Setari Cookie-uri

amanta sau nu?

buna eu am fost cu un tip 4 ani si ne-am despartit am plecat eu din relatie;acum el are alta relatie,dar de 2 luni sa zicem k ii sunt amanta.el zice l ma iubeste,iar cu tipa face afaceri!ce sa fac fetelor:renunt sau merg in continuare asa??pooop
creata_09
Postat pe 11 Iulie 2008 13:02
hm...........draga creata..........placa cu......"cu ea fac afaceri" o stiu
depinde ce doresti tu de la el...........dar e clar ca "afacerile" sunt mai importante pentru el decat iubirea pentru tine
din cate stiu eu afacerile se pot face si in afara patului( sau mai bine zis ar trebui facute in afara patului), deci daca nu vrea sa o lase nu are scuza.
mie mi-a cantat unul 1 an ca ma iubeste, dar face afaceri cu alta (oficiala), si cum nu am vrut sa fiu cu el atata timp cat face 'afaceri', un an mi-a tot spus ca iese din afaceri cu respectiva si o sa faca altceva...............nici acuma nu a iesit.........dar ghinionul lui........ca acuma si daca termina nu mai sunt curioasa. sa ramana cu 'afacerile'.
dienuta_nou
Postat pe 11 Iulie 2008 16:17
Amanta?????NICIODATA!!!dintr-o multime de motive!!!Felicitari ,,artistei 25,, gandim la fel!!!Nici eu nu as putea sa distrug familii sau sa-mi cladesc fericirea pe nefericirea altcuiva!!!Plus ca nu mi se pare o postura demna.....eu sunt mandra de felul meu si nu as accepta niciodata locul 2,nici sa-mi impart barbatul cu alta,nici jumatati de masura!!! Si apoi....nu mai sunt alti barbati pe lume decat cei casatoriti????cum a spus cineva ,,orice sac isi are petecul,,....Denisse este adevarat ce spui tu acolo,dar daca din rationamente atat de puerile ai ajuns la concluzia ca te avantajeaza mai mult postura de amanta,lol....inseamna ca n-ai sa rezisti niciodata unei casnicii!!!!! Poate tocmai de aceea este atat de dificil sa gasesti calea spre o relatie perfecta,care sa-ti aduca satisfactie si implinire,astfel incat sa nu fii nevoit sa cauti in alta parte ce nu ai acasa(cum recunostea un domn mai sus)....dar nu imposibil!!!!Bine a spus Hannia....poate fetitele ar trebui educate in sensul ,,NU.. barbatilor insurati,, Desi nici cu ei nu mi-e rusine!!!!oricum eu gandesc ca intr-o relatie in care apare infidelitatea,vinovat este cel care a cedat,care s-a pretat la a insela!!!!Daca cel pe care l-am ales m-ar insela.....ar fi singurul vinovat in ochii mei!!!de ce???pt ca a avut puterea/libertatea de a alege......femeia l-a ispitit,dar a depins de el sa spuna NU(pt ca am pe cineva acasa la care tin,pt ca i-am jurat credinta,pt ca am realizat atatea in comun...motivele le stiti si voi...)In fine,sper din inima sa nu-mi fie dat sa traiesc o asemenea experienta!!!Sa fiti iubite sincer!!!
mell_30
Postat pe 17 Iulie 2008 18:45
nu.N-ai dreptate.
numai
Postat pe 21 Iulie 2008 21:42
du-te.
numai
Postat pe 21 Iulie 2008 21:43
poate n-ai dreptate...
numai
Postat pe 21 Iulie 2008 21:44
detaliaza. De ce crezi ca nu are dreptate?
amme22
Postat pe 21 Iulie 2008 21:45
pt creata.. dupa ce ati avut o relatie de 4 ani ai ajuns sa fii amanta lui?? Cum e posibil asta? Mi se pare destul de penibila situatia. Aveti un trecut totusi, nu cred ca ar trebui sa accepti aceasta pozitie acum, e ca si cum ai fi fost retrogradata. :)

