele numai tu ti le poti impune.

Va sugerez un site ce sigur va fi pe masura tuturor asteptarilor www.getwild.ro
miky0225
Postat pe 15 Aprilie 2010 15:04
Mie mi se pare super sexy ... dar acum depinde .. unii barbati prefera fetele mai simple ... dar sunt sigura ca tanjesc si dupa cele mai sexy
kudika172117
Postat pe 24 Aprilie 2010 12:25
Eu mi-am cumparat piercing de vreo cativa ani dar nu am curaj sa imi pun,unei prietene i s-a infectat si a avut numai probleme cu el.E sexy si frumos sa ai dar nu stiu ce sa fac
romina_gia
Postat pe 28 Aprilie 2010 15:34
of of ...fete prostute..:-J...eu vam citit voua comentariile inainte sa imi fak pierceu..si din cauza voastra imi era frika..si mi-am fakut curaj si mam dus...nu ma durut absolut delok..si nu mai credeti toate prostiile "ca se infecteaza si bla bla..:"...dak faci exact cum ti se spune la salon..nu se intampla absolut nimik..eu il am..si chiar nu ma deranjat delok..asa ca..nu mai zicetzi nimik daka nu stiti...
ina16
Postat pe 29 Mai 2010 16:45
of of ...fete prostute..:-J...eu vam citit voua comentariile inainte sa imi fak pierceu..si din cauza voastra imi era frika..si mi-am fakut curaj si mam dus...nu ma durut absolut delok..si nu mai credeti toate prostiile "ca se infecteaza si bla bla..:"...dak faci exact cum ti se spune la salon..nu se intampla absolut nimik..eu il am..si chiar nu ma deranjat delok..asa ca..nu mai zicetzi nimik daka nu stiti...
ina16
Postat pe 29 Mai 2010 16:46
of of ...fete prostute..:-J...eu vam citit voua comentariile inainte sa imi fak pierceu..si din cauza voastra imi era frika..si mi-am fakut curaj si mam dus...nu ma durut absolut delok..si nu mai credeti toate prostiile "ca se infecteaza si bla bla..:"...dak faci exact cum ti se spune la salon..nu se intampla absolut nimik..eu il am..si chiar nu ma deranjat delok..asa ca..nu mai zicetzi nimik daka nu stiti...
ina16
Postat pe 29 Mai 2010 16:47
igiena e foarte importanta,dak ai o igiena riguroasa nu se infecteaza
oana_gabi
Postat pe 29 Mai 2010 16:54
AM SI EU PIERCING IN BURIC DE O SAPTAMANA E NORMAL SA FIE ROSU NU CURGE NIMIC DAR E PUTIN ROSU VA ROG RASPUNDETZI-MI
kudika193321
Postat pe 5 Iunie 2010 21:15
Buna seara.Ma numesc cristiana si am 25 de ani si acum 6 zile mi-am facut un pierce in buric.Nu m-am informat inainte(prost stiu) dar mi l-a facut o prietena de-a mea acasa cu pistol avand grija sa fie totul steril,sunt fricoasa si panicoasa de fel,sincer pe moment nu am simtit nimic si apoi cam 20-30 de minute o usturime suportabila dar deranjanta pentru o persoana ce nu suporta durerea la un grad mai ridicat,am sunat toti prietenii ce au pierce,de 6 zile citesc commenturi legate de aceasta treaba,m-am interesat si la farmacie si situatia sta in felul urmator:nu am infectie(inca,si sper sa nici nu am ) am grija de el in felul urmator: il dezinfectez de doua ori pe zi spalandu-ma intai pe maini cu sapun antibacterian(protex) apoi cu un servetel de unica folosinta innmuiat un pic in apa si cu sapun frec usor acea zona,frec e mult spus,dar am grija ca sapunul sa ajunga aproape de gaura,apoi iau alt servetel curat il ud bine si sterg zona pt a o lasa curata si uscata sa pot aplica baneocin.atat am folosit pana acum,doar o seara am dat cu alifie de galbenele si incepuse sa se inroseasca fapt pt care am evitat.Aduc in discutie faptul ca, gaura fiind data cu un pistol,si cercelul era ca atare adica mic,ca cel de ureche cu surub si ma strangea,dar in cele 6 zile nu am facut nimic altceva decat ce am scris mai sus,nu am intors de el l-am lasat sa se vindece,l-am protejat de haine stramte si am fost foarte atenta cu el,in casa l-am lasat fara nici o haina deasupra pentru a se aerisi corect.Dupa aceste 6 zile m-am decis sa il schimb ca nu mai puteam,ma strangea si incepuse sa se inroseasca,asa ca am mers la farmacie am luat Lidocain spray pt amortire,un cercel initial de spranceana mai mare si simplu fara model si l-am lasat in spirt 5 minute inainte de a-l pune.Nu a