Setari Cookie-uri

amanta sau nu?

h3lle ...te-ai culcat cu el?,,,poate te-a cautat doar pt o partida buna... si dk ai fost buna prima data a mai venit...acum mai cauta si-n alta parte...dk te va cauta inseamna k m-am inselat...pana una alta...mai cauta si tu pe altul...altii...mult succes...si NU BOCI...

Postat pe 14 Noiembrie 2008 11:58
buna revin dupa ce va ziceam k am ramas doar eu cu el a vrut o pauza eu am zis k punem punct,in fine dupa o saptamana in care nu am vb si nu ne-am vazut,ne-am impacat!totul mergea din ce in ce mai bine pana cand intr-o seara se uita in telefonul meu si eu il cer pe al lui atunci a facut scandal si cand m-am uitat el vorbea cu fosta si... uite asa am ajuns sa bem o cafea in 3 !concluzie era si cu mine si cu ea !acum e doar cu ea !!offf
creata_09
Postat pe 14 Noiembrie 2008 16:25
de cand tot citesc pe forum vad multe femei triste si dezamagite...si imi pare rau de tot.nu stiu unde apare "raul" in viata fiecarei femeii si nici nu cred ca exista vreo metoda garantata care sa taie raul de la radacina,sau sa readuca putin farmec,parfum proaspat relatiilor aflate in impas(stagnand).stiu sigur ca tacerea pe care o pastrezi atunci cand stii k esti inselata e un fapt pe care ti-l asumi.acum 3 ani am descoperit ca tata are o relatie extraconjugala de 4-5 ani.probabil mai continua...stiu ca isi iubeste familia,o iubeste si pe mama...dar nu am cum sa inteleg vreodata ce cauta si "cealalta"in ecuatie.ca sa citez pe cineva(nu mai retin cine)de pe forum,poate cauta ce nu agasit in relatie.dar fiecare din noi e o entitate,fiecare poate oferi acelasi lucru in alt mod...ce ar insemna asta....sa cautam mereu acelasi lucru primit sub o alta forma?si mama stie despre asta,dar cred ca s-a impacat cu idea,ca dak ea trece peste,tolereaza asta...el e la fel ca la inceput,dak nu am fi aflat noi,nu i-am fi spus si ei...poate nici nu isi dadea seama si nu se necajea,dar tatal meu are o varsta si 3 fete.poate de asta e mereu langa noi...nu cred ca toti barbatii fac asa..de asta iti spun e un risc pe care ti-l asumi.e posibil sa tolerezi asta ca de teama de a nu crea o problema mai urata,dar ar putea avea un final urat chiar si asa.poate ar trebui sa te scutesti de posibila remuscare de a nu fi facut nimic desi stiai despre toata povestea.stiu ca frustrarea e cu atat mai mare cu cat esti o femeie,draguta,diplomata,la locul tau,si desteapta("functie de conducere")dar situatiile de genul asta nu tin cont de lucrurile astea,nu sunt oprite de calitati si indeletniciri deosebite.eu m-am confruntat de cateva cu astfel de situatie..durerea a fost cu atat mai mare cu cat cealalta era o tipa grasutza,nu tocmai isteata,si in nici un fel sclipitoare...asta e!nu stiu unde scap fraiele din mana,din pacate... :(
leyla_crazy
Postat pe 15 Decembrie 2008 14:14
mesajul este mai mult pentru gratinic.:)
leyla_crazy
Postat pe 15 Decembrie 2008 14:17
buna tot am citit povestile tuturor pana sa ma decid sa scriu si eu.. e adevarat ceea ce spuneti dar fiecare pers. care insala nu o face neaparat ca nu-si mai iubeste sotia sau sotul, multe persoane o fac pt ca asa distruge din minotonia care intervine cu timpul in fiecare cuplu... oricat de mult ai iubi o persoana la un moment dat simti nevoia de nou si la inceput majoritatea spun ca e doar o aventura , doar odata, dar si chestia asta da dependenta ca orice lucru nociv si in timp sentimentele devin puternice pt ambele pers. singura diferenta intre barbati si femei e ca barbatul nu renunta usor la sotie si nici la amanta le lasa pe ele sa decida care renunta pt ca barbati sunt mult mai slabi decat femeile si nu le plac regretele asa ca daca una din ele afla si renunta spune ca nu-i vina lui ea a luat decizia si nu a luptat pt dragostea lor
marusk
Postat pe 19 Decembrie 2008 19:42
Buna, am citit mesajul tau si vreau sa-ti raspund.
Vrei sa stii de ce fac barbatii asta? ei bine nu cred ca numai ei o fac, de vina pentru asa ceva suntem noi toti. In momentul in care intr-o casnicie apare monotonia, atunci se declanseaza infidelitatea.De obicei barbatii au nevoie de fiecare data de ceva nou in viata sexuala sau chiar in viata de zi cu zi, tu ca femeie sau chiar si el ca barbat trebuie sa te surprinda de fiecare data cu ceva placut. De exemplu sunt multi barbati care sau saturat de femeile cu conceptii invechite, de femeile care dorm incheiate pana la gat, de femeile care nu se ingrijesc. sunt sotiile lor si nu au ce face in privinta asta, dar asta nu inseamna ca sunt si satisfacuti, ori ca un barbat sa fie fidel sotiei sau amantei trebuie sa stii sa-l surprinzi de fiecare data cu ceea ce stii ca-i place, sa stii sa-l asculti fara sa pui prea multe intrebari, sa stii sa-l mangai atunci cand are nevoie de asta si sa stii sa-l lasi in pace atunci cand trebuie, intr-un cuvant sa fii supusa si sa fii sclava iubirii,fara sa ceri prea multe. Daca esti o persoana puternica ofera totul atunci cand consideri ca merita si asteapta sa-ti vina multumirile sufletesti mai tarziu, daca esti o persoana sensibila eu zic sa stai in banca ta si sa astepti barbatul fidel care nu stiu daca mai exista.