Postat pe 21 Iulie 2008 23:33
NU
donn
Postat pe 22 Iulie 2008 16:14
Se pare ca nu sunt singura in situatia asta.Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru m-am indragostit de un barbat pe care il strangea vergheta si m-am intrebat si eu daca sa fiu amanta sau nu.Nici acum nu am un raspuns la aceasta intrebare cu toate ca el ma intreaba in fiecare zi daca accept sau nu.Am o intr.pt tine:e divortat?Daca ar fi sau cel putin urmeaza sa faca acest pas atunci ai putea fi amanta pt o perioada de timp pana isi rezolva el pb.daca nu o sa ramai mereu pe locul doi si sincer nu cred ca ne convine acest statu am fi ca o roata de rezerva si o sa vina la noi doar cand o sa aiba el chef.Asta doar tu poti decide oricum poti intalni pe altcineva neinsurat cu care poti avea o relatie mult mai frumoasa.
Ramy_Rely
Postat pe 22 Iulie 2008 17:34
nu se merita sa fiti pe locul; 2 sa nu uitam ca si nevasta de acasa ar putea fi amanta daca ar vrea ,ar exista si pentru ea cineva sa o mangaie dar acesti soti nu-si dau seama ce au acasa.DOAR PIERZAND PE CEI CE-I IUBIM SIMTIM CAT NE SUNT DE DRAGI Daca noi le-am inchide usile si nu le-am permite poate si barbatii s-ar retrage dar pana sunt printre noi femei de locul 2 care s-au nascut sa fie amante ,cele nascute iubitoare de familie vor fi tot timpul in pericol
donn
Postat pe 22 Iulie 2008 20:19
Esti femeie,nu obiect.Ai o mandrie,o morala.Nu merita sa te lasi folosita de niciun barbat,oricat de chipes ar fi el.Daca esti si cadru didactic...
sophiaelena
Postat pe 23 Iulie 2008 19:02
De la: denisse, la data 2008-07-11 06:48:27Amanta? DA!!! Un barbat insurat te va trata pur si simplu k pe o printesa...de ce? pentru k tu nu o sa-l stresezi niciodata cu telefoane intrebandu-l unde e, cu cine si ce face...pentru k te vede prea rar si atunci nu are timp sa te certe si sa iti reproseze ci doar sa te "iubeasca" ,sa se bucure de tine si sa te savureze.
Amanta pentru k in acest fel nici u nu o sa fii stresata cu telefoane si o sa poti iesi cu "fetele" ori de cate ori iti vei dorii fara k el sa aibe ceva de comentat...o sa te faca fericita ori de cate ori o sa aibe ocazia si o sa-ti satisfaca toate capriciile...si in sfarsit atunci knd vrei sa scapi de el e suficient sa ii spui k iti doresti de la el ceva mai mult decat statutul de amanta si iti garantez k a doua zi iti va uita nr de telefon...



Superba gandire!Ce sa mai spun?
Si am o vaga banuiala,ca sunt multe ca tine,denise!
alone
Postat pe 25 Iulie 2008 14:52
ancuta ma facusi sa rad!doamneeeeee!! ma apuca dracii cand vad ca exista o groaza de femei care gandesc ca tine denisse!!
ce nu inteleg eu, este ca sint o groaza de barbati si femei singuri care chiar merita sa fie iubiti dar nu sint de ajuns..

Postat pe 25 Iulie 2008 15:14
onyta,sunt....o gramda de oameni singuri,dar vezi ca pe unii ii manaca rau....sa-si bage coada,unde nu trebuie
ce puii mei???
si asa suntem pacatosi,si vai si amar de noi,dar nu! noua ne mai trebuiesc si telenovele.....
nu stiu,dar o regula am avut si am in viata,si anume,sa nu ma bag in relatia nimanui......(ok! am mai multe,dar asta este una dintre ele)

alone
Postat pe 25 Iulie 2008 15:28
Te va trata ca pe o printesa dar nu te va iubi sau respecta deloc .Daca se va plictisi de tine va disparea ca prin farmec tu neputandu-i reprosa nimic . Daca ti se va intampla tie o nenorocire ia-l de unde nu e .Pur si simplu pentru el existi doar fizic nu ca personalitate .

Postat pe 25 Iulie 2008 15:34
Probabil cineva cu un respect de sine scazut va aprecia acest "respect" si i se va parea suficient. Din propria experienta va spun ca un barbat cu verigheta poate parea cel mai galant partener posibil. In momentul in care l-am refuzat, atunci si-a aratat adevarata fata. Asa ca economisiti timp si emotii. Daca il refuzati veti vedea cat e de ingrat si o sa va treaca "dragostea".

