Setari Cookie-uri

piercing in buric

De la: kudika_17703, la data 2012-10-06 13:48:55Is foarte multe comentarii pe aici si mi-e tare lene sa le citesc, asa ca nu o sa incep sa spun nimic in legatura cu ele, ci doar ce mi s'o intamplat mie. De prin vara imi doresc un pierce, nu pentru ca "m-ar face mai desteapta", cum imi zicea tata zilele trecute, inainte sa il fac, ci pur si simplu pentru ca toata viata mea am fost foarte ordonata si nu am facut nimic nonconformist si simteam nevoia de a face ceva ce nu ii tocmai ca la carte. O prietena buna de-a mea avea pierce'ul de dinainte sa ne cunoasteam, de vreo 4 ani si ii statea foarte fain, dar imi tot spunea ca o durut'o ingrozitor si chiar daca ar fi sa-i dea cineva bani tot nu l-ar mai face. Am vorbit cu o gramada de fete si am citit o multime de comentarii, exact ca aici, unele pro, altele contra si mama tot venea in camera la mine si dupa aceea mi'a spus ca putea ghici ce fel de comentarii citeam dupa explesia fetei :)). In fine, a venit si ziua ce mare, nu m-am dus la un salon profesionist, ci la tipul care il facuse si perietenei mele si care lucrase vreo doi ani la un salon. Am fost la el acasa si cand am intrat era o camera imensa, cam de 50 de metrii patrati, plina cu mese pe care erau diferite instrumente, toate draciile, pentru pierce'uri, tatuaje, flash'uri, di tãte! M'o apucat un tremurat si imi puteam simti inima cum imi pulseaza sange in fiecare particica si in timp ce tipu' m'o masurat si mi'o facut semne cu carioca, tot la ce ma puteam gandi era ca inca as mai fi avut timp sa plec :)). Da' chiar in momentu' ala mi'o zis sa ma asez pe pat si aia o fost. Eram acolo intinsa, iar el ma gadila in buric :)) La un moment dat mi-a zis ca o sa simt o intepatura, insa nu m-a intepat chiar atunci, ci dupa vreo 5 secunde. No alea au fost cele mai lungi 5 secunde din viata mea si ma rugam sa ma intepe odata ca sa scap. Durerea a fost infima fata de ce ma asteptam, atata numa ca mi se blocase pierce'ul cand mi la bagat si nu iesea prin partea cealalta, da' nici atunci nu m-a durut atata de tare incat sa zic ca daca as mai fi sa fac nu l-as mai face, din contra l-as mai face de 187436274673 ori pentru ca e GENIAL. Nu pot sa explic ce anume ii asa genial la el, pur si simplu arata super marfa, parca esti din pozele alea de pe facebook la care da toata lumea share. Genial!! aa, si inca ceva, tipu', un super dragut, o inceput sa-mi explice ca vindecarea pierce'ului depinde foarte mult, bineinteles, de tipul pielii, eu, din fericire am piele aceea creola, fina si chiar mi'a zis ca o sa mi se vindece repede. Ieri mi l-am facut, dupa am fost la cafea in oras, nu am avut nici pe naiba, aseara am dormit pe burta, nu am simtit nici o durere, azi am facut curatenie de dimineata pana acuma si e ora doua si la un moment dat m'a intrebat mama daca ma doare si nu stiam la ce se refera :)) Eu am 17 ani, asta cred ca am uitat sa zic si recomand tuturor fetelor care vor sa isi puna un pierce in buric sa il faca, nu e cine stie ce si eu is innebunita. Si nu e cum zicea o domnisoara de mai sus ca doar persoanele "care nu stiu sa scrie corect gramatical si nu se exprima coerent isi fac pierce", vreau sa o anunt ca in clasa a X-a am avut media 9.98 si am fost prima pe clasa! Succes gagici!


Ete fleosc, ce stai sa te uiti in gura alora care au astfel de prejudecati la adresa persoanelor care-si pun piercinguri?
Viorica_Franziska
Postat pe 29 Noiembrie 2012 11:04
De la: kudika_7906, la data 2012-06-10 17:01:10personal, am o parere foarte proasta despre cele care apeleaza la acest gen de accesori... pentru ce aveti nevoie de asa ceva? va place sa aratati ca niste c*crve?


Viorica_Franziska
Postat pe 29 Noiembrie 2012 11:06
scuze de intrebare........cat costa sa-ti faci un piercing in buric?daca nu te deranjeaza intrebarea.multumesc anticipat :*
kudika_31793
Postat pe 15 Martie 2013 18:02
http://academiadecroitorie.blogspot.ro/
kudika_30611
Postat pe 28 Martie 2013 17:30
paiiii... eu miam facut singura ieri seara ... si ma durut rau... darrr.... as vrea sa il las sa se astupe .. si sami fac la un doctor care sa ma anestezieze.... deci pararea mea e ca e misto .. si am doar 12 ani :D
kudika_941266
Postat pe 6 Noiembrie 2013 20:25

pff copiii astia
Ame_li
Postat pe 6 Noiembrie 2013 22:32
De la: kudika_941266, la data 2013-11-06 20:25:30paiiii... eu miam facut singura ieri seara ... si ma durut rau... darrr.... as vrea sa il las sa se astupe .. si sami fac la un doctor care sa ma anestezieze.... deci pararea mea e ca e misto .. si am doar 12 ani :D


Vaccinul antitetanos il ai facut? Daca nu, ar fi bine sa te duci la medic sa ti-l faci si sa-i povestesti medicului ce trasnaie ti-ai facut de una singura, atunci cand ai incercat sa-ti pui piercing.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 7 Noiembrie 2013 10:55
De la: kudika_941266, la data 2013-11-06 20:25:30paiiii... eu miam facut singura ieri seara ... si ma durut rau... darrr.... as vrea sa il las sa se astupe .. si sami fac la un doctor care sa ma anestezieze.... deci pararea mea e ca e misto .. si am doar 12 ani :D



Mama ta stie ce ai facut?????Ingrijorator!!!Si ce daca ai varsta de doisprezece ani,copila draga,sterge-te la nas!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Noiembrie 2013 11:24
salut eu la fel mi lam pus deja 4 zile si apare lichid alb sil dezenfectez cu peroxid si retraesc asta e normal sa fie lipidul ista?
kudika_980319
Postat pe 28 Ianuarie 2015 17:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mamica si insuratoarea 33 De la: PICCKARD 3 Noiembrie 2011 06:42
piercing in buric 249 De la: 28 Ianuarie 2015 17:01
femeia rac = barbatul rac 2 De la: ramonikra 9 Septembrie 2008 12:39
eu berbec el pesti 20 De la: frosi_ssimonica 6 Octombrie 2009 12:25
ajutor>>>>>>>>>.... 4 De la: kudika034757 31 Iulie 2009 21:13