mers..si el f mic nu ajungea sa prind filet,prietena mea spalata pe maini si folosind manushi chirurgicale,am ramas asa timp de 20 minute pana a mers ia si a cumparat un cercel tot din titan dar numai tija din titan si cu o pietricica cam mare zic eu,problema mea este ca de jos in sus nu intra neam,si asa am fortat cat de cat deoarece gaura de la cercelul initial dat cu pistolul era f mica si fina.Trebuie avut mare grija sa nu raniti in interior mai mult de cat este deja,si totul steril repet.Am ramas cu el bagat invers,adica piatra deasupra si filetul jos cu speranta ca o sa mai treaca 2 -3 saptamani si sa se vindece,cicatrizeze pana o sa pot sa il intorc fara probleme.Daca am facut bine sau nu voi vedea,continui sa fac ceea ce am scris mai sus mult timp chiar daca pare vindecat,daca cineva a patit asa ceva doresc sa imi povesteasca.Sfatul meu pentru cele mai slabe de inger,daca nu isi doresc din tot sufletul si nu cred cu tarie ca pot trece peste micile dureri si disconfort,somn,transpiratie ca e cald(mai bine toamna zic unii) haine si doar vor in acest anotimp(vara) sa se mai gandeasca o data innainte de a-l face.Va multumesc frumos si o seara buna.Astept sa mai discutam pe aceasta tema si sper sa fie totul bine si sa nu am probleme sa nu fiu nevoita sa il scot dupa atat chin.:*Va pup.
kudika196665
Postat pe 16 Iunie 2010 00:34
Buna am 19 ani si am si eu de aproape o luna , nu am mers nikieri sa imi dau l-am dat acas la o prietena cu branula de la farmacie si apoi am bagat cercel medicinal cateva zile ptr k era foarte mic si ma strangea cei drept si era zi zona rosie un pic ma durea dar nu foarte tare am zis k asa e normal si yo sunt o fricoasa (chiar dk am intr o ureche 5 cercei si toate gaurile date de mine cu mana mea singura in casa) dar in buric un pic de frik am avut k na e o zona mai sensibila in fine am cumparat branula si am fost sa imi dau am dezinfectat zona si in jum de minut aveam gaura in buric si apoi urmatoarele zile am dezinfectat zona de fiecare data cand aveam timp dar nu pe fikre zi cu spirt dar nu e asa de bine cu spirt k mai rau ,,sapa''rana dar nu am bagat de seama k si la ureche tot cu spirt am dar si nu am patit nik si le am de vro 5 ani si ptr buric am cumparat de la farmacie Baneocin care este foarte bun si pe fiecare zi imi dadeam, in prima zi nici vorba de infectie albeata sau altceva dar dupa vro 2 saptamani a aparut foarte putin cateva zile dar am tot dat cu baneocin si nu mai am acu absolut nimic, aaaaa si dupa 4 zile am cumparat cercel de argint cu tija din TITAN ptr k ala chirurgical era foarte mic si ma strangea, nu face ti prostia sa cumparati din otel chirurgical k nu va ajuta deloc in ziua cand yo mi am dat gaura a mai fost o fata care si a dat si dupa 2 sap si a cumparat din otel chirurgical k dupa 2 zile si a pus cu tija din titan adik de argint, am si 2 din otel chirugical dar o sa le port dupa vro 7-8 luni, acum nu mai am absolut nimic la el dar nu il schimb chiar dk se vede k nu mai ai nimik si continui sa imi dau cu baneocin din cand in cand nu pe fiecare zi cand imi aduc aminte.habar nu aveam yo ce sa fac k nu am fost la salon sa aflu am facut yo ce credeam k imi e mai bn si nu am absolut nik si galbenelele sunt bune, asa k dk va doriti CURAJ k nu se int nik doar sa aveti putina grija! BAFTA&CURAJ
kudika196673
Postat pe 16 Iunie 2010 02:18
eu am de cativa ani,mi-am pus intr-un salon specializat,m-a durut foarte tare,s-a vindecat foarte greu dar nu cred ca il voi mai da jos vreodata...deja face parte din eul meu si mi se pare f sexy
Pisikutzza
Postat pe 16 Iunie 2010 21:32
Mie imi place ideea de piercing in buric... si asta in mod special cand este vara!!! am gasit zic eu cateva modele interesante aici: http://www.argintarie.ro/Piercing-din-argint-c-356-s-price-sd-0-pg-1.html
carla10
Postat pe 24 Iunie 2010 12:19
E important ca fiecare sa se simta bine si sexy in pielea lui.
Dar va rog eu nu va mai dati voi cu parerea ce le place baietilor.