Postat pe 25 Iulie 2008 15:48



Postat pe 3 August 2008 14:51
normal ca ... NU !
barbatii insurati sunt barbati insurati si nu e frumos sa-ti bagi nasu unde nu trb! plus ca... ROATA SE INTOARCE !
morticia_adams
Postat pe 9 August 2008 00:22
poate ca ai citit sfaturiele si msg ce le-am primit / scris si eu aici pe forum---din pacate nu pot sa zic ca de mult timp am trecut si eu prin asa ceva....ca e ff recent si inca doare....un sfat iti dau ...mai bine las-o balta de la inceput...ca noi fiind femei...fara sa vrem punem si sentiment si o sa te doara...eu inca sufer dar am luat decizia ca nu vreau sa il impart cu nimenis i ca nici nu as putea sa fiu happy cu el stiind ca am distrus o familie....dar la mine a fost deja o relatie de juma de an...si inca e greu asa ca eu zic ca la tine e doar atractia fizica..ca mai departe ma gandesc ca nu ati ajuns asa ca mai bine renunta pana nu e pre tarziu....

e posibil si sa iasa bine dar pe chestia asta nu te baza mai bine vezi de tine si incearca sa iti gasesti pe cineva pt tine si numa pt tine...pt ca gandul ca acum e cu tine si cand e un eveniment ceva t stai acasa ca doar nu poti sail inseli si el e cu alta....crede-ma nu e chiar placut....au fost trecut nopti intregi cand nu dormeam...si ma gandeam oare ce face in momnetul ala si asteptam sa vina dimineata ca sa vb cu el la tel...dar lasa-l mai bine acum...in cateva sapta o sa uiti de tot de el...incearca sa te uiti la altii si nu inceta niciodata sa zambesti...ca nu stii niciodata cui ii place zambetul tau....
am facut si eu experienta asta cu toate ca nu demult traiam dupa principiul ca nu as avea niciodata nimic cu un barbat casatorit...si uite ca ma lovit acolo unde doare cel mai tare la inima....si m-am incurcat ca am actionat cu inima si nu cu mintea...si m-am lasat dsa de val...nu as zice ca a fost o experienta neplacuta...ca au fost niste momente minunate...si nu as vrea sa dau timpul inapoi...dar una iti zic sincer...NU AS MAI FACE ASA CEVA NICIODATA...am ajuns sa il iubesc asa cum nu iubeam pe nimeni....a crescut o dragose intre noi si acum distanta si totu ne omoara...dar se termina cu timpul se termina tot....
gaseste pe cineva care te merita si crede-ma nu merita sa incerci....pune-ti in cap ca barbatii casatoriti sunt tabu...si e gata....nu e usor stiu dar fii tare si nu te lasa doborata.....
mult succes si putere sa iei decizia corecta iti doresc

Postat pe 9 August 2008 02:54
Draga mea,
Fostul meu sot s-a casatorit cu fosta lui amanta.E OKei? Pai sa-ti spun ca acum se desparte si de ea pentru ca are o alta amanta.
Deci cum ar spune romanul " naravul din fire n-are lecuire"
Barbatii care inseala (ca si femeile de altfel) o fac nu mnumai pentru ca nu au acasa ce le trebuie si o fac mai ales din prea mult comfort acasa, din plictiseala si mai ales pentru a-si dovedi ca POT.Barbatii se simt macho (cu cit mai in visrta cu atit mai aplecati spre asta sunt) si femeile se simt atractive, frumoase si superioare barbatului de acasa.Totul e desartaciune pentru ca pina la urma fericirea interioara, cea care nu o dezvaluim nimanui conteaza.
Esti fericit ca ai inselat?

Postat pe 9 August 2008 08:03
De la: bridgetdiva, la data 2008-06-14 21:42:39Normal ca raspunsul meu a fost NU, dar eu intrebam de ce fac barbatii asta? Nu cred ca voi intelege vreodata, stiu ca sunt si femei care inseala, dar barbatii o fac cu asa mare nonsalanta! Sau poate trec eu toate prin principiile mele. Eu ma dedic unei singure persoane atunci cand sunt cu cineva. De ce barbatii nu intelg FIDELITATEA? Cred ca e o intrebare retorica.