Postat pe 17 Ianuarie 2009 09:57
Ce sa spun?Aveti dreptate toate....Mai putin-mic negru si urat....Eu nu mi-am iubit sotia niciodata cu adevarat.In momentul in care am intalnit femeia care am inceput sa o iubesc cu adevarat,m-am hotarat si am divortat.Eu nu vreau sa fie amanta mea,o iubesc sincer si vreau fie ceva frumos intre noi,doar avem o varsta.Nu cu relatii trecatoare poti sa fii fericit.Macar de acum sa iubesc si eu cu adevarat,sa fac fericita o femeie..
TEODORRD
Postat pe 17 Ianuarie 2009 10:16
De la: mell_30, la data 2008-07-17 18:45:58 Amanta?????NICIODATA!!!
Ar fi bine daca ar gindi mai multa lume ca tine.

Postat pe 31 Ianuarie 2009 22:05
De la: adriana_18mai_yahoo_com, la data 2008-06-14 17:11:45 M-am gandit sa deschid acest subiect, poate se va gasi cineva care sa-mi spuna de ce fac barbatii treburi de genul celor pe care am sa le povestesc.
Am fost agatata de un tip pe care l-am surprins de ceva timp urmarind-ma cu privirea prin oras si, cum eram singura de ceva vreme, mi-am zis ca mi-a pus Dumnezeu mana in cap. M-a dus la servici, am schimbat numerele de telefon si a ramas ca mai vorbim. Mentionez ca duc lipsa de spirit de observatie, asa ca nu am vazut verigheta, daca o fi avut-o. Ma suna sa ne intalnim, eram in culmea fericirii, tipul era foarte tare(si gentil, si frumos, ce mai, dracul gol).Inainte cu cateva minute de intalnire, ma suna si imi zice sa ma imbrac in ceva comod ca vine cu un atv. Schimb fusta, bluza cu biz-briz-uri, pantofi cu toc pe blugi si un tricou.Eram in extaz, pe langa faptul ca eram cu EL,mai faceam si lucruri noi.A, era sa uit, intre timp. aflasem din niste surse, ca e posibil sa fie casatorit, dar ca poate a divortat si eram hotarata ca la aceasta intalnire sa lamurim lucrurile. Vine, urc pe atv si plecam la drumetie. Oprim intr-un loc minunat, flori si iarba cat vedeai cu ochii.El scoate 2 sucuri si incepe atacul asupra gurii mele. Il potolesc si incerc sa avem o discutie, ii spun clar ca nu am nici timpul,nici dispozitia sa am o aventura.Reamintesc, tipul imi placea enorm. Imi confirma ca e casatorit si imi spune ca asta nu are nicio importanta, ca ii place de mine si alte chestii dulci si ametitoare. Ii cer sa plecam, cu greu se lasa convins. Mai opreste o data si ii repet ca nu voi fi ceea ce vrea el sa fiu. Ma lasa acasa spunandu-mi ca ma va suna. Stiu acum, ar trebui sa fiu recunoscatoare ca nu mi s-a intamplat un viol, chiar se putea intampla in locul acela si nu stiu daca ar fi fost tocmai viol pentru ca el chiar ma atreagea.
Acum va intreb: ce ati face? Amanta sau nu?
Dat fiind faptul ca esti singura....iar el daca a fost dispus la o relatie de genul, oricum va mai cauta si cu siguranta va gasi o alta femeie dispusa...nu vad de ce sa nu profiti de o partida de sex promitatoare....putea fi si singura care-i problema ?...el oricum o va face daca nu cu tine cu alta....puteai profita de "expeditie", de aer, de flori, de iarba....
ocs
Postat pe 25 Februarie 2009 11:09
asa e intr-adevar...nu exista diferente in ceea ce priveste inselatul...si femeile dar si barbatii inseala la fel,totul tine de personalitatea si principiile fiecaruia.el a incercat,tu puteai doar sa accepti sau nu.dar la fel de bine sunt femei casatorite care au aventuri iar sotii lor nu...si a insela pe cineva nu are legatura cu sentimentele pentru acea persoana.poti sa iubesti si sa inseli in acelasi timp...important e sa iti dai seama inainte sa fie prea tarziu k ai gresit...si daca poti sa nu repeti aceeasi greseala.pentru unii a insela e un mod de a trai,pentru altii e o experienta din care au de invatat ceva...eu personal am avut de invatat...
vio_tzuk
Postat pe 6 Martie 2009 13:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mie imi plce de un baiat de 2 ani, e in clasa cu mine :(( 11 De la: alinutza_260488 30 Martie 2010 15:04
Iubiri imaginare... (??) 168 De la: kudika333981 5 Aprilie 2011 19:42
cum sa-i spun? 4 De la: Maddy_moo 19 Noiembrie 2008 23:49
Cu cine sa raman? 40 De la: kudika313367 11 August 2010 10:08
sentimentele lui au fost adevarate sau doar minciuni? 14 De la: quantex 17 Noiembrie 2009 08:37