PS e vorba de gustul fiecaruia. Nu toti baietii sunt la fel , cum nici toate fetele nu sunt la fel.
Multumim Doamne.
SilverMask
Postat pe 24 Iunie 2010 16:21
mai eu mi-am pus piercing in buric acum o sapt....a durut putin cand a bagat tipul de la salon flexura ,dupa aceea gata.daca ai grija de el nu se intampla nimic....si crede-ma ca dupa nu o s iti para rau ca ti l-ai pus ...e cu adevarat superb
kudika317436
Postat pe 27 August 2010 23:39
e normal s fie putin rosu..dar o s iti treaca
kudika317436
Postat pe 27 August 2010 23:41
funcky tatoo de la romana fa`ti akolo k si eu mi`am facut akolo de o luna am si nam patit nmk pana aqm
kudika320711
Postat pe 9 Septembrie 2010 22:23
eu am pierce in buric facut la spital...mi-a faqt anestezie,kre a durut mai tare dekt orice gaura...=)))...dar...asta eh...sufera baba la frumusetze...:)..gaura se face q branula gri...kte e km foarte mare...:))..in rest totul e oke...arata foarte bn...nuh am nici o problema q el...asea k...datzii inainte fetelor...:)
kudika321779
Postat pe 16 Septembrie 2010 14:08
te face sa fii mai sex-symbol. vrei sa atragi dorinte sexuale si aventuri? pune-ti. vrei sa pari o persoana serioasa si integra care nu tre sa se decoreze ca un pom de craciun pentru a compensa faptul ca nu se simte bine in pielea ei? nu iti pune. este foarte simplu! am avut si eu multe.... prin multe parti si organe, pana m-am maturizat cu adevarat si am inteles ca ele sunt un mecanism de a atrage atentia si de a ne asigura un numar constant de "admiratori". daca as fi inteles asta mai devreme, acum nu as fi plina de gauri si cicatrici: da, gaurile alea se astupa dar niciodata definitiv, se va vedea mereu un punctulet mic acolo. lucrurile naturale pe care le ai tu prin merite proprii sunt acele lucruri pt care barbatul tau te va iubi si peste 20 de ani. daca te va iubi pentru niste silicoane, pierce-uri si niste luciu de buze.... da-ti toate alea jos si vezi iubire atunci.
anestezia
Postat pe 21 Septembrie 2010 13:00
si eu am pierce in buric de un an ... nu l.am dat cu nimic...de durut..cum sa zic :-? m.a durut f putin...prima luna a fost cea mai urata..toti imi spuneau sa il scot k s.a infectat plm...am avut o crema si ma dadeam cu ea cand imi aduceam aminte...adica de 4 ori pana acum :)) si nu a patit nimic ;;) e super dragut...l.am fct la o fta acasa..deci :)))) nu am int pe nimeni..daca se infecta..:-? plm :)) il scoteam :)) ma rog :)) as vrea sa.mi fac in limba dar mi.e frica sa nu afle ai mei..de buric n.au aflat=))) in limba doare?:( vreau neaparat :(
kudika325116
Postat pe 10 Octombrie 2010 15:25
si eu care sunt invatat...si nu pot dormi decit cu degetul pe buric...daca ma ranesc...daca te ranesc...of doamne ce ma fac atunci.unde mai pui ca daca o fi si noaptea....
BEL_AMY1
Postat pe 10 Octombrie 2010 15:51
Eu mi-am facut acum 2 ani si nu m-a durut deloc!Plus ca mi se pare super sexy ;) si imi place sa schimb cercelusii
krisutza
Postat pe 11 Octombrie 2010 06:10
De la: krisutza, la data 2010-10-11 06:10:28Eu mi-am facut acum 2 ani si nu m-a durut deloc!Plus ca mi se pare super sexy ;) si imi place sa schimb cercelusii

deci doar cerceii nu ...degetelul?
BEL_AMY1
Postat pe 11 Octombrie 2010 12:49


e cool
Histria
Postat pe 11 Octombrie 2010 21:52
si eu sunt o fricoasa,dar totusi am facut piercingul la un salon specializat din spania,rezultatul?nu numai ca m-am infectat,dar nu mai am nici gaurica ci doar o cicatrice....poate o sa spuneti ca nu m-am protejat....gresit...am cumparat un spay antibacterian de la acel salon,dar degeaba...dusuri in fiecare seara,degeaba....acum ma interesez de un salon bun in bucuresti pt a-mi face alt piercing care sa astupe cicatricea....asa ca va doresc multa bafta curajoaselor si sper sa nu patiti ce am patit eu...
bdiana75
Postat pe 19 Octombrie 2010 16:48
Buna ftlor! Sa va povestesc ce am patit eu :)
M-am hotarat sa-mi dau pierce vazandu-l pe un amic foarte bun d'al meu cum i-a dat unei tipe. M-am lasat pe mana lui...nu vreti sa stiti ce a iesit. Tija pirce-ului era prea groasa..a durut in draci si in plus nu a putut sa apuce prea multa piele...asa ca peste 3 saptamani de chinuri si tot felul de tratamente(kanamicina, baneocin care cred ca mi-a facut mai mult rau decat bine) am luat decizia de al da jos pentru ca imi era frica ca nu cumva din greseala sa-l sumlg.