Vinovatul principal care-i impinge pe barbati sa faca asta este...testosteronul, hormon responsabil cu libidoul sexual, prezent in cantitate mult mai mare la barbati. Barbatii o fac cu alte femei pt ca nevasta nu-i mai atrage sexual (se intampla la un mom dat) sau pentru..diversitate.
Sfatul meu este sa FUGI CA DE DRACU de o relatie cu un barbat casatorit. Vei suferi ca naiba.
curcubeu12
Postat pe 10 August 2008 19:04
nu o sa'l stresezi, denisse /:)... sa o crezi tu. iti ajunge la un moment dat la os sa fii a5a roata la caruta. si la urma urmei cat poti iesi cu "fetele". iti mai vine si tie chefu' de o iubareala, iti mai vine chefu' sa iesi cu el in oras si atunci ce faci... inghiti in sec si rogi o prietena sa iti tina telefonul ca sa nu il suni, ca prin apartamente doar o luna daca vrei sa stai... ca na.. esti intelegatoare. nu se merita sa fii *****. doar daca vrei si iti place ;)
yayame89
Postat pe 12 August 2008 15:31
spun din experienta... nu vb. de pe pereti
yayame89
Postat pe 12 August 2008 15:36
Amanta=legatura bazata pe sex!

Sotie=legatura bazata pe iubire!
Amiable
Postat pe 19 August 2008 09:49
Depinde... Poate fi un lucru bun sau unul mai putin placut. Placut doar daca tu detii fraiele acelei relatii. Parerea mea este ca a fi amanta e un lucru greu. Ar trebui ca amandoi sa aibe relatii si sa nu fie tentati sa strice relatia celuilalt. Poate ma insel, nu stiu... Alta problema: sa nu stie nimeni de relatia voastra. Discretia e cheia unei relatii de acest gen. In orice caz, nu stiu cat dureaza o asemenea relatie. Trebuie sa stii cand sa iesi si sa nu te implici 100%, sa nu te indragostesti prea mult ca vei avea de suferit. Bafta
rosuveronika
Postat pe 19 August 2008 20:44
oricum ar fi eu cred k daca iubesti si esti iubit treci peste tot doar daca ar fi dragoste adevarata.....multumesc
brun3tik
Postat pe 21 August 2008 11:01
La barbati nu e vorba de fidelitate asa cum o vedem noi.Faptul ca se culca cu alta femeie nu inseamna ca nu te mai iubeste.Noi cand inselam de cele mai multe ori nu mai vrem sa fim cu persoana cu care suntem, si de aceea cautam in alta parte ce nu ne ofera el, cel de langa noi.
Barbatii in schimb,sunt vanatori prin definitie.DE CE O FAC? Pentru ca vor sa incerce si altceva.Nu cauta una mai buna, mai desteapta, mai frumoasa, mai atenta.Cauta doar sa fie ALTA! Iar dupa ce-si satisfac aceast scurta mini vanatoare si-si demonstreaza lor ca POT, se intorc inapoi mai blanzi , mai tandri si mai recunoscatori ca niciodata....
purecmic
Postat pe 23 August 2008 14:44
Nu sunt de acord sa fi amanta numai de dragul sexului,daca se intampla sa te indragostesti si nu te poti abtine sa zicem....dar sa fie ceva strict sexual nu are rost.eu cel putin nu as ajunge sa fac sex cu unul daca nu m-as indragosti de el si implicit nu as ajunge amanta.oricum pentru orgoliul meu personal as prefera sa am eu un amant decat sa fiu amanta,sa stea el cu gandul la mine cand eu sunt cu sotul nu sa stau eu sa ma gandesc ce face cu iubita lui :)) e mai ok asa nu? :P

Postat pe 23 August 2008 16:20
sa ai un amant?
poate fi o usurare
dar sa nu uitam ca nu vei fi niciodata pe primul loc
ca el va zice ca viata langa sotie este un calvar?
sa nu il credeti
ca sta de dragul copilului cu ea?
minciuna gogonata
daca nu iti place ceva,rupe lantul si fugi,frate
daca ti-e draga viata trebuie sa risti
daca nu,complace-te in ceea ce ai
nu e nimeni vinovat ca partenerul iti este un incuiat si tu nu vrei sa il educi
am o cunostinta care este amanta de la 18 ani
acum are 40 si tot amanta a ramas
asteptand ca "tigrul" ei sa se desparta de nevasta
asa batrana cum sunt,cred ca mai degraba o aventura decat o relatie extraconjugala
nu esti nici in car,nici in caruta
csilla_ms
Postat pe 23 August 2008 21:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A FOST CVA FRUMOS... 4 De la: kudika86 20 Iulie 2009 20:03
Intre fosta si actuala iubire 74 De la: kudika_951159 20 Februarie 2014 10:09
iubire dintr-o prietenie 7 De la: kudika068544 30 Septembrie 2009 16:37
Eu 18 El 24 23 De la: bya93 15 Iunie 2011 21:36
Pot fi mai fraiera de-atat???? 51 De la: oanarusu29 13 Iulie 2010 01:29