Am lasat sa se vindece, nu mi-a ramas nici o cicatrice :D
Iar peste 2 luni m-am dus la un bijutier unde mi-a dat cu anestezic inainte si nu am simtit mare lucru. Probabil era si din cauza adrenalinei..cred ca aveam 120 pulsul :)))
Iar dupa mi-a zis sa incerc sa-l acoper in momentul in care fac baie! Si sa dau cu crema de galbenele si sa-l misc putin cate putin pana crema intra acolo.
Poate va ajuta in vreun fel experienta mea si va dorec burice sanatoase :))
Aleka
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:56
De la: , la data 2008-05-24 12:56:27ce parere aveti de piercing-ul in buric? ne face sa parem mai interesante? arata bine? ne asumam riscuri mari? e inestetic?ce parere au oare barbatii?
kudika358788
Postat pe 27 Ianuarie 2011 02:30
eu mi'am bagat pierce in buric acum 3 saptamani si sincer pe mine ma durut dar asta nu inseamna k si pe tine o sa te doara de pinde d piele de ex sapt trecuta am fost cu o prietena sa-si fc si ea si pe ea nu a durut'o chiar d loc.chiar daca te va durea va fi doar pt cateva secunde.stai linistita daca chiar iti place si iti doresti pierce atunci nu mai astepta k va veni o vreme in care poate iti va parea rau si daca iti fc si te saturi d el til scoti si intr'un an se vindeca complet.deci incearca:P
kudika363142
Postat pe 4 Februarie 2011 14:23
daca alegeti sa va bagati pierce 2 sapt n'aveti voie sa fc baie sau sa mergeti la solar k el si timp de 1 luna sa va fc cu tetraciclina pe la capetele pirsului nu va jucati k el pt k abia ac se formeaza coajba si daca va jucati k el doar o trageti apoi va dura mai mult pana se va vindeca si nu va luati dupa altii cand sp k ii bn sa til misti ca sa nu se prinda coajba d el astea sunt niste bazaconii si daca se prinde coajba de el da asa cv chiar nu vad cum sar putea intampla se prinde doar pt a se vindeca si cand va puneti crema sa nu bagati prea tare catre capete pt k ajunge inauntru si mai mult rau faceti pt k se inmoaie coajba si cade apoi iar trebuie sa asteptati pana se reface.in prima luna o sa simtiti niste injunghii pe la buric dar nu va alarmati k nu ii nimik grav asa trebuie sa simtiti iar in a 2 luna va curge un lichid galben vascos timp d 1 sapt nu va alarmati k nu-i puroi asa trebuie sa se intample si dupa 6 saptamani ii vindecat complet si puteti schimba cercelul medicinal:)nu va fc griji daca aveti grija at chiar va fi totul ok:)
kudika363142
Postat pe 4 Februarie 2011 14:36
eu mi-as pune in limba....sa fiu sexy...
denis_roxana
Postat pe 7 Februarie 2011 13:33
deci..parerea mea un piercing in buric din punct de vedere estetic este superb..sexy iti pune feminitatea in atentie..nu doar pentru iubitu tau sau nush cine ci si pt tine..eu una mi.am facut il am de 2 ani si sunt foarte multumita,si de durut daca mergi la un salon specializat cu experienta pentru evitarea infectiilor care sunt destule, garantez k nu doare si nu dureaza mai mult de 1 minut:D:D:X si intrebai daca le place barbatilor..uite fiecare barbat are gustu lui akm depinde de la barbat la barbat dar majoritatea apreciaza o femeie k un piercing in buric dar kestia este uramtoarea daca te decizi sa iti faci nu o face pt a le placea barbatiilor fao pt tine sa te simti uh bine pt ca un barbat nu o sa te placa mai mult daca ai un pircing:Dsper ca te am ajutat cu ceva..:D
kudika365607
Postat pe 9 Februarie 2011 23:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
povestioare ... 1153 De la: supermiki 1 Iulie 2019 22:54
vise 23 De la: MrsSunshine 2 Decembrie 2011 17:44
fosta iubita 34 De la: luyyzz 1 Iunie 2009 18:04
da , e o prostie dar am nevoie pentru ceva:d 30 De la: coraa 16 Decembrie 2009 23:45
solarul 6 De la: zaharica 18 August 2010 